Pre oblasť

  Brúsenie betónu, leštenie podlahy cena

  Koľko stojí brúsenie betónu? Cena brúsenia betónovej podlahy je závislá od stavu podkladu (jeho rovnosti, pevnosti, prítomnosť alebo neprítomnosť defektov vo forme trhlín, dier, triedy betónu) a od účelu brúsenia. Náklady na brúsenie určíme až po obhliadke a zhodnotení stavu dlážky odborníkom. Betónovú dlážku môžeme obrúsiť tak, aby mala matný vzhľad alebo brúsením vytvoriť leštený betón. Zhotovenie brúseného betónu je cenovo dostupné, vzhľadovo je pekné, bez špár, ktoré sú nevyhnutné pri dlaždiciach, ale zároveň je aj lacnejšie, pretože netreba kupovať dlaždice a platiť za pokládku.

  Komu zveriť brúsenie betónu? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným majstrom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za brúsenie betónu


  Cena za brúsenie betónu. Cena zahŕňa dodávku a inštaláciu materiálu a je závislá od povrchu a hrúbky brúsenia.

  1.50 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  1.80 €/m2

  STREDNÁ CENA
  2.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Brúsenie betónu, leštenie podlahy

  Ako ste využili tieto informácie?

  Brúsenie betónu – všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo je to brúsený alebo leštený betón?

  Brúsený alebo leštený betón  je vysokokvalitný a veľmi odolný podlahový materiál. Skúsení majstri môžu betónový povrch, nový alebo starý, obrúsiť tak, aby mal matný vzhľad alebo brúsením vytvoriť leštený betón. Tento typ podlahy sa vyznačuje mimoriadnou pevnosťou, trvanlivosťou a dlhou životnosťou, preto nie je prekvapujúce, že si ho stále častejšie vyberajú majitelia maloobchodných prevádzok, skladových a kancelárskych priestorov, a stáva sa tiež veľmi obľúbeným u majiteľov domov. Požadovaný stupeň lesku a hladkosti sa dosahuje pomocou špeciálnych strojov podobných strojom na leštenie dreva.

  Brúsený alebo leštený betón sa vyznačuje mimoriadnou tvrdosťou a trvanlivosťou, preto nie je prekvapujúce, že si ho inštaluje do súkromných domov čoraz viac ľudí
  Brúsený alebo leštený betón sa vyznačuje mimoriadnou tvrdosťou a trvanlivosťou, preto nie je prekvapujúce, že si ho inštaluje do súkromných domov čoraz viac ľudí

  1.1. Kedy sa používa?                                                           

  Brúsené betónové podlahy nájdete prakticky všade: v priestoroch átria, pasážach, skladoch, obchodoch, hoteloch a reštauráciách, v administratívnych budovách, garážach, autosalónoch, súkromných rezidenciách, na terasách a podobne.

  1.2. Výhody brúseného betónu

  Majitelia domov, maloobchodníci, obchodné sklady, vzdelávacie a zdravotnícke zariadenia sa rozhodujú pre brúsený betón ako konečnú vrstvu podlahy kvôli mnohým výhodám, ktoré tento typ podlahových krytín ponúka. Dekoratívny betón sa stal logickou voľbou kvôli svojej hodnote, ktorú prináša, pretože sa dá esteticky porovnať s inými podlahami.

  1.2.1. Výhody brúseného betónu v byte

  • Úspora nákladov: Keď je ako finálny povrch podlahy použitý betón, tradičné podlahové materiály nie sú potrebné.
  • Dlhá doba životnosti: Leštené podlahy nie sú tak náchylné na poškodenie ako ostatné materiály a nie je potrebné ich vymieňať.
  • Jednoduché čistenie: bez prachu, nečistôt a alergénov.
  • K dispozícii je v rôznych farbách a prevedeniach.

  1.2.2. Výhody brúseného betónu na verejných miestach

  • Úspora nákladov: Použitie brúseného betónu ako finálneho povrchu podlahy je nákladovo efektívnejšie, náklady na údržbu sú nižšie.
  • Odolnejší voči opotrebovaniu.
  • Menšia údržba a dlhšia životnosť: Brúsené betónové podlahy sa ľahko čistia a vyžadujú len občasné vlhké utieranie. Nie je potrebné používanie voskov alebo náterov, takže nie sú potrebné s tým súvisiace práce a náklady na údržbu. Lesklý povrch lešteného betónu odoláva dokonca aj voči stopám po pneumatikách ťažkých strojov, a škvrnám od rozliatia oleja a chemikálií.
  • Odolný voči problémom s vlhkosťou: Leštený alebo brúsený betón umožňuje podlahe dýchať a eliminuje problémy, ktoré sa vyskytujú pri iných nepriepustných podlahových materiáloch, ako sú dlaždice atď.
  • Vysoká reflexia svetla: dôležité pre podlahy v nebytových objektoch, hoteloch, reštauráciách a iných verejných budovách, pre ktoré je dôležitý jasný, čistý a profesionálny vzhľad. Šetrí tiež energiu znížením požiadaviek na umelé osvetlenie.
  • Je trvalo udržateľnou alternatívou k podlahám: na leštený betón nie sú potrebné žiadne ochranné nátery, čistiace prostriedky ani lepidlá.

  1.3. Je možné akýkoľvek betón brúsiť alebo leštiť?

  Takmer všetky konštrukčne pevné betónové podlahy, staré alebo nové, je možné brúsiť, na realizáciu týchto prác je potrebná vhodná príprava. Existujú však výnimky, preto si nechajte poradiť od odborníka.

  1.4. Je údržba brúseného betónu náročná?

  Leštené betónové podlahy sú extrémne trvanlivé po celú dobu životnosti, ale je potrebné ich náležite udržiavať, aby si zachovali svoj krásny vzhľad. Dobrou správou je, že ich údržba je vo všeobecnosti jednoduchšia ako u iných typov dekoratívnych podláh. Pravidelná údržba spočíva v suchom čistení prachu a nečistôt, pretože navlhčenie môže spôsobiť poškriabanie.

  1.5. Je povrch brúseného/lešteného betónu klzký?

  Leštené betónové podlahy môžu vyzerať hladko ako sklo, ale sú úplne bezpečné, ak sú čisté a suché. Vo vysoko frekventovaných verejných budovách je prevencia nehôd spôsobených pošmyknutím a pádom najvyššou prioritou.

  Tu je niekoľko tipov na zlepšenie protišmykovej odolnosti leštených betónových podláh:

  • Na leštených podlahách by nemali byť žiadne zvyšky oleja, tukov alebo vody. Riaďte sa pokynmi pre pravidelnú údržbu a čo najskôr vyčistite škvrny alebo rozliatie.
  • Používajte protišmykový prostriedok. Tieto výrobky obsahujú špeciálne aditíva určené na zlepšenie priľnavosti a zvýšenie bezpečnosti mokrého povrchu. Občas ho treba použiť, ale je možné ho pridať aj pri bežnom čistení.
  • Na leštený betón, ktorý obsahuje protišmykové pridanie piesku, treba naniesť tesniacu vrstvu. Na tieto účely sa používajú špeciálne výrobky, ktoré sa pred nanesením jednoducho zmiešajú s tmelom, aby sa zvýšila priľnavosť, bez odstránenia vzhľadu lešteného povrchu.

  2. Brúsenie betónu – výber správneho zhotoviteľa

  Mali by ste si byť vedomí skutočnosti, že proces brúsenia alebo leštenia betónových podláh vyžaduje veľa odborných znalostí a používanie špecializovaných ťažkých strojov vybavených diamantovými kotúčmi, ktoré postupne brúsia povrchy na požadovaný stupeň hladkosti a lesku. Vzhľadom na investície do vybavenia a požadované zručnosti to rozhodne nie je práca pre každého majstra. Na túto prácu bude potrebné najať profesionálneho zhotoviteľa brúseného, resp. lešteného betónu. Nájdite miestneho, spoľahlivého zhotoviteľa brúseného betónu na našom portáli Daibau.sk zaslaním dopytov, a tak dostanete viacej odpovedí a profesionálne ponuky.

  3. Brúsený betón - od matného po vysoký lesk

  V závislosti od diamantového piesku používaného na leštenie alebo brúsenie betónových podláh je možné dosiahnuť rôzne stupne hladkosti a lesku, od matného až po sklenený povrch.

  Pri hrubom brúsení sa zvyčajne začína s diamantmi vloženými do kovovej matrice. Keď je podlaha postupne leštená, zvyčajne sa prejde na jemnejšie diamantové brúsne materiály v plaste alebo živici, aby sa dosiahla vyššia úroveň lesku.

  Sú štyri fázy leštenia a úrovne lesku, ktoré môžete očakávať v každej fáze:

  3.1. Prvý stupeň leštenia – matný

  Keď sa pozriete priamo dole, podlaha bude vyzerať mierne rozmazane s malým alebo žiadnym oslnením (odrazom).

  3.2. Druhý stupeň leštenia – satén

  Keď sa pozriete priamo dole na hotovú podlahu alebo v určitej vzdialenosti, uvidíte mierne odrazy alebo tiene.

  3.3. Tretí stupeň leštenia – polomatný

  Povrch bude mať silnejší odraz ako v druhom stupni a lom svetla bude celkom viditeľný. Vo vzdialenosti niekoľkých metrov bude podlaha jasne odrážať bočné a horné osvetlenie.

  3.4. Štvrtý stupeň leštenia – lesk

  Keď stojíte priamo nad povrchom, vidíte svoj odraz úplne jasne, takmer ako v zrkadle. Takéto podlahy pôsobia mokro pri pohľade z rôznych uhlov.

  4. Brúsenie betónu – postup spracovania

  4.1. Nalievanie betónu

  Najbežnejším spôsobom výroby betónovej podlahy je nalievanie betónu. Najväčší povrch liateho betónu bez škár alebo dilatačných škár môže byť 5 m × 5 m. Väčšie oblasti by mali byť rozdelené na menšie časti a deň po naliatí rezané (je potrebné urobiť dilatácie). Vedľa dverí je potrebné urobiť aj dilatácie. Konkrétne existujú slabé miesta pevnosti betónu v tlaku, čo znamená, že sa betón zmrští a praskne. Dilatačné škáry je možné  neskôr vyplniť elastickým tmelom, ako je polyuretán, vo farbe podobnej vašej podlahe. Pripravená betónová zmes sa zvyčajne naleje na výstužnú sieť, ktorá zabráni praskaniu betónu alebo zníži riziko. Hrúbka betónu na tepelnej izolácii alebo potrubí podlahového vykurovania by mala byť 5 až 10 cm.

  4.2. Vyrovnanie podlahy

  Po naliatí musí byť betón vyrovnaný laserom alebo vibračným poterovým strojom. Keď je povrch rovný, v prípade potreby je možné naniesť farbu. V priebehu jedného dňa môže byť betónový povrch hotový a vyrovnaný ručnými stierkami. Finálny povrch sa potom tesní a zahustí ručnou a/alebo strojovou stierkou. Táto cementová pasta vyjde na povrch, vyhladzuje sa a tvrdne, až kým nevytvorí lesk. To môže trvať štyri až 14 hodín, čiastočne to závisí od teplotných podmienok. Ak je v miestnosti menej ako 5 °C, čerstvý betón môže byť trvalo poškodený; inak, aj keď je príliš horúco, betón môže príliš rýchlo schnúť a popraská sa.

  4.3. Brúsenie a tesnenie betónu

  Keď betón vyschne, treba ho ešte obrúsiť a utesniť. To sa vykonáva najmenej mesiac po naliatí, s výnimkou rýchloschnúceho poteru. Čistenie a brúsenie betónu sa vykonáva čistiacim strojom alebo ešte lepšie ľahkým diamantovým leštením, aby sa odstránila minimálna mliečnosť a dosiahol sa tak stredne vysoký lesk. Ak by mala byť leštená podlaha úplne hladká, povrch môže byť dodatočne vylepšený strojom s flexibilnými podložkami potiahnutými diamantom. Potom je potrebné podlahu utesniť. Na to, aby betón mohol „dýchať“, sa používa absorpčný tmel.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Brúsenie betónu, leštenie podlahy?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Brusenie betonu

  Potrebujeme majstra pre brusenie betonu 2mm - plocha 9m2. 90 € do 150 €

  ........

  Anhydritový poter

  Dobrý deň,

  mala by som záujem o cenovú ponuku na anhydridový poter. Zaujíma ma tiež, či je v cene aj brúsenie. 3600 € do 6000 €

  ........

  Vybrusiť, zaleštiť a impregnovať betonovu podlahu

  Potrebujeme majstra pre vybrúsenie, zaleštenie a impregnovanie betónovej podlahy. V Danubii v Petržalke, na prízemí cca 150 m2 - 200 m2. Momentalne je tam beton. 1800 € do 3000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Vybrúsenie surového betónu v garáži, cca 20 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Detva

  180 € do 300 €

  Cena, Brusenie betonovej podlahy v garážiach, 120 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Prešov

  1080 € do 1800 €

  Cena, Zbrusit, vyrovnat nivelaciu cementovu vysokopevnostnu., 30 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Svit

  270 € do 450 €

  Cena, Brusenie plochy 6×5m, 6×5 m
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Nové Zámky

  270 € do 450 €

  Cena, Odstránenie korkovej podlahy, zbrúsenie nerovnosti a nivelizácia podlah, 30 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  900 € do 1500 €

  Cena, Šramovanie, zbrusenie a vyrovnanie poteru na terase, 27 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Trenčianska Teplá

  270 € do 450 €

  Cena, Brusenie betonu, 60 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Košice

  450 € do 750 €

  Cena, Vybrusenie lepidla po dlazbe a nanesenie liatej podlahy, 40 m²
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Selec

  1620 € do 2700 €

  Cena, Brusenie exterierovej podesty a 5 schodov, 7,75 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Žilina

  90 € do 150 €

  Cena, Brúsenie betónu - priprava na podlahove kurenie v bytovke, 56 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Liptovský Mikuláš

  2340 € do 3900 €

  Cena, Leštený betón, dvojgaráž, 6x8 m
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Nižná

  1080 € do 1800 €

  Cena, Frézovanie pôvodného asfaltu, asfaltovanie areálu, cca 1000 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Prešov

  45000 € do 75000 €

  Cena, Prebrusenie betonu, lepenie dlazby 20x60, exterier(terasa), 55 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Trenčín

  1980 € do 3300 €

  Cena, Zbrusit z betonu, 5 metrov štvorcových
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Haniska

  45 € do 75 €

  Cena, Brúsenie starej terakotovej dlažby, výrez otvoru do steny 3x2m, podlaha cca 50 m2, výrez do steny hr. 700 mm s rozmerov 2x3m
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Rimavská Sobota

  900 € do 1500 €

  Cena, Zbrusiť poter 20m štvorcových o 1 cm, 20 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Lehota

  180 € do 300 €

  Cena, Nivelizácia podlahy v garáži aj s brúsením, 21 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Martin

  720 € do 1200 €

  Cena, Vybrusit beton v garazi koli nateru je to cca 60m2, 60
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Borský Mikuláš

  13500 € do 22500 €

  Cena, Brúsenie a impregnácia pohľadového betónu-stropu, 140 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Brúsenie betonovych podlah v panelakovom byte, 10 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  135 € do 225 €

  Cena, Zbrusit podlahu v rodinnom dome do roviny, 80 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Prievidza

  720 € do 1200 €

  Cena, Vybrusiť betonove prijazdove pasy do garáze, 10 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Trenčín

  90 € do 150 €

  Cena, Zníženie 20m2 anhydridu o 1cm, 20 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Prešov

  180 € do 300 €

  Cena, Vybrusit podlahu v garaži, 25 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Diviaky nad Nitricou

  225 € do 375 €

  Cena, Leštenie terazza vo vstupnej hale (2,5m2), 2,5 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Bratislava

  90 € do 150 €

  Cena, Brúsenie chodníka a schodov do domu, cca 1,5 x 10 m
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Kežmarok

  180 € do 300 €

  Cena, Betonový poter, 140 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Sklené Teplice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Zbrusit betónovú platňu do spádu, aby na nej nestála voda, 70 metrov štvorcových
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Žiar nad Hronom

  450 € do 750 €

  Cena, Vybrusenie betonovej terasy, 60m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Liptovský Mikuláš

  270 € do 450 €

  Cena, Potrebujem vybrusiť betónovy strop, 280 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Lovce

  7200 € do 12000 €

  Cena, Brúsenie bet stropu impregnácia, 60 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Veľký Biel

  540 € do 900 €

  Cena, Brusenie betonovej platne na garaž, 25 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Marianka

  225 € do 375 €

  Cena, Brúsenie betonovej dosky alebo betónový poter, cca 90 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Hamuliakovo

  2250 € do 3750 €

  Cena, Brusenie betónu, 30 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Levice

  270 € do 450 €

  Cena, Obrúsiť terasovú dlažbu na schodoch, okolo 120 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Nitra

  1800 € do 3000 €

  Cena, Zarovnat sadrovy poter cca 96m2 a vyliat nivelaciu 96m2 circa 50 vriec, 96 m2
  Brúsenie betónu, leštenie podlahy, Poprad

  2700 € do 4500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Brúsenie betónu, leštenie podlahy cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  519+ spoločnosťami pre Brúsenie betónu, leštenie podlahy
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené