MONTOVANÉ DOMY cena

  Koľko stojí montovaný dom? Ceny montovaných domov sa líšia v závislosti od spoločnosti, resp.
  výrobcu montovaných domov, veľkosti a dizajnu montovaného domu, typu montáže domu a v neposlednom rade aj od konštrukčného systému montovaných domov. Priemerná cena montovaných domov (120m2) na kľúč je 800-1400€/m2. V cene je zohľadnená dotácia, ktorej výška je od 2500 do 11. 250€, v závislosti od dodávateľa montovaných domov. Ceny montovaných domov, sa samozrejme líšia v závislosti od dodávateľa. Avšak, napriek tomu sa vo všeobecnosti nevyskytujú veľké rozdiely. V závislosti od ceny sa montované domy rozdeľujú do dvoch cenových tried. Trieda štandardných montovaných domov zahŕňa domy, ktorých cena sa pohybuje v rozmedzí od 700 – 1000€/m2. Do druhej, resp. vyššej cenovej triedy patria montované domy, ktorých ceny sa v priemere pohybujú nad 1200€/m2 . Ak chceme montovaný dom na mieru, môže byť v porovnaní s typovým montovaným domom, drahší o viac ako 15%. Aby ste sa dozvedeli presnú cenu pošlite dopyt našim overeným dodávateľom montovaných domov. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o montovaných domoch. Veľa šťastia pri stavaní!

  Skontrolovať tiež:
  Novostavba, cena
  POSLAŤ DOPYT REALIZÁTOROM >

  CENA MONTOVANÉHO DOMU NA KĽÚČ


  Cena za montovaný rodinný dom na kľúč Cena za klasický drevený montovaný dom 120 m2 na prízemí a podkrovie s dvojodkvapovou strechou.

  800.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  1400.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Cena za dodávateľa pre montovaný dom

  OSTATNÉ CENY ZA MONTOVANÉ DOMY

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Cena za montovaného domu na čiastočný kľúč

  Cena montovaného rodinného domu na čiastočný kľúč tzn.. do 4. fázy výstavby. Cena za klasický drevený montovaný dom 120 m2 na prízemí a podkroví s dvojplášťovou strechou.  €/m2

  m2
  dopyt

  Cena za zvonku hotový montovaný dom

  Cena za rodinný domzvonku hotový do 3. fázy výstavby. Cena za klasický drevený montovaný dom 120 m2 na prízemí a podkroví s dvojplášťovou strechou.  €/m2

  m2
  dopyt
  SPOLU:
  POSLAŤ DOPYT >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevo stavby - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť o montovaných domoch?

  V prípade klasickej bytovej výstavby alebo murovanej alebo inej stavby je budova postavená na stavebnom pozemku v jednotlivých fázach výstavby. Naproti tomu montované drevo domy sa vyrábajú pomocou komponentov v továrni a potom sa prepravujú na miesto, kde sa zhromažďujú do jedného celku. Tento typ stavby sa nazýva aj suchá výstavba.

  Montované domy sa vyrábajú z komponentov v továrni a potom sa prepravujú na miesto, kde sa zmontujú do jedného celku.
  Montované domy sa vyrábajú z komponentov v továrni a potom sa prepravujú na miesto, kde sa zmontujú do jedného celku.

  1.1 Ako dlho trvá stavba montovaného domu?

  Podľa veľkosti a charakteristík bytového domu sa dá montovaný dom vyrobiť už za tri mesiace. Výstavba väčšiny montovaných domov trvá asi šesť mesiacov, čo je oveľa rýchlejšie ako klasická výstavba, ktorá zvyčajne trvá najmenej rok, ale môže trvať aj niekoľko rokov. Prečo je stavba montovaného domu rýchlejšia? Stavba montovaného domu prebieha v dielni so všetkými potrebnými strojmi a materiálmi a za kontrolovaných podmienok nezávislých od poveternostných vplyvov. Samotná organizácia práce je tiež efektívnejšia, pretože práca je organizovaná ako v továrni. Odpadá tak únavná koordinácia a čakanie na dodávateľov jednotlivých fáz alebo prác na zariadení. V každom prípade musí montovaná aj klasická stavba obsahovať čas na plánovanie a získanie všetkých potrebných povolení. Je tiež potrebné započítať čas na prípravu staveniska, výkop stavebnej jamy, stavbu základov alebo základovej dosky a prípadnú stavbu suterénu (klasická stavba). Je tiež potrebné vziať do úvahy, že vybraný poskytovateľ montovaných domov má určitú frontu alebo že je potrebné počkať niekoľko mesiacov (aj viac ako pol roka) na zahájenie výroby vášho montovaného domu.

  1.2 Je montáž domu ekologickejšia a udržateľnejšia ako klasicky postavený dom?

  Prefabrikovaná stavba sa všeobecne považuje za ekologickejšiu ako klasicky postavený dom. Samotný prefabrikovaný stavebný proces produkuje menej odpadu. Namiesto mnohých rôznych dodávateľov, ktorí dodávajú na miesto rôzne materiály a produkujú stavebný odpad, sú montované dielne efektívnejšie. Počas stavebného procesu sa presne odhaduje množstvo potrebného materiálu a väčšina odpadu sa často opätovne používa alebo recykluje v dielňach. Domy vyrobené v továrni môžu byť tiež lepšie izolované a utesnené ako bežné stavebné zariadenia, vďaka čomu bude kúrenie a klimatizácia efektívnejšie. A poskytovatelia montovaných domov sa viac zameriavajú na ekologické balíčky; väčšina staviteľov ponúka ako súčasť svojej konštrukcie energeticky účinné spotrebiče a niektoré zahŕňajú aj udržateľné materiály (napríklad bambusové podlahy) a doplnky, ako sú solárne panely a systémy na zachytávanie dažďovej vody. V čase narastajúcich výziev v oblasti podnebia tak prefabrikovaná konštrukcia vďaka svojej flexibilite dosahuje ďalší bod.

  1.3 Je možný montovaný dom na mieru?

  Áno! V závislosti od poskytovateľa, ktorého si vyberiete, existujú rôzne spôsoby, ako si môžete obvyklý typový plán montovaného domu prispôsobiť svojim želaniam a potrebám. Väčšina poskytovateľov ponúka rôzne koncové balíčky alebo upgrady a niektorí tiež umožňujú rôzne prispôsobenia a vlastné konfigurácie. Ale pozor, tieto zmeny môžu výrazne zvýšiť cenu vášho domu.

  2. Čo najskôr zapojte do plánovania poskytovateľa montovaných domov

  Výrobcovia montovaných domov sa dennodenne zaoberajú a riešia problémy spojené s plánovaním zariadení, implementačnou logistikou, inštaláciou na mieste a riadením projektov. Pri podpise zmluvy s dobrým poskytovateľom nekupujete iba dom, ale získavate aj mimoriadne kvalifikovaného a skúseného konzultanta, ktorý s vami bude počas celého projektu. Nebolo by potom rozumné získať tohto poradcu na svoju stranu čo najskôr? Pozrime sa, ako výberom poskytovateľa v počiatočnej fáze môžete skutočne veľa získať.

  2.1 Stavebné detaily

  Zatiaľ čo architekti sa zameriavajú na geometriu, územné plánovanie, estetiku ..., výrobcovia montovaných domov sa zameriavajú na konštrukčné detaily stavby. Keď sa o svojom projekte prvýkrát rozprávate s výrobcom, môžete si byť istí, že vám položí veľa otázok. Prečo je to také dôležité? Jednoducho preto, lebo výrobca musí skutočne postaviť váš dom. Domy nevnímajú ako životný priestor, vnímajú ho ako zbierku rôznych materiálov, ktoré musia zostaviť do pevne stojaceho predmetu, ktorý vzdoruje gravitačným silám, použitiu a prírodným živlom. Mali by ste tiež vedieť, že pri stanovovaní cien nehnuteľností je dôležité poznať tieto podrobnosti, aby ste mohli správne určiť cenu. Keď sa obrátite na viacerých výrobcov s cieľom získať cenu, všetky vyššie uvedené podrobnosti ešte nie sú definované a každý výrobca pre nich uvádza rôzne položky, a teda odlišné ceny. Čím skôr tieto podrobnosti určíte, tým presnejší bude odhad nákladov.

  2.2 Pomoc pri riešení technických problémov

  Poskytovateľ alebo dodávateľ montovanej stavby je veľmi užitočný pri riešení technických záležitostí. Typické situácie, ktoré si vyžadujú jeho znalecký posudok, sú: energetická hospodárnosť domu, inštalácie (kúrenie, vodovod, elektrina, vetranie...), návrh základu... Čím skôr sa váš poskytovateľ montovaných domov spojí s inými dodávateľmi, tým ľahší bude váš život.

  2.3 Ušetrite čas

  Čím kvalitnejšie budú plány pripravené, tým menej meškaní a nepríjemností počas výstavby nastane. Čím viac času strávite plánovaním, tým rýchlejšie bude váš projekt napredovať. Ak zapojíte výrobcu neskoro, budú potrebné ďalšie revízie a následné úpravy projektovej dokumentácie.

  3. Úrovne alebo typy stavieb montovaných domov

  3.1 Montovaný dom až do 3. rozšírenej fázy výstavby

  Exteriér budovy je úplne dokončený. Interiér neobsahuje elektrické a mechanické inštalácie, kúrenie, vetranie a chladenie, mechanické podlahy a práce zo sadrokartónu. Chýbajú všetky povrchové úpravy podláh a stien, maliarske práce, jemná montáž... Nábytok samozrejme nie je v cene.

  3.2 Montovaný dom až do 4. fázy výstavby (čiastočný kľúč)

  Budova postavená do štvrtej fázy výstavby (okrem exteriéru (konštrukcia, fasáda, strešná krytina, stolárske práce, vodovodné prvky, balkónové a parapety...) v interiéri zvyčajne zahŕňa aj steny, stropy a podlahy a povrchové úpravy podláh a stien a maľby. Je potrebné poznamenať, že verejný obstarávateľ tohto typu implementácie kontroluje, ktoré dokončené práce zahŕňajú túto fázu. V tejto súvislosti existujú rozdiely medzi výrobcami.

  3.3 Montovaný dom na kľúč

  Najdrahší je samozrejme montovaný dom na kľúč. Cena závisí aj od výberu jednotlivých dokončovacích materiálov a prevedení. Na výber sú tiež povrchové úpravy podláh a stien, interiérové ​​dvere, sanitárne prvky, ako aj vstavaný nábytok a osvetlenie. Pohyblivý nábytok nie je zahrnutý v cene.

  4. Proces stavby montovaného domu

  4.1 Nápad

  Všetko sa začína nápadom. Jedného dňa si uvedomíte, že potrebujete priestor pre svoju rodinu a začnete premýšľať, ako by vyzeral váš vysnívaný domov. Zameraním na svoje potreby, zvyky a rutiny môžete rýchlo určiť, koľko miestností a priestoru potrebujete. Potom môžete prehľadať internet a nájsť niekoľko príkladov domov, ktoré sa vám páčia.

  4.2 Tvorba architektonického návrhu

  Keď budete mať náčrt, kopu ukážkových fotografií a približnú predstavu o rozpočte, môžete sa obrátiť na svojho architekta a začať pracovať na projekte. Účasť architekta v počiatočných fázach je veľmi dôležitá z troch dôvodov:

  - Architekt pozná miestne nariadenia a fungovanie administratívnych jednotiek (môžu sa líšiť od obce k obci). Jeho dodržiavanie vám ušetrí veľa času a bolesti hlavy.

  - Architekt môže navrhnúť vhodné priestorové riešenia, ktoré výrazne zlepšia vzhľad a funkčnosť vášho domu (áno, urobiť si plán sami je všeobecne zlý nápad).

  - V každom prípade budete potrebovať architekta, aby získal stavebné povolenie.

  ... takže na základe vyššie uvedených troch bodov platí, že čím skôr pozvete architekta na palubu, tým lepšie!

  4.3 Finančná výstavba

  Je chybou myslieť si, že výrobca vám montovaný dom dodáva kompletne hotový a pripravený na nasťahovanie. V skutočnosti je táto služba schopná ponúknuť len hŕstka výrobcov a veľká väčšina z nich urobí váš dom a nainštaluje ho čiastočne dokončený. Zostane tak veľa vecí, ktoré budete musieť vyriešiť sami a ktoré znamenajú dodatočné náklady. Okrem už pripraveného výkopu a základov sa musíte väčšinou postarať o prípojky k sieťam (vodovod, kanalizácia, elektrina, plyn, komunikácie...), ktoré sú plánované a realizované spolu so základnými časťami. V určitých prípadoch sa musíte postarať aj o vnútorné inštalácie: kúrenie, elektrina, vetranie, rozvody. To znamená, že musíte pre nich získať ponuky a spojiť sa s mnohými spoločnosťami a operátormi, ktorí vytvoria pripojenie hneď po založení domu. Dôležitými vecami, na ktoré by ste nemali zabudnúť, sú aj dokončovacie remeslá a interiérový dizajn domu.

  4.4 Výber uchádzača

  Výber správneho poskytovateľa alebo výrobcu je zvyčajne časovo náročná operácia. V tejto fáze má zákazník veľa otvorených otázok a je rôznymi poskytovateľmi bombardovaný množstvom informácií. Je dôležité, aby sme si bez ohľadu na všetko vybrali čo najskôr v procese poskytovateľa, ktorý nás odborne prevedie všetkými ďalšími krokmi. Viac sme o tom napísali v kapitole 2. Výber poskytovateľa a dodávateľov.

  4.5 Výber ďalších dodávateľov

  V prípade, že si u poskytovateľa neobjednáte montovaný dom na kľúč, odporúčame vám vyhľadať t.i. generálny dodávateľ, ktorý sa postará o tie stavebné a remeselné práce, o ktoré sa dodávateľ montovaného domu nebude starať. Ak zahrniete generálneho dodávateľa, môžete si byť istí, že možnosť chýb v práci bude znížená na minimum. Uľavte tiež výrobcovi, čo uľahčuje spoluprácu. V prípade zapojenia generálneho dodávateľa má výrobca na stavenisku jednu kompetentnú kontaktnú osobu a tok informácií je rýchly, spoľahlivý a efektívny. Majte na pamäti, že v stavebníctve je dobrá komunikácia často to, čo projekt robí alebo pokazí. Vďaka tomu sa minimalizujú náklady a kvalita sa zvýši na maximum, aké si môžete dovoliť.

  4.6 Plány workshopov

  Akonáhle sú zúčastnené strany spolu, je na čase zaoberať sa inžinierskym návrhom domu. Inžiniersky návrh montovaného domu (plány dielne pripravené poskytovateľom montovaného domu) je dôležitou a časovo náročnou súčasťou procesu. V závislosti od veľkosti domu a zložitosti architektúry môže táto fáza trvať až 12 týždňov. V tejto fáze je dom rozdelený na základné časti ako v 3D puzzle. Každá súčasť domu je potom starostlivo navrhnutá. Pri plánovaní komponentov domu zohľadňujú projektanti rozmiestnenie elektrických, ventilačných, vodovodných a iných inštalácií. Je preto dôležité, aby sa v tejto fáze koordinovali všetky potrebné plány ostatných dodávateľov. Na konci tejto fázy je pripravená celá sada dielenských výkresov na výrobu. Pre túto fázu je tiež vypracovaný plán inštalácie na mieste.

  4.7 Príprava staveniska a základov

  Počas prípravy plánov dielne je potrebné pripraviť všetko potrebné na stavenisku alebo stavenisku. Vykonáva sa výkop terénu, spevnenie terénu, prevedenie základov alebo základovej dosky.

  4.8. Výroba domácich komponentov

  Toto je jedna z kratších fáz celého procesu (doprava je najkratšia). Výroba rodinného domu v dielni trvá asi dva týždne. Je to veľmi rýchle. Aby k tomu nedošlo bez chýb, musia byť plány dielne pripravené bezchybne. To je tiež dôvod, prečo je fáza plánovania najdôležitejšia a trvá oveľa dlhšie. Extrémna pozornosť venovaná detailom je jedným z aspektov, ktoré skutočne oddeľuje montovaný dom od budov postavených klasickým spôsobom. Dobrý dizajn a kvalitné spracovanie vedú k tým najkvalitnejším komponentom domu, ktoré sa dodávajú na stavenisko.

  4.9 Preprava

  Len čo sú komponenty vášho domu vyrobené, dodajú sa na stavenisko.

  4.10 Inštalácia na mieste

  Čas potrebný na inštaláciu sa líši v závislosti od charakteristík a veľkosti domu a zvyčajne trvá týždeň alebo dva.

  4.11. Inštalácie

  Po zriadení zariadenia montážny tím odíde a práce prenechá generálnemu dodávateľovi, ktorý bude koordinovať prácu subdodávateľov mechanických a elektrických inštalácií. Spravidla to zahrnuje inštalatérske práce, elektrinu, vetranie, kúrenie a komunikáciu. Tieto práce môžu trvať niekoľko týždňov.

  4.12 Interiér

  V poslednej fáze vykoná interné dokončovacie práce generálny dodávateľ (alebo jednotliví dodávatelia stavebných a remeselných prác). Táto fáza môže trvať od dvoch týždňov do niekoľkých mesiacov, v závislosti od veľkosti domu a zložitosti práce. Je dôležité, aby dokončovacie práce prebehli bez náhlenia a presne. Aj keď je stavba domu dokonalá, zle vykonané dokončovacie práce môžu spôsobiť praskliny v stenách alebo iné nepríjemné prekvapenia.

  4.13 Odovzdanie domu

  Po dokončení vnútorných dokončovacích prác prefabrikovaného výrobcu vykoná hlavný dodávateľ domu spolu s majiteľom záverečnú kontrolu a skontroluje, či je všetko postavené podľa plánu a očakávaní. Akékoľvek pripomienky vlastníka týkajúce sa kvality alebo množstva musia byť zaznamenané písomne ​​a podpísané oboma stranami. Odstránenie akýchkoľvek nedostatkov alebo vád sa vykonáva na základe záruky poskytnutej výrobcom montovaného domu aj generálnym dodávateľom (za práce, ktoré vykonal).

  Dom je teraz pripravený na odovzdanie.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  MALY MONTOVANY DOMCEK

  Dobrý deň prajem

  potrebujem partiu ludi co mi to postavý malý montovaný domček. Viacej si prejdeme osobne

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 4500 € do 7500 €


  ........

  ZBÚRAŤ STARÚ A POSTAVIŤ NOVÚ GARÁŽ

  Dobrý deň prajem

  Potrebujem zbúrať starú drevenú garáž a na jej mieste postaviť podobnú novú, drevenú montovanú. Podobne ako čo je stará.
  Montovanú a potom oblepiť bud plechom alebo niečim iným

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1800 € do 3000 €


  ........

  CELOROCNE OBYVATELNA CHATKA

  Dobrý deň prajem

  menšia chatka pre dve osoby, jednopodlažna vec, rad by som bol aby to bolo z dreva, nejaky drevodom,plan projekt potrebujem vypracovať a nasledne aj zrealizovať, aby sa dalo byvať

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 7200 € do 12000 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, HOLODOM BEZ PROFESIÍ , PO POPISE
  Montované domy, Ladce

  90000 € do 150000 €

  CENA, VYPRACOVANIE CENOVEJ PONUKY NA RD, 100 M²
  Montované domy, Závod

  90000 € do 150000 €

  CENA, MONTOVANY RODINÝ DOM, 90 M2
  Montované domy, Igram

  81 € do 135 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  MONTOVANÉ DOMY CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 209 SPOLOČNOSŤAMI PRE MONTOVANÉ DOMY


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI MONTOVANÉ DOMY?

 • Montované domy Bánovce nad Bebravou
 • Montované domy Banská Bystrica
 • Montované domy Bardejov
 • Montované domy Bratislava
 • Montované domy Brezno
 • Montované domy Bytča
 • Montované domy Čadca
 • Montované domy Detva
 • Montované domy Dolný Kubín
 • Montované domy Dunajská Streda
 • Montované domy Galanta
 • Montované domy Gelnica
 • Montované domy Hlohovec
 • Montované domy Humenné
 • Montované domy Ilava
 • Montované domy Kežmarok
 • Montované domy Komárno
 • Montované domy Košice
 • Montované domy Krupina
 • Montované domy Kysucké Nové Mesto
 • Montované domy Levice
 • Montované domy Levoča
 • Montované domy Liptovský Mikuláš
 • Montované domy Lučenec
 • Montované domy Malacky
 • Montované domy Martin
 • Montované domy Medzilaborce
 • Montované domy Michalovce
 • Montované domy Myjava
 • Montované domy Námestovo
 • Montované domy Nitra
 • Montované domy Nové Mesto nad Váhom
 • Montované domy Nové Zámky
 • Montované domy Partizánske
 • Montované domy Pezinok
 • Montované domy Piešťany
 • Montované domy Poltár
 • Montované domy Poprad
 • Montované domy Považská Bystrica
 • Montované domy Prešov
 • Montované domy Prievidza
 • Montované domy Púchov
 • Montované domy Revúca
 • Montované domy Rimavská Sobota
 • Montované domy Rožňava
 • Montované domy Ružomberok
 • Montované domy Sabinov
 • Montované domy Šaľa
 • Montované domy Senec
 • Montované domy Senica
 • Montované domy Skalica
 • Montované domy Snina
 • Montované domy Sobrance
 • Montované domy Spišská Nová Ves
 • Montované domy Stará Ľubovňa
 • Montované domy Stropkov
 • Montované domy Svidník
 • Montované domy Topoľčany
 • Montované domy Trebišov
 • Montované domy Trenčín
 • Montované domy Trnava
 • Montované domy Turčianske Teplice
 • Montované domy Tvrdošín
 • Montované domy Veľký Krtíš
 • Montované domy Vranov nad Topľou
 • Montované domy Žarnovica
 • Montované domy Žiar nad Hronom
 • Montované domy Žilina
 • Montované domy Zlaté Moravce
 • Montované domy Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené