Pre oblasť

  Strojové omietky cena

  Koľko stojí strojová omietka? Strojové nanášanie omietky je rýchlejšie, lacnejšie a rovnako kvalitné ako ručné nanášanie omietky. Cena za dodávku materiálu a nanesenie strojovej omietky na steny a strop je 7 až 9 EUR/m2. Po dohode so zhotoviteľom, budete mať omietnuté v priebehu niekoľkých dní, ale dobrí zhotovitelia strojových omietok sú veľmi vyťažení, preto im čím skôr zavolajte a požiadajte ich o cenovú ponuku, najmä ak ide o plochy menšie ako 50 m2.

  Komu zveriť vyhotovenie strojovej omietky? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom strojových omietok vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za strojové omietky


  Náklady na strojové omietky. Náklady na dodávku materiálu a výrobu strojových omietok na stenách alebo stropoch.

  7.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  9.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Strojové omietky

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Strojová omietka, vápenná omietka 1,5 cm, hladká

  Cena za omietku vápennú strojovú omietku hrúbky 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.


  m2

  €/m2

  Strojová omietka, dvojvrstvová vápenno-cementová omietka 1,5 cm, hladká

  Cena za dvojvrstvovú vápenno-cementovú strojovú omietku hrubú 1,5 cm s presnosťou vyhladenia + - 0,5 cm / 2 m bez potrebného vyhladenia.


  m2

  €/m2

  Strojová omietka, sadrovo-cementová jednovrstvová omietka bez filcu pre neskoršie tmelenie a vyhladenie


  m2

  €/m2

  Ochrana povrchov a vstavaného nábytku

  Ochrana neomietnutých povrchov a vsavaného nábytku pomocou krepových pásiek a PE fólie.


  m2

  €/m2

  Stavebné lešeieí

  Montáž a demontáž fasádneho lešenia pre max. 60 dní do výšky 10,00 m so všetkými potrebnými prácami a vypracovaním plánu lešenia.


  m2

  €/m2

  Strojové sadrovo-vápenné omietky

  Výroba strojovej sadrovo-vápennej omietky s hrúbkou 1,5 cm na tehlové steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.


  m2

  €/m2

  Strojové vápennocementové omietky

  Výroba vápennocementovej omietky o hrúbke 1,5 cm na tehlovýché steny a AB steny. Presné vyhladenie + - 0,5 cm / 2 m. Bez potrebného vyhladzovania.


  m2

  €/m2

  Vyrovnávanie stien

  Vyrovnávanie trhlín a iných nepravidelností. Výroba vápennocementovej omietky Baumit UNICO 15 ako vyrovnávacej vrstvy o hrúbke 0 - 5 cm.


  m2

  €/m2

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Strojové omietky - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujeme vedieť o strojových omietkach?

  Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy
  Strojové omietky stien sú všeobecne lacnejšie a rýchlejšie ako ručné omietky, najmä pokiaľ ide o väčšie plochy

  1.1 Čo je to omietka?

  Omietka je konečná vrstva, ktorá sa nanáša na steny v posledných fázach výstavby. Môže byť aplikovaná na steny vnútri aj zvonka budovy. Okrem toho, že omietky poskytujú dodatočnú ochranu tehlovým alebo betónovým stenám, sa za omietkou skrývajú aj všetky elektrické a technické inštalácie v budove. Omietka tiež esteticky zakrýva rôzne nerovnosti, praskliny a vydutia, čím zaisťuje krásny vzhľad stien. Na omietky používame rôzne zmesi malty, ktoré je možné nanášať rôznymi nástrojmi a mnohými technikami, tak aby sme dosiahli estetický vzhľad. Konečný vzhľad omietky závisí od zvolenej zmesi, nástroja a techniky omietania.

  1.2 Ručné alebo strojové omietky?

  Klasické ručné omietky sú precíznou a náročnou prácou, ktorá si vyžaduje skúseného majstra. Preto je strojové omietanie stien zvyčajne lacnejšie ako ručné. Pri strojovom omietaní sa navyše zvyčajne používa zmes, ktora vo svojom zložení neobsahuje cementové pojivá. Malta bez cementu sa ľahšie prispôsobuje rôznym fyzikálnym vlastnostiam stavby. Aj z časového hľadiska sa strojové omietky vyrábajú oveľa rýchlejšie ako ručné omietky, najmä ak sú steny budovy rovné a povrchy sú veľké alebo rozsiahle. To samozrejme predstavuje aj finančnú úsporu. Ak je stien menej, kvôli všetkým prípravám potrebným pre strojovú technológiu sa finančný výpočet úspor prenáša na ručné omietky.

  2. Výber dodávateľov

  Na výrobu omietky si vyberte skúseného a osvedčeného dodávateľa. Nájdete ho pomocou rodiny a priateľov alebo na základe dobrých referencií. Spoľahlivých dodávateľov tiež nájdete na webovom portáli DaiBau, kde tiež nájdete recenzie a názory mnohých používateľov, ktorí už s dodávateľom spolupracovali. Odporúčame vám kontaktovať vybraného dodávateľa a požiadať ho o ponuku dostatočne skoro, pretože dobrí dodávatelia sú zvyčajne dosť vyťažení. Platí to najmä vtedy, ak chcete omietnuť menšie plochy do 50 m2. Po dohodnutí termínu so zhotoviteľom je možné omietku dokončiť za pár dní. Bude užitočné dohodnúť sa s dodávateľom, ak si vopred odpoviete na nasledujúce otázky:

  Je budova nová alebo zrekonštruovaná?
  Typ povrchov, ktoré by ste chceli omietnuť (steny, steny, stropy, betóny, tehly ...?
  Množstvo potrebných parapetov?
  Typ požadovanej omietky (omietka, cement, vápno - cement, ...)?
  Aký je požadovaný konečný povrch (jemný, hladký, drsný ...)?
  Potrebujete tiež omietnuť inštalačné kanály? Odhadované množstvo?

  3. Druhy strojových omietok

  Pri strojovom nanášaní omietky sa dosahuje rovnomernejšie nanášanie ako pri ručnom nanášaní. Neustálym miešaním materiálu sa tiež stáva homogénnejším. Vyhýbame sa otvorom a viditeľným stopám po zaplátaní a dosiahneme tým krajší výsledný vzhľad. Vzhľad, tepelná a zvuková izolácia omietky však závisia aj od maltovej zmesi, ktorú si zvolíme. Nasleduje niekoľko najčastejšie používaných zmesí omietok.

  3.1 Vápenno-cementová strojná omietka

  Drsnejší vzhľad omietky, ktorý pripomína ručne vyrobenú omietku, sa dosahuje vápenno-cementovou strojovou omietkou. Tento typ omietky je vhodný aj do vlhkejších miestností a na fasády, pretože je tvrdší a odolnejší voči nárazom. Dobre odoláva rôznym zaťaženiam.

  3.2 Vápenná strojná omietka

  Hladšia a jemnejšia, ale na druhej strane aj jemnejšia je strojová omietka zo zmesi sadry a vápna. Je vhodná na omietanie vnútorných stien iba v miestnostiach, kde nie je vlhkosť. Tento typ omietky sa neodporúča nanášať do kúpeľne, suterénu a iných vlhkých miestností.

  3.3 Tepelnoizolačná strojová omietka

  Zmes omietky so zmiešanými izolačnými látkami, ako sú keramzit, má tepelnoizolačný účinok. Tento typ omietky je možné nanášať aj mechanicky.

  3.4 Plastová omietka

  Takzvaná plastová omietka sa namiesto cementu vyrába akrylovými a podobnými spojivami. Vďaka nim je ľahké dosiahnuť krásny a hladký vzhľad. Má však aj horšiu stránku, pretože je zle priepustná pre vzduch v dôsledku umelých vlákien a stena pod ňou nedýcha.

  3.5 Hlinená omietka

  Špeciálnym typom omietky je hlinená omietka. Hlina je samozrejme úplne prírodný materiál, vďaka ktorému je klíma v miestnostiach s takouto omietkou zdravá. Toto je najprirodzenejšia a najekologickejšia verzia omietky, ktorú je možné nanášať aj mechanicky.

  4. Proces výroby strojných omietok

  4.1 Omietacie stroje

  Inštaláciu stenovej a stropnej omietky je možné uľahčiť zapožičaním alebo prenajatím omietacieho stroja v niektorých obchodoch so stavebným materiálom. Existuje niekoľko druhov omietacích strojov. Niektoré sú univerzálne a je možné ich použiť na akýkoľvek typ omietky, zatiaľ čo iné sa špecializujú iba na určité druhy omietok. Stroj je ručne plnený hotovou suchou zmesou, ktorú kúpime v obchode. V prístroji sa iba toto zmieša s príslušným množstvom vody, kým nevznikne rovnomerná, homogénna, vlhká malta. Omietky na strojové a ručné nanášanie majú veľmi podobné zloženie. Rozdiel je v tom, že strojná aplikačná zmes má menší granulát piesku a málo prísad potrebných pre strojovú aplikáciu.

  4.2 Správne pripravený podklad

  V prípade rôznych puklín a ďalších nepravidelností na stene, je nutné ich najskôr odstrániť resp. vyhladiť. Najskôr odstráňte všetky porušené časti tehál. Uvoľnené alebo slabo lepené tehly sa musia spevniť. Na vystuženie sa môže použiť ochranná sieťovina, najmä v prípade steny z niekoľkých rôznych materiálov. Všetky povrchy musia byť pred omietnutím pevné a suché. Na rozdiel od ručného omietania nie sú povrchy predbežne natreté základným náterom.

  4.3 Aplikácia omietky

  Podklad sa aplikuje vždy dvakrát. Prvá vrstva sa nastrieka pištoľou vodorovne do hrúbky 25 mm. Druhá vrstva rovnako hrubého pásu sa nanáša zvisle na prvú. Je dôležité, aby prvá vrstva pred aplikáciou druhej úplne vyschla. Pri nanášaní druhej vrstvy dbajte na to, aby bola štruktúra čo najrovnomernejšia. Po vytvrdnutí omietky je možné ju ošetrovať rovnako ako ručnú omietku.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Strojová sanačná jadrová omietka v pivnici

  Potrebujem naceniť koľko by stála strojová sanačná jadrová omietka do mojej pol pivnice. plocha stien je cca 180 m2. 2250 € do 3750 €

  ........

  Vapennocementová strojová omietka

  Potrebujeme vápennocementové strojové omietky do novostavby tehlového rodinného domu 720 m2 - strop je monolitický železobetonový. 8550 € do 14250 €

  ........

  Striekane omietky

  Potrebujeme na tehlovej novostavbe spraviť cementove striekane omietky, 650 m2. Viac info osobne. 8100 € do 13500 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Sadrové strojové omietky, 532 m2
  Strojové omietky, Prešov

  6750 € do 11250 €

  Cena, Sadrové strojové omietky so sieťkou, 380 m2
  Strojové omietky, Vyšná Slaná

  4500 € do 7500 €

  Cena, Strojové omietky, 560 m2
  Strojové omietky, Nové Mesto nad Váhom

  6750 € do 11250 €

  Cena, Sadrove strojové omietky, 366 m2 steny, 65 m2 stropy
  Strojové omietky, Záhorie

  5400 € do 9000 €

  Cena, Strojové vápenno-cementové omietky, cca 550 m2
  Strojové omietky, Beluša

  4950 € do 8250 €

  Cena, Striekanu sádrovu omietku, tehly 242,0 m2,beton.strop 28,0 m2
  Strojové omietky, Trenčianska Turná

  3600 € do 6000 €

  Cena, Strojove omietky, 300 m2
  Strojové omietky, Levice

  4050 € do 6750 €

  Cena, Omietnutie celeho interieru domu, 300 m²
  Strojové omietky, Markuška

  3780 € do 6300 €

  Cena, Hrubé omietnutie zadnej steny staršieho domu cca 25x3m, 75 m2
  Strojové omietky, Lučenec

  1170 € do 1950 €

  Cena, Strojové omietky v tehlovom dome, 80 m2
  Strojové omietky, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Strojové omietky, anhydritový poter, 400m2 + 120m2
  Strojové omietky, Kubrá

  9900 € do 16500 €

  Cena, Zhotovenie sadrovych omietok, 143m2
  Strojové omietky, Žiar nad Hronom

  1440 € do 2400 €

  Cena, Omietka na nastavený RD 306m2 z porfixu, 306m2
  Strojové omietky, Janíky

  3600 € do 6000 €

  Cena, Omietky interiér a exteriér, 2677.5 m2, exteriér 2328.725 m2
  Strojové omietky, Partizánske

  72000 € do 120000 €

  Cena, Strojove sadrove omietky, 250 m2
  Strojové omietky, Trnava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Vnútorné strojové omietky, 600 m2
  Strojové omietky, Nové Mesto nad Váhom

  7200 € do 12000 €

  Cena, Strojové omietky, Cca 1000 m2
  Strojové omietky, Mútne

  11700 € do 19500 €

  Cena, Vápencovo-cementové omietky, na rozlohu 460m2, 460 m2
  Strojové omietky, Malá Lehota

  5400 € do 9000 €

  Cena, Strojové omietky, vapenno cementová do wellness, 550 m2 ale to je hrubý odhad
  Strojové omietky, Jalovec

  6750 € do 11250 €

  Cena, Sadrové strojové omietky, 550 m2
  Strojové omietky, Brestovec

  6750 € do 11250 €

  Cena, Strojové omietky celý dom, 260 m2
  Strojové omietky, Námestovo

  3150 € do 5250 €

  Cena, Omietka strojová do novostavby, cca 500 m2
  Strojové omietky, Trnava

  6300 € do 10500 €

  Cena, Vyrovnať stenu v byte, strojovou omietkou, Do 40 m2
  Strojové omietky, Kremnica

  540 € do 900 €

  Cena, Strojové vápennocementové omietky, 360 m2
  Strojové omietky, Humenné

  4500 € do 7500 €

  Cena, Strojová omietka do novostavbe, 200 m2
  Strojové omietky, Spišská Nová Ves

  2250 € do 3750 €

  Cena, Vonkajšie strojové omietky na murivo Porfix, 450 m2
  Strojové omietky, Nitra

  5400 € do 9000 €

  Cena, Hladké vápenno-cementové omietky, 450 m2
  Strojové omietky, Bratislava

  5400 € do 9000 €

  Cena, Strojové omietky na pôvodné steny, 300 m2
  Strojové omietky, Nová Dubnica

  3780 € do 6300 €

  Cena, Strojové omietky do novostavby, cca 350 m2
  Strojové omietky, Jasenie

  4500 € do 7500 €

  Cena, Cementovápenné omietky, 120 m2
  Strojové omietky, Zvolen

  1800 € do 3000 €

  Cena, Striekana fasada a vnútorna omietka, 300m2 dnu, 300m2 vonku
  Strojové omietky, Mýto pod Ďumbierom

  14400 € do 24000 €

  Cena, Vápenocementové omietky, 185 m2 sú steny a 60 m² strop
  Strojové omietky, Liptovský Mikuláš

  3600 € do 6000 €

  Cena, Sadrové strojové omietky, 160 m2
  Strojové omietky, Kežmarok

  2250 € do 3750 €

  Cena, Strojové tepelnoizolačné omietky exteriéru, 330 m2
  Strojové omietky, Šajdíkove Humence

  4500 € do 7500 €

  Cena, Strojove vapennocementove omietky, 240m2
  Strojové omietky, Perín

  2700 € do 4500 €

  Cena, Spraviť omietky na klasickú tehlu, Hrubé strojové cca 100m2 a finálne celkovo na 300m2
  Strojové omietky, Zamarovce

  4050 € do 6750 €  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Strojové omietky?
  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Strojové omietky cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  461+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Strojové omietky
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené