Koľko stojí laminátová podlaha? Kladenie laminátu je cenovo dostupné. Laminát alebo plávajúca podlaha sa odporúča najmä do priestorov, ktoré nie sú príliš zaťažované, preto sa používa ako dočasná a lacná podlahová krytina. Cena laminátovej podlahy závisí od kvality laminátu, textúry, prípravy podkladu a samozrejme od zhotoviteľa. Na pokládku laminátovej podlahy potrebujete pevný, rovný a suchý povrch. Cena za dodávku a pokládku laminátu s klik systémom, spolu s materiálom, sa pohybuje v rozmedzí 15 až 20 EUR/m2.
Komu zveriť vyhotovenie laminátovej podlahy? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným pokladačom laminátu vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.
Vaše množstvo
jednotka
Orientačná cena
Vaša cena
Cena za položenie laminátovej podlahy s priemernými nákladmi na odstránenie.
Cena za pokádku plávajúcej laminátovej podlahy s prípravou podkladu, pokládkou plste a pokládkou laminátu.
Demontáž existujúcej laminátovej podlahy a odvoz na skládku.
Aplikácia nivelačnej hmoty do 3 mm. Presná cena sa stanoví po skutočnej spotrebe materiálu na kg.
Laminát, 8-12 mm, trieda 32. Vhodné pre podlahové vykurovanie.
Laminát, rozmery 1,376 x 193 x 11 mm. spôsob spojenia : UniFit. Trieda opotrebenia: 32 / AC4. Antistatický náter, póry, drevený profil. Vhodný na podlahové vykurovanie.
Príprava podkladu na poter s potrebným obrúsením a vyčistením, nanesenie epoxidovej parozábrany.
Dodávka a montáž nízkych líšt z masívu do 30 mm, vyrobených z jasanu, dubu alebo buku na rovné steny, steny bez nerovností.
Aplikácia nivelačnej hmoty do 10 mm a brúsenie.
Odstránenie starých keramických dlaždíc a odvoz materiálu na skládku.
Odstránenie starých perkiet a odvoz na skládku.
Dodávka, pokládka a rezanie OSB 15 mm dosiek.
Pe fólija pod podlahu 0,20mm.
Dodávka a montáž plastových líšt, steny bez nerovností.
Styrodur v kotúčoch hrúbky 1,6mm.
Pokládka laminátovej podlahy na klik systém. Vysatie, pokládka podložky, pokládka laminátovej podlahy. Cena závisí od metrov štvorcových a univerzálnosti, členitosti priestorov.
Laminát, 8-12 mm, trieda 32. Vhodné pre podlahové vykurovanie.
Bez nanesenia parozábrany.
Dodávka a montáž vysokých líšt z masívu do 52 mm, vyrobených z jasanu, dubu alebo buku na ploché steny, steny bez nerovností.
Ak plánujete oživenie podlahy vo svojom dome, laminátové podlahy resp. plávajúce podlahy môžu byť skvelou voľbou. Tieto odolné podlahy sú k dispozícii v širokej škále farieb, štýlov a v rôznych stupňoch kvality. Predtým, než začnete s prestavbou domu, je dôležité vedieť niekoľko faktov o laminátových podlahách, aby ste sa mohli správne rozhodnúť, či sú pre vás to pravé.
Laminátová podlaha je kompozitná podlaha, čo znamená, že je vyrobená z niekoľkých materiálov v jednom. Sú vyrobené z drevotrieskovej dosky z drevotriesky, ktorá je potiahnutá „grafickou vrstvou“ a ochranným náterom. Tento typ podlahy je možné aplikovať v ktorejkoľvek miestnosti vášho domu, čo uľahčuje vytvorenie jednotného a plynulého vzhľadu. Laminát bol vynájdený už v roku 1977, ale stále je populárnym produktom, ktorý sa dodnes často objavuje v mnohých domácnostiach.
Ako pri každom materiáli, aj pri lamináte existujú určité výhody a nevýhody. Pozrime sa na ne bližšie, aby sme získali jasnejšiu predstavu o tom, či je laminát pre vás ten pravý.
Laminátová podlaha je dostupná vo forme dosiek alebo dlaždíc, čo uľahčuje vytváranie požadovaného vzhľadu podlahy. Laminát sa ľahko kladie so sklopenými hranami na klik. Tenká vrstva penovej a gumenej podložky robí laminát tichým a pohodlným. Pravé drevo sa na výrobu laminátových podláh nepoužíva, čo znamená, že sú chytrou voľbou, ak máte obavy z nadmerného odlesňovania a udržateľnosti. POZ (prchavé organické zlúčeniny) sa z laminátu neuvoľňujú, pretože nie je potrebné používať lepidlo. Laminát je mimoriadne odolný, takže je skvelou voľbou pre všetky domácnosti, aj s malými deťmi. Tiež je veľmi jednoduché udržiavať čistotu podlahy pravidelným zametaním a občasným vytieraním.
Aj keď sú laminátové podlahy cenovo dostupné, zvyčajne to nie je najlepšia voľba pre kupcov nového bývania, ktorí uprednostňujú masívne drevo alebo dlaždice. Laminát je citlivý na vlhkosť, preto nie je vhodný na kladenie do suterénov alebo do priestorov s vysokou vlhkosťou. Ak chcete v kúpeľni položiť laminátovú podlahu, musíte sa ubezpečiť, že sú všetky okraje lamiel alebo panelov prilepené a obvod musí byť počas pokládky utesnený tmelom. Ak sa zaujímate aj o životné prostredie, tak plávajúca podlaha nie je pre vás vhodná, pretože slabá stránka tejto podlahovej krytiny je, že ochranná vrstva na lamináte nie je biologicky odbúrateľná.
Aby ste boli spokojní s konečným výsledkom, je dôležité zvoliť si tú najlepšiu laminátovú podlahu pre váš domov. Či už je to farba, hrúbka alebo štýl, mnoho značiek ponúka vysoko kvalitné a odolné podlahové lamináty, ktoré vydržia roky. Tu je niekoľko kľúčových funkcií, ktoré by ste mali hľadať pri výbere najlepšej laminátovej podlahy pre váš dom:
Hľadajte laminátové podlahy, ktoré majú zaklapávací montážny systém, ktorý zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dosky. Aplikácia tohto typu podláh je jednoduchá a bezchybná.
Najlepšie laminátové podlahy obsahujú veľmi odolný a vodeodolný tmel, ktorý sa nanáša na vrchnú vrstvu pre ďalšiu ochranu.
Väčšina laminátových podláh je odolná, ale snažte sa o podlahy s hodnotením AC4, čo znamená, že vaša podlaha vydrží veľkú premávku bez toho, aby bola poškriabaná alebo inak poškodená.
Kvalitná laminátová podlaha je odolná voči poliatiu a škvrnám. Sú vhodné aj do miestností, ako je kúpeľňa alebo kuchyňa, bez obáv z poškodenia vodou.
Značky kvalitných laminátových podláh ponúkajú rôzne štýly, farby a vzory. Uistite sa, že ste si vybrali laminát v tieni alebo dizajne, ktorý sa vám páči.
Či už máte radi vzhľad s vysokým leskom alebo tlmené matné povrchy, vyberte si kvalitný laminát s pre vás vyhovujúcou intenzitou lesku.
Každý výrobca laminátu ponúka svoje vlastné záručné podmienky. Vyberte si značku, ktorá vám ponúka minimálne 10-ročnú záruku alebo dokonca doživotnú záruku pre maximálnu ochranu.
Laminátové podlahy nájdete v rôznych tvaroch, veľkostiach a štýloch. Či už aktualizujete kuchyňu alebo celý domov, musíte hľadať niektoré kľúčové funkcie, aby ste si mohli zvoliť tu pravú laminátovú podlahu splňujúcu vaše potreby.
Laminátovú podlahu z dreva je možné niekoľkokrát obnoviť obrúsením vrchnej vrstvy a nanesením nového náteru. Plastová plávajúca podlaha sa nedá nijako opracovať, ale zvyčajne je oveľa lacnejšia ako drevo. S oboma dosiahnete vzhľad skutočného dreva, ale s plastovou verziou nie je potrebná náročná údržba. Na rozdiel od podláh z masívneho dreva nemusíte na laminátové podlahy nanášať ochranné nátery. Existujú v rôznych hrúbkach od 6 do 12 mm. Čím je plát alebo lamela hrubšia, tým bude odolnejšia proti nárazu a kročajovému hluku. Hrubší laminát lepšie absorbuje hluk, takže je ideálny na použitie pre podlahy najmä v domoch kde sa zvuky ľahšie prenášajú. Laminátové podlahy sú k dispozícii vo forme predĺžených lamiel (napríklad plávajúcej podlahy), ktoré vytvárajú vzhľad skutočného dreva, a sú tu aj laminátové podlahové dlaždice. Sú ideálne aj, ak sa vám páči estetika kamenných alebo keramických dlaždíc vo vašej domácnosti. V závislosti od požadovaného vzhľadu si môžete tiež vybrať medzi matným alebo lesklým povrchom.
Ak pokladáte do kuchyne laminátové podlahy, vyberte si farbu, ktorá bude pekne ladiť s vašimi skrinkami a doskami. Uistite sa, že je najskôr použitý podklad, aby bola vaša podlaha chránená pred vlhkosťou a poškodením. Ak chcete, aby bola vaša laminátová podlaha čistá, ihneď ju utrite alebo vysušte ak ju zmočíte. Pravidelné odstraňovanie prachu, zametanie alebo vysávanie podlahy zabráni tomu, aby nečistoty a potraviny poškriabali ochrannú vrstvu a znížia hromadenie nečistôt a špiny.
Pokiaľ ide o trendy farby, v posledných rokoch je populárnou možnosťou šedá. Sivú laminátovú podlahu nájdete v rôznych odtieňoch, od svetlých až po tmavé, rustikálne a moderné. sivá laminátová podlaha dodá vášmu domovu moderný vzhľad a skvele poslúži pri skrývaní nedokonalostí. Vyberte si sivú farbu, ktorá bude dobre ladiť s farbami stien, nábytkom a inými prvkami. Väčšina sivých laminátových podláh je navrhnutá tak, aby vyzerala ako drevo natreté sivým lakom. Takto vytvoríte rustikálny, hrejivý vzhľad a dojem v každej miestnosti vášho domu.
Pokiaľ ide o výber laminátových podláh pre vašu kúpeľňu, vyberte si tie, ktoré sú vodotesné. Vyberte si podlahu s kvalitnou ochrannou vrstvou, ktorá nedovolí vode preniknúť pod podlahu. Niektoré značky ponúkajú na svoju podlahu pôsobivé záruky, takže si vyberte výrobcu, ktorý vám pomôže chrániť vašu investíciu poskytnutím 10-ročnej alebo viac-ročnej záruky. Pretože laminátová podlaha má hladký povrch, pridajte na zem kúpeľňové koberce, aby ste predišli neočakávaným pošmyknutiam a pádom.
Možno vás prekvapí zistenie, že na steny môžete použiť aj laminátovú podlahu. Vyberte si laminátové dosky s autentickým vzorom alebo potlačou dreva či kameňa. Laminátové dosky môžete upevniť na steny pomocou lepidla a pištole na klince. Pred pripevnením k stenám zmerajte a narežte laminátové dosky na správnu dĺžku. Nezabudnite medzi kúskami nechať malú škáru, aby sa materiál mohol rozťahovať a sťahovať, aby sa neohýbal.
Ak sa do kúpeľne alebo kuchyne rozhodneme pre laminát, nezabudnite zvoliť vodeodolný laminát. Niektoré značky používajú výraz vodotesný, ale v skutočnosti je ich laminát iba nepremokavý. Najlepší vodeodolný laminát ochráni vašu podlahu pred vlhkosťou a zabráni prenikaniu vody pod plochu podlahových dosiek. Uistite sa, že je váša nová laminátová podlaha úplne vodotesná a nielen nepremokavá, inak riskujete trvalé poškodenie vlhkosťou, ak ihneď neutriete rozliatu tekutinu. Ak si želáte vylepšiť hydroizolačné vlastnosti laminátu môžete po obvode a na podklad pridať silikónový tmel. Tento jednoduchý krok vytvorí nepriepustné tesnenie a je odporúčaný pre kúpeľne, kuchyne a práčovne.
Ak chcete laminátovú podlahu položiť sami, alebo máte otázky týkajúce sa opráv a údržby, tu je niekoľko rýchlych a ľahkých pokynov, ktoré vám pomôžu pri postupe.
Vypočítajte si metere štvorcové podlahy a pridajte ďalších 10 - 15% na odpad. Začnite na druhom konci miestnosti a zmerajte dosky tak, aby boli rovnobežne so stenou. Pomocou kotúčovej píly zrežte laminátové dosky na správnu veľkosť. Pri kladení každej jednotlivého riadku používajte drevené rozpery, aby sa materiál mohol roztiahnuť. Pripevnite každú dosku tak, že ju položíte na príslušný kúsok pod uhlom, až kým nezapadne na miesto. Tento postup opakujte v každom riadku. Každú dosku môžete na mieste jemne pritĺcť kúskom dreva a gumovou paličkou. Medzitým skontrolujte, či nevznikli medzery, a každý kus znova pripevnite, aby zapadol rovnomerne a bezchybne. Na ochranu podkladu naneste tmel po okrajoch miestnosti (odporúčame číry silikón).
Každý kúsok laminátu rozrežte kotúčovou pílou, ručnou alebo stolnou pílou. Pre hladký rez sa odporúča diamantový kotúč. Každý kúsok laminátu režte konečnou stranou nahor. Pri rezaní každého kúska choďte pomaly, aby ste zabezpečili vyrovnaný rez, ktorý smeruje na koniec.
Odstráňte všetky staré podlahy a podlahu pozametajte a vysajte. Ak vaša laminátová podlaha neobsahuje pripevnený podklad, začnite ho pokladať tak, aby pokrýval celú podlahu. Pred položením laminátovej podlahy odstráňte staré podlahové krytiny a lišty. Ličty po uložení podlahy môžete uložiť späť. Pred rezaním laminátových dosiek alebo plátov ich usporiadajte na podlahe, aby ste určili najlepšie rozloženie. Orežte jazýčky (perá) z dosiek, ktoré umiestnite priamo k stene. Začnite položením prvého radu na najdlhšiu stenu, začnite vpravo a pokračujte doľava. Každý kus roztiahnite pomocou rozperiek o niekoľko milimetrov od seba. Postup opakujte v každom rade, až kým nedosiahnete protiľahlú stenu v miestnosti.
Nájdite súpravu na opravu laminátu, ktorá zodpovedá farbe vašej podlahy. Môže obsahovať farebný tmel alebo vosk na opravu drobných škrabancov. Na škrabance jemne naneste tmel alebo vosk, aby sa vyplnili medzery. Tmel je ideálny pre širšie škrabance, ktoré vosk nemusí dostatočne pokryť. Pomocou tmelového noža pretiahnite tmel cez škrabance a držte ho v 45-stupňovom uhle a zároveň ho tlačte proti poškriabanému povrchu . Predtým, ako začnete chodiť po tejto časti podlahy, nechajte tmel vytvrdnúť. Možno nie je potrebné vymeniť jednotlivé laminátové dosky alebo dlaždice kvôli extrémne hlboké škrabance, ak sa nedajú opraviť tradičnými metódami.
Najskôr podlahu dôkladne vyčistite a povysávajte, potom postihnuté miesto utrite utierkou proti prachu alebo handričkou z mikrovlákna. Na zaschnutú farbu NANÁŠAJTE bavlnenou handričkou odstraňovač farieb alebo odmasťovač podláh. Čistič aplikujte niekoľko minút vtieraním do farby. Miesto utrite suchou handričkou a v prípade potreby znovu použite odstraňovač farby, aby ste odstránili zvyšky farby. Postupujte podľa rovnakých pokynov ako vyššie, ale namiesto odstraňovačov farieb alebo odmasťovačov podláh používajte čistiaci prostriedok na okná na báze amoniaku. Na odstránenie zvyškov farby môžete použiť aj acetónový odlakovač. Laminátovú podlahu vždy opláchnite teplou vodou a po odstránení škvŕn ju dôkladne osušte.
Odstráňte obloženie a okrajové lišty a potom poter vyrovnajte s vyrovnávacou hmotou, aby bol povrch rovný a hladký. Položte parozábranu podľa pokynov výrobcu. Pri pokládke laminátových podláh postupujte rovnako ako pri iných podlahách. Ak pokladáte laminátovú podlahu na čerstvý poter, nechajte ho pred položením laminátovej podlahy dobre vysušiť (najmenej 30 dní).
daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom
Uložiť plavajúcu podlahu
Potreboval by som vymeniť plávajúcu podlahu v zariadenom byte. Bolo by to približne 35m², aká by bola približná cena a ako dlho by to trvalo?
Ďakujem
360 € do 600 €
Laminátovú podlahu - poradiť a komplet všetko zabezpečiť
Potrebujem v jednej izbe novú laminátovú podlahu, zamerať, možnosť výberu - vzorky, všetko komplet zabezpečiť a zrealizovať. Fotky v prílohe. 720 € do 1200 €
Montaz plavajucej podlahy
Potrebujeme majstra pre montáž plavajúcej podlahy 105 m2. Klikovy system plavajuca poldaha. 1080 € do 1800 €
Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.