Pre oblasť

  Brúsenie betónu, leštenie podlahy cena

  Koľko stojí brúsenie betónu? Cena brúsenia betónovej podlahy je závislá od stavu podkladu (jeho rovnosti, pevnosti, prítomnosť alebo neprítomnosť defektov vo forme trhlín, dier, triedy betónu) a od účelu brúsenia. Náklady na brúsenie určíme až po obhliadke a zhodnotení stavu dlážky odborníkom. Betónovú dlážku môžeme obrúsiť tak, aby mala matný vzhľad alebo brúsením vytvoriť leštený betón. Zhotovenie brúseného betónu je cenovo dostupné, vzhľadovo je pekné, bez špár, ktoré sú nevyhnutné pri dlaždiciach, ale zároveň je aj lacnejšie, pretože netreba kupovať dlaždice a platiť za pokládku.

  Komu zveriť brúsenie betónu? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným majstrom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za brúsenie betónu


  Cena za brúsenie betónu. Cena zahŕňa dodávku a inštaláciu materiálu a je závislá od povrchu a hrúbky brúsenia.

  1.50 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  2.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Brúsenie betónu, leštenie podlahy

  Ako ste využili tieto informácie?

  Brúsenie betónu – všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo je to brúsený alebo leštený betón?

  Brúsený alebo leštený betón  je vysokokvalitný a veľmi odolný podlahový materiál. Skúsení majstri môžu betónový povrch, nový alebo starý, obrúsiť tak, aby mal matný vzhľad alebo brúsením vytvoriť leštený betón. Tento typ podlahy sa vyznačuje mimoriadnou pevnosťou, trvanlivosťou a dlhou životnosťou, preto nie je prekvapujúce, že si ho stále častejšie vyberajú majitelia maloobchodných prevádzok, skladových a kancelárskych priestorov, a stáva sa tiež veľmi obľúbeným u majiteľov domov. Požadovaný stupeň lesku a hladkosti sa dosahuje pomocou špeciálnych strojov podobných strojom na leštenie dreva.

  Brúsený alebo leštený betón sa vyznačuje mimoriadnou tvrdosťou a trvanlivosťou, preto nie je prekvapujúce, že si ho inštaluje do súkromných domov čoraz viac ľudí
  Brúsený alebo leštený betón sa vyznačuje mimoriadnou tvrdosťou a trvanlivosťou, preto nie je prekvapujúce, že si ho inštaluje do súkromných domov čoraz viac ľudí

  1.1. Kedy sa používa?                                                           

  Brúsené betónové podlahy nájdete prakticky všade: v priestoroch átria, pasážach, skladoch, obchodoch, hoteloch a reštauráciách, v administratívnych budovách, garážach, autosalónoch, súkromných rezidenciách, na terasách a podobne.

  1.2. Výhody brúseného betónu

  Majitelia domov, maloobchodníci, obchodné sklady, vzdelávacie a zdravotnícke zariadenia sa rozhodujú pre brúsený betón ako konečnú vrstvu podlahy kvôli mnohým výhodám, ktoré tento typ podlahových krytín ponúka. Dekoratívny betón sa stal logickou voľbou kvôli svojej hodnote, ktorú prináša, pretože sa dá esteticky porovnať s inými podlahami.

  1.2.1. Výhody brúseného betónu v byte

  • Úspora nákladov: Keď je ako finálny povrch podlahy použitý betón, tradičné podlahové materiály nie sú potrebné.
  • Dlhá doba životnosti: Leštené podlahy nie sú tak náchylné na poškodenie ako ostatné materiály a nie je potrebné ich vymieňať.
  • Jednoduché čistenie: bez prachu, nečistôt a alergénov.
  • K dispozícii je v rôznych farbách a prevedeniach.

  1.2.2. Výhody brúseného betónu na verejných miestach

  • Úspora nákladov: Použitie brúseného betónu ako finálneho povrchu podlahy je nákladovo efektívnejšie, náklady na údržbu sú nižšie.
  • Odolnejší voči opotrebovaniu.
  • Menšia údržba a dlhšia životnosť: Brúsené betónové podlahy sa ľahko čistia a vyžadujú len občasné vlhké utieranie. Nie je potrebné používanie voskov alebo náterov, takže nie sú potrebné s tým súvisiace práce a náklady na údržbu. Lesklý povrch lešteného betónu odoláva dokonca aj voči stopám po pneumatikách ťažkých strojov, a škvrnám od rozliatia oleja a chemikálií.
  • Odolný voči problémom s vlhkosťou: Leštený alebo brúsený betón umožňuje podlahe dýchať a eliminuje problémy, ktoré sa vyskytujú pri iných nepriepustných podlahových materiáloch, ako sú dlaždice atď.
  • Vysoká reflexia svetla: dôležité pre podlahy v nebytových objektoch, hoteloch, reštauráciách a iných verejných budovách, pre ktoré je dôležitý jasný, čistý a profesionálny vzhľad. Šetrí tiež energiu znížením požiadaviek na umelé osvetlenie.
  • Je trvalo udržateľnou alternatívou k podlahám: na leštený betón nie sú potrebné žiadne ochranné nátery, čistiace prostriedky ani lepidlá.

  1.3. Je možné akýkoľvek betón brúsiť alebo leštiť?

  Takmer všetky konštrukčne pevné betónové podlahy, staré alebo nové, je možné brúsiť, na realizáciu týchto prác je potrebná vhodná príprava. Existujú však výnimky, preto si nechajte poradiť od odborníka.

  1.4. Je údržba brúseného betónu náročná?

  Leštené betónové podlahy sú extrémne trvanlivé po celú dobu životnosti, ale je potrebné ich náležite udržiavať, aby si zachovali svoj krásny vzhľad. Dobrou správou je, že ich údržba je vo všeobecnosti jednoduchšia ako u iných typov dekoratívnych podláh. Pravidelná údržba spočíva v suchom čistení prachu a nečistôt, pretože navlhčenie môže spôsobiť poškriabanie.

  1.5. Je povrch brúseného/lešteného betónu klzký?

  Leštené betónové podlahy môžu vyzerať hladko ako sklo, ale sú úplne bezpečné, ak sú čisté a suché. Vo vysoko frekventovaných verejných budovách je prevencia nehôd spôsobených pošmyknutím a pádom najvyššou prioritou.

  Tu je niekoľko tipov na zlepšenie protišmykovej odolnosti leštených betónových podláh:

  • Na leštených podlahách by nemali byť žiadne zvyšky oleja, tukov alebo vody. Riaďte sa pokynmi pre pravidelnú údržbu a čo najskôr vyčistite škvrny alebo rozliatie.
  • Používajte protišmykový prostriedok. Tieto výrobky obsahujú špeciálne aditíva určené na zlepšenie priľnavosti a zvýšenie bezpečnosti mokrého povrchu. Občas ho treba použiť, ale je možné ho pridať aj pri bežnom čistení.
  • Na leštený betón, ktorý obsahuje protišmykové pridanie piesku, treba naniesť tesniacu vrstvu. Na tieto účely sa používajú špeciálne výrobky, ktoré sa pred nanesením jednoducho zmiešajú s tmelom, aby sa zvýšila priľnavosť, bez odstránenia vzhľadu lešteného povrchu.

  2. Brúsenie betónu – výber správneho zhotoviteľa

  Mali by ste si byť vedomí skutočnosti, že proces brúsenia alebo leštenia betónových podláh vyžaduje veľa odborných znalostí a používanie špecializovaných ťažkých strojov vybavených diamantovými kotúčmi, ktoré postupne brúsia povrchy na požadovaný stupeň hladkosti a lesku. Vzhľadom na investície do vybavenia a požadované zručnosti to rozhodne nie je práca pre každého majstra. Na túto prácu bude potrebné najať profesionálneho zhotoviteľa brúseného, resp. lešteného betónu. Nájdite miestneho, spoľahlivého zhotoviteľa brúseného betónu na našom portáli Daibau.sk zaslaním dopytov, a tak dostanete viacej odpovedí a profesionálne ponuky.

  3. Brúsený betón - od matného po vysoký lesk

  V závislosti od diamantového piesku používaného na leštenie alebo brúsenie betónových podláh je možné dosiahnuť rôzne stupne hladkosti a lesku, od matného až po sklenený povrch.

  Pri hrubom brúsení sa zvyčajne začína s diamantmi vloženými do kovovej matrice. Keď je podlaha postupne leštená, zvyčajne sa prejde na jemnejšie diamantové brúsne materiály v plaste alebo živici, aby sa dosiahla vyššia úroveň lesku.

  Sú štyri fázy leštenia a úrovne lesku, ktoré môžete očakávať v každej fáze:

  3.1. Prvý stupeň leštenia – matný

  Keď sa pozriete priamo dole, podlaha bude vyzerať mierne rozmazane s malým alebo žiadnym oslnením (odrazom).

  3.2. Druhý stupeň leštenia – satén

  Keď sa pozriete priamo dole na hotovú podlahu alebo v určitej vzdialenosti, uvidíte mierne odrazy alebo tiene.

  3.3. Tretí stupeň leštenia – polomatný

  Povrch bude mať silnejší odraz ako v druhom stupni a lom svetla bude celkom viditeľný. Vo vzdialenosti niekoľkých metrov bude podlaha jasne odrážať bočné a horné osvetlenie.

  3.4. Štvrtý stupeň leštenia – lesk

  Keď stojíte priamo nad povrchom, vidíte svoj odraz úplne jasne, takmer ako v zrkadle. Takéto podlahy pôsobia mokro pri pohľade z rôznych uhlov.

  4. Brúsenie betónu – postup spracovania

  4.1. Nalievanie betónu

  Najbežnejším spôsobom výroby betónovej podlahy je nalievanie betónu. Najväčší povrch liateho betónu bez škár alebo dilatačných škár môže byť 5 m × 5 m. Väčšie oblasti by mali byť rozdelené na menšie časti a deň po naliatí rezané (je potrebné urobiť dilatácie). Vedľa dverí je potrebné urobiť aj dilatácie. Konkrétne existujú slabé miesta pevnosti betónu v tlaku, čo znamená, že sa betón zmrští a praskne. Dilatačné škáry je možné  neskôr vyplniť elastickým tmelom, ako je polyuretán, vo farbe podobnej vašej podlahe. Pripravená betónová zmes sa zvyčajne naleje na výstužnú sieť, ktorá zabráni praskaniu betónu alebo zníži riziko. Hrúbka betónu na tepelnej izolácii alebo potrubí podlahového vykurovania by mala byť 5 až 10 cm.

  4.2. Vyrovnanie podlahy

  Po naliatí musí byť betón vyrovnaný laserom alebo vibračným poterovým strojom. Keď je povrch rovný, v prípade potreby je možné naniesť farbu. V priebehu jedného dňa môže byť betónový povrch hotový a vyrovnaný ručnými stierkami. Finálny povrch sa potom tesní a zahustí ručnou a/alebo strojovou stierkou. Táto cementová pasta vyjde na povrch, vyhladzuje sa a tvrdne, až kým nevytvorí lesk. To môže trvať štyri až 14 hodín, čiastočne to závisí od teplotných podmienok. Ak je v miestnosti menej ako 5 °C, čerstvý betón môže byť trvalo poškodený; inak, aj keď je príliš horúco, betón môže príliš rýchlo schnúť a popraská sa.

  4.3. Brúsenie a tesnenie betónu

  Keď betón vyschne, treba ho ešte obrúsiť a utesniť. To sa vykonáva najmenej mesiac po naliatí, s výnimkou rýchloschnúceho poteru. Čistenie a brúsenie betónu sa vykonáva čistiacim strojom alebo ešte lepšie ľahkým diamantovým leštením, aby sa odstránila minimálna mliečnosť a dosiahol sa tak stredne vysoký lesk. Ak by mala byť leštená podlaha úplne hladká, povrch môže byť dodatočne vylepšený strojom s flexibilnými podložkami potiahnutými diamantom. Potom je potrebné podlahu utesniť. Na to, aby betón mohol „dýchať“, sa používa absorpčný tmel.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Betonový poter

  Dobrý deň,

  Pre novostavbu rodinného domu hladám partiju na cementové potery. Rozloha je cca140 m2.
  Plus daľších 56 m2 by bola podlaho v suteréne z lešteného betonu.
  Viete mi ponuknuť danu službu.
  Aká by bola cena s dodávkou materiálu a bez meteriálu (čo by som potreboval dodať a koľko).

  Ďakujem 2700 € do 4500 €

  ........

  Potrebujem vybrusiť betónovy strop

  Potrebujem firmu pre realizáciu brúsenia betónového stropu.
  Foto v prílohe. 7200 € do 12000 €

  ........

  Brúsenie bet stropu impregnácia

  Potrebujem majstra pre brúsenie, ošetrenie betonového stropu, 60 m2. 540 € do 900 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Brusenie betonovej platne na garaž, 25 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Marianka

  225 € do 375 €

  Cena, Brúsenie betonovej dosky alebo betónový poter, cca 90 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Hamuliakovo

  2250 € do 3750 €

  Cena, Brusenie betónu, 30 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Levice

  270 € do 450 €

  Cena, Zbrusit krivý beton, 10 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Rožňava

  135 € do 225 €

  Cena, Vybrúsenie lepidla po starom obklade, 60 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Žilina

  720 € do 1200 €

  Cena, Prebrúsenie a vyrovnanie podlahy v garáži, 25 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  225 € do 375 €

  Cena, Odstrániť existujúcu nivelačku, naniesť terazzo, 20 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  1530 € do 2550 €

  Cena, Brusenie betonu, RD, 170 m2, 170 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Moravany nad Váhom

  1530 € do 2550 €

  Cena, Vybrusit podlahu v obyvačky, 45 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Trenčín

  450 € do 750 €

  Cena, Zbrúsenie hrúbky do 3 mm betónových podláh, 100 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Prešov

  900 € do 1500 €

  Cena, Brúsenie betonovéj cesty, 350 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Brúsenie cementového poteru, 3,7X3.8 m
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Michalovce

  135 € do 225 €

  Cena, Po odstraneni koberca zbrusit betónový poter, 25 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  225 € do 375 €

  Cena, Vybrusit beton 200 m2, 200
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Sabinov

  3150 € do 5250 €

  Cena, Brúsenie čerstvého betónu 30mpa, 27 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Žarnovica

  243 € do 405 €

  Cena, Brúsenie betónu - priprava na podlahove kurenie v bytovke, 56 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Liptovský Mikuláš

  540 € do 900 €

  Cena, Zarovnat betonovu podlahu brusenim, 66 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Nové Mesto nad Váhom

  540 € do 900 €

  Cena, Prebrusit betón v byte, 37 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  360 € do 600 €

  Cena, Vybetonovat novu podlahu a vybrusiť v garaže 36m2, 36 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Michalovce

  3150 € do 5250 €

  Cena, Frézovanie plochy, 2000 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Trnovec nad Váhom

  18000 € do 30000 €

  Cena, Vyrovnať poter, 140 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Teplička nad Váhom

  1260 € do 2100 €

  Cena, Zbrúsenie smoly z podlahy po odstránení parkiet, 42m²
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Prievidza

  540 € do 900 €

  Cena, Vybrusit lepidlo (tvrdy chemopren), pokládka laminátu, 60 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  1440 € do 2400 €

  Cena, Vybrusit kamenné schody, Po popise
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Zvolen

  4590 € do 7650 €

  Cena, Brúsenie betónových poterov. Súrne., 230 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Michalovce

  1800 € do 3000 €

  Cena, Lestenie betonovej podlahy 9m2, 9 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  90 € do 150 €

  Cena, Zbrúsiť betón pri stenách do roviny s poterom, 10m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Malé Kosihy

  180 € do 300 €

  Cena, Vybrousit vrstvu cca 4,5cm betonu, 50m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Demänovská Dolina

  450 € do 750 €

  Cena, Zbrusit beton na streche, 100 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Malatiná

  720 € do 1200 €

  Cena, Zbrusenie betonu o 6 cm v 1 miestnosti, 20 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Košice

  180 € do 300 €

  Cena, Vybrusenie betónovej deky v garáži, Cca 45 m²
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Kameničany

  405 € do 675 €

  Cena, vybrusiť beton,nivelovať podlahu, 55m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Kalinčiakovo

  2700 € do 4500 €

  Cena, Odstránenie nevhodnej nivelačnej hmoty Atlas SMS 30 z betónovej plótni, cca 17 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Nižná Voľa

  153 € do 255 €

  Cena, Vyhladiť, obrusit betónovú podlahu, 60 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Michalovce

  540 € do 900 €

  Cena, Vyrovnanie krivého poteru brúsením, 400m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Piešťany

  2700 € do 4500 €

  Cena, Obrusenie suchej betonovej platne, 200 m/2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Zákamenné

  1800 € do 3000 €  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Brúsenie betónu, leštenie podlahy?
  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Brúsenie betónu, leštenie podlahy cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  480+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Brúsenie betónu, leštenie podlahy
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené