Pre oblasť

  Kovové ploty cena

  Keď ide o kovové ploty, cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov a od kvality a typu ocele. Nerez, resp. nehrdzavejúca oceľ je podstatne drahšia ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1 m, sa pohybuje od 60 do 120 EUR/bm. Ceny jednotlivých plotov sú rozdielne. Dodacia lehota je 2 až 5 týždňov.

  Komu zveriť výrobu kovového plotu? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným kovoobrábačom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za kovový plot


  Cena kovového plotu. Cena za dodávku a montáž kovového plotu s výškou 100 cm so zvislými priečkami.

  60.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/tm

  STREDNÁ CENA
  120.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Kovové ploty

  Kované zábradlie


  Koľko stojí kované zábradlie? Železné zábradlia sú považované za drahé prestížne riešenie. Sú však v...

  Skontrolovať tiež: Kované zábradlie cena

  Drevené ploty


  Keď ide o drevené ploty, cena dreveného plota závisí od typu dreva, postavených základov, zložitosti...

  Skontrolovať tiež: Drevené ploty cena

  Sklenené zábradlie


  Koľko stojí sklenené zábradlie? Cena za bežný meter skleneného zábradlia je závislá od spôsobu montá...

  Skontrolovať tiež: Sklenené zábradlie cena

  Plastové ploty


  Koľko stojí PVC plot? Keď ide o plastové ploty, ceny za bežný meter plastových plotov sú rôzne. Závi...

  Skontrolovať tiež: Plastové ploty cena

  Nerezové zábradlie


  Koľko stojí nerezové zábradlie? Keď je reč o cenách oceľových zábradlí, je potrebné hneď na začiatku...

  Skontrolovať tiež: Nerezové zábradlie cena

  Panelové ploty, oplotenie


  Koľko stojí panelový plot? Keď ide o panelové ploty, oplotenie, najväčšou výhodou je určite ich rých...

  Skontrolovať tiež: Panelové ploty, oplotenie cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Kovové ploty – všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Kovové ploty – čo všetko potrebujete vedieť?

  1.1. Prečo si vybrať kovový plot?

  Každý pozemok potrebuje ochranu. Plot slúži nielen na ohraničenie majetku, ale dodáva pocit bezpečia a súkromia, takže si vo svojom dome môžete skutočne oddýchnuť. Okrem toho všetkého samozrejme chráni majetok a ostatným jasne naznačuje, kde je hranica medzi verejným a súkromným. Keď začnete uvažovať o tom,  akým plotom by ste chceli ohraničiť svoj pozemok, uvedomíte si, že na trhu je skutočne veľa možností a medzi nimi mnoho rozdielov. Kovové ploty patria medzi najbežnejšie a najuniverzálnejšie ploty, a to predovšetkým preto, že spĺňajú všetko, čo je pre jeden plot potrebné: sú pevné, odolné, trvanlivé a ľahko sa udržujú.

  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti
  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti

  1.2. Pôvod kovových plotov

  Kovový plot je moderným nástupcom kovaných plotov, ktoré v histórii prevládali. Kované ploty vyrobené zo železa a tepané do konečnej podoby kedysi zdobili len významné štátne budovy, kráľovské paláce a rezidencie významných bohatých ľudí, pretože kvôli svojej cene boli ťažko dostupný, luxusný výrobok. Vďaka rozličným strojom a vylepšeným technologickým postupom sa kovové ploty stali predmetom hromadnej  výroby, nájdete ich dnes v mnohých domácnostiach.

  1.3 Výhody kovového plotu

  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, poškriabaniu, nárazom a iným poškodeniam. Kovový plot tomu všetkému odoláva, jednak kvôli extrémne odolnému a pevnému materiálu (kov), a jednak kvôli procesom konečnej úpravy a ochrany kovu, ako je pozinkovanie alebo chrómovanie. Na rozdiel od drevených plotov, kovové ploty sa nemusia obnovovať každých niekoľko rokov a veľmi ľahko sa čistia. Vo väčšine prípadov bude stačiť jeden dážď.

  1.4 Nevýhody kovového plotu

  Kovový plot má prakticky najmenšie nevýhody zo všetkých plotov. Jedinou potenciálnou nevýhodou kovového plotu je jeho cena. Kovové ploty patria medzi drahšie. Samozrejme, opäť záleží na tom, aký kovový plot si zvolíme, len kovaný plot je drahší ako kovový plot alebo plot z nehrdzavejúcej ocele.

  2. Kde sa kovový plot najčastejšie používa?

  2.1 Vonkajší kovový plot

  Vonkajšie kovové ploty sú vďaka svojim mechanickým vlastnostiam vynikajúce a veľmi trvanlivé. Ich životnosť je pri správnej údržbe prakticky neobmedzená. Jedinou nevýhodou vonkajšieho kovového plotu je jeho cena za bežný meter. Pretože veľkosť pozemkov je zvyčajne relatívne veľká, celkové náklady na montáž kovového plotu by boli pomerne vysoké. Z tohto dôvodu odporúčame kovový plot namontovať iba na vstupnú časť vášho pozemku a na oplotenie zvyšnej časti skombinovať lacnejšie varianty.

  2.2. Kovové zábradlie na balkóny

  Na rozdiel od záhradného plotu alebo vonkajšieho zábradlia, balkónové zábradlie, ktoré je kratšie, je aj finančne menej náročné, a preto môže byť vyrobené z kovu. Na výrobu zábradlia na balkón sa väčšinou používa nehrdzavejúca oceľ a menej často hliník. Kovové zábradlie na balkón môže byť v kombinácii so sklom, ale ešte vždy je najobľúbenejšie obyčajné kovové zábradlie vyrobené z kovových rúr, ktoré najmenej blokujú výhľad zvnútra von, čo je obzvlášť dôležité, ak máme okná od podlahy až po strop.

  2.3 Vnútorné kovové zábradlie (zábradlie na schody)

  Interiérové zábradlie potrebujeme hlavne na schody a na vyššie poschodia, aby nedošlo k pádu. Vnútorné kovové zábradlie je jednou z najbežnejších možností, ktorú využívame na schody, pretože kovové rúry sú k dispozícii vo veľmi tenkých prevedeniach, nebránia vo výhľade, interiér môže zostať otvorený a vzdušný.

  3. Druhy kovových plotov: ploty z nehrdzavejúcej ocele a hliníkové ploty

  3.1. Ploty z nehrdzavejúcej ocele (nerezové ploty)

  Ploty z nehrdzavejúcej ocele sú najtrvanlivejším a takmer nezničiteľným typom kovových plotov. Nehrdzavejúca oceľ (nesprávne nerez alebo nerezová oceľ) je oceľ vzdorujúca korózii, nehrdzavejúca. Nerezové ocele sú zliatiny s najmenej 12 % chrómu pridaným do tuhého roztoku. Ploty z nehrdzavejúcej ocele majú vynikajúce vlastnosti, ako je nízka tepelná vodivosť, elektrická vodivosť, veľmi vysoká húževnatosť, vysoká odolnosť voči kyselinám a korózii, čo je kľúčová vlastnosť nehrdzavejúcej ocele. Ploty z nehrdzavejúcej ocele bez frakcie niklu tvoria feritové kryštály, ktoré spôsobujú, že nehrdzavejúca oceľ je magnetický materiál. Ak sú frakcie niklu ešte vyššie, ide o premenu feritickej štruktúry na austenitickú štruktúru, ktorá ďalej zvyšuje jej odolnosť proti korózii. Vzhľadom na všetky uvedené vlastnosti sú ploty z nehrdzavejúcej ocele zďaleka najtrvanlivejšie zo všetkých plotov na trhu.  

  Ploty z nehrdzavejúcej ocele sú k dispozícii v rôznych prevedeniach: neupravené (matné sivé), brúsené (lesklé) alebo leštené (s vysokým leskom). Bežná je aj kombinácia plotov z nehrdzavejúcej ocele s výplňami ako sú drevo a sklo (drevené a sklenené panely). Ploty z nehrdzavejúcej ocele je možné nainštalovať bez zvárania, takže ich inštalácia nie je náročná. Komponenty sa najčastejšie spájajú skrutkovaním alebo lepením. Zvárané a skrutkované ploty z nehrdzavejúcej ocele sú najstabilnejšie a verziu s lepidlom neodporúčame.

  3.2. Hliníkové ploty

  Ploty môžu byť vyrobené aj z hliníka, ktorý je mäkším materiálom. V skutočnosti je to pevný, ale ľahký kov, a preto hliníkové ploty potrebujú viac stĺpikov a medziľahlých podpier. Týmto spôsobom hliníkové ploty tiež dosahujú pevnosť a stabilitu podobnú ako ploty z nehrdzavejúcej ocele. Ďalším rozdielom je, že hliníkové ploty nie sú nikdy zvárané, sú namontované na mieste, čo uľahčuje ich montáž. Hliníkové ploty, ak sú správne navrhnuté a nainštalované, sú tiež trvanlivé a odolné voči nárazom a poškodeniu. Ani hliníkové ploty nevyžadujú pravidelné čistenie, stačí ich utrieť vlhkou handričkou, navyše sú odolné voči UV žiareniu. Výhodou hliníkového oplotenia je tiež to, že na rozdiel od nehrdzavejúcej ocele existujú napodobeniny kovaných plotov s hliníkovým dizajnom, čo je samozrejme oveľa lacnejšie. Ak sa rozhodnete nastriekať sprej na hliníkový plot, ktorý je najčastejšou voľbou zákazníkov, existuje veľký výber farebných odtieňov RAL a možností je skutočne veľa.

  Nevýhody hliníkového oplotenia vyplývajú z jeho fyzikálnych a mechanických vlastností. Pretože je hliník mäkký kov, hliníkové ploty a zábradlia sa môžu začať ohýbať a deformovať skôr ako nehrdzavejúca oceľ a môžu byť nestabilné, ak sú nesprávne pripevnené k zemi alebo zakopané.

  4. Kovový plot – cena

  Kovové ploty patria medzi najdrahšie. K nákladom na kúpu plotu treba pripočítať aj náklady na inštaláciu, ak si plot neinštalujete sami, čo často ani nie je možné, ale si najmete majstra (napr. ak je kovový plot navrhnutý tak, že jeho časti treba zvárať). Napriek tomu je kovový plot stále lacnejší ako plot z kovaného železa, a preto predstavuje dobrú alternatívu.

  4.1. Cena plotu z nehrdzavejúcej ocele

  Nerezový plot je v cenníku hneď za kovanými plotmi a len niektoré ploty zo skla sú cenovo porovnateľné. Cena plotu z nehrdzavejúcej ocele príliš nezávisí od spôsobu spracovania plotu, pretože všetky spôsoby spracovania a realizácie plotu z nehrdzavejúcej ocele sú cenovo porovnateľné.

  Cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov, dĺžky, kvality a typu ocele, zložitosti modelu a inštalácie, počtu ďalších ozdôb a ďalších prvkov a rovnako aj od poskytovateľa služieb.

  Nerez, resp. inox je podstatne drahší ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1 m, sa pohybuje okolo 60 – 120 EUR/m.

  4.2. Cena hliníkového plotu

  Napriek všeobecnému presvedčeniu, že hliník je drahý materiál (čo je pravda), hliníkové ploty sú lacnejšie ako nerezové a oveľa ľahšie. Keď ide o cenu hliníkového plotu, najdôležitejšie je vedieť, aká veľká plocha bude oplotená, presné rozmery plotu (šírka × výška), počet použitých stĺpikov, prípadne pre aké rôzne kombinácie materiálov sa rozhodnete. Samozrejme, treba zohľadniť aj všetky nadštandardné požiadavky, týkajúce sa špeciálnej povrchovej úpravy, nejakých atypických prvkov a podobne. Vždy sa treba zaujímať aj o cenu dopravy a ďalšie súvisiace poplatky. Kvalitný hliníkový plot je drahší ako klasické oplotenie z dreva (dodávka a montáž 100 cm vysokého dreveného plota je 40 – 80 EUR/m) alebo plastu (dodávka a montáž PVC plotu vysokého 100 cm je približne 70 EUR/m), ale jeho výhodou je stálosť materiálu a žiadne ďalšie investície na jeho údržbu. Je to plot, ktorý vám bude slúžiť celý život.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Posuvná brána

  Potrebujem posuvnu branu s montážnou na pozemok v Podoli, 5,3 metra. 1800 € do 3000 €

  ........

  Nova kovová brana pre existujuci plot, teda v rovnakom dekore

  Potrebujem novú kovovú bránu. Existuju plot pred domom je v jednej casti nedokonceny a chyba tam brana. Existujuci plot ma uz aj jednu posuvnu branu na opacnej strane a rovnaku potrebujeme dorobit. Brana/plot je kovovy, potrebovali by sme teda len dorobit chybajucu v rovnakom dekore. Tiez by mala byt pohybliva (posuvna kolajova, radi by sme aby bola elektricka, ale neviem teda ci aj toto robite vy). Prikladam fotky exiatujucej brany. 2250 € do 3750 €

  ........

  Záhradná bránka, oceľová, nehrdzavejúca z ťahokovu

  Potrebujeme záhradnú bránku, nehrdzavejúca oceľ, ťahokovovú š. 100, v. 180 cm. Foto v prílohe. 900 € do 1500 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Samonosná brána posúvna, 3 m
  Kovové ploty, Trenčín

  1800 € do 3000 €

  Cena, Kovová posuvná brána, el. pohon, kovové zábradlie, 22 bežných metrov oplotenia + brána 4 m svetlá šírka
  Kovové ploty, Bratislava

  4500 € do 7500 €

  Cena, Prerobiť kovanú bránu z koľajníc na samonosnú, 4m x 150 cm
  Kovové ploty, Geča

  450 € do 750 €

  Cena, Kovová dvojkrídlová brána na chalupe mechanická, 1,6x 2m 2krídla, 1,6x 2m
  Kovové ploty, Horná Mariková

  4050 € do 6750 €

  Cena, Posuvná samonosná alebo dvojkrídlová brána na elektrický pohon, 4x2 m
  Kovové ploty, Dlhé nad Cirochou

  3150 € do 5250 €

  Cena, Kovovú bránu, branicku, 3500 x 1700 mm
  Kovové ploty, Košice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vyrobiť oceľovú bránu a bránku, 1ks brána cca 4 m, 1 ks brána cca 2 m a 2 ks bránka
  Kovové ploty, Orkucany

  5400 € do 9000 €

  Cena, Branu branku a plot, Po popise
  Kovové ploty, Vlky

  6300 € do 10500 €

  Cena, Kovová vstupná brána do areálu s el. otváraním vedená v koľajnici, 10 m x 2 m
  Kovové ploty, Bošany

  3600 € do 6000 €

  Cena, Urobit plot, Po popise
  Kovové ploty, Osadné

  7200 € do 12000 €

  Cena, Opravu ručne robenej kovanej brany, Cca 250x170
  Kovové ploty, Brezno

  540 € do 900 €

  Cena, Plot 24m výške 90cm Malá brána 110cm výška 160cm veľká brána 300cm, September, okotober, alebo november
  Kovové ploty, Veľký Cetín

  9000 € do 15000 €

  Cena, Predný plot, 297x150 cm
  Kovové ploty, Miloslavov

  540 € do 900 €

  Cena, Brana dvojkridlova do dvora s branickou, 1 ks
  Kovové ploty, Zvolen

  3150 € do 5250 €

  Cena, Privariť pánty na kovovú bránu, dvojkrídlová brána, krídlo cca 1,5 x 1,5 m
  Kovové ploty, Hýľov

  180 € do 300 €

  Cena, Montáž kovovéj bránky, osadenie stĺpikov a pletiva, Po popise
  Kovové ploty, Brezno

  6300 € do 10500 €

  Cena, Brana, plotova výplň a mala bránka, brany cca 3,5m x 1,5m; plotova výplň 2m x 0.9m;branka 1,2x1,5m
  Kovové ploty, Nitrianske Hrnčiarovce

  9000 € do 15000 €

  Cena, Plotovy dielec 180x90 cm, 7ks, 180x90 cm, 7ks
  Kovové ploty, Horná Súča

  3150 € do 5250 €

  Cena, Branička a brána samonosna, branicka 1,5x1,5m a brána 5m sirka, vyska 1,5
  Kovové ploty, Križovany nad Dudváhom

  900 € do 1500 €

  Cena, Brana a kridlova brana, 110 x 180 a brana 2x 175x175
  Kovové ploty, Košice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Brána hliníková dvojkrídlová, oplotenie, brána cca 3,5 m, oplotenie cca 4,5 - 5 m
  Kovové ploty, Rovinka

  5400 € do 9000 €

  Cena, Výroba a montáž kovového oplotenia s posuvnou bránou, Dĺžka oplotenia cca. 30 m, výška 1,8 m
  Kovové ploty, Kolárovo

  4500 € do 7500 €

  Cena, Krídlovú bránu a vstupnú bránku, 3 ks
  Kovové ploty, Kysucké Nové Mesto

  5400 € do 9000 €

  Cena, Kovový plot pred dom, malú bránku a veľkú bránu, 15 m
  Kovové ploty, Neded

  4500 € do 7500 €

  Cena, Kovové/plechové "dosky" na plot, výška 120 cm, 25 m, 130 ks dosiek
  Kovové ploty, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Kovová brána, 1x 1000x1900; 1x2500x1900
  Kovové ploty, Klátova Nová Ves

  2250 € do 3750 €

  Cena, Brána kovová, plná , Dvojkrídlova brána cca1,80x1,60-ľavá +pravá a branička cca80x1,60 m
  Kovové ploty, Jakubany

  3600 € do 6000 €

  Cena, Posuvna kovová brána , 7 m dĺžka a výška 150 cm
  Kovové ploty, Bodovce

  2250 € do 3750 €

  Cena, Posuvná kovová brána s pohonom, bránička, predný plot, celkom18 m, státie na autá 6m, bránička 120cm, výška cca 130-150 cm
  Kovové ploty, Hronské Kosihy

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vstupnú kovovú bránu, 283x190 cm
  Kovové ploty, Poprad

  1350 € do 2250 €

  Cena, Kovová brána a bránička, Priestor medzi betonovým plotom 4m na bránu a meter na bráničku
  Kovové ploty, Klubina

  3600 € do 6000 €

  Cena, Kovovu branu na elektriku od ulice pre auto a branku pre vstup. , 2m vyska dlzka 8 m
  Kovové ploty, Rimavská Sobota

  8100 € do 13500 €

  Cena, Fixny oceľový panel , 900x1800 mm
  Kovové ploty, Holíč

  540 € do 900 €

  Cena, Kovový plot, 12 m x 2,5 m
  Kovové ploty, Trnava

  2250 € do 3750 €

  Cena, Návrh a výroba vstupnej kovovéj brány s diaľkovým ovládaním a vrátnikom, ca 4m
  Kovové ploty, Stará Bystrica

  3600 € do 6000 €

  Cena, Dvojdielna posuvna brana, dorábka na bránu, cca 170 cm
  Kovové ploty, Rovinka

  450 € do 750 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Kovové ploty?

  Kovové ploty cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  447+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Kovové ploty
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené