Pre oblasť

  Záhradné chatky, záhradné domčeky cena

  Koľko stojí záhradná chatka? Keď ide o záhradné chatky a záhradné domčeky, závisí od toho, či chcete typovú záhradnú chatku alebo vyrobenú na mieru, ďalej od materiálu (drevo, tehly, kov), základov, vybavenia chatky, elektrifikácie a samozrejme od dodávateľa. Dodávka a montáž drevenej záhradnej chatky 200 cm × 200 cm je v rozmedzí 1000 až 2500 EUR/kus.

  Komu zveriť výrobu a montáž drevenej chatky? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným dodávateľom záhradných chatiek a domčekov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena záhradného domčeka


  Cena za záhradný domček. Dodávka a montáž dreveného záhradného domčeka 200 x 200 cm

  1000.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/kus

  STREDNÁ CENA
  2500.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Záhradné domčeky, chatky

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Záhradné domčeky, chatky - všetko, čo potrebujeme vedieť

  Zdá sa, že záhradné pergoly sú momentálne v trende, ale môžete namietať, že nikdy vôbec nevyšli z módy. Prečo sú teda záhradné domčeky také populárne? Mať záhradný prístrešok je ako mať psa - keď už jedného máme, nevieme, ako sme vôbec dokázali bez neho žiť. Naše záhradné domčeky sa stávajú našim útočiskom, našou svätyňou - únikom z každodenného stresu. Či už je to miesto na záhradníctvo, meditáciu, tvorenie, hranie, varenie, čítanie alebo jednoducho únik od všedných povinností... jednoducho nemôžeme poprieť, že kôlňa je oveľa viac než len štyri krehké drevené steny a strecha na okraji záhrady.

  Naše záhradné domčeky sa stávajú našim útočiskom, našou svätyňou - únikom z každodenného stresu
  Naše záhradné domčeky sa stávajú našim útočiskom, našou svätyňou - únikom z každodenného stresu

  1. Záhradné domčeky - čo potrebujeme vedieť?

  1.1 Hrúbka steny dreveného záhradného domčeka

  Na veľkosť vášho altánu má vplyv niekoľko faktorov. Prvým faktorom je to, na aký účel záhradný domček potrebujete, druhým faktorom je to, koľko miesta máte k dispozícii na založenie záhradného domčeka, a tretím faktorom je to, koľko peňazí ste mu venovali. Veľkosť drevostavby ovplyvňuje požadovanú hrúbku steny, ktorá musí zabezpečiť pevnosť, bezpečnosť a stabilitu budovy. Hrúbky steny sú k dispozícii v rozmedzí od 28 do 70 mm. Menšia hrúbka steny až 34 mm zodpovedá malým sezónnym budovám do veľkosti 9 m2. Životnosť tenších stien je kratšia a taktiež poskytujú budove menšiu pevnosť. Vonkajšia teplota s tenšími stenami má väčší vplyv na vnútornú teplotu v budove. Tento typ budovy je samozrejme tiež lacnejší ako stavba s ​​hrubšími stenami. Priemerná hrúbka steny 40 - 50 mm je vhodná pre sezónne budovy o veľkosti 10 až 25 metrov štvorcových. Spravidla tiež obsahujú okná a dvere s dvojitým zasklením. Tento typ zariadenia je pevný a má dlhú životnosť. Záhradné domčeky s rozlohou 30 m2 a viac vyžadujú hrubé pevné steny.

  1.2 Budeme záhradný domček využívať iba sezónne alebo celoročne?

  Ak chcete svoj záhradný domček využívať po celý rok, je vhodné rozhodnúť sa pre hrubšie steny, dvojité zasklenie a dodatočnú izoláciu. Musíte tiež vybaviť dom vykurovacím systémom. Tepelná izolácia, minerálna vlna v kotúčoch je potrebná predovšetkým na izoláciu striech a podláh. Na vykurovanie môžete použiť elektrický radiátor, namontovať krb alebo budovu vybaviť solárnymi článkami. Je tiež dôležité zabezpečiť vetranie pomocou prieduchov, ktoré odvádzajú vlhkosť. Na izoláciu stien môžete použiť polyamidový obklad, ktorý tiež zabráni prievanu.

  1.3 Štýl záhradného domčeka

  Pri výbere štýlu vášho záhradného domčeka si môžete zvoliť štýl, ktorý bude ladiť so štýlom vášho domova, alebo si môžete zvoliť štýl, ktorý sa úplne líši od štýlu vášho domu. V tomto druhom prípade venujte pozornosť skutočnosti, že štýl altánu bude skutočne kontrastný a nebude konkurovať štýlu vášho domova.

  1.4 Záhradný domček vyrobený na mieru?

  Dnes nájdete na trhu veľa poskytovateľov záhradných domčekov, ktorí ponúkajú stovky modelov štandardných montovaných domov. To znamená, že takmer určite nájdete model, ktorý vyhovuje vašim potrebám a túžbam. Niektorí poskytovatelia však umožňujú aj určité úpravy štandardných zariadení. Ak chcete napríklad dvojité zasklenie, namiesto jedného vás určite poteší určitá zmena vonkajších rozmerov, zmena štýlu okien alebo dverí, zmena hrúbky stien atď. V prípade, že sa rozhodnete vykonať úpravy, cena zariadenia bude asi o 20% vyššia a dodacia lehota bude o niekoľko týždňov dlhšia. Výsledkom však bude záhradný domček s jedinečným vzhľadom šitý na mieru vašim potrebám.

  2. Altánok - mali by sme si ho postaviť sami alebo najať odborníka?

  Ak ste sa rozhodli kúpiť záhradný montovaný dom v súprave, ak máte nejaké predchádzajúce skúsenosti, napríklad s montážou nábytku, môžete si ho jednoducho namontovať sami. Bude to trvať pár dní až týždeň. Na prácu budete potrebovať ďalšie ruky a niekoľko nástrojov, ako napríklad ručnú pílu, skrutkovač, gumovú paličku, kladivo, vodováhu, meraciu pásku, vŕtačku, nôž, kliešte a rebrík. Všetky potrebné komponenty, podrobné plány a pohodlné inštalačné pokyny sú súčasťou sady záhradného domčeka. Ak nemáte potrebné skúsenosti alebo čas na to, aby ste si prácu mohli urobiť sami, môžete si objednať profesionálnu inštaláciu u vybraného poskytovateľa vášho montovaného domu. Práce napokon vyžadujú dobré všeobecné znalosti. Môžete čakať, že budete musieť vložiť stovky klincov a skrutiek, vyrovnať ich, vyrezať určité komponenty na správnu veľkosť a podobne.

  3. Ktorý záhradný domček je pre vás najlepší?

  Mysleli by ste si, že nákup záhradnej búdy je veľmi jednoduchý. Vyberiete si ten, ktorý sa vám páči, vo veľkosti, ktorá vám vyhovuje a už máte vlastný záhradný domček. Predtým, ako sa s hotovosťou rozídete, musíte však vedieť niekoľko faktov.

  3.1 Drevené záhradné domčeky

  Väčšina záhradných domčekov je vyrobená z dreva - najlacnejšie sú vyrobené z mäkkého dreva, napríklad z borovicového alebo smrekového dreva. Ak však chcete, aby vaša búda vydržala dlho a nepodľahla hnilobe, stojí za to odpočítať o niečo viac a zvoliť si kvalitné a upravené drevo, ako je smrekovec alebo cédrové drevo. Výhodou drevenej búdy je, že je vyrobená z prírodného materiálu a že vnútorná teplota búdy zostáva stabilná aj na vrchole leta. Jedinou nevýhodou dreva je, že sa zmrašťuje a rozpína ​​v dôsledku vlhkosti v dreve a meniacich sa poveternostných podmienok. Dobrou správou je, že zmeny sú iba dočasné a drevo sa nakoniec vráti do pôvodného stavu. Ak chcete prístrešok, ktorý nie je previsnutý, rozhodnite sa pre taký, ktorý má opláštenie z lamiel, ktoré majú pero a drážku.

  3.2 Kovové záhradné domčeky

  Kovové búdy sú odolné proti hnilobe a ľahko sa udržiavajú alebo ich vôbec nepotrebujú. Niektoré sú dokonca ohňovzdorné a odolné proti korózii. Vo vnútri bude v lete teplo a v zime chladno. Môžu sa vyskytnúť aj problémy s kondenzáciou, ktorá môže viesť ku korózii.

  3.3 Plastové záhradné domčeky

  Plastový prístrešok sa zvyčajne zostavuje najľahšie a nebude hniť, hrdzavieť ani nebude treba ho obnovovať. Musíte sa len ubezpečiť, že je stabilný a nefúkaný vetrom.

  4. Postavenie záhradnej búdy

  4.1 Povolenia na inštaláciu pre záhradnú búdu

  Ak váš altánok nie je väčší ako 20m2 a nie je určený na život podľa zákona, je to jedno z jednoduchých zariadení, na ktoré nepotrebujeme stavebné povolenie. Napriek tomu nie je dovolené postaviť takúto budovu, ak je v rozpore s územnými zákonmi. Pravidlá umiestňovania budov vo vesmíre určujú priestorové akty, ktoré je možné získať od príslušnej správnej jednotky. Tam môžete tiež požiadať o informácie o polohe, z ktorých budú zrejmé pravidlá. Niektoré samosprávy tiež zverejňujú na svojich webových stránkach svoje územnoplánovacie dokumenty a ďalšie nariadenia.

  4.2 Umiestnenie záhradnej búdy

  Ak svoj domček používate ako letný priestor, budete chcieť otočiť dvere a okná na juh, pretože tak získate najviac slnečného žiarenia. V opačnom prípade je najlepšie umiestniť domček do tieňa, aby sa v lete neprehrievala. Tiež stojí za zváženie, či vo svojom domčeku potrebujete elektrinu. Ak je to tak, umiestnite ho do blízkosti domu, aby ste sa vyhli prekopaniu celej záhrady pre káblové vedenie. Na inštaláciu elektriny z domu do záhrady a inštaláciu zásuviek a vypínačov potrebujete kvalifikovaného elektrikára.

  4.3 Záhradná búda

  Pred založením búdy sa uistite, či je pôda zbavená koreňov, pňov a iných zvyškov rastlín., Uistite sa, že vybrané miesto má dobrú drenáž a nie je náchylné na záplavy. Ak ste si kúpili malú búdu, pravdepodobne sa nebudete musieť báť položiť základ - môžete ju umiestniť priamo na terasu alebo na existujúci spevnený povrch. Pre väčšie prístrešky budete musieť pripraviť suchý, rovný a pevný podklad - napríklad betón alebo dlaždice.

  4.4 Elektrina v záhradnej búde

  Či už plánujete uskladniť elektrické náradie v záhradnej chatke alebo v nej vytvoriť kancelársky priestor, vo svojej kôlni budete potrebovať elektrické vedenie. Tu je niekoľko rád: - Nevyriešte problém s elektrinou inštaláciou predlžovacieho kábla z elektrickej siete do vašej búdy. Toto môže byť dočasné riešenie v suchom počasí, ale z dlhodobého hľadiska to nie je bezpečné alebo praktické riešenie. - Zvážte, na aký účel potrebujete v kôlni elektrinu. Ak je to iba osvetlenie a zásuvka alebo dve zásuvky, potom budete potrebovať podstatne menej napájacieho napätia ako v prípade plne funkčnej dielne, ktorá potrebuje elektrinu na osvetlenie, kúrenie a na stroje alebo nástroje. - Dodržujte predpisy, ktoré platia pre všetky domáce elektrické inštalácie. To zahŕňa položenie elektrického kábla najmenej meter hlboko od vášho domu k záhradnej búde. - Je lepšie nerobiť si elektrické vedenie sami. Ak chcete, aby sa práca vykonávala profesionálne a bezpečne, najmite si certifikovaného elektrikára, ktorý na konci práce poskytne potrebné osvedčenia. - Zvážte tiež alternatívne energetické systémy, ako sú solárne články alebo veterné generátory, ktoré napájajú váš záhradný domček.

  4.5 Chráňte svoju záhradnú búdu

  Výskum ukazuje, že až 20 % všetkých záhradných búd nie je uzamknutých - čo z nich robí ľahké ciele pre zlodejov. Našťastie existuje niekoľko krokov, ktoré môžete urobiť, aby ste sa ochránili pred zlodejmi:

  - Nainštalujte hrubé a odolné dvere prístrešku, ktoré sú odolné proti nárazom a fyzickému tlaku.

  - Na hercoch použite dobrý, silný zámok alebo hák proti krádeži, skrutky sú zakryté a nemožno ich odskrutkovať pomocou skrutkovača.

  - Dbajte tiež na to, aby sa závesy nedali ľahko odskrutkovať zakrytím bezpečnostnými zátkami.

  - Ak má vaša búda okná, zakryte ich v noci žalúziami.

  - Ak skladujete cenné veci v kôlni, zvážte inštaláciu okien z vrstveného skla, aby ste zvýšili bezpečnosť.

  - Predmety, ako sú bicykle, rebríky a kosačky, pripevnite na silné ukotvenie alebo ich spojte pomocou reťaze a zámku.

  - Označte predmety, ako sú náradie a kosačky, menom a PSČ, aby ste zabránili zlodejom.

  4.6 Údržba drevennej záhradnej búdy

  V drevených budovách sú bežné malé praskliny a uzliny. Tiež sa očakáva čiastočné zmrštenie alebo rozšírenie komponentov, ktoré sa však stabilizujú do jedného roka po inštalácii. potom bude možno potrebné vykonať určité úpravy, napríklad nastavenie okien a dverí, aby sa zabezpečila správna funkcia a zapadnutie. Vlhkosť výrazne ovplyvňuje drevo a môže ho poškodiť. Aby ste chránili svoju drevenú záhradnú búdu pred plesňami a hnilobou, je potrebné zabezpečiť niekoľko podmienok:

  1. Je dôležité umiestniť záhradný domček na vhodný podklad, čo znamená, že základové dosky musia byť zdvihnuté zo zeme o niekoľko centimetrov. To sa dosiahne položením bitúmenových pásov medzi základové dosky a základňu. Zaistíte tak, že sa drevo nedotýka trávy a zeme, je dobre vetrané a neplesnivie ani nehnije. ,

  2. V stenových doskách na podlahe a pod stropom je potrebné vyvŕtať niekoľko otvorov a namontovať do nich plastovú alebo kovovú mriežku. Zaistíte tak správne vetranie záhradného domčeka, ktoré zabráni hromadeniu vlhkosti vo vašej záhradnej búde.

  3. Je dôležité strechu záhradného domčeka poriadne prekryť strešnou lepenkou a ešte lepšie je, keď na lepenku pridáte vrstvu dlaždíc. Ďalšia vrstva strešnej lepenky pre dobrú ochranu strechy.

  4. Drevená záhradná búda musí byť ihneď po inštalácii natretá niekoľkými vrstvami farby alebo ochranným náterom na drevo. Ak si vyberiete vysoko kvalitný ochranný náter, bude sa musieť obnovovať až po 5 - 6 rokoch.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Postaviť chatu s podkrovím do 25 [m2]

  Dobrý deň.

  potrebujem postaviť celoročne obývateľnú rekreačnú chatu s podlahovou plochou 5 x 5 [m]. Stavebné povolenie aj plány mám. Stačí len stavať podľa zadania. 18000 € do 30000 €

  ........

  Výstavba záhradného domčeka

  Potrebujem firmu pre komplet výkop, základy, murárske práce a krov plus plech krytinu.
  Podľa obrázka, nie je potrebné stavebné povolenie.
  Komplet záhradný domček z ytong alebo porfix, do 25m2, so základmi. 9000 € do 15000 €

  ........

  Zahradný domček drevený 4x3m

  Dobrý deň prajem

  potrebujeme zhotovieť drevený záhradný domček 4x3m, s presahom strechy na jednu stranu. 7200 € do 12000 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Montaz zahradneho domceka, 1 ks
  Záhradné domčeky, chatky, Košice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Oprava starej záhradnej chaty, 5 x 5 m
  Záhradné domčeky, chatky, Košice

  900 € do 1500 €

  Cena, Prístrešok pre auto, záhradný domček, pergola, 5x3x2 m
  Záhradné domčeky, chatky, Malinovo

  9000 € do 15000 €

  Cena, Zahradny domcek dreveny, 5x3 m
  Záhradné domčeky, chatky, Lužianky

  6300 € do 10500 €

  Cena, Montáž zakúpeného záhradného domčeka, 277 x 255 cm
  Záhradné domčeky, chatky, Bartošova Lehôtka

  450 € do 750 €

  Cena, Záhradná chatka v kopci, š:4; d: 5; v: 2-3 poschodia
  Záhradné domčeky, chatky, Horné Srnie

  4500 € do 7500 €

  Cena, Montáž dreveného záhradného domčeka, 1 ks
  Záhradné domčeky, chatky, Nitra

  225 € do 375 €

  Cena, Prístavbu k domu na náradie., po popise
  Záhradné domčeky, chatky, Pezinok

  2700 € do 4500 €

  Cena, Záhradný domček na náradie a bicykle v dotyku s domom a šikmou strecho, 1,3x4x2,4
  Záhradné domčeky, chatky, Dunajská Lužná

  2700 € do 4500 €

  Cena, Mensi zahradny domcek na naradie, uskladnenie drobnych veci., 2,5 x 1,20
  Záhradné domčeky, chatky, Košice

  4500 € do 7500 €

  Cena, Zahradny domcek, stojisko pre auto, terasu, 1.objekt 8x3.5m, 2.objekt 8x3, 3. objekt 5x5 m
  Záhradné domčeky, chatky, Kvetoslavov

  8550 € do 14250 €

  Cena, Miestnosť na náradie, altanok, zahradný domček, 1ks, 3x4m
  Záhradné domčeky, chatky, Vištuk

  4050 € do 6750 €

  Cena, Chatka s dreva zateplený plus elektrika celoročne bývanie, 12m x 5m
  Záhradné domčeky, chatky, Rožňava

  18000 € do 30000 €

  Cena, Drevený prístrešok a domček na naradie, Cca 3x5 m,z toho 3x3 m domcek a ostatne pristresok
  Záhradné domčeky, chatky, Liptovská Teplička

  3150 € do 5250 €

  Cena, Malý drevodomček záhradný do 25 m2, aby som nemusela mať stavebné povolenie, 25 m2
  Záhradné domčeky, chatky, Valča

  4500 € do 7500 €

  Cena, Montáž záhradného domčeka, 225x191x210 cm
  Záhradné domčeky, chatky, Nitra

  1350 € do 2250 €

  Cena, Postavit domcek na naradie, uz zakupeny od firmy bpp, 200x200cm
  Záhradné domčeky, chatky, Kežmarok

  450 € do 750 €

  Cena, Záhradný domček , 6,5 x2,5x štandardná výška
  Záhradné domčeky, chatky, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Zahradny domcek na naradie s pripravou plochy, 200x200x200 cm
  Záhradné domčeky, chatky, Banská Bystrica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Montáž zahradneho domčeka skladačka, 4x6x2,8m
  Záhradné domčeky, chatky, Kežmarok

  1350 € do 2250 €

  Cena, Záhradný domček s prístreškom, 3 x 3 m + prístrešok 3 x 2 m bez podlahy
  Záhradné domčeky, chatky, Nové Sady

  2700 € do 4500 €

  Cena, Drevenu chatku o rozmeroch 2,4x5 metrov , 2,4x5
  Záhradné domčeky, chatky, Vojka nad Dunajom

  2250 € do 3750 €

  Cena, Vyčistenie brehu, spevnenie svahu a záchytné jazierko, 800 m2
  Záhradné domčeky, chatky, Pukanec

  9450 € do 15750 €

  Cena, Záhradné wc (latrína), 105x115x210 cm
  Záhradné domčeky, chatky, Čavoj

  900 € do 1500 €

  Cena, Zahradny domček na kluč, cca 3,5*4
  Záhradné domčeky, chatky, Nováčany

  9090 € do 15150 €

  Cena, Zahradný domček , 3x5x2.20 m
  Záhradné domčeky, chatky, Prešov

  3150 € do 5250 €

  Cena, Ponuku na zahradný domček, 3x8x2 m
  Záhradné domčeky, chatky, Sereď

  7200 € do 12000 €

  Cena, Záhradnú chatku , 4×4 m a výška 2.5m
  Záhradné domčeky, chatky, Zvolen

  2250 € do 3750 €

  Cena, Záhradný domček na náradie, 130×280 cm
  Záhradné domčeky, chatky, Martin

  1800 € do 3000 €

  Cena, Zahradny domček na naradie ako aj na zahradny traktor., šírka 3m dĺžka 4m a výška 2,30m
  Záhradné domčeky, chatky, Žilina

  2700 € do 4500 €

  Cena, Postavit zahradny domcek, 6×4×2,5m
  Záhradné domčeky, chatky, Bardejov

  4050 € do 6750 €

  Cena, Záhradný domček, otvorené sedenie, jedna miestnosť na hranie, 2,10 x 4,20 x 2,00 m
  Záhradné domčeky, chatky, Spišská Nová Ves

  2250 € do 3750 €

  Cena, Poskladať záhradný domček , 3m, 3m, 2,4m
  Záhradné domčeky, chatky, Bardejov

  450 € do 750 €

  Cena, Záhradný domček , 1 ks
  Záhradné domčeky, chatky, Martin

  1350 € do 2250 €

  Cena, Zatepleny zahradny domcek, 3.5x6m
  Záhradné domčeky, chatky, Teriakovce

  2700 € do 4500 €

  Cena, Záhradný domček priechodzí, 2500x1500
  Záhradné domčeky, chatky, Dolná Streda

  1350 € do 2250 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Záhradné domčeky, chatky?

  Záhradné domčeky, chatky cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  522+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Záhradné domčeky, chatky
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené