Plastové okná cena

Koľko stoja plastové okná? Plastové okná sú cenovo dostupnejšie v porovnaní s hliníkovými alebo drevenými. Cena plastového okna závisí od viacerých faktorov: tvaru okna, jeho veľkosti, okenného rámu, zasklenia a spôsobu otvárania okna v okennom otvore (fixné, otváranie krídla alebo posuvné otváranie). Obyčajné PVC okno s dvojvrstvovým zasklením vás bude stáť 130 až 300 EUR/m2.

Komu zveriť výrobu alebo obstaranie plastových okien? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom plastových okien vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
ODOŠLI DOPYT

CENA ZA PLASTOVÉ OKNÁ


Cena plastového okna. Cena za plastové okno s dvojvrstvovým zasklením.

130.00 €/m2

VEĽMI NÍZKA CENA
€/m2

STREDNÁ CENA
300.00 €/m2

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Plastové okná cena

OSTATNÉ CENY ZA PLASTOVÉ OKNÁ

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Okno z PVC, fixné, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

Cena za fixné okno z PVC 100 x 100 cm, dvojité zasklenie (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).€/kpl

kpl
dopyt

Okno z PVC, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

Cena za jednokrídlové PVC okno rozmery okna 100 x 100 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).€/kpl

kpl
dopyt

PVC balkónové dvere

Cena za PVC balkónové dvere, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za balkónové dvere z PVC s rozmermi 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).€/kpl

kpl
dopyt

Plastové fiksné okno

Za fiksné okno, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvstvovým zasklením počítatje 115 EUR a pri trojvrstvovom zasklení 150 EUR.€/kus

kus
dopyt

Plastové jednokrýdlové okno

Cena jednokrýdlového oknona, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvrstvovým zasklením je 170 € a s trojvrstvovým zasklením 225 €.€/kus

kus
dopyt

Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením.€/kus

kus
dopyt

Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.€/kus

kus
dopyt

Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením€/kus

kus
dopyt

Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.€/kus

kus
dopyt
SPOLU:
POSLAŤ DOPYT >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Plastové okná - čo všetko potrebujete vedieť

1. Čo musíme vedieť pred nákupom plastových okien?

1.1. Výhody plastových okien

Jednoduchá a cenovo dostupná výroba

Okná z plastu boli a sú najpopulárnejšou voľbou spotrebiteľov. Prvým dôvodom je nepochybne dobrá cena, pretože plastové okná sú výrazne lacnejšie ako hliníkové alebo drevené okná.

Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien
Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien

Plastové okná majú vynikajúcu tepelnú izoláciu

Okná spolu s ostatnými vstavanými výrobkami majú výrazný vplyv na tepelné straty budovy, ktoré môžu byť až 30%. Tepelná izolácia plastových okien je ovplyvnená hrúbkou a tepelnou vodivosťou profilového rámu (Uf), tepelnou vodivosťou skla (Ug) a celkovou tepelnou vodivosťou okna (Uw). Z hľadiska energetickej účinnosti je však dôležité, aby boli okná vybavené trojitým tesnením. Čím je UW menší (pomer prenosu tepla), tým je okno energeticky účinnejšie. IOsadenie kvalitného okna môže znížiť náklady na vykurovanie o viac ako tretinu! Tepelná izolácia plastových okien je celkom porovnateľná s tepelnou izoláciou hliníkových a drevených okien.

Plastové okná majú vynikajúcu zvukovú izoláciu

Pri výbere okien by ste mali venovať pozornosť zvukovej izolácii, berúc do úvahy vplyv vášho vonkajšieho prostredia (hlučná cesta alebo príroda). Hodnota zvukovej izolácie okna je označená symbolom Rw. Čím vyššia je hodnota Rw, tým lepšia je zvuková izolácia okna. Plastové okná sú svojou zvukovou izoláciou porovnateľné s drevenými alebo hliníkovými oknami.

Plastové okná a ľahká údržba

Plastové okná sa veľmi ľahko udržiavajú. Príležitostne sa čistia iba vlhkou handričkou. Na rozdiel od drevených okien nemusia byť počas roku maľované alebo inak ošetrené. Sú tiež odolné voči kyselinám, UV žiareniu, korózii a extrémnym poveternostným podmienkam. Pánty sa odporúča premazať každý rok.

Plastové okná vyzerajú dobre

Okná by mali dopĺňať celkový vzhľad domu a vylepšovať ho. Na trhu existuje množstvo riešení plastových okien v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach.

Dlhá životnosť plastových okien

Plastové okná majú veľmi dlhú životnosť vyše 40 rokov. Dodávatelia kvalitných plastových okien poskytnú záruku najmenej na 10 rokov od zakúpenia.

Bezpečnosť a ochrana plastových okien proti vlámaniu

Okná sa dajú bezpečne používať a sú chránené pred vlámaním, a to najmä vďaka vysokokvalitnému rámu, ktorý zabraňuje vlámaniu a otvoreniu okenného krídla.

1.2. Nevýhody plastových okien

Deformácia teplom

Plast mierne pracuje pri veľmi vysokých teplotách. Ak je nekvalitné plastové okno vystavené slnku po dlhú dobu, plast začne pracovať a okno sa nemusí dobre zatvárať alebo otvárať, pokým plast opäť nevychladne. Toto sa stáva zriedka, no platí, že citlivejšie sú väčšie okná. Pri kvalitných plastových oknách sa tento druh deformácie určite nevyskytuje.

Farba môže v priebehu času blednúť alebo zažltnúť

Plastové okná samozrejme nemožno natierať, tak ako drevené alebo hliníkové okná.

Nerecyklovateľný materiál

Plasty v prírode nie sú odbúrateľné a môžu sa rozkladať veľmi dlhú dobu, až stovky rokov. Výrobcovia v posledných rokoch vyrábajú okná z odpadových plastov, ktoré sa takýmto spôsobom recyklujú. Na druhej strane, plastové okná majú dlhšiu životnosť ako drevené, čo znamená zníženie odpadu. Avšak plastové okná nie sú najekologickejšou voľbou.

2. Výber dodávateľov vašich plastových okien

Na trhu dnes existuje naozaj veľký výber dodávateľov plastových okien. Nákup okien je dlhodobá investícia, preto je dôležité, aby ste sa s nimi dobre zoznámili a získali rôzne ponuky.

Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov
Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov

2.1. Záručná doba

Záručná doba je dobrým ukazovateľom kvality produktu. Poskytovatelia kvalitných plastových okien budú môcť ponúknuť desať alebo viac ročnú záruku na svoje výrobky. Počas záručnej doby by okná mali byť bez akýchkoľvek chýb, pokiaľ ide o vzhľad a použiteľnosť (okrem prípadu, že by vznikli poškodenia nesprávnym použítím z vašej strany).

2.2. Vlastný montážny tím a servis plastových okien

Výhody nových okien a vaša spokojnosť sú zaručené iba vtedy, ak sú správne osadené aj kvalitné plastové okná. Pri nesprávnom osadení sa môžu narušiť tepelné mosty a znížiť všetky výhody nových okien. Preto je veľmi dôležité, aby poskytovateľ mal vlastný odborne vyškolený montážny tím a používal vhodné materiálý určené pre správnu montáž. Majte na pamäti, že predajca by mal tiež poskytovať servis vo vašom okolí a zaručiť dodávku náhradných dielov počas celej životnosti okna.

2.3. Certifikáty kvality plastových okien

V neposlednom rade dodávatelia potvrdzujú kvalitu okien rôznymi potvrdeniami, ktoré vám predložia v čase prípravy ponuky a po dokončení montáže. Patria sem napríklad technické špecifikácie pre okná, environmentálne osvedčenia, energetické osvedčenia atď.

3. Montáž plastových okien

3.1. Aká je kvalitná montáž plastových okien?

Montáž plastových okien je vysoko kvalitná, ak sú dodržané technické postupy len tak sa zaistí energeticky úsporné a dlhodobo bezchybné používanie okien. Na zaistenie tepelnej a zvukovej izolácie plastových okien je obzvlášť dôležité, aby bol kontakt medzi oknom a stenou riadne utesnený bez poškodenia rámu okna a bez viditeľných otvorov. Okenné krídlo musí byť namontované tak, aby nemohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu, zaseknutiu alebo kývaniu krídla. Okno by sa malo ľahko otvárať a zavárať. Okenné kľučky musia byť správne upevnené.

3.2. Postup montáže plastových okien

1) oknári vám doručia objednané okná v dohodnutej lehote

2) informujte sa o podrobnostiach montážnych prác

3) chráňte podlahu a ostatné povrchy, v blízkosti ktorých sa budú rozoberať a montovať okná

4) demontáž existujúcich okien

5) na začiatku montáže oknári osadia okná do stenových otvorov. Správna výška, hĺbka a uhol osadenia okna určujú laserové výškomery a váhy.

6) nasleduje upevnenie okenných rámov do stenových otvorov a utesnenie osadzovacej škáry zvoleným tesnením. Postup závisí od typu montáže, ktorú vyberiete. Montáž môže byť klasická, ekologická alebo Ral.

Klasická montáž

Pri tomto type zostavy sú rámy pripevnené k stene pomocou skrutiek a otvor v spoji medzi oknom a stenou tzv. osadzovacia škára je vyplnená polyuretánovou penou (pur penou). Toto je najbežnejší spôsob inštalácie okien v našej krajine.

Eco montáž

Na utesnenie osadzovacej škáry medzi stenou a oknom sa používa ekologická, elastická pena na báze vody, ktorá má schopnosť neustále sa napínať a zmenšovať, čím nepretržite prispôsobuje tesnenie teplotným a poveternostným podmienkam, tým poskytuje vysokú tepelnú izoláciu osadeného okna. Tento typ montáže sa odporúča najmä pri renovácii starších budov.

Ral montáž

Tento typ inštalácie zaisťuje energetickú účinnosť osadeného okna a znižuje tepelné straty. Zabraňuje tiež vniknutiu vody do steny a tým kondenzácii. Na utesnenie osadzovacej škáry medzi oknom a stenou sa na vnútornej strane použije paropriepustná hmota a na vonkajšej strane elastická mäkká pena. To umožňuje, aby sa para pohybovala z vnútornej strany do vonkajšej strany naopak. Tento typ montáže sa odporúča najmä pre nové budovy. Pre výstavbu v pasívnych a nízkoenergetických normách sa vyžaduje montáž okien Ral v súlade s platnými predpismi týkajúcimi sa tepelnej ochrany budov.

7) po dokončení osadenia sa vykoná kontrola odvedenej práce a overenie použitých prvkov.

8) oknári vás oboznámia so správnym používaním okien a oboznámia vás aj s pravidlami údržby. Poskytnú vám tiež všetky osvedčenia a pokyny.

DAIBAU, POMÁHAME VÁM PRI VAŠEJ INVESTÍCII A VYBERIEME DODÁVATEĽOV PRE VÁŠ DOMOV

DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOMPLASTOVÉ OKNÁ

Dobrý deň.

potrebujem výmenu okien a dverí za plástové. Dva balkóny v panelakovom dome. Viac info osobne.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 4500 1 do 7500 €


........

BALKÓNOVÉ DVERE S OKNOM

Dobrý deň.

potrebujem montáž + dodanie balkónové dvere s oknom. Foto v prilohe.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1350 1 do 2250 €


........

PLASTOVÉ OKNÁ

Dobry deň.

poprosil by som Vas o cenovu ponuku a mozny termin realizacie na montaz 6 kusov plastovych okien na pivnicnych priestoroch. Su tam stare kovove okna, ktore je treba odstranit. Rozmer som nahrubo odmeral cca 82 x 45 centimetrov.
Viac info osobne. V prilohe foto.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
630 1 do 1050 €


........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

CENA, NOVÉ PLASTOVÉ OKNÁ, SIEŤKY NA OKNÁ A INTERIEROVÉ ŽALÚZIE, 3 KS
Plastové okná, Čaňa

2700 € do 4500 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ + DVOJE VCHODOVÉ DVERE, 12 VEĽKÝCH IZBOVÝCH A 6 MENŠÍCH (KÚPEĽNE A GARÁŽ)
Plastové okná, Partizánske

10800 € do 18000 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ, VNÚTORNÉ ŽALÚZIE, SIEŤKY PROTI HMYZU, VNÚTORNÝ A VONKAJŠÍ PARAPET, 2 OKNÁ ROZMERY CCA 145 X 150 CM, 1 OKNO ROZMER CCA 145 X 145 CM
Plastové okná, Nitra

2970 € do 4950 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ, ŽALÚZIE, 100 X 190 CM 11 KS, 55 X 190 CM 2 KS, 150 X 190 CM 1 KS, 80 X 150 CM 1 KS
Plastové okná, Horná Štubňa

14850 € do 24750 €

CENA, PLASTOVÉ OKNA, VCHODOVÉ HLINÍKOVÉ DVERE, GARAZOVA BRANA, 21 KS
Plastové okná, Liptovské Sliače

18000 € do 30000 €

CENA, OKNÁ DVERE GARÁŽOVÁ BRÁNA , 26
Plastové okná, Oravský Podzámok

1800 € do 3000 €

CENA, PLÁSTOVÉ OKNÁ, VÝMENA OKIEN-BYT, 4 KS
Plastové okná, Svidník

3600 € do 6000 €

CENA, KLASICKÉ PLASTOVÉ OKNÁ A VCHODOVÉ DVERE, 5 KS
Plastové okná, Kolta

4140 € do 6900 €

CENA, TROJUHOLNÍKOVÉ PLASTOVÉ OKNÁ, 2 KS
Plastové okná, Kšinná

810 € do 1350 €

CENA, PLASTOVÉ OKNO A BALKÓNOVÉ DVERE , 1 OKNO,1 BALKÓNOVÉ DVERE PLASTOVÉ
Plastové okná, Bratislava

1620 € do 2700 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ DO BYTU, 4 KS
Plastové okná, Košice

2250 € do 3750 €

CENA, PLASTOVÉ OKNO, 1 KS
Plastové okná, Turany

540 € do 900 €

CENA, PLÁSTOVÉ OKNÁ A VCHODOVÉ DVERE, 4 KS
Plastové okná, Dubové

4050 € do 6750 €

CENA, PLÁSTOVÉ OKNÁ A VCHODOVÉ DVERE, VYMENIT 3 OKNA A 2 DVERE
Plastové okná, Hontianske Tesáre

4950 € do 8250 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ, PLASTOVÉ VCHODOVE DVERE A SEKČNÁ GARAZOVA BRÁNA , 4 KS
Plastové okná, Báhoň

5400 € do 9000 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ TROJSKLO, 5 KS
Plastové okná, Spišská Belá

3150 € do 5250 €

CENA, PLÁSTOVÉ BALKONOVE DVERE + OKNO, JEDNO OKNO +DVERE
Plastové okná, Sládkovičovo

1080 € do 1800 €

CENA, VÝMENA OKNA ROZMER OTVORU 1450X1450 MM, 1 KS
Plastové okná, Bratislava

630 € do 1050 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ, 5 KS
Plastové okná, Košice

2700 € do 4500 €

CENA, PLASTOVE OKNA, BALKONOVE DVERE S OKNOM,VCHODOVE DVERE , PO POPISE
Plastové okná, Selice

9000 € do 15000 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ S MONTÁŽOU , PO POPISE
Plastové okná, Svidník

900 € do 1500 €

CENA, VÝMENA OKIEN, VÝMENA BRÁNY NA PRIEMYSELNEJ BUDOVE, PO POPISE
Plastové okná, Bošany

6300 € do 10500 €

CENA, PLÁSTOVÉ OKNÁ, 4 KS
Plastové okná, Banská Bystrica

2250 € do 3750 €

CENA, VÝMENA OKIEN ZA PLASTOVÉ, 3 KS
Plastové okná, Trnava

1800 € do 3000 €

CENA, VYMENIT DREVENÉ OKNÁ ZA PLASTOVÉ , 5 KS
Plastové okná, Kočovce

3150 € do 5250 €

CENA, CENOVÁ PONUKA NA OKNA TROJSKLO, FARBA BIELA. 2KS 150X150 CM A 3KS 60X60 CM, 5 KS
Plastové okná, Borinka

1080 € do 1800 €

CENA, PLASTOVE OKNO, 1 KUS
Plastové okná, Medzibrod

180 € do 300 €

CENA, DVOJKRÍDLOVÉ PLASTOVÉ OKNO, 1 KS
Plastové okná, Topoľníky

360 € do 600 €

CENA, PLASTOVE OKNO 1150X1150 BIELA/ BIELA, 1KS
Plastové okná, Nitra

450 € do 750 €

CENA, PLASTOVE OKIENKO 40X40 , 1KS
Plastové okná, Rožňava

270 € do 450 €

CENA, PLASTOVÉ OKNÁ, CENOVÁ PONUKA, 15 OKIEN, 1 HS PORTAL, 1 DVERE
Plastové okná, Jamník

6660 € do 11100 €

CENA, VYMENIŤ PLASTOVÉ OKNO, 1 KS
Plastové okná, Modra

450 € do 750 €

CENA, PLASTOVE OKNA , DVOJKRIDLOVE 1500×1450.FIXNE 1100×1450
Plastové okná, Horné Trhovište

720 € do 1200 €

CENA, BALKÓNOVÉ OKNO Z DVERAMI , 1 MOŽNO AJ VIAC PODĽA CENY A ZÁUJMU BYTOVKY
Plastové okná, Kremnica

810 € do 1350 €

CENA, 2X PVC DVERE A 4X PLASTOVE OKNÁ, 2080X880 MM
Plastové okná, Nemecká

2520 € do 4200 €

CENA, OKNO, ŽALÚZIA, SIEŤKA PROTI HMYZU, 1 KS
Plastové okná, Lipová

657 € do 1095 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Plastové okná CENNÍK

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

584+ SPOLOČNOSŤAMI PRE PLASTOVÉ OKNÁ
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI PLASTOVÉ OKNÁ?

 • Plastové okná Bratislava
 • Plastové okná Banská Bystrica
 • Plastové okná Košice
 • Plastové okná Nitra
 • Plastové okná Prešov
 • Plastové okná Žilina
 • Plastové okná Bardejov
 • Plastové okná Humenné
 • Plastové okná Komárno
 • Plastové okná Levice
 • Plastové okná Liptovský Mikuláš
 • Plastové okná Lučenec
 • Plastové okná Martin
 • Plastové okná Michalovce
 • Plastové okná Nové Zámky
 • Plastové okná Piešťany
 • Plastové okná Poprad
 • Plastové okná Považská Bystrica
 • Plastové okná Prievidza
 • Plastové okná Ružomberok
 • Plastové okná Spišská Nová Ves
 • Plastové okná Topoľčany
 • Plastové okná Trenčín
 • Plastové okná Trnava
 • Plastové okná Zvolen
 • Plastové okná Bánovce nad Bebravou
 • Plastové okná Brezno
 • Plastové okná Bytča
 • Plastové okná Čadca
 • Plastové okná Detva
 • Plastové okná Dolný Kubín
 • Plastové okná Dunajská Streda
 • Plastové okná Galanta
 • Plastové okná Gelnica
 • Plastové okná Hlohovec
 • Plastové okná Ilava
 • Plastové okná Kežmarok
 • Plastové okná Krupina
 • Plastové okná Kysucké Nové Mesto
 • Plastové okná Levoča
 • Plastové okná Malacky
 • Plastové okná Medzilaborce
 • Plastové okná Myjava
 • Plastové okná Námestovo
 • Plastové okná Nové Mesto nad Váhom
 • Plastové okná Partizánske
 • Plastové okná Pezinok
 • Plastové okná Poltár
 • Plastové okná Púchov
 • Plastové okná Revúca
 • Plastové okná Rimavská Sobota
 • Plastové okná Rožňava
 • Plastové okná Sabinov
 • Plastové okná Šaľa
 • Plastové okná Senec
 • Plastové okná Senica
 • Plastové okná Skalica
 • Plastové okná Snina
 • Plastové okná Sobrance
 • Plastové okná Stará Ľubovňa
 • Plastové okná Stropkov
 • Plastové okná Svidník
 • Plastové okná Trebišov
 • Plastové okná Turčianske Teplice
 • Plastové okná Tvrdošín
 • Plastové okná Veľký Krtíš
 • Plastové okná Vranov nad Topľou
 • Plastové okná Žarnovica
 • Plastové okná Žiar nad Hronom
 • Plastové okná Zlaté Moravce
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 Daibau, všetky práva vyhradené