Oporný múr cena

  Koľko stojí oporný alebo podporný múr? Obtiažnosť terénu môže výrazne zdražiť stavbu, pretože je zvyčajne potrebné postaviť špeciálne základy a terén zabezpečiť s opornými múrmi. Ak je oporný alebo podporný múr vyšší ako 1,5 m, potom potrebujete aj stavebné povolenie, ktoré ešte zdraží stavbu. Čím vyšší je oporný múr, tým širšie musia byť základy. Odporúčame aj statický výpočet, ktorý vám zhotoví inžinier - statik. Cena zhotovenia oporného múra, s predprípravou, výstužou a vybetónovaním sa pohybuje okolo 120-150 EUR/m2. Pošlite dopyt našim skúseným zhotoviteľom oporných múrov a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás aj niekoľko rád o oporných múroch.

  Skontrolovať tiež:
  Stavebné firmy, cena
  POSLAŤ DOPYT REALIZÁTOROM >

  CENA ZA BETÓNOVÝ OPORNÝ MÚR


  Cena múru. Cena za výstavbu oporného múru, s prípravou, vystužením a aplikáciou betónu.

  120.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  150.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Oporný múr cena

  OSTATNÉ CENY ZA OPORNÉ MÚRY

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Kamenný oporný múr

  Cena za oporný múr. Cena za vystavanie kamenného oporného múru hrúbky 30 cm do 40 cm so spotrebou kameňa 0,3 m3/m2, spolu so založením základov a inštaláciou sieťovej výstuže. Cena za oporný múr do výšky 150 cm.  €/m2

  m2
  dopyt
  SPOLU:
  POSLAŤ DOPYT >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  OPORNÝ MÚR – VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  1. Oporný múr

  Oporný múr alebo oporná stena je konštrukcia medzi dvoma výškovými úrovňami terénu, ktorá zabraňuje zosúvaniu zeminy z vyššieho terénu do nižšieho a vyrovnáva terén. Oporné múry sa preto používajú na tých miestach, kde by v dôsledku väčšieho výškového rozdielu v teréne mohlo dôjsť k zosuvu pôdy. Oporný múr je bežným riešením vo dvoroch alebo záhradách, a používa sa aj na terénne úpravy (oporný železničný múr). Zaisťuje, že pôda vyššieho terénu zostane na svojom mieste, čím okolie vášho domu pôsobí čisto a upravene. 

  Oporný múr môže byť vyrobený z kameňa, betónu alebo dokonca z dreva
  Oporný múr môže byť vyrobený z kameňa, betónu alebo dokonca z dreva

  2. Druhy oporných múrov

  Existuje niekoľko typov oporných múrov. Oporná stena môže byť vyrobená z kameňa, betónu, železobetónu, tehly alebo dokonca z dreva. Používajú sa aj prefabrikáty. Aká odolná bude stena a ako dlho bude slúžiť svojmu účelu, závisí nielen od kvality práce, ale aj od materiálu. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody a je úplne zrejmé, že nie každý môže byť použitý na každý účel. Výber materiálu, ktorý  bude  použitý na vyhotovenie oporného múru, závisí od vlastností terénu alebo jeho sklonu, polohy a celkového vzhľadu okolia domu. Odporúča sa, aby oporný múr štylisticky ladil s okolím, predovšetkým, aby bol čo najmenej nápadný. Oporný múr je stavebná štruktúra, ktorá je sama o sebe nápadná, preto je dôležité, aby splynula s prostredím. To je tiež dôvod, prečo sú oporné múry často dodatočne pokryté vegetáciou, ktorá je vysadená vo vyšších bodoch, alebo je samotná oporná stena navrhnutá tak, že sú do nej vysadené rastliny.

  2.1. Klasické betónové oporné múry

  Betónové oporné múry sú najbežnejšou voľbou. Vplýva na to ich univerzálnosť, neutrálny vzhľad a predovšetkým mimoriadna odolnosť voči všetkým poveternostným podmienkam. Betónový oporný múr sa vyrobí tak, že sa najskôr pripraví debnenie s výstužou, do ktorého sa potom naleje betón. Na prípravu debnenia s výstužou potrebné sú určité znalosti a skúsenosti. Betónová oporná stena môže byť vyrobená bez výstuže, ale taká konštrukcia bude slabšia a menej odolná voči mechanickým zmenám. Výhodou betónového oporného múru  je to, že ho prakticky netreba opravovať, pretože väčšinou pozostáva z jedného kusa, a tlakové sily sú  rovnomerne rozložené po celom jeho povrchu. Okrem malého sadania (hovoríme o niekoľkých milimetroch) by sa nemali očakávať žiadne iné zmeny na betónovom  opornom múre. Ak sa betónový múr začne nakláňať v smere tlaku pôdy, znamená to len, že základy neboli správne vyhotovené alebo že požadovaná hrúbka betónu bola nesprávne odhadnutá.

  2.2. Oporný múr z betónových prvkov

  Oporný múr môže byť vyrobený z prefabrikátov. Hotové betónové prvky vyrobené v továrni sa ľahko prepravia na stavenisko a po ich umiestnení na plánované miesto vznikne montovaný betónový oporný múr. Celá dĺžka opornej steny  je  zložená z niekoľkých prepojených prefabrikátov. Výhodou týmto spôsobom realizovaného oporného múru v porovnaní s klasickou konštrukciou je kratší čas, vyššia kvalita betónových prvkov vďaka továrenskej výrobe betónu a jeho vytvrdzovaniu, tiež o niečo nižšia cena v porovnaní s klasickým betónovým múrom.

  2.3. Oporný múr z betónových tvárnic

  Oporný múr z betónových tvárnic je svojou trvanlivosťou a odolnosťou porovnateľný s liatym betónovým oporným múrom, ibaže jeho konštrukcia je o niečo jednoduchšia. Nevyžaduje debnenie ani vystuženie, ale potrebujeme prípravu terénu a základov. Môže byť postavený z klasických betónových tvárnic, plných alebo dutých, lámaných alebo štiepaných. Tento druh oporného múru je vyrobený prakticky rovnako ako tehlový múr – tvárnice (bloky) sú naskladané na seba a potom spojené maltou. Oporný múr spolu s použitou betónovou dlažbou môže tvoriť estetický celok, vertikálny múr je pokračovaním horizontálne použitých betónových prvkov.

  2.4. Kamenné oporné múry

  Kamenné oporné múry sú veľmi obľúbené najmä v oblasti Stredozemného mora. Treba však mať na zreteli, že sú pomerne náročné na realizáciu. Výberu kameňa by sa mala venovať osobitná pozornosť. Najlepšia voľba je použiť kameň, ktorý nájdete na mieste, kde plánujete postaviť oporný múr. Malo by sa však vyhnúť mäkším druhom kameňa, pretože sú menej odolné na vodu a poveternostné podmienky. Netreba použiť porézne kamene, ktoré rýchlo nasávajú vodu, ani bridlicu, ktorá sa ľahko láme na menšie kúsky. Na druhej strane veľmi tvrdé skaly tiež nie sú veľmi vhodné, aj keď sú veľmi stabilné a odolné voči atmosférickým vplyvom. Kameň z kameňolomu totiž nikdy nemožno ukladať priamo do oporného múru; zvyčajne sa musí najprv opracovať na určitý tvar. Táto úloha je v prípade tvrdých skál veľmi náročná alebo dokonca nemožná.

  Pri výbere kameňa, ktorý bude použitý na vyhotovenie opornej steny, sa okrem výberu vhodného druhu a tvrdosti kameňa treba rozhodnúť aj pre kamene správnej veľkosti. Najlepšie a najpraktickejšie je vziať kamene, z ktorých sa dá oporný múr pomerne rýchlo a ľahko urobiť bez dodatočného spracovania a delenia (lámania). Príliš veľké kamene vyžaduje veľa práce navyše pri vyhotovení oporného múru a príliš malé kamene spôsobia, že oporný múr bude pôsobiť nestabilne. Drvený kameň je možné objednať v kameňolome a potom ho spracovať, čo je v zásade drahšie ako obstaranie kameňa od dodávateľov stavebného materiálu.

  2.5. Drevený oporný múr

  Najvzácnejšia verzia oporného múru je určite drevený oporný múr. Je to predovšetkým kvôli citlivosti a nestabilite dreva, ktoré je zo všetkých uvedených materiálov najmenej odolné voči najhorším poveternostným podmienkam. Drevené oporné steny sú náročné na údržbu, pretože drevené dosky je potrebné neustále kontrolovať a natierať ochrannými nátermi, farbami alebo lakmi a poškodené alebo zhnité treba čo najskôr vymeniť za nové. Napriek tomu ponúka drevený oporný múr aj niekoľko výhod. Jednou z hlavných je jeho cena, pretože drevené dosky si môžeme rezať sami. V tomto prípade nám stačí zaobstarať oceľové tyče (stĺpiky), ku ktorým treba pripevniť drevené prvky. Ďalšou výhodou takéhoto oporného múru je jednoduchá konštrukcia, pretože veľkosť a tvar drevených dosiek je možné rýchlo prerobiť a prispôsobiť a oceľové stĺpy okrem základov nevyžadujú žiadne ďalšie práce. V neposlednom rade je drevený oporný múr vyrobený z úplne prírodného materiálu, ktorý je možné rýchlo recyklovať a vymeniť, takže je dobrou voľbou v prípadoch, keď je potrebné rýchle a dočasné riešenie.

  3. Ako vyrobiť betónový oporný múr?

  3.1. Príprava terénu pre oporný múr

  Predtým, ako začnete s realizáciou oporného múru, musíte urobiť vhodné základy, pretože iba pevné základy budú schopné poskytnúť stabilnú opornú stenu, ktorá bude slúžiť svojmu účelu. Aby sme mohli položiť základy, musíme najskôr vykopať jamu pre základy, teda pripraviť pôdu, ktorej dno treba pokryť vrstvou štrku (vrstva jemnejšieho a väčšieho štrku a niekedy aj piesku, v hrúbke 10 cm až 20 cm, zriedka viac). Potrebné je zhutniť ju, aby sa stala kompaktným, neporéznym a mrazuvzdorným materiálom. Potom môžeme začať s betónovaním základov, ktoré je možné v prípade potreby aj vystužiť.

  3.2. Základy oporného múru

  Po ukončenej príprave začíname s betónovaním pásových základov. Aké rozmery musia mať základy oporného múru, závisí od rozmerov samotného múru. V zásade platí, že šírka aj hĺbka základov sú rovnaké ako štandardné rozmery pásových základov. To znamená, že základy by mali byť hlboké 80 cm až 100 cm a šírka základov by mala byť 50 cm až 70 cm. Hĺbka závisí od geografickej oblasti a rozsahu pôdneho mrazu, a šírka závisí od šírky samotného múru. V zásade platí, že základy musia byť aspoň dvakrát také široké ako stena. V dôsledku príliš úzkych základov môže oporný múr začať sadať. Ak sú základy plytké, voda v nich v zime zamrzne, čo spôsobí praskanie a koróziu výstuže v základoch. 

  3.3. Debnenie a výstuž pre základy

  Pásové základy sa robia pomocou dreveného debnenia. Stavba základov bez debnenia sa v žiadnom prípade neodporúča. Totižto niektorí zhotovitelia jednoducho preskočia inštaláciu dreveného debnenia a nalejú betón priamo do pripraveného terénu (stavebnej jamy), čo sa v žiadnom prípade neodporúča. Je to možné, ale potom je prakticky nemožné kontrolovať presnosť konštrukcie a rozmery základov. Z tohto dôvodu vždy odporúčame použiť drevené debnenie, do ktorého sa potom naleje betón. Debnenie umožní presnú kontrolu celej konštrukcie, rozmerov a polohy oceľovej výstuže v základoch. Ďalej uľahčuje upevnenie, takže výstuž sa pri nalievaní betónu nepohybuje, zostáva v potrebnej polohe. Vystuženie v betóne preberá pôsobenie ťahových síl a zaisťuje tak dodatočnú stabilitu opornej steny, ale aj prenos síl z jej hornej časti do spodnej časti. Na správnu realizáciu  vystužených betónových základov sú potrebné znalosti a zručnosti.

  3.4 Odvodňovacie potrubie

  Jedným z veľmi dôležitých prvkov akéhokoľvek oporného múru je určite odvodňovacie potrubie (drenážna rúra). Toto potrubie poskytuje kontrolovaný odtok vody počas silných dažďov otvormi vytvorenými v opornom múre. Otvory by mali byť vopred naplánované v určitej vzdialenosti a ich miesta by mali byť označené pred realizáciou opornej steny. Ak staviame betónový oporný múr, musíme plastové drenážne rúrky umiestniť do debnenia predtým, ako ich zalejeme betónom. Ak je odvodňovacie potrubie nainštalované správne, tlak dažďovej vody na oporný múr  je výrazne nižší.

  4. Realizácia oporného múru z kameňa

  4.1. Príprava terénu a výkop jamy

  Na realizáciu kamenného oporného múru, ako aj na akýkoľvek iný, je potrebné najskôr pripraviť a spevniť terén. Nasleduje príprava železobetónových základov, aj keď teoreticky povedané základy môžu byť aj z kameňa. Takáto konštrukcia základov je rizikovejšia, pretože je ťažšie ovládať parametre kvality, pevnosti a neporéznosti. Vystužené betónové základy sú považované za oveľa lepšiu voľbu.

  4.2. Kamenný oporný múr s cementovou maltou

  V prípade kamenného oporného múru s cementovou maltou sa kamene ukladajú na vrstvu cementovej malty, ktorá ich spája do pevného celku. Výhodou tejto metódy je pevnosť opornej steny a nevýhodou je nepriepustnosť pre vodu a z toho vyplývajúce ťažkosti pri príprave drenážnych rúrok. Ak sa rozhodnete stavať s cementovou maltou, dbajte na úpravu škár. Malta môže škáry vyplniť až po vonkajší okraj, čím sa stráca trojrozmernosť oporného múru a jednotlivých kameňov. Vyzerá to, ako keby múr nebol postavený z prírodného  kameňa. Oporný múr bude vyzerať krajšie, keď škáry budú hlbšie, aby bol jasne viditeľný objem oporného múru a jednotlivých kameňov.

  4.3. Práca s pieskom a zeminou

  Je to vlastne suché murovanie, s kameňmi pokladanými na sucho. Škáry medzi jednotlivými kameňmi oporného múru sa jednoducho zasypú zmesou piesku a zeminy. Tento oporný múr nie je taký pevný ako kamenný oporný múr s cementovou maltou, ale odoláva tlaku zeme, ak nie je vyšší ako meter. Táto zmes je tiež dostatočne porézna pre vodu.

  4.4 Kladenie jednotlivých kameňov

  Keď sú základy hotové, začneme ukladať kamene vedľa seba, pričom používame cementovú maltu, ak ide o mokré murovanie alebo piesok a zeminu, ak ide o suché murovanie oporného múru. Vytvorením jednotlivých radov a postupným pribúdaním oporného múru môžeme zozadu zasypať zeminu, pričom treba dávať pozor na drenážne potrubie. Pri umiestňovaní kameňov v zásade platí, že na prednú stranu opornej steny umiestnite väčšie a krajšie kamene, ktoré sú viditeľné, a ostatné ide zozadu. Pri kladení kameňov musíme dbať na to, aby bol sklon oporného múru optimálnych 20°. Presnosť prevedenia najľahšie dosiahnete pomocou šablóny vyrobenej z lamiel, kde je na každú stranu oporného múru umiestnená jedna šablóna, medzi ktoré je natiahnutá šnúra a potom je možné kamene skladať hneď vedľa šnúry.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  OPORNÝ MÚR - 44 M

  Dobrý deň prajem,

  potrebujem majstra na realizáciu oporného múru.

  Mame domček a končí plotom, kde začína rola a tá je nižšia než náš pozemok. Čiže potrebujeme oporný múr. Ja cca 60cm a sused Výšku aj 100 cm. Ja cchem na oporný múr opäť dať naspäť zelený pletivovy plot a sused Betónovy.
  Prosíme o zhotovenie ešte tento rok. Čím skôr tým lepšie. Fotky pridávame do Prílohy.

  V prípade, že mate záujem zrealizovať tento dopyt, zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky, alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy. Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.
  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
  1800 € do 3000 €


  ........

  UKLADANIE KAMEŇA DO GABIONOV

  Dobrý deň prajem,

  Potrebujem niekoho na ukladanie kameňa do gabionov podľa našich predstáv (15 m a do výšky 1,5m).

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt, zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky, alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.
  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď  450 € do 750 €


  ........

  MONOLITICKÉ OPORNÉ MÚRY,SCHODISKÁ, BETONÁŽ PRÍJAZDOVEJ CESTY

  Dobrý deň prajem

  Prístupova cesta cca 150 m2 betonovať
  Oporný múr cca 40m2
  Plot a schodisko (zašlem výkresy)
  Ostatná betonáž a práce by sa dohodli pri obhliadke

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 4950 € do 8250 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, BETONOVY PLOT, 30M2 Z DT
  Oporné múry, Bošany

  2700 € do 4500 €

  CENA, OPORNÉ MÚRY, 40 M2
  Oporné múry, Trenčianske Mitice

  4500 € do 7500 €

  CENA, NEŠTANDARDNÝ OPORNÝ MÚR, SIRKA 0,3 M ,VYSKA 2M DLZKA 10M
  Oporné múry, Turňa nad Bodvou

  900 € do 1500 €

  CENA, OPORNÝ MÚR, PO POPISE
  Oporné múry, Dolný Lieskov

  6300 € do 10500 €

  CENA, OPORNY MUR, 15 M X 2.5M
  Oporné múry, Prešov

  5400 € do 9000 €

  CENA, OPORNÉ MÚRY, PO POPISE
  Oporné múry, Brehy

  4500 € do 7500 €

  CENA, PODOPRIEŤ SVAH S ÚLOŽNÝM PRIESTOROM , 15M X 2,2 M
  Oporné múry, Bernolákovo

  5400 € do 9000 €

  CENA, OPORNÝ MÚRIK, DĹŽKA 5,5M A VÝŠKA 140CM
  Oporné múry, Giraltovce

  4500 € do 7500 €

  CENA, OPORNY MUR DO SVAHU, 15X1,5M
  Oporné múry, Svederník

  3600 € do 6000 €

  CENA, OPORNÝ PLOT , 50 M
  Oporné múry, Prešov

  4500 € do 7500 €

  CENA, OPRAVA, ZABEZPEČENIE, REKONŠTRUKCIA OPORNÉHO MÚRU, DĹŽKA CCA 20M, VÝŠKA CCA 2,5M OD HLADINY VODNÉHO TOKU
  Oporné múry, Stratená

  4500 € do 7500 €

  CENA, VIACEJ STAVEBNÝCH PRÁC, DĹŽKA 25 AŽ 30 M, VÝŠKA VZDUŠNEJ ČASTI 1,20 AŽ 1,80 M
  Oporné múry, Pukanec

  7200 € do 12000 €

  CENA, OPORNY MURIK, ZEMNE VYKOPOVE PRACE, CCA 20 METROV OPORNY MURIK A VYROVNAVANIE POZEMKU, PRIPRAVA NA PALISADY
  Oporné múry, Borinka

  4500 € do 7500 €

  CENA, OPORNY MUR, 25 M
  Oporné múry, Hlohovec

  4500 € do 7500 €

  CENA, OPORNÝ MÚR OKOLO POZEMKU KVÔLI DIVIAKOV , PO POPISU
  Oporné múry, Humenné

  5940 € do 9900 €

  CENA, OPORNÝ MÚR VO VÝŠKE 2,20 , PO POPISU
  Oporné múry, Banská Bystrica

  5400 € do 9000 €

  CENA, OPORNY MUR , 18 M DLHY, 3.5-4M VYSOKY
  Oporné múry, Vyšná Myšľa

  7200 € do 12000 €

  CENA, OPORNÝ MÚR OKOLO RD, 32 M
  Oporné múry, Marianka

  7200 € do 12000 €

  CENA, OPORNY MUR ZA DOMOM 25M, PRIPOJKU VODY A KANALIZACIE , 25 M
  Oporné múry, Višňové

  9000 € do 15000 €

  CENA, OCHRANNÝ MÚRIK OKOLO POTOKA, 6 M
  Oporné múry, Kľačno

  3150 € do 5250 €

  CENA, OPORNY MURIK , 15 M DLZKA, METER VYSKA
  Oporné múry, Borinka

  5400 € do 9000 €

  CENA, OPORNÝ MÚR Z TVÁRNIC 30CM, 3 D PLETIVO. , PO POPISE
  Oporné múry, Iliašovce

  4500 € do 7500 €

  CENA, PREROBIT OPORNÝ MÚR, CCA 15 M2
  Oporné múry, Košice

  4500 € do 7500 €

  CENA, BETONOVY MUR, SALOVANY S DOKA DEBNENIM, 40 M2
  Oporné múry, Košice

  1800 € do 3000 €

  CENA, VÝKOP,IZOLACIA,NOVY NATER MURIKU, CCA 20 M
  Oporné múry, Piešťany

  4500 € do 7500 €

  CENA, VÝSTAVBU OPORNÉHO MÚRU S ROZMERMI CCA. ŠÍRKA 5M , VÝŠKA 4M., ŠÍRKA 5M , VÝŠKA 4M.
  Oporné múry, Slovenská Ľupča

  5400 € do 9000 €

  CENA, OPORNY MÚR ZO STLPMI NA BETÓNOVÝ PLOT, PO POPISE
  Oporné múry, Iliašovce

  4500 € do 7500 €

  CENA, DEMOLACIA A POSTAVENIE NA NOVO DVA MÚRY, 2 X 17M X 1,3M
  Oporné múry, Košice

  6300 € do 10500 €

  CENA, POSTAVIŤ NOVÝ OPORNÝ MÚR - GABION, PO POPISE
  Oporné múry, Sečovce

  4500 € do 7500 €

  CENA, OPORNY MUR, 12M3
  Oporné múry, Kysucké Nové Mesto

  1620 € do 2700 €

  CENA, SANOVAT EXISTUJÚCE KAMENNÉ OPORNÉ MÚRY A POSTAVIŤ NOVE, PO POPISE
  Oporné múry, Bratislava

  4500 € do 7500 €

  CENA, MUR NA KOVANY PLOT, 35 M
  Oporné múry, Žilina

  4500 € do 7500 €

  CENA, ZAKLADOVU DOSKU + PLOTNU, 4.7M X 13M VYSKA PLOTNE NA KRADSEJ STRANE JE 1.7M.SVAHOVITY TEREN
  Oporné múry, Drienica

  4500 € do 7500 €

  CENA, OPORNÝ MÚR, DĹŽKA 20 M, VÝŠKA OD NULOVÉHO BODU 4,5M
  Oporné múry, Košice

  4500 € do 7500 €

  CENA, BETONOVE SCHODY , OPORNY MUR, PO POPISU
  Oporné múry, Ploské

  1800 € do 3000 €

  CENA, VÝSTAVBA OPORNÉHO MÚRU ZA RODINNÝM DOMOM, 26 METROV DLHÝ MÚR A 2,5 METRA VYSOKÝ
  Oporné múry, Banská Bystrica

  2700 € do 4500 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  OPORNÉ MÚRY CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 330 SPOLOČNOSŤAMI PRE OPORNÉ MÚRY


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI OPORNÉ MÚRY?

 • Oporné múry Bánovce nad Bebravou
 • Oporné múry Banská Bystrica
 • Oporné múry Bardejov
 • Oporné múry Bratislava
 • Oporné múry Brezno
 • Oporné múry Bytča
 • Oporné múry Čadca
 • Oporné múry Detva
 • Oporné múry Dolný Kubín
 • Oporné múry Dunajská Streda
 • Oporné múry Galanta
 • Oporné múry Gelnica
 • Oporné múry Hlohovec
 • Oporné múry Humenné
 • Oporné múry Ilava
 • Oporné múry Kežmarok
 • Oporné múry Komárno
 • Oporné múry Košice
 • Oporné múry Krupina
 • Oporné múry Kysucké Nové Mesto
 • Oporné múry Levice
 • Oporné múry Levoča
 • Oporné múry Liptovský Mikuláš
 • Oporné múry Lučenec
 • Oporné múry Malacky
 • Oporné múry Martin
 • Oporné múry Medzilaborce
 • Oporné múry Michalovce
 • Oporné múry Myjava
 • Oporné múry Námestovo
 • Oporné múry Nitra
 • Oporné múry Nové Mesto nad Váhom
 • Oporné múry Nové Zámky
 • Oporné múry Partizánske
 • Oporné múry Pezinok
 • Oporné múry Piešťany
 • Oporné múry Poltár
 • Oporné múry Poprad
 • Oporné múry Považská Bystrica
 • Oporné múry Prešov
 • Oporné múry Prievidza
 • Oporné múry Púchov
 • Oporné múry Revúca
 • Oporné múry Rimavská Sobota
 • Oporné múry Rožňava
 • Oporné múry Ružomberok
 • Oporné múry Sabinov
 • Oporné múry Šaľa
 • Oporné múry Senec
 • Oporné múry Senica
 • Oporné múry Skalica
 • Oporné múry Snina
 • Oporné múry Sobrance
 • Oporné múry Spišská Nová Ves
 • Oporné múry Stará Ľubovňa
 • Oporné múry Stropkov
 • Oporné múry Svidník
 • Oporné múry Topoľčany
 • Oporné múry Trebišov
 • Oporné múry Trenčín
 • Oporné múry Trnava
 • Oporné múry Turčianske Teplice
 • Oporné múry Tvrdošín
 • Oporné múry Veľký Krtíš
 • Oporné múry Vranov nad Topľou
 • Oporné múry Žarnovica
 • Oporné múry Žiar nad Hronom
 • Oporné múry Žilina
 • Oporné múry Zlaté Moravce
 • Oporné múry Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené