Pre oblasť

  Strojové omietky cena

  Koľko stojí strojová omietka? Strojové nanášanie omietky je rýchlejšie, lacnejšie a rovnako kvalitné ako ručné nanášanie omietky. Cena za dodávku materiálu a nanesenie strojovej omietky na steny a strop je 7 až 9 EUR/m2. Po dohode so zhotoviteľom, budete mať omietnuté v priebehu niekoľkých dní, ale dobrí zhotovitelia strojových omietok sú veľmi vyťažení, preto im čím skôr zavolajte a požiadajte ich o cenovú ponuku, najmä ak ide o plochy menšie ako 50 m2.

  Komu zveriť vyhotovenie strojovej omietky? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom strojových omietok vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za strojové omietky


  Náklady na strojové omietky. Náklady na dodávku materiálu a výrobu strojových omietok na stenách alebo stropoch.

  7.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  9.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Strojové omietky

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Strojová omietka, vápenná omietka 1,5 cm, hladká

  Cena za omietku vápennú strojovú omietku hrúbky 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.


  m2

  €/m2

  Strojová omietka, dvojvrstvová vápenno-cementová omietka 1,5 cm, hladká

  Cena za dvojvrstvovú vápenno-cementovú strojovú omietku hrubú 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.


  m2

  €/m2

  Strojová omietka, sadrovo-cementová jednovrstvová omietka bez filcu pre neskoršie tmelenie a vyhladenie


  m2

  €/m2

  Ochrana povrchov a vstavaného nábytku

  Ochrana neomietnutých povrchov a vsavaného nábytku pomocou krepových pásiek a PE fólie.


  m2

  €/m2

  Stavebné lešeieí

  Montáž a demontáž fasádneho lešenia pre max. 60 dní do výšky 10,00 m so všetkými potrebnými prácami a vypracovaním plánu lešenia.


  m2

  €/m2

  Strojové sadrovo-vápenné omietky

  Výroba strojovej sadrovo-vápennej omietky s hrúbkou 1,5 cm na tehlové steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.


  m2

  €/m2

  Strojové vápennocementové omietky

  Výroba vápennocementovej omietky o hrúbke 1,5 cm na tehlovýché steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.


  m2

  €/m2

  Vyrovnávanie stien

  Vyrovnávanie trhlín a iných nepravidelností. Výroba vápennocementovej omietky Baumit UNICO 15 ako vyrovnávacej vrstvy o hrúbke 0 - 5 cm.


  m2

  €/m2

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Strojové omietky - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujeme vedieť o strojových omietkach?

  Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy
  Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy

  1.1 Čo je to omietka?

  Omietka je konečná vrstva, ktorá sa nanáša na steny v posledných fázach výstavby. Môže byť aplikovaná na steny vnútri aj zvonka budovy. Okrem toho, že omietky poskytujú dodatočnú ochranu tehlovým alebo betónovým stenám, sa za omietkou skrývajú aj všetky elektrické a technické inštalácie v budove. Omietka tiež esteticky zakrýva rôzne nerovnosti, praskliny a vydutia, čím zaisťuje krásny vzhľad stien. Na omietky používame rôzne zmesi malty, ktoré je možné nanášať rôznymi nástrojmi a mnohými technikami, tak aby sme dosiahli estetický vzhľad. Konečný vzhľad omietky závisí od zvolenej zmesi, nástroja a techniky omietania.

  1.2 Ručné alebo strojové omietky?

  Klasické ručné omietky sú precíznou a náročnou prácou, ktorá si vyžaduje skúseného majstra. Preto je strojové omietanie stien zvyčajne lacnejšie ako ručné. Pri strojovom omietaní sa navyše zvyčajne používa zmes, ktora vo svojom zložení neobsahuje cementové pojivá. Malta bez cementu sa ľahšie prispôsobuje rôznym fyzikálnym vlastnostiam stavby. Aj z časového hľadiska sa strojové omietky vyrábajú oveľa rýchlejšie ako ručné omietky, najmä ak sú steny budovy rovné a povrchy sú veľké alebo rozsiahle. To samozrejme predstavuje aj finančnú úsporu. Ak je stien menej, kvôli všetkým prípravám potrebným pre strojovú technológiu sa finančný výpočet úspor prenáša na ručné omietky.

  2. Výber dodávateľov

  Na výrobu omietky si vyberte skúseného a osvedčeného dodávateľa. Nájdete ho pomocou rodiny a priateľov alebo na základe dobrých referencií. Spoľahlivých dodávateľov tiež nájdete na webovom portáli DaiBau, kde tiež nájdete recenzie a názory mnohých používateľov, ktorí už s dodávateľom spolupracovali. Odporúčame vám kontaktovať vybraného dodávateľa a požiadať ho o ponuku dostatočne skoro, pretože dobrí dodávatelia sú zvyčajne dosť vyťažení. Platí to najmä vtedy, ak chcete omietnuť menšie plochy do 50 m2. Po dohodnutí termínu so zhotoviteľom je možné omietku dokončiť za pár dní. Bude užitočné dohodnúť sa s dodávateľom, ak si vopred odpoviete na nasledujúce otázky:

  Je budova nová alebo zrekonštruovaná?
  Typ povrchov, ktoré by ste chceli omietnuť (steny, steny, stropy, betóny, tehly ...?
  Množstvo potrebných parapetov?
  Typ požadovanej omietky (omietka, cement, vápno - cement, ...)?
  Aký je požadovaný konečný povrch (jemný, hladký, drsný ...)?
  Potrebujete tiež omietnuť inštalačné kanály? Odhadované množstvo?

  3. Druhy strojových omietok

  Pri strojovom nanášaní omietky sa dosahuje rovnomernejšie nanášanie ako pri ručnom nanášaní. Neustálym miešaním materiálu sa tiež stáva homogénnejším. Vyhýbame sa otvorom a viditeľným stopám po zaplátaní a dosiahneme tým krajší výsledný vzhľad. Vzhľad, tepelná a zvuková izolácia omietky však závisia aj od maltovej zmesi, ktorú si zvolíme. Nasleduje niekoľko najčastejšie používaných zmesí omietok.

  3.1 Vápenno-cementová strojná omietka

  Drsnejší vzhľad omietky, ktorý pripomína ručne vyrobenú omietku, sa dosahuje vápenno-cementovou strojovou omietkou. Tento typ omietky je vhodný aj do vlhkejších miestností a na fasády, pretože je tvrdší a odolnejší voči nárazom. Dobre odoláva rôznym zaťaženiam.

  3.2 Vápenná strojná omietka

  Hladšia a jemnejšia, ale na druhej strane aj jemnejšia je strojová omietka zo zmesi sadry a vápna. Je vhodná na omietanie vnútorných stien iba v miestnostiach, kde nie je vlhkosť. Tento typ omietky sa neodporúča nanášať do kúpeľne, suterénu a iných vlhkých miestností.

  3.3 Tepelnoizolačná strojová omietka

  Zmes omietky so zmiešanými izolačnými látkami, ako sú keramzit, má tepelnoizolačný účinok. Tento typ omietky je možné nanášať aj mechanicky.

  3.4 Plastová omietka

  Takzvaná plastová omietka sa namiesto cementu vyrába akrylovými a podobnými spojivami. Vďaka nim je ľahké dosiahnuť krásny a hladký vzhľad. Má však aj horšiu stránku, pretože je zle priepustná pre vzduch v dôsledku umelých vlákien a stena pod ňou nedýcha.

  3.5 Hlinená omietka

  Špeciálnym typom omietky je hlinená omietka. Hlina je samozrejme úplne prírodný materiál, vďaka ktorému je klíma v miestnostiach s takouto omietkou zdravá. Toto je najprirodzenejšia a najekologickejšia verzia omietky, ktorú je možné nanášať aj mechanicky.

  4. Proces výroby strojných omietok

  4.1 Omietacie stroje

  Inštaláciu stenovej a stropnej omietky je možné uľahčiť zapožičaním alebo prenajatím omietacieho stroja v niektorých obchodoch so stavebným materiálom. Existuje niekoľko druhov omietacích strojov. Niektoré sú univerzálne a je možné ich použiť na akýkoľvek typ omietky, zatiaľ čo iné sa špecializujú iba na určité druhy omietok. Stroj je ručne plnený hotovou suchou zmesou, ktorú kúpime v obchode. V prístroji sa iba toto zmieša s príslušným množstvom vody, kým nevznikne rovnomerná, homogénna, vlhká malta. Omietky na strojové a ručné nanášanie majú veľmi podobné zloženie. Rozdiel je v tom, že strojná aplikačná zmes má menší granulát piesku a málo prísad potrebných pre strojovú aplikáciu.

  4.2 Správne pripravený podklad

  V prípade rôznych puklín a ďalších nepravidelností na stene, je nutné ich najskôr odstrániť resp. vyhladiť. Najskôr odstráňte všetky porušené časti tehál. Uvoľnené alebo slabo lepené tehly sa musia spevniť. Na vystuženie sa môže použiť ochranná sieťovina, najmä v prípade steny z niekoľkých rôznych materiálov. Všetky povrchy musia byť pred omietnutím pevné a suché. Na rozdiel od ručného omietania nie sú povrchy predbežne natreté základným náterom.

  4.3 Aplikácia omietky

  Podklad sa aplikuje vždy dvakrát. Prvá vrstva sa nastrieka pištoľou vodorovne do hrúbky 25 mm. Druhá vrstva rovnako hrubého pásu sa nanáša zvisle na prvú. Je dôležité, aby prvá vrstva pred aplikáciou druhej úplne vyschla. Pri nanášaní druhej vrstvy dbajte na to, aby bola štruktúra čo najrovnomernejšia. Po vytvrdnutí omietky je možné ju ošetrovať rovnako ako ručnú omietku.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Omietky na novostavbe

  Dobrý deň prajem

  potrebujeme urobiť omietky v celom dome. 10800 € do 18000 €

  ........

  Interiérové omietky novostavba

  Potrebujem majstra pre vapencovo-cementové omietky v interiéry bungalov 297,67 m2. 3600 € do 6000 €

  ........

  Omietnut staru tehlovu garaz

  Potrebujem omietnut tehlovu garaz zvnutra aj zvonka, 30 m2. Foto v prílohe. 540 € do 900 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Aplikácia omietok - BaumitKlima (už zakúpené) na novostavbu, 320 m2
  Strojové omietky, Hrachovište

  4500 € do 7500 €

  Cena, Omietky, 500 m2
  Strojové omietky, Košice

  10800 € do 18000 €

  Cena, Strojové omietky, cca 500 m2
  Strojové omietky, Revúca

  6300 € do 10500 €

  Cena, Sadrove omietky, 580 m2
  Strojové omietky, Zvolen

  10800 € do 18000 €

  Cena, Sadrove omietky do novostavby, 400 m2
  Strojové omietky, Čaňa

  4950 € do 8250 €

  Cena, Sadrové strojové omietky, 350 m2
  Strojové omietky, Prešov

  4500 € do 7500 €

  Cena, Sádrová vnútorna omietka nástrek, 150 m2
  Strojové omietky, Bernolákovo

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vnútorna strojova vapenocemmentova omietka, cca. 140m2
  Strojové omietky, Dvory nad Žitavou

  1800 € do 3000 €

  Cena, Strojové omietky, 259 m2 (v ploche niesú odrátané dvere a okná)
  Strojové omietky, Turová

  3600 € do 6000 €

  Cena, Sadrove omietky, Do 180m2
  Strojové omietky, Stará Lesná

  2700 € do 4500 €

  Cena, Strojove omietky sadrove, 155 m2
  Strojové omietky, Detva

  2070 € do 3450 €

  Cena, Strojove omietky sadrove, cca 500m2
  Strojové omietky, Dúbravy

  6300 € do 10500 €

  Cena, Strojove omietky, 380 m2
  Strojové omietky, Štúrovo

  4500 € do 7500 €

  Cena, 2 poschodia, niekde stierky niekde nove omietky, 260 m2
  Strojové omietky, Žilina

  4950 € do 8250 €

  Cena, Potreboval by som omietnut izbu cca 100 m2, 100 m2
  Strojové omietky, Lietavská Svinná-Babkov

  3600 € do 6000 €

  Cena, Strojová omietka, susiaca omietka, 60 m2
  Strojové omietky, Komoča

  1350 € do 2250 €

  Cena, Strojové omietky v novostavbe RD, 440 m2
  Strojové omietky, Bohdanovce

  5400 € do 9000 €

  Cena, Nástrek omietky, vyrovnanie stien, 300 m2
  Strojové omietky, Banská Bystrica

  4590 € do 7650 €

  Cena, Strojové sadrové omietky, spolu 360 m2 255 brusená tehla zvyslé konštrukcie 105 m2 betonovy strop
  Strojové omietky, Prešov

  4500 € do 7500 €

  Cena, Omietky exteriér, 150 m2
  Strojové omietky, Nitra

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vonkajsie strojové omietky, tehlovy bungalov, 170 m2
  Strojové omietky, Kočovce

  2700 € do 4500 €

  Cena, Omietky spraviť jednu izbu, každá stena má dvere a okno, 40 m2
  Strojové omietky, Nižný Hrušov

  540 € do 900 €

  Cena, Strojové omietky, 300 m2
  Strojové omietky, Sobrance

  3600 € do 6000 €

  Cena, Cenovú ponuku cca 500m2 na vapeno-cement. aj sadrové omietky, cca 500m2, tehla, cca o mesiac, dva
  Strojové omietky, Senec

  5850 € do 9750 €

  Cena, Sadrove omietky, 1000 m2
  Strojové omietky, Prešov

  7200 € do 12000 €

  Cena, Strojova omietka, vonkajsia, rekonstrukcia, 80 m2
  Strojové omietky, Levice

  1350 € do 2250 €

  Cena, Strojové omietky, Cca 150m2
  Strojové omietky, Poprad

  1800 € do 3000 €

  Cena, Strojová omietka cca plocha stien 200m2, 200 m2
  Strojové omietky, Tvrdošovce

  2700 € do 4500 €

  Cena, Strojovu omietku v dome v rozlohe, 240 m2
  Strojové omietky, Horné Obdokovce

  3150 € do 5250 €

  Cena, Strojová omietka, 130 m2
  Strojové omietky, Púchov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Strojové omietk + Natiahnuť stierky+omietky, 200 m2 cca
  Strojové omietky, Vojkovce

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vonkajšiu strojovú omietku, 100 m2
  Strojové omietky, Zemianske Sady

  1170 € do 1950 €

  Cena, Vapenno cementovu omietku, 600 m2
  Strojové omietky, Lednica

  6750 € do 11250 €

  Cena, Strojové omietky, 300 m2
  Strojové omietky, Rimavská Sobota

  3600 € do 6000 €

  Cena, Omietku a stierku v jednej izbe, 35m2
  Strojové omietky, Malacky

  720 € do 1200 €

  Cena, Strojove stierky vap-cementové, 200 m2
  Strojové omietky, Rimavské Janovce

  7200 € do 12000 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Strojové omietky?

  Strojové omietky cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  394+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Strojové omietky
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené