Pre oblasť

  Betónový poter cena

  Keď ide o betónový poter, cena poteru je závislá od zhotovenia, samotnej hrúbky poteru a samozrejme od objednaného množstva. Cena klasického poteru hrúbky 4 – 5 cm je od 8 do 14 EUR/m2.

  Komu zveriť vyhotovenie betónového poteru? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom poterov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za poter


  Cena poteru. Cena za dodávku a aplikáciu cementového poteru s výstužným vláknom do betónu s hrúbkou 5 cm.

  7.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  9.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Betónový poter

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Kompletná dodávka a pokládka systémových dosiek podlahového kúrenia a tepelnej izolácie ako izolácie pod poterom, vrátane všetkých potrebných materiálov, všetkých ošetrení defektov, zakončení a spojov bez tepelných mostov, s ostatnými prvkami tepelnej ochrany budovy, presunmi na miesto stavby a so všetkými pomocnými a prípravnými prácami

  Hrúbka 7,0 cm. Výpočet podľa pôdorysovej plochy podlahy.


  m2

  €/m2

  Celkové vyhotovenie podlahy, izolácie 5 cm a poter 5 cm

  Cena za položenie izolácie EPS 70 5cm s položením PE fólie a zhotovením poteru z polypropylénových vlákien s dodávkou materiálu.


  m2

  €/m2

  Kompletná dodávka a pokládka systémových dosiek podlahového kúrenia a tepelnej izolácie ako izolácie pod poterom, vrátane všetkých potrebných materiálov, všetkých ošetrení defektov, zakončení a spojov bez tepelných mostov, s ostatnými prvkami tepelnej ochrany budovy, presunmi na miesto stavby a so všetkými pomocnými a prípravnými prácami

  Hrúbka 5,0 cm. Výpočet podľa pôdorysovej plochy podlahy.


  m2

  €/m2

  Poter z polypropylénových vlákien, 5 cm

  Cena za cementový poter 0-4, MB 20 vystužený polypropylénovými vláknami. Orientačná cena za plochu cca. 100 m2. .


  m2

  €/m2

  Kompletná dodávka a pokládka parozábrany: PE fólia, sd = min

  150 mm, s presahom šírky 10 cm.


  m2

  €/m2

  Klasický cementový poter, 5 cm

  Cena za klasický cementový poter s hrúbkou 5 cm so zabudovaním mikro-armatury. Cena s dodávkou a inštaláciou materiálu.


  m2

  €/m2

  Kompletná výroba a dodávka vystuženého betónového poteru, jemne vyhladený, pozdĺž stien pripevnite polystyrénovú pásku hrúbky 0,5 cm

  Prispôsobte povrchovú úpravu a výšku konečnému typu podlahy! Vrátane všetkého potrebného materiálu, dilatáciami škár atď. So všetkými presunmi na miesto stavby a so všetkými prípravnými a pomocnými prácami. Hrúbka poteru je 6,0 cm.


  m2

  €/m2

  Cena za brúsenie betónu

  Cena za brúsenie betónu. Brúsenie betónu. Cena diamantového brúsenia betónu do výšky 2,6 m, bez dodatočných prác a mobilného lešenia.


  m2

  €/m2

  Dilatačná páska

  Pokládka dilatačnej pásky 0,5 x 10 x 50 cm pri kontakte podlahy so stenami (objem priestoru)


  m

  €/m

  Hydroizolácia pre poter

  Ppokládka hydroizolácie Isotem V4 + Ibitol.


  m2

  €/m2

  Montáž podlahového vykurovania

  Pokládka systémových dosiek a potrubí pre podlahové vykurovanie. Montáž a pripojenie rozvodnej skrine. Tlaková skúška.


  m2

  €/m2

  Plastifikátor pre podlahové vykurovanie


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Pokládka tepelnej izolácie EPS 70 v hrúbke:

  Príprava podkladu, dodávka a montáž tepelnej izolácie vybranej hrúbky pod poter.


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Prímesi pre rýchloshnúci poter

  Vmiešanie prímesí pre rýchlejšie sušenie do poterovej hmoty, aby sa dosiahlo rýchlejšej konštrukčnej pevnosti.


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Príprava podlahy pre poter

  Príprava betónového podkladu pre poter alebo násyp z bituperle alebo rafinovanej vulkanickej horniny. Dodávka a kladenie Pe fólie.


  m2

  €/m2

  Samonivelačný poter

  Výroba vápenno-sulfátneho samonivelačného poteru, hrúbky 5 cm.


  m2

  €/m2

  Superplastifikátor pre pevnosť

  Pridanie superplastifikátora pre pevnosť.


  m2

  €/m2

  Superplastifikátor pre vodoodpudivosť

  Pridanie superplastifikátora pre vodoodpudivosť.


  m2

  €/m2

  Výroba strojového poteru v hrúbke:

  Cementový poter, piesok 0-4, cement 42,5 (základný), MB 20, jemný piesok (fassa, grigolin), mikro armatúra F120. Hrúbka:


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Zvuková izolácia pod poter

  Pokládka zvukovo izolačnej peny proti kročajovému hluku.


  m2

  €/m2

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Samonivelačný poter, anhydritové potery


  Koľko stojí samonivelačný poter? Samonivelačný poter je o niečo drahší ako klasický poter, ale v kom...

  Skontrolovať tiež: Samonivelačný poter, anhydritové potery cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Poter - všetko, čo potrebujete vedieť

  1.Čo potrebujete vedieť o poteroch?

  Poter je tenký podklad pre podlahy. Vyrába sa na báze betónu alebo iných nosných prvkov s hrúbkou niekoľko palcov. Poter pozostáva z cementu, liateho asfaltu a anhydritu a je pomenovaný podľa typu spojiva. Takto poznáme cementové potery, samonávodné potery na báze síranu vápenatého, polymérno-cementové povlaky, na báze polymérov atď. Pri poteroch vytvárame rovný hladký povrch vhodný na pokládku finálnych podlahových krytín. Potery navyše účinne pôsobia ako ochrana pred zvukom a ohňom. Podlahové kúrenie sa môže inštalovať do poterov, čím sa teplo prenáša z potrubí na poter a tým rovnomerne rozdeľuje po celom povrchu podlahy. Môžu sa aplikovať mechanicky alebo ručne, ale je dôležité zabezpečiť rovnomerné vytvrdenie, vysušenie a spracovanie, aby sa zabránilo prasklinám.

  Aplikácia poteru je náročná práca, ktorú musí vykonať odborne vyškolený dodávateľ
  Aplikácia poteru je náročná práca, ktorú musí vykonať odborne vyškolený dodávateľ

  2. Dodávatelia

  Aplikácia poteru je jednou z najnáročnejších stavebných prác, a preto je dôležité nájsť dodávateľov, ktorí majú skúsenosti a odborné znalosti v oblasti výroby poterov. Podlahy sú veľmi exponovanou časťou obytného priestoru, preto je dôležité, aby bol poter skutočne profesionálne aplikovaný a správne ošetrený. Potery si môžete vyrobiť aj sami, najskôr však musíte byť oboznámení s aplikáciou.

  3. Druhy poterov

  3.1. Druhy poteru podľa konštrukcie resp. druh spracovania

  V závislosti od toho, ako sú potery spojené s podlahou alebo spodnou vrstvou, ich delíme na typy:

  3.1.1 Kontaktný poter

  Je to najjednoduchší variant poteru. kontaktný poter je priamo spojený s podlahu alebo v jednej alebo viacerých vrstvách. Aby sa dosiahlo, že poter pevne priľne k podkladu, používa sa pre lepšiu priľnavosť špeciálny prostriedok alebo emulzia.

  3.1.2 Plávajúci poter

  Je to najkomplexnejší poter. Od podkladu ho oddeluje vrstva izolácie. Od ostatných stavebných prvkov (steny, múry, stĺpy, komíny...) je tiež oddelená širokými fugami (najmenej 4 mm, ak sú inštalácie najmenej 10 mm).

  3.1.3 Oddelený poter

  Od podkladu je oddelená separačnou vrstvou (napr. fóliou) a súčasne je oddelená od ostatných stavebných prvkov pomocou najmenej 4 mm širokých fúg, a preto sa ich nedotýka. Používa sa v priestoroh, kde sa očakáva vyššie zaťaženie a tepelná a zvuková izolácia nie sú také dôležité.

  3.2 Druhy poteru podľa zloženia a spôsobu nanášania

  3.2.1 Klasické alebo ručne vyrobené potery

  Betónovú zmes dodávateľ ručne nanáša a počas práce ju „hladí“, aby vytvoril hladký povrch podlahy.

  3.2.2 Samonivelačná stierka

  Dodávateľ zmieša vopred vyrobenú betónovú zmes s vodou. Zmes je tekutejšia ako klasický poter. Výhodou tohto typu poteru je, že sa môže nanášať v tenkej vrstve, ktorej hrúbka je možná už od 2 cm a viac. S tekutým samonivelačnou stierkou môžeme úplne zaliať rúrky podlahového kúrenia, aby sme zabezpečili ideálny prenos tepla z vykurovacích rúr do poterov.

  3.2.3 Montáž na sucho resp. suchý poter

  Potery pre suchú aplikáciu sú drevotrieskové dosky alebo panely z cementovláknitých vlákien, ktoré sa inštalujú na podklad ako plávajúca podlaha. Ich výhodou je, že sa dajú používať vo všetkých ročných obdobiach, pretože nevyžadujú sušenie ako iné potery. Aplikácia je pomerne ľahká a rýchla. Suchý poter má nízku hmotnosť a výšku. Vyznačuje sa aj skutočnosťou, že sa dá položiť okamžite na podlahu (parkety, dlažba ...).

  3.2.4 Ručný poter

  Najčastejšie sa používa, keď sú povrchy pre aplikáciu menšie (kúpeľňa, WC, úžitkové priestori...) alebo ak je miesto aplikácie také, že by sa nedal poter naniesť mechanicky. Používa sa tiež na vyplnenie rôznych veľkých a menších drážok v dôsledku obnovy inštalácií.

  3.2.5 Mechanizovaný poter

  Mechanizovaný poter pozostáva z niekoľkých vrstiev izolácie a betónovej vrstvy. Dodávateľ poteru vyleje vrstvu izolácie a tým vystuží rúrky betón následne urobí ako plávajúcú podlahu, ktorá je oddelená od stavebných prvkov budovy, čím sa zabráni prenosu zvuku z poteru na objekt.
  3.3 Aké sú výhody a nevýhody mokrých poterov?
  Pretože sú zmiešané v továrni, sú mokré potery rovnomerné. Nanášanie si preto vyžaduje iba jemné doladenie. Odporúčajú sa na pokrytie veľkých plôch a do miestností, kde sa bude podlaha vykurovať. Mokrý poter má vysokú pevnosť v tlaku aj v ohybe, preto je aplikácia rovnomerná a bez nerovností. Dokonca aj na väčšie povrchy sa dá použiť mokrý poter bez dilatácie. Na druhej strane najväčším problémom mokrých poterov je dlhá doba schnutia. Iba 1 cm poteru sa vysuší za týždeň. Čím je poter hrubší, tým dlhšie vysychá. Preto sú mokré potery takmer výlučne aplikované v lete, keď sú vysoké teploty vzduchu. Na jeseň a na jar môžu potery schnúť viac ako pár mesiacov, pretože teplota vzduchu je nízka a vlhkosť je vysoká. Zima však nie je vhodná na aplikáciu poterov, pretože potery môžu zamrznúť a prasknúť. Mokrý poter sa neodporúča, keď sa ponáhľame so stavbou. Nútené sušenie je spojené so značnými dodatočnými nákladmi.

  3.4. Aké sú výhody a nevýhody suchých poterov?

  Suché potery sú vhodné prakticky pre všetky typy konečných podláh. Položia sa rýchlo a nemusia sa sušiť a sú pripravené na okamžité dokončenie podlahy. Na rozdiel od mokrých poterov majú nízku hmotnosť, čo znamená, že sú vhodné na pokládku, na staré drevené stropy, na medzipodlažia. Ich nevýhodou je oveľa vyššia cena, preto ich vyberáme, keď neexistujú iné možnosti.

  4. Postup

  4.1 Ako správne vyrobiť mokrý poter?

  Mokrý poter je možné rozdeliť do troch typov: klasický cementový poter, rýchloschnúci poter a samonivelačný poter. Klasický poter sa vyrába z betónovej zmesi, ktorý najprv prípravíme a aplikujeme mechanicky, potom dodávateľ ručne vyrovná betón so murárskou latou a nakoniec ho vyhladí. Rýchlo schnúce potery sa hodia, keď sa ponáhľame a radi by sme dokončili podlahu v priebehu niekoľkých dní alebo aj skôr. Namiesto zvyčajného cementového spojiva obsahuje betónová zmes rýchlo tuhnúce spojivo. Nevýhodou týchto poterov je vysoká cena, ktorú ďalej zvyšuje odvlhčovač vzduchu, ktorý je potrebný inštalovať v miestnosti, aby sa zabránilo nadmernej vlhkosti v miestnosti, ktorá musí byť nižšia ako 70%. Samonivelačný poter je už továrne výrobná zmes, ktorá sa privádza do zariadenia v miešačkách. Na stavenisku sa ku zmesi potom pridá voda a vyleje sa do správnej výšky. Častou chybou, ktorá sa vyskytuje pri aplikácii mokrého poteru, je to, že sa nerobia žiadne oddelujúce dilatácie. Aby sa zabránilo tvorbe trhlín, je potrebné oddeliť potery od všetkých stien a stĺpov v miestnosti a tiež vykonať vhodné dilatácie medzi hrúbkou, veľkosťou, tvarom atď. poter. Ďalšou chybou, ktorá sa často stáva, je to, že klasický poter sa nevyrovná dostatočne dobre („vyhladí“) a povrch zostáva nerovný, čo neskôr spôsobuje problémy pri pokládke podlahových krytín.

  4.2. Ako správne vyrobiť suchý poter?

  Suchý poter má obvykle tri vrstvy: vyrovnávací násyp, izolačná doska a záťažová doska (obvykle dve, ktoré sú priečne položené). Násyp sa jednoducho vysype na zem a vyrovnáva sa vyrovnávacou latou. Je potrebné dbať na to, aby k stenám bola aplikovaná oddelujúca izolačná páska, ktorá zabráni prenosu zvuku do iných miestností. Tiež sa uistite, že všetky rúry inštalácií sú pokryté aspoň 1 cm piesku. Izolačné panely sa vždy kladú od dverí ďalej a potom sa orezávajú na požadovanú veľkosť. Ak je násyp menší ako 4 cm, možno ho spevniť chôdzou po povrchu. Ak je však vyššia ako 4 cm, musíme použiť lis (elektrický alebo ručný). Po vytvrdnutí povrchu sa položia záťažové dosky v dvoch krížovo uložených vrstvách. Okraje panelov je potrebné zlepiť a priskrutkovať k sebe a dosky sa zaťažia vlastnou hmotnosťou. Pred položením finálnej podlahy musia byť škáry panelov a hlavy skrutiek zatmelené. Takto pripravený poter sa môže úplne začať používať už 12 hodín po aplikácii. Potom môžeme začať pokladať finálne podlahové krytiny. Najčastejšou chybou pri výrobe suchého poteru je nesprávne resp. nedostatočne vytvrdený násyp, ktorý spôsobuje viditeľné nepravidelnosti povrchu, na ktoré je ťažké alebo nemožné položiť finálnu podlahovú ktytinu. Mnohokrát sa tiež zabudne izolačná páska a zvuky sa prenesú do susedných miestností.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Zaliať podlahové kúrenie betónovým poterom

  Dobrý deň,

  potrebujeme majstra pre betónový poter cca 100 m2. Tento mesiac by mi mali položiť podlahové kúrenie a potreboval by som ho zaliať betónom/cementom. 1170 € do 1950 €

  ........

  Betónový poter

  Potrebujeme majstra pre betonovy poter 24 m2. 360 € do 600 €

  ........

  Poter na teplovodne podlahove kurenie 7cm

  Potrebujeme betónový poter na teplovodne podlahove kurenie 7cm. Rozloha domu 81 m2. Kontakt cestou daibau správy, zahraničné číslo. 1080 € do 1800 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Vyliať betónovú podlahu do novostavby drevodomu, do 200 m2
  Betónový poter, Zvolenská Slatina

  2700 € do 4500 €

  Cena, Cementovi poter hrubka cca 5cm, 79 m2
  Betónový poter, Rabčice

  1080 € do 1800 €

  Cena, Poter z betonu do mestnosti(kupelne) uz na plozene kurenie, 25- 30 m2
  Betónový poter, Košice

  405 € do 675 €

  Cena, Betónový poter 45m2 cca 6cm, 45 m2
  Betónový poter, Tvarožná

  630 € do 1050 €

  Cena, Betónový poter, 220 m2
  Betónový poter, Biely Kostol

  2700 € do 4500 €

  Cena, Betónový poter v zimnej záhrade, 42 m2
  Betónový poter, Malacky

  630 € do 1050 €

  Cena, Brúsenie betónu - priprava na podlahove kurenie v bytovke, 56 m2
  Betónový poter, Liptovský Mikuláš

  2340 € do 3900 €

  Cena, Cementový poter, 56m2 a v druhej etape ďalších 26m2
  Betónový poter, Suchá nad Parnou

  1080 € do 1800 €

  Cena, Leštený betón, dvojgaráž, 6x8 m
  Betónový poter, Nižná

  1080 € do 1800 €

  Cena, Betónový poter pod terasu, 40 m2
  Betónový poter, Myjava

  540 € do 900 €

  Cena, Nový poter v byte, 50 m2
  Betónový poter, Nižná

  720 € do 1200 €

  Cena, Betonovy poter na podlahove kurenie, 105 m2
  Betónový poter, Michalovce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Zaliať podlahové kúrenie, 130m2
  Betónový poter, Kamanová

  1800 € do 3000 €

  Cena, Cementovy poter od 0,5cm do 5 cm, cca 120 m2
  Betónový poter, Dunajská Lužná

  1620 € do 2700 €

  Cena, Kompletná výroba a dodávka vystuženého betónového poteru, jemne vyhlad, 90 m2
  Betónový poter, Veľké Kostoľany

  1170 € do 1950 €

  Cena, Omietky a potery na chate s plochou 74m2 v lokalite Dolná Súča, omietky cca 250 m2, poter 74 m2
  Betónový poter, Trenčín

  4500 € do 7500 €

  Cena, Betónový poter, cca 200 m2
  Betónový poter, Plavecký Mikuláš

  2520 € do 4200 €

  Cena, Betónový poter na podlahové kúrenie (to bude položené čoskoro v marci), 75 m2
  Betónový poter, Benice

  900 € do 1500 €

  Cena, Betonový poter v pivnici, 65 m2
  Betónový poter, Semerovo

  900 € do 1500 €

  Cena, Betónový poter na podlahové kúrenie, cca 70 m2
  Betónový poter, Michalová

  1170 € do 1950 €

  Cena, Betónový poter na podlahové kurenie, 87 m2
  Betónový poter, Ružomberok

  1170 € do 1950 €

  Cena, Liaty cementový poter na podlahovku, 125 m2
  Betónový poter, Podrečany

  1800 € do 3000 €

  Cena, Betónový poter, 110 m2
  Betónový poter, Šamorín

  4500 € do 7500 €

  Cena, Betónový poter na podlahové kúrenie a omietky, 100 m2 podlahy okolo 250 m2 steny
  Betónový poter, Liptovský Mikuláš

  5850 € do 9750 €

  Cena, Betonový poter, 140 m2
  Betónový poter, Sklené Teplice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Cementovy poter, cca 104m2
  Betónový poter, Ilava

  1620 € do 2700 €

  Cena, Prasknutý betón, opeava a dorovnanie, 35m2
  Betónový poter, Veľká Ida

  450 € do 750 €

  Cena, Realizácia cementového poteru hr do 70mm, cca 1.500m2
  Betónový poter, Oravská Lesná

  19800 € do 33000 €

  Cena, Betónový poter + Likvidácia stavebného odpadu, 3,1m x 6m x 0,08m
  Betónový poter, Malacky

  450 € do 750 €

  Cena, Betónový / cementový poter do rodinného domu, 155m2 v hrúbke 6,5mm (obytné miestnosti) a 84m2 v hrúbke 8cm (garaz)
  Betónový poter, Vyšný Kubín

  3150 € do 5250 €

  Cena, Cementovy poter 6cm, cca160m2
  Betónový poter, Malacky

  2700 € do 4500 €

  Cena, Betónový poter, 5x16 m
  Betónový poter, Žakovce

  1080 € do 1800 €

  Cena, Brúsenie betonovej dosky alebo betónový poter, cca 90 m2
  Betónový poter, Hamuliakovo

  2250 € do 3750 €

  Cena, Betónový poter spadovy na terase a poter v dome, 470 m2
  Betónový poter, Stará Ľubovňa

  5850 € do 9750 €

  Cena, Zhotovenie betónových mazanín a cementových poterov, cca 3500 m2
  Betónový poter, Bratislava

  40500 € do 67500 €

  Cena, Betónový poter, 400 kg cem./m3 ocel.hladeny, 314 m2
  Betónový poter, Senica

  4500 € do 7500 €  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Betónový poter?
  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Betónový poter cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  1135+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Betónový poter
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené