Strojové omietky cena

Koľko stojí strojová omietka? Strojové nanášanie omietky je rýchlejšie, lacnejšie a rovnako kvalitné ako ručné nanášanie omietky. Cena za dodávku materiálu a nanesenie strojovej omietky na steny a strop je 7 až 9 EUR/m2. Po dohode so zhotoviteľom, budete mať omietnuté v priebehu niekoľkých dní, ale dobrí zhotovitelia strojových omietok sú veľmi vyťažení, preto im čím skôr zavolajte a požiadajte ich o cenovú ponuku, najmä ak ide o plochy menšie ako 50 m2.

Komu zveriť vyhotovenie strojovej omietky? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom strojových omietok vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
ODOŠLI DOPYT

CENA ZA STROJOVÉ OMIETKY


Náklady na strojové omietky. Náklady na dodávku materiálu a výrobu strojových omietok na stenách alebo stropoch.

7.00 €/m2

VEĽMI NÍZKA CENA
€/m2

STREDNÁ CENA
9.00 €/m2

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Strojové omietky cena

OSTATNÉ CENY ZA STROJOVÉ OMIETKY

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Strojová omietka, vápenná omietka 1,5 cm, hladká

Cena za omietku vápennú strojovú omietku hrúbky 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.€/m2

m2
dopyt

Strojová omietka, dvojvrstvová vápenno-cementová omietka 1,5 cm, hladká

Cena za dvojvrstvovú vápenno-cementovú strojovú omietku hrubú 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.€/m2

m2
dopyt

Strojová omietka, sadrovo-cementová jednovrstvová omietka bez filcu pre neskoršie tmelenie a vyhladenie€/m2

m2
dopyt

Ochrana povrchov a vstavaného nábytku

Ochrana neomietnutých povrchov a vsavaného nábytku pomocou krepových pásiek a PE fólie.€/m2

m2
dopyt

Stavebné lešeieí

Montáž a demontáž fasádneho lešenia pre max. 60 dní do výšky 10,00 m so všetkými potrebnými prácami a vypracovaním plánu lešenia.€/m2

m2
dopyt

Vyrovnávanie stien

Vyrovnávanie trhlín a iných nepravidelností. Výroba vápennocementovej omietky Baumit UNICO 15 ako vyrovnávacej vrstvy o hrúbke 0 - 5 cm.€/m2

m2
dopyt

Strojové vápennocementové omietky

Výroba vápennocementovej omietky o hrúbke 1,5 cm na tehlovýché steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.€/m2

m2
dopyt

Strojové sadrovo-vápenné omietky

Výroba strojovej sadrovo-vápennej omietky s hrúbkou 1,5 cm na tehlové steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.€/m2

m2
dopyt
SPOLU:
POSLAŤ DOPYT >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Strojové omietky - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo potrebujeme vedieť o strojových omietkach?

Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy
Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy

1.1 Čo je to omietka?

Omietka je konečná vrstva, ktorá sa nanáša na steny v posledných fázach výstavby. Môže byť aplikovaná na steny vnútri aj zvonka budovy. Okrem toho, že omietky poskytujú dodatočnú ochranu tehlovým alebo betónovým stenám, sa za omietkou skrývajú aj všetky elektrické a technické inštalácie v budove. Omietka tiež esteticky zakrýva rôzne nerovnosti, praskliny a vydutia, čím zaisťuje krásny vzhľad stien. Na omietky používame rôzne zmesi malty, ktoré je možné nanášať rôznymi nástrojmi a mnohými technikami, tak aby sme dosiahli estetický vzhľad. Konečný vzhľad omietky závisí od zvolenej zmesi, nástroja a techniky omietania.

1.2 Ručné alebo strojové omietky?

Klasické ručné omietky sú precíznou a náročnou prácou, ktorá si vyžaduje skúseného majstra. Preto je strojové omietanie stien zvyčajne lacnejšie ako ručné. Pri strojovom omietaní sa navyše zvyčajne používa zmes, ktora vo svojom zložení neobsahuje cementové pojivá. Malta bez cementu sa ľahšie prispôsobuje rôznym fyzikálnym vlastnostiam stavby. Aj z časového hľadiska sa strojové omietky vyrábajú oveľa rýchlejšie ako ručné omietky, najmä ak sú steny budovy rovné a povrchy sú veľké alebo rozsiahle. To samozrejme predstavuje aj finančnú úsporu. Ak je stien menej, kvôli všetkým prípravám potrebným pre strojovú technológiu sa finančný výpočet úspor prenáša na ručné omietky.

2. Výber dodávateľov

Na výrobu omietky si vyberte skúseného a osvedčeného dodávateľa. Nájdete ho pomocou rodiny a priateľov alebo na základe dobrých referencií. Spoľahlivých dodávateľov tiež nájdete na webovom portáli DaiBau, kde tiež nájdete recenzie a názory mnohých používateľov, ktorí už s dodávateľom spolupracovali. Odporúčame vám kontaktovať vybraného dodávateľa a požiadať ho o ponuku dostatočne skoro, pretože dobrí dodávatelia sú zvyčajne dosť vyťažení. Platí to najmä vtedy, ak chcete omietnuť menšie plochy do 50 m2. Po dohodnutí termínu so zhotoviteľom je možné omietku dokončiť za pár dní. Bude užitočné dohodnúť sa s dodávateľom, ak si vopred odpoviete na nasledujúce otázky:

Je budova nová alebo zrekonštruovaná?
Typ povrchov, ktoré by ste chceli omietnuť (steny, steny, stropy, betóny, tehly ...?
Množstvo potrebných parapetov?
Typ požadovanej omietky (omietka, cement, vápno - cement, ...)?
Aký je požadovaný konečný povrch (jemný, hladký, drsný ...)?
Potrebujete tiež omietnuť inštalačné kanály? Odhadované množstvo?

3. Druhy strojových omietok

Pri strojovom nanášaní omietky sa dosahuje rovnomernejšie nanášanie ako pri ručnom nanášaní. Neustálym miešaním materiálu sa tiež stáva homogénnejším. Vyhýbame sa otvorom a viditeľným stopám po zaplátaní a dosiahneme tým krajší výsledný vzhľad. Vzhľad, tepelná a zvuková izolácia omietky však závisia aj od maltovej zmesi, ktorú si zvolíme. Nasleduje niekoľko najčastejšie používaných zmesí omietok.

3.1 Vápenno-cementová strojná omietka

Drsnejší vzhľad omietky, ktorý pripomína ručne vyrobenú omietku, sa dosahuje vápenno-cementovou strojovou omietkou. Tento typ omietky je vhodný aj do vlhkejších miestností a na fasády, pretože je tvrdší a odolnejší voči nárazom. Dobre odoláva rôznym zaťaženiam.

3.2 Vápenná strojná omietka

Hladšia a jemnejšia, ale na druhej strane aj jemnejšia je strojová omietka zo zmesi sadry a vápna. Je vhodná na omietanie vnútorných stien iba v miestnostiach, kde nie je vlhkosť. Tento typ omietky sa neodporúča nanášať do kúpeľne, suterénu a iných vlhkých miestností.

3.3 Tepelnoizolačná strojová omietka

Zmes omietky so zmiešanými izolačnými látkami, ako sú keramzit, má tepelnoizolačný účinok. Tento typ omietky je možné nanášať aj mechanicky.

3.4 Plastová omietka

Takzvaná plastová omietka sa namiesto cementu vyrába akrylovými a podobnými spojivami. Vďaka nim je ľahké dosiahnuť krásny a hladký vzhľad. Má však aj horšiu stránku, pretože je zle priepustná pre vzduch v dôsledku umelých vlákien a stena pod ňou nedýcha.

3.5 Hlinená omietka

Špeciálnym typom omietky je hlinená omietka. Hlina je samozrejme úplne prírodný materiál, vďaka ktorému je klíma v miestnostiach s takouto omietkou zdravá. Toto je najprirodzenejšia a najekologickejšia verzia omietky, ktorú je možné nanášať aj mechanicky.

4. Proces výroby strojných omietok

4.1 Omietacie stroje

Inštaláciu stenovej a stropnej omietky je možné uľahčiť zapožičaním alebo prenajatím omietacieho stroja v niektorých obchodoch so stavebným materiálom. Existuje niekoľko druhov omietacích strojov. Niektoré sú univerzálne a je možné ich použiť na akýkoľvek typ omietky, zatiaľ čo iné sa špecializujú iba na určité druhy omietok. Stroj je ručne plnený hotovou suchou zmesou, ktorú kúpime v obchode. V prístroji sa iba toto zmieša s príslušným množstvom vody, kým nevznikne rovnomerná, homogénna, vlhká malta. Omietky na strojové a ručné nanášanie majú veľmi podobné zloženie. Rozdiel je v tom, že strojná aplikačná zmes má menší granulát piesku a málo prísad potrebných pre strojovú aplikáciu.

4.2 Správne pripravený podklad

V prípade rôznych puklín a ďalších nepravidelností na stene, je nutné ich najskôr odstrániť resp. vyhladiť. Najskôr odstráňte všetky porušené časti tehál. Uvoľnené alebo slabo lepené tehly sa musia spevniť. Na vystuženie sa môže použiť ochranná sieťovina, najmä v prípade steny z niekoľkých rôznych materiálov. Všetky povrchy musia byť pred omietnutím pevné a suché. Na rozdiel od ručného omietania nie sú povrchy predbežne natreté základným náterom.

4.3 Aplikácia omietky

Podklad sa aplikuje vždy dvakrát. Prvá vrstva sa nastrieka pištoľou vodorovne do hrúbky 25 mm. Druhá vrstva rovnako hrubého pásu sa nanáša zvisle na prvú. Je dôležité, aby prvá vrstva pred aplikáciou druhej úplne vyschla. Pri nanášaní druhej vrstvy dbajte na to, aby bola štruktúra čo najrovnomernejšia. Po vytvrdnutí omietky je možné ju ošetrovať rovnako ako ručnú omietku.

DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOMSTROJOVÉ OMIETKY

Dobrý deň,

potrebujeme strojové omietky. Rekonštruujeme starší rodinný dom vo Vrábľoch a chceli by sme sa informovať ohľadom strojovej omietky. Ide cca o 232 m2. Bola by možná nejaká obhliadka a konzultácia z vašej strany? Nakoľko sú steny krivé, chceli by sme si dať poradiť.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 3150 1 do 5250 €


........

VNUTORNÉ STROJOVÉ OMIETKY

Dobrý deň.

potrebujem majstra pre strojové omietky.
- Novostavba 2-podlazny dom,
- obvodove+nosne mury z palenej brusenej tehly,
- priecky z Ytongu.
Prosim o nacenenie 2 variant:
- sadrova omietka,
- aj vapenno-cementova omietka.
Fotky v prilohe. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 6750 1 do 11250 €


........

SÁDROVÉ STROJOVÉ OMIETKY

Dobrý deň.

potrebujem majstra pre sádrové strojové omietky v novostavbe RD. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 3150 1 do 5250 €


........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 20 M2
Strojové omietky, Horné Orešany

270 € do 450 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 90 M2
Strojové omietky, Dunajská Streda

2250 € do 3750 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY , 80M2
Strojové omietky, Brezovička

630 € do 1050 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, OMIETNUTIE STIEN V DOME, 230 M2
Strojové omietky, Kladzany

3150 € do 5250 €

CENA, VAPENO CEMENTOVU STROJOVÚ OMIETKU, TEHLA WINERBERGER, 450 M2
Strojové omietky, Kalná nad Hronom

6300 € do 10500 €

CENA, VAPENO CEMENTOVA STROJOVA OMIETKA, 617 M2
Strojové omietky, Hruštín

7200 € do 12000 €

CENA, STROJOVÁ OMIETKA NA TEHLOVÉ MURIVO , 380 M2
Strojové omietky, Košice

4050 € do 6750 €

CENA, STROJOVU OMIETKU, 400M2
Strojové omietky, Štúrovo

4050 € do 6750 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, OMIETNUT CELY DOM NOVOSTAVBU, 200 M2
Strojové omietky, Trnava

2250 € do 3750 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 50 M2
Strojové omietky, Michalovce

540 € do 900 €

CENA, SPRAVIT OMIETKU BAUMIT KLIMAWHITE, 211M2
Strojové omietky, Detva

1980 € do 3300 €

CENA, STROJOVE-JADROVE+ŠTUKOVE OMIETKY, 460
Strojové omietky, Plavnica

4500 € do 7500 €

CENA, STROJOVA OMIETKA NA NOVOSTAVBU, 524 M2 SADROVA, 46 M2 OBYCAJNA
Strojové omietky, Hlohovec

5400 € do 9000 €

CENA, VÁPENNO CEMENTOVÉ STROJOVÉ OMIETKY, 500M2TEHLA,100M2 YTONG
Strojové omietky, Prievidza

5400 € do 9000 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 300-400 M2
Strojové omietky, Petrova Ves

3600 € do 6000 €

CENA, OMIETNUŤ STENY A STROP, 210 M2
Strojové omietky, Vráble

1890 € do 3150 €

CENA, OMIETKY STROJOVE - DOM HANDLOVÁ, 200 M2
Strojové omietky, Handlová

1800 € do 3000 €

CENA, OMIETKY NA PARKOVACOM DOME , 4600 M2
Strojové omietky, Banská Bystrica

414000 € do 690000 €

CENA, STROJOVÁ OMIETKA, CCA 30M2
Strojové omietky, Jablonové

270 € do 450 €

CENA, STROJOVÚ OMIETKU DOMU...BRIZOLIT..., 350M2 PRIBLIZNE
Strojové omietky, Vojkovce

3150 € do 5250 €

CENA, VÁPENNOCEMENTOVÁ VNÚTORNÁ STROJOVÁ OMIETKA - REALIZÁCIA PRE RD, 580M2
Strojové omietky, Nitra

5400 € do 9000 €

CENA, STARSI RODINNY DOM, 200 M2
Strojové omietky, Snina

3150 € do 5250 €

CENA, STROJOVE OMIETKY VAPENNO CEMENTOVE, 800M2
Strojové omietky, Martin

7200 € do 12000 €

CENA, OMIETNUT JEDNU IZBU KUCHYNU SO STROPOM A JEDNU STENU NA CHODBE, 45 M2
Strojové omietky, Šaľa

1350 € do 2250 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 250 M2
Strojové omietky, Banská Bystrica

2250 € do 3750 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, 30 M2
Strojové omietky, Prakovce

270 € do 450 €

CENA, REKONŠTRUKCIA BYTU, STROJOVE OMIETKY, CCA 130M2
Strojové omietky, Omšenie

9000 € do 15000 €

CENA, OMIETKY DO NOVOSTAVBY, 300 M2
Strojové omietky, Nováky

3600 € do 6000 €

CENA, OMIETKY V BYTE, 300 M2
Strojové omietky, Bratislava

2700 € do 4500 €

CENA, SADROVE OMIETKY, 500 M2
Strojové omietky, Gajary

3600 € do 6000 €

CENA, STROJOVE, VAPENNO CEMENTOVE OMIETKY, 600 M2
Strojové omietky, Veľký Šariš

5130 € do 8550 €

CENA, OMIETKY, PERNEK, TEHLA A KAMEŇ, HLINENÉ VS. STROJOVÉ, 200 M2
Strojové omietky, Pernek

1440 € do 2400 €

CENA, OMIETKY, 90M2
Strojové omietky, Bratislava

630 € do 1050 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY NÁMESTOVO, 300 M2
Strojové omietky, Námestovo

3150 € do 5250 €

CENA, STOJOVE OMIETKY, 300 M2
Strojové omietky, Liptovská Lúžna

2160 € do 3600 €

CENA, STROJOVÉ OMIETKY, CEMENTOVOVAPENNÉ, 330 M2, V NOVOSTAVBE RD - TEHLA, 330M2
Strojové omietky, Vinosady

2880 € do 4800 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Strojové omietky CENNÍK

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

306+ SPOLOČNOSŤAMI PRE STROJOVÉ OMIETKY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI STROJOVÉ OMIETKY?

 • Strojové omietky Bratislava
 • Strojové omietky Banská Bystrica
 • Strojové omietky Košice
 • Strojové omietky Nitra
 • Strojové omietky Prešov
 • Strojové omietky Žilina
 • Strojové omietky Bardejov
 • Strojové omietky Humenné
 • Strojové omietky Komárno
 • Strojové omietky Levice
 • Strojové omietky Liptovský Mikuláš
 • Strojové omietky Lučenec
 • Strojové omietky Martin
 • Strojové omietky Michalovce
 • Strojové omietky Nové Zámky
 • Strojové omietky Piešťany
 • Strojové omietky Poprad
 • Strojové omietky Považská Bystrica
 • Strojové omietky Prievidza
 • Strojové omietky Ružomberok
 • Strojové omietky Spišská Nová Ves
 • Strojové omietky Topoľčany
 • Strojové omietky Trenčín
 • Strojové omietky Trnava
 • Strojové omietky Zvolen
 • Strojové omietky Bánovce nad Bebravou
 • Strojové omietky Brezno
 • Strojové omietky Bytča
 • Strojové omietky Čadca
 • Strojové omietky Detva
 • Strojové omietky Dolný Kubín
 • Strojové omietky Dunajská Streda
 • Strojové omietky Galanta
 • Strojové omietky Gelnica
 • Strojové omietky Hlohovec
 • Strojové omietky Ilava
 • Strojové omietky Kežmarok
 • Strojové omietky Krupina
 • Strojové omietky Kysucké Nové Mesto
 • Strojové omietky Levoča
 • Strojové omietky Malacky
 • Strojové omietky Medzilaborce
 • Strojové omietky Myjava
 • Strojové omietky Námestovo
 • Strojové omietky Nové Mesto nad Váhom
 • Strojové omietky Partizánske
 • Strojové omietky Pezinok
 • Strojové omietky Poltár
 • Strojové omietky Púchov
 • Strojové omietky Revúca
 • Strojové omietky Rimavská Sobota
 • Strojové omietky Rožňava
 • Strojové omietky Sabinov
 • Strojové omietky Šaľa
 • Strojové omietky Senec
 • Strojové omietky Senica
 • Strojové omietky Skalica
 • Strojové omietky Snina
 • Strojové omietky Sobrance
 • Strojové omietky Stará Ľubovňa
 • Strojové omietky Stropkov
 • Strojové omietky Svidník
 • Strojové omietky Trebišov
 • Strojové omietky Turčianske Teplice
 • Strojové omietky Tvrdošín
 • Strojové omietky Veľký Krtíš
 • Strojové omietky Vranov nad Topľou
 • Strojové omietky Žarnovica
 • Strojové omietky Žiar nad Hronom
 • Strojové omietky Zlaté Moravce
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 Daibau, všetky práva vyhradené