Pre oblasť

  Pergola cena

  Koľko stojí pergola? Cena pergoly závisí od viacerých faktorov. Veľkosť pergoly väčšinou nepresahuje 30 m2, pergoly neštandardných rozmerov sú vždy drahšie. Cena terasovej pergoly sa zvyšuje aj v závislosti od použitého stavebného materiálu; najčastejšie sa používa drevo, hliník alebo nehrdzavejúca oceľ (nerez). Pergoly s pevnými lamelami môžu stáť niekoľko stoviek EUR, no v každom prípade sú lacnejšie ako najnovšie bioklimatické pergoly, ktorých cena môže dosiahnuť niekoľko tisíc EUR. Ich ceny sú vyššie, pretože ide o komplexné systémy, ktoré zahŕňajú pohyblivé lamely, elektromotory a senzory. Cenu zvyšujú aj doplnky ako sú ohrievače do pergoly, inteligentné ovládanie, LED osvetlenie, integrované rolety, ozvučenie alebo zasklenie. Vzhľadom na viaceré možnosti je cenové rozpätie vyššie, ale dá sa povedať, že hi-tech vodotesná pergola stojí približne 150 až 200 EUR/m2.


  Komu zveriť montáž pergoly? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným dodávateľom a montážnikom pergol vo vašom okolí - zadarmo a nezáväzne!

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  OSTATNÉ CENY ZA Pergola

  Ako ste využili tieto informácie?

  Pergola – všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo by ste mali vedieť, ak uvažujete o montáži pergoly?

  Počas horúcich letných dní je pobyt vonku, najmä v mestských prostrediach, takmer nemysliteľný bez nejakého druhu ochrany. Ak sú okná bez tienenia, pobyt v interiéri budovy môže byť nepríjemný kvôli prehrievaniu. Aj keď sa môžete spoľahnúť na klimatizáciu, toto zariadenie nie vždy je žiaduce, a nájdu sa aj ľudia, ktorí nemajú radi klimatizáciu. Nakoniec zostáva montáž vonkajšieho tienenia, pevného alebo pohyblivého. Najlepšie je, ak sa tienenie predvída počas projektovania stavby, hoci sa môže pridať aj neskôr. V každom prípade je pergola veľmi dobrým a praktickým riešením nielen na tienenie budovy, keďže chránia interiér aj fasádu, ale aj na relaxáciu v exteriéri, keďže poskytujú chránené miesto, kde si môžete bezstarostne užívať. Pergola je považovaná za veľmi prispôsobivé tienenie, pretože dokáže ochrániť napr. terasu alebo bazén pred horúčavou počas leta.

  2. Ako si vybrať dodávateľa pergoly? 

  Pergola je pevná, odolná a stabilná konštrukcia, ktorá môže byť  spojená so stavbou alebo samostatne stojaca, umiestnená kdekoľvek vo dvore – pri bazéne alebo na trávniku. Najväčšou výhodou takejto konštrukcie je, že odolá všetkým poveternostným vplyvom, takže ju možno inštalovať na vetristé a nechránené miesta. Aká pergola bude, určíte sami, no zároveň treba prihliadať na to, kde bude stáť a na aký účel ju budete používať. Jej účelom je zatieniť priestor, zároveň však nezakrývať výhľad. Ak ste sa teda už rozhodli pre montáž pergoly, bude potrebné riešiť typ konštrukcie, druhy materiálov, veľkosť pergoly, funkčnosť, estetiku... Samozrejme, veľa závisí od finančných zdrojov, ktoré máte k dispozícii, a od toho, či pergola bude jednoduchá, zložitejšia alebo dokonca s inteligentným systémom riadenia. Nakoniec, keď budete presne vedieť všetky podrobnosti, budete musieť nájsť výrobcu pergol, resp. dodávateľa. Na trhu ich je pomerne dosť. Ak si však neviete dať rady, akú pergolu si objednať, môžete nás kontaktovať, ochotne vám pomôžeme, keďže spolupracujeme len s overenými firmami, alebo si dôkladne preverte všetky referencie, komentáre zákazníkov, ponuku a čo všetko zahrnuje.

  3. Aké pergoly existujú a akú si vybrať?

  Pergoly sú pevné konštrukcie, ktoré môžu byť spojené so stavbou alebo samostatne stojace. Tvar, veľkosť a ďalšie detaily konštrukcie môžu byť podmienené nielen vašimi prianiami a potrebami, ale aj existujúcimi vonkajšími podmienkami. Najlepšie je, keď je pergola zahrnutá vypracovaným projektom stavby, pretože s exteriérom súvisí aj poloha a orientácia pergoly, ale aj ďalšie determinanty. Pergola môže byť celkom jednoduchá – podobajúca sa prístrešku so štyrmi stĺpmi, alebo môže byť zložitejší konštrukčný systém s pohyblivými lamelami, automatickým pohybom pomocou elektromotora, s ovládaním napojeným na inteligentný systém ovládania domácnosti alebo samostatne. Strecha na pergole môže byť pochôdzna a ozelenená.

  3.1. Rôzne druhy materiálov na rôzne pergoly: drevo, kov, plast, drevené kompozity, betón, tehla, kameň

  Vzhľad a charakteristiky pergoly sú väčšinou funkčne a esteticky prispôsobené domu a záhrade tak, aby celý exteriér pôsobil harmonicky a jednotne. Ku klasickým domom sa hodia drevené alebo murované pergoly, k modernejším kovové alebo kompozitné. Samotná strecha pergoly môže byť plná alebo perforovaná, vyrobená z pevných alebo pohyblivých lamiel, rebrovaná alebo sieťovaná, plátenná alebo ozelenená... Pohyblivé lamely, ktoré môžu byť dokonca úplne autonómnou súčasťou systému, umožňujú tienenie podľa pohybu Slnka, to znamená, že môžu byť úplne otvorené alebo úplne zatvorené, ako skutočná strecha. Ak sú napojené na inteligentný systém ovládania domácnosti a elektromotor, potom bude tienenie automatické podľa prednastavených parametrov. Najväčšou výhodou pergol je ich pevnosť a odolnosť proti veľmi silným vetrom. Konštrukcia pergoly môže byť murovaná, drevená, kovová... Existujú aj pergoly bez stĺpov, ktoré sú na stenu domu kotvené. 

  3.2. Riešenia: samostatne stojaca, samonosná, bioklimatická pergola alebo pergola bez stĺpov

  Typ pergoly, pre ktorý sa rozhodnete, môže byť podmienený nielen vzhľadom exteriéru a požadovanými materiálmi, ale aj určitými predpokladmi. Pergola spojená so stenami vášho domu alebo inou stavbou sa zvyčajne vyhotovuje súbežne so stavbou domu, zatiaľ čo samostatne stojaca sa zvyčajne vyhotovuje neskoršie, v blízkosti domu.

  3.2.1. Samostatne stojaca pergola

  Tento typ pergoly je určený na umiestnenie v blízkosti domu alebo akejkoľvek inej stavby, preto je veľmi praktickým riešením do rôznych exteriérov. Môže byť vyrobený z dreva, aj keď pre ľahkú údržbu a odolnosť je zvyčajne vyrobený z kovu. Strešné dosky, panely alebo lamely môžu byť rôznej šírky, pevné alebo pohyblivé, aby sa priestor pod nimi dal tieniť podľa pohybu Slnka. Môžu mať ručné alebo diaľkové ovládanie. Ich polomer pohybu môže byť 180° alebo celých 360°. Strecha pergoly môže byť vyrobená nielen z dreva a hliníka, ale aj zo špeciálneho druhu plastu s ochranou proti UV žiareniu, teplu a zrážkam. Do lamiel alebo okolo okraja strechy pergoly je možné umiestniť kovové alebo plastové profily a osadiť do nich LED osvetlenie, aby v noci vyzerali atraktívnejšie. Ak ich konštrukcia pozostáva zo stĺpov, potom ide o samonosné modely.

  3.2.2. Bioklimatická pergola

  Bioklimatická pergola je, dalo by sa povedať, najnovší výdobytok, pokiaľ ide o tento druh stavby.  Vyrobená je z extrudovaného hliníka alebo je elektrostaticky lakovaná, takže o jej odolnosti a životnosti nemožno v žiadnom prípade pochybovať. Pre tento typ pergoly sú charakteristické otočné strešné lamely, z ktorých každá pôsobí ako samostatný prvok. Ich počet určuje veľkosť rámu, ktorý je zároveň aj kostrou konštrukcie. V závislosti od polohy môže byť pergola samostatne stojaca,spojená so stenami vášho domu alebo inou stavbou alebo ukotvená do steny pomocou nastaviteľných konzol. Celý systém je plne automatizovaný a stlačením tlačidla sa lamely otáčajú, rozťahujú alebo sťahujú na jednu alebo druhú stranu. Hlavným účelom takéhoto systému je úplná kontrola priestoru – ochrana, vetranie, nastavenie teploty a osvetlenia. V tomto prípade je hlavnou funkciou vetranie, pretože poloha lamiel vytvára prúdenie vzduchu, a tým riadi teplotu a osvetlenie, teda mikroklímu.

  3.2.3. Pergola bez stĺpov

  Tento typ konštrukcie je tiež novšieho dátumu. Takéto pergoly nemajú podporné stĺpy, na stenu domu sú kotvené. Zdá sa, že pergola sa vznáša vo vzduchu. Tento druh pergoly je dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú ničím nerušený výhľad zo svojej terasy. Aj takáto konštrukcia môže byť vyrobená z dreva, kovu alebo kompozitných materiálov, ozelenená alebo nie.  

  3.3. Údržba a čistenie pergol

  Údržba a čistenie pergoly väčšinou závisí od materiálu, z ktorého je vyrobená, a od poveternostných podmienok. Na drevené pergoly je potrebné pravidelne aplikovať nátery alebo ich lakovať, tiež chrániť pred škodcami, ako všetky ostatné drevené konštrukcie. Pergoly vyrobené z iných materiálov sú menej náročné na údržbu, vyžadujú len občasné odstraňovanie opadaného lístia, nahromadeného na streche, aby neblokovalo chod pohyblivých lamiel. Úplne stačí občasné umytie vodou. Ak ste sa však rozhodli pre ozelenený variant, budete sa musieť o túto zeleň starať ako o ktorúkoľvek inú.

  4. Vyhotovenie pergoly

  4.1. Príprava podkladu pre pergolu

  Ak pergola nebola vyhotovená spolu s budovou v čase výstavby, budete musieť zabezpečiť určité predpoklady na jej vyhotovenie.

  Ak plánujete pergolu umiestniť na terasu, ktorá je vlastne prirodzeným pokračovaním obývačky, pergola bude pripevnená k fasáde z jednej alebo viacerých strán. Je potrebné určiť, akým spôsobom sa pergola upevní, bez poškodenia tepelnoizolačného materiálu. V opačnom prípade by to viedlo k vzniku tepelných mostov, a teda aj k energetickým stratám, čo nie je v žiadnom prípade žiaduce.

  Na druhej strane, ak bude pergola samostatná – bude stáť nad bazénom, letnou kuchynkou alebo niekde na dvore – existuje viac možností jej vyhotovenia. Takáto konštrukcia je samostatne stojaca, to znamená, že musí mať stĺpy alebo celé steny. Strecha môže byť plná alebo perforovaná. Môžete dokonca po konzultácii s architektom vyrobiť pergolu s „čínskou“ strechou, minimalistickú alebo úplne redukovanú, priamočiaru alebo naopak, s množstvom dekoratívnych doplnkov. V každom prípade, bez ohľadu na to, aká je štruktúra pergoly, musí byť vykonaná príprava podkladu, kladenie podlahovej krytiny a montáž skeletu, potom výplne a nakoniec strechy.

  Ak máte dostatok miesta a peňazí a chcete niečo úplne iné, možno väčšie a zložitejšie, potom príprava podkladu bude znamenať plytký výkop, zhutnenie jednotlivých vrstiev podkladu a založenie stĺpov, ktoré budú držať strešnú konštrukciu. Môžu byť prefabrikované alebo murované.

  4.2. Zladenie pergoly s prostredím

  Vždy je najlepšie, keď sú všetky prvky interiéru a exteriéru zladené do rovnakého štýlu a patria do rovnakého ideového konceptu. Preto je úplne jasné, že materiál, ktorý na pergolu zvolíte, by mal byť zladený so vzhľadom fasády a záhrady. Murovaná a montovaná pergola môže ladiť s omietnutou fasádou, ako aj s fasádou z betónu, tehly, kameňa. Tvar, veľkosť a farbu pergoly treba prispôsobiť existujúcim prvkom prostredia. Pergolu treba vnímať ako strechu obývačky pod holým nebom.

  4.3. Postup montáže pergoly

  Pri kúpe pergoly sa môžete dozviete ako dlho bude jej montáž trvať. Okrem výnimočných situácií, keď sa vykonáva výkop, založenie stĺpov a príprava podkladu, je možné celú prácu dokončiť za deň alebo dva.

  Preto, keď je pripravený vhodný podklad, nasleduje vyhotovenie podlahy (betónovanie, dlažba, dosková podlaha...). Ak si vyberiete drevenú podlahu, musí mať roštovú podkonštrukciu, aby ste sa po nej mohli neskôr bezpečne pohybovať. Táto podkonštrukcia môže zostať dutá alebo môže mať výplň, ale dôležitejšie je, aby bola vodotesná kvôli poveternostným vplyvom. Betónový podklad sa naleje a musí vyschnúť, takže v tom prípade bude stavba trvať o niekoľko týždňov dlhšie. Na cementovú mazaninu  alebo poter môžete položiť kamennú alebo keramickú dlažbu.

  Nasleduje vyhotovenie nosných stĺpov, ktoré môžu byť murované, tehlové, kamenné, betónové alebo prefabrikované, z kovových alebo kompozitných profilov. Po dokončení tejto časti práce je čas na vyhotovenie strešnej konštrukcie. Vytvorí sa rám požadovaného tvaru, následne sa uložia výplne, podľa vami zvoleného systému – dierované alebo plné platne, lamely, trámy alebo plátno.

  Nakoniec sa namontujú bočné strany, ak sú plánované, alebo sa namontuje vertikálne tienenie. Ak zvolíte pevné a duté výplne, dá sa takáto pergola ozeleniť – v podstate k nej môžete vysadiť vinič, takže o pár rokov budete mať aj hrozno, alebo obyčajné popínavé rastliny, ktoré sú menej náročné na pestovanie a vytvoria tieň.

  5. Štýl, trendy

  Pokiaľ ide o pergoly, neexistujú žiadne obmedzenia, špeciálne štýly a trendy. Všetko závisí od vašich prianí, možností, účelu, dostupného priestoru a vlastností prostredia, ktoré nemožno zmeniť. Môžete sa riadiť tým, čo sa vám páči, a bude to skvelá voľba. Hlavným účelom pergoly je poskytnúť oázu pokoja a pohody mimo domu, ochranu pred letnými horúčavami a základnú funkčnosť. Tým by ste sa mali pri výbere pergoly riadiť. Pokiaľ si nie ste istí, ako by pergola mohla vyzerať, odporúčame vám pozrieť si, aké riešenia ponúkajú niektorí známi architekti

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Hliníková pergola 5,4x2,3x2,4 m

  Potrebujeme hliníkovú pergolu na terasu so slnecnou ochranou (vyžka 2,4 m; Sirka5,4 m; hlbka 2,3 m). 3600 € do 6000 €

  ........

  Hliníkovú pergolu

  Potrebujem zhotoviteľa pre hliníkovú pergolu. Rozmer 7,85x4,25 m. Fotky v prílohe. 8100 € do 13500 €

  ........

  Drevená pergola nad terasu

  Potrebujem drevenú pergolu nad terasu. Zaujíma ma približná cena stavby samostatne stojacej drevenej pegoly s rozmermi 7x3.5 m (24.5 m2). Výška cca. 2.5m. Miesto: Šulianske jazero. 3600 € do 6000 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Pergola a zastresenie chodnika, 1 ks
  Pergola, Miloslavov

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevenú pergolu a altanok, 4x2m pergola,4x6m altanok
  Pergola, Podkylava

  5400 € do 9000 €

  Cena, Kovový pristrešok na posedenie, cca 5 x 5 m
  Pergola, Humenné

  4950 € do 8250 €

  Cena, Bioklimaticka alebo pergola so sklom, 500 x 340 x 250 cm
  Pergola, Rastislavice

  18000 € do 30000 €

  Cena, Montáž pergoly Bruce-J, š-v-d:600 x 300 x 300 cm
  Pergola, Andovce

  900 € do 1500 €

  Cena, Hlinnikova pergola, 5680x2950 mm
  Pergola, Bernolákovo

  4500 € do 7500 €

  Cena, Zastrešená pergola s drevenou podlahou, 31,5
  Pergola, Komárovce

  7200 € do 12000 €

  Cena, Zloženie pergoly a výbetovánie petky, 4x3 m
  Pergola, Alžbetin Dvor

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pergola na terasu rodinneho domu, 32m2 8x4m
  Pergola, Župčany

  6300 € do 10500 €

  Cena, Zakrit terasu hliníkovou pergolou, 11x3.5m
  Pergola, Kežmarok

  8100 € do 13500 €

  Cena, Postavit drevenú pergolu 3x4 m, 12m2
  Pergola, Brodské

  1800 € do 3000 €

  Cena, Oceľova alebo hliníková pergola 6x3m prilepena na stenu, 6x2.5x2.85m
  Pergola, Štvrtok na Ostrove

  3600 € do 6000 €

  Cena, Bioklimatická pergola s bočným tienením, 3mx4mx2,4m
  Pergola, Skýcov

  9000 € do 15000 €

  Cena, Pergola, zastrešenie terasy, Dĺžka 4,5m a šírka terasy 1,2m (žiadúci previs cez terasu, tým pádom šírka strechy cca 1,5m?)
  Pergola, Rovinka

  2700 € do 4500 €

  Cena, Francuzske dvere, drevená pergola, drevená terasa, terasa-4x2 m
  Pergola, Čápor

  3150 € do 5250 €

  Cena, Pergola, 5 x 4 m
  Pergola, Malužiná

  4500 € do 7500 €

  Cena, Hliniková pergola na prekrytie terasy + nerezové zábradlie, 5x3 m
  Pergola, Prašice

  4950 € do 8250 €

  Cena, Otvorena drevena pergola, cca 6x4m
  Pergola, Košice

  3600 € do 6000 €

  Cena, Drevena pergola, 6,6x6m
  Pergola, Bratislava

  5850 € do 9750 €

  Cena, Drevenu pergolu 5x3m (prípadne 7x3m), 5x3m
  Pergola, Nová Dedinka

  2700 € do 4500 €

  Cena, Uzavretá pergola popri dome, ako sklad naradia, 10m x 2m x 2,5m
  Pergola, Dunajská Streda

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevená pergola s dutinkovym lexanom, 5x5x2,9 m
  Pergola, Miloslavov

  4050 € do 6750 €

  Cena, Hliníkový pristrešok na dvoch nohach, 3500,2700,4000 mm
  Pergola, Nové Zámky

  4500 € do 7500 €

  Cena, Hliníkový prístrešok k domu ako altánok , 4 x 3 x 3 m
  Pergola, Bidovce

  3600 € do 6000 €

  Cena, Pergola, 5x4 m
  Pergola, Bratislava

  5400 € do 9000 €

  Cena, Bioklimatická pergola, 7m x 4 m
  Pergola, Dunajská Lužná

  6300 € do 10500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Pergola cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  165+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Pergola
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené