x

  Plastové okná cena

  Koľko stoja plastové okná? Plastové okná sú cenovo dostupnejšie v porovnaní s hliníkovými alebo drevenými. Cena plastového okna závisí od viacerých faktorov: tvaru okna, jeho veľkostí, okenného rámu, zasklenia a spôsobu otvárania okna v okennom otvore (fixné, otváranie krídla alebo posuvné otváranie). Obyčajné PVC okno s dvojvrstvovým zasklením vás bude stáť 130-300€/m2. Aby ste sa dozvedeli presnú cenu pošlite dopyt našim overeným dodávateľom PVC okien. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o PVC oknách.

  Skontrolovať tiež:
  Okná, cena

  CENA ZA PLASTOVÉ OKNÁ


  Cena plastového okna. Cena za plastové okno s dvojvrstvovým zasklením.

  130.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  300.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Plastové okná cena

  OSTATNÉ CENY ZA PLASTOVÉ OKNÁ

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Okno z PVC, fixné, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za fixné okno z PVC 100 x 100 cm, dvojité zasklenie (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).  €/kpl

  kpl
  dopyt

  Okno z PVC, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za jednokrídlové PVC okno rozmery okna 100 x 100 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).  €/kpl

  kpl
  dopyt

  PVC balkónové dvere

  Cena za PVC balkónové dvere, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za balkónové dvere z PVC s rozmermi 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).  €/kpl

  kpl
  dopyt

  Plastové fiksné okno

  Za fiksné okno, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvstvovým zasklením počítatje 115 EUR a pri trojvrstvovom zasklení 150 EUR.  €/kus

  kus
  dopyt

  Plastové jednokrýdlové okno

  Cena jednokrýdlového oknona, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvrstvovým zasklením je 170 € a s trojvrstvovým zasklením 225 €.  €/kus

  kus
  dopyt

  Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením.  €/kus

  kus
  dopyt

  Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.  €/kus

  kus
  dopyt

  Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením  €/kus

  kus
  dopyt

  Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.  €/kus

  kus
  dopyt
  POSLAŤ DOPYT >
  SPOLU:

  Ako ste využili tieto informácie?

  Plastové okná - čo všetko potrebujete vedieť

  1. Čo musíme vedieť pred nákupom plastových okien?

  1.1. Výhody plastových okien

  Jednoduchá a cenovo dostupná výroba

  Okná z plastu boli a sú najpopulárnejšou voľbou spotrebiteľov. Prvým dôvodom je nepochybne dobrá cena, pretože plastové okná sú výrazne lacnejšie ako hliníkové alebo drevené okná.

  Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien
  Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien

   

  Plastové okná majú vynikajúcu tepelnú izoláciu

  Okná spolu s ostatnými vstavanými výrobkami majú výrazný vplyv na tepelné straty budovy, ktoré môžu byť až 30%. Tepelná izolácia plastových okien je ovplyvnená hrúbkou a tepelnou vodivosťou profilového rámu (Uf), tepelnou vodivosťou skla (Ug) a celkovou tepelnou vodivosťou okna (Uw). Z hľadiska energetickej účinnosti je však dôležité, aby boli okná vybavené trojitým tesnením. Čím je UW menší (pomer prenosu tepla), tým je okno energeticky účinnejšie. IOsadenie kvalitného okna môže znížiť náklady na vykurovanie o viac ako tretinu! Tepelná izolácia plastových okien je celkom porovnateľná s tepelnou izoláciou hliníkových a drevených okien.

  Plastové okná majú vynikajúcu zvukovú izoláciu

  Pri výbere okien by ste mali venovať pozornosť zvukovej izolácii, berúc do úvahy vplyv vášho vonkajšieho prostredia (hlučná cesta alebo príroda). Hodnota zvukovej izolácie okna je označená symbolom Rw. Čím vyššia je hodnota Rw, tým lepšia je zvuková izolácia okna. Plastové okná sú svojou zvukovou izoláciou porovnateľné s drevenými alebo hliníkovými oknami.

  Plastové okná a ľahká údržba

  Plastové okná sa veľmi ľahko udržiavajú. Príležitostne sa čistia iba vlhkou handričkou. Na rozdiel od drevených okien nemusia byť počas roku maľované alebo inak ošetrené. Sú tiež odolné voči kyselinám, UV žiareniu, korózii a extrémnym poveternostným podmienkam. Pánty sa odporúča premazať každý rok.

  Plastové okná vyzerajú dobre

  Okná by mali dopĺňať celkový vzhľad domu a vylepšovať ho. Na trhu existuje množstvo riešení plastových okien v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach.

  Dlhá životnosť plastových okien

  Plastové okná majú veľmi dlhú životnosť vyše 40 rokov. Dodávatelia kvalitných plastových okien poskytnú záruku najmenej na 10 rokov od zakúpenia.

  Bezpečnosť a ochrana plastových okien proti vlámaniu

  Okná sa dajú bezpečne používať a sú chránené pred vlámaním, a to najmä vďaka vysokokvalitnému rámu, ktorý zabraňuje vlámaniu a otvoreniu okenného krídla.

  1.2. Nevýhody plastových okien

  Deformácia teplom

  Plast mierne pracuje pri veľmi vysokých teplotách. Ak je nekvalitné plastové okno vystavené slnku po dlhú dobu, plast začne pracovať a okno sa nemusí dobre zatvárať alebo otvárať, pokým plast opäť nevychladne. Toto sa stáva zriedka, no platí, že citlivejšie sú väčšie okná. Pri kvalitných plastových oknách sa tento druh deformácie určite nevyskytuje.

  Farba môže v priebehu času blednúť alebo zažltnúť

  Plastové okná samozrejme nemožno natierať, tak ako drevené alebo hliníkové okná.

  Nerecyklovateľný materiál

  Plasty v prírode nie sú odbúrateľné a môžu sa rozkladať veľmi dlhú dobu, až stovky rokov. Výrobcovia v posledných rokoch vyrábajú okná z odpadových plastov, ktoré sa takýmto spôsobom recyklujú. Na druhej strane, plastové okná majú dlhšiu životnosť ako drevené, čo znamená zníženie odpadu. Avšak plastové okná nie sú najekologickejšou voľbou.

  2. Výber dodávateľov vašich plastových okien

  Na trhu dnes existuje naozaj veľký výber dodávateľov plastových okien. Nákup okien je dlhodobá investícia, preto je dôležité, aby ste sa s nimi dobre zoznámili a získali rôzne ponuky.

  Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov
  Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov  2.1. Záručná doba

  Záručná doba je dobrým ukazovateľom kvality produktu. Poskytovatelia kvalitných plastových okien budú môcť ponúknuť desať alebo viac ročnú záruku na svoje výrobky. Počas záručnej doby by okná mali byť bez akýchkoľvek chýb, pokiaľ ide o vzhľad a použiteľnosť (okrem prípadu, že by vznikli poškodenia nesprávnym použítím z vašej strany).

  2.2. Vlastný montážny tím a servis plastových okien

  Výhody nových okien a vaša spokojnosť sú zaručené iba vtedy, ak sú správne osadené aj kvalitné plastové okná. Pri nesprávnom osadení sa môžu narušiť tepelné mosty a znížiť všetky výhody nových okien. Preto je veľmi dôležité, aby poskytovateľ mal vlastný odborne vyškolený montážny tím a používal vhodné materiálý určené pre správnu montáž. Majte na pamäti, že predajca by mal tiež poskytovať servis vo vašom okolí a zaručiť dodávku náhradných dielov počas celej životnosti okna.

  2.3. Certifikáty kvality plastových okien

  V neposlednom rade dodávatelia potvrdzujú kvalitu okien rôznymi potvrdeniami, ktoré vám predložia v čase prípravy ponuky a po dokončení montáže. Patria sem napríklad technické špecifikácie pre okná, environmentálne osvedčenia, energetické osvedčenia atď.

  3. Montáž plastových okien

  3.1. Aká je kvalitná montáž plastových okien?

  Montáž plastových okien je vysoko kvalitná, ak sú dodržané technické postupy len tak sa zaistí energeticky úsporné a dlhodobo bezchybné používanie okien. Na zaistenie tepelnej a zvukovej izolácie plastových okien je obzvlášť dôležité, aby bol kontakt medzi oknom a stenou riadne utesnený bez poškodenia rámu okna a bez viditeľných otvorov. Okenné krídlo musí byť namontované tak, aby nemohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu, zaseknutiu alebo kývaniu krídla. Okno by sa malo ľahko otvárať a zavárať. Okenné kľučky musia byť správne upevnené.

  3.2. Postup montáže plastových okien

  1) oknári vám doručia objednané okná v dohodnutej lehote

  2) informujte sa o podrobnostiach montážnych prác

  3) chráňte podlahu a ostatné povrchy, v blízkosti ktorých sa budú rozoberať a montovať okná

  4) demontáž existujúcich okien

  5) na začiatku montáže oknári osadia okná do stenových otvorov. Správna výška, hĺbka a uhol osadenia okna určujú laserové výškomery a váhy.

  6) nasleduje upevnenie okenných rámov do stenových otvorov a utesnenie osadzovacej škáry zvoleným tesnením. Postup závisí od typu montáže, ktorú vyberiete. Montáž môže byť klasická, ekologická alebo Ral.

  Klasická montáž

  Pri tomto type zostavy sú rámy pripevnené k stene pomocou skrutiek a otvor v spoji medzi oknom a stenou tzv. osadzovacia škára je vyplnená polyuretánovou penou (pur penou). Toto je najbežnejší spôsob inštalácie okien v našej krajine.

  Eco montáž

  Na utesnenie osadzovacej škáry medzi stenou a oknom sa používa ekologická, elastická pena na báze vody, ktorá má schopnosť neustále sa napínať a zmenšovať, čím nepretržite prispôsobuje tesnenie teplotným a poveternostným podmienkam, tým poskytuje vysokú tepelnú izoláciu osadeného okna. Tento typ montáže sa odporúča najmä pri renovácii starších budov.

  Ral montáž

  Tento typ inštalácie zaisťuje energetickú účinnosť osadeného okna a znižuje tepelné straty. Zabraňuje tiež vniknutiu vody do steny a tým kondenzácii. Na utesnenie osadzovacej škáry medzi oknom a stenou sa na vnútornej strane použije paropriepustná hmota a na vonkajšej strane elastická mäkká pena. To umožňuje, aby sa para pohybovala z vnútornej strany do vonkajšej strany naopak. Tento typ montáže sa odporúča najmä pre nové budovy. Pre výstavbu v pasívnych a nízkoenergetických normách sa vyžaduje montáž okien Ral v súlade s platnými predpismi týkajúcimi sa tepelnej ochrany budov.

  7) po dokončení osadenia sa vykoná kontrola odvedenej práce a overenie použitých prvkov.

  8) oknári vás oboznámia so správnym používaním okien a oboznámia vás aj s pravidlami údržby. Poskytnú vám tiež všetky osvedčenia a pokyny.

  DAIBAU, POMÁHAME VÁM PRI VAŠEJ INVESTÍCII A VYBERIEME DODÁVATEĽOV PRE VÁŠ DOMOV

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  VYMENIŤ 3 PLASTOVE OKNÁ NA BYTE

  Dobrý deň prajem

  potrebujem spoločnosť na dodanie a montaž plastovych okien
  vymenit 3 okna na byte 2100 x 1500 mm

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 900 € do 1500 €


  ........

  PLASTOVÉ OKNÁ CHOŇKOVCE

  Dobry den prajem

  poprosim cenovu ponuku okien na domcek novostvba 3 sklo hlinik a plast z vonku antracit z vnutra biele. Francuzske okna otvaranie HS. Poprosim taktiez vhodne vstupne dvere. Necham si prvotne poradit od Vas. Takze nacente prosim podla vasej odbornosnosti a skusenosti.

  V pripade že mate zaujem zrealizovať tento dopyt,
  zakazku, alebo dať ponuku, poprosim aby ste ma skontaktovali bud telefonický alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy
  Termin realizacie upresnime telefonicky alebo priamo po dohode

  Vopred dakujem za vasu odpoved. 900 € do 1500 €


  ........

  OKNA NA NOVOSTAVBU RD

  Dobrý deň prajem

  potrebujem dodať a montovať okna na RD trojsklo vonkjšia farba antracit vnútro biele

  2x dvojdielne OS 1800x1250
  1x sklopné 2000x700
  1x OS 600x700
  3x dvojdielne OS 1500x1200
  1x dvere na terasu posuvné 2400x2800

  V pripade že mate zaujem zrealizovať tento dopyt,
  zakazku, alebo dať ponuku, poprosim aby ste ma skontaktovali bud telefonický alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy
  Termin realizacie upresnime telefonicky alebo priamo po dohode

  Vopred dakujem za vasu odpoved. 4500 € do 7500 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, VÝMENA OKIEN A DVERÍ,
  Plastové okná, Staré

  2700 € do 4500 €

  CENA, PLASTOVE OKNA A DVERE,
  Plastové okná, Pstriná

  1800 € do 3000 €

  CENA, VÝMENA PLASTOVÝCH OKIEN V BYTE + REKUPERACNÉ VETRANIE,
  Plastové okná, Šaľa

  4500 € do 7500 €

  CENA, RENOVÁCIA OKIEN A BALKÓNOVÝCH DVERÍ,
  Plastové okná, Trnava

  270 € do 450 €

  CENA, BALKONOVE DVERE DVOJKRIDLOVE, OTVARANIE SMEROM VON,
  Plastové okná, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  CENA, VÝMENA OKIEN RODINNÝ DOM,
  Plastové okná, Kotešová

  360 € do 600 €

  CENA, PLASTOVÉ OKNÁ DODAVKA MONTÁŽ, DEMONTAŽ STARYCH A ODVOZ,
  Plastové okná, Liptovská Osada

  1350 € do 2250 €

  CENA, VYMENA OKIEN NA RODINNOM DOME,
  Plastové okná, Ružomberok

  3600 € do 6000 €

  CENA, PLASTOVÉ OKNÁ DODAVKA A MONTÁŽ,
  Plastové okná, Čáry

  2250 € do 3750 €

  CENA, PLASTOVÉ OKNÁ,
  Plastové okná, Gbelce

  450 € do 750 €

  CENA, PLASTOVÉ OKNÁ S DVOJSKLOM ,
  Plastové okná, Detva

  2700 € do 4500 €

  CENA, JEDNO PLASTOVE OKNO FIX.A JEDNO SKLOPNE,
  Plastové okná, Partizánske

  450 € do 750 €

  CENA, VÝMENA VCHOVÝCH DVERÍ 800 X 2000 + 2KS OKNÁ 900X600 , 1KS 600X600,
  Plastové okná, Cabaj

  1800 € do 3000 €

  CENA, JEDNO TROJ OKNO S MONTÁŽOU,
  Plastové okná, Komárno

  1080 € do 1800 €

  CENA, NOVE PLAST.OKNA+MONTAZ+PARAPETY+ZALUZIE+SIETKY,
  Plastové okná, Dubové

  450 € do 750 €

  CENA, OKNÁ, SIEŤKY,
  Plastové okná, Búč

  1440 € do 2400 €

  CENA, VÝMENU PLASTOVÝCH OKIEN,
  Plastové okná, Komjatice

  405 € do 675 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  PLASTOVÉ OKNÁ CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 176 SPOLOČNOSŤAMI PRE PLASTOVÉ OKNÁ


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI PLASTOVÉ OKNÁ?

 • Plastové okná Bánovce nad Bebravou
 • Plastové okná Banská Bystrica
 • Plastové okná Bardejov
 • Plastové okná Bratislava
 • Plastové okná Brezno
 • Plastové okná Bytča
 • Plastové okná Čadca
 • Plastové okná Detva
 • Plastové okná Dolný Kubín
 • Plastové okná Dunajská Streda
 • Plastové okná Galanta
 • Plastové okná Gelnica
 • Plastové okná Hlohovec
 • Plastové okná Humenné
 • Plastové okná Ilava
 • Plastové okná Kežmarok
 • Plastové okná Komárno
 • Plastové okná Košice
 • Plastové okná Krupina
 • Plastové okná Kysucké Nové Mesto
 • Plastové okná Levice
 • Plastové okná Levoča
 • Plastové okná Liptovský Mikuláš
 • Plastové okná Lučenec
 • Plastové okná Malacky
 • Plastové okná Martin
 • Plastové okná Medzilaborce
 • Plastové okná Michalovce
 • Plastové okná Myjava
 • Plastové okná Námestovo
 • Plastové okná Nitra
 • Plastové okná Nové Mesto nad Váhom
 • Plastové okná Nové Zámky
 • Plastové okná Partizánske
 • Plastové okná Pezinok
 • Plastové okná Piešťany
 • Plastové okná Poltár
 • Plastové okná Poprad
 • Plastové okná Považská Bystrica
 • Plastové okná Prešov
 • Plastové okná Prievidza
 • Plastové okná Púchov
 • Plastové okná Revúca
 • Plastové okná Rimavská Sobota
 • Plastové okná Rožňava
 • Plastové okná Ružomberok
 • Plastové okná Sabinov
 • Plastové okná Šaľa
 • Plastové okná Senec
 • Plastové okná Senica
 • Plastové okná Skalica
 • Plastové okná Snina
 • Plastové okná Sobrance
 • Plastové okná Spišská Nová Ves
 • Plastové okná Stará Ľubovňa
 • Plastové okná Stropkov
 • Plastové okná Svidník
 • Plastové okná Topoľčany
 • Plastové okná Trebišov
 • Plastové okná Trenčín
 • Plastové okná Trnava
 • Plastové okná Turčianske Teplice
 • Plastové okná Tvrdošín
 • Plastové okná Veľký Krtíš
 • Plastové okná Vranov nad Topľou
 • Plastové okná Žarnovica
 • Plastové okná Žiar nad Hronom
 • Plastové okná Žilina
 • Plastové okná Zlaté Moravce
 • Plastové okná Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené