Pre oblasť

  Kovové ploty cena

  Keď ide o kovové ploty, cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov a od kvality a typu ocele. Nerez, resp. nehrdzavejúca oceľ je podstatne drahšia ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1 m, sa pohybuje od 60 do 120 EUR/bm. Ceny jednotlivých plotov sú rozdielne. Dodacia lehota je 2 až 5 týždňov.

  Komu zveriť výrobu kovového plotu? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným kovoobrábačom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za kovový plot


  Cena kovového plotu. Cena za dodávku a montáž kovového plotu s výškou 100 cm so zvislými priečkami.

  60.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  80.00 €/tm

  STREDNÁ CENA
  120.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Kovové ploty

  Kované zábradlie


  Koľko stojí kované zábradlie? Železné zábradlia sú považované za drahé prestížne riešenie. Sú však v...

  Skontrolovať tiež: Kované zábradlie cena

  Drevené ploty


  Keď ide o drevené ploty, cena dreveného plota závisí od typu dreva, postavených základov, zložitosti...

  Skontrolovať tiež: Drevené ploty cena

  Sklenené zábradlie


  Koľko stojí sklenené zábradlie? Cena za bežný meter skleneného zábradlia je závislá od spôsobu montá...

  Skontrolovať tiež: Sklenené zábradlie cena

  Plastové ploty


  Koľko stojí PVC plot? Keď ide o plastové ploty, ceny za bežný meter plastových plotov sú rôzne. Závi...

  Skontrolovať tiež: Plastové ploty cena

  Nerezové zábradlie


  Koľko stojí nerezové zábradlie? Keď je reč o cenách oceľových zábradlí, je potrebné hneď na začiatku...

  Skontrolovať tiež: Nerezové zábradlie cena

  Panelové ploty, oplotenie


  Koľko stojí panelový plot? Keď ide o panelové ploty, oplotenie, najväčšou výhodou je určite ich rých...

  Skontrolovať tiež: Panelové ploty, oplotenie cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Kovové ploty – všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Kovové ploty – čo všetko potrebujete vedieť?

  1.1. Prečo si vybrať kovový plot?

  Každý pozemok potrebuje ochranu. Plot slúži nielen na ohraničenie majetku, ale dodáva pocit bezpečia a súkromia, takže si vo svojom dome môžete skutočne oddýchnuť. Okrem toho všetkého samozrejme chráni majetok a ostatným jasne naznačuje, kde je hranica medzi verejným a súkromným. Keď začnete uvažovať o tom,  akým plotom by ste chceli ohraničiť svoj pozemok, uvedomíte si, že na trhu je skutočne veľa možností a medzi nimi mnoho rozdielov. Kovové ploty patria medzi najbežnejšie a najuniverzálnejšie ploty, a to predovšetkým preto, že spĺňajú všetko, čo je pre jeden plot potrebné: sú pevné, odolné, trvanlivé a ľahko sa udržujú.

  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti
  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti

  1.2. Pôvod kovových plotov

  Kovový plot je moderným nástupcom kovaných plotov, ktoré v histórii prevládali. Kované ploty vyrobené zo železa a tepané do konečnej podoby kedysi zdobili len významné štátne budovy, kráľovské paláce a rezidencie významných bohatých ľudí, pretože kvôli svojej cene boli ťažko dostupný, luxusný výrobok. Vďaka rozličným strojom a vylepšeným technologickým postupom sa kovové ploty stali predmetom hromadnej  výroby, nájdete ich dnes v mnohých domácnostiach.

  1.3 Výhody kovového plotu

  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, poškriabaniu, nárazom a iným poškodeniam. Kovový plot tomu všetkému odoláva, jednak kvôli extrémne odolnému a pevnému materiálu (kov), a jednak kvôli procesom konečnej úpravy a ochrany kovu, ako je pozinkovanie alebo chrómovanie. Na rozdiel od drevených plotov, kovové ploty sa nemusia obnovovať každých niekoľko rokov a veľmi ľahko sa čistia. Vo väčšine prípadov bude stačiť jeden dážď.

  1.4 Nevýhody kovového plotu

  Kovový plot má prakticky najmenšie nevýhody zo všetkých plotov. Jedinou potenciálnou nevýhodou kovového plotu je jeho cena. Kovové ploty patria medzi drahšie. Samozrejme, opäť záleží na tom, aký kovový plot si zvolíme, len kovaný plot je drahší ako kovový plot alebo plot z nehrdzavejúcej ocele.

  2. Kde sa kovový plot najčastejšie používa?

  2.1 Vonkajší kovový plot

  Vonkajšie kovové ploty sú vďaka svojim mechanickým vlastnostiam vynikajúce a veľmi trvanlivé. Ich životnosť je pri správnej údržbe prakticky neobmedzená. Jedinou nevýhodou vonkajšieho kovového plotu je jeho cena za bežný meter. Pretože veľkosť pozemkov je zvyčajne relatívne veľká, celkové náklady na montáž kovového plotu by boli pomerne vysoké. Z tohto dôvodu odporúčame kovový plot namontovať iba na vstupnú časť vášho pozemku a na oplotenie zvyšnej časti skombinovať lacnejšie varianty.

  2.2. Kovové zábradlie na balkóny

  Na rozdiel od záhradného plotu alebo vonkajšieho zábradlia, balkónové zábradlie, ktoré je kratšie, je aj finančne menej náročné, a preto môže byť vyrobené z kovu. Na výrobu zábradlia na balkón sa väčšinou používa nehrdzavejúca oceľ a menej často hliník. Kovové zábradlie na balkón môže byť v kombinácii so sklom, ale ešte vždy je najobľúbenejšie obyčajné kovové zábradlie vyrobené z kovových rúr, ktoré najmenej blokujú výhľad zvnútra von, čo je obzvlášť dôležité, ak máme okná od podlahy až po strop.

  2.3 Vnútorné kovové zábradlie (zábradlie na schody)

  Interiérové zábradlie potrebujeme hlavne na schody a na vyššie poschodia, aby nedošlo k pádu. Vnútorné kovové zábradlie je jednou z najbežnejších možností, ktorú využívame na schody, pretože kovové rúry sú k dispozícii vo veľmi tenkých prevedeniach, nebránia vo výhľade, interiér môže zostať otvorený a vzdušný.

  3. Druhy kovových plotov: ploty z nehrdzavejúcej ocele a hliníkové ploty

  3.1. Ploty z nehrdzavejúcej ocele (nerezové ploty)

  Ploty z nehrdzavejúcej ocele sú najtrvanlivejším a takmer nezničiteľným typom kovových plotov. Nehrdzavejúca oceľ (nesprávne nerez alebo nerezová oceľ) je oceľ vzdorujúca korózii, nehrdzavejúca. Nerezové ocele sú zliatiny s najmenej 12 % chrómu pridaným do tuhého roztoku. Ploty z nehrdzavejúcej ocele majú vynikajúce vlastnosti, ako je nízka tepelná vodivosť, elektrická vodivosť, veľmi vysoká húževnatosť, vysoká odolnosť voči kyselinám a korózii, čo je kľúčová vlastnosť nehrdzavejúcej ocele. Ploty z nehrdzavejúcej ocele bez frakcie niklu tvoria feritové kryštály, ktoré spôsobujú, že nehrdzavejúca oceľ je magnetický materiál. Ak sú frakcie niklu ešte vyššie, ide o premenu feritickej štruktúry na austenitickú štruktúru, ktorá ďalej zvyšuje jej odolnosť proti korózii. Vzhľadom na všetky uvedené vlastnosti sú ploty z nehrdzavejúcej ocele zďaleka najtrvanlivejšie zo všetkých plotov na trhu.  

  Ploty z nehrdzavejúcej ocele sú k dispozícii v rôznych prevedeniach: neupravené (matné sivé), brúsené (lesklé) alebo leštené (s vysokým leskom). Bežná je aj kombinácia plotov z nehrdzavejúcej ocele s výplňami ako sú drevo a sklo (drevené a sklenené panely). Ploty z nehrdzavejúcej ocele je možné nainštalovať bez zvárania, takže ich inštalácia nie je náročná. Komponenty sa najčastejšie spájajú skrutkovaním alebo lepením. Zvárané a skrutkované ploty z nehrdzavejúcej ocele sú najstabilnejšie a verziu s lepidlom neodporúčame.

  3.2. Hliníkové ploty

  Ploty môžu byť vyrobené aj z hliníka, ktorý je mäkším materiálom. V skutočnosti je to pevný, ale ľahký kov, a preto hliníkové ploty potrebujú viac stĺpikov a medziľahlých podpier. Týmto spôsobom hliníkové ploty tiež dosahujú pevnosť a stabilitu podobnú ako ploty z nehrdzavejúcej ocele. Ďalším rozdielom je, že hliníkové ploty nie sú nikdy zvárané, sú namontované na mieste, čo uľahčuje ich montáž. Hliníkové ploty, ak sú správne navrhnuté a nainštalované, sú tiež trvanlivé a odolné voči nárazom a poškodeniu. Ani hliníkové ploty nevyžadujú pravidelné čistenie, stačí ich utrieť vlhkou handričkou, navyše sú odolné voči UV žiareniu. Výhodou hliníkového oplotenia je tiež to, že na rozdiel od nehrdzavejúcej ocele existujú napodobeniny kovaných plotov s hliníkovým dizajnom, čo je samozrejme oveľa lacnejšie. Ak sa rozhodnete nastriekať sprej na hliníkový plot, ktorý je najčastejšou voľbou zákazníkov, existuje veľký výber farebných odtieňov RAL a možností je skutočne veľa.

  Nevýhody hliníkového oplotenia vyplývajú z jeho fyzikálnych a mechanických vlastností. Pretože je hliník mäkký kov, hliníkové ploty a zábradlia sa môžu začať ohýbať a deformovať skôr ako nehrdzavejúca oceľ a môžu byť nestabilné, ak sú nesprávne pripevnené k zemi alebo zakopané.

  4. Kovový plot – cena

  Kovové ploty patria medzi najdrahšie. K nákladom na kúpu plotu treba pripočítať aj náklady na inštaláciu, ak si plot neinštalujete sami, čo často ani nie je možné, ale si najmete majstra (napr. ak je kovový plot navrhnutý tak, že jeho časti treba zvárať). Napriek tomu je kovový plot stále lacnejší ako plot z kovaného železa, a preto predstavuje dobrú alternatívu.

  4.1. Cena plotu z nehrdzavejúcej ocele

  Nerezový plot je v cenníku hneď za kovanými plotmi a len niektoré ploty zo skla sú cenovo porovnateľné. Cena plotu z nehrdzavejúcej ocele príliš nezávisí od spôsobu spracovania plotu, pretože všetky spôsoby spracovania a realizácie plotu z nehrdzavejúcej ocele sú cenovo porovnateľné.

  Cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov, dĺžky, kvality a typu ocele, zložitosti modelu a inštalácie, počtu ďalších ozdôb a ďalších prvkov a rovnako aj od poskytovateľa služieb.

  Nerez, resp. inox je podstatne drahší ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1 m, sa pohybuje okolo 60 – 120 EUR/m.

  4.2. Cena hliníkového plotu

  Napriek všeobecnému presvedčeniu, že hliník je drahý materiál (čo je pravda), hliníkové ploty sú lacnejšie ako nerezové a oveľa ľahšie. Keď ide o cenu hliníkového plotu, najdôležitejšie je vedieť, aká veľká plocha bude oplotená, presné rozmery plotu (šírka × výška), počet použitých stĺpikov, prípadne pre aké rôzne kombinácie materiálov sa rozhodnete. Samozrejme, treba zohľadniť aj všetky nadštandardné požiadavky, týkajúce sa špeciálnej povrchovej úpravy, nejakých atypických prvkov a podobne. Vždy sa treba zaujímať aj o cenu dopravy a ďalšie súvisiace poplatky. Kvalitný hliníkový plot je drahší ako klasické oplotenie z dreva (dodávka a montáž 100 cm vysokého dreveného plota je 40 – 80 EUR/m) alebo plastu (dodávka a montáž PVC plotu vysokého 100 cm je približne 70 EUR/m), ale jeho výhodou je stálosť materiálu a žiadne ďalšie investície na jeho údržbu. Je to plot, ktorý vám bude slúžiť celý život.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Kovové ploty?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Vonkajšie kovové oplotenie

  Potrebujeme majstra pre kovové oplotenie dvojkrídlová brána - Š 290 cm x V 164 cm
  malá bránka - Š 93 cm x V 164 cm
  plotové dielce - Š 213 cm x V 100cm - 4 kusy. Fotky v prílohe. 3600 € do 6000 €

  ........

  Posuvná brana s integrovanou brankov

  Potrebujeme samonosnú posuvnú bránu s integrovanou braničkou. Brána dlžka 400cm, vyška 120 cm. 1800 € do 3000 €

  ........

  Dve posuvné brány na kolaničkách

  Dobrý deň,

  potrebujem realizovať dve posuvné brány.
  Obmurovanie meračov IS na šírke 2,4 m,výrobu a montáž dvoch brán na uzavretie 7,5 metrovej šírky.Jedna brána s pohonom a druhá ručne posuvná a uzamykatelná.Výška 1,5 m.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt, zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky, alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.
  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1530 € do 2550 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Bránu a braničku medzi dvoma domami na ulici, 714 x140 cm
  Kovové ploty, Michalovce

  7200 € do 12000 €

  Cena, Kovová brana a branička, 400cm x 180cm, 130cm x 200cm
  Kovové ploty, Slovenský Grob

  2700 € do 4500 €

  Cena, Výroba dvojkrídlovej brány s integrovanou brankou, Po popise
  Kovové ploty, Veľké Ripňany

  2250 € do 3750 €

  Cena, Zábradlie na terasu., Dĺžka 167cm, výška 90cm - 2 x
  Kovové ploty, Mikušovce

  585 € do 975 €

  Cena, Vyroba a oprava historickeho plotu, 16,5m, vyska cca 1m
  Kovové ploty, Bratislava

  2250 € do 3750 €

  Cena, Dvojkridlovu branu, malu branku, material nie hlinik, 800cm a vyška 180cm
  Kovové ploty, Bratislava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Výroba montáž osadenie samonosnej posuvnej brány, 1 ks, dĺžka 5 m, výška 160 cm
  Kovové ploty, Liptovský Mikuláš

  3150 € do 5250 €

  Cena, Montáž el.pohonu na dvojkridlovu bránu, 335 cm sirka x 160 cm vyska
  Kovové ploty, Nové Mesto nad Váhom

  540 € do 900 €

  Cena, Kovovy plot, priblizne rozmery jedneho dielca d-1,70m v-1,20m
  Kovové ploty, Námestovo

  3150 € do 5250 €

  Cena, Kovová brána, 1x 1000x1900; 1x2500x1900
  Kovové ploty, Klátova Nová Ves

  2250 € do 3750 €

  Cena, Kovovú bránku na dvor, 4,40 m sirka výška 1-1,20 m
  Kovové ploty, Nitra

  1350 € do 2250 €

  Cena, Na platovej kovovej bráne prerobiť obyčajne závesy na závesy do svahu, Brána dvojkrídlová.
  Kovové ploty, Poprad

  450 € do 750 €

  Cena, Posuvnú elektrickú bránu do dvora, 5x1,6 m
  Kovové ploty, Štúrovo

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vstupnú bránu kovovú, dvojdielnu, 500x160 cm
  Kovové ploty, Dražkovce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Posuvná brána ručná, 4x2m 1 kus
  Kovové ploty, Modra

  1800 € do 3000 €

  Cena, Zhotovenie kovaneho plotu a posuvnej brany, cca 20 m
  Kovové ploty, Piešťany

  3150 € do 5250 €

  Cena, Kovovú bránu k rodinnému domu, 4.5x2m
  Kovové ploty, Sabinov

  1350 € do 2250 €

  Cena, Bránka kovová dvojkridlova, mechanická, 3.5m šírka, výška 1.8m
  Kovové ploty, Bratislava

  720 € do 1200 €

  Cena, Opraviť bránu,zrenovovať a namontovať motor, 1000x1700
  Kovové ploty, Veľký Šariš

  900 € do 1500 €

  Cena, Záhradná dvojkrídlová brána nepriehladná, 10m2
  Kovové ploty, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Nova kovová brana pre existujuci plot, teda v rovnakom dekore, Sirka brany 240cm a vyska v najvyssom bode cca 190cm
  Kovové ploty, Rovinka

  2250 € do 3750 €

  Cena, Kovová brána do záhrady, Brána o rozmere 4,5 x 2 m
  Kovové ploty, Senec

  3150 € do 5250 €

  Cena, Kovová brana samonosna dvojramenna, 1ks 5000 x 1800 mm
  Kovové ploty, Sabinov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vstupná brána s brankou na pozemok k RD, Po popise
  Kovové ploty, Kuzmice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Kovaná bránka na mieru, 1 kus / šírka 191 cm
  Kovové ploty, Kaplna

  720 € do 1200 €

  Cena, Vstupnu branu na kluč, cca 240 cm
  Kovové ploty, Pezinok

  1080 € do 1800 €

  Cena, Branu dvojkrydlovu aj braničku, cca 4m vyska 1.70 m plus branicka sirka 1.20m vyska 1.70 m
  Kovové ploty, Braväcovo

  2250 € do 3750 €

  Cena, Nefunkční pohon brány, servis pohonu motora key, 1 ks
  Kovové ploty, Lehôtka pod Brehmi

  270 € do 450 €

  Cena, Posuvná brána, 5,3 metra
  Kovové ploty, Podolie

  1800 € do 3000 €

  Cena, Nerezovú uzamykateľnú bránu a kovový plot, Šírka bránky 138cm, výška 2m nerez.Železný plot šírka 170cm, výška 200cm.
  Kovové ploty, Teplička nad Váhom

  2250 € do 3750 €

  Cena, Kovový plot, dlžka 12 m, výška 1,8 m
  Kovové ploty, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Kovový plot, branka, 1x rozmer 350cm x 180 cm, cca
  Kovové ploty, Veľký Biel

  3150 € do 5250 €

  Cena, Kovova plotova konstrukcia, 50 metrov
  Kovové ploty, Bratislava

  4500 € do 7500 €

  Cena, El ovládaná brána 2 ks, 600/200
  Kovové ploty, Bratislava

  10350 € do 17250 €

  Cena, Brana + malá branka, 4,2m x 1,7m
  Kovové ploty, Levice

  3150 € do 5250 €

  Cena, Záhradná bránka, oceľová, nehrdzavejúca z ťahokovu, š. 100, v. 180 cm
  Kovové ploty, Bratislava

  900 € do 1500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Kovové ploty cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  490+ spoločnosťami pre Kovové ploty
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené