Pre oblasť

  Plastové okná cena

  Koľko stoja plastové okná? Plastové okná sú cenovo dostupnejšie v porovnaní s hliníkovými alebo drevenými. Cena plastového okna závisí od viacerých faktorov: tvaru okna, jeho veľkosti, okenného rámu, zasklenia a spôsobu otvárania okna v okennom otvore (fixné, otváranie krídla alebo posuvné otváranie). Obyčajné PVC okno s dvojvrstvovým zasklením vás bude stáť 130 až 300 EUR/m2.

  Komu zveriť výrobu alebo obstaranie plastových okien? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom plastových okien vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za plastové okná


  Cena plastového okna. Cena za plastové okno s dvojvrstvovým zasklením.

  130.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  300.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Plastové okná

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Okno z PVC, fixné, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za fixné okno z PVC 100 x 100 cm, dvojité zasklenie (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Okno z PVC, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za jednokrídlové PVC okno rozmery okna 100 x 100 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,4 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením


  kus

  €/kus

  Dvojkrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Jednokrýdlové plastové balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za plastové jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Plastové fiksné okno

  Za fiksné okno, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvstvovým zasklením počítatje 115 EUR a pri trojvrstvovom zasklení 150 EUR.


  kus

  €/kus

  Plastové jednokrýdlové okno

  Cena jednokrýdlového oknona, rozmery 120 x 100 cm, s dvojvrstvovým zasklením je 170 € a s trojvrstvovým zasklením 225 €.


  kus

  €/kus

  PVC balkónové dvere

  Cena za PVC balkónové dvere, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za balkónové dvere z PVC s rozmermi 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Plastové okná - čo všetko potrebujete vedieť

  1. Čo musíme vedieť pred nákupom plastových okien?

  1.1. Výhody plastových okien

  Jednoduchá a cenovo dostupná výroba

  Okná z plastu boli a sú najpopulárnejšou voľbou spotrebiteľov. Prvým dôvodom je nepochybne dobrá cena, pretože plastové okná sú výrazne lacnejšie ako hliníkové alebo drevené okná.

  Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien
  Vyberte si kvalitného dodávateľa plastových okien

  Plastové okná majú vynikajúcu tepelnú izoláciu

  Okná spolu s ostatnými vstavanými výrobkami majú výrazný vplyv na tepelné straty budovy, ktoré môžu byť až 30%. Tepelná izolácia plastových okien je ovplyvnená hrúbkou a tepelnou vodivosťou profilového rámu (Uf), tepelnou vodivosťou skla (Ug) a celkovou tepelnou vodivosťou okna (Uw). Z hľadiska energetickej účinnosti je však dôležité, aby boli okná vybavené trojitým tesnením. Čím je UW menší (pomer prenosu tepla), tým je okno energeticky účinnejšie. IOsadenie kvalitného okna môže znížiť náklady na vykurovanie o viac ako tretinu! Tepelná izolácia plastových okien je celkom porovnateľná s tepelnou izoláciou hliníkových a drevených okien.

  Plastové okná majú vynikajúcu zvukovú izoláciu

  Pri výbere okien by ste mali venovať pozornosť zvukovej izolácii, berúc do úvahy vplyv vášho vonkajšieho prostredia (hlučná cesta alebo príroda). Hodnota zvukovej izolácie okna je označená symbolom Rw. Čím vyššia je hodnota Rw, tým lepšia je zvuková izolácia okna. Plastové okná sú svojou zvukovou izoláciou porovnateľné s drevenými alebo hliníkovými oknami.

  Plastové okná a ľahká údržba

  Plastové okná sa veľmi ľahko udržiavajú. Príležitostne sa čistia iba vlhkou handričkou. Na rozdiel od drevených okien nemusia byť počas roku maľované alebo inak ošetrené. Sú tiež odolné voči kyselinám, UV žiareniu, korózii a extrémnym poveternostným podmienkam. Pánty sa odporúča premazať každý rok.

  Plastové okná vyzerajú dobre

  Okná by mali dopĺňať celkový vzhľad domu a vylepšovať ho. Na trhu existuje množstvo riešení plastových okien v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach.

  Dlhá životnosť plastových okien

  Plastové okná majú veľmi dlhú životnosť vyše 40 rokov. Dodávatelia kvalitných plastových okien poskytnú záruku najmenej na 10 rokov od zakúpenia.

  Bezpečnosť a ochrana plastových okien proti vlámaniu

  Okná sa dajú bezpečne používať a sú chránené pred vlámaním, a to najmä vďaka vysokokvalitnému rámu, ktorý zabraňuje vlámaniu a otvoreniu okenného krídla.

  1.2. Nevýhody plastových okien

  Deformácia teplom

  Plast mierne pracuje pri veľmi vysokých teplotách. Ak je nekvalitné plastové okno vystavené slnku po dlhú dobu, plast začne pracovať a okno sa nemusí dobre zatvárať alebo otvárať, pokým plast opäť nevychladne. Toto sa stáva zriedka, no platí, že citlivejšie sú väčšie okná. Pri kvalitných plastových oknách sa tento druh deformácie určite nevyskytuje.

  Farba môže v priebehu času blednúť alebo zažltnúť

  Plastové okná samozrejme nemožno natierať, tak ako drevené alebo hliníkové okná.

  Nerecyklovateľný materiál

  Plasty v prírode nie sú odbúrateľné a môžu sa rozkladať veľmi dlhú dobu, až stovky rokov. Výrobcovia v posledných rokoch vyrábajú okná z odpadových plastov, ktoré sa takýmto spôsobom recyklujú. Na druhej strane, plastové okná majú dlhšiu životnosť ako drevené, čo znamená zníženie odpadu. Avšak plastové okná nie sú najekologickejšou voľbou.

  2. Výber dodávateľov vašich plastových okien

  Na trhu dnes existuje naozaj veľký výber dodávateľov plastových okien. Nákup okien je dlhodobá investícia, preto je dôležité, aby ste sa s nimi dobre zoznámili a získali rôzne ponuky.

  Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov
  Plastové okná sú najobľúbenejšou voľbou zákazníkov

  2.1. Záručná doba

  Záručná doba je dobrým ukazovateľom kvality produktu. Poskytovatelia kvalitných plastových okien budú môcť ponúknuť desať alebo viac ročnú záruku na svoje výrobky. Počas záručnej doby by okná mali byť bez akýchkoľvek chýb, pokiaľ ide o vzhľad a použiteľnosť (okrem prípadu, že by vznikli poškodenia nesprávnym použítím z vašej strany).

  2.2. Vlastný montážny tím a servis plastových okien

  Výhody nových okien a vaša spokojnosť sú zaručené iba vtedy, ak sú správne osadené aj kvalitné plastové okná. Pri nesprávnom osadení sa môžu narušiť tepelné mosty a znížiť všetky výhody nových okien. Preto je veľmi dôležité, aby poskytovateľ mal vlastný odborne vyškolený montážny tím a používal vhodné materiálý určené pre správnu montáž. Majte na pamäti, že predajca by mal tiež poskytovať servis vo vašom okolí a zaručiť dodávku náhradných dielov počas celej životnosti okna.

  2.3. Certifikáty kvality plastových okien

  V neposlednom rade dodávatelia potvrdzujú kvalitu okien rôznymi potvrdeniami, ktoré vám predložia v čase prípravy ponuky a po dokončení montáže. Patria sem napríklad technické špecifikácie pre okná, environmentálne osvedčenia, energetické osvedčenia atď.

  3. Montáž plastových okien

  3.1. Aká je kvalitná montáž plastových okien?

  Montáž plastových okien je vysoko kvalitná, ak sú dodržané technické postupy len tak sa zaistí energeticky úsporné a dlhodobo bezchybné používanie okien. Na zaistenie tepelnej a zvukovej izolácie plastových okien je obzvlášť dôležité, aby bol kontakt medzi oknom a stenou riadne utesnený bez poškodenia rámu okna a bez viditeľných otvorov. Okenné krídlo musí byť namontované tak, aby nemohlo dôjsť k mechanickému poškodeniu, zaseknutiu alebo kývaniu krídla. Okno by sa malo ľahko otvárať a zavárať. Okenné kľučky musia byť správne upevnené.

  3.2. Postup montáže plastových okien

  1) oknári vám doručia objednané okná v dohodnutej lehote

  2) informujte sa o podrobnostiach montážnych prác

  3) chráňte podlahu a ostatné povrchy, v blízkosti ktorých sa budú rozoberať a montovať okná

  4) demontáž existujúcich okien

  5) na začiatku montáže oknári osadia okná do stenových otvorov. Správna výška, hĺbka a uhol osadenia okna určujú laserové výškomery a váhy.

  6) nasleduje upevnenie okenných rámov do stenových otvorov a utesnenie osadzovacej škáry zvoleným tesnením. Postup závisí od typu montáže, ktorú vyberiete. Montáž môže byť klasická, ekologická alebo Ral.

  Klasická montáž

  Pri tomto type zostavy sú rámy pripevnené k stene pomocou skrutiek a otvor v spoji medzi oknom a stenou tzv. osadzovacia škára je vyplnená polyuretánovou penou (pur penou). Toto je najbežnejší spôsob inštalácie okien v našej krajine.

  Eco montáž

  Na utesnenie osadzovacej škáry medzi stenou a oknom sa používa ekologická, elastická pena na báze vody, ktorá má schopnosť neustále sa napínať a zmenšovať, čím nepretržite prispôsobuje tesnenie teplotným a poveternostným podmienkam, tým poskytuje vysokú tepelnú izoláciu osadeného okna. Tento typ montáže sa odporúča najmä pri renovácii starších budov.

  Ral montáž

  Tento typ inštalácie zaisťuje energetickú účinnosť osadeného okna a znižuje tepelné straty. Zabraňuje tiež vniknutiu vody do steny a tým kondenzácii. Na utesnenie osadzovacej škáry medzi oknom a stenou sa na vnútornej strane použije paropriepustná hmota a na vonkajšej strane elastická mäkká pena. To umožňuje, aby sa para pohybovala z vnútornej strany do vonkajšej strany naopak. Tento typ montáže sa odporúča najmä pre nové budovy. Pre výstavbu v pasívnych a nízkoenergetických normách sa vyžaduje montáž okien Ral v súlade s platnými predpismi týkajúcimi sa tepelnej ochrany budov.

  7) po dokončení osadenia sa vykoná kontrola odvedenej práce a overenie použitých prvkov.

  8) oknári vás oboznámia so správnym používaním okien a oboznámia vás aj s pravidlami údržby. Poskytnú vám tiež všetky osvedčenia a pokyny.

  DAIBAU, POMÁHAME VÁM PRI VAŠEJ INVESTÍCII A VYBERIEME DODÁVATEĽOV PRE VÁŠ DOMOV

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Vyrobu a montaž plastovych okien

  Dobrý deň prpajem

  potrebujem plastove okná a dvere balkonové a vchodové
  Okná 147x72 3ks,147x98 1ks, Balkonové okna235x148 2ks,206x148 2ks,206x100 2ks Dvere 235x100, 5400 € do 9000 €

  ........

  Platové okná a hliníkové dvere

  Potrebujeme plastové okná a hliníkové dvere na  novostavbu rodinného domu. Chcem sa spýtať na medzisklené žalúzie, máte možnosť vyrobiť okná aj s nimi? V prípade, že áno, žiadam zaslať cenovú ponuku s takýmito žalúziami a aj bez nich. Rozmery v prílohe. 7650 € do 12750 €

  ........

  Plastové okná

  Dobrý deň.

  potrebujem plastové okná. Ide o výmenu okien: 5ks spolu.
  Jedno veľké, kde stavajuce okno v zeleznom ráme je šírka 65 cm x 80 cm a toto treba zväčšiť na šírku 125 cm x 145 výška v cm. Je to sekanie v 50 cm tehlovom mure.
  Okno chceme s duo farebným rámom. Zvnútra biele, aj parapet. Zvonka tmavo hnedé aj parapet. Sieťku na okno tmavo hnedú. Okno otváravo výklopné a len jednokrídlové.
  Ďalej 4ks malých pivničných okienok, šírka 40 cm a výška 30 cm. Tmavo hnedé, len otvaravé, sieťky tmavohnedé, hnedé parapety len zvonka.
  Teraz sú v železných rámoch. 1350 € do 2250 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Plastové okno, 1 ks
  Plastové okná, Žilina

  1350 € do 2250 €

  Cena, Balkonove plastove dvere, 200x90 cm 2 kus
  Plastové okná, Jasová

  1080 € do 1800 €

  Cena, Plastové okno, 1 ks
  Plastové okná, Turany

  540 € do 900 €

  Cena, Výmena starých okien za nové plastové, 5x 3kridlové, 2x 2kridlové s balkónovími dverami 1x 2kridlové 5x pivnične okno
  Plastové okná, Sobrance

  3600 € do 6000 €

  Cena, Vymena dvoch okien za plastové, 2ks, 86×146 cm
  Plastové okná, Hrnčiarovce nad Parnou

  720 € do 1200 €

  Cena, Výmena starych okien, 2 ks
  Plastové okná, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Demontaz starych a dodavka a montaz novych plastových okien, 21 ks
  Plastové okná, Mokroluh

  11700 € do 19500 €

  Cena, Vyroba montaz plastovych okien, 4 ks
  Plastové okná, Rajecká Lesná

  2700 € do 4500 €

  Cena, Plastove okna, parapety, rolety, 4 ks
  Plastové okná, Turňa nad Bodvou

  3150 € do 5250 €

  Cena, Plastove balkonove okno dvokridlove, 138 cm sirka 185 cm vyska
  Plastové okná, Kružno

  630 € do 1050 €

  Cena, Výmena a montáž starých okien za plastové, 5 veľkých izbových a 3 malé, 8 ks
  Plastové okná, Kláštor pod Znievom

  4500 € do 7500 €

  Cena, Dodávka a montáž plastových okien, 2 ks otváravo sklápavé a 11 ks sklápavé klasické okná, 1 ks fix
  Plastové okná, Nová Dubnica

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vymena plastovych okien a dvier, po popise
  Plastové okná, Šurany

  2700 € do 4500 €

  Cena, plastové okna na mieru, 3ks
  Plastové okná, Vinosady

  2250 € do 3750 €

  Cena, Plastové okná, 1 parapetna doska vonkajsia, zaluzie, 1 ks 80 sirka x 140 m vyska
  Plastové okná, Martin

  990 € do 1650 €

  Cena, Vymena oken a vstupných dveri za plastové, 9 ks
  Plastové okná, Veľký Horeš

  5850 € do 9750 €

  Cena, Kompletna vymena okien a dveri na dome za plastové, 12 okien, vchodove dvere, terasove dvere
  Plastové okná, Nitra

  9450 € do 15750 €

  Cena, Výroba a montáž plastových okien, 2x trojkrídlové, alebo 2x dvojkrídlové
  Plastové okná, Žihárec

  1620 € do 2700 €

  Cena, Výmena strešnej sklenenej časti , 180x60 cm
  Plastové okná, Horné Saliby

  360 € do 600 €

  Cena, Výmena, resp. oprava rozbitého skla (plastové okno), 1 okno - rozmer cca 150x150 cm
  Plastové okná, Sobotište

  270 € do 450 €

  Cena, Vchodové, balkónové dvere a asi 6 okien na viničný domček. Farba orech, 8 ks
  Plastové okná, Čaka

  2790 € do 4650 €

  Cena, Okná dvere branu, Plastové okna na novostavbu
  Plastové okná, Púchov

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vymeniť okná na byte, 1 ks
  Plastové okná, Žirany

  720 € do 1200 €

  Cena, Výmena okien a dverí za plastové, viac emailom, Po popise
  Plastové okná, Veľký Šariš

  28800 € do 48000 €

  Cena, Zamerat a cenovu ponuku na plastové okna, 5 ks
  Plastové okná, Stupava

  4500 € do 7500 €

  Cena, Cenovú ponuku vchodových dverí 80 cm a jedno okno, 1 ks 80 cm, okno 105x105 cm
  Plastové okná, Ružomberok

  1890 € do 3150 €

  Cena, Výmena plastového okna, 1 ks
  Plastové okná, Bratislava

  1440 € do 2400 €

  Cena, Plastové okná aj s montážou na rodinný dom, 6 veľkých okien (4x cca 150x150cm, 2x cca 240x150cm)6 menších okien
  Plastové okná, Farná

  8550 € do 14250 €

  Cena, Plastové okná a vchodové dvere, po popise
  Plastové okná, Radošovce

  4950 € do 8250 €

  Cena, Vymenit 2 stare okna za nove plastové, 215x160cm
  Plastové okná, Dunajská Lužná

  1620 € do 2700 €

  Cena, Plastové okná, demontáž, montáž, parapety, sieťky, špalety, 3ks
  Plastové okná, Ľubá

  3870 € do 6450 €

  Cena, Plastové okná, dvere, garážová brána, 15 ks
  Plastové okná, Spišská Nová Ves

  17100 € do 28500 €

  Cena, Vyrobit a namontovat, salamander, 6 okien+3okna a dvere na balkon(2 byty v jednom vchode,pred zateplenim činžiaku
  Plastové okná, Trnava

  7200 € do 12000 €

  Cena, Plastové okná, 2 ks
  Plastové okná, Levice

  1530 € do 2550 €

  Cena, Balkonove dvere 88×195 prave dvojsklo, 1kus. 88×195 cm
  Plastové okná, Farná

  540 € do 900 €

  Cena, Plastové okná, 3ks120×180 cm, 120×160 cm, 120×150 cm
  Plastové okná, Horné Turovce

  2250 € do 3750 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Plastové okná?

  Plastové okná cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  684+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Plastové okná
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené