Pre oblasť

  Drevené schody cena

  Cena drevených schodov závisí od výšky podlažia, druhu dreva, typu konštrukcie, zložitosti výzdoby a samozrejme od realizátora. Cenové ponuky na masívne drevené schody na mieru sa medzi sebou líšia. Cena rovných drevených schodov s drevenými nástupnicami pre jedno poschodie sa pohybuje od 1300 až do 6000 EUR.

  Komu zveriť vyhotovenie drevených schodov? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným realizátorom drevených schodov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za drevené schody


  Cena drevených schodov. Cena za rovné drevené schody s drevenými stupnicami, cena schodov za jedno podlažie.

  1300.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/kus

  STREDNÁ CENA
  6000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Drevené schody

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Drevená podstupnica schodov

  Cena za podstupnica schodov. Cena za lakovaná drevená podstupnica z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.


  kus

  €/kus

  Drevený stupeň schodov

  Cena za stupeň schodov. Cena za lakovaný drevený stupeň z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.


  kus

  €/kus

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Kovové schody


  Cena kovových schodov závisí od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare kovové scho...

  Skontrolovať tiež: Kovové schody cena

  Nerezové schody


  Cena nerezových schodov je závislá od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare nerez...

  Skontrolovať tiež: Nerezové schody cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Drevené schodisko - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť pred objednaním výroby drevených schodov

  1.1 Schody z rovnakého materiálu ako podlahy

  Ak si želáte, tak vaše schody, bez ohľadu na zvolený tvar, môžu byť vyrobené z toho istého materiálu a s rovnakou povrchovou úpravou ako zvolené drevené podlahy. Môžu byť vyrobené z drevených, dyhovaných či parketových dosiek. Parketové obloženie schodov je veľmi pekné a harmonizujúce s parketami, no treba zvážiť skutočnosť, že denným namáhaním začnú po určitom čase vŕzgať.

  Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody
  Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody

  1.2 Masívne drevo alebo dyha?

  Cena dyhovaných schodov nie je výrazne nižšia ako cena masívnych schodov. Dyha použitá na schody musí byť hrubá najmenej 2 mm, pretože tenšia dyha by sa mohla rýchlo poškodiť v dôsledku denného používania. Schody z masívneho dreva sú pri vhodných podmienkach (vlhkosť vzduchu) odolnejšie ako dyhované a ich poškodenie sa tiež ľahšie opravuje. Výber z druhov masívneho dreva je tiež väčší ako výber vhodných dýh. Na druhej strane, dyhované drevené schody sú menej vystavené pracovaniu dreva, no sú oveľa citlivejšie na fyzické poškodenie a vlhkosť. Stačí vyliať tekutinu z nádoby, ktorú nesiete a dyha sa môže poškodiť.

  1.3 Poškodenie schodov

  Schody s perodrážkou medzi stupnicou a podstupnicou začnú skôr alebo neskôr praskať. Drevo v priebehu času zoschne, a tak sa môže stať. že keď sme nakročili na stupnicu, drážka sa trie o pero a spôsobuje vŕzgavý zvuk.

  1.4 Maľovanie a morenie schodov

  Schody sa neodporúčajú maľovať alebo moriť. Farba alebo moridlo na nášľapoch sa rýchlo opotrebuje a vyžaduje si potom kvalitnú a profesionálnu opravu a obnova farby na nášľapoch je veľmi ťažká a často i nemožná.

  1.5 Pripevnenie schodov k betónu

  Výrobcovia schodov bez ohľadu na požadovaný konečný vzhľad schodov používajú rôzne hrúbky nášľapov. Preto sa odporúča, aby ste si vybrali výrobcu schodov už vo fáze výroby železobetónovej podkonštrukcie schodov (konštrukcia AB môže pred pokládkou obsahovať najviac 2,2% vlhkosti). Tým sa zabráni následným nákladom na potrebné vyrovnanie schodov. Na pripevnenie schodov k betónu sa môžu použiť iba lepidlá neobsahujúce vodu. Disperzné a iné lepidlá na báze vody spôsobia, že drevo začne praskať a deformovať sa. Vhodné sú tiež tie lepidlá, ktoré zatvrdnú, aj keď sú nanesené v hrubšej vrstve. Schody by tiež nemali byť pripevnené k betónu s purpenou. Keď pôjdeme po schodoch, čoskoro sa pena stlačí, čoho výsledkom bude dutý, hlasný zvuk a vŕzganie.

  1.6 Pokládka schodov sa robí až po dokončení remeselných prác

  Neodporúča sa inštalovať schody pred dokončením zvyšku remeselných prác, pretože nie je možné ich dostatočne chrániť pred poškodením, ktoré by sa mohlo vyskytnúť počas práce. Výnimkou sú samonosné oceľové schodiská, ktoré sú po dokončení prác obložené hotovým materiálom.

  1.7 Oceľové konštrukcie a schody

  Oceľové konštrukcie schodov nepotrebujú špeciálne základy. Konzolové schody je možné inštalovať aj do drevených a montovaných domov a nevyžadujú betónové steny. Odporúča sa, aby schody s oceľovou konštrukciou zhotovil jeden dodávateľ ako celok. Ak je oceľová časť vyrobená jedným dodávateľom a drevená časť iným dodávateľom, môže sa stať, že spojenie medzi týmito dvoma materiálmi nebude optimálne a v dôsledku toho sa naruší vzhľad schodov.

  2. Výber dodávateľa

  Vyberte si dodávateľa, ktorý najskôr navštívi vaše zariadenie a potom vám poskytne kvalitné a dôkladné poradenstvo a ponúkne vám vhodné technické i estetické riešenia. Odporúča sa, aby dodávateľ robil práce v celom rozsahu, vrátane vyrovnania, zhotovenia betónového schodiska, položenia dreveného obkladu alebo zhotovenia úplných samonosných oceľových alebo drevených schodov. Je dobré vopred zistiť informácie o dodávateľovi a vykonanej práci. Pozitívne skúsenosti svedčia o spoľahlivosti, skúsenostiach a profesionalite, ktorá je pri inštalácii schodov ešte potrebnejšia. Skontrolujte tiež dodávku alebo. termíny realizácie dodávateľa. Pred začatím prác si vyžiadajte proforma faktúru s presne definovanými prácami, cenami a termínom.

  3. Rôzne druhy drevených schodísk

  3.1 Druhy dreva vhodného na schodiská

  Premýšľate o tom, ktoré drevo použiť na schody? Na tento účel sa dá použiť veľa druhov dreva. Podľa toho, kde bývate, aký druh spracovania alebo aký konečný vzhľad schodov chcete, a zdroje, ktoré máte k dispozícii, však niektoré druhy dreva môžu byť lepšou voľbou ako iné.

  3.1.1 Domáce ihličnaté drevo

  Borovica, smrekovec a smrek

  Z ihličnanov má borovica žltá a smrekovec najhustejšie a najťažšie drevo. Je odolný a môže rásť v rôznych klimatických podmienkach. Z tohto dôvodu sa často používa ako stavebný materiál žltá borovica a z nej sa tiež vyrába nábytok. Pretože žltá borovica má vyššiu hustotu dreva ako iné druhy, je to vynikajúca voľba pre drevené podlahy, ako aj pre výrobu drevených schodov. Okrem všeobecnej použiteľnosti je to tiež jeden z najdostupnejších a najhospodárnejších druhov dreva, z ktorých si môžete vybrať. Hustota žltého borovicového dreva toleruje drsné klimatické podmienky, kolísanie teploty, rezanie, maľovanie a lepenie, nehovoriac o jeho odolnosti voči vlhkosti a škodcom. Žltá borovica tak môže byť skvelou voľbou pre vnútorné i vonkajšie drevené schodiská.

  3.1.2  Drevo domácich listnatých stromov

  Jasan, javor, dub, buk, breza, čerešňa, hrab, hruška, jelša, všadeprítomný gaštan, lipa, orech,slivka, topoľ, vŕba. agát

  Spomedzi listnatých stromov je najobľúbenejším drevom používaným pre všetky drevené schody dubové drevo. Je obľúbený z niekoľkých dôvodov no hlavne kvôli jeho krásnej uniformnej štruktúre a svetlej až strednej šedohnedej farby. Rovnako ako borovica je drevo veľmi odolné proti hnilobe. Biely dub sa používa na drevené podlahy, schody a dokonca aj na stavbu lodí. Ďalším veľkým dôvodom použitia dubu je to, že sa dá dobre opracovať s ručnými a inými strojmi a nástrojmi.

  3.1.3 Exotické druhy dreva

  Kanadský javor, sibírsky smrekovec, mahagón, wenge, céder, iroko, doussie, merbau, teak a zebrano

  Z ekologického hľadiska sa neodporúča použitie cudzích druhov dreva, najmä tých stromov, ktoré rastú dlho a sú ohrozené. Niekedy sa tomu však nemôžeme úplne vyhnúť, najmä pri vonkajších schodiskách, ktoré vyžadujú odolnejšie drevo, ako je napríklad sibírsky smrekovec.

  3.2 Rôzne typy stavieb alebo schodiskové konštrukcie

  Samonosné drevené schody - drevená konštrukcia

  Schody, v ktorých sú všetky komponenty vyrobené z dreva. Bočné nosné prvky môžu byť rovné alebo zahnuté, môžu mať iba nadstupnice alebo tiež aj podstupnice.

  Samonosné schody - drevené schody na kovovej konštrukcii

  Nosná konštrukcia schodov je vyrobená z kovu a nášľapi sú vyrobené z masívneho alebo dyhovaného dreva.

  Samonosné schody - skrytá konštrukcia

  Schody sú z kovovej konštrukcie, ktorá je ukrytá v drevených prvkoch (čelá schodov, nášľapy a podesty). Takéto schody vytvárajú dojem vznášania sa a ľahkosti.

  Betónová konštrukcia obložená drevom

  Surový betónový podklad môže byť obložených drevom. Odporúča sa obložiť  schodnice aj podschodnice ako všetky postranné povrchy. Tieto schody sa budú ľahšie udržiavať a tiež prispejú k lepšiemu prepojeniu schodov.

  Schody pre jedinečný vzhľad môžu byť kombinované s inými materiálmi, ako sú kov, sklo a kameň, bez ohľadu na typ spodnej konštrukcie.

  Zábradlie

  Zábradlie je rovnocenným prvkom schodiska, preto je dôležité, aby vzhľadovo zodpovedal prvkom schodiska. Najbežnejšie materiály používané na zábradlia sú nehrdzavejúca oceľ, kované železo, mosadz, no môžu byť tiež vyrobené zo skla, mramoru, kovovej mriežky, lán ...

  4. Postupy spracovania dreva

  4.1 Postupy na ochranu a ošetrenie dreva

  Pomocou rôznych náterov môžeme chrániť drevo pred poveternostnými vplyvmi a prispôsobiť jeho farebnosť, s rôznymi technickými úpravami, ako je brúsenie, kefovanie, pieskovanie atď. Tu sú niektoré z najbežnejších techník opracovania dreva, vďaka ktorým môžeme prispieť jedinečnému vzhľadu dreva:

  Bielenie dreva

  Tento postup rozjasňuje prirodzenú farbu dreva, zmierňuje tiež farebné vady, takže farba povrchu je rovnomernejšia a vzhľad schodov je modernejší.

  Vyplavovanie

  Týmto postupom môžeme zmeniť farbu dreva a zároveň zachovať viditeľnú štruktúru dreva.

  Ferebný náter

  Chráníme drevo náterom a zároveň nám umožňuje zvoliť si akýkoľvek farebný odtieň podľa farebnej škály.

  Lak

  Chránime drevo lakom a zároveň dodávame matný, lesklý či polomatný vzhľad.

  Farebné oleje a vosky

  Použitím prírodných alebo syntetických olejov alebo voskov môžeme drevu pridať farebné odtiene a zdôrazniť tak jeho štruktúru a celkový vzhľad.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Drevené schody U tvar schodov

  Potrebujeme samonosne drevené schodisko, zábradlie kombinovane antikor. Podstupnice požadujem, bez podesty prosim. Fotky v prílohe. 1800 € do 3000 €

  ........

  Drevenè schody do galèrie

  Potrebujeme poradiť a navrhnùť schody do otvorenej galèrie. 1800 € do 3000 €

  ........

  Drevené schody

  Potrebujem majstra pre drevené schody zakrívené. 1800 € do 3000 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Závesné dubové schody so stupňovitou schodnicou, 280,80,18 cm
  Drevené schody, Kalná nad Hronom

  2250 € do 3750 €

  Cena, Jednoduché drevené schodisko, 1 ks
  Drevené schody, Dolná Súča

  2700 € do 4500 €

  Cena, Drevené schody na terasu, 86,50 cm x 34,50 cm x 15,50 cm (V x Š x H)
  Drevené schody, Chocholná-Velčice

  450 € do 750 €

  Cena, Vyrobit, osadit drevené schodnice na betonove schody, Sirka 100 cm, pocet schodov15
  Drevené schody, Likavka

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vyrobiť drevené schody do 3 drevenic, Po popise
  Drevené schody, Liptovský Trnovec

  5400 € do 9000 €

  Cena, Drevený obklad schodov, 285cm; 90cm; 16cm
  Drevené schody, Nové Zámky

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vystavba drevenej terasy, schody na povalu, Cca 15m stvorcovych
  Drevené schody, Lehota

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevene stupnice/ obloženie betónových schodov na mieru, cca 14 schodov, veľkosť rôzna
  Drevené schody, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Opravit stol, obrusit schody, cca 4m2
  Drevené schody, Košice

  630 € do 1050 €

  Cena, Vybudovanie schodiska, po popise
  Drevené schody, Hrubá Borša

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevené schody, Výška 18cm, Hĺbka 23cm, Šírka 92cm a 112cm, 19 schodov
  Drevené schody, Turčianske Teplice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schody, Po popise
  Drevené schody, Utekáč

  1800 € do 3000 €

  Cena, Obložiť schody drevom, zábradlie ostáva, 1 ks
  Drevené schody, Kozárovce

  1800 € do 3000 €

  Cena, Revizia, renovácia schodov, 2400-2800, 30
  Drevené schody, Brestovany

  900 € do 1500 €

  Cena, Drevené schody, šírka 100cm, výška jedného schoda 5cm, počet schodov 17
  Drevené schody, Nová Dubnica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schody na podkrovie, Po popise
  Drevené schody, Rybany

  1800 € do 3000 €

  Cena, Schody do izby -strmé drevene., Po popise
  Drevené schody, Poprad

  1800 € do 3000 €

  Cena, Nové a pevné schody, Po popise
  Drevené schody, Poprad

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schodnice, 270cm výška 32cm šírka schodníc 14ks schodníc
  Drevené schody, Ružomberok

  1530 € do 2550 €

  Cena, Stupnice drevene na mieru, 15 ks
  Drevené schody, Záhorie

  1800 € do 3000 €

  Cena, Dreveny obklady schodov, CCA 13 schodov
  Drevené schody, Spišská Nová Ves

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schody do domu, Po popise
  Drevené schody, Biskupice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Výmena podkrovných schodov, Po popise
  Drevené schody, Chorvátsky Grob

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené zábradlie na schody, Po popise
  Drevené schody, Láb

  2700 € do 4500 €

  Cena, Drevené schody do zrubovej chaty, Po popise
  Drevené schody, Vrchteplá

  1800 € do 3000 €

  Cena, Dorobiť madlo na zabradlie v interieri, Po popise
  Drevené schody, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Obloženie betónových schodov, Výška podlažia+&400 cm,šírka schodov 100cm, počet schodov 14, podesty 2kusy o rozmere 100×100cm.
  Drevené schody, Sobrance

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevený obklad betonovych schodov parketami bez schodovej hrany, 16 schodov, 2x podesta
  Drevené schody, Nitra

  1350 € do 2250 €

  Cena, Kompletne nové zábradlie a revitalizovať drevené schody, 176cm výška podlažia, 90cm šírka schodov, 17 schodov
  Drevené schody, Bernolákovo

  3150 € do 5250 €

  Cena, Oblozit betonove schody drevom + zabradlie, Po popise
  Drevené schody, Oravská Poruba

  2250 € do 3750 €

  Cena, Obloženie schodov, po popise
  Drevené schody, Majerovce

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené zábradlie na schody, po popise
  Drevené schody, Púchov

  1350 € do 2250 €

  Cena, Drevené schody na povalu, 1 ks
  Drevené schody, Nové Zámky

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schody 4xL ,4xU, 8 ks, podľa výkresov
  Drevené schody, Košice

  18000 € do 30000 €

  Cena, Drevené stupnice na betónové schody, 14 schodov, dĺžka cca114cm, výška 16cm, širka cca 31cm
  Drevené schody, Sedlice

  1350 € do 2250 €

  Cena, Schodisko pravotočivé, 1 ks
  Drevené schody, Prešov

  1800 € do 3000 €  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Drevené schody?
  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevené schody cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  636+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Drevené schody
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené