Vonkajšie rolety, Rolety na okná, Rolety na balkón cena

  Cena roliet na okná alebo dvere je závislá od typu roliet, resp. žalúzií (klasické, podomietkové, v kastlíku, predokenné, nadokenné alebo šikmé), materiálu (PVC, hliník), od povrchu roliet a samozrejme od dodávateľa. Za klasické plastové rolety so šírkou lamiel 45 mm zaplatíte okolo 33,50€/m2, plastové rolety so šírkou lamiel 37mm stoja okolo 40€/m2 a za hliníkové žalúzie so šírkou lamiel 37mm zaplatíte 55€/m2. Aby ste sa dozvedeli presnú cenu pošlite dopyt našim overeným montérom roliet a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás aj niekoľko rád o roletách.

  Skontrolovať tiež:
  Exteriérové tienenie, cena
  POSLAŤ DOPYT REALIZÁTOROM >

  CENA ZA ROLETY


  Pre klasické plastové rolety so šírkou lamiel 45 mm odpočítajte 33,50 EUR / m2, PVC rolety so šírkou lamiel 37 mm stoja približne 40 € / m2, a pre hliníkové žalúzie so šírkou lamiel 37 mm odpočítaje 55 EUR / m2.

  35.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  55.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Vonkajšie rolety, Rolety na okná, Rolety na balkón cena

  OSTATNÉ CENY ZA ROLETY

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Podomietkové rolety

  Cena za podomietkové rolety. Cena podomietkových roliet. Cena za podomietkové rolety, spolu s izolovanými ALU boxami a klasickými ALU lamelami do šírky 40 mm, ručné ovládanie popruhov.Cena za rolety spolu s montážou.  €/m2

  m2
  dopyt

  Výmena automatického zdvíhacieho zariadenia s pásom pre rolety.

  Cena za výmenu rolety. Cena za výmenu rolety vrátane výmeny pásu.  €/kpl

  kpl
  dopyt

  Výmena roletového pásu

  Cena výmeny roletového pásu. Cena za výmenu roletového pásu.  €/kpl

  kpl
  dopyt
  SPOLU:
  POSLAŤ DOPYT >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Vonkajšie rolety - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Rolety - čo potrebujete vedieť?

  Vonkajšie rolety sú vynikajúcou ochranou proti slnku, vetru, nechceným výhľadom a dokonca aj proti vlámaniu.
  Vonkajšie rolety sú vynikajúcou ochranou proti slnku, vetru, nechceným výhľadom a dokonca aj proti vlámaniu.

  Okná prepúšťajú denné svetlo, čo výrazne prispieva k vašej pohode. Dôležitou súčasťou okna sú aj rolety, ktoré regulujú množstvo svetla, zabraňujú nechceným výhľadom a chránia okno pred vetrom, dažďom, špinou a dokonca aj vlámaním. Rolety zabraňujú prehrievaniu miestností, znižujú tepelné straty až o 25%, zlepšujú zvukovú izoláciu až o 10 dB a zároveň sa mimoriadne ľahko udržiavajú. Poskytujú ďalšie prvky proti vlámaniu tj. rôzne mechanizmy a zámky. Montáž roliet je veľmi jednoduchá. V závislosti od typu rozlišujeme medzi roletami, predokennými a vstavanými , šikmými roletami a roletami pre strešné okná. V závislosti od ceny a kvality si môžete zvoliť plastové alebo hliníkové lamely. Okrem roliet je možné inštalovať aj integrované siete proti komárom, ktoré bránia vniknutiu nežiaduceho hmyzu do miestnosti.

  1.1 Rolety z plastu, hliníku alebo dreva?

  V závislosti od materiálu lamiel rozlišujeme plastové rolety a hliníkové rolety. Plastové rolety majú duté profily vyrobené z kvalitných plastov, ktoré sú odolné proti teplotným rozdielom, vlhkosti a UV lúčom. Rolety z plastu sú dostupné v mnohých farbách od béžovej až po veľmi živé odtiene. V porovnaní s hliníkovými žalúziami sú cenovo dostupnejšie. Hliníkové rolety sú pevnejšie a odolnejšie ako plastové rolety, takže majú dlhšiu životnosť a poskytujú lepšiu ochranu proti vlámaniu. Profily sú široké 39 mm, 45 mm, 52 mm, 55 mm alebo 77 mm a sú dostupné v 12 rôznych lakovaných farbách. Drevené žalúzie sú vizuálne veľmi atraktívne, ale drevo je oveľa citlivejšie na poveternostné podmienky, preto si vyžaduje pravidelnú údržbu a renováciu.

  2. Ktorý typ roliet si vybrať?

  Na trhu existuje veľa rôznych typov roliet. Výber roliet je niekedy veľmi zložitý. Chcete možnosť úplného zatemnenia, máte obľúbenú farbu, chcete konzistentnosť s vzhľadom domu, alebo chcete tiež zabudované sieťky proti komárom? Predokenné rolety sa inštalujú na budovy, v ktorých neboli osadené žalúzie. Sú namontované na vonkajšom okennom ráme a umožňujú tiež inštaláciu integrovanej sieťky proti komárom. Okenné rolety sa inštalujú na vhodné hotové predmety. Inštalácia roliet je rýchla a ľahká. Vonkajšie žrolety chránia okno pred slnkom, vetrom a dažďom a tiež poskytujú tepelnú a zvukovú ochranu. Počas výstavby musia byť naplánované skryté rolety. Sú úplne neviditeľné a poskytujú optimálnu tepelnú a zvukovú ochranu. Inštalácia skrytých roliet sa uskutočňuje súčasne s inštaláciou okien a skrinka rolety sa potom skryje pod omietkou.

  2.1 Okenné rolety

  Okenné rolety ponúkajú kvalitnú ochranu okien a vysokú izoláciu. Skrinka rolety je pripevnená priamo na horný rám okna, takže bude minimálne viditeľná. Okenné rolety sa montujú na nové stavby a pri renováciách budov, pretože je potrebné ich inštalovať spolu s oknami. Napriek inštalácii je možné rolety ľahko udržiavať alebo opravovať.

  2.2 Predokenné rolety

  Predokenné rolety sú najpoužívanejšie rolety, pretože sa dajú namontovať kedykoľvek: počas výstavby, rekonštrukcie alebo dokonca na existujúcej fasáde. Inštaláciu roliet nie je potrebné plánovať vopred, pretože sú namontované priamo na fasáde. Napriek jednoduchej inštalácii žalúzií pre predné okná umožňujú celý výber plastových alebo hliníkových lamiel, sietí proti komárom a ručného alebo automatického ovládania. Pretože lamely roliet sú viditeľné na fasáde buďte pri výbere farby veľmi opatrní.

  2.3 Skryté žalúzie

  Skryté žalúzie sa musia plánovať počas výstavby, ale vaše úsilie sa oplatí. Budú úplne skryté z pohľadu a otvorené poskytujú maximálnu ochranu pred svetlom, teplom a vlámaním. Materiály a farby majú dlhšiu životnosť a žalúzie poskytujú dodatočnú ochranu rámu okna. Skrytá skrinka je umiestnená nad oknom a skrytá pod omietkou, takže skryté rolety sú ideálnou voľbou pre moderné budovy, ktoré vyžadujú čisté línie. Pre správnu inštaláciu musí byť v preklade vytvorený priestor alebo musí byť okno zarovnané s vonkajším okrajom nosnej konštrukcie. Podomietkové rolety môžu byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu a môžu mať zabudovanú sieťku proti komárom.

  2.4 Šikmé rolety

  Šikmé rolety sa používajú pre nepravidelne tvarované okná pod uhlom 0,5 ° až 45 °. Týmto spôsobom je možné dobre zatieniť okrúhle, trojuholníkové, šesťuholníkové a dokonca aj asymetrické okná. Nepravidelný tvar roliet oslabuje ich konštrukčnú pevnosť, pri ktorej sa vždy používajú len hliníkové žalúzie bez vetracích otvorov.

  2.5 Žalúzie pre strešné okná

  Je tiež možné zatieniť strešné okná žalúziami, ktoré sú obzvlášť problematické v prípade prehriatia a tepelných strát. Strešné rolety sú navrhnuté tak, aby po nich dážď a sneh sa ľahko kĺzal a nezadržiaval sa.

  2.6 Sieťky proti hmyzu pre rolety

  Niekedy chceme mať v miestnosti svetlo a čerstvý vzduch, ale nechceme pustiť dnu komáre ani iný nepríjemný hmyz. Väčšina typov roliet umožňuje súčasnú inštaláciu roletových sietí proti hmyzu. Otvárajú sa nezávisle od žalúzií, takže si môžete nastaviť otváranie okna podľa vášho želania.

  2.7 Elektrické rolety

  Žalúzie je možné ovládať manuálne alebo automaticky pomocou elektromotora. Na vašom smartfóne sú k dispozícii prepínače, diaľkové ovládače alebo mobilné aplikácie. Výhodou elektrických roliet je pohodlnejšie otváranie a zatváranie, čo platí najmä pre veľké alebo ťažko prístupné okná. V spojení s inteligentným systémom je možné žalúzie automaticky nastavovať podľa hodín alebo počasia, čím sa zabezpečuje optimálna teplota v miestnosti. Automatický pohon tiež znižuje tepelné straty v dôsledku neexistencie manuálneho otvárania ovládania.

  2.8 Proti vlámaniu

  Rolety poskytujú dostatočnú ochranu proti vlámaniu. Špeciálne bezpečnostné pružiny zabraňujú otvoreniu žalúzií zvonku. Možno ich uzamknúť pomocou roletových uzáverov, túto poistku však nie je možné použiť s automatickými roletami. Alternatívne môžete použiť špeciálne uzamknutie proti vlámaniu, ktoré automaticky uzamkne žalúzie v zníženej polohe, ale tento systém sa používa iba pre rolety s jedným príkazom alebo elektrické motorové rolety.

  3. Dodávatelia roliet - ako ich vybrať?

  Na trhu je veľa poskytovateľov žalúzií, takže vyvstáva otázka, ako sa rozhodnúť? Je potrebné rozlišovať medzi systémom roliet a montérom. V predchádzajúcich odstavcoch sme ukázali, akú úlohu hrá materiál roliet, šírka lamiel a typ roliet. Toto je tiež ovplyvnené spôsobom inštalácie, ktorý môže byť nad oknom, pred oknom alebo skrytý. Konečným prínosom ku kvalite žalúzií je profesionálna inštalácia. Na portáli DaiBau sa zhromažďuje množstvo montérov roliet. Môžete si prezrieť ich referencie a názory predchádzajúcich zákazníkov. Pošlite im dopyt a porovnajte prijaté ponuky. Týmto spôsobom určite nájdete to najlepšie pre vás.

  4. Montáž roliet

  Montáž žalúzií nie je komplikovaný proces. Inštalácia okenných a skrytých žalúzií musí byť zabezpečená počas stavby alebo renovácie. Týmto spôsobom sa vytvorí vhodný priestor, napríklad zub konštrukcii okna alebo montáž okna na vonkajšej strane nosnej konštrukcie. Súčasne s inštaláciou okien montér namontuje aj roletovú skrinku.

  4.1 Inštalácia roliet na existujúce okná

  Rolety je možné nainštalovať aj neskôr. Montáž roliet na existujúce okná je rýchla a ľahká, pretože žalúzie sú pripevnené k vonkajšiemu rámu okna. Pretože rolety budú viditeľné na fasáde, starostlivo si vyberte vzhľad. Správnym výberom farieb pre rolety, lamely, koľajnice a skrinky môžete zdôrazniť alebo zjemniť niektoré architektonické prvky vášho domu.

  5. Oprava

  Oprava roliet je často lacnejšia ako nákup nových. Väčšina porúch sú menšie alebo iba opotrebované časti, ktoré sa dajú ľahko opraviť alebo vymeniť. Najčastejšie opravy roliet sú výmena ložísk, výmena lamiel, výmena motora atď. Náhradné diely pre rolety sú oveľa lacnejšie ako celý systém, ale skôr ako sa rozhodnete opraviť rolety, skontrolujte cenu nových roliet.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  OKENNÉ ROLETY NA ZATEPLENÚ FASÁDU.

  Dobrý deň prajem

  Idem zatepliť fasádu RD , podľa realizátora treba odstrániť staré plastové pred okenné rolety a nahradiť vhodnými na zateplenú fasádu.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 450 € do 750 €


  ........

  VONKAJSIE ROLETY RODINÝ DOM

  Dobrý deň prajem

  potrebujem dodať a montovať rolety na existujuce okná 9 ks vonkajsie

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 450 € do 750 €


  ........

  VONKAJSIE BALKONOVE ROLETY + MONTAŽ

  Dobrý deň prajem

  potrebujem dodať a montovať
  vonkajsie plastove vysuvacie rolety

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 720 € do 1200 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, VONKAJŠIE HLINÍKOVÉ ROLETY NA BALKÓN, PO POPISE
  Rolety, Piešťany

  315 € do 525 €

  CENA, VONKAJŠIE ROLETY - DODÁVKA A MONTÁŽ, CCA 5 OKIEN A 1 BALKONOVÉ DVERE
  Rolety, Bratislava

  270 € do 450 €

  CENA, VONKAJŠIE HLINÍKOVÉ ROLETY, 3 KS. OKNÁ 1800 X 1400 MM
  Rolety, Stupava

  720 € do 1200 €

  CENA, ROLETY VONKAJŠIE HLINÍKOVÉ , MANUÁLNE , DVE ROZMERY 145 X 210 CMM
  Rolety, Lehnice

  450 € do 750 €

  CENA, ROLETY NA 1 OKNO, 2400X1550
  Rolety, Nitra

  540 € do 900 €

  CENA, HLINÍKOVÉ ROLETY, 120X150/ 1 KS
  Rolety, Modra

  225 € do 375 €

  CENA, VÝMENA VODIACEJ ŠNÚRY, 1
  Rolety, Bratislava

  450 € do 750 €

  CENA, SIEŤKY NA 2 OKNÁ A 1 BALKÓNOVÉ DVERE V PANELÁKU. , 2 OKNÁ A 1 BALKÓNOVÉ DVERE
  Rolety, Harmanec

  900 € do 1500 €

  CENA, BIELE INTERIEROVE ZALUZIE ALEBO ROLETY , 2KS 820X1510 2KS 650X1510 1KS 660X420 1KS 660X970
  Rolety, Šamorín

  1350 € do 2250 €

  CENA, ROLETA VNÚTORNÉ NA TRI OKNÁ, PO POPISE
  Rolety, Malacky

  450 € do 750 €

  CENA, NOVÉ ROLETY A OPRAVA STARYCH, DVOJKRÍDLOVÉ OKNO 85 X 153 A 120 X 153
  Rolety, Levice

  900 € do 1500 €

  CENA, HLINIKOVE VONKAJSIE ROLETY , 6
  Rolety, Bernolákovo

  1080 € do 1800 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  ROLETY CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 268 SPOLOČNOSŤAMI PRE ROLETY


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI ROLETY?

  Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené