articles_articles
  Vzhľadom na súčasné trendy čoraz viac hľadáme pohodlný, ekologický a moderný spôsob bývania. Možným riešením sú montované drevodomy alebo masívne drevené domy, pretože kombinujú rozličné výhody modernej vedy, techniky a technológie a ešte oveľa viac.
  Odborný článok 273
  drevodom.jpg
  Máme 173 realizátorov v oblasti Zruby, drevodomy:

  1. Montované drevodomy alebo zruby

  Montované drevodomy sú čoraz obľúbenejšie a vyhľadávanejšie, pretože sú ekologicky nezávadné, energeticky efektívne - drevo je samo o sebe vynikajúcim stavebným materiálom, prírodným tepelným izolátorom a vytvára zdravú a príjemnú atmosféru reguláciou vlhkosti v miestnostiach. Zároveň sú cenovo porovnateľné s murovanými domami. Najnovšie  poznatky o moderných ekologických materiáloch a stavebných technikách a technológiách sú ďalšími výhodami pre ochranu prírodného prostredia. Najnovšie trendy v architektúre, konštrukcii a dizajne diktujú nízkoenergetické, masívne, modulárne a mobilné drevené domy.

  Vďaka modulárnemu dizajnu je možné každý drevený dom prispôsobiť terénu a priestorovej orientácii, čím sa najlepším možným spôsobom využije dostupný priestor. Náklady na prepravu sú tiež nižšie, pretože kompaktná drevená konštrukcia je prispôsobená preprave na akékoľvek miesto. Modulárny dizajn dreveného domu tiež umožňuje ľubovoľné usporiadanie miestností na šírku aj na výšku. Z toho dôvodu je počiatočná investícia oveľa nižšia, pretože modulárny dom je možné navrhnúť menší a potom ho v prípade potreby možno vylepšiť a zväčšiť. Dom sa môže „rozrastať a rozširovať“ spolu s vašou rodinou. Nepotrebné časti domu je možné ľahko predať alebo presunúť na iné miesto.

  Montovaný drevodom sa môže rozrastať a rozširovať, zdroj: www.pillar.si
  Montovaný drevodom sa môže rozrastať a rozširovať, zdroj: www.pillar.si

   

  Odborná rada zo spoločnosti ATRIUM SK, s.r.o.

  1. Ktoré sú výhody drevených montovaných stavieb a prečo sa rozhodnúť pre výstavbu drevom?

  V súčasnej dobe je asi túžba každého človeka bývať v pohodlnom, úspornom a komfortnom dome. Zároveň ľudia chcú, aby ich nový dom poskytoval zdravé prostredie nielen im, ale aj budúcim generáciám. Tieto požiadavky určite spĺňajú montované drevostavby, aj vďaka ich nasledovným charakteristickým vlastnostiam:

  Vynikajúce izolačné vlastnosti

  Drevostavby vykúrite veľmi rýchlo a s minimálnymi nákladmi. Stenu dreveného montovaného domu tvorí drevená stĺpiková konštrukcia, do ktorej je vložená tepelná izolácia a ktorá je zvonku opláštený ďalšou vrstvou tepelnej izolácie. Práve tento spôsob zateplenia drevostavieb predstavuje výhodu, ktorou je možnosť zabezpečiť požadovanú tepelnú ochranu bez podstatného zvyšovania hrúbok konštrukcie obvodových stien, čím sa zastaví ďalšie zvyšovanie investičných nákladov. Preto drevostavby dosahujú vynikajúce tepelno-technické vlastnosti, vďaka ktorým majú nízku spotrebu tepla na vykurovanie a teplota vo vnútorných priestoroch sa dá lepšie regulovať.

  Akustická pohoda

  Správne navrhnutie jednotlivých materiálov, ich zostavenie v konštrukcii a následné presné prevedenie je pri dosiahnutí vynikajúcich akustických vlastností alfou a omegou. V prípade sendvičových konštrukcií drevostavieb nám k tomu pomáha niekoľko vrstiev, z ktorých sa skladá konštrukcia steny či stropu. Steny tak tvorí niekoľko vrstiev materiálu s rôznou dynamickou hrúbkou a výrobnými akustickými parametrami. Vďaka masívnym betónovým podlahovým poterom a špeciálnym vrstvám zvuk pohlcujúcich materiálov, zabezpečuje výborné odhlučnenie medzi jednotlivými podlažiami domu.

  Rýchlosť výstavby

  Jednotlivé časti drevostavby sú vyrobené vopred vo výrobných halách a potom sa stavajú ako stavebnica. Už vo výrobných halách sú v obvodových stenách zabudované okná, vchodové dvere a vonkajšie parapety, steny sú už osadené hrubou omietkou. Zmontovanie hrubej stavby z pripravených dielov zaberie len 2-3 dni a stavba aj jej konštrukcia sú zabezpečené proti poveternostným vplyvom. Ďalšie remeselné práce sa vykonávajú v priemere do 12-16 týždňov od zahájenia montáže, v závislosti od použitých materiáloch a technologických predpisoch pre ich spracovanie.

  Plynulá výstavba aj v zime

  Vďaka tomu, že väčšina prípravných prác prebieha vo výrobných halách, je možné drevostavbu zmontovať aj cez zimu. Akonáhle sa dokončí hrubá stavba, je možné dom začať vykurovať a remeselné práce vykonávať aj v chladných mesiacoch.

  Dom, ktorý vydrží

  Životnosť drevených konštrukcií je v rukách jeho užívateľa. Pri kvalitnom spracovaní dreva, vhodnom výbere materiálu na stavbu a dobrej starostlivosti, môže drevostavba prežiť doslova storočia. Veď pri výletoch do slovenských hôr iste obdivujete zachovalé drevené drevenice, mnohé z nich sú aj stovky rokov staré. Drevo je veľmi odolný prírodný materiál, ktorý má vynikajúci pomer pevnosti a pružnosť k jeho hmotnosti. Otázne je, či je správne projektovať drevostavby na storočia, keď ich morálne opotrebovanie prichádza priemerne po dvoch generáciách.

  Viac priestoru

  Moderné drevostavby majú výrazne tenšie obvodové steny a priečky, vďaka čomu máte vy viacej priestoru na bývanie. Napríklad v dvojpodlažnom montovanom dome o zastavanej ploche 100m2 vykazuje drevostavba väčšiu obytnú plochu o viac než 10m2, v porovnaní s domom postaveným klasickým spôsobom o rovnakej zastavanej ploche a zrovnateľných tepelne-technických parametroch. Dá sa teda povedať, že pri dome o zastavanej ploche 100m2 má drevostavba postavená sendvičovým spôsobom o jednu izbu naviac!

  Ekológia

  Ak chcete, aby vaša stavba bola ekologická, drevo je tým správnym materiálom, pretože ide o obnoviteľný stavebný materiál, ktorý šetrí energiu v každej fáze - od výroby, cez prepravu materiálu až po šetrenie spotreby energie v priebeh užívania drevostavby. Okrem toho má drevo negatívnu bilanciu produkcie CO2, pretože ho spotrebuje viac, ako ho vyprodukuje pri výrobe a montáži drevodomu. Pri porovnaní celkovej energetickej náročnosti budov začína stále väčšiu úlohu zohrávať aj energetická náročnosť na ich výstavbu. Ceny energie sa výrazne prejavujú aj vo výrobnej sfére a v doprave.

  realizacia-drevostavby.jpg
  Realizácia drevostavby

  Pán Ing. Ivan Marko, odborná rada zo spoločnosti ATRIUM SK, s.r.o.

  2. Drevené chaty, drevené bungalovy

  Každý z nás určite túži dostať sa z mestského hluku, uniknúť od povinností a stresu. Drevené chaty alebo bungalovy slúžia práve na to: môžu byť prístavbou k existujúcemu rodinnému domu, alebo chata, zimná záhrada, študentský ateliér alebo sa môžu použiť na zvýšenie ubytovacej kapacity v kempoch, turistických destináciách, kúpeľoch, rekreačných strediskách alebo kdekoľvek inde, ak vznikne takáto potreba.

  Drevené chaty sú zvyčajne vyrobené z kvalitného smrekového dreva, s pevnou konštrukciou a primeranou tepelnou izoláciou. Všetky drevené časti sú chránené ekologickými nátermi na ochranu pred poveternostnými vplyvmi, škodcami, plesňami, hubami a drevokazným hmyzom. Veľmi často dodatočným prepojením do exteriéru je drevená terasa alebo drevená pergola.

  Vďaka svojej nízkej hmotnosti a pevnosti je možné drevený bungalov umiestniť na akomkoľvek teréne, dokonca aj na prepravnom podvozku s kolesami. Drevený bungalov je možné na miesto priniesť zmontovaný v jednom kuse, lebo je vyrobený v dielni spolu so všetkými stolárskymi výrobkami a inštaláciami. Kvôli nízkej energetickej náročnosti stačí drevený dom vybaviť solárnymi panelmi, ktoré sú úplne postačujúce na zabezpečenie teplej vody a elektriny, dom je tak energeticky úplne sebestačným.

  dModerná drevená chata láka na odpočinok, www.pillar.si
  Moderná drevená chata láka na odpočinok, www.pillar.si

  3. Mobilný drevodom

  Je dobrou voľnou pre tých, ktorú chcú na deň-dva uniknúť zo zhonu veľkomesta. Niekedy stačí iba jedna miestnosť, kde si oddýchnete a načerpáte silu do života. Mobilná drevenica ponúka práve takúto možnosť ubytovania v kempoch, turistických strediskách, kúpeľoch, rekreačných strediskách a môže byť použitá aj ako dočasné ubytovanie v prípade prírodných katastrof. Mobilné domy je možné ľahko prepravovať a umiestňovať na akýkoľvek terén, resp. mobilný dom môže byť na kolesách. Fasáda a strecha sú pokryté fasádnou fóliou a smrekovcovými latami a chránené ekologickými nátermi na ochranu pred škodlivými vplyvmi. V prípade potreby je možné mobilný dom ľahko a rýchlo demontovať a presunúť na iné miesto.

  Mobilný drevodom je možné dodať a rýchlo umiestniť na akomkoľvek mieste, www.pillar.si
  Mobilný drevodom je možné dodať a rýchlo umiestniť na akomkoľvek mieste, www.pillar.si

  Drevené domy poskytujú moderný, príjemný a ekologický spôsob života. Ponúkajú návrat k najčistejšiemu stavebnému materiálu všetkých čias, návrat k prírode.

  Odborný článok 273
  Autor: Daibau casopis
  Máme 173 realizátorov v oblasti Zruby, drevodomy:

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  ODPORUČENÍ POSKYTOVATELIA V OBLASTI ZRUBY, DREVODOMY
  8.8
  0

  Nizetti s r o

  Stará Vajnorská 3338/17, 83104 Bratislava
  9.3
  0

  ANTARA BAU, s.r.o.

  Svätoplukova 7, 90026 Slovenský Grob
  9.7
  0

  Stolárstvo Zdenko Bekeš

  Ždiar 321, 05955 Ždiar
  8.8
  1

  ELEKTROMONT

  Mierová 46/1907, 06601 Humenné
  8.7
  0

  RN - roofs s.r.o.

  Železničná 27, 05361 Spišské Vlachy
  9
  0

  TRD Development, s. r. o.

  Dvorská cesta 23 , 94001 Nové Zámky
  Máme 173 realizátorov v oblasti Zruby, drevodomy:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI ZRUBY, DREVODOMY?

 • Zruby, drevodomy Bánovce nad Bebravou
 • Zruby, drevodomy Banská Bystrica
 • Zruby, drevodomy Bardejov
 • Zruby, drevodomy Bratislava
 • Zruby, drevodomy Brezno
 • Zruby, drevodomy Bytča
 • Zruby, drevodomy Čadca
 • Zruby, drevodomy Detva
 • Zruby, drevodomy Dolný Kubín
 • Zruby, drevodomy Dunajská Streda
 • Zruby, drevodomy Galanta
 • Zruby, drevodomy Gelnica
 • Zruby, drevodomy Hlohovec
 • Zruby, drevodomy Humenné
 • Zruby, drevodomy Ilava
 • Zruby, drevodomy Kežmarok
 • Zruby, drevodomy Komárno
 • Zruby, drevodomy Košice
 • Zruby, drevodomy Krupina
 • Zruby, drevodomy Kysucké Nové Mesto
 • Zruby, drevodomy Levice
 • Zruby, drevodomy Levoča
 • Zruby, drevodomy Liptovský Mikuláš
 • Zruby, drevodomy Lučenec
 • Zruby, drevodomy Malacky
 • Zruby, drevodomy Martin
 • Zruby, drevodomy Medzilaborce
 • Zruby, drevodomy Michalovce
 • Zruby, drevodomy Myjava
 • Zruby, drevodomy Námestovo
 • Zruby, drevodomy Nitra
 • Zruby, drevodomy Nové Mesto nad Váhom
 • Zruby, drevodomy Nové Zámky
 • Zruby, drevodomy Partizánske
 • Zruby, drevodomy Pezinok
 • Zruby, drevodomy Piešťany
 • Zruby, drevodomy Poltár
 • Zruby, drevodomy Poprad
 • Zruby, drevodomy Považská Bystrica
 • Zruby, drevodomy Prešov
 • Zruby, drevodomy Prievidza
 • Zruby, drevodomy Púchov
 • Zruby, drevodomy Revúca
 • Zruby, drevodomy Rimavská Sobota
 • Zruby, drevodomy Rožňava
 • Zruby, drevodomy Ružomberok
 • Zruby, drevodomy Sabinov
 • Zruby, drevodomy Šaľa
 • Zruby, drevodomy Senec
 • Zruby, drevodomy Senica
 • Zruby, drevodomy Skalica
 • Zruby, drevodomy Snina
 • Zruby, drevodomy Sobrance
 • Zruby, drevodomy Spišská Nová Ves
 • Zruby, drevodomy Stará Ľubovňa
 • Zruby, drevodomy Stropkov
 • Zruby, drevodomy Svidník
 • Zruby, drevodomy Topoľčany
 • Zruby, drevodomy Trebišov
 • Zruby, drevodomy Trenčín
 • Zruby, drevodomy Trnava
 • Zruby, drevodomy Turčianske Teplice
 • Zruby, drevodomy Tvrdošín
 • Zruby, drevodomy Veľký Krtíš
 • Zruby, drevodomy Vranov nad Topľou
 • Zruby, drevodomy Žarnovica
 • Zruby, drevodomy Žiar nad Hronom
 • Zruby, drevodomy Žilina
 • Zruby, drevodomy Zlaté Moravce
 • Zruby, drevodomy Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené