Pre oblasť

  Drevené schody cena

  Cena drevených schodov závisí od výšky podlažia, druhu dreva, typu konštrukcie, zložitosti výzdoby a samozrejme od realizátora. Cenové ponuky na masívne drevené schody na mieru sa medzi sebou líšia. Cena rovných drevených schodov s drevenými nástupnicami pre jedno poschodie sa pohybuje od 1300 až do 6000 EUR.

  Komu zveriť vyhotovenie drevených schodov? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným realizátorom drevených schodov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za drevené schody


  Cena drevených schodov. Cena za rovné drevené schody s drevenými stupnicami, cena schodov za jedno podlažie.

  1300.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  1600.00 €/kus

  STREDNÁ CENA
  6000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Drevené schody (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Drevená podstupnica schodov

  Cena za podstupnica schodov. Cena za lakovaná drevená podstupnica z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.


  kus

  €/kus

  Drevený stupeň schodov

  Cena za stupeň schodov. Cena za lakovaný drevený stupeň z masívu dubu pre schody široké 100 cm a štandardne vysoké 17-18 cm.


  kus

  €/kus

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Kovové schody


  Cena kovových schodov závisí od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare kovové scho...

  Skontrolovať tiež: Kovové schody cena

  Nerezové schody


  Cena nerezových schodov je závislá od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare nerez...

  Skontrolovať tiež: Nerezové schody cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Drevené schodisko - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť pred objednaním výroby drevených schodov

  1.1 Schody z rovnakého materiálu ako podlahy

  Ak si želáte, tak vaše schody, bez ohľadu na zvolený tvar, môžu byť vyrobené z toho istého materiálu a s rovnakou povrchovou úpravou ako zvolené drevené podlahy. Môžu byť vyrobené z drevených, dyhovaných či parketových dosiek. Parketové obloženie schodov je veľmi pekné a harmonizujúce s parketami, no treba zvážiť skutočnosť, že denným namáhaním začnú po určitom čase vŕzgať.

  Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody
  Drevo je vynikajúcim stavebným materiálom pre drevené schody

  1.2 Masívne drevo alebo dyha?

  Cena dyhovaných schodov nie je výrazne nižšia ako cena masívnych schodov. Dyha použitá na schody musí byť hrubá najmenej 2 mm, pretože tenšia dyha by sa mohla rýchlo poškodiť v dôsledku denného používania. Schody z masívneho dreva sú pri vhodných podmienkach (vlhkosť vzduchu) odolnejšie ako dyhované a ich poškodenie sa tiež ľahšie opravuje. Výber z druhov masívneho dreva je tiež väčší ako výber vhodných dýh. Na druhej strane, dyhované drevené schody sú menej vystavené pracovaniu dreva, no sú oveľa citlivejšie na fyzické poškodenie a vlhkosť. Stačí vyliať tekutinu z nádoby, ktorú nesiete a dyha sa môže poškodiť.

  1.3 Poškodenie schodov

  Schody s perodrážkou medzi stupnicou a podstupnicou začnú skôr alebo neskôr praskať. Drevo v priebehu času zoschne, a tak sa môže stať. že keď sme nakročili na stupnicu, drážka sa trie o pero a spôsobuje vŕzgavý zvuk.

  1.4 Maľovanie a morenie schodov

  Schody sa neodporúčajú maľovať alebo moriť. Farba alebo moridlo na nášľapoch sa rýchlo opotrebuje a vyžaduje si potom kvalitnú a profesionálnu opravu a obnova farby na nášľapoch je veľmi ťažká a často i nemožná.

  1.5 Pripevnenie schodov k betónu

  Výrobcovia schodov bez ohľadu na požadovaný konečný vzhľad schodov používajú rôzne hrúbky nášľapov. Preto sa odporúča, aby ste si vybrali výrobcu schodov už vo fáze výroby železobetónovej podkonštrukcie schodov (konštrukcia AB môže pred pokládkou obsahovať najviac 2,2% vlhkosti). Tým sa zabráni následným nákladom na potrebné vyrovnanie schodov. Na pripevnenie schodov k betónu sa môžu použiť iba lepidlá neobsahujúce vodu. Disperzné a iné lepidlá na báze vody spôsobia, že drevo začne praskať a deformovať sa. Vhodné sú tiež tie lepidlá, ktoré zatvrdnú, aj keď sú nanesené v hrubšej vrstve. Schody by tiež nemali byť pripevnené k betónu s purpenou. Keď pôjdeme po schodoch, čoskoro sa pena stlačí, čoho výsledkom bude dutý, hlasný zvuk a vŕzganie.

  1.6 Pokládka schodov sa robí až po dokončení remeselných prác

  Neodporúča sa inštalovať schody pred dokončením zvyšku remeselných prác, pretože nie je možné ich dostatočne chrániť pred poškodením, ktoré by sa mohlo vyskytnúť počas práce. Výnimkou sú samonosné oceľové schodiská, ktoré sú po dokončení prác obložené hotovým materiálom.

  1.7 Oceľové konštrukcie a schody

  Oceľové konštrukcie schodov nepotrebujú špeciálne základy. Konzolové schody je možné inštalovať aj do drevených a montovaných domov a nevyžadujú betónové steny. Odporúča sa, aby schody s oceľovou konštrukciou zhotovil jeden dodávateľ ako celok. Ak je oceľová časť vyrobená jedným dodávateľom a drevená časť iným dodávateľom, môže sa stať, že spojenie medzi týmito dvoma materiálmi nebude optimálne a v dôsledku toho sa naruší vzhľad schodov.

  2. Výber dodávateľa

  Vyberte si dodávateľa, ktorý najskôr navštívi vaše zariadenie a potom vám poskytne kvalitné a dôkladné poradenstvo a ponúkne vám vhodné technické i estetické riešenia. Odporúča sa, aby dodávateľ robil práce v celom rozsahu, vrátane vyrovnania, zhotovenia betónového schodiska, položenia dreveného obkladu alebo zhotovenia úplných samonosných oceľových alebo drevených schodov. Je dobré vopred zistiť informácie o dodávateľovi a vykonanej práci. Pozitívne skúsenosti svedčia o spoľahlivosti, skúsenostiach a profesionalite, ktorá je pri inštalácii schodov ešte potrebnejšia. Skontrolujte tiež dodávku alebo. termíny realizácie dodávateľa. Pred začatím prác si vyžiadajte proforma faktúru s presne definovanými prácami, cenami a termínom.

  3. Rôzne druhy drevených schodísk

  3.1 Druhy dreva vhodného na schodiská

  Premýšľate o tom, ktoré drevo použiť na schody? Na tento účel sa dá použiť veľa druhov dreva. Podľa toho, kde bývate, aký druh spracovania alebo aký konečný vzhľad schodov chcete, a zdroje, ktoré máte k dispozícii, však niektoré druhy dreva môžu byť lepšou voľbou ako iné.

  3.1.1 Domáce ihličnaté drevo

  Borovica, smrekovec a smrek

  Z ihličnanov má borovica žltá a smrekovec najhustejšie a najťažšie drevo. Je odolný a môže rásť v rôznych klimatických podmienkach. Z tohto dôvodu sa často používa ako stavebný materiál žltá borovica a z nej sa tiež vyrába nábytok. Pretože žltá borovica má vyššiu hustotu dreva ako iné druhy, je to vynikajúca voľba pre drevené podlahy, ako aj pre výrobu drevených schodov. Okrem všeobecnej použiteľnosti je to tiež jeden z najdostupnejších a najhospodárnejších druhov dreva, z ktorých si môžete vybrať. Hustota žltého borovicového dreva toleruje drsné klimatické podmienky, kolísanie teploty, rezanie, maľovanie a lepenie, nehovoriac o jeho odolnosti voči vlhkosti a škodcom. Žltá borovica tak môže byť skvelou voľbou pre vnútorné i vonkajšie drevené schodiská.

  3.1.2  Drevo domácich listnatých stromov

  Jasan, javor, dub, buk, breza, čerešňa, hrab, hruška, jelša, všadeprítomný gaštan, lipa, orech,slivka, topoľ, vŕba. agát

  Spomedzi listnatých stromov je najobľúbenejším drevom používaným pre všetky drevené schody dubové drevo. Je obľúbený z niekoľkých dôvodov no hlavne kvôli jeho krásnej uniformnej štruktúre a svetlej až strednej šedohnedej farby. Rovnako ako borovica je drevo veľmi odolné proti hnilobe. Biely dub sa používa na drevené podlahy, schody a dokonca aj na stavbu lodí. Ďalším veľkým dôvodom použitia dubu je to, že sa dá dobre opracovať s ručnými a inými strojmi a nástrojmi.

  3.1.3 Exotické druhy dreva

  Kanadský javor, sibírsky smrekovec, mahagón, wenge, céder, iroko, doussie, merbau, teak a zebrano

  Z ekologického hľadiska sa neodporúča použitie cudzích druhov dreva, najmä tých stromov, ktoré rastú dlho a sú ohrozené. Niekedy sa tomu však nemôžeme úplne vyhnúť, najmä pri vonkajších schodiskách, ktoré vyžadujú odolnejšie drevo, ako je napríklad sibírsky smrekovec.

  3.2 Rôzne typy stavieb alebo schodiskové konštrukcie

  Samonosné drevené schody - drevená konštrukcia

  Schody, v ktorých sú všetky komponenty vyrobené z dreva. Bočné nosné prvky môžu byť rovné alebo zahnuté, môžu mať iba nadstupnice alebo tiež aj podstupnice.

  Samonosné schody - drevené schody na kovovej konštrukcii

  Nosná konštrukcia schodov je vyrobená z kovu a nášľapi sú vyrobené z masívneho alebo dyhovaného dreva.

  Samonosné schody - skrytá konštrukcia

  Schody sú z kovovej konštrukcie, ktorá je ukrytá v drevených prvkoch (čelá schodov, nášľapy a podesty). Takéto schody vytvárajú dojem vznášania sa a ľahkosti.

  Betónová konštrukcia obložená drevom

  Surový betónový podklad môže byť obložených drevom. Odporúča sa obložiť  schodnice aj podschodnice ako všetky postranné povrchy. Tieto schody sa budú ľahšie udržiavať a tiež prispejú k lepšiemu prepojeniu schodov.

  Schody pre jedinečný vzhľad môžu byť kombinované s inými materiálmi, ako sú kov, sklo a kameň, bez ohľadu na typ spodnej konštrukcie.

  Zábradlie

  Zábradlie je rovnocenným prvkom schodiska, preto je dôležité, aby vzhľadovo zodpovedal prvkom schodiska. Najbežnejšie materiály používané na zábradlia sú nehrdzavejúca oceľ, kované železo, mosadz, no môžu byť tiež vyrobené zo skla, mramoru, kovovej mriežky, lán ...

  4. Postupy spracovania dreva

  4.1 Postupy na ochranu a ošetrenie dreva

  Pomocou rôznych náterov môžeme chrániť drevo pred poveternostnými vplyvmi a prispôsobiť jeho farebnosť, s rôznymi technickými úpravami, ako je brúsenie, kefovanie, pieskovanie atď. Tu sú niektoré z najbežnejších techník opracovania dreva, vďaka ktorým môžeme prispieť jedinečnému vzhľadu dreva:

  Bielenie dreva

  Tento postup rozjasňuje prirodzenú farbu dreva, zmierňuje tiež farebné vady, takže farba povrchu je rovnomernejšia a vzhľad schodov je modernejší.

  Vyplavovanie

  Týmto postupom môžeme zmeniť farbu dreva a zároveň zachovať viditeľnú štruktúru dreva.

  Ferebný náter

  Chráníme drevo náterom a zároveň nám umožňuje zvoliť si akýkoľvek farebný odtieň podľa farebnej škály.

  Lak

  Chránime drevo lakom a zároveň dodávame matný, lesklý či polomatný vzhľad.

  Farebné oleje a vosky

  Použitím prírodných alebo syntetických olejov alebo voskov môžeme drevu pridať farebné odtiene a zdôrazniť tak jeho štruktúru a celkový vzhľad.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Drevené schody?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Montáž drvených stupníc a zábradlia

  Potrebuje firmu pre montáž - obloženie drevených schodov (schodnice na betónovom poschodí) a zábradlia v rodinnom dome. Jedná sa o cca 13 stupníc a šírka schodu 1m. 1530 € do 2550 €

  ........

  Drevené schody do záhradného domu

  Potrebujem schody do záhradného domu, 2.45 výška do stropu a 1.75 šírka. Drevené dole zakrivene schody. Fotky v prílohe. 1350 € do 2250 €

  ........

  Dreveny obklad betonovych schodov

  Potrebujeme drevený obklad betónových schodov. Dubove stupnice a podstupnice. 1800 € do 3000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Drevené schody do podkrovia, Po popise
  Drevené schody, Kremnica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Rekonštrukcia drevených schodov, nový náter, cca 50 cm
  Drevené schody, Košice

  450 € do 750 €

  Cena, Vonkajšie drevené zábradlie na schody, Po popise
  Drevené schody, Bratislava

  1080 € do 1800 €

  Cena, Drevené schody na zelezny podstavec, 1 ks
  Drevené schody, Župčany

  1800 € do 3000 €

  Cena, Oblozenie schodov dubovym drevom, Vyska schodu - 17,4 cmSirka schodu - tam kde je obmurovana stenou je sirka 90cm, tam kde su volne je sirka 100cmPodesta - 188 cm x 88 cm
  Drevené schody, Podhorie

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schody do podkrovia, 1 ks
  Drevené schody, Trenčín

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevený obklad betónového schodiska, zábradlie, 205 cm, 100 cm, 9 ks
  Drevené schody, Martin

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevene tocite schody -riesenie, 1 ks
  Drevené schody, Dunajská Streda

  1800 € do 3000 €

  Cena, Obklad betónových schodov drevom v novostavbe, Po popise
  Drevené schody, Ivanka pri Dunaji

  1800 € do 3000 €

  Cena, Modulove schody do otvoreneho podkrovia, 283 cm
  Drevené schody, Súľov-Hradná

  1980 € do 3300 €

  Cena, Výroba drevených schodov+montáž, 285 cm podlažie,94 cm šírka,16 schodov
  Drevené schody, Nová Dubnica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Obložiť betónové schodisko drevom, 270cm, šírka 100cm 17 schodov
  Drevené schody, Bratislava

  1620 € do 2700 €

  Cena, Drevene schody, Po popise
  Drevené schody, Vojka nad Dunajom

  1800 € do 3000 €

  Cena, Závesné schody v tvare L s podestou, výška 290 cm, šírka 90 cm, počet schodov cca 16 alebo (podľa dohody s dodávateľom po obhliadke))
  Drevené schody, Reca

  1800 € do 3000 €

  Cena, Masívny tesársky stôl + sedačky, vonkajšie drevené schodisko, max.240
  Drevené schody, Michalovce

  3150 € do 5250 €

  Cena, Obložiť schody drevom, Šírka 28Cm
  Drevené schody, Prievidza

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené obloženie schodov - buk/dub, 14 schodov
  Drevené schody, Batizovce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Obnova drevených schodov, 12 veci , 1,20 za 30
  Drevené schody, Košice

  540 € do 900 €

  Cena, Obklad schodiska drevom, 267;130;3 cm
  Drevené schody, Hoste

  540 € do 900 €

  Cena, Drevené zábradlie na schody, 4m, 4 stlpiky
  Drevené schody, Žaškov

  900 € do 1500 €

  Cena, Drevené schody 4xL ,4xU, 8 ks, podľa výkresov
  Drevené schody, Košice

  18000 € do 30000 €

  Cena, Polozit na betonove schody drevene stupnice, Sirka schodov 28cm, 16 schodov + podesta
  Drevené schody, Hranovnica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vyroba drevených schodov, 15 schodov
  Drevené schody, Trnava

  1440 € do 2400 €

  Cena, Drevené schody, schodisko cca 6 metrov
  Drevené schody, Blatnica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevenú konštrukciu schodiska ku domu, 1 ks
  Drevené schody, Poprad

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevené schody na terasu, 86,50 cm x 34,50 cm x 15,50 cm (V x Š x H)
  Drevené schody, Chocholná-Velčice

  450 € do 750 €

  Cena, Drevené schody na podkrovie, Po popise
  Drevené schody, Rybany

  1800 € do 3000 €

  Cena, Samonostne drevené schody do podkrovia, 290cm, 100cm,15schodou
  Drevené schody, Nová Baňa

  1800 € do 3000 €

  Cena, Renovaciu drevených schodov, Po popise
  Drevené schody, Trebatice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevený obklad schodov, 241 cm, 100 cm, 14ks
  Drevené schody, Prečín

  900 € do 1500 €

  Cena, Strešná konštrukcia, schody v novostavbe, 14,6x12,00 m
  Drevené schody, Prešov

  15300 € do 25500 €

  Cena, Drevené schody U tvar schodov, 2,6;1;15
  Drevené schody, Pruské

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schodište, Výška podlažia cca 2m, šírka 100cm,
  Drevené schody, Slovenská Ľupča

  1800 € do 3000 €

  Cena, Urobit schody, Po popise
  Drevené schody, Stará Ľubovňa

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevenè schody do galèrie, Po popise
  Drevené schody, Chocholná-Velčice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevené schody, 1 ks
  Drevené schody, Raková

  1800 € do 3000 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevené schody cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  663+ spoločnosťami pre Drevené schody
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené