Drevené schody cena

Cena drevených schodov závisí od výšky podlažia, druhu dreva, typu konštrukcie, zložitosti výzdoby a samozrejme od realizátora. Cenové ponuky na masívne drevené schody na mieru sa medzi sebou líšia. Cena rovných drevených schodov s drevenými nástupnicami pre jedno poschodie sa pohybuje od 1300 až do 6000 EUR.

Komu zveriť vyhotovenie drevených schodov? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným realizátorom drevených schodov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
ODOŠLI DOPYT

CENA ZA DREVENÉ SCHODY


Cena drevených schodov. Cena za rovné drevené schody s drevenými stupnicami, cena schodov za jedno podlažie.

1300.00 €/kus

VEĽMI NÍZKA CENA
€/kus

STREDNÁ CENA
6000.00 €/kus

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Cena za stolára vyrábajúceho drevené schody

OSTATNÉ CENY ZA DREVENÉ SCHODY

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Drevený stupeň schodov

Cena za stupeň schodov. Cena za lakovaný drevený stupeň z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.€/kus

kus
dopyt

Drevená podstupnica schodov

Cena za podstupnica schodov. Cena za lakovaná drevená podstupnica z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.€/kus

kus
dopyt
SPOLU:
POSLAŤ DOPYT >

Kovové schody


Cena kovových schodov závisí od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare kovové scho...

Skontrolovať tiež: Kovové schody cena

Nerezové schody


Cena nerezových schodov je závislá od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare nerez...

Skontrolovať tiež: Nerezové schody cena

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Drevené schodisko - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo potrebujete vedieť pred objednaním výroby drevených schodov

1.1 Schody z rovnakého materiálu ako podlahy

Ak si želáte, tak vaše schody, bez ohľadu na zvolený tvar, môžu byť vyrobené z toho istého materiálu a s rovnakou povrchovou úpravou ako zvolené drevené podlahy. Môžu byť vyrobené z drevených, dyhovaných či parketových dosiek. Parketové obloženie schodov je veľmi pekné a harmonizujúce s parketami, no treba zvážiť skutočnosť, že denným namáhaním začnú po určitom čase vŕzgať.

Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody
Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody

1.2 Masívne drevo alebo dyha?

Cena dyhovaných schodov nie je výrazne nižšia ako cena masívnych schodov. Dyha použitá na schody musí byť hrubá najmenej 2 mm, pretože tenšia dyha by sa mohla rýchlo poškodiť v dôsledku denného používania. Schody z masívneho dreva sú pri vhodných podmienkach (vlhkosť vzduchu) odolnejšie ako dyhované a ich poškodenie sa tiež ľahšie opravuje. Výber z druhov masívneho dreva je tiež väčší ako výber vhodných dýh. Na druhej strane, dyhované drevené schody sú menej vystavené pracovaniu dreva, no sú oveľa citlivejšie na fyzické poškodenie a vlhkosť. Stačí vyliať tekutinu z nádoby, ktorú nesiete a dyha sa môže poškodiť.

1.3 Poškodenie schodov

Schody s perodrážkou medzi stupnicou a podstupnicou začnú skôr alebo neskôr praskať. Drevo v priebehu času zoschne, a tak sa môže stať. že keď sme nakročili na stupnicu, drážka sa trie o pero a spôsobuje vŕzgavý zvuk.

1.4 Maľovanie a morenie schodov

Schody sa neodporúčajú maľovať alebo moriť. Farba alebo moridlo na nášľapoch sa rýchlo opotrebuje a vyžaduje si potom kvalitnú a profesionálnu opravu a obnova farby na nášľapoch je veľmi ťažká a často i nemožná.

1.5 Pripevnenie schodov k betónu

Výrobcovia schodov bez ohľadu na požadovaný konečný vzhľad schodov používajú rôzne hrúbky nášľapov. Preto sa odporúča, aby ste si vybrali výrobcu schodov už vo fáze výroby železobetónovej podkonštrukcie schodov (konštrukcia AB môže pred pokládkou obsahovať najviac 2,2% vlhkosti). Tým sa zabráni následným nákladom na potrebné vyrovnanie schodov. Na pripevnenie schodov k betónu sa môžu použiť iba lepidlá neobsahujúce vodu. Disperzné a iné lepidlá na báze vody spôsobia, že drevo začne praskať a deformovať sa. Vhodné sú tiež tie lepidlá, ktoré zatvrdnú, aj keď sú nanesené v hrubšej vrstve. Schody by tiež nemali byť pripevnené k betónu s purpenou. Keď pôjdeme po schodoch, čoskoro sa pena stlačí, čoho výsledkom bude dutý, hlasný zvuk a vŕzganie.

1.6 Pokládka schodov sa robí až po dokončení remeselných prác

Neodporúča sa inštalovať schody pred dokončením zvyšku remeselných prác, pretože nie je možné ich dostatočne chrániť pred poškodením, ktoré by sa mohlo vyskytnúť počas práce. Výnimkou sú samonosné oceľové schodiská, ktoré sú po dokončení prác obložené hotovým materiálom.

1.7 Oceľové konštrukcie a schody

Oceľové konštrukcie schodov nepotrebujú špeciálne základy. Konzolové schody je možné inštalovať aj do drevených a montovaných domov a nevyžadujú betónové steny. Odporúča sa, aby schody s oceľovou konštrukciou zhotovil jeden dodávateľ ako celok. Ak je oceľová časť vyrobená jedným dodávateľom a drevená časť iným dodávateľom, môže sa stať, že spojenie medzi týmito dvoma materiálmi nebude optimálne a v dôsledku toho sa naruší vzhľad schodov.

2. Výber dodávateľa

Vyberte si dodávateľa, ktorý najskôr navštívi vaše zariadenie a potom vám poskytne kvalitné a dôkladné poradenstvo a ponúkne vám vhodné technické i estetické riešenia. Odporúča sa, aby dodávateľ robil práce v celom rozsahu, vrátane vyrovnania, zhotovenia betónového schodiska, položenia dreveného obkladu alebo zhotovenia úplných samonosných oceľových alebo drevených schodov. Je dobré vopred zistiť informácie o dodávateľovi a vykonanej práci. Pozitívne skúsenosti svedčia o spoľahlivosti, skúsenostiach a profesionalite, ktorá je pri inštalácii schodov ešte potrebnejšia. Skontrolujte tiež dodávku alebo. termíny realizácie dodávateľa. Pred začatím prác si vyžiadajte proforma faktúru s presne definovanými prácami, cenami a termínom.

3. Rôzne druhy drevených schodísk

3.1 Druhy dreva vhodného na schodiská

Premýšľate o tom, ktoré drevo použiť na schody? Na tento účel sa dá použiť veľa druhov dreva. Podľa toho, kde bývate, aký druh spracovania alebo aký konečný vzhľad schodov chcete, a zdroje, ktoré máte k dispozícii, však niektoré druhy dreva môžu byť lepšou voľbou ako iné.

3.1.1 Domáce ihličnaté drevo

Borovica, smrekovec a smrek

Z ihličnanov má borovica žltá a smrekovec najhustejšie a najťažšie drevo. Je odolný a môže rásť v rôznych klimatických podmienkach. Z tohto dôvodu sa často používa ako stavebný materiál žltá borovica a z nej sa tiež vyrába nábytok. Pretože žltá borovica má vyššiu hustotu dreva ako iné druhy, je to vynikajúca voľba pre drevené podlahy, ako aj pre výrobu drevených schodov. Okrem všeobecnej použiteľnosti je to tiež jeden z najdostupnejších a najhospodárnejších druhov dreva, z ktorých si môžete vybrať. Hustota žltého borovicového dreva toleruje drsné klimatické podmienky, kolísanie teploty, rezanie, maľovanie a lepenie, nehovoriac o jeho odolnosti voči vlhkosti a škodcom. Žltá borovica tak môže byť skvelou voľbou pre vnútorné i vonkajšie drevené schodiská.

3.1.2  Drevo domácich listnatých stromov

Jasan, javor, dub, buk, breza, čerešňa, hrab, hruška, jelša, všadeprítomný gaštan, lipa, orech,slivka, topoľ, vŕba. agát

Spomedzi listnatých stromov je najobľúbenejším drevom používaným pre všetky drevené schody dubové drevo. Je obľúbený z niekoľkých dôvodov no hlavne kvôli jeho krásnej uniformnej štruktúre a svetlej až strednej šedohnedej farby. Rovnako ako borovica je drevo veľmi odolné proti hnilobe. Biely dub sa používa na drevené podlahy, schody a dokonca aj na stavbu lodí. Ďalším veľkým dôvodom použitia dubu je to, že sa dá dobre opracovať s ručnými a inými strojmi a nástrojmi.

3.1.3 Exotické druhy dreva

Kanadský javor, sibírsky smrekovec, mahagón, wenge, céder, iroko, doussie, merbau, teak a zebrano

Z ekologického hľadiska sa neodporúča použitie cudzích druhov dreva, najmä tých stromov, ktoré rastú dlho a sú ohrozené. Niekedy sa tomu však nemôžeme úplne vyhnúť, najmä pri vonkajších schodiskách, ktoré vyžadujú odolnejšie drevo, ako je napríklad sibírsky smrekovec.

3.2 Rôzne typy stavieb alebo schodiskové konštrukcie

Samonosné drevené schody - drevená konštrukcia

Schody, v ktorých sú všetky komponenty vyrobené z dreva. Bočné nosné prvky môžu byť rovné alebo zahnuté, môžu mať iba nadstupnice alebo tiež aj podstupnice.

Samonosné schody - drevené schody na kovovej konštrukcii

Nosná konštrukcia schodov je vyrobená z kovu a nášľapi sú vyrobené z masívneho alebo dyhovaného dreva.

Samonosné schody - skrytá konštrukcia

Schody sú z kovovej konštrukcie, ktorá je ukrytá v drevených prvkoch (čelá schodov, nášľapy a podesty). Takéto schody vytvárajú dojem vznášania sa a ľahkosti.

Betónová konštrukcia obložená drevom

Surový betónový podklad môže byť obložených drevom. Odporúča sa obložiť  schodnice aj podschodnice ako všetky postranné povrchy. Tieto schody sa budú ľahšie udržiavať a tiež prispejú k lepšiemu prepojeniu schodov.

Schody pre jedinečný vzhľad môžu byť kombinované s inými materiálmi, ako sú kov, sklo a kameň, bez ohľadu na typ spodnej konštrukcie.

Zábradlie

Zábradlie je rovnocenným prvkom schodiska, preto je dôležité, aby vzhľadovo zodpovedal prvkom schodiska. Najbežnejšie materiály používané na zábradlia sú nehrdzavejúca oceľ, kované železo, mosadz, no môžu byť tiež vyrobené zo skla, mramoru, kovovej mriežky, lán ...

4. Postupy spracovania dreva

4.1 Postupy na ochranu a ošetrenie dreva

Pomocou rôznych náterov môžeme chrániť drevo pred poveternostnými vplyvmi a prispôsobiť jeho farebnosť, s rôznymi technickými úpravami, ako je brúsenie, kefovanie, pieskovanie atď. Tu sú niektoré z najbežnejších techník opracovania dreva, vďaka ktorým môžeme prispieť jedinečnému vzhľadu dreva:

Bielenie dreva

Tento postup rozjasňuje prirodzenú farbu dreva, zmierňuje tiež farebné vady, takže farba povrchu je rovnomernejšia a vzhľad schodov je modernejší.

Vyplavovanie

Týmto postupom môžeme zmeniť farbu dreva a zároveň zachovať viditeľnú štruktúru dreva.

Ferebný náter

Chráníme drevo náterom a zároveň nám umožňuje zvoliť si akýkoľvek farebný odtieň podľa farebnej škály.

Lak

Chránime drevo lakom a zároveň dodávame matný, lesklý či polomatný vzhľad.

Farebné oleje a vosky

Použitím prírodných alebo syntetických olejov alebo voskov môžeme drevu pridať farebné odtiene a zdôrazniť tak jeho štruktúru a celkový vzhľad.

DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOMSCHODY NA POSCHODIE RD, KLASICKE DREVENNE

Dobrý deň.

potrebujem stolára. Mal by som zaujemo vyrobu drevennych schodov na poschodie... vedeli by ste mi prosim poslat cenu na take schody aj s montazou? Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1440 1 do 2400 €


........

DREVENÉ SCHODY DO POKROVNEJ IZBY

Dobrý deň.

potrebujem majstra pre drevené schody, z izby do podkrovia je výška 2,5 metra, uhol schodov je 46 stupňov. Fotky v prilohe.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1800 1 do 3000 €


........

DREVENÉ ZÁBRADLIE

Dobrý deň.

Potrebujem drevené zábradlie na schody, jednoduchý, minimalistický dizajn. Na schodoch už je nalepený koberec, sú betónové. Fotky v prilohe. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1530 1 do 2550 €


........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

CENA, DREVENÉ STUPNICE , 15 KS
Drevené schody, Banská Bystrica

1800 € do 3000 €

CENA, ROVNÉ DREVENÉ SCHODISKO, 260,80,16 CM
Drevené schody, Modra

2250 € do 3750 €

CENA, SCHODY NA MIERU NA CHATU, 1 KS
Drevené schody, Lednické Rovne

2250 € do 3750 €

CENA, VYROBIT 18 KS STUPNÍC NA SCHODY V KONKRETNEJ FARBE, POCET SCHODOV 18, SIRKA JEDNEHO SCHODU JE CCA 110 CM.
Drevené schody, Hviezdoslavov

1980 € do 3300 €

CENA, MONTOVANE SCHODY / BETONOVE SCHODY, 5
Drevené schody, Kvetoslavov

3150 € do 5250 €

CENA, DREVENÉ SCHODIŠTE, 15 SCHODOV +PODESTA+ZABRADLIE
Drevené schody, Vinné

1800 € do 3000 €

CENA, DREVENÉ SCHODY - OBLOŽENIE BETÓNOVÉHO SCHODISKA A ZÁBRADLIE, CCA 14 SCHODOV V TVARE L
Drevené schody, Liptovský Mikuláš

4500 € do 7500 €

CENA, VYMENA DUBOVYCH SCHODNIC, 16 KS DL 2 M, SIRKA 26 CM HR. 6 CM
Drevené schody, Nitra

1440 € do 2400 €

CENA, SCHODY, OBKLAD, PODLAHA, 80 M2
Drevené schody, Štvrtok na Ostrove

1440 € do 2400 €

CENA, DREVENE STUPNICE NA SCHODY, CCA 15KS
Drevené schody, Lehnice

900 € do 1500 €

CENA, VÝROBA NASLAPOV NA SCHODISKO, ŠATNÍKU A PRACOVNÝCH DOSIEK , PO POPISE
Drevené schody, Bratislava

4500 € do 7500 €

CENA, OPRAVA STARÉHO DREVENÉHO SCHODISKA, PRÍPADNE NOVÉ SCHODISKO , 22 CM, 18 SCHODOV PRIBLIŽNE
Drevené schody, Kysucké Nové Mesto

1440 € do 2400 €

CENA, SCHODOVE STUPNICE A PODESTA, 13 SCHODOVYCH STUPNIC A PODEDTA
Drevené schody, Bytča

720 € do 1200 €

CENA, ZBRUSIT A NALAKOVAT NA INU FARBU, TOCITE SCHODY, 15 SCHODOU, SIRKA METER
Drevené schody, Malacky

540 € do 900 €

CENA, SCHODISKO, INTERIEROVE SCHODISKO
Drevené schody, Blahová

1440 € do 2400 €

CENA, SCHODISKO V RODINNOM DOME, NA PRVÉ POSCHODIE V RODINNOM DOME
Drevené schody, Blahová

1440 € do 2400 €

CENA, OBKLAD SCHÔD DREVOM, PO POPISE
Drevené schody, Križovany nad Dudváhom

2700 € do 4500 €

CENA, VÝROBA SCHODY, KUCHYNSKÁ LINKA, 48 M ŠTVORCOVÝCH
Drevené schody, Paňa

4590 € do 7650 €

CENA, DREVENÉ SCHODNICE NA KOVOVÉ SCHODY , 16KS
Drevené schody, Levice

765 € do 1275 €

CENA, OBLOŽENIE SCHODISKA, 16KS
Drevené schody, Trstené pri Hornáde

765 € do 1275 €

CENA, DREVENÉ SCHODOVÉ STUPNICE, 15KS
Drevené schody, Nitra

720 € do 1200 €

CENA, DREVENÉ SAMONOSNÉ SCHODY DO TVARU *U*, PO POPISE
Drevené schody, Dlhé Pole

1440 € do 2400 €

CENA, DREVENE SCHODY V TVARE L ZO ZAKRIVENIM DO PRAVA, 1
Drevené schody, Prešov

4500 € do 7500 €

CENA, DREVOM OBLOZIT SCHODISKO + ZABRADLIE, 17 X 159/250(280)
Drevené schody, Humenné

1350 € do 2250 €

CENA, DREVENÉ STUPNICE NA SCHODY , SCHODISKO Č.1 :13 SCHODOV 1 PODESTA A 14 PODSTUPNIC SCHODISKO Č.2 : 13 SCHODOV 1 PODESTA 13 PODSTUPNIC
Drevené schody, Poprad

2790 € do 4650 €

CENA, DREVENE SCHODY DO PODKROVIA, PO POPISE
Drevené schody, Šamorín

1440 € do 2400 €

CENA, DREVENE STUPNE SCHODOV, CCA 15KS
Drevené schody, Humenné

720 € do 1200 €

CENA, VÝROBA DREVENÝCH SCHODOV NA MIERU, PO POPISE
Drevené schody, Martin

1440 € do 2400 €

CENA, DREVENE SCHODY, PO POPISE
Drevené schody, Nitra

1440 € do 2400 €

CENA, DREVENE STUPNICE NA SCHODISKO A PODESTA., 16 SCHODOV, JEDNA PODESTA CCA 3,5 AŽ 4 M2
Drevené schody, Komárov

900 € do 1500 €

CENA, MLYNARSKE SCHODY NA POVALU , 255X60
Drevené schody, Veľký Grob

1440 € do 2400 €

CENA, OBLOŽIŤ INTERIÉROVÉ SCHODY V RUSTIKALNOM ŠTÝLE + ZÁBRADLIE , SCHODY 15STUPŇOV + ZÁBRADLIE V TVARE “L DĹŽKA 110 CM A 220CM
Drevené schody, Ruská Nová Ves

1440 € do 2400 €

CENA, SCHODY DO POKROVIA, CCA 240CM, ZALOMENE Z 1/3
Drevené schody, Hrašné

3150 € do 5250 €

CENA, OBKLAD BETÓNOVÉHO SCHODISKA DREVOM, 16SCHODOV V DĹŽKE CCA 1M + PODESTA CCA 2*1M
Drevené schody, Liptovské Revúce

900 € do 1500 €

CENA, DREVENÉ DUBOVÉ SCHODISKO, POSUVNÉ DVERE, PO POPISU
Drevené schody, Nová Baňa

3600 € do 6000 €

CENA, POTREBUJEM OBLOŽIŤ BETÓNOVÉ SCHODISKO DREVOM,DUB, 15 STUPŇOV,8 ROVNÝCH,7ZATOCENYCH, ŠÍRKA 100CM
Drevené schody, Nová Dedinka

720 € do 1200 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Drevené schody CENNÍK

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

523+ SPOLOČNOSŤAMI PRE DREVENÉ SCHODY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI DREVENÉ SCHODY?

 • Drevené schody Bratislava
 • Drevené schody Banská Bystrica
 • Drevené schody Košice
 • Drevené schody Nitra
 • Drevené schody Prešov
 • Drevené schody Žilina
 • Drevené schody Bardejov
 • Drevené schody Humenné
 • Drevené schody Komárno
 • Drevené schody Levice
 • Drevené schody Liptovský Mikuláš
 • Drevené schody Lučenec
 • Drevené schody Martin
 • Drevené schody Michalovce
 • Drevené schody Nové Zámky
 • Drevené schody Piešťany
 • Drevené schody Poprad
 • Drevené schody Považská Bystrica
 • Drevené schody Prievidza
 • Drevené schody Ružomberok
 • Drevené schody Spišská Nová Ves
 • Drevené schody Topoľčany
 • Drevené schody Trenčín
 • Drevené schody Trnava
 • Drevené schody Zvolen
 • Drevené schody Bánovce nad Bebravou
 • Drevené schody Brezno
 • Drevené schody Bytča
 • Drevené schody Čadca
 • Drevené schody Detva
 • Drevené schody Dolný Kubín
 • Drevené schody Dunajská Streda
 • Drevené schody Galanta
 • Drevené schody Gelnica
 • Drevené schody Hlohovec
 • Drevené schody Ilava
 • Drevené schody Kežmarok
 • Drevené schody Krupina
 • Drevené schody Kysucké Nové Mesto
 • Drevené schody Levoča
 • Drevené schody Malacky
 • Drevené schody Medzilaborce
 • Drevené schody Myjava
 • Drevené schody Námestovo
 • Drevené schody Nové Mesto nad Váhom
 • Drevené schody Partizánske
 • Drevené schody Pezinok
 • Drevené schody Poltár
 • Drevené schody Púchov
 • Drevené schody Revúca
 • Drevené schody Rimavská Sobota
 • Drevené schody Rožňava
 • Drevené schody Sabinov
 • Drevené schody Šaľa
 • Drevené schody Senec
 • Drevené schody Senica
 • Drevené schody Skalica
 • Drevené schody Snina
 • Drevené schody Sobrance
 • Drevené schody Stará Ľubovňa
 • Drevené schody Stropkov
 • Drevené schody Svidník
 • Drevené schody Trebišov
 • Drevené schody Turčianske Teplice
 • Drevené schody Tvrdošín
 • Drevené schody Veľký Krtíš
 • Drevené schody Vranov nad Topľou
 • Drevené schody Žarnovica
 • Drevené schody Žiar nad Hronom
 • Drevené schody Zlaté Moravce
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 Daibau, všetky práva vyhradené