KOVOVÉ PLOTY cena

  Cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov a od kvality a typu ocele. Nerez resp. inox je podstatne drahší ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1m, sa pohybuje okolo 60-120 EUR/bm. Avšak, ceny jednotlivých plotov sú rozdielne, preto si pozrite ponuku podobných plotov. Dodacia lehota je 2 až 5 týždňov. Ohľadom presnej ceny môžete poslať dopyt našim skúseným kovoobrábačom a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o kovových plotoch.

  POSLAŤ DOPYT REALIZÁTOROM >

  CENA ZA KOVOVÝ PLOT


  Cena kovového plotu. Cena za dodávku a montáž kovového plotu s výškou 100 cm so zvislými priečkami.

  60.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/tm

  STREDNÁ CENA
  120.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Cena za kovoobrábača

  OSTATNÉ CENY ZA KOVOVÉ PLOTY

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  SPOLU:
  POSLAŤ DOPYT >

  Kované zábradlie


  Koľko stojí kované zábradlie? Železné zábradlia sú považované za drahé prestížne riešenie. Sú však v...

  Skontrolovať tiež: Kované zábradlie cena

  Drevené ploty


  Cena dreveného plota závisí od typu dreva, postavených základov, zložitosti trasy (rovný alebo naklo...

  Skontrolovať tiež: Drevené ploty cena

  Sklenené zábradlie


  Koľko stojí sklenené zábradlie? Cena za bežný meter skleneného zábradlia je závislá od spôsobu montá...

  Skontrolovať tiež: Sklenené zábradlie cena

  Plastové ploty


  Koľko stojí PVC plot? Ceny za bežný meter plastových plotov sú rôzne. Závisia od požadovaného vizuál...

  Skontrolovať tiež: Plastové ploty cena

  Nerezové zábradlie


  Koľko stojí nerezové zábradlie? Keď je reč o cenách oceľových zábradlí, je potrebné hneď na začiatku...

  Skontrolovať tiež: Nerezové zábradlie cena

  Panelové ploty, oplotenie


  Koľko stojí panelový plot? Najväčšou výhodou panelových plotov je určite ich rýchla montáž a dostupn...

  Skontrolovať tiež: Panelové ploty, oplotenie cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Umelecké kováčstvo, kovaný plot, zábradlie - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Kované železné ploty - čo potrebujete vedieť?

  Plot chráni váš dom a zároveň mu dáva vzhľad, ktorý môže byť moderný alebo rustikálny. Kovaný plot sa najčastejšie používa na oplotenie záhrady, ale môžeme ním zkrášliť aj balkón, terasu, schodisko, dvor, kancelársku budovu, chalupu a všetky ostatné nehnuteľnosti, ktoré chcete ochrániť. Kované zábradlia sú vhodné aj na vnútorné schodiská a galérie.

  Kované oplotenie dodáva vášmu domovu rustikálny a moderný charakter.
  Kované oplotenie dodáva vášmu domovu rustikálny a moderný charakter.

   

  1.1 Čo je kujné železo?

  Z technického hľadiska je kujné železo zliatinou železa s nízkym obsahom uhlíka. Vlastnosťou tohto typu železa je to, že je veľmi pevné a súčasne sa dá dobre ohýbať resp. tvarovať. Kvôli technologickým pokrokom a značným nákladom sa kujné železo už nevyrába vo veľkom množstve. Pojem kujné železo sa dnes všeobecne používa pre všetky typy železa, ktoré možno kuť, ohýbať alebo tvarovať. Skutočné kujné železo je dnes vzácne. Je stále ručne vyrábané majstrom kováčom, takže má malé nedokonalosti ako napr. otlačky od kladiva atď., ktoré sú dokonca žiadúce a oceňované a sú dôkazom manuálnej práce.

  1.2. Prečo zvoliť kovaný plot?

  1.2.1. Vytrvalosť a dlhovekosť

  Kované železo je mimoriadne odolný materiál, ktorý vydrží stovky rokov. Na rozdiel od dreva nevysychá, nepodlieha hnilobe, zachováva si svoju pevnosť a tvar.

  1.2.2. Sila

  Kované ploty sú oveľa pevnejšie ako iné bežné ploty. Pretože kované železo je ťažké rozbiť, ohnúť, spáliť ... je to z hľadiska bezpečnosti lepšie ako mnoho iných materiálov používaných k oploteniu.

  1.2.3. Prepúšťa svetlo ale aj pohľady zvedavcov

  Vďaka tenkým profilom tyčí, ktoré sú od seba vzdialené desať alebo viac centimetrov, prechádza cez kovaný plot veľa svetla a tiež sa otvára pohľad smerom dovnútra alebo von z našeho pozemku, ak si to želáme.

  1.2.4. Elegantný klasický štýl

  Kované ploty sú určite najelegantnejšie z výberu rôznych druhov plotov, či už sú navrhnuté moderne, minimalisticky alebo rustikálne s mnohými dekoratívnymi prvkami.

  1.2.5. Odolnosť proti škodcom

  Kované železo je odolné voči všetkým druhom škodcov, od hlodavcov po červy a hmyz.

  1.3 Nedostatky kovaných plotov

  1.3.1. Cena

  Kované ploty patria medzi najdrahšie ploty. Kvalitné kované železo je jedným z najdrahších materiálov používaných na oplotenie. Vzhľadom na trvanlivosť a dlhovekosť sa však náklady časom vrátia. Cena kovaného železného plotu je napríklad asi dvojnásobok ceny dreveného plotu. Ručne kovaný plot môže tiež stáť 10-krát viac ako oplotenie vyrobené v továrni. Celkové náklady na kovaný plot sa musia pripočítať k príprave základov, podpier alebo nosných stĺpov, ktoré musia byť pre kované ploty pevnejšie ako pre ploty vyrobené z ľahších materiálov.

  1.3.2. Ochrana osúkromia

  Ich výhoda prepúšťať svetlo a poskytovať výhľad na okolie môže byť tiež nevýhodou, ak chceme na záhrade súkromie.

  1.3.3. Hrdza

  Napriek pomerne ľahkej údržbe sa o plot musíme pravidelne starať aby sa predchádzalo hrdzi a korózii materiálu.

  1.3.4. Obtiažna montáž

  Inštalácia / montáž kovaných železných plotov je časovo náročná a pomerne tažká. Kované železo je ťažké, a preto potrebuje pevné základy, podstavce a stĺpy, aby sa plot postavil rovno . Pohyblivé náklady zahŕňajú vašu geografickú polohu, pôdne podmienky a potrebné úpravy terénu. A rovnako ako pri montáži akéhokoľvek plotu nezabudnite označiť, kde sú uložené potrubia inžinierskych sietí aby sa zabránilo zbytočným komplikáciám.

  1.4. Údržba kovaných plotov

  Dobrou správou je, že tento odolný a trvácny materiál na oplotenie vám vydrží veľmi veľa rokov ak mu bude venovať malú starostlivosť. Na plote sa časom objavia hnedé škvrny od hrdze, najmä vo vlhkom a drsnejšom prostredí. Tieto škvrny by sa mali obrúsiť brúsnym papierom, aby sa odstránila hrdza, a potom sa nanesie ochranný náter. Odporúča sa každoročná kontrola a údržba. Každých 10 až 15 rokov bude potrebné premaľovať celý plot. Ak sa však objaví hrdza, nemusíte sa príliš obávať. Hrdza by vážne poškodila železo a štrukturálne by ju oslabila po piatich alebo viac rokoch bez údržby. Niektorí ľudia majú radi vzhľad hnedej patiny!

  1.5. Pozor! Na trhu sú imitácie!

  Na trhu nájdete veľa plotov, ktoré sú prezentované ako kované železné ploty, ale vôbec to tak nie je! Toto však nemusí byť nevyhnutne zlé. Dekoratívny hliník pripomína tepané železo, ale má oveľa nižšiu cenu. Inštalácia je jednoduchšia a ľahšia, pričom poskytuje určitú trvácnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Čo chýba tomuto náhradnému materiálu? Trvanlivosť, pevnosť a výrazná patina z tepaného železa.

  2. Výber dodávateľa

  Ak ste sa rozhodli pre kované železné oplotenie, pravdepodobne budete potrebovať skúseného dodávateľa, aby oplotenie správne nainštaloval. Je ťažké namontovať alebo nainštalovať oplotenie, preto potrebujete majstra, ktorý má skúsenosti a potrebné zručnosti. Vždy je vhodné skontrolovať referencie dodávateľa a pozrieť si jeho predchádzajúce projekty.

  3. Kam môžeme umiestniť kovaný plot?

  3.1. Kované záhradné ploty

  Kované železné ploty dodajú eleganciu vašemu domu. Plot z fabrikovej výroby sa skladá z jednotlivých položiek, ktoré vyberiete z katalógu podľa vašich potrieb avšak ručne kovaný plot je jedinečný a navrhnutý kováčom podľa vašich predstáv. Kovaný plot je pripevnený k masívnym kovovým stĺpom alebo priskrutkovaný na betón, kamenné stĺpiky alebo podstavce. Všetky záhradné kované železné ploty majú povrch chránený proti korózii. Môžu byť galvanizované, práškované alebo natreté farbou.

  3.2. Kované balkónové zábradlie a zábradlie vonkajších schodov

  Kované balkónové zábradlie má rustikálny alebo moderný vzhľad a dodáva na atraktivite vášho životného okolia. Môže byť vyrobený z továrne alebo ručne a má mnoho tvarov a štýlov, od starožitného vzhľadu až po moderný.

  3.3. V interiéri

  Kované zábradlia na vnútorných schodiskách a galériách tiež vylepšujú a ozvláštňujú interiér domácnosti.

  4. Ako nainštalujem prefabrikované kované oplotenie?

  Nehľadiac na to, či uvažujete o inštalácii kovaného plotu svojpomocou alebo by ste radšej najali špecialistu, mali by ste spoznať základné postupi.

  4.1. Pred začatím prác

  Pred tým, ako začnete, je vhodné sa opýtať na všetky stavebné predpisy platné pre vašu lokalitu. Zistite, či potrebujete súhlas vlastníkov susedných pozemkov. Po dokončení všetkej dokumentácie je potrebné pripraviť pre váš plot plán s vyznačeným umiestnením a rozmermi. Na základe plánu budete môcť odhadnúť náklady a kúpiť potrebné materiály. Je veľmi dôležité, aby ste pred začatím prác tiež lokalizovali a označili umiestnenie podzemných inžinierskych sietí a zariadení. Po vypracovaní plánu je čas pripraviť nástroje a kúpiť všetky potrebné pomôcky na kompletizáciu nástrojov a materiálov. Okrem prvkov plotu, dverí a upevňovacích prvkov budete pravdepodobne potrebovať lopatu, meter, vodováhu, fúrik, lanko, kolíky, skrutkovač, štrk, rýchlo schnúci betón atď.

  4.2. Vykolíkovanie

  Najprv označme, kadiaľ pôjde plot. To sa robí tak, že kolíky sa umiestnia v línii budúceho plotu do určitej vzdialenosti od seba a aj v mieste kde oplotenie zmení smer (rohy) a na kolíky sa priviaže lanko.

  4.3. Výkop pre základy

  Stĺpiky oplotenia sú zvyčajne umiestnené na začiatočných a koncových bodoch každého plotu, v rohoch a medzi panelmi oplotenia (v závislosti od vybraného tvaru plotu). Na týchto miestach vykopávame otvory pre základy, ktoré sú zvyčajne asi 20 cm široké a pol metra hlboké. Následne nasypte na dno niekoľko centimetrov štrku. Akonáhle sú všetky výkopy pripravené, je čas premiešať betón. Pritom musíme dávať pozor, aby sme nezmiešali príliš veľa vody, pretože betónová zmes musí byť hustá, aby dostatočne podpierala stĺp.

  4.4. Inštalácia stĺpov

  Stĺp vložte do vhodnej hĺbky do pripraveného otvoru a potom ho zalejte betónom do výšky 4 cm pod okraj. Zopakujte postup pre všetky stĺpy. U každého stĺpika skontrolujte, či stojí rovno a je kolmý k podkladu. Okolie betónového výkopu majte dobre zhutnené alebo vyšalované, aby ste udržali stĺp na mieste, kým betón bude tuhnúť v priebehu dní. Môže to trvať niekoľko dní alebo dokonca týždeň. Kované železo je ťažký materiál a stĺpy musia byť stabilné, aby udržali hmotnosť plotu.

  4.5. Inštalácia panelov plotu

  Kované ploty vyrábané vo veľkovýrobe sú dodávané v súpravách alebo ako panely. Návod na montáž a upevňovacie prvky sú zvyčajne súčasťou balenia. Každý panel musí byť najskôr podložený v príslušnej výške na stĺpiku. Potom sa na stĺpik pripevní oplotenie pomocou upevňovacích prvkov v smere zhora nadol.

  4.6. Montáž bránky

  Stĺpy a ploty si môžu po inštalácii stále „sadať“. Preto pred zavesením bránky je vhodné počkať týždeň, kým si oplotenie sadne. Bránka sa potom namontuje na priložené pánty a zámky.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  BRÁNA AUTOMAT POSUVNÁ NA JEDNU STRANU

  Dobrý deň

  potrebovaliby sme zhotoviť a montoavať kovovú bránu s malou metrovou bránkou výška Dvojmetrová do tvarnicoveho plotu

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 4050 € do 6750 €


  ........

  KOVOVÚ BRÁNU, BRANIČKU + 3 PLOTOVE POLIA

  Dobrý deň
  poprosim Vás o cenovú ponuku na komplet plot
  - bránu 400x180 s elektrickým pohonom + oplechovanie
  - bráničku 120x180 s elektrickým zámkom+ oplechovanie
  - plotové polia 240x70
  vo farbe antracit pozinkovane medená patina
  komplet aj s dovozom a montážou v Miloslavove
  + dodacia lehota
  V prílohe sú fotky

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 3150 € do 5250 €


  ........

  PRIZVÁRAŤ PLECHOVÚ VÝPLŇ DO BRÁNY.

  Dobrý deň prajem

  potrebujem prizvárať pozinkovany plech do brány. V prílohe dopytu je foto

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 270 € do 450 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, POSUVNE BRANY, SIRKA 5M,VYSKA 3 M, POSUV ELEKTRO 2 KUSY
  Kovové ploty, Šamorín

  5400 € do 9000 €

  CENA, KOVANÁ DVOJKRÍDLOVÁ BRÁNA, BRÁNKA, PLOTOVÉ DIELY, 4X1,6M DVOJKRÍDLOVÁ BRÁNA 1KS + EL. POHON; 0,9X1,6M BRÁNKA 1KS; 2X1M PLOTOVÉ DIELY 4KS
  Kovové ploty, Hurbanova Ves

  2700 € do 4500 €

  CENA, BRÁNA POSUVNÁ 4,50, PLOTOVE DIELY CCA 13 M, PO POPISE
  Kovové ploty, Vojčice

  1350 € do 2250 €

  CENA, BRÁNKU MEDZI DVA MURI , 2 M
  Kovové ploty, Rovinka

  540 € do 900 €

  CENA, PREDNÝ PLOT, ŤAHOKOV, 23 M
  Kovové ploty, Svit

  1800 € do 3000 €

  CENA, 7 KUSOV PLETIVO TAHOKOV EMBASSY, 7 KUSOV PLETIVO TAHOKOV EMBASSY
  Kovové ploty, Dvorany nad Nitrou

  900 € do 1500 €

  CENA, KOVOVA NEPRIEHLADNA BRANA A BRANICKA VO VYSKE CCA 2 M , JEDNO KRIDLO 2X2 M A SAMOSTATNA BRANICKA
  Kovové ploty, Kuchyňa

  2700 € do 4500 €

  CENA, POSUVNÁ KOVOVÁ BRÁNA+BRÁNIČKA, CCA 10 M2
  Kovové ploty, Dunajská Lužná

  900 € do 1500 €

  CENA, VSTUPNA BRANA A PLOT , CCA 9 M
  Kovové ploty, Bratislava

  675 € do 1125 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  KOVOVÉ PLOTY CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 187 SPOLOČNOSŤAMI PRE KOVOVÉ PLOTY


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI KOVOVÉ PLOTY?

 • Kovové ploty Bánovce nad Bebravou
 • Kovové ploty Banská Bystrica
 • Kovové ploty Bardejov
 • Kovové ploty Bratislava
 • Kovové ploty Brezno
 • Kovové ploty Bytča
 • Kovové ploty Čadca
 • Kovové ploty Detva
 • Kovové ploty Dolný Kubín
 • Kovové ploty Dunajská Streda
 • Kovové ploty Galanta
 • Kovové ploty Gelnica
 • Kovové ploty Hlohovec
 • Kovové ploty Humenné
 • Kovové ploty Ilava
 • Kovové ploty Kežmarok
 • Kovové ploty Komárno
 • Kovové ploty Košice
 • Kovové ploty Krupina
 • Kovové ploty Kysucké Nové Mesto
 • Kovové ploty Levice
 • Kovové ploty Levoča
 • Kovové ploty Liptovský Mikuláš
 • Kovové ploty Lučenec
 • Kovové ploty Malacky
 • Kovové ploty Martin
 • Kovové ploty Medzilaborce
 • Kovové ploty Michalovce
 • Kovové ploty Myjava
 • Kovové ploty Námestovo
 • Kovové ploty Nitra
 • Kovové ploty Nové Mesto nad Váhom
 • Kovové ploty Nové Zámky
 • Kovové ploty Partizánske
 • Kovové ploty Pezinok
 • Kovové ploty Piešťany
 • Kovové ploty Poltár
 • Kovové ploty Poprad
 • Kovové ploty Považská Bystrica
 • Kovové ploty Prešov
 • Kovové ploty Prievidza
 • Kovové ploty Púchov
 • Kovové ploty Revúca
 • Kovové ploty Rimavská Sobota
 • Kovové ploty Rožňava
 • Kovové ploty Ružomberok
 • Kovové ploty Sabinov
 • Kovové ploty Šaľa
 • Kovové ploty Senec
 • Kovové ploty Senica
 • Kovové ploty Skalica
 • Kovové ploty Snina
 • Kovové ploty Sobrance
 • Kovové ploty Spišská Nová Ves
 • Kovové ploty Stará Ľubovňa
 • Kovové ploty Stropkov
 • Kovové ploty Svidník
 • Kovové ploty Topoľčany
 • Kovové ploty Trebišov
 • Kovové ploty Trenčín
 • Kovové ploty Trnava
 • Kovové ploty Turčianske Teplice
 • Kovové ploty Tvrdošín
 • Kovové ploty Veľký Krtíš
 • Kovové ploty Vranov nad Topľou
 • Kovové ploty Žarnovica
 • Kovové ploty Žiar nad Hronom
 • Kovové ploty Žilina
 • Kovové ploty Zlaté Moravce
 • Kovové ploty Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené