x

  DREVENÉ SCHODY cena

  Cena drevených schodov závisí od výšky podlažia, druhu dreva, typu konštrukcie, zložitosti výzdoby a samozrejme od realizátora. Cenové ponuky na masívne drevené schody na mieru sa medzi sebou líšia. Cena rovných drevených schodov s drevenými nástupnicami pre jedno poschodie sa pohybuje od 1300 až do 6000 EUR. Ak vás zaujíma presná cena zhotovenia drevených schodov, nakreslite náčrt a pošlite dopyt našim overeným stolárom a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o drevených schodoch.

  CENA ZA DREVENÉ SCHODY


  Cena drevených schodov. Cena za rovné drevené schody s drevenými stupnicami, cena schodov za jedno podlažie.

  1300.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/kus

  STREDNÁ CENA
  6000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Cena za stolára vyrábajúceho drevené schody

  OSTATNÉ CENY ZA DREVENÉ SCHODY

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Drevený stupeň schodov

  Cena za stupeň schodov. Cena za lakovaný drevený stupeň z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.  €/kus

  kus
  dopyt

  Drevená podstupnica schodov

  Cena za podstupnica schodov. Cena za lakovaná drevená podstupnica z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.  €/kus

  kus
  dopyt
  POSLAŤ DOPYT >
  SPOLU:

  Kovové schody


  Cena kovových schodov závisí od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare, s podestou...

  Skontrolovať tiež: Kovové schody cena

  Nerezové schody


  Cena nerezových schodov je závislá od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare, s po...

  Skontrolovať tiež: Nerezové schody cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Drevené schodisko - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť pred objednaním výroby drevených schodov

  1.1 Schody z rovnakého materiálu ako podlahy

  Ak si želáte, tak vaše schody, bez ohľadu na zvolený tvar, môžu byť vyrobené z toho istého materiálu a s rovnakou povrchovou úpravou ako zvolené drevené podlahy. Môžu byť vyrobené z drevených, dyhovaných či parketových dosiek. Parketové obloženie schodov je veľmi pekné a harmonizujúce s parketami, no treba zvážiť skutočnosť, že denným namáhaním začnú po určitom čase vŕzgať.

  Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody.
  Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody.

   

  1.2 Masívne drevo alebo dyha?

  Cena dyhovaných schodov nie je výrazne nižšia ako cena masívnych schodov. Dyha použitá na schody musí byť hrubá najmenej 2 mm, pretože tenšia dyha by sa mohla rýchlo poškodiť v dôsledku denného používania. Schody z masívneho dreva sú pri vhodných podmienkach (vlhkosť vzduchu) odolnejšie ako dyhované a ich poškodenie sa tiež ľahšie opravuje. Výber z druhov masívneho dreva je tiež väčší ako výber vhodných dýh. Na druhej strane, dyhované drevené schody sú menej vystavené pracovaniu dreva, no sú oveľa citlivejšie na fyzické poškodenie a vlhkosť. Stačí vyliať tekutinu z nádoby, ktorú nesiete a dyha sa môže poškodiť.

  1.3 Poškodenie schodov

  Schody s perodrážkou medzi stupnicou a podstupnicou začnú skôr alebo neskôr praskať. Drevo v priebehu času zoschne, a tak sa môže stať. že keď sme nakročili na stupnicu, drážka sa trie o pero a spôsobuje vŕzgavý zvuk.

  1.4 Maľovanie a morenie schodov

  Schody sa neodporúčajú maľovať alebo moriť. Farba alebo moridlo na nášľapoch sa rýchlo opotrebuje a vyžaduje si potom kvalitnú a profesionálnu opravu a obnova farby na nášľapoch je veľmi ťažká a často i nemožná.

  1.5 Pripevnenie schodov k betónu

  Výrobcovia schodov bez ohľadu na požadovaný konečný vzhľad schodov používajú rôzne hrúbky nášľapov. Preto sa odporúča, aby ste si vybrali výrobcu schodov už vo fáze výroby železobetónovej podkonštrukcie schodov (konštrukcia AB môže pred pokládkou obsahovať najviac 2,2% vlhkosti). Tým sa zabráni následným nákladom na potrebné vyrovnanie schodov. Na pripevnenie schodov k betónu sa môžu použiť iba lepidlá neobsahujúce vodu. Disperzné a iné lepidlá na báze vody spôsobia, že drevo začne praskať a deformovať sa. Vhodné sú tiež tie lepidlá, ktoré zatvrdnú, aj keď sú nanesené v hrubšej vrstve. Schody by tiež nemali byť pripevnené k betónu s purpenou. Keď pôjdeme po schodoch, čoskoro sa pena stlačí, čoho výsledkom bude dutý, hlasný zvuk a vŕzganie.

  1.6 Pokládka schodov sa robí až po dokončení remeselných prác

  Neodporúča sa inštalovať schody pred dokončením zvyšku remeselných prác, pretože nie je možné ich dostatočne chrániť pred poškodením, ktoré by sa mohlo vyskytnúť počas práce. Výnimkou sú samonosné oceľové schodiská, ktoré sú po dokončení prác obložené hotovým materiálom.

  1.7 Oceľové konštrukcie a schody

  Oceľové konštrukcie schodov nepotrebujú špeciálne základy. Konzolové schody je možné inštalovať aj do drevených a montovaných domov a nevyžadujú betónové steny. Odporúča sa, aby schody s oceľovou konštrukciou zhotovil jeden dodávateľ ako celok. Ak je oceľová časť vyrobená jedným dodávateľom a drevená časť iným dodávateľom, môže sa stať, že spojenie medzi týmito dvoma materiálmi nebude optimálne a v dôsledku toho sa naruší vzhľad schodov.

  2. Výber dodávateľa

  Vyberte si dodávateľa, ktorý najskôr navštívi vaše zariadenie a potom vám poskytne kvalitné a dôkladné poradenstvo a ponúkne vám vhodné technické i estetické riešenia. Odporúča sa, aby dodávateľ robil práce v celom rozsahu, vrátane vyrovnania, zhotovenia betónového schodiska, položenia dreveného obkladu alebo zhotovenia úplných samonosných oceľových alebo drevených schodov. Je dobré vopred zistiť informácie o dodávateľovi a vykonanej práci. Pozitívne skúsenosti svedčia o spoľahlivosti, skúsenostiach a profesionalite, ktorá je pri inštalácii schodov ešte potrebnejšia. Skontrolujte tiež dodávku alebo. termíny realizácie dodávateľa. Pred začatím prác si vyžiadajte proforma faktúru s presne definovanými prácami, cenami a termínom.

  3. Rôzne druhy drevených schodísk

  3.1 Druhy dreva vhodného na schodiská

  Premýšľate o tom, ktoré drevo použiť na schody? Na tento účel sa dá použiť veľa druhov dreva. Podľa toho, kde bývate, aký druh spracovania alebo aký konečný vzhľad schodov chcete, a zdroje, ktoré máte k dispozícii, však niektoré druhy dreva môžu byť lepšou voľbou ako iné.

  3.1.1 Domáce ihličnaté drevo

  Borovica, smrekovec a smrek

  Z ihličnanov má borovica žltá a smrekovec najhustejšie a najťažšie drevo. Je odolný a môže rásť v rôznych klimatických podmienkach. Z tohto dôvodu sa často používa ako stavebný materiál žltá borovica a z nej sa tiež vyrába nábytok. Pretože žltá borovica má vyššiu hustotu dreva ako iné druhy, je to vynikajúca voľba pre drevené podlahy, ako aj pre výrobu drevených schodov. Okrem všeobecnej použiteľnosti je to tiež jeden z najdostupnejších a najhospodárnejších druhov dreva, z ktorých si môžete vybrať. Hustota žltého borovicového dreva toleruje drsné klimatické podmienky, kolísanie teploty, rezanie, maľovanie a lepenie, nehovoriac o jeho odolnosti voči vlhkosti a škodcom. Žltá borovica tak môže byť skvelou voľbou pre vnútorné i vonkajšie drevené schodiská.

  3.1.2  Drevo domácich listnatých stromov

  Jasan, javor, dub, buk, breza, čerešňa, hrab, hruška, jelša, všadeprítomný gaštan, lipa, orech,slivka, topoľ, vŕba. agát

  Spomedzi listnatých stromov je najobľúbenejším drevom používaným pre všetky drevené schody dubové drevo. Je obľúbený z niekoľkých dôvodov no hlavne kvôli jeho krásnej uniformnej štruktúre a svetlej až strednej šedohnedej farby. Rovnako ako borovica je drevo veľmi odolné proti hnilobe. Biely dub sa používa na drevené podlahy, schody a dokonca aj na stavbu lodí. Ďalším veľkým dôvodom použitia dubu je to, že sa dá dobre opracovať s ručnými a inými strojmi a nástrojmi.

  3.1.3 Exotické druhy dreva

  Kanadský javor, sibírsky smrekovec, mahagón, wenge, céder, iroko, doussie, merbau, teak a zebrano

  Z ekologického hľadiska sa neodporúča použitie cudzích druhov dreva, najmä tých stromov, ktoré rastú dlho a sú ohrozené. Niekedy sa tomu však nemôžeme úplne vyhnúť, najmä pri vonkajších schodiskách, ktoré vyžadujú odolnejšie drevo, ako je napríklad sibírsky smrekovec.

  3.2 Rôzne typy stavieb alebo schodiskové konštrukcie

  Samonosné drevené schody - drevená konštrukcia

  Schody, v ktorých sú všetky komponenty vyrobené z dreva. Bočné nosné prvky môžu byť rovné alebo zahnuté, môžu mať iba nadstupnice alebo tiež aj podstupnice.

  Samonosné schody - drevené schody na kovovej konštrukcii

  Nosná konštrukcia schodov je vyrobená z kovu a nášľapi sú vyrobené z masívneho alebo dyhovaného dreva.

  Samonosné schody - skrytá konštrukcia

  Schod sú z kovovej konštrukcie, ktorá ukrytá v drevených prvkoch (čelá schodov, nášľapi a podesty). Takéto schody vytvárajú dojem vznášania sa a ľahkosti.

  Betónová konštrukcia obložená drevom

  Surový betónový podklad môže byť obložených drevom. Odporúča sa obložiť  schodnice aj podschodnice ako všetky postranné povrchy. Tieto schody sa budú ľahšie udržiavať a tiež prispejú k lepšiemu prepojeniu schodov.

  Schody pre jedinečný vzhľad môžu byť kombinované s inými materiálmi, ako sú kov, sklo a kameň, bez ohľadu na typ spodnej konštrukcie.

  Zábradlie

  Zábradlie je rovnocenným prvkom schodiska, preto je dôležité, aby vzhľadovo zodpovedal prvkom schodiska. Najbežnejšie materiály používané na zábradlia sú nehrdzavejúca oceľ, kované železo, mosadz, no môžu byť tiež vyrobené zo skla, mramoru, kovovej mriežky, lán ...

  4. Postupy spracovania dreva

  4.1 Postupy na ochranu a ošetrenie dreva

  Pomocou rôznych náterov môžeme chrániť drevo pred poveternostnými vplyvmi a prispôsobiť jeho farebnosť, s rôznymi technickými úpravami, ako je brúsenie, kefovanie, pieskovanie atď. Tu sú niektoré z najbežnejších techník opracovania dreva, vďaka ktorým môžeme prispieť jedinečnému vzhľadu dreva:

  Bielenie dreva

  Tento postup rozjasňuje prirodzenú farbu dreva, zmierňuje tiež farebné vady, takže farba povrchu je rovnomernejšia a vzhľad schodov je modernejší.

  Vyplavovanie

  Týmto postupom môžeme zmeniť farbu dreva a zároveň zachovať viditeľnú štruktúru dreva.

  Ferebný náter

  Chráníme drevo náterom a zároveň nám umožňuje zvoliť si akýkoľvek farebný odtieň podľa farebnej škály.

  Lak

  Chránime drevo lakom a zároveň dodávame matný, lesklý či polomatný vzhľad.

  Farebné oleje a vosky

  Použitím prírodných alebo syntetických olejov alebo voskov môžeme drevu pridať farebné odtiene a zdôrazniť tak jeho štruktúru a celkový vzhľad.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  SHODNICE A ZABRADLIE NA BETONOVE SCHODY  Potrebovali by sme vyrobit schody a zabradlie na betonove schodisko v novostavbe + striekane inerierove dvere v bielej alebo sivej farbe (cca 11kusov)
  V prylohe dopytu zasielam fotky

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín realizácie upresníme telefonicky alebo priamo po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1800 € do 3000 €


  ........

  DREVENÉ SCHODY TRENCIN

  Dobrý deň prajem

  potrebujeme stolaa na vyrobu a montaž shody
  schody z dreva Jaseň
  17 schodov v polovici sa točia o -80 stupňov

  V pripade že mate zaujem zrealizovať tento dopyt,
  zakazku, alebo dať ponuku, poprosim aby ste ma skontaktovali bud telefonický alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy
  Termin realizacie upresnime telefonicky alebo priamo po dohode

  Vopred dakujem za vasu odpoved. 1800 € do 3000 €


  ........

  OBLOZENIE ZELEZOBETONOVEHO SCHODISKA

  Dobrý deň prajem

  potrebujem majstra na vyrobu drevenych schodich ako co je pridane na obrazkoch v prilohe

  V pripade že mate zaujem zrealizovať tento dopyt,
  zakazku, alebo dať ponuku, poprosim aby ste ma skontaktovali bud telefonický alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy
  Termin realizacie upresnime telefonicky alebo priamo po dohode

  Vopred dakujem za vasu odpoved. 1440 € do 2400 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, DREVENÉ SCHODY DO DREVENICE V TVARE L,
  Drevené schody, Mýto pod Ďumbierom

  1800 € do 3000 €

  CENA, DREVENÉ SCHODY,
  Drevené schody, Belža

  2700 € do 4500 €

  CENA, PREBRÚSENIE A NALAKOVANIE DRRVENÝCH SCHODOV V INTERIÉRI,
  Drevené schody, Limbach

  1800 € do 3000 €

  CENA, DREVENÉ SCHODY OBLOŽENIE,
  Drevené schody, Demjata

  180 € do 300 €

  CENA, DREVENÉ SCHODY,
  Drevené schody, Košice

  1350 € do 2250 €

  CENA, SCHODY V CHATE NA POSCHODIE,
  Drevené schody, Stará Lesná

  900 € do 1500 €

  CENA, VÝROBA SCHODOV DO CHATKY,
  Drevené schody, Divín

  1440 € do 2400 €

  CENA, OBLOŽIŤ SCHODY DREVOM,
  Drevené schody, Bojničky

  900 € do 1500 €

  CENA, DREVENÉ SCHODY,
  Drevené schody, Prešov

  1440 € do 2400 €

  CENA, PRIAME OCELO - DREVENÉ SCHODISKO SO ZABRADLIM,
  Drevené schody, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  CENA, DREVENE SCHODY MEDZI STENAMI,
  Drevené schody, Necpaly

  1440 € do 2400 €

  CENA, OBKLAD-DUB ZELEZOBETONOVYCH SCHODOV,
  Drevené schody, Senica

  1440 € do 2400 €

  CENA, EXTERIEROVE SCHODY,
  Drevené schody, Bratislava

  1440 € do 2400 €

  CENA, DREVENE SCHODY - SMREK, VYSKA 3M,
  Drevené schody, Lúčky

  1440 € do 2400 €

  CENA, OBKLAD BETÓNOVÝCH SCHODOV DREVOM,
  Drevené schody, Prešov

  1440 € do 2400 €

  CENA, DREVENE SCHODY,
  Drevené schody, Bratislava

  1440 € do 2400 €

  CENA, POTREVUJEM VYBRÚSIT A NAMAĽOVAŤ NOVÉ STUPNICE,
  Drevené schody, Levice

  450 € do 750 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  DREVENÉ SCHODY CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 335 SPOLOČNOSŤAMI PRE DREVENÉ SCHODY


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI DREVENÉ SCHODY?

 • Drevené schody Bánovce nad Bebravou
 • Drevené schody Banská Bystrica
 • Drevené schody Bardejov
 • Drevené schody Bratislava
 • Drevené schody Brezno
 • Drevené schody Bytča
 • Drevené schody Čadca
 • Drevené schody Detva
 • Drevené schody Dolný Kubín
 • Drevené schody Dunajská Streda
 • Drevené schody Galanta
 • Drevené schody Gelnica
 • Drevené schody Hlohovec
 • Drevené schody Humenné
 • Drevené schody Ilava
 • Drevené schody Kežmarok
 • Drevené schody Komárno
 • Drevené schody Košice
 • Drevené schody Krupina
 • Drevené schody Kysucké Nové Mesto
 • Drevené schody Levice
 • Drevené schody Levoča
 • Drevené schody Liptovský Mikuláš
 • Drevené schody Lučenec
 • Drevené schody Malacky
 • Drevené schody Martin
 • Drevené schody Medzilaborce
 • Drevené schody Michalovce
 • Drevené schody Myjava
 • Drevené schody Námestovo
 • Drevené schody Nitra
 • Drevené schody Nové Mesto nad Váhom
 • Drevené schody Nové Zámky
 • Drevené schody Partizánske
 • Drevené schody Pezinok
 • Drevené schody Piešťany
 • Drevené schody Poltár
 • Drevené schody Poprad
 • Drevené schody Považská Bystrica
 • Drevené schody Prešov
 • Drevené schody Prievidza
 • Drevené schody Púchov
 • Drevené schody Revúca
 • Drevené schody Rimavská Sobota
 • Drevené schody Rožňava
 • Drevené schody Ružomberok
 • Drevené schody Sabinov
 • Drevené schody Šaľa
 • Drevené schody Senec
 • Drevené schody Senica
 • Drevené schody Skalica
 • Drevené schody Snina
 • Drevené schody Sobrance
 • Drevené schody Spišská Nová Ves
 • Drevené schody Stará Ľubovňa
 • Drevené schody Stropkov
 • Drevené schody Svidník
 • Drevené schody Topoľčany
 • Drevené schody Trebišov
 • Drevené schody Trenčín
 • Drevené schody Trnava
 • Drevené schody Turčianske Teplice
 • Drevené schody Tvrdošín
 • Drevené schody Veľký Krtíš
 • Drevené schody Vranov nad Topľou
 • Drevené schody Žarnovica
 • Drevené schody Žiar nad Hronom
 • Drevené schody Žilina
 • Drevené schody Zlaté Moravce
 • Drevené schody Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené