KOVOVÉ PLOTY cena

  Cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov a od kvality a typu ocele. Nerez resp. inox je podstatne drahší ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1m, sa pohybuje okolo 60-120 EUR/bm. Avšak, ceny jednotlivých plotov sú rozdielne, preto si pozrite ponuku podobných plotov. Dodacia lehota je 2 až 5 týždňov. Ohľadom presnej ceny môžete poslať dopyt našim skúseným kovoobrábačom a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o kovových plotoch.

  POSLAŤ DOPYT REALIZÁTOROM >

  CENA ZA KOVOVÝ PLOT


  Cena kovového plotu. Cena za dodávku a montáž kovového plotu s výškou 100 cm so zvislými priečkami.

  60.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/tm

  STREDNÁ CENA
  120.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Cena za kovoobrábača

  OSTATNÉ CENY ZA KOVOVÉ PLOTY

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  SPOLU:
  POSLAŤ DOPYT >

  Kované zábradlie


  Koľko stojí kované zábradlie? Železné zábradlia sú považované za drahé prestížne riešenie. Sú však v...

  Skontrolovať tiež: Kované zábradlie cena

  Drevené ploty


  Cena dreveného plota závisí od typu dreva, postavených základov, zložitosti trasy (rovný alebo naklo...

  Skontrolovať tiež: Drevené ploty cena

  Sklenené zábradlie


  Koľko stojí sklenené zábradlie? Cena za bežný meter skleneného zábradlia je závislá od spôsobu montá...

  Skontrolovať tiež: Sklenené zábradlie cena

  Plastové ploty


  Koľko stojí PVC plot? Ceny za bežný meter plastových plotov sú rôzne. Závisia od požadovaného vizuál...

  Skontrolovať tiež: Plastové ploty cena

  Nerezové zábradlie


  Koľko stojí nerezové zábradlie? Keď je reč o cenách oceľových zábradlí, je potrebné hneď na začiatku...

  Skontrolovať tiež: Nerezové zábradlie cena

  Panelové ploty, oplotenie


  Koľko stojí panelový plot? Najväčšou výhodou panelových plotov je určite ich rýchla montáž a dostupn...

  Skontrolovať tiež: Panelové ploty, oplotenie cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Kovové ploty – všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Kovové ploty – čo všetko potrebujete vedieť?

  1.1. Prečo si vybrať kovový plot?

  Každý pozemok potrebuje ochranu. Plot slúži nielen na ohraničenie majetku, ale dodáva pocit bezpečia a súkromia, takže si vo svojom dome môžete skutočne oddýchnuť. Okrem toho všetkého samozrejme chráni majetok a ostatným jasne naznačuje, kde je hranica medzi verejným a súkromným. Keď začnete uvažovať o tom,  akým plotom by ste chceli ohraničiť svoj pozemok, uvedomíte si, že na trhu je skutočne veľa možností a medzi nimi mnoho rozdielov. Kovové ploty patria medzi najbežnejšie a najuniverzálnejšie ploty, a to predovšetkým preto, že spĺňajú všetko, čo je pre jeden plot potrebné: sú pevné, odolné, trvanlivé a ľahko sa udržujú.

  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti
  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti

  1.2. Pôvod kovových plotov

  Kovový plot je moderným nástupcom kovaných plotov, ktoré v histórii prevládali. Kované ploty vyrobené zo železa a tepané do konečnej podoby kedysi zdobili len významné štátne budovy, kráľovské paláce a rezidencie významných bohatých ľudí, pretože kvôli svojej cene boli ťažko dostupný, luxusný výrobok. Vďaka rozličným strojom a vylepšeným technologickým postupom sa kovové ploty stali predmetom hromadnej  výroby, nájdete ich dnes v mnohých domácnostiach.

  1.3 Výhody kovového plotu

  Kovové ploty boli vždy jednou z najobľúbenejších volieb kvôli ich trvanlivosti. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam, poškriabaniu, nárazom a iným poškodeniam. Kovový plot tomu všetkému odoláva, jednak kvôli extrémne odolnému a pevnému materiálu (kov), a jednak kvôli procesom konečnej úpravy a ochrany kovu, ako je pozinkovanie alebo chrómovanie. Na rozdiel od drevených plotov, kovové ploty sa nemusia obnovovať každých niekoľko rokov a veľmi ľahko sa čistia. Vo väčšine prípadov bude stačiť jeden dážď.

  1.4 Nevýhody kovového plotu

  Kovový plot má prakticky najmenšie nevýhody zo všetkých plotov. Jedinou potenciálnou nevýhodou kovového plotu je jeho cena. Kovové ploty patria medzi drahšie. Samozrejme, opäť záleží na tom, aký kovový plot si zvolíme, len kovaný plot je drahší ako kovový plot alebo plot z nehrdzavejúcej ocele.

  2. Kde sa kovový plot najčastejšie používa?

  2.1 Vonkajší kovový plot

  Vonkajšie kovové ploty sú vďaka svojim mechanickým vlastnostiam vynikajúce a veľmi trvanlivé. Ich životnosť je pri správnej údržbe prakticky neobmedzená. Jedinou nevýhodou vonkajšieho kovového plotu je jeho cena za bežný meter. Pretože veľkosť pozemkov je zvyčajne relatívne veľká, celkové náklady na montáž kovového plotu by boli pomerne vysoké. Z tohto dôvodu odporúčame kovový plot namontovať iba na vstupnú časť vášho pozemku a na oplotenie zvyšnej časti skombinovať lacnejšie varianty.

  2.2. Kovové zábradlie na balkóny

  Na rozdiel od záhradného plotu alebo vonkajšieho zábradlia, balkónové zábradlie, ktoré je kratšie, je aj finančne menej náročné, a preto môže byť vyrobené z kovu. Na výrobu zábradlia na balkón sa väčšinou používa nehrdzavejúca oceľ a menej často hliník. Kovové zábradlie na balkón môže byť v kombinácii so sklom, ale ešte vždy je najobľúbenejšie obyčajné kovové zábradlie vyrobené z kovových rúr, ktoré najmenej blokujú výhľad zvnútra von, čo je obzvlášť dôležité, ak máme okná od podlahy až po strop.

  2.3 Vnútorné kovové zábradlie (zábradlie na schody)

  Interiérové zábradlie potrebujeme hlavne na schody a na vyššie poschodia, aby nedošlo k pádu. Vnútorné kovové zábradlie je jednou z najbežnejších možností, ktorú využívame na schody, pretože kovové rúry sú k dispozícii vo veľmi tenkých prevedeniach, nebránia vo výhľade, interiér môže zostať otvorený a vzdušný.

  3. Druhy kovových plotov: ploty z nehrdzavejúcej ocele a hliníkové ploty

  3.1. Ploty z nehrdzavejúcej ocele (nerezové ploty)

  Ploty z nehrdzavejúcej ocele sú najtrvanlivejším a takmer nezničiteľným typom kovových plotov. Nehrdzavejúca oceľ (nesprávne nerez alebo nerezová oceľ) je oceľ vzdorujúca korózii, nehrdzavejúca. Nerezové ocele sú zliatiny s najmenej 12 % chrómu pridaným do tuhého roztoku. Ploty z nehrdzavejúcej ocele majú vynikajúce vlastnosti, ako je nízka tepelná vodivosť, elektrická vodivosť, veľmi vysoká húževnatosť, vysoká odolnosť voči kyselinám a korózii, čo je kľúčová vlastnosť nehrdzavejúcej ocele. Ploty z nehrdzavejúcej ocele bez frakcie niklu tvoria feritové kryštály, ktoré spôsobujú, že nehrdzavejúca oceľ je magnetický materiál. Ak sú frakcie niklu ešte vyššie, ide o premenu feritickej štruktúry na austenitickú štruktúru, ktorá ďalej zvyšuje jej odolnosť proti korózii. Vzhľadom na všetky uvedené vlastnosti sú ploty z nehrdzavejúcej ocele zďaleka najtrvanlivejšie zo všetkých plotov na trhu.  

  Ploty z nehrdzavejúcej ocele sú k dispozícii v rôznych prevedeniach: neupravené (matné sivé), brúsené (lesklé) alebo leštené (s vysokým leskom). Bežná je aj kombinácia plotov z nehrdzavejúcej ocele s výplňami ako sú drevo a sklo (drevené a sklenené panely). Ploty z nehrdzavejúcej ocele je možné nainštalovať bez zvárania, takže ich inštalácia nie je náročná. Komponenty sa najčastejšie spájajú skrutkovaním alebo lepením. Zvárané a skrutkované ploty z nehrdzavejúcej ocele sú najstabilnejšie a verziu s lepidlom neodporúčame.

  3.2. Hliníkové ploty

  Ploty môžu byť vyrobené aj z hliníka, ktorý je mäkším materiálom. V skutočnosti je to pevný, ale ľahký kov, a preto hliníkové ploty potrebujú viac stĺpikov a medziľahlých podpier. Týmto spôsobom hliníkové ploty tiež dosahujú pevnosť a stabilitu podobnú ako ploty z nehrdzavejúcej ocele. Ďalším rozdielom je, že hliníkové ploty nie sú nikdy zvárané, sú namontované na mieste, čo uľahčuje ich montáž. Hliníkové ploty, ak sú správne navrhnuté a nainštalované, sú tiež trvanlivé a odolné voči nárazom a poškodeniu. Ani hliníkové ploty nevyžadujú pravidelné čistenie, stačí ich utrieť vlhkou handričkou, navyše sú odolné voči UV žiareniu. Výhodou hliníkového oplotenia je tiež to, že na rozdiel od nehrdzavejúcej ocele existujú napodobeniny kovaných plotov s hliníkovým dizajnom, čo je samozrejme oveľa lacnejšie. Ak sa rozhodnete nastriekať sprej na hliníkový plot, ktorý je najčastejšou voľbou zákazníkov, existuje veľký výber farebných odtieňov RAL a možností je skutočne veľa.

  Nevýhody hliníkového oplotenia vyplývajú z jeho fyzikálnych a mechanických vlastností. Pretože je hliník mäkký kov, hliníkové ploty a zábradlia sa môžu začať ohýbať a deformovať skôr ako nehrdzavejúca oceľ a môžu byť nestabilné, ak sú nesprávne pripevnené k zemi alebo zakopané.

  4. Kovový plot – cena

  Kovové ploty patria medzi najdrahšie. K nákladom na kúpu plotu treba pripočítať aj náklady na inštaláciu, ak si plot neinštalujete sami, čo často ani nie je možné, ale si najmete majstra (napr. ak je kovový plot navrhnutý tak, že jeho časti treba zvárať). Napriek tomu je kovový plot stále lacnejší ako plot z kovaného železa, a preto predstavuje dobrú alternatívu.

  4.1. Cena plotu z nehrdzavejúcej ocele

  Nerezový plot je v cenníku hneď za kovanými plotmi a len niektoré ploty zo skla sú cenovo porovnateľné. Cena plotu z nehrdzavejúcej ocele príliš nezávisí od spôsobu spracovania plotu, pretože všetky spôsoby spracovania a realizácie plotu z nehrdzavejúcej ocele sú cenovo porovnateľné.

  Cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov, dĺžky, kvality a typu ocele, zložitosti modelu a inštalácie, počtu ďalších ozdôb a ďalších prvkov a rovnako aj od poskytovateľa služieb.

  Nerez, resp. inox je podstatne drahší ako klasická oceľ. Cena dodávky a montáže kvalitného oceľového plota, vysokého 1 m, sa pohybuje okolo 60 – 120 EUR/m.

  4.2. Cena hliníkového plotu

  Napriek všeobecnému presvedčeniu, že hliník je drahý materiál (čo je pravda), hliníkové ploty sú lacnejšie ako nerezové a oveľa ľahšie. Keď ide o cenu hliníkového plotu, najdôležitejšie je vedieť, aká veľká plocha bude oplotená, presné rozmery plotu (šírka × výška), počet použitých stĺpikov, prípadne pre aké rôzne kombinácie materiálov sa rozhodnete. Samozrejme, treba zohľadniť aj všetky nadštandardné požiadavky, týkajúce sa špeciálnej povrchovej úpravy, nejakých atypických prvkov a podobne. Vždy sa treba zaujímať aj o cenu dopravy a ďalšie súvisiace poplatky. Kvalitný hliníkový plot je drahší ako klasické oplotenie z dreva (dodávka a montáž 100 cm vysokého dreveného plota je 40 – 80 EUR/m) alebo plastu (dodávka a montáž PVC plotu vysokého 100 cm je približne 70 EUR/m), ale jeho výhodou je stálosť materiálu a žiadne ďalšie investície na jeho údržbu. Je to plot, ktorý vám bude slúžiť celý život.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  KOVANE BRANY

  Dobrý deň

  prosím o nacenenie nasledovného

  7 ks výplň /panel rozmer ca dĺžka 2,25m x výška 1,2m
  1 ks bránka ca dĺžka 0,9 m x výška 1,6m
  1 ks brána dvojkrídlo ca dĺžka 3,5m x výška 1,6m
  Plus cena za dovoz do Veľkého Medera.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 4500 € do 7500 €


  ........

  RÁM NA PLOTOVU BRÁNKU

  Dobrý deň prajem,

  potrebujem majstra na realizáciu rámu na plotovu bránku, rozmery 1,2x0,9m + pevný rám 1,2x0,9m + 3 stĺpiky dĺžka 2m.
  Prikladám fotografiu.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt, zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky, alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.
  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.  180 € do 300 €


  ........

  VYMENIŤ STARÚ BRÁNKU ZA NOVÚ

  Dobrý deň prajem

  potrebujem vymeniť starú bránku za novú, viacej si prejdeme osobne 2700 € do 4500 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, BRANIČKA PRE PEŠÍCH, SAMONOSNÁ BRANA, PLOTOVÉ DIELCE 4 KS, PO POPISE
  Kovové ploty, Dunajská Lužná

  5400 € do 9000 €

  CENA, SAMONOSNÚ BRÁNU, PO POPISE
  Kovové ploty, Trebišov

  3600 € do 6000 €

  CENA, KOVOVÁ BRÁNA POSUVNÁ S POHONOM, PO POPISE
  Kovové ploty, Nové Zámky

  3600 € do 6000 €

  CENA, BRÁNIČKU BEZ STĹPIKOV K NOVOSTAVBE DO MUROVANÉHO PLOTA, ŠÍRKA 98 X VÝŠKA 200
  Kovové ploty, Sielnica

  4050 € do 6750 €

  CENA, BRÁNA AUTOMAT POSUVNÁ NA JEDNU STRANU, 5 M X 2 M
  Kovové ploty, Humenné

  4050 € do 6750 €

  CENA, KOVOVÚ BRÁNU, BRANIČKU + 3 PLOTOVE POLIA, 15 M2
  Kovové ploty, Miloslavov

  3150 € do 5250 €

  CENA, OPLOTENIE POZEMKU , 28.7M X 22.4M
  Kovové ploty, Plavecký Štvrtok

  3150 € do 5250 €

  CENA, ZHOTOVENIE HLINIKOVEHO PLOTU A BRANKY, 20 M
  Kovové ploty, Bratislava

  2700 € do 4500 €

  CENA, PRIZVÁRAŤ PLECHOVÚ VÝPLŇ DO BRÁNY., 1500X1098, 820X1098, 575X1098.
  Kovové ploty, Veľké Leváre

  270 € do 450 €

  CENA, POSUVNE BRANY, SIRKA 5M,VYSKA 3 M, POSUV ELEKTRO 2 KUSY
  Kovové ploty, Šamorín

  5400 € do 9000 €

  CENA, KOVANÁ DVOJKRÍDLOVÁ BRÁNA, BRÁNKA, PLOTOVÉ DIELY, 4X1,6M DVOJKRÍDLOVÁ BRÁNA 1KS + EL. POHON; 0,9X1,6M BRÁNKA 1KS; 2X1M PLOTOVÉ DIELY 4KS
  Kovové ploty, Hurbanova Ves

  2700 € do 4500 €

  CENA, BRÁNA POSUVNÁ 4,50, PLOTOVE DIELY CCA 13 M, PO POPISE
  Kovové ploty, Vojčice

  1350 € do 2250 €

  CENA, BRÁNKU MEDZI DVA MURI , 2 M
  Kovové ploty, Rovinka

  540 € do 900 €

  CENA, PREDNÝ PLOT, ŤAHOKOV, 23 M
  Kovové ploty, Svit

  1800 € do 3000 €

  CENA, 7 KUSOV PLETIVO TAHOKOV EMBASSY, 7 KUSOV PLETIVO TAHOKOV EMBASSY
  Kovové ploty, Dvorany nad Nitrou

  900 € do 1500 €

  CENA, KOVOVA NEPRIEHLADNA BRANA A BRANICKA VO VYSKE CCA 2 M , JEDNO KRIDLO 2X2 M A SAMOSTATNA BRANICKA
  Kovové ploty, Kuchyňa

  2700 € do 4500 €

  CENA, POSUVNÁ KOVOVÁ BRÁNA+BRÁNIČKA, CCA 10 M2
  Kovové ploty, Dunajská Lužná

  900 € do 1500 €

  CENA, VSTUPNA BRANA A PLOT , CCA 9 M
  Kovové ploty, Bratislava

  675 € do 1125 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  KOVOVÉ PLOTY CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 241 SPOLOČNOSŤAMI PRE KOVOVÉ PLOTY


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI KOVOVÉ PLOTY?

 • Kovové ploty Bánovce nad Bebravou
 • Kovové ploty Banská Bystrica
 • Kovové ploty Bardejov
 • Kovové ploty Bratislava
 • Kovové ploty Brezno
 • Kovové ploty Bytča
 • Kovové ploty Čadca
 • Kovové ploty Detva
 • Kovové ploty Dolný Kubín
 • Kovové ploty Dunajská Streda
 • Kovové ploty Galanta
 • Kovové ploty Gelnica
 • Kovové ploty Hlohovec
 • Kovové ploty Humenné
 • Kovové ploty Ilava
 • Kovové ploty Kežmarok
 • Kovové ploty Komárno
 • Kovové ploty Košice
 • Kovové ploty Krupina
 • Kovové ploty Kysucké Nové Mesto
 • Kovové ploty Levice
 • Kovové ploty Levoča
 • Kovové ploty Liptovský Mikuláš
 • Kovové ploty Lučenec
 • Kovové ploty Malacky
 • Kovové ploty Martin
 • Kovové ploty Medzilaborce
 • Kovové ploty Michalovce
 • Kovové ploty Myjava
 • Kovové ploty Námestovo
 • Kovové ploty Nitra
 • Kovové ploty Nové Mesto nad Váhom
 • Kovové ploty Nové Zámky
 • Kovové ploty Partizánske
 • Kovové ploty Pezinok
 • Kovové ploty Piešťany
 • Kovové ploty Poltár
 • Kovové ploty Poprad
 • Kovové ploty Považská Bystrica
 • Kovové ploty Prešov
 • Kovové ploty Prievidza
 • Kovové ploty Púchov
 • Kovové ploty Revúca
 • Kovové ploty Rimavská Sobota
 • Kovové ploty Rožňava
 • Kovové ploty Ružomberok
 • Kovové ploty Sabinov
 • Kovové ploty Šaľa
 • Kovové ploty Senec
 • Kovové ploty Senica
 • Kovové ploty Skalica
 • Kovové ploty Snina
 • Kovové ploty Sobrance
 • Kovové ploty Spišská Nová Ves
 • Kovové ploty Stará Ľubovňa
 • Kovové ploty Stropkov
 • Kovové ploty Svidník
 • Kovové ploty Topoľčany
 • Kovové ploty Trebišov
 • Kovové ploty Trenčín
 • Kovové ploty Trnava
 • Kovové ploty Turčianske Teplice
 • Kovové ploty Tvrdošín
 • Kovové ploty Veľký Krtíš
 • Kovové ploty Vranov nad Topľou
 • Kovové ploty Žarnovica
 • Kovové ploty Žiar nad Hronom
 • Kovové ploty Žilina
 • Kovové ploty Zlaté Moravce
 • Kovové ploty Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené