DREVENÉ OKNÁ cena

  Koľko stoja drevené okná? Drevené okná sú zvyčajne najlepšou voľbou, ale sú priemerne o 30% drahšie ako iné materiály. Cenu drevených okien môžete znížiť pomocou dotácie z EkoFondu. Akokoľvek, cena okien závisí od mnohých faktorov. Veľkosť alebo tvar môže okná zlacniť alebo zdražiť. Štandardné okná sú lacnejšie ako panoramatické steny. Okná trojuholníkového alebo polkruhového tvaru môžu byť až o 40% drahšie ako pravouhlé. Cenu dosť ovplyvní kovanie, ktoré môže byť kvalitné, alebo menej kvalitné, skryté alebo klasické. Zoberte však do úvahy, že klzné kovanie je o 50% drahšie ako klasické. Pri nových oknách sa tiež uplatňuje tzv. RAL montáž, ktorá je 2-3 krát drahšia ako klasická, avšak pri kvalitnej realizácii nie sú žiadne tepelné straty a okná sú spoľahlivo utesnené. K cene okien musíme pridať aj cenu vonkajších alebo vnútorných tienidiel, aspoň na južných častiach fasády. Dodacia lehota okien je zvyčajne 2-4 mesiace. Cena za drevené okno s dvojvrstvovým zasklením na m2 zasklenia, s parapetmi a montážou je okolo 150-450 EUR/m2. Aby ste sa dozvedeli presnú cenu pošlite dopyt našim overeným dodávateľom drevených okien. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o drevených oknách.

  Skontrolovať tiež:
  Okná, cena
  POSLAŤ DOPYT REALIZÁTOROM >

  CENA ZA DREVENÉ OKNÁ


  Cena dreveného okna. Cena za drevené okno s dvojvrstvovým zasklením na m2 zasklenia, s parapetmi a montážou.

  150.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  450.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Cena za dodávateľa, montéra drevených okien

  OSTATNÉ CENY ZA DREVENÉ OKNÁ

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Drevené okno, fixné, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za fixné drevené okno s rozmermi 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).  €/kpl

  kpl
  dopyt

  Drevené okno, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za pevné drevené okno s rozmermi 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).  €/kpl

  kpl
  dopyt

  Drevené okno, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 150 x 150 cm

  Cena za pevné drevené okno s rozmermi 150 x 150 cm, s dvojitým zasklením (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).  €/kpl

  kpl
  dopyt

  Drevené balkónové dvere

  Drevené balkónové dvere, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za jednokrídlové drevené balkónové dvere s rozmermi 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).  €/kus

  kus
  dopyt

  Jednokrídlové drevené balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením.  €/kus

  kus
  dopyt

  Jednokrídlové drevené balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.  €/kou

  kou
  dopyt

  Dvojkrýdlové drevené balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením  €/kus

  kus
  dopyt

  Dvojkrýdlové drevené balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.  €/kus

  kus
  dopyt
  SPOLU:
  POSLAŤ DOPYT >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevené okná - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Drevené okná - čo potrebujete vedieť?

  Okná sú dlhodobou investíciou, preto je nevyhnutné, aby sme pre naše potreby vybrali správne okná. Pri kúpe nových okien zistite rôzne typy, vlastnosti a ceny okien. Vďaka mnohým funkciám a technológiám sú okná energeticky účinnejšie a zlepšujú sa ich trvanlivosť, estetika a funkčnosť. Pri výbere nových okien berte do úvahy materiály rámu, vlastnosti zasklenia a zabudovaného skla, výplne plynu a ďalšie vlastnosti.

  Drevené okná sú dobre izolované, ale vyžadujú pravidelnú údržbu.
  Drevené okná sú dobre izolované, ale vyžadujú pravidelnú údržbu.

  1.1 Tepelná izolácia okenných rámov

  Zlepšený tepelný odpor okenného rámu prispieva k celkovej energetickej účinnosti okna, najmä jeho faktoru U. Materiály, z ktorých sú rámy vyrobené, majú svoje výhody a nevýhody, ale drevo (vrátane vinylu, sklenených vlákien a niektorých kompozitov) poskytuje vyššiu tepelnú odolnosť ako kov. Drevené okná sú dobre izolované, ale vyžadujú pravidelnú údržbu. Ak sú na vonkajšej strane potiahnuté hliníkom, údržba je jednoduchšia, ale tepelná izolácia je iba o niečo nižšia.

  1.2 Zvuková izolácia

  Ak žijete v hlučnom mestskom prostredí, v blízkosti hlučných komunikácií alebo železníc, je veľmi dôležité, aby vaše okná tiež poskytovali dobrú ochranu pred hlasným hlukom.

  1.3 Vzhľad okien

  Vzhľad okien by mal zodpovedať obrazu vašej budovy a prostrediu budovy. Trh dnes ponúka drevené okná rôznych tvarov a farieb. Určite nájdete tie správne okná pre vás v množstve ponúk.

  1.4 Životnosť

  Kvalitné okná majú pri správnom používaní a správnej údržbe veľmi dlhú životnosť, ktorá môže prekročiť 30 rokov. Odporúčame vám zvoliť si okná, ktoré majú záručnú dobu najmenej 10 rokov.

  1.5 Ochrana proti vlámaniu

  Kvalitné okenné kovania sú tie, ktoré bránia vlámaniu oknom. Je veľmi ľahké preniknúť oknom s obvyklým hardvérom, najmä v dolných poschodiach, suterénoch a garážach, ktoré sú najviac exponované.

  2. Výber poskytovateľov a dodávateľov drevených okien

  Nákup okien predstavuje významnú investíciu, preto vám odporúčame zistiť informácie o poskytovateľoch a získať niekoľko rôznych ponúk.

  2.1 Záručná doba

  Dĺžka záručnej doby nám veľa hovorí o kvalite produktu, ktorý kupujeme. Kvalitné okná majú dlhú životnosť, takže môžete očakávať aspoň 10-ročnú záruku. Počas tohto obdobia musia byť okná, ak sa správne používajú a udržiavajú, bez chýb.

  2.2 Inštalácia a servis okien

  Windows budú mať optimálny efekt, iba ak sú vysoko kvalitné a profesionálne nainštalované. Nesprávna inštalácia môže mať za následok vznik tepelných mostov. Preto vám odporúčame starostlivo skontrolovať odbornosť inštalačného tímu poskytovateľa a ubezpečiť sa, že poskytuje aj službu okien vo vašej oblasti.

  2.3 Dokumentácia

  Po dokončení inštalácie okien dodávateľ odovzdá všetku potrebnú dokumentáciu, ktorá môže obsahovať environmentálne osvedčenie, energetické osvedčenie, technické špecifikácie atď.

  3. Rôzne typy drevených okien

  3.1 Druhy dreva na okná

  Najvhodnejší druh dreva pre drevené okno Drevené okno závisí od niekoľkých faktorov. Jednou z najdôležitejších je hustota dreva, ktorá výrazne ovplyvňuje odolnosť okna voči vonkajším vplyvom. Tvrdé drevo je veľmi husté, existuje však aj niekoľko druhov mäkkého dreva, ktoré majú nízku hustotu. Listnaté dubové drevo je veľmi husté (hustota 900 kg na meter kubický). Ihličnaté drevo, ako je borovica alebo smrek, je mäkké s hustotou až 470 kg na meter kubický. Druhy dreva, ako sú smrekovec, borovica a smrek, patria medzi európske a severoamerické mono alebo zmiešané plodiny a sú prísne kontrolované. Smrekovcové drevo je zvlášť vhodné na výrobu okien, pretože vďaka svojej tvrdosti dosahuje dobré statické vlastnosti.

  3.2 Typy okien

  3.2.1 Okno v stene

  Opravené okno

  Pevné okno nemá okenné krídlo, ktoré by bolo možné otvoriť. Ponúka svetlo iba do miestnosti a umožňuje výhľad von. Umiestnime ho tam, kde nepotrebujeme vetrať miestnosť alebo miestnosť, kde sú iné okná. Pretože nemá hardvér a rám okenného krídla, je tiež až o 50 % lacnejší ako iné typy okien.

  Jednokrídlové okno

  Jednokrídlové okno sa skladá z rámu alebo. rám a jedno okenné krídlo, ktoré je možné otvárať doprava alebo doľava. Zvyčajne sa dá otvoriť aj pod uhlom (k soche). Ak chceme priestory dobre vetrať, stačí otvoriť všetky okná približne 10 minút 3-krát denne. Otvorením okna na soche sme do miestnosti vpustili len trochu vzduchu. Toto sa hodí, keď vonku prší alebo silno fúka a nemôžeme otvárať okná dokorán.

  Dvojité krídlo

  Dvojkrídlové okno sa skladá z rámu alebo. rám a dve okenné krídla. Okenné krídlo môže byť rovnakej veľkosti (symetrické) alebo rôznych veľkostí (asymetrické). Okno s dvoma krídlami môže alebo nemusí mať stredný zvislý stĺp. Ak je okno stredne zvislé, obidve krídla okna sa dajú otvoriť horizontálne aj vertikálne (na soche). V prípade okna bez medziľahlej zvislej polohy sa obidve krídla okna môžu otvárať horizontálne. Na soche sa však dá otvoriť iba jedna z dvoch okenných krídel.

  3.2.2 Strešné okno

  Klasický svetlík

  S klasickým strešným oknom je v hornej časti rámu okna otváracia páka. To nám umožňuje umiestniť rôzne predmety pod okno, pretože nie sú v ceste pri otváraní okna.

  Panoramatické svetlíky

  V panoramatickom okne je rukoväť v spodnej časti okna. Panoramatické svetlíky ponúkajú lepší výhľad a umožňujú viac vzduchu a denného svetla do miestnosti.

  4. Inštalácia a údržba drevených okien

  4.1 Inštalácia drevených okien

  Ak chcete, aby boli vaše okná dlhodobo použiteľné a šetrili energiu, uistite sa, že sú profesionálne nainštalované. Pri inštalácii je potrebné venovať osobitnú pozornosť správnemu kontaktu a utesneniu kontaktov okna a steny. Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj správnej inštalácii okenných krídel, ktoré by sa mali zatvoriť a otvoriť bez zaseknutia a zavesenia.
  Ako sú nainštalované okná?

  Okná vám budú doručené v dohodnutom čase. Pred začatím prác inštalátor chráni podlahu a iné exponované povrchy a informuje vás o priebehu prác. Najskôr demontujú existujúce staré okná. Okná potom zarovnajú s otvorom v stene, čo znamená, že určujú správny uhol, výšku a hĺbku inštalácie okna. Okná sa potom zaskrutkujú do otvoru okna a kontakty s vybraným tesnením sa utesnia. Po dokončení práce tiež skontrolujú a skontrolujú zabudované okno. Pred odchodom vám inštalátori poskytnú osvedčenia a pokyny na správne používanie a údržbu okna.

  Rôzne typy inštalácie okien:

  Klasická inštalácia okna

  Tento typ montáže sa v našej krajine najčastejšie používa. Kontakt medzi oknom a stenou je utesnený polyuretánovou penou.

  Ekologická inštalácia okien

  Kontakt medzi oknom a stenou je utesnený pružnou ekologickou elastickou penou, ktorá sa prispôsobuje vonkajším podmienkam, a tým zabezpečuje úsporu energie. Je zvlášť vhodný na renovácie budov.

  Montáž okien

  Musí sa používať pri stavbe nízkoenergetických alebo pasívnych budov a je vhodný aj pre ďalšie nové stavby. Tento typ inštalácie spôsobuje najmenšie tepelné straty a najlepšiu tepelnú izoláciu. Kontakt medzi oknom a stenou je zvnútra utesnený hmotou prepúšťajúcou paru a na vonkajšej strane elastickou penou z mäkkých buniek. To umožňuje, aby para prešla zvnútra von, ale nie naopak. Zabraňuje tiež prenikaniu vody do steny a tvorbe kondenzácie.

  4.2 Údržba drevených okien

  V súčasnosti sú okná v továrni dobre chránené a pripravené, takže jedinou údržbou, ktorú okná potrebujú, je umývanie okenných rámov raz ročne jemným čistiacim prostriedkom a jemnou handričkou a naolejovanie vodidiel a kovania okien. V závislosti od úrovne vystavenia poveternostným vplyvom budú musieť byť drevené okná vyrábané vo výrobe po asi desiatich rokoch potiahnuté olejom alebo natreté. Potom sa pokračuje v päťročných intervaloch. Obnovenie farby okna opäť dobre chráni a tiež umožňuje zmeniť farbu okien podľa vášho želania. Drevené okná sa tiež ľahšie renovujú ako okná z PVC alebo hliníka.

  DAIBAU.SK, POMÔŽEME VÁM S ODHADOM INVESTÍCIE A VÝBEROM DODÁVATEĽA PRE VÁŠ DOM  EUROOKNÁ, DVOJSKLO, VCHODOVÉ DVERE S NADSVETLIKOM 1KS

  Dobrý deň prajem

  potrebujem dodať a montovať
  3 ks drev. okien na chalupu a 1 ks vchodové dvere s nadsvetlíkom, nadsvetlík je samostatný, oddelený od dverí mur. prekladom .

  Okna by mohli byť oddelené, tak aby horná časť (cca 50cm výšky)
  bola viditeľné-estetický oddelený od spodnej časti.
  napr.
  Vchodové dvere tiež presklenné-izolačné dvojsklo, podobný vzor-zladené s oknami, pretože sú na tej istej stene ako okná.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1800 € do 3000 €


  ........

  DREVENÉ OKNÁ DO DOMU

  Dobrý deň prajem,

  potrebujem cenovú ponuku na drevené okná (interiérová aj exteriérová strana).
  *kuchynské okno sklopné jedno-krídlové
  Všetky informácier sú v prílohe.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt, zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky, alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy.Termín obhliadky a realizácie upresníme po dohode.
  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
  2250 € do 3750 €


  ........

  STRESNE OKNA

  Dobrý deň prajem
  cestou stavebného portalu Daibau oslovujem majstrov ktorí by maly zaujem o spracovanie ponuky a nasledne aj realizaciu zakazky

  2 strešne okna,vymena
  rozmer 90x60x36 je hlbka zabudovana v konstrukcii
  V prílohe je foto

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

  720 € do 1200 €


  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  CENA, DREVENÉ OKNÁ A DVERE, PO POPISE
  Drevené okná, Selce

  1800 € do 3000 €

  CENA, SIEŤKY NA OKNÁ A ROLOVACIA SIEŤ NA DVERE , 3 VEĽKÉ 3 MENŠIE A 4 MALÉ +ROLOVACIA SIEŤ NA DVERE
  Drevené okná, Kľak

  900 € do 1500 €

  CENA, VYMENA DVOJSKLA NA DREVENOM EUROOKNE, 4 KS
  Drevené okná, Bardejov

  450 € do 750 €

  CENA, RENOVÁCIA DREVENÝCH OKIEN - VÝROBA EURODREVENÍK, 10 OKIEN + RÁMY, 2 DVERE
  Drevené okná, Košice

  1350 € do 2250 €

  CENA, VYMENIT PÁNT NA DVERACH, A CELE KOVANIE NA 2 OKNA, 3
  Drevené okná, Šaštín

  90 € do 150 €

  CENA, OKENNÉ RÁMY - MAĽOVANIE, 7 OKIEN
  Drevené okná, Trstená

  270 € do 450 €

  CENA, DREVENE OKNA S 3 SKLOM, PO POPISE
  Drevené okná, Šípkové

  3150 € do 5250 €

  CENA, DREVENÉ OKNÁ, 20 KS
  Drevené okná, Malý Čepčín

  9000 € do 15000 €

  CENA, DREVENÉ OKNÁ DVOJSKLO, 1.OKNO 100 * 150 CM, 2.OKNO 70*150CM
  Drevené okná, Kolárovo

  1800 € do 3000 €

  CENA, VYMENA STARÝCH OKIEN ZA DREVENE, PO POPISE
  Drevené okná, Ladomirov

  2700 € do 4500 €

  CENA, DREVENE OKNA NA MIERU, 4 VELKE+2MALE+1BALKONOVE AJ POSUVNE OKNA-VELKE,,
  Drevené okná, Ladomirov

  1350 € do 2250 €

  CENA, VYMENA OKIEN, DVERI A PARAPIET NA 2 PODLAZNOM DOME, ROZPIS OKIEN MAM V EXCELI, LEN TEN SA TU NEDA PRILOZIT
  Drevené okná, Janovík

  4500 € do 7500 €

  CENA, BALKONOVE DVERE DVOJKRIDLOVE, OTVARANIE SMEROM VON, 180 CM SIRKA 265 CM VYSKA
  Drevené okná, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  CENA, 4 OKNA A 1 DVERE, 150 NA 95 2 KRAT,120 NA 95,60 NA55,DVERE ZASUVACIE 2M NA 2M
  Drevené okná, Stropkov

  1170 € do 1950 €

  CENA, DREVENE OKNA NA CHATU, 4 KS
  Drevené okná, Rohožník

  1350 € do 2250 €

  CENA, OKNA , DVERE NA NOVOSTAVBU, GARAZOVA BRANA, 16+2+1
  Drevené okná, Turček

  9000 € do 15000 €

  CENA, DREVENÉ BIELE OKNO OTVÁROVO-SKLOPNÉ, 1100 X 1400 MM 2 KS
  Drevené okná, Bratislava

  315 € do 525 €

  CENA, SPALETOVÉ OKNÁ, 5 OKIEN
  Drevené okná, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  CENA, OKNO NA CHALUPU, ABY SA HORNA CAST DALA ZVLAST OTVARAT, VIDIECKY STYL, 170CM X 120CM (SIRKA X VYSKA) X 2(CIZE DVE TAKETO)
  Drevené okná, Križovany nad Dudváhom

  270 € do 450 €

  CENA, BALKONOVE DVERE - OTVARANIE SMEROM VON, 1
  Drevené okná, Bratislava

  360 € do 600 €

  CENA, POTREBUJEME VYROBIŤ NA MIERU OKNÁ PODĽA STARÝCH., 4 KS OKIEN - VONKAJŠIE OKENICE.
  Drevené okná, Moravský Svätý Ján

  540 € do 900 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  DREVENÉ OKNÁ CENNÍK

  SPOLUPRACUJEME S VIAC AKO 260 SPOLOČNOSŤAMI PRE DREVENÉ OKNÁ


  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI DREVENÉ OKNÁ?

 • Drevené okná Bánovce nad Bebravou
 • Drevené okná Banská Bystrica
 • Drevené okná Bardejov
 • Drevené okná Bratislava
 • Drevené okná Brezno
 • Drevené okná Bytča
 • Drevené okná Čadca
 • Drevené okná Detva
 • Drevené okná Dolný Kubín
 • Drevené okná Dunajská Streda
 • Drevené okná Galanta
 • Drevené okná Gelnica
 • Drevené okná Hlohovec
 • Drevené okná Humenné
 • Drevené okná Ilava
 • Drevené okná Kežmarok
 • Drevené okná Komárno
 • Drevené okná Košice
 • Drevené okná Krupina
 • Drevené okná Kysucké Nové Mesto
 • Drevené okná Levice
 • Drevené okná Levoča
 • Drevené okná Liptovský Mikuláš
 • Drevené okná Lučenec
 • Drevené okná Malacky
 • Drevené okná Martin
 • Drevené okná Medzilaborce
 • Drevené okná Michalovce
 • Drevené okná Myjava
 • Drevené okná Námestovo
 • Drevené okná Nitra
 • Drevené okná Nové Mesto nad Váhom
 • Drevené okná Nové Zámky
 • Drevené okná Partizánske
 • Drevené okná Pezinok
 • Drevené okná Piešťany
 • Drevené okná Poltár
 • Drevené okná Poprad
 • Drevené okná Považská Bystrica
 • Drevené okná Prešov
 • Drevené okná Prievidza
 • Drevené okná Púchov
 • Drevené okná Revúca
 • Drevené okná Rimavská Sobota
 • Drevené okná Rožňava
 • Drevené okná Ružomberok
 • Drevené okná Sabinov
 • Drevené okná Šaľa
 • Drevené okná Senec
 • Drevené okná Senica
 • Drevené okná Skalica
 • Drevené okná Snina
 • Drevené okná Sobrance
 • Drevené okná Spišská Nová Ves
 • Drevené okná Stará Ľubovňa
 • Drevené okná Stropkov
 • Drevené okná Svidník
 • Drevené okná Topoľčany
 • Drevené okná Trebišov
 • Drevené okná Trenčín
 • Drevené okná Trnava
 • Drevené okná Turčianske Teplice
 • Drevené okná Tvrdošín
 • Drevené okná Veľký Krtíš
 • Drevené okná Vranov nad Topľou
 • Drevené okná Žarnovica
 • Drevené okná Žiar nad Hronom
 • Drevené okná Žilina
 • Drevené okná Zlaté Moravce
 • Drevené okná Zvolen
 • Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  KONTAKTY

  Dopyty: 00421 233 329 745
  Firmy: 00421 233 329 745

  REGIONÁLNE STRÁNKY

  www.daibau.com
  www.daibau.at
  www.mojmojster.net
  www.emajstor.hr
  www.daibau.rs
  www.daibau.sk
  www.daibau.ro
  © 2021 DaiBau, všetky práva vyhradené