Pre oblasť

  Plastové okná cena

  Koľko stoja plastové okná? Plastové okná sú cenovo dostupnejšie v porovnaní s hliníkovými alebo drevenými. Cena plastového okna závisí od viacerých faktorov: tvaru okna, jeho veľkosti, okenného rámu, zasklenia a spôsobu otvárania okna v okennom otvore (fixné, otváranie krídla alebo posuvné otváranie). Obyčajné PVC okno s dvojvrstvovým zasklením vás bude stáť 130 až 300 EUR/m2.

  Komu zveriť výrobu alebo obstaranie plastových okien? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom plastových okien vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za plastové okná


  Cena plastového okna. Cena za plastové okno s dvojvrstvovým zasklením.

  130.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  200.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  300.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Plastové okná

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Okno z PVC, fixné, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za fixné okno z PVC 100 x 100 cm, dvojité zasklenie (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Okno z PVC, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za jednokrídlové PVC okno rozmery okna 100 x 100 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením


  kus

  €/kus

  Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Plastové fiksné okno

  Za fiksné okno, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvstvovým zasklením počítatje 115 EUR a pri trojvrstvovom zasklení 150 EUR.


  kus

  €/kus

  Plastové jednokrýdlové okno

  Cena jednokrýdlového oknona, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvrstvovým zasklením je 170 € a s trojvrstvovým zasklením 225 €.


  kus

  €/kus

  PVC balkónové dvere

  Cena za PVC balkónové dvere, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za balkónové dvere z PVC s rozmermi 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Plastové okná - čo všetko potrebujete vedieť

  1. Čo musíme vedieť pred nákupom plastových okien?

  1.1. Výhody plastových okien

  Jednoduchá a cenovo dostupná výroba

  Okná z plastu boli a sú najpopulárnejšou voľbou spotrebiteľov. Prvým dôvodom je nepochybne dobrá cena, pretože plastové okná sú výrazne lacnejšie ako hliníkové alebo drevené okná.

  Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien
  Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien

  Plastové okná majú vynikajúcu tepelnú izoláciu

  Okná spolu s ostatnými vstavanými výrobkami majú výrazný vplyv na tepelné straty budovy, ktoré môžu byť až 30%. Tepelná izolácia plastových okien je ovplyvnená hrúbkou a tepelnou vodivosťou profilového rámu (Uf), tepelnou vodivosťou skla (Ug) a celkovou tepelnou vodivosťou okna (Uw). Z hľadiska energetickej účinnosti je však dôležité, aby boli okná vybavené trojitým tesnením. Čím je UW menší (pomer prenosu tepla), tým je okno energeticky účinnejšie. IOsadenie kvalitného okna môže znížiť náklady na vykurovanie o viac ako tretinu! Tepelná izolácia plastových okien je celkom porovnateľná s tepelnou izoláciou hliníkových a drevených okien.

  Plastové okná majú vynikajúcu zvukovú izoláciu

  Pri výbere okien by ste mali venovať pozornosť zvukovej izolácii, berúc do úvahy vplyv vášho vonkajšieho prostredia (hlučná cesta alebo príroda). Hodnota zvukovej izolácie okna je označená symbolom Rw. Čím vyššia je hodnota Rw, tým lepšia je zvuková izolácia okna. Plastové okná sú svojou zvukovou izoláciou porovnateľné s drevenými alebo hliníkovými oknami.

  Plastové okná a ľahká údržba

  Plastové okná sa veľmi ľahko udržiavajú. Príležitostne sa čistia iba vlhkou handričkou. Na rozdiel od drevených okien nemusia byť počas roku maľované alebo inak ošetrené. Sú tiež odolné voči kyselinám, UV žiareniu, korózii a extrémnym poveternostným podmienkam. Pánty sa odporúča premazať každý rok.

  Plastové okná vyzerajú dobre

  Okná by mali dopĺňať celkový vzhľad domu a vylepšovať ho. Na trhu existuje množstvo riešení plastových okien v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach.

  Dlhá životnosť plastových okien

  Plastové okná majú veľmi dlhú životnosť vyše 40 rokov. Dodávatelia kvalitných plastových okien poskytnú záruku najmenej na 10 rokov od zakúpenia.

  Bezpečnosť a ochrana plastových okien proti vlámaniu

  Okná sa dajú bezpečne používať a sú chránené pred vlámaním, a to najmä vďaka vysokokvalitnému rámu, ktorý zabraňuje vlámaniu a otvoreniu okenného krídla.

  1.2. Nevýhody plastových okien

  Deformácia teplom

  Plast mierne pracuje pri veľmi vysokých teplotách. Ak je nekvalitné plastové okno vystavené slnku po dlhú dobu, plast začne pracovať a okno sa nemusí dobre zatvárať alebo otvárať, pokým plast opäť nevychladne. Toto sa stáva zriedka, no platí, že citlivejšie sú väčšie okná. Pri kvalitných plastových oknách sa tento druh deformácie určite nevyskytuje.

  Farba môže v priebehu času blednúť alebo zažltnúť

  Plastové okná samozrejme nemožno natierať, tak ako drevené alebo hliníkové okná.

  Nerecyklovateľný materiál

  Plasty v prírode nie sú odbúrateľné a môžu sa rozkladať veľmi dlhú dobu, až stovky rokov. Výrobcovia v posledných rokoch vyrábajú okná z odpadových plastov, ktoré sa takýmto spôsobom recyklujú. Na druhej strane, plastové okná majú dlhšiu životnosť ako drevené, čo znamená zníženie odpadu. Avšak plastové okná nie sú najekologickejšou voľbou.

  2. Výber dodávateľov vašich plastových okien

  Na trhu dnes existuje naozaj veľký výber dodávateľov plastových okien. Nákup okien je dlhodobá investícia, preto je dôležité, aby ste sa s nimi dobre zoznámili a získali rôzne ponuky.

  Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov
  Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov

  2.1. Záručná doba

  Záručná doba je dobrým ukazovateľom kvality produktu. Poskytovatelia kvalitných plastových okien budú môcť ponúknuť desať alebo viac ročnú záruku na svoje výrobky. Počas záručnej doby by okná mali byť bez akýchkoľvek chýb, pokiaľ ide o vzhľad a použiteľnosť (okrem prípadu, že by vznikli poškodenia nesprávnym použítím z vašej strany).

  2.2. Vlastný montážny tím a servis plastových okien

  Výhody nových okien a vaša spokojnosť sú zaručené iba vtedy, ak sú správne osadené aj kvalitné plastové okná. Pri nesprávnom osadení sa môžu narušiť tepelné mosty a znížiť všetky výhody nových okien. Preto je veľmi dôležité, aby poskytovateľ mal vlastný odborne vyškolený montážny tím a používal vhodné materiálý určené pre správnu montáž. Majte na pamäti, že predajca by mal tiež poskytovať servis vo vašom okolí a zaručiť dodávku náhradných dielov počas celej životnosti okna.

  2.3. Certifikáty kvality plastových okien

  V neposlednom rade dodávatelia potvrdzujú kvalitu okien rôznymi potvrdeniami, ktoré vám predložia v čase prípravy ponuky a po dokončení montáže. Patria sem napríklad technické špecifikácie pre okná, environmentálne osvedčenia, energetické osvedčenia atď.

  3. Montáž plastových okien

  3.1. Aká je kvalitná montáž plastových okien?

  Montáž plastových okien je vysoko kvalitná, ak sú dodržané technické postupy len tak sa zaistí energeticky úsporné a dlhodobo bezchybné používanie okien. Na zaistenie tepelnej a zvukovej izolácie plastových okien je obzvlášť dôležité, aby bol kontakt medzi oknom a stenou riadne utesnený bez poškodenia rámu okna a bez viditeľných otvorov. Okenné krídlo musí byť namontované tak, aby nemohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu, zaseknutiu alebo kývaniu krídla. Okno by sa malo ľahko otvárať a zavárať. Okenné kľučky musia byť správne upevnené.

  3.2. Postup montáže plastových okien

  1) oknári vám doručia objednané okná v dohodnutej lehote

  2) informujte sa o podrobnostiach montážnych prác

  3) chráňte podlahu a ostatné povrchy, v blízkosti ktorých sa budú rozoberať a montovať okná

  4) demontáž existujúcich okien

  5) na začiatku montáže oknári osadia okná do stenových otvorov. Správna výška, hĺbka a uhol osadenia okna určujú laserové výškomery a váhy.

  6) nasleduje upevnenie okenných rámov do stenových otvorov a utesnenie osadzovacej škáry zvoleným tesnením. Postup závisí od typu montáže, ktorú vyberiete. Montáž môže byť klasická, ekologická alebo Ral.

  Klasická montáž

  Pri tomto type zostavy sú rámy pripevnené k stene pomocou skrutiek a otvor v spoji medzi oknom a stenou tzv. osadzovacia škára je vyplnená polyuretánovou penou (pur penou). Toto je najbežnejší spôsob inštalácie okien v našej krajine.

  Eco montáž

  Na utesnenie osadzovacej škáry medzi stenou a oknom sa používa ekologická, elastická pena na báze vody, ktorá má schopnosť neustále sa napínať a zmenšovať, čím nepretržite prispôsobuje tesnenie teplotným a poveternostným podmienkam, tým poskytuje vysokú tepelnú izoláciu osadeného okna. Tento typ montáže sa odporúča najmä pri renovácii starších budov.

  Ral montáž

  Tento typ inštalácie zaisťuje energetickú účinnosť osadeného okna a znižuje tepelné straty. Zabraňuje tiež vniknutiu vody do steny a tým kondenzácii. Na utesnenie osadzovacej škáry medzi oknom a stenou sa na vnútornej strane použije paropriepustná hmota a na vonkajšej strane elastická mäkká pena. To umožňuje, aby sa para pohybovala z vnútornej strany do vonkajšej strany naopak. Tento typ montáže sa odporúča najmä pre nové budovy. Pre výstavbu v pasívnych a nízkoenergetických normách sa vyžaduje montáž okien Ral v súlade s platnými predpismi týkajúcimi sa tepelnej ochrany budov.

  7) po dokončení osadenia sa vykoná kontrola odvedenej práce a overenie použitých prvkov.

  8) oknári vás oboznámia so správnym používaním okien a oboznámia vás aj s pravidlami údržby. Poskytnú vám tiež všetky osvedčenia a pokyny.

  DAIBAU, POMÁHAME VÁM PRI VAŠEJ INVESTÍCII A VYBERIEME DODÁVATEĽOV PRE VÁŠ DOMOV

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Plastové okná?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Plastové okno ako náhradu za staré drevené

  Potrebujeme plastové okno ako náhradu za staré drevené. veľkosť 240 cm šírka 230 cm výška. Foto v prílohe. 1170 € do 1950 €

  ........

  Dodávka a montáž plastových okien

  Potrebujem dodávku a montáž plastových okien dvojvrstvových bez žalúzií týchto rozmerov:
  1.okno: 200 cm x 90 cm
  2.okno: 200 cm x 90 cm
  3.okno: 145 cm x 118 cm
  4.okno: 117 cm x 85 cm (dodať mliečne sklo + sieťku na hmyz)
  5.okno: 85 cm x 85 cm ( dodať mliečne sklo + sieťku na hmyz 2700 € do 4500 €

  ........

  Nove plastove okno

  Potrebujem biele plastove okno na rodinny dom, dvoj-sklo, rozmery : 120 cm sirka, 145 cm vyska. Klucka vlavo. Otvaranie aj vetracka. Vypln: cincila. (mozno aj zaluzie) .

  dakujem. 630 € do 1050 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Vymena okna(6) a dvere(3) na chate za plastové, 30 m2
  Plastové okná, Gbelce

  5400 € do 9000 €

  Cena, Plastové okná dodávka aj montáž, 3 ks
  Plastové okná, Pobedim

  1800 € do 3000 €

  Cena, Plastové okna, 2ks cca 70x130 cm, 1ks cca.50x50cm
  Plastové okná, Bardejov

  720 € do 1200 €

  Cena, Plastové okná, po popise
  Plastové okná, Martin

  1080 € do 1800 €

  Cena, Vymeniť staré okno za nové, 1 ks
  Plastové okná, Myjava

  720 € do 1200 €

  Cena, Výmena okien a dverí na rodinnom dome za plastové, 12 stavebných otvorov
  Plastové okná, Dolné Hámre

  8100 € do 13500 €

  Cena, Plastové okno, 1
  Plastové okná, Zákamenné

  1305 € do 2175 €

  Cena, Dodať a osadiť plastové okno do nosnej steny, 1 ks
  Plastové okná, Zeleneč

  720 € do 1200 €

  Cena, Zateplenie mobilného domu 11x3x3m, 11x3x3m
  Plastové okná, Gbely

  6300 € do 10500 €

  Cena, Vymena okien, 8 ks
  Plastové okná, Široké

  2700 € do 4500 €

  Cena, Plastové okná, 2 ks
  Plastové okná, Ludanice

  1260 € do 2100 €

  Cena, Plastové okná, sieťky, parapety, žalúzie, 4 ks
  Plastové okná, Rojkov

  2250 € do 3750 €

  Cena, Plastové okno + dvere z profilu salamander, Po popise
  Plastové okná, Čermany

  2070 € do 3450 €

  Cena, Výmena okien za plastové, parapety vonku a vnut,vonkajšie žalúzie,17 miesvchodové, Po popise
  Plastové okná, Myjava

  22500 € do 37500 €

  Cena, Výmena okien za nové plastové, 4 ks
  Plastové okná, Bobrov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vymenit stare okna za platove na chalupe v Travnici a 2 vchodove dvere, 6 ks, 2 ks dvere
  Plastové okná, Trávnica

  5400 € do 9000 €

  Cena, Plastové okná dodávka a montáž, 6 ks
  Plastové okná, Šamorín

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vymena plastovych okien na bytovom dome, 3x okno 2050x1540/1x okno 1180x1540 /1x balkonove dvere 860x2340
  Plastové okná, Piešťany

  3150 € do 5250 €

  Cena, Výmena okien a zateplenie fasády, cca 400 m2
  Plastové okná, Prešov

  40500 € do 67500 €

  Cena, Výmena okien za plastové, 2 ks
  Plastové okná, Stará Ľubovňa

  1800 € do 3000 €

  Cena, Výmenu okien za plastové, 5 ks
  Plastové okná, Nové Zámky

  2700 € do 4500 €

  Cena, Plastové okná a balkonove dvere, 2 ks
  Plastové okná, Veľké Kosihy

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vybúrať a vložiť malé okno do kúpelne, 20x20 cm
  Plastové okná, Piešťany

  720 € do 1200 €

  Cena, Plastové okná, 2 ks
  Plastové okná, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Realizácia okien a dverí, panoráma a zásuvné dvere., po popise
  Plastové okná, Čadca

  27000 € do 45000 €

  Cena, Nové plastové okná, 3 kusy
  Plastové okná, Kolárovo

  1800 € do 3000 €

  Cena, Dodávka + montáž plastových okien SALAMANDER, 12 okien + 1x vchodové dvere
  Plastové okná, Pezinok

  9000 € do 15000 €

  Cena, Vymeniť staré dvojokno za nové plastové dvojokno, 1 ks
  Plastové okná, Brodské

  630 € do 1050 €

  Cena, Výmenu okien za plastové, 8 ks 150 x150 cm,balkónové dvere 80 x 200,vchodové dvere 90 x 200.
  Plastové okná, Podvysoká

  5400 € do 9000 €

  Cena, Dve plastové okná, 2x 115x55
  Plastové okná, Humenné

  540 € do 900 €

  Cena, Plastové okná a dvere plus osadenie, 6 ks
  Plastové okná, Banská Štiavnica

  4950 € do 8250 €

  Cena, Plastove okna a plastove dvere, 2 okna v- 148,s- 174 dvojdielne, jedna polovica otvarava, druha otvaravo- sklopna. Dvere- v- 198, sirka 80- 2 kusy
  Plastové okná, Špačince

  1170 € do 1950 €

  Cena, Plastové vchodové závetrie, Po popise
  Plastové okná, Krupina

  3600 € do 6000 €

  Cena, Demontáž starého okna, výroba plastového okna na mieru, montáž okna, 1 ks
  Plastové okná, Turie

  720 € do 1200 €

  Cena, Zameranie, cenová ponuka PVC okien, 14 ks
  Plastové okná, Hruštín

  9000 € do 15000 €

  Cena, Plastove okno, 1ks
  Plastové okná, Bratislava

  540 € do 900 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Plastové okná cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  730+ spoločnosťami pre Plastové okná
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené