VCHODOVÉ DVERE cena

Ceny vchodových dverí sa líšia podľa druhu materiálu, rozmerov vchodových dverí, podielu zasklenia, výzdoby, bezpečnostných prvkov a výrobcu. Na trhu k najlacnejším dverám patria plastové vchodové dvere, za ktoré v priemere zaplatíte 250 až 750 EUR. Ceny drevených vchodových dverí sa pohybujú v rozmedzí 650 až 1500 EUR. Hliníkové vchodové dvere sú o niečo drahšie: približne 800 až 2000 EUR. Za kombináciu dreva a hliníka zaplatíte 1500 až 2500 EUR.

Komu zveriť výrobu alebo obstaranie vchodových dverí? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom vchodových dverí vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
ODOŠLI DOPYT

CENA ZA PLASTOVÉ DOMOVÉ DVERE


Cena plastových domových dverí.Cena za dodávku a montáž plastových vchodových dverí, štandardné rozmery 100 x 210 cm, s tepelnou a zvukovou izoláciou.

700.00 €/kus

VEĽMI NÍZKA CENA
€/kus

STREDNÁ CENA
1500.00 €/kus

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Cena za dodávateľa, montéra vchodových ​​dverí

OSTATNÉ CENY ZA VCHODOVÉ DVERE

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Drevené vchodové dvere

Cena za dodávku a montáž drevených vchodových dverí, štandardné rozmery 100 x 210 cm, vrátane tepelnej a zvukovej izolácie.€/kus

kus
dopyt

Hliníkové vchodové dvere

Cena hliníkových vchodových dverí. Cena za hliníkové vchodové dvere s klasickým kovaním a kľučkou z nerezu a nízkim hliníkovým prahom s tepelným spojom 100 x 210 cm. Cena za dvere bez skiel a s montážou.€/kpl

kpl
dopyt

Drevo-hliníkové vchodové dvere

Cena za dodávku a montáž drevo-hliníkových vchodových dverí, štandardné rozmery 100 x 210 cm, vrátane tepelnej a zvukovej izolácie.€/kus

kus
dopyt
SPOLU:
POSLAŤ DOPYT >

Plastové vchodové dvere


Cena plastových vchodových ​​dverí je závislá od tepelnej a zvukovej priepustnosti, veľkosti dverí, ...

Skontrolovať tiež: Plastové vchodové dvere cena

Hliníkové vchodové dvere


Ceny hliníkových vchodových dverí sa líšia podľa druhu materiálu (hliník, drevo-hliník), rozmeru vch...

Skontrolovať tiež: Hliníkové vchodové dvere cena

Drevené vchodové dvere


Cena drevených vchodových dverí závisí od druhu dreva, rozmerov vchodových dverí, podielu zasklenia,...

Skontrolovať tiež: Drevené vchodové dvere cena

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Vchodové dvere - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo musíme vedieť pred zakúpením vchodových dverí?

1.1. Zabezpečenie vchodových dverí

Vzhľadom k tomu, že vchodové dvere predstavujú prístup do vnútra nášho domu alebo bytu, musíme sa uistiť, že sú bezpečné. Moderné vchodové dvere poskytujú bezpečnosť pomocou použitia odolných a pevných materiálov, z ktorých sú vyrobené, ako aj spôsob bezpečného zamykania. Dnes sa okrem obvyklého kľúčového zámku dajú dvere uzamknúť pohodlnejšie napr. elektronickým zámkom na karte, kóde, telefóne alebo odtlačkom prsta. Výhodou elektronického zámku je to, že vám umožňuje sledovať a kontrolovať, kto a kedy vstúpi a odíde. Okrem toho sú odolnejšie a trvalejšie ako klasické zámky. Ak stratíme kľúč, musíme vymeniť zámok ale v prípade elektronického zámku sa stratený kľúč alebo karta vymaže iba zo zoznamu povolení pre vstup. Z dôvodu všetkých opísaných výhod sa stále viac ľudí rozhoduje pre elektronické zámky, a to aj napriek vyššej cene.

Pri vchodových dverách prijímame návštevy a cez ne vstupujeme do nášho domu
Pri vchodových dverách prijímame návštevy a cez ne vstupujeme do nášho domu

1.2. Tepelná izolácia vchodových dverí

Vchodové dvere, podobne ako okná a iné stavebné prvky, výrazne ovplyvňujú energetické straty budovy. Tepelná izolácia vchodových dverí je ovplyvnená materiálmi, z ktorých sú dvere vyrobené, hrúbkou dverí a kvalitou montáže dverí. Dnes sú k dispozícii vchodové dvere, ktoré umožňujú minimálne tepelné straty, ktoré by v prípade pasívnych domov mali byť nižšie ako Ud = 0,8 W / m2K. Takáto izolácia sa dosiahne špeciálnym izolačným plnivom v dverovom krídle. Hrúbka takýchto dverí je tiež väčšia ako hrúbka ostatných dverí. Vchodové dvere sú však jedným zo slabších prvkov izolácie domu alebo bytu, preto je stále bežné riešenie na zníženie tepelných strát, nevyhrievané závetrie.

1.3. Zvuková izolácia vchodových dverí

Zvuková izolácia vchodových dverí je faktorom, ktorý významne ovplyvňuje kvalitu bývania v byte alebo dome. Okrem materiálu, z ktorého sú dvere vyrobené, a ich hrúbky, zohrávajú pri poskytovaní zvukovej izolácie kľúčovú úlohu kvalita konštrukcie dverí a montáž dverí s dobrým utesnením povrchov.

1.4. Protipožiarne dvere

Protipožiarne dvere bránia šíreniu požiaru do budovy alebo do iných miestností v budove. Protipožiarnymi dvermi sú obvykle vybavené verejné budovy a podniky, ale protipožiarne dvere sa dajú montovať aj v obytných budovách aby sa zabezpečila väčšia bezpečnosť. Certifikované protipožiarne dvere zadržia oheň minimálne 30 minút, sú obohatené o ďalšie vložky a bezpečnostné prvky.

1.5. Vzhľad dverí

Vchodové dvere sa musia podriadiť celkovému vzhľadu domu alebo spoločného schodiska v bytovke a musia vzhľad doplňovat alebo v lepšom prípade vzhľad modernizovať. Dodávatelia vstupných dverí preto ponúkajú široký výber rôznych možností farieb a dizajnu vstupných dverí. Ak i napriek širokej ponuke tipizovaných dverí sa nám nepodarí nájsť tie pravé, môžeme si tiež objednať dvere na mieru.

2. Výber dodávateľov a výrobcov vchodových dverí

Či už ste majiteľom novostavby alebo renovujete dom alebo byt, pri hľadaní dodávateľov a výrobcov vchodových dverí budete mať dlhý zoznam. Konkurencia je veľká. Ako si teda vybrať tie správne?

 K modernému domu sa hodia moderné dvere
 K modernému domu sa hodia moderné dvere

2.1. Záruka, záručná doba

Prvým znakom označujúcim kvalitu produktu môže byť záručná doba. Kvalitní poskytovatelia vchodových dverí ponúkajú na svoje výrobky desať alebo viac systémových záruk. Predné dvere musia byť počas záručnej doby bez vizuálnych alebo funkčných porúch. Takáto dlhá životnosť je možná iba s použitím kvalitných materiálov a spracovania.

2.2. Vlastný montážny tím a služba servis dverí

Kvalitná montáž je mimoriadne dôležitým faktorom. Zlá montáž môže negatívne ovplyvniť všetky výhody kvalitných vchodových dverí! Preto je nevyhnutné, aby dodávateľ mal vlastný montážny tím alebo tímy a nespolupracoval so subdodávateľmi. Len tak si môže udržať kontrolu nad celým procesom montáže až do posledného okamžiku, dôležitá je aj kvalita materiálu určená pre montáž (skrutky a ďalšie príslušenstvo). Iba týmto spôsobom je možné zaručiť kvalitu dverí. Je tiež dôležité, aby bol vždy k dispozícii servisný tím, ktorý zaistí rýchlu a účinnú opravu akýchkoľvek porúch.

2.3. Certifikáty kvality

Kvalitu dodávateľa potvrdzujú aj osvedčenia alebo sprievodná dokumentácia, ktorú dodávateľ dáva klientovi k nahliadnutiu počas prípravy ponuky, alebo pri ukončení prác. Okrem technických špecifikácií výrobku sú to (v závislosti od zvolených dverí) ešte energetické osvedčenie, bezpečnostné osvedčenie, protipožiarne osvedčenie a ďalšie.

3. Rôzne prevedenie vchodových dverí

3.1. V závislosti od typu objektu

Vchodové dvere domu majú veľmi odlišný vzhľad a použiteľnosť ako ostatné dvere domu.

Vchodové dvere do domu
Vchodové dvere do domu je široký výber a každý model dverí má množstvo úprav. To vám umožní vybrať si z rôznych materiálov a farieb. Predné dvere domu sú často tiež presklené alebo majú presklenú plochu nad alebo vedľa dverí. Vchodové dvere do domu majú obvykle silnejšiu konštrukciu a sú dobre tepelne a zvukovo izolované.

Vchodové dvere do bytu
Vchodové dvere do bytu sú zvyčajne menšie ako vchodové dvere do domu, sú vizuálne jednoduchšie, zvyčajne z jedného materiálu, v jednej farbe, bez sklenených povrchov. Vzhľadom na to, že do bytov nevstúpite priamo z ulice, ale zo spoločných chodieb a schodísk, tepelná izolácia vchodových dverí nie je tak vyžadovaná ako pri domoch.

3.2. Vstupné dvere z materiálu (plastové, drevené, hliníkové)

Estetický vzhľad a užitočnosť závisia od materiálu, z ktorého sú predné dvere vyrobené. Možnosť kombinovať rôzne materiály a využiť širokú škálu farieb, z ktorých si môžete vybrať, vám umožňuje prispôsobiť vzhľad dverí k budove. Každý materiál má však svoje výhody a nevýhody.

Drevené vchodové dvere
V prípade drevených dverí dodávatelia zdôrazňujú ekológiu a šetrnosť k životnému prostrediu. Drevo je prírodný, teplý materiál, ktorý má priaznivý vplyv na blaho ľudí a klímu v budove. Pokiaľ ide o izoláciu, kvalitné drevené dvere nezaostávajú za dverami z iných materiálov. Napriek tomu, že drevo je skutočne citlivejšie na počasie, drevené dvere majú životnosť aj celé desaťročia.

Plastové vchodové dvere
Na slovenskom trhu je k dispozícii množstvo výrobcov plastových dverí. Skutočnosťou je, že plastové vchodové dvere sú najúspornejšie z dôvodu menej komplikovanej konštrukcie. Plastové dvere však môžu ponúknuť vynikajúcu izoláciu a ich výhody zahŕňajú okrem nízkej ceny aj vonkajšiu odolnosť a ľahkú údržbu. Vzhľadom k veľkému počtu výrobcov vám odporúčame venovať väčšiu pozornosť spoľahlivosti výrobcu (záruka, osvedčenia, inštalácia, servis) pri nákupe plastových dverí.

Hliníkové vchodové dvere
Zo všetkých troch najbežnejších materiálov je hliník najdrahší, najodolnejší s najdlhšou životnosťou. Môže sa používať samostatne alebo v kombinácii s drevom, čo okrem príjemných vizuálnych riešení rozširuje aj možnosti využitia. Hliník je na vonkajšej strane a masívne a pevné drevo vo vnútri. Hliníkové vchodové dvere spadajú do vyššej cenovej kategórie a zachovávajú si svoj dobrý vzhľad aj po desaťročiach používania.

4. Vchodové dvere a trendy 2019/2020

4.1. Sklenené vchodové dvere

Viac skla znamená viac svetla! Celosklenené vchodové dvere so sklenenou výplňou, toto je najväčší trend za posledných niekoľko rokov. S rôznymi možnosťami kombinovania skla s inými materiálmi dosahujeme zaujímavé dizajnové riešenia, ktoré zvyšujú dojem z celého vchodu.

4.2. Vchodové dvere a farby

Obvyklý spôsob myslenia je, že vchodové dvere sa musia zhodovať s ostatnými fasádnymi výrobkami. Odvážnejší spôsob myslenia, ktorý je čoraz obľúbenejší, je zdôrazniť vchod a dvere farbou! Smelo do toho!

4.3. Čisté línie u vchodových dverí

Čisté línie pomaly prevyšujú tradičný štýl predných dverí. Jednoduchá geometria, ploché povrchy, minimalistický vzhľad.

4.4. Veľké rozmery

Zdá sa, že veľké dvere zlepšujú celkový vzhľad vchodu a umožňujú viac svetla. Väčšie, najmä širšie vchodové dvere zároveň zvyšujú funkčnosť, pretože uľahčujú prenášanie nábytku, prepravu vozíka atď.

DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOMVCHODOVÉ DVERE NA MIERU

Dobrý deň.

Zhaname dvere na starší RD z rozmermi 158x90cm Jedna sa o pivničné dvere

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 900 € do 1500 €


........

DVERE DO BYTU- VCHODOVÉ

Dobry deň.

potrebujem majstra vymeniť dvere do bytu- vchodové. V otazke su možno drevene. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1125 € do 1875 €


........

VCHODOVÉ DVERE

Dobrý deň,

potrebujeme vonkajsie dvere do domu.
Rozmery dveri su priblizne 1,3 sirka na 2,30 vyska. Su to dvojkridlove dvere, ale ak by bolo mozne radi by sme z toho spravili iba 1 a vedla moze byt bocny svetlik aby tam prudilo trochu svetla. Co sa tyka kvality/materialu, ak by ste mi mohli zaslat predbeznu pribliznu kalkulaciu hlinikovych dveri na tento rozmer, vratane montaze a vsetkeho co k tomu patri, aby sme sa mohli rozhodnut.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt, zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky, alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.
Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
1260 € do 2100 €


........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

CENA, VÝROBA DREVENÝCH DVOJKRÍDLOVÝCH DVERÍ, ŠÍRKA 1500, VÝŠKA 2200
Vchodové dvere, Liptovské Revúce

1350 € do 2250 €

CENA, ODHLUČNENÉ DVERE DO BYTU, 1 KUS DVERÍ
Vchodové dvere, Brezno

540 € do 900 €

CENA, NOVE VCHODOVE DVERE DO BYTU V PANELAKU. , 1
Vchodové dvere, Svidník

1170 € do 1950 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE, 1
Vchodové dvere, Prievidza

90 € do 150 €

CENA, 2X VCHODOVE DVERE DO PODKROVIA , 2 KS
Vchodové dvere, Modrová

2250 € do 3750 €

CENA, PLASTOVE VCHODOVE DVERE, 1 KS VCHODOVE DVERE , ROZMER CCA 100 ×215
Vchodové dvere, Blatné

990 € do 1650 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE (HLINÍK,PLAST), 1KS
Vchodové dvere, Veľaty

1260 € do 2100 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE NA RODINNÝ DOM, 2KS
Vchodové dvere, Brestovec

1800 € do 3000 €

CENA, VCHODOVE DVERE DO DOMU., PO POPISE
Vchodové dvere, Nemecká

1260 € do 2100 €

CENA, VCHODOVE DVERE DO RODINNÉHO DOMU, 2KS
Vchodové dvere, Jablonov

2250 € do 3750 €

CENA, KOMPLET DVERE Z MONTAŽOV, 1 DVERE 2M NA 90CM
Vchodové dvere, Sirk

1800 € do 3000 €

CENA, DVOJKRIDLOVE DVERE, 1KS
Vchodové dvere, Michalovce

450 € do 750 €

CENA, VYMENIT VCHODOVE DVERE NA BYTE, PO POPISE
Vchodové dvere, Bratislava

1170 € do 1950 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE DO BYTU A OBLOŽKY,
Vchodové dvere, Vranov nad Topľou

1800 € do 3000 €

CENA, PLASTOVE VCHODOVE DVERE, 1KS 100X200
Vchodové dvere, Zemplínske Hradište

810 € do 1350 €

CENA, 4KS INERIEROVE DVERE NA MIERU + PORADENSTVO A ZAMERANIE, 4 KS
Vchodové dvere, Dubovica

1620 € do 2700 €

CENA, DVERE DO PREDSIENE + MONTÁŽ, VEĽKOSŤ OTVORU NA MONTÁŽ Š 186CM X V 262CM
Vchodové dvere, Bratislava

1350 € do 2250 €

CENA, VCHODOVE DVERE DO PANELAKOVEHO BYTU, 1
Vchodové dvere, Stropkov

1350 € do 2250 €

CENA, PLASTOVÉ DVERE S NADSVETLÍKOM, DVERE 2,15 M-NADSVETLÍK 60 CM
Vchodové dvere, Nitra

1080 € do 1800 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE DO BYTU, 2,02M X 0,85 M
Vchodové dvere, Piešťany

1800 € do 3000 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE, S 1375 V 2557
Vchodové dvere, Važec

1080 € do 1800 €

CENA, OKNÁ A VCHODOVÉ DVERE DO DOMU, 8 OKIEN, 1 DVERE
Vchodové dvere, Brezno

900 € do 1500 €

CENA, VYMENIT ZARUBNU A NAMONTOVAŤ VCHODOVE DVERE , 1 DVERE 100 CM A 1 PLASTOVE OKNO
Vchodové dvere, Kokava nad Rimavicou

900 € do 1500 €

CENA, CENOVÁ PONUKA NA VCHODOVÉ DVERE A GARAŽOVÚ BRÁNU, 2 KS
Vchodové dvere, Bánov

2520 € do 4200 €

CENA, DEMONTÁŽ, MONTÁŽ VCHODOVÝCH BYTOVÝCH DVERÍ, 1
Vchodové dvere, Rajec

900 € do 1500 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE SO ZARUBNOU, 80-TKY
Vchodové dvere, Dolný Lieskov

1080 € do 1800 €

CENA, DVERE,VYMER,MONTAZ, , 1
Vchodové dvere, Levice

450 € do 750 €

CENA, KÚPA DVERÍ, OKNA +DOPLNKY (SIEŤKY, ŽALÚZIE), MONTÁŽ, MURÁRSKE PRÁCE, DVERE 800X2000, DVERE 1000 X 2150, OKNO 1000 X 800
Vchodové dvere, Svätoplukovo

3150 € do 5250 €

CENA, VCHODOVE DVERE NA MIERU, VYSKA 256, SIRKA 157 SO SOKLIKOM, PRESKLENNE.
Vchodové dvere, Ivanka pri Dunaji

810 € do 1350 €

CENA, VÝROBA A MONTÁŽ VCHODOVÝCH DVERÍ, 1 KS
Vchodové dvere, Svidník

1170 € do 1950 €

CENA, VCHODOVÉ DVERE ZRUBOVÝ DOM (PLASTOVÉ- DREVENÉ), 2X1,5M
Vchodové dvere, Vlachy

1125 € do 1875 €

CENA, VYMENIŤ STARÉ VCHODOVÉ DVERE NA RD, 1
Vchodové dvere, Nové Zámky

450 € do 750 €

CENA, OBYCAJNE DVERE, VCHODOVE DO DOMU, JEDNOKRIDLOVE, 1X VCHODOVE DVERE 120X230CM
Vchodové dvere, Domaníky

900 € do 1500 €

CENA, VCHODOVE DVERE SO SVETLIKOM, 1X 135X235 ORNAMENTALNE VCHODOVE DVERE SO SVETLIKOM NA BOKU AJ HORE
Vchodové dvere, Tureň

1170 € do 1950 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

VCHODOVÉ DVERE CENNÍK

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

322+ SPOLOČNOSŤAMI PRE VCHODOVÉ DVERE
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI VCHODOVÉ DVERE?

 • Vchodové dvere Bánovce nad Bebravou
 • Vchodové dvere Banská Bystrica
 • Vchodové dvere Bardejov
 • Vchodové dvere Bratislava
 • Vchodové dvere Brezno
 • Vchodové dvere Bytča
 • Vchodové dvere Čadca
 • Vchodové dvere Detva
 • Vchodové dvere Dolný Kubín
 • Vchodové dvere Dunajská Streda
 • Vchodové dvere Galanta
 • Vchodové dvere Gelnica
 • Vchodové dvere Hlohovec
 • Vchodové dvere Humenné
 • Vchodové dvere Ilava
 • Vchodové dvere Kežmarok
 • Vchodové dvere Komárno
 • Vchodové dvere Košice
 • Vchodové dvere Krupina
 • Vchodové dvere Kysucké Nové Mesto
 • Vchodové dvere Levice
 • Vchodové dvere Levoča
 • Vchodové dvere Liptovský Mikuláš
 • Vchodové dvere Lučenec
 • Vchodové dvere Malacky
 • Vchodové dvere Martin
 • Vchodové dvere Medzilaborce
 • Vchodové dvere Michalovce
 • Vchodové dvere Myjava
 • Vchodové dvere Námestovo
 • Vchodové dvere Nitra
 • Vchodové dvere Nové Mesto nad Váhom
 • Vchodové dvere Nové Zámky
 • Vchodové dvere Partizánske
 • Vchodové dvere Pezinok
 • Vchodové dvere Piešťany
 • Vchodové dvere Poltár
 • Vchodové dvere Poprad
 • Vchodové dvere Považská Bystrica
 • Vchodové dvere Prešov
 • Vchodové dvere Prievidza
 • Vchodové dvere Púchov
 • Vchodové dvere Revúca
 • Vchodové dvere Rimavská Sobota
 • Vchodové dvere Rožňava
 • Vchodové dvere Ružomberok
 • Vchodové dvere Sabinov
 • Vchodové dvere Šaľa
 • Vchodové dvere Senec
 • Vchodové dvere Senica
 • Vchodové dvere Skalica
 • Vchodové dvere Snina
 • Vchodové dvere Sobrance
 • Vchodové dvere Spišská Nová Ves
 • Vchodové dvere Stará Ľubovňa
 • Vchodové dvere Stropkov
 • Vchodové dvere Svidník
 • Vchodové dvere Topoľčany
 • Vchodové dvere Trebišov
 • Vchodové dvere Trenčín
 • Vchodové dvere Trnava
 • Vchodové dvere Turčianske Teplice
 • Vchodové dvere Tvrdošín
 • Vchodové dvere Veľký Krtíš
 • Vchodové dvere Vranov nad Topľou
 • Vchodové dvere Žarnovica
 • Vchodové dvere Žiar nad Hronom
 • Vchodové dvere Žilina
 • Vchodové dvere Zlaté Moravce
 • Vchodové dvere Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 DaiBau, všetky práva vyhradené