Strojové omietky cena

Koľko stojí strojová omietka? Strojové nanášanie omietky je rýchlejšie, lacnejšie a rovnako kvalitné ako ručné nanášanie omietky. Cena za dodávku materiálu a nanesenie strojovej omietky na steny a strop je 7 až 9 EUR/m2. Po dohode so zhotoviteľom, budete mať omietnuté v priebehu niekoľkých dní, ale dobrí zhotovitelia strojových omietok sú veľmi vyťažení, preto im čím skôr zavolajte a požiadajte ich o cenovú ponuku, najmä ak ide o plochy menšie ako 50 m2.

Komu zveriť vyhotovenie strojovej omietky? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom strojových omietok vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
ODOŠLI DOPYT

CENA ZA STROJOVÉ OMIETKY


Náklady na strojové omietky. Náklady na dodávku materiálu a výrobu strojových omietok na stenách alebo stropoch.

7.00 €/m2

VEĽMI NÍZKA CENA
€/m2

STREDNÁ CENA
9.00 €/m2

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Strojové omietky cena

OSTATNÉ CENY ZA STROJOVÉ OMIETKY

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Strojová omietka, vápenná omietka 1,5 cm, hladká

Cena za omietku vápennú strojovú omietku hrúbky 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.€/m2

m2
dopyt

Strojová omietka, dvojvrstvová vápenno-cementová omietka 1,5 cm, hladká

Cena za dvojvrstvovú vápenno-cementovú strojovú omietku hrubú 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.€/m2

m2
dopyt

Strojová omietka, sadrovo-cementová jednovrstvová omietka bez filcu pre neskoršie tmelenie a vyhladenie€/m2

m2
dopyt

Ochrana povrchov a vstavaného nábytku

Ochrana neomietnutých povrchov a vsavaného nábytku pomocou krepových pásiek a PE fólie.€/m2

m2
dopyt

Stavebné lešeieí

Montáž a demontáž fasádneho lešenia pre max. 60 dní do výšky 10,00 m so všetkými potrebnými prácami a vypracovaním plánu lešenia.€/m2

m2
dopyt

Vyrovnávanie stien

Vyrovnávanie trhlín a iných nepravidelností. Výroba vápennocementovej omietky Baumit UNICO 15 ako vyrovnávacej vrstvy o hrúbke 0 - 5 cm.€/m2

m2
dopyt

Strojové vápennocementové omietky

Výroba vápennocementovej omietky o hrúbke 1,5 cm na tehlovýché steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.€/m2

m2
dopyt

Strojové sadrovo-vápenné omietky

Výroba strojovej sadrovo-vápennej omietky s hrúbkou 1,5 cm na tehlové steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.€/m2

m2
dopyt
SPOLU:
POSLAŤ DOPYT >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Strojové omietky - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo potrebujeme vedieť o strojových omietkach?

Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy.
Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy.

1.1 Čo je to omietka?

Omietka je konečná vrstva, ktorá sa nanáša na steny v posledných fázach výstavby. Môže byť aplikovaná na steny vnútri aj zvonka budovy. Okrem toho, že omietky poskytujú dodatočnú ochranu tehlovým alebo betónovým stenám, sa za omietkou skrývajú aj všetky elektrické a technické inštalácie v budove. Omietka tiež esteticky zakrýva rôzne nerovnosti, praskliny a vydutia, čím zaisťuje krásny vzhľad stien. Na omietky používame rôzne zmesi malty, ktoré je možné nanášať rôznymi nástrojmi a mnohými technikami, tak aby sme dosiahli estetický vzhľad. Konečný vzhľad omietky závisí od zvolenej zmesi, nástroja a techniky omietania.

1.2 Ručné alebo strojové omietky?

Klasické ručné omietky sú precíznou a náročnou prácou, ktorá si vyžaduje skúseného majstra. Preto je strojové omietanie stien zvyčajne lacnejšie ako ručné. Pri strojovom omietaní sa navyše zvyčajne používa zmes, ktora vo svojom zložení neobsahuje cementové pojivá. Malta bez cementu sa ľahšie prispôsobuje rôznym fyzikálnym vlastnostiam stavby. Aj z časového hľadiska sa strojové omietky vyrábajú oveľa rýchlejšie ako ručné omietky, najmä ak sú steny budovy rovné a povrchy sú veľké alebo rozsiahle. To samozrejme predstavuje aj finančnú úsporu. Ak je stien menej, kvôli všetkým prípravám potrebným pre strojovú technológiu sa finančný výpočet úspor prenáša na ručné omietky.

2. Výber dodávateľov

Na výrobu omietky si vyberte skúseného a osvedčeného dodávateľa. Nájdete ho pomocou rodiny a priateľov alebo na základe dobrých referencií. Spoľahlivých dodávateľov tiež nájdete na webovom portáli DaiBau, kde tiež nájdete recenzie a názory mnohých používateľov, ktorí už s dodávateľom spolupracovali. Odporúčame vám kontaktovať vybraného dodávateľa a požiadať ho o ponuku dostatočne skoro, pretože dobrí dodávatelia sú zvyčajne dosť vyťažení. Platí to najmä vtedy, ak chcete omietnuť menšie plochy do 50 m2. Po dohodnutí termínu so zhotoviteľom je možné omietku dokončiť za pár dní. Bude užitočné dohodnúť sa s dodávateľom, ak si vopred odpoviete na nasledujúce otázky:

Je budova nová alebo zrekonštruovaná?
Typ povrchov, ktoré by ste chceli omietnuť (steny, steny, stropy, betóny, tehly ...?
Množstvo potrebných parapetov?
Typ požadovanej omietky (omietka, cement, vápno - cement, ...)?
Aký je požadovaný konečný povrch (jemný, hladký, drsný ...)?
Potrebujete tiež omietnuť inštalačné kanály? Odhadované množstvo?

3. Druhy strojových omietok

Pri strojovom nanášaní omietky sa dosahuje rovnomernejšie nanášanie ako pri ručnom nanášaní. Neustálym miešaním materiálu sa tiež stáva homogénnejším. Vyhýbame sa otvorom a viditeľným stopám po zaplátaní a dosiahneme tým krajší výsledný vzhľad. Vzhľad, tepelná a zvuková izolácia omietky však závisia aj od maltovej zmesi, ktorú si zvolíme. Nasleduje niekoľko najčastejšie používaných zmesí omietok.

3.1 Vápenno-cementová strojná omietka

Drsnejší vzhľad omietky, ktorý pripomína ručne vyrobenú omietku, sa dosahuje vápenno-cementovou strojovou omietkou. Tento typ omietky je vhodný aj do vlhkejších miestností a na fasády, pretože je tvrdší a odolnejší voči nárazom. Dobre odoláva rôznym zaťaženiam.

3.2 Vápenná strojná omietka

Hladšia a jemnejšia, ale na druhej strane aj jemnejšia je strojová omietka zo zmesi sadry a vápna. Je vhodná na omietanie vnútorných stien iba v miestnostiach, kde nie je vlhkosť. Tento typ omietky sa neodporúča nanášať do kúpeľne, suterénu a iných vlhkých miestností.

3.3 Tepelnoizolačná strojová omietka

Zmes omietky so zmiešanými izolačnými látkami, ako sú keramzit, má tepelnoizolačný účinok. Tento typ omietky je možné nanášať aj mechanicky.

3.4 Plastová omietka

Takzvaná plastová omietka sa namiesto cementu vyrába akrylovými a podobnými spojivami. Vďaka nim je ľahké dosiahnuť krásny a hladký vzhľad. Má však aj horšiu stránku, pretože je zle priepustná pre vzduch v dôsledku umelých vlákien a stena pod ňou nedýcha.

3.5 Hlinená omietka

Špeciálnym typom omietky je hlinená omietka. Hlina je samozrejme úplne prírodný materiál, vďaka ktorému je klíma v miestnostiach s takouto omietkou zdravá. Toto je najprirodzenejšia a najekologickejšia verzia omietky, ktorú je možné nanášať aj mechanicky.

4. Proces výroby strojných omietok

4.1 Omietacie stroje

Inštaláciu stenovej a stropnej omietky je možné uľahčiť zapožičaním alebo prenajatím omietacieho stroja v niektorých obchodoch so stavebným materiálom. Existuje niekoľko druhov omietacích strojov. Niektoré sú univerzálne a je možné ich použiť na akýkoľvek typ omietky, zatiaľ čo iné sa špecializujú iba na určité druhy omietok. Stroj je ručne plnený hotovou suchou zmesou, ktorú kúpime v obchode. V prístroji sa iba toto zmieša s príslušným množstvom vody, kým nevznikne rovnomerná, homogénna, vlhká malta. Omietky na strojové a ručné nanášanie majú veľmi podobné zloženie. Rozdiel je v tom, že strojná aplikačná zmes má menší granulát piesku a málo prísad potrebných pre strojovú aplikáciu.

4.2 Správne pripravený podklad

V prípade rôznych puklín a ďalších nepravidelností na stene, je nutné ich najskôr odstrániť resp. vyhladiť. Najskôr odstráňte všetky porušené časti tehál. Uvoľnené alebo slabo lepené tehly sa musia spevniť. Na vystuženie sa môže použiť ochranná sieťovina, najmä v prípade steny z niekoľkých rôznych materiálov. Všetky povrchy musia byť pred omietnutím pevné a suché. Na rozdiel od ručného omietania nie sú povrchy predbežne natreté základným náterom.

4.3 Aplikácia omietky

Podklad sa aplikuje vždy dvakrát. Prvá vrstva sa nastrieka pištoľou vodorovne do hrúbky 25 mm. Druhá vrstva rovnako hrubého pásu sa nanáša zvisle na prvú. Je dôležité, aby prvá vrstva pred aplikáciou druhej úplne vyschla. Pri nanášaní druhej vrstvy dbajte na to, aby bola štruktúra čo najrovnomernejšia. Po vytvrdnutí omietky je možné ju ošetrovať rovnako ako ručnú omietku.

DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOMVONKAJŠIA OMIETKA MPA 35

Dobrý deň.

potrebujem majstra. Strojová omietka MPA 35. Plocha v exteriéri 90 m2 pri hr. 25 mm, plocha v interiéri 70 m2 pri hr. 15 mm. Zákres v prílohe. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1170 € do 1950 €


........

SÁDROVÉ OMIETKY

Dobry deň.

potrebujem majstra pre sádrové omietky, dom bungalov. Viac info osobne.Pôdorys v prilohe.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 2520 € do 4200 €


........

STROJOVÉ OMIETKY

Dobrý deň,

Zhanam pre rodicov firmu/zivnostnika na omietnutie spalne strojovou (idealne) omietkou. Rozmery 4,7m x 3,45m x 2,65m bez stropu, 2x otvorov interierovych dveri a 1x otvoru okna = cca 37m2.
Byvaju v Ziline na Vlcincoch 5te poschodie. Z troch stien strhli staru tapetu, cize tam by sla omietka na panel a na okennej stene maju staru stierku, na ktoru tiez pride omietka. Izba je kompletne vypratana.

Poprosim primarne kontaktovat ma s cenovou ponukou a moznostami na mail. Zvlast v casoch od 9-11:30 a od 12:00-16:45. Mimo nich kludne i na telefone čislo. Vdaka 450 € do 750 €


........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

CENA, SADROVE OMIETKY , 200M2
Strojové omietky, Lučenec

1440 € do 2400 €

CENA, VNUTORNE STRIEKANE OMIETKY DO NOVOSTAVBY Z YTONGU, 220 M2
Strojové omietky, Rastislavice

1620 € do 2700 €

CENA, STROJOVÁ OMIETKA 300M2,BETONOVY POTER 160M2, PO POPISE
Strojové omietky, Brezno

4185 € do 6975 €

CENA, SADROVÉ OMIETKY STIEN NOVOSTAVBA TEHLA, 390M2
Strojové omietky, Vlková

2835 € do 4725 €

CENA, VAPENNO-CEMENTOVÉ OMIETKY, 130M2 PÔDORYS
Strojové omietky, Močenok

1170 € do 1950 €

CENA, VNÚTORNÉ OMIETKY NOVOPOSTAVENEJ CHATY, VÝMERA CHATY JE 77 M2 ČIŽE ASI NIEČO MÁLO CEZ 200M2
Strojové omietky, Nové Mesto nad Váhom

1440 € do 2400 €

CENA, BETONOVY POTER 30M2 PLUS OMIETKY, 30M2 POTER PLUS 70M2 OMIETKY
Strojové omietky, Bratislava

900 € do 1500 €

CENA, STROJOVE OMIETKY VNUTORNE A VONKAJSIE, 1000M2
Strojové omietky, Stará Turá

7650 € do 12750 €

CENA, SADROVE OMIETKY, 200M2
Strojové omietky, Žilina

1440 € do 2400 €

CENA, STROJOVE OMIETKY - BUNGALOV, 300M2
Strojové omietky, Žilina

2700 € do 4500 €

CENA, SADROVÉ OMIETKY + VPC OMIETKY, 120 M2 PODLAŽNÁ PLOCHA
Strojové omietky, Bratislava

765 € do 1275 €

CENA, PROSIM O REALIZACIU STROJOVEJ OMIETKY V MENSEJ PRISTAVBE RODINNEHO DH, 30 M2
Strojové omietky, Most pri Bratislave

225 € do 375 €

CENA, OMIETKY V NOVOSTAVBE, 250 M2
Strojové omietky, Pravenec

2250 € do 3750 €

CENA, VAPENNOCEMENTOVÁ OMIETKA, 350-400M2
Strojové omietky, Senec

3600 € do 6000 €

CENA, VÁPENNO-CEMENTOVÉ STROJOVÉ OMIETKY , 410M2
Strojové omietky, Široké

3150 € do 5250 €

CENA, OMIETKY NA DOM NA VSETKY STENY., 142 M2
Strojové omietky, Lozorno

1080 € do 1800 €

CENA, STROJOVE VNUTORNE OMIETKY, 400 M2
Strojové omietky, Čadca

4500 € do 7500 €

CENA, SÁDROVÉ OMIETKY, 100 M2
Strojové omietky, Blatná na Ostrove

720 € do 1200 €

CENA, THERMO OMIETKA EXTERIER OBYTNY DOM, CCA 350 M2
Strojové omietky, Dolný Smokovec

6300 € do 10500 €

CENA, VYKONÁVANIE OMIETKOVÝCH PRÁC NA MOJOM DOME, 750M2
Strojové omietky, Dunajská Streda

5400 € do 9000 €

CENA, STROJOVÚ OMIETKA INTERIÉR, 60M2
Strojové omietky, Bratislava

450 € do 750 €

CENA, VAPENNOCEMENTOVE OMIETKY DO KÚPEĽNE A TM. , 70M2
Strojové omietky, Ľubotice

630 € do 1050 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 279 M2 OMIETKA - STENY, 111 M2 OMIETKA STROPY
Strojové omietky, Hrabovka

3150 € do 5250 €

CENA, POTERY, OMIETKY, STRECHA ZATEPLIT S MINERALNOU VATOU PLUS SADROKARTON, OMIETKY CCA 480 M2, POTERY CCA 190 M2, STRECHA CCA 75 M2
Strojové omietky, Bratislava

1800 € do 3000 €

CENA, STROJOVA OMIETKA , 30 M2
Strojové omietky, Nové Zámky

315 € do 525 €

CENA, 9X RD RADOVKA 1DOM 285 M/2 STIEN YTONG, 105 M/2 STROPOV PRESPOR, 3500M2
Strojové omietky, Senica

27000 € do 45000 €

CENA, STROJOVÉ SADROVÉ OMIETKY NA TEHLU V NOVOSTAVBE, 150M2
Strojové omietky, Žilina

1080 € do 1800 €

CENA, VNÚTORNÉ OMIETKY , 150M2
Strojové omietky, Palárikovo

1080 € do 1800 €

CENA, STROJOVE SADROVE OMIETKY, 2,5 IZBOVY BYT O ROZLOHE 56M2
Strojové omietky, Banská Bystrica

540 € do 900 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, SADROKARTON, FASADA, INTERIER 80 M2, EXTERIER 120 M2, STROP 55M2
Strojové omietky, Nový Tekov

4635 € do 7725 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY VNÚTORNE, 187 M2
Strojové omietky, Trebišov

1440 € do 2400 €

CENA, OMIETKY V PODKROVÝ, CCA 500M2
Strojové omietky, Nitrianska Streda

3600 € do 6000 €

CENA, VAPENNO CEMENTOVE OMIETKY, 170M2
Strojové omietky, Hviezdoslavov

1530 € do 2550 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY V TROCH MIESTNACH, CCA 150M2 PLOCHY STIEN (BEZ ODRÁTANIA OKIEN) V TROCH MIESTNOSTIACH
Strojové omietky, Ľubotice

1080 € do 1800 €

CENA, VNÚTORNÚ OMIETKU, 150M2
Strojové omietky, Žiar nad Hronom

1080 € do 1800 €

CENA, STROJOVÁ VÁPENNOCEMENTOVÁ OMIETKA DO NOVOSTAVBY NA PORFIX, CCA 430M2
Strojové omietky, Paňovce

3690 € do 6150 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

STROJOVÉ OMIETKY CENNÍK

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

286+ SPOLOČNOSŤAMI PRE STROJOVÉ OMIETKY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI STROJOVÉ OMIETKY?

 • Strojové omietky Bánovce nad Bebravou
 • Strojové omietky Banská Bystrica
 • Strojové omietky Bardejov
 • Strojové omietky Bratislava
 • Strojové omietky Brezno
 • Strojové omietky Bytča
 • Strojové omietky Čadca
 • Strojové omietky Detva
 • Strojové omietky Dolný Kubín
 • Strojové omietky Dunajská Streda
 • Strojové omietky Galanta
 • Strojové omietky Gelnica
 • Strojové omietky Hlohovec
 • Strojové omietky Humenné
 • Strojové omietky Ilava
 • Strojové omietky Kežmarok
 • Strojové omietky Komárno
 • Strojové omietky Košice
 • Strojové omietky Krupina
 • Strojové omietky Kysucké Nové Mesto
 • Strojové omietky Levice
 • Strojové omietky Levoča
 • Strojové omietky Liptovský Mikuláš
 • Strojové omietky Lučenec
 • Strojové omietky Malacky
 • Strojové omietky Martin
 • Strojové omietky Medzilaborce
 • Strojové omietky Michalovce
 • Strojové omietky Myjava
 • Strojové omietky Námestovo
 • Strojové omietky Nitra
 • Strojové omietky Nové Mesto nad Váhom
 • Strojové omietky Nové Zámky
 • Strojové omietky Partizánske
 • Strojové omietky Pezinok
 • Strojové omietky Piešťany
 • Strojové omietky Poltár
 • Strojové omietky Poprad
 • Strojové omietky Považská Bystrica
 • Strojové omietky Prešov
 • Strojové omietky Prievidza
 • Strojové omietky Púchov
 • Strojové omietky Revúca
 • Strojové omietky Rimavská Sobota
 • Strojové omietky Rožňava
 • Strojové omietky Ružomberok
 • Strojové omietky Sabinov
 • Strojové omietky Šaľa
 • Strojové omietky Senec
 • Strojové omietky Senica
 • Strojové omietky Skalica
 • Strojové omietky Snina
 • Strojové omietky Sobrance
 • Strojové omietky Spišská Nová Ves
 • Strojové omietky Stará Ľubovňa
 • Strojové omietky Stropkov
 • Strojové omietky Svidník
 • Strojové omietky Topoľčany
 • Strojové omietky Trebišov
 • Strojové omietky Trenčín
 • Strojové omietky Trnava
 • Strojové omietky Turčianske Teplice
 • Strojové omietky Tvrdošín
 • Strojové omietky Veľký Krtíš
 • Strojové omietky Vranov nad Topľou
 • Strojové omietky Žarnovica
 • Strojové omietky Žiar nad Hronom
 • Strojové omietky Žilina
 • Strojové omietky Zlaté Moravce
 • Strojové omietky Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 DaiBau, všetky práva vyhradené