Pre oblasť

  Strojové omietky cena

  Koľko stojí strojová omietka? Strojové nanášanie omietky je rýchlejšie, lacnejšie a rovnako kvalitné ako ručné nanášanie omietky. Cena za dodávku materiálu a nanesenie strojovej omietky na steny a strop je 7 až 9 EUR/m2. Po dohode so zhotoviteľom, budete mať omietnuté v priebehu niekoľkých dní, ale dobrí zhotovitelia strojových omietok sú veľmi vyťažení, preto im čím skôr zavolajte a požiadajte ich o cenovú ponuku, najmä ak ide o plochy menšie ako 50 m2.

  Komu zveriť vyhotovenie strojovej omietky? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom strojových omietok vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za strojové omietky


  Náklady na strojové omietky. Náklady na dodávku materiálu a výrobu strojových omietok na stenách alebo stropoch.

  7.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  8.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  9.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Strojové omietky (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Strojová omietka, vápenná omietka 1,5 cm, hladká

  Cena za omietku vápennú strojovú omietku hrúbky 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.


  m2

  €/m2

  Strojová omietka, dvojvrstvová vápenno-cementová omietka 1,5 cm, hladká

  Cena za dvojvrstvovú vápenno-cementovú strojovú omietku hrubú 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.


  m2

  €/m2

  Strojová omietka, sadrovo-cementová jednovrstvová omietka bez filcu pre neskoršie tmelenie a vyhladenie


  m2

  €/m2

  Ochrana povrchov a vstavaného nábytku

  Ochrana neomietnutých povrchov a vsavaného nábytku pomocou krepových pásiek a PE fólie.


  m2

  €/m2

  Stavebné lešeieí

  Montáž a demontáž fasádneho lešenia pre max. 60 dní do výšky 10,00 m so všetkými potrebnými prácami a vypracovaním plánu lešenia.


  m2

  €/m2

  Strojové sadrovo-vápenné omietky

  Výroba strojovej sadrovo-vápennej omietky s hrúbkou 1,5 cm na tehlové steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.


  m2

  €/m2

  Strojové vápennocementové omietky

  Výroba vápennocementovej omietky o hrúbke 1,5 cm na tehlovýché steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.


  m2

  €/m2

  Vyrovnávanie stien

  Vyrovnávanie trhlín a iných nepravidelností. Výroba vápennocementovej omietky Baumit UNICO 15 ako vyrovnávacej vrstvy o hrúbke 0 - 5 cm.


  m2

  €/m2

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Strojové omietky - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujeme vedieť o strojových omietkach?

  Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy
  Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy

  1.1 Čo je to omietka?

  Omietka je konečná vrstva, ktorá sa nanáša na steny v posledných fázach výstavby. Môže byť aplikovaná na steny vnútri aj zvonka budovy. Okrem toho, že omietky poskytujú dodatočnú ochranu tehlovým alebo betónovým stenám, sa za omietkou skrývajú aj všetky elektrické a technické inštalácie v budove. Omietka tiež esteticky zakrýva rôzne nerovnosti, praskliny a vydutia, čím zaisťuje krásny vzhľad stien. Na omietky používame rôzne zmesi malty, ktoré je možné nanášať rôznymi nástrojmi a mnohými technikami, tak aby sme dosiahli estetický vzhľad. Konečný vzhľad omietky závisí od zvolenej zmesi, nástroja a techniky omietania.

  1.2 Ručné alebo strojové omietky?

  Klasické ručné omietky sú precíznou a náročnou prácou, ktorá si vyžaduje skúseného majstra. Preto je strojové omietanie stien zvyčajne lacnejšie ako ručné. Pri strojovom omietaní sa navyše zvyčajne používa zmes, ktora vo svojom zložení neobsahuje cementové pojivá. Malta bez cementu sa ľahšie prispôsobuje rôznym fyzikálnym vlastnostiam stavby. Aj z časového hľadiska sa strojové omietky vyrábajú oveľa rýchlejšie ako ručné omietky, najmä ak sú steny budovy rovné a povrchy sú veľké alebo rozsiahle. To samozrejme predstavuje aj finančnú úsporu. Ak je stien menej, kvôli všetkým prípravám potrebným pre strojovú technológiu sa finančný výpočet úspor prenáša na ručné omietky.

  2. Výber dodávateľov

  Na výrobu omietky si vyberte skúseného a osvedčeného dodávateľa. Nájdete ho pomocou rodiny a priateľov alebo na základe dobrých referencií. Spoľahlivých dodávateľov tiež nájdete na webovom portáli DaiBau, kde tiež nájdete recenzie a názory mnohých používateľov, ktorí už s dodávateľom spolupracovali. Odporúčame vám kontaktovať vybraného dodávateľa a požiadať ho o ponuku dostatočne skoro, pretože dobrí dodávatelia sú zvyčajne dosť vyťažení. Platí to najmä vtedy, ak chcete omietnuť menšie plochy do 50 m2. Po dohodnutí termínu so zhotoviteľom je možné omietku dokončiť za pár dní. Bude užitočné dohodnúť sa s dodávateľom, ak si vopred odpoviete na nasledujúce otázky:

  Je budova nová alebo zrekonštruovaná?
  Typ povrchov, ktoré by ste chceli omietnuť (steny, steny, stropy, betóny, tehly ...?
  Množstvo potrebných parapetov?
  Typ požadovanej omietky (omietka, cement, vápno - cement, ...)?
  Aký je požadovaný konečný povrch (jemný, hladký, drsný ...)?
  Potrebujete tiež omietnuť inštalačné kanály? Odhadované množstvo?

  3. Druhy strojových omietok

  Pri strojovom nanášaní omietky sa dosahuje rovnomernejšie nanášanie ako pri ručnom nanášaní. Neustálym miešaním materiálu sa tiež stáva homogénnejším. Vyhýbame sa otvorom a viditeľným stopám po zaplátaní a dosiahneme tým krajší výsledný vzhľad. Vzhľad, tepelná a zvuková izolácia omietky však závisia aj od maltovej zmesi, ktorú si zvolíme. Nasleduje niekoľko najčastejšie používaných zmesí omietok.

  3.1 Vápenno-cementová strojná omietka

  Drsnejší vzhľad omietky, ktorý pripomína ručne vyrobenú omietku, sa dosahuje vápenno-cementovou strojovou omietkou. Tento typ omietky je vhodný aj do vlhkejších miestností a na fasády, pretože je tvrdší a odolnejší voči nárazom. Dobre odoláva rôznym zaťaženiam.

  3.2 Vápenná strojná omietka

  Hladšia a jemnejšia, ale na druhej strane aj jemnejšia je strojová omietka zo zmesi sadry a vápna. Je vhodná na omietanie vnútorných stien iba v miestnostiach, kde nie je vlhkosť. Tento typ omietky sa neodporúča nanášať do kúpeľne, suterénu a iných vlhkých miestností.

  3.3 Tepelnoizolačná strojová omietka

  Zmes omietky so zmiešanými izolačnými látkami, ako sú keramzit, má tepelnoizolačný účinok. Tento typ omietky je možné nanášať aj mechanicky.

  3.4 Plastová omietka

  Takzvaná plastová omietka sa namiesto cementu vyrába akrylovými a podobnými spojivami. Vďaka nim je ľahké dosiahnuť krásny a hladký vzhľad. Má však aj horšiu stránku, pretože je zle priepustná pre vzduch v dôsledku umelých vlákien a stena pod ňou nedýcha.

  3.5 Hlinená omietka

  Špeciálnym typom omietky je hlinená omietka. Hlina je samozrejme úplne prírodný materiál, vďaka ktorému je klíma v miestnostiach s takouto omietkou zdravá. Toto je najprirodzenejšia a najekologickejšia verzia omietky, ktorú je možné nanášať aj mechanicky.

  4. Proces výroby strojných omietok

  4.1 Omietacie stroje

  Inštaláciu stenovej a stropnej omietky je možné uľahčiť zapožičaním alebo prenajatím omietacieho stroja v niektorých obchodoch so stavebným materiálom. Existuje niekoľko druhov omietacích strojov. Niektoré sú univerzálne a je možné ich použiť na akýkoľvek typ omietky, zatiaľ čo iné sa špecializujú iba na určité druhy omietok. Stroj je ručne plnený hotovou suchou zmesou, ktorú kúpime v obchode. V prístroji sa iba toto zmieša s príslušným množstvom vody, kým nevznikne rovnomerná, homogénna, vlhká malta. Omietky na strojové a ručné nanášanie majú veľmi podobné zloženie. Rozdiel je v tom, že strojná aplikačná zmes má menší granulát piesku a málo prísad potrebných pre strojovú aplikáciu.

  4.2 Správne pripravený podklad

  V prípade rôznych puklín a ďalších nepravidelností na stene, je nutné ich najskôr odstrániť resp. vyhladiť. Najskôr odstráňte všetky porušené časti tehál. Uvoľnené alebo slabo lepené tehly sa musia spevniť. Na vystuženie sa môže použiť ochranná sieťovina, najmä v prípade steny z niekoľkých rôznych materiálov. Všetky povrchy musia byť pred omietnutím pevné a suché. Na rozdiel od ručného omietania nie sú povrchy predbežne natreté základným náterom.

  4.3 Aplikácia omietky

  Podklad sa aplikuje vždy dvakrát. Prvá vrstva sa nastrieka pištoľou vodorovne do hrúbky 25 mm. Druhá vrstva rovnako hrubého pásu sa nanáša zvisle na prvú. Je dôležité, aby prvá vrstva pred aplikáciou druhej úplne vyschla. Pri nanášaní druhej vrstvy dbajte na to, aby bola štruktúra čo najrovnomernejšia. Po vytvrdnutí omietky je možné ju ošetrovať rovnako ako ručnú omietku.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Strojové omietky?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Strojové omietky a strop - novostavba

  Potrebujeme majstra pre realizacie omietok na steny a strop 300 m2. Pôdorys v prílohe. 3600 € do 6000 €

  ........

  Sadrove omietky novostavba

  Potrebujeme majstra pre strojove sadrove omietky, okolo 500 m2, polep okien,dveri, APUlisty rohovniky atd. 6300 € do 10500 €

  ........

  Omietky

  potrebujem omietky, čiastočné domurovanie. Cca 200m2 3600 € do 6000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Strojové omietky - vápeno - cementové, 300 m2
  Strojové omietky, Podkonice

  3600 € do 6000 €

  Cena, Strojové omietky, cca 13 x 9 m dom
  Strojové omietky, Skalité

  4950 € do 8250 €

  Cena, Strojové omietky, 33 m2
  Strojové omietky, Drženice

  630 € do 1050 €

  Cena, Strojové omietky, 198 m2
  Strojové omietky, Vieska nad Žitavou

  2430 € do 4050 €

  Cena, Sadrová omietka cca 200m2, 200 m2
  Strojové omietky, Žilina

  2520 € do 4200 €

  Cena, Vapenne omietky, 250 m2
  Strojové omietky, Bratislava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Nanesenie omietky na vonkajsi mur postaveny z DT tvarnic, 30 m2
  Strojové omietky, Sereď

  540 € do 900 €

  Cena, Nové omietky na bungalov, 180m2 bungalov, bez lešenia
  Strojové omietky, Pezinok

  1800 € do 3000 €

  Cena, Oprava neprofesionálne zhotovených sádrovych omietok., Cca 100m2
  Strojové omietky, Trnava

  900 € do 1500 €

  Cena, Vnútorné strojové omietky, 250m2
  Strojové omietky, Senec

  2250 € do 3750 €

  Cena, Strojové omietky, steny 300 m2, strop 100 m2
  Strojové omietky, Bratislava

  4950 € do 8250 €

  Cena, Sadrove omietky, 580 m2
  Strojové omietky, Zvolen

  10800 € do 18000 €

  Cena, Strojové omietky, cca 500 m2
  Strojové omietky, Perín

  5850 € do 9750 €

  Cena, Strojové omietky vapenno cementove, Približne 380m², strop 70m²
  Strojové omietky, Poprad

  5400 € do 9000 €

  Cena, Strojové omietky, 400 m2
  Strojové omietky, Senica

  4950 € do 8250 €

  Cena, Novostavba tehla, omietky,anhydridovy poter, cca 100 m2, 60 m2
  Strojové omietky, Zázrivá

  6300 € do 10500 €

  Cena, Strojové omietky, 290 m2
  Strojové omietky, Nitra

  3420 € do 5700 €

  Cena, Omietky do novostavby pre rodinný dom, 400 m2
  Strojové omietky, Jakovany

  4950 € do 8250 €

  Cena, Omietnuť hrubú stavbu zvnútra 2 miestnosti, 2x60 m2 (výška 2,5m)
  Strojové omietky, Mýto pod Ďumbierom

  1530 € do 2550 €

  Cena, Strojové omietky - Steny v obývačke a plafón, schodisko, 142 m2
  Strojové omietky, Prešov

  1800 € do 3000 €

  Cena, Strojove omietky do interiéru, cca 140 m2, cca 500 m2
  Strojové omietky, Piešťany

  7650 € do 12750 €

  Cena, Strojové omietky vápennocementové, Cca 350 m2
  Strojové omietky, Vrútky

  4230 € do 7050 €

  Cena, Strojové sádrové omietky, 662 m2
  Strojové omietky, Prešov

  8100 € do 13500 €

  Cena, Strojová sanačná jadrová omietka v pivnici, 180 m2
  Strojové omietky, Ľubotice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Strojové omietky v novostavbe, 380 m2
  Strojové omietky, Krivany

  4500 € do 7500 €

  Cena, Strojovu omietku cca 70 m štvorcových v starom dome, cca 70 m2
  Strojové omietky, Prievidza

  900 € do 1500 €

  Cena, Strojové omietky, 200 m2
  Strojové omietky, Martin

  2340 € do 3900 €

  Cena, Sadrove strojové omietky, 550 m2
  Strojové omietky, Hrabičov

  6750 € do 11250 €

  Cena, Strojové omietky, 280 m2
  Strojové omietky, Zubák

  3600 € do 6000 €

  Cena, Vapennocementová strojová omietka, 720 m2
  Strojové omietky, Kalinkovo

  8550 € do 14250 €

  Cena, Vápenno cementová omietka pre novostavbu z Porfixu, 400-450 m2
  Strojové omietky, Spišské Vlachy

  5400 € do 9000 €

  Cena, Strojove sadrove omietky do bytu, 200 m2
  Strojové omietky, Prešov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Striekane omietky, 650 m2
  Strojové omietky, Semerovo

  8100 € do 13500 €

  Cena, Sadrové strojové omietky, 532 m2
  Strojové omietky, Prešov

  6750 € do 11250 €

  Cena, Cementovo - vápenné omietky do rodinného domu, 350 m2
  Strojové omietky, Žilina

  4320 € do 7200 €

  Cena, Vnútorné strojové omietky vapenocementove, Porfix,cca 350 m2
  Strojové omietky, Svidník

  4230 € do 7050 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Strojové omietky cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  488+ spoločnosťami pre Strojové omietky
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené