Oporný múr cena

Koľko stojí oporný alebo podporný múr? Obtiažnosť terénu môže výrazne zdražiť stavbu, pretože je zvyčajne potrebné postaviť špeciálne základy a terén zabezpečiť s opornými múrmi. Ak je oporný alebo podporný múr vyšší ako 1,5 m, potom potrebujete aj stavebné povolenie, ktoré ešte zdraží stavbu. Čím vyšší je oporný múr, tým širšie musia byť základy. Odporúčame aj statický výpočet, ktorý vám zhotoví inžinier - statik. Cena zhotovenia oporného múra, s predprípravou, výstužou a vybetónovaním sa pohybuje od 120 do 150 EUR/m2.

Komu zveriť realizáciu oporného múra? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom oporných alebo podporných múrov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
ODOŠLI DOPYT

CENA ZA BETÓNOVÝ OPORNÝ MÚR


Cena múru. Cena za výstavbu oporného múru, s prípravou, vystužením a aplikáciou betónu.

120.00 €/m2

VEĽMI NÍZKA CENA
€/m2

STREDNÁ CENA
150.00 €/m2

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Oporný múr cena

OSTATNÉ CENY ZA OPORNÉ MÚRY

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Kamenný oporný múr

Cena za oporný múr. Cena za vystavanie kamenného oporného múru hrúbky 30 cm do 40 cm so spotrebou kameňa 0,3 m3/m2, spolu so založením základov a inštaláciou sieťovej výstuže. Cena za oporný múr do výšky 150 cm.€/m2

m2
dopyt
SPOLU:
POSLAŤ DOPYT >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

OPORNÝ MÚR – VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

1. Oporný múr

Oporný múr alebo oporná stena je konštrukcia medzi dvoma výškovými úrovňami terénu, ktorá zabraňuje zosúvaniu zeminy z vyššieho terénu do nižšieho a vyrovnáva terén. Oporné múry sa preto používajú na tých miestach, kde by v dôsledku väčšieho výškového rozdielu v teréne mohlo dôjsť k zosuvu pôdy. Oporný múr je bežným riešením vo dvoroch alebo záhradách, a používa sa aj na terénne úpravy (oporný železničný múr). Zaisťuje, že pôda vyššieho terénu zostane na svojom mieste, čím okolie vášho domu pôsobí čisto a upravene. 

Oporný múr môže byť vyrobený z kameňa, betónu alebo dokonca z dreva
Oporný múr môže byť vyrobený z kameňa, betónu alebo dokonca z dreva

2. Druhy oporných múrov

Existuje niekoľko typov oporných múrov. Oporná stena môže byť vyrobená z kameňa, betónu, železobetónu, tehly alebo dokonca z dreva. Používajú sa aj prefabrikáty. Aká odolná bude stena a ako dlho bude slúžiť svojmu účelu, závisí nielen od kvality práce, ale aj od materiálu. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody a je úplne zrejmé, že nie každý môže byť použitý na každý účel. Výber materiálu, ktorý  bude  použitý na vyhotovenie oporného múru, závisí od vlastností terénu alebo jeho sklonu, polohy a celkového vzhľadu okolia domu. Odporúča sa, aby oporný múr štylisticky ladil s okolím, predovšetkým, aby bol čo najmenej nápadný. Oporný múr je stavebná štruktúra, ktorá je sama o sebe nápadná, preto je dôležité, aby splynula s prostredím. To je tiež dôvod, prečo sú oporné múry často dodatočne pokryté vegetáciou, ktorá je vysadená vo vyšších bodoch, alebo je samotná oporná stena navrhnutá tak, že sú do nej vysadené rastliny.

2.1. Klasické betónové oporné múry

Betónové oporné múry sú najbežnejšou voľbou. Vplýva na to ich univerzálnosť, neutrálny vzhľad a predovšetkým mimoriadna odolnosť voči všetkým poveternostným podmienkam. Betónový oporný múr sa vyrobí tak, že sa najskôr pripraví debnenie s výstužou, do ktorého sa potom naleje betón. Na prípravu debnenia s výstužou potrebné sú určité znalosti a skúsenosti. Betónová oporná stena môže byť vyrobená bez výstuže, ale taká konštrukcia bude slabšia a menej odolná voči mechanickým zmenám. Výhodou betónového oporného múru  je to, že ho prakticky netreba opravovať, pretože väčšinou pozostáva z jedného kusa, a tlakové sily sú  rovnomerne rozložené po celom jeho povrchu. Okrem malého sadania (hovoríme o niekoľkých milimetroch) by sa nemali očakávať žiadne iné zmeny na betónovom  opornom múre. Ak sa betónový múr začne nakláňať v smere tlaku pôdy, znamená to len, že základy neboli správne vyhotovené alebo že požadovaná hrúbka betónu bola nesprávne odhadnutá.

2.2. Oporný múr z betónových prvkov

Oporný múr môže byť vyrobený z prefabrikátov. Hotové betónové prvky vyrobené v továrni sa ľahko prepravia na stavenisko a po ich umiestnení na plánované miesto vznikne montovaný betónový oporný múr. Celá dĺžka opornej steny  je  zložená z niekoľkých prepojených prefabrikátov. Výhodou týmto spôsobom realizovaného oporného múru v porovnaní s klasickou konštrukciou je kratší čas, vyššia kvalita betónových prvkov vďaka továrenskej výrobe betónu a jeho vytvrdzovaniu, tiež o niečo nižšia cena v porovnaní s klasickým betónovým múrom.

2.3. Oporný múr z betónových tvárnic

Oporný múr z betónových tvárnic je svojou trvanlivosťou a odolnosťou porovnateľný s liatym betónovým oporným múrom, ibaže jeho konštrukcia je o niečo jednoduchšia. Nevyžaduje debnenie ani vystuženie, ale potrebujeme prípravu terénu a základov. Môže byť postavený z klasických betónových tvárnic, plných alebo dutých, lámaných alebo štiepaných. Tento druh oporného múru je vyrobený prakticky rovnako ako tehlový múr – tvárnice (bloky) sú naskladané na seba a potom spojené maltou. Oporný múr spolu s použitou betónovou dlažbou môže tvoriť estetický celok, vertikálny múr je pokračovaním horizontálne použitých betónových prvkov.

2.4. Kamenné oporné múry

Kamenné oporné múry sú veľmi obľúbené najmä v oblasti Stredozemného mora. Treba však mať na zreteli, že sú pomerne náročné na realizáciu. Výberu kameňa by sa mala venovať osobitná pozornosť. Najlepšia voľba je použiť kameň, ktorý nájdete na mieste, kde plánujete postaviť oporný múr. Malo by sa však vyhnúť mäkším druhom kameňa, pretože sú menej odolné na vodu a poveternostné podmienky. Netreba použiť porézne kamene, ktoré rýchlo nasávajú vodu, ani bridlicu, ktorá sa ľahko láme na menšie kúsky. Na druhej strane veľmi tvrdé skaly tiež nie sú veľmi vhodné, aj keď sú veľmi stabilné a odolné voči atmosférickým vplyvom. Kameň z kameňolomu totiž nikdy nemožno ukladať priamo do oporného múru; zvyčajne sa musí najprv opracovať na určitý tvar. Táto úloha je v prípade tvrdých skál veľmi náročná alebo dokonca nemožná.

Pri výbere kameňa, ktorý bude použitý na vyhotovenie opornej steny, sa okrem výberu vhodného druhu a tvrdosti kameňa treba rozhodnúť aj pre kamene správnej veľkosti. Najlepšie a najpraktickejšie je vziať kamene, z ktorých sa dá oporný múr pomerne rýchlo a ľahko urobiť bez dodatočného spracovania a delenia (lámania). Príliš veľké kamene vyžadujú veľa práce navyše pri vyhotovení oporného múru a príliš malé kamene spôsobia, že oporný múr bude pôsobiť nestabilne. Drvený kameň je možné objednať v kameňolome a potom ho spracovať, čo je v zásade drahšie ako obstaranie kameňa od dodávateľov stavebného materiálu.

2.5. Drevený oporný múr

Najvzácnejšia verzia oporného múru je určite drevený oporný múr. Je to predovšetkým kvôli citlivosti a nestabilite dreva, ktoré je zo všetkých uvedených materiálov najmenej odolné voči najhorším poveternostným podmienkam. Drevené oporné steny sú náročné na údržbu, pretože drevené dosky je potrebné neustále kontrolovať a natierať ochrannými nátermi, farbami alebo lakmi a poškodené alebo zhnité treba čo najskôr vymeniť za nové. Napriek tomu ponúka drevený oporný múr aj niekoľko výhod. Jednou z hlavných je jeho cena, pretože drevené dosky si môžeme rezať sami. V tomto prípade nám stačí zaobstarať oceľové tyče (stĺpiky), ku ktorým treba pripevniť drevené prvky. Ďalšou výhodou takéhoto oporného múru je jednoduchá konštrukcia, pretože veľkosť a tvar drevených dosiek je možné rýchlo prerobiť a prispôsobiť a oceľové stĺpy okrem základov nevyžadujú žiadne ďalšie práce. V neposlednom rade je drevený oporný múr vyrobený z úplne prírodného materiálu, ktorý je možné rýchlo recyklovať a vymeniť, takže je dobrou voľbou v prípadoch, keď je potrebné rýchle a dočasné riešenie.

3. Ako vyrobiť betónový oporný múr?

3.1. Príprava terénu pre oporný múr

Predtým, ako začnete s realizáciou oporného múru, musíte urobiť vhodné základy, pretože iba pevné základy budú schopné poskytnúť stabilnú opornú stenu, ktorá bude slúžiť svojmu účelu. Aby sme mohli položiť základy, musíme najskôr vykopať jamu pre základy, teda pripraviť pôdu, ktorej dno treba pokryť vrstvou štrku (vrstva jemnejšieho a väčšieho štrku a niekedy aj piesku, v hrúbke 10 cm až 20 cm, zriedka viac). Potrebné je zhutniť ju, aby sa stala kompaktným, neporéznym a mrazuvzdorným materiálom. Potom môžeme začať s betónovaním základov, ktoré je možné v prípade potreby aj vystužiť.

3.2. Základy oporného múru

Po ukončenej príprave začíname s betónovaním pásových základov. Aké rozmery musia mať základy oporného múru, závisí od rozmerov samotného múru. V zásade platí, že šírka aj hĺbka základov sú rovnaké ako štandardné rozmery pásových základov. To znamená, že základy by mali byť hlboké 80 cm až 100 cm a šírka základov by mala byť 50 cm až 70 cm. Hĺbka závisí od geografickej oblasti a rozsahu pôdneho mrazu, a šírka závisí od šírky samotného múru. V zásade platí, že základy musia byť aspoň dvakrát také široké ako stena. V dôsledku príliš úzkych základov môže oporný múr začať sadať. Ak sú základy plytké, voda v nich v zime zamrzne, čo spôsobí praskanie a koróziu výstuže v základoch. 

3.3. Debnenie a výstuž pre základy

Pásové základy sa robia pomocou dreveného debnenia. Stavba základov bez debnenia sa v žiadnom prípade neodporúča. Totižto niektorí zhotovitelia jednoducho preskočia inštaláciu dreveného debnenia a nalejú betón priamo do pripraveného terénu (stavebnej jamy), čo sa v žiadnom prípade neodporúča. Je to možné, ale potom je prakticky nemožné kontrolovať presnosť konštrukcie a rozmery základov. Z tohto dôvodu vždy odporúčame použiť drevené debnenie, do ktorého sa potom naleje betón. Debnenie umožní presnú kontrolu celej konštrukcie, rozmerov a polohy oceľovej výstuže v základoch. Ďalej uľahčuje upevnenie, takže výstuž sa pri nalievaní betónu nepohybuje, zostáva v potrebnej polohe. Vystuženie v betóne preberá pôsobenie ťahových síl a zaisťuje tak dodatočnú stabilitu opornej steny, ale aj prenos síl z jej hornej časti do spodnej časti. Na správnu realizáciu  vystužených betónových základov sú potrebné znalosti a zručnosti.

3.4 Odvodňovacie potrubie

Jedným z veľmi dôležitých prvkov akéhokoľvek oporného múru je určite odvodňovacie potrubie (drenážna rúra). Toto potrubie poskytuje kontrolovaný odtok vody počas silných dažďov otvormi vytvorenými v opornom múre. Otvory by mali byť vopred naplánované v určitej vzdialenosti a ich miesta by mali byť označené pred realizáciou opornej steny. Ak staviame betónový oporný múr, musíme plastové drenážne rúrky umiestniť do debnenia predtým, ako ich zalejeme betónom. Ak je odvodňovacie potrubie nainštalované správne, tlak dažďovej vody na oporný múr  je výrazne nižší.

4. Realizácia oporného múru z kameňa

4.1. Príprava terénu a výkop jamy

Na realizáciu kamenného oporného múru, ako aj na akýkoľvek iný, je potrebné najskôr pripraviť a spevniť terén. Nasleduje príprava železobetónových základov, aj keď teoreticky povedané základy môžu byť aj z kameňa. Takáto konštrukcia základov je rizikovejšia, pretože je ťažšie ovládať parametre kvality, pevnosti a neporéznosti. Vystužené betónové základy sú považované za oveľa lepšiu voľbu.

4.2. Kamenný oporný múr s cementovou maltou

V prípade kamenného oporného múru s cementovou maltou sa kamene ukladajú na vrstvu cementovej malty, ktorá ich spája do pevného celku. Výhodou tejto metódy je pevnosť opornej steny a nevýhodou je nepriepustnosť pre vodu a z toho vyplývajúce ťažkosti pri príprave drenážnych rúrok. Ak sa rozhodnete stavať s cementovou maltou, dbajte na úpravu škár. Malta môže škáry vyplniť až po vonkajší okraj, čím sa stráca trojrozmernosť oporného múru a jednotlivých kameňov. Vyzerá to, ako keby múr nebol postavený z prírodného  kameňa. Oporný múr bude vyzerať krajšie, keď škáry budú hlbšie, aby bol jasne viditeľný objem oporného múru a jednotlivých kameňov.

4.3. Práca s pieskom a zeminou

Je to vlastne suché murovanie, s kameňmi pokladanými na sucho. Škáry medzi jednotlivými kameňmi oporného múru sa jednoducho zasypú zmesou piesku a zeminy. Tento oporný múr nie je taký pevný ako kamenný oporný múr s cementovou maltou, ale odoláva tlaku zeme, ak nie je vyšší ako meter. Táto zmes je tiež dostatočne porézna pre vodu.

4.4 Kladenie jednotlivých kameňov

Keď sú základy hotové, začneme ukladať kamene vedľa seba, pričom používame cementovú maltu, ak ide o mokré murovanie alebo piesok a zeminu, ak ide o suché murovanie oporného múru. Vytvorením jednotlivých radov a postupným pribúdaním oporného múru môžeme zozadu zasypať zeminu, pričom treba dávať pozor na drenážne potrubie. Pri umiestňovaní kameňov v zásade platí, že na prednú stranu opornej steny umiestnite väčšie a krajšie kamene, ktoré sú viditeľné, a ostatné ide zozadu. Pri kladení kameňov musíme dbať na to, aby bol sklon oporného múru optimálnych 20°. Presnosť prevedenia najľahšie dosiahnete pomocou šablóny vyrobenej z lamiel, kde je na každú stranu oporného múru umiestnená jedna šablóna, medzi ktoré je natiahnutá šnúra a potom je možné kamene skladať hneď vedľa šnúry.

DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOMOPORNY MUR

Dobry deň.

potrebujem majstra pre najlacnejšiu verziu oporneho muru 10 m dĺžka 1,5 m výška bez základu. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1800 € do 3000 €


........

OPORNÝ MÚR ZÁROVEŇ ZÁKLAD MÚRU

Dobrý deň,

cestou stavebného portalu Daibau oslovujem majstrov ktorí by maly zaujem o spracovanie ponuky a nasledne aj realizaciu zakazky.

mal by som záujem o cenovú ponuku situačného výkresu a realizáciu oplotenia - základu z DT, ktorý zároveň slúži ako oporný múr. Pozemok sa nachádza v Skalici oblasti Líštiny. Pozemok sa nachádza v mierne svahovitom teréne. Fotky v prilohe. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
56700 € do 94500 €


........

STAVBA MÚRU NA CHATE

Dobry deň.

potrebujem majstra postaviť múr od suseda. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode. 2520 € do 4200 €


........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

CENA, OPORNÝ MÚR NA SPEVNENNIE SVAHU, 15 M DLHÝ A 1,75 M VYSOKÝ
Oporné múry, Malá Mača

3330 € do 5550 €

CENA, OPORNÝ MÚR VYSOKÝ 5M (NAD ZEM) ŠIROKÝ 44M ABY UDRŽAL PÔDU, PO POPISE
Oporné múry, Trenčianske Teplice

27720 € do 46200 €

CENA, OPORNY MURIK NA POZEMKU DO VYSKY 50CM, ABY MOHOL IST POZEMOK VYSSI, MURIK BUDE MAT 3 STRANY 25M 28M 25M
Oporné múry, Šajdíkove Humence

6300 € do 10500 €

CENA, MÚR S KAMENA VÝŠKA 1,5M DĹŽKA 10M, 15M
Oporné múry, Chocholná-Velčice

2700 € do 4500 €

CENA, OPORNÝ MÚR CELOLIATY C 25/30 V DOKA , VÝŠKA Z.0,9 + N.3,2M DĹŽKA 12 BM, 4100X12000
Oporné múry, Banská Bystrica

6750 € do 11250 €

CENA, OPORNÝ MÚR V ZÁHRADKÁRSKEJ OBLASTI, 12M
Oporné múry, Liptovský Mikuláš

1980 € do 3300 €

CENA, STAVBA OPORNEHO MURU Z GABIONOV, 14M2
Oporné múry, Ždiar

1980 € do 3300 €

CENA, OPORNÝ MÚR., 20 M2
Oporné múry, Mojtín

2520 € do 4200 €

CENA, POSTAVIT 1 M VYSOKÝ A 10 M DLHÝ MÚR, S BETÓNOVÝM ZÁKLADOM
Oporné múry, Skalka nad Váhom

5400 € do 9000 €

CENA, OPORNÝ MÚR 2M VYSOKÝ, 12M
Oporné múry, Košice

3060 € do 5100 €

CENA, POSTAVIT OPORNY MUR , ASI CCA 12X7 METROV Z JEDNEJ STRANY VYSKA CCA 1 M A Z DRUHEJ ASI 1,5 M .
Oporné múry, Partizánske

3600 € do 6000 €

CENA, PODPORNY/ OPORNY MUR NA VYROVNANIE ZAHRADY, ZHRUBA 75CM NAD POVRCHOM DLZKA CCA 50 M
Oporné múry, Dubnica nad Váhom

6300 € do 10500 €

CENA, OPORNY MUR NA PLOT, 16M
Oporné múry, Slovinky

2070 € do 3450 €

CENA, OPORNY MUR S BETONOVYM PLOTOM, 9 M OPORNÝ MÚR VYSOKÝ DO 1,5M A BETONOVY PLOT 18M DLHÝ A VYSOKÝ 2M
Oporné múry, Marianka

6300 € do 10500 €

CENA, BETONOVY OPORNY MUR VO SVAHU.DLZKA 6,VYSKA 3,5.ZAKLAD PATA 1 METER POD, 20 M2.
Oporné múry, Trenčianske Teplice

2700 € do 4500 €

CENA, BETONOVE OPORNE STENY, 25M2
Oporné múry, Košická Belá

3150 € do 5250 €

CENA, OPORNÝ MÚR, CCA 23M, VÝŠKA CCA 1,65M
Oporné múry, Košice

4950 € do 8250 €

CENA, OPORNY MUR, 15M
Oporné múry, Banská Bystrica

1800 € do 3000 €

CENA, OPORNÝ MÚR , HRANICA POZEMKU PREVÝŠENIE 2 M CCA NA 20 M DĹŽKU
Oporné múry, Veľký Krtíš

4950 € do 8250 €

CENA, OPORNÝ MÚR PRED REALIZÁCIOU DOMU, 16X2,7M
Oporné múry, Lietava

7200 € do 12000 €

CENA, OPORNÝ MÚR , ASI 20 M DĹŽKA, VÝŠKA 1,5 M
Oporné múry, Rejdová

3780 € do 6300 €

CENA, BETONOVY OPORNY MÚR , PO POPISU
Oporné múry, Pružina

3060 € do 5100 €

CENA, OPORNY MÚR, PO POPISU
Oporné múry, Vranov nad Topľou

2250 € do 3750 €

CENA, OPORNÝ MÚR Z KAMEŇA, DĹŽKA ASI 20 M, VÝŠKA 1,2M
Oporné múry, Králiky

3915 € do 6525 €

CENA, ZHOTOVENIE BETÓNOVÉHO PLOTA, V.2,4M, DĹŽKA 22M, NA HRÚBKE NEZÁLEŽÍ
Oporné múry, Zvolen

6300 € do 10500 €

CENA, OPORNÝ MÚR, PLOT, PO POPISE
Oporné múry, Bratislava

6750 € do 11250 €

CENA, OPORNY MUR, 16 METROV
Oporné múry, Prievidza

2025 € do 3375 €

CENA, OPORNÝ MÚR, 6M
Oporné múry, Nemecká

765 € do 1275 €

CENA, VYMUROVANIE OPORNÉHO MURU ZA DOMOM , PO POPISU
Oporné múry, Prešov

3150 € do 5250 €

CENA, OPORNÝ MÚRIK Z PLOTOVÝCH TVÁRNIC , DĹŽKA 15 M
Oporné múry, Vieska nad Žitavou

5400 € do 9000 €

CENA, OPORNÝ MÚR, CCA 10M DLŽKA A CCA 2M VYŠKA
Oporné múry, Bratislava

2700 € do 4500 €

CENA, OPORNY MUR VO SVAHU NA NOM PARKOVISKO, 12M DLZKA , VYSKA 1.5M
Oporné múry, Košice

2250 € do 3750 €

CENA, OPORNÝ MÚR CCA METER DO VÝŠKY A 25M DĹŽKA , METER DO VÝŠKY A 25M NA DĹŽKU
Oporné múry, Dolná Tižina

7200 € do 12000 €

CENA, POTREBUJEM OPLOTIT POZEMOK, 25M S OPORNYM MUROM
Oporné múry, Šoporňa

3150 € do 5250 €

CENA, OPORNÝ MURIK , VÝŠKA 1M A DĹŽKA 13M
Oporné múry, Trenčianska Teplá

1710 € do 2850 €

CENA, ZHOTOVENIE OPORNÉHO MÚRU NA VYROVNANIE POZEMKU, 20MX2M
Oporné múry, Žilina

5040 € do 8400 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

OPORNÉ MÚRY CENNÍK

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

595+ SPOLOČNOSŤAMI PRE OPORNÉ MÚRY
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI OPORNÉ MÚRY?

 • Oporné múry Bánovce nad Bebravou
 • Oporné múry Banská Bystrica
 • Oporné múry Bardejov
 • Oporné múry Bratislava
 • Oporné múry Brezno
 • Oporné múry Bytča
 • Oporné múry Čadca
 • Oporné múry Detva
 • Oporné múry Dolný Kubín
 • Oporné múry Dunajská Streda
 • Oporné múry Galanta
 • Oporné múry Gelnica
 • Oporné múry Hlohovec
 • Oporné múry Humenné
 • Oporné múry Ilava
 • Oporné múry Kežmarok
 • Oporné múry Komárno
 • Oporné múry Košice
 • Oporné múry Krupina
 • Oporné múry Kysucké Nové Mesto
 • Oporné múry Levice
 • Oporné múry Levoča
 • Oporné múry Liptovský Mikuláš
 • Oporné múry Lučenec
 • Oporné múry Malacky
 • Oporné múry Martin
 • Oporné múry Medzilaborce
 • Oporné múry Michalovce
 • Oporné múry Myjava
 • Oporné múry Námestovo
 • Oporné múry Nitra
 • Oporné múry Nové Mesto nad Váhom
 • Oporné múry Nové Zámky
 • Oporné múry Partizánske
 • Oporné múry Pezinok
 • Oporné múry Piešťany
 • Oporné múry Poltár
 • Oporné múry Poprad
 • Oporné múry Považská Bystrica
 • Oporné múry Prešov
 • Oporné múry Prievidza
 • Oporné múry Púchov
 • Oporné múry Revúca
 • Oporné múry Rimavská Sobota
 • Oporné múry Rožňava
 • Oporné múry Ružomberok
 • Oporné múry Sabinov
 • Oporné múry Šaľa
 • Oporné múry Senec
 • Oporné múry Senica
 • Oporné múry Skalica
 • Oporné múry Snina
 • Oporné múry Sobrance
 • Oporné múry Spišská Nová Ves
 • Oporné múry Stará Ľubovňa
 • Oporné múry Stropkov
 • Oporné múry Svidník
 • Oporné múry Topoľčany
 • Oporné múry Trebišov
 • Oporné múry Trenčín
 • Oporné múry Trnava
 • Oporné múry Turčianske Teplice
 • Oporné múry Tvrdošín
 • Oporné múry Veľký Krtíš
 • Oporné múry Vranov nad Topľou
 • Oporné múry Žarnovica
 • Oporné múry Žiar nad Hronom
 • Oporné múry Žilina
 • Oporné múry Zlaté Moravce
 • Oporné múry Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 DaiBau, všetky práva vyhradené