Pre oblasť

  Drevené okná cena

  Koľko stoja drevené okná? Drevené okná sú zvyčajne najlepšou voľbou, ale sú priemerne o 30 % drahšie ako iné materiály. Cenu drevených okien môžete znížiť pomocou dotácie z EkoFondu. Akokoľvek, cena okien závisí od mnohých faktorov. Veľkosť alebo tvar môže okná zlacniť alebo zdražiť. Štandardné okná sú lacnejšie ako panoramatické steny. Okná trojuholníkového alebo polkruhového tvaru môžu byť až o 40 % drahšie ako pravouhlé. Cenu dosť ovplyvní kovanie, ktoré môže byť kvalitné, alebo menej kvalitné, skryté alebo klasické. Zoberte však do úvahy, že klzné kovanie je o 50 % drahšie ako klasické. Pri nových oknách sa tiež uplatňuje tzv. RAL montáž, ktorá je 2-krát alebo 3-krát drahšia ako klasická, avšak pri kvalitnej realizácii nie sú žiadne tepelné straty a okná sú spoľahlivo utesnené. K cene okien musíme pridať aj cenu vonkajších alebo vnútorných tienidiel, aspoň na južných častiach fasády. Dodacia lehota okien je zvyčajne 2 až 4 mesiace. Cena za drevené okno s dvojvrstvovým zasklením na m2 zasklenia, s parapetmi a montážou je v rozmedzí 150 až 450 EUR/m2.

  Komu zveriť výrobu alebo obstaranie drevených okien? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom drevených okien vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za drevené okná


  Cena dreveného okna. Cena za drevené okno s dvojvrstvovým zasklením na m2 zasklenia, s parapetmi a montážou.

  150.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  250.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  450.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Drevené okná

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Drevené okno, fixné, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za fixné drevené okno s rozmermi 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Drevené okno, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 100 x 100 cm

  Cena za pevné drevené okno s rozmermi 100 x 100 cm, s dvojitým zasklením (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Drevené okno, jednokrídlové, s dvojitým zasklením, 150 x 150 cm

  Cena za pevné drevené okno s rozmermi 150 x 150 cm, s dvojitým zasklením (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).


  kpl

  €/kpl

  Jednokrídlové drevené balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Jednokrídlové drevené balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené jednokrídlové balkónové dvere, rozmery 110 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.


  kou

  €/kou

  Drevené balkónové dvere

  Drevené balkónové dvere, s dvojitým zasklením, 100 x 220 cm. Cena za jednokrídlové drevené balkónové dvere s rozmermi 100 x 220 cm, dvojsklo (tepelná priepustnosť U = 1,2 W / m2K).


  kus

  €/kus

  Dvojkrýdlové drevené balkónové dvere, dvojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s dvojvrstvovým zasklením


  kus

  €/kus

  Dvojkrýdlové drevené balkónové dvere, trojvrstvové zasklenie

  Cena za drevené dvojkrídlové balkónové dvere, rozmery 180 x 210 cm, s trojvrstvovým zasklením.


  kus

  €/kus

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Drevené okná - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Drevené okná - čo potrebujete vedieť?

  Okná sú dlhodobou investíciou, preto je nevyhnutné, aby sme pre naše potreby vybrali správne okná. Pri kúpe nových okien zistite rôzne typy, vlastnosti a ceny okien. Vďaka mnohým funkciám a technológiám sú okná energeticky účinnejšie a zlepšujú sa ich trvanlivosť, estetika a funkčnosť. Pri výbere nových okien berte do úvahy materiály rámu, vlastnosti zasklenia a zabudovaného skla, výplne plynu a ďalšie vlastnosti.

  Drevené okná sú dobre izolované, ale vyžadujú pravidelnú údržbu
  Drevené okná sú dobre izolované, ale vyžadujú pravidelnú údržbu

  1.1 Tepelná izolácia okenných rámov

  Zlepšený tepelný odpor okenného rámu prispieva k celkovej energetickej účinnosti okna, najmä jeho faktoru U. Materiály, z ktorých sú rámy vyrobené, majú svoje výhody a nevýhody, ale drevo (vrátane vinylu, sklenených vlákien a niektorých kompozitov) poskytuje vyššiu tepelnú odolnosť ako kov. Drevené okná sú dobre izolované, ale vyžadujú pravidelnú údržbu. Ak sú na vonkajšej strane potiahnuté hliníkom, údržba je jednoduchšia, ale tepelná izolácia je iba o niečo nižšia.

  1.2 Zvuková izolácia

  Ak žijete v hlučnom mestskom prostredí, v blízkosti hlučných komunikácií alebo železníc, je veľmi dôležité, aby vaše okná tiež poskytovali dobrú ochranu pred hlasným hlukom.

  1.3 Vzhľad okien

  Vzhľad okien by mal zodpovedať obrazu vašej budovy a prostrediu budovy. Trh dnes ponúka drevené okná rôznych tvarov a farieb. Určite nájdete tie správne okná pre vás v množstve ponúk.

  1.4 Životnosť

  Kvalitné okná majú pri správnom používaní a správnej údržbe veľmi dlhú životnosť, ktorá môže prekročiť 30 rokov. Odporúčame vám zvoliť si okná, ktoré majú záručnú dobu najmenej 10 rokov.

  1.5 Ochrana proti vlámaniu

  Kvalitné okenné kovania sú tie, ktoré bránia vlámaniu oknom. Je veľmi ľahké preniknúť oknom s obvyklým hardvérom, najmä v dolných poschodiach, suterénoch a garážach, ktoré sú najviac exponované.

  2. Výber poskytovateľov a dodávateľov drevených okien

  Nákup okien predstavuje významnú investíciu, preto vám odporúčame zistiť informácie o poskytovateľoch a získať niekoľko rôznych ponúk.

  2.1 Záručná doba

  Dĺžka záručnej doby nám veľa hovorí o kvalite produktu, ktorý kupujeme. Kvalitné okná majú dlhú životnosť, takže môžete očakávať aspoň 10-ročnú záruku. Počas tohto obdobia musia byť okná, ak sa správne používajú a udržiavajú, bez chýb.

  2.2 Inštalácia a servis okien

  Windows budú mať optimálny efekt, iba ak sú vysoko kvalitné a profesionálne nainštalované. Nesprávna inštalácia môže mať za následok vznik tepelných mostov. Preto vám odporúčame starostlivo skontrolovať odbornosť inštalačného tímu poskytovateľa a ubezpečiť sa, že poskytuje aj službu okien vo vašej oblasti.

  2.3 Dokumentácia

  Po dokončení inštalácie okien dodávateľ odovzdá všetku potrebnú dokumentáciu, ktorá môže obsahovať environmentálne osvedčenie, energetické osvedčenie, technické špecifikácie atď.

  3. Rôzne typy drevených okien

  3.1 Druhy dreva na okná

  Najvhodnejší druh dreva pre drevené okno Drevené okno závisí od niekoľkých faktorov. Jednou z najdôležitejších je hustota dreva, ktorá výrazne ovplyvňuje odolnosť okna voči vonkajším vplyvom. Tvrdé drevo je veľmi husté, existuje však aj niekoľko druhov mäkkého dreva, ktoré majú nízku hustotu. Listnaté dubové drevo je veľmi husté (hustota 900 kg na meter kubický). Ihličnaté drevo, ako je borovica alebo smrek, je mäkké s hustotou až 470 kg na meter kubický. Druhy dreva, ako sú smrekovec, borovica a smrek, patria medzi európske a severoamerické mono alebo zmiešané plodiny a sú prísne kontrolované. Smrekovcové drevo je zvlášť vhodné na výrobu okien, pretože vďaka svojej tvrdosti dosahuje dobré statické vlastnosti.

  3.2 Typy okien

  3.2.1 Okno v stene

  Opravené okno

  Pevné okno nemá okenné krídlo, ktoré by bolo možné otvoriť. Ponúka svetlo iba do miestnosti a umožňuje výhľad von. Umiestnime ho tam, kde nepotrebujeme vetrať miestnosť alebo miestnosť, kde sú iné okná. Pretože nemá hardvér a rám okenného krídla, je tiež až o 50 % lacnejší ako iné typy okien.

  Jednokrídlové okno

  Jednokrídlové okno sa skladá z rámu alebo. rám a jedno okenné krídlo, ktoré je možné otvárať doprava alebo doľava. Zvyčajne sa dá otvoriť aj pod uhlom (k soche). Ak chceme priestory dobre vetrať, stačí otvoriť všetky okná približne 10 minút 3-krát denne. Otvorením okna na soche sme do miestnosti vpustili len trochu vzduchu. Toto sa hodí, keď vonku prší alebo silno fúka a nemôžeme otvárať okná dokorán.

  Dvojité krídlo

  Dvojkrídlové okno sa skladá z rámu alebo. rám a dve okenné krídla. Okenné krídlo môže byť rovnakej veľkosti (symetrické) alebo rôznych veľkostí (asymetrické). Okno s dvoma krídlami môže alebo nemusí mať stredný zvislý stĺp. Ak je okno stredne zvislé, obidve krídla okna sa dajú otvoriť horizontálne aj vertikálne (na soche). V prípade okna bez medziľahlej zvislej polohy sa obidve krídla okna môžu otvárať horizontálne. Na soche sa však dá otvoriť iba jedna z dvoch okenných krídel.

  3.2.2 Strešné okno

  Klasický svetlík

  S klasickým strešným oknom je v hornej časti rámu okna otváracia páka. To nám umožňuje umiestniť rôzne predmety pod okno, pretože nie sú v ceste pri otváraní okna.

  Panoramatické svetlíky

  V panoramatickom okne je rukoväť v spodnej časti okna. Panoramatické svetlíky ponúkajú lepší výhľad a umožňujú viac vzduchu a denného svetla do miestnosti.

  4. Inštalácia a údržba drevených okien

  4.1 Inštalácia drevených okien

  Ak chcete, aby boli vaše okná dlhodobo použiteľné a šetrili energiu, uistite sa, že sú profesionálne nainštalované. Pri inštalácii je potrebné venovať osobitnú pozornosť správnemu kontaktu a utesneniu kontaktov okna a steny. Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj správnej inštalácii okenných krídel, ktoré by sa mali zatvoriť a otvoriť bez zaseknutia a zavesenia.
  Ako sú nainštalované okná?

  Okná vám budú doručené v dohodnutom čase. Pred začatím prác inštalátor chráni podlahu a iné exponované povrchy a informuje vás o priebehu prác. Najskôr demontujú existujúce staré okná. Okná potom zarovnajú s otvorom v stene, čo znamená, že určujú správny uhol, výšku a hĺbku inštalácie okna. Okná sa potom zaskrutkujú do otvoru okna a kontakty s vybraným tesnením sa utesnia. Po dokončení práce tiež skontrolujú a skontrolujú zabudované okno. Pred odchodom vám inštalátori poskytnú osvedčenia a pokyny na správne používanie a údržbu okna.

  Rôzne typy inštalácie okien:

  Klasická inštalácia okna

  Tento typ montáže sa v našej krajine najčastejšie používa. Kontakt medzi oknom a stenou je utesnený polyuretánovou penou.

  Ekologická inštalácia okien

  Kontakt medzi oknom a stenou je utesnený pružnou ekologickou elastickou penou, ktorá sa prispôsobuje vonkajším podmienkam, a tým zabezpečuje úsporu energie. Je zvlášť vhodný na renovácie budov.

  Montáž okien

  Musí sa používať pri stavbe nízkoenergetických alebo pasívnych budov a je vhodný aj pre ďalšie nové stavby. Tento typ inštalácie spôsobuje najmenšie tepelné straty a najlepšiu tepelnú izoláciu. Kontakt medzi oknom a stenou je zvnútra utesnený hmotou prepúšťajúcou paru a na vonkajšej strane elastickou penou z mäkkých buniek. To umožňuje, aby para prešla zvnútra von, ale nie naopak. Zabraňuje tiež prenikaniu vody do steny a tvorbe kondenzácie.

  4.2 Údržba drevených okien

  V súčasnosti sú okná v továrni dobre chránené a pripravené, takže jedinou údržbou, ktorú okná potrebujú, je umývanie okenných rámov raz ročne jemným čistiacim prostriedkom a jemnou handričkou a naolejovanie vodidiel a kovania okien. V závislosti od úrovne vystavenia poveternostným vplyvom budú musieť byť drevené okná vyrábané vo výrobe po asi desiatich rokoch potiahnuté olejom alebo natreté. Potom sa pokračuje v päťročných intervaloch. Obnovenie farby okna opäť dobre chráni a tiež umožňuje zmeniť farbu okien podľa vášho želania. Drevené okná sa tiež ľahšie renovujú ako okná z PVC alebo hliníka.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Drevené okná?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Špaletové okná na 140 ročnú drevenicu

  Dobry den,

  potrebujeme na drevenicu 2x špaletové okná na verandu, ktoru prave prerabame. Šírka steny 14cm plus obklad 6cm (2cm vnútorný a 4cm vonkajší). Oproti dveram v strede tej steny 2 okna je predstava :-) Mozem poprosit o cenovu ponuku? Foto v prílohe. 450 € do 750 €

  ........

  Vymena drevených okien na chate v Prakovciach

  Dobry den,

  na chate potrebujem vymenit 4x dvojkridlove okna (rozne rozmery) a 4x mensie jednokridlove okna. Treba vidiet. 3150 € do 5250 €

  ........

  Drevené vnútorné a vonkajšie krídla na chalupu

  Potrebujem drevené okná. Mám kastlove okná na chalupe. Potrebujem nové krídla, vnútorné aj vonkajšie 5 ks, výška 129, šírka 84 cm. Fotky v prílohe. 1800 € do 3000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Parapetné dosky vnútorné, 6 ks
  Drevené okná, Žilina

  720 € do 1200 €

  Cena, Drevené okná, po popise
  Drevené okná, Badín

  3150 € do 5250 €

  Cena, Vymenit stare drevene okna, 1x male okno jedno kridlove, a 1x velke okno dvojkridlove
  Drevené okná, Bratislava

  1080 € do 1800 €

  Cena, Vymena drevených okien na starom rodinnom dome, 5 ks a rozmery 120x120 cm
  Drevené okná, Borský Mikuláš

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevene kastlove, drevene vchodove dvere v obci Stiavnicke Bane, po popise
  Drevené okná, Žarnovica

  4050 € do 6750 €

  Cena, Drevene okná, 80x 110 cm, 90x 170 cm
  Drevené okná, Baďan

  1170 € do 1950 €

  Cena, Vyrobiť jedno dvojkrýdlové drevené okno., 1ks,150x150
  Drevené okná, Lučenec

  540 € do 900 €

  Cena, Nové drevené dvere na balkón, 1 ks, 70x240 cm
  Drevené okná, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Drevené okná a vchodove dvere na drevenicu, Po popise
  Drevené okná, Malá Domaša

  5400 € do 9000 €

  Cena, Dreveno hlinikove,hlinikove alebo drevene okná, 3 kusy,cca 1,8 x1,5 m
  Drevené okná, Žilina

  3150 € do 5250 €

  Cena, Nové drevenené eurookná BB, 3 ks
  Drevené okná, Banská Bystrica

  1980 € do 3300 €

  Cena, Rastrove okna alebo hliníkové, 2 ks, 160x115 a 160x145 cm
  Drevené okná, Teplý Vrch

  2700 € do 4500 €

  Cena, Okenice na chate zdreva, 2 okna 90-90 cm, 90-120 cm
  Drevené okná, Dubnica nad Váhom

  720 € do 1200 €

  Cena, Vchodové drevené dvere + okno, 1x dvere s oknom, 1x okno
  Drevené okná, Výčapy

  2880 € do 4800 €

  Cena, Drevenné dvojkrídlové okná, 6 kus
  Drevené okná, Trenčín

  3780 € do 6300 €

  Cena, Eurookna hnede zlaty dub, 2ks, 90×110 cm
  Drevené okná, Stará Lesná

  900 € do 1500 €

  Cena, Eurookna, 3ks, 870x750 mm, dvojsklo
  Drevené okná, Skalica

  900 € do 1500 €

  Cena, Vyroba eurookna, 1ks 2000x750 mm- stavebny otvor
  Drevené okná, Borovce

  450 € do 750 €

  Cena, Výmena okien na chate, 5 okien, 120 x 120 cm
  Drevené okná, Ružomberok

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevené okná, eurookna trojsklo, hranol euro 92, 4 ks 160x 125 cm, 1 ks 90 x 180 cm, 2 ks 190 x 140 cm , 4 ks 80 x 60 cm plus 2 ks trojuholnik 97cm x strany 64 cm
  Drevené okná, Zákopčie

  5400 € do 9000 €

  Cena, Drevené okná, 2 ks 1600x 2000 mm
  Drevené okná, Banská Bystrica

  1350 € do 2250 €

  Cena, Drevené eurookno s montážou, 1 kus, stavebný otvor 98x73cm, s mriežkou na 4 alebo 6 plôch, 3 sklo
  Drevené okná, Staré Hory

  540 € do 900 €

  Cena, Drevené okná, 2x 800x1600 mm; 2x1200x1500 mm
  Drevené okná, Rajecká Lesná

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevené okná a dvere, 4 ks okien, 1ks dvojdvere
  Drevené okná, Nemčiňany

  4500 € do 7500 €

  Cena, Výmena drevených okien, 2x, 117x153 resp. 93x135 cm
  Drevené okná, Dolný Kubín

  1350 € do 2250 €

  Cena, Drevené eurookná a vstupné dvere, 5ks okno + 2ks dvere (900x1970)
  Drevené okná, Lopej

  3150 € do 5250 €

  Cena, Pivničné okno 900x300 mm- vetracie, 1x vonkajší rozmer 900x300mm vetranie pozdlžne
  Drevené okná, Žihárec

  270 € do 450 €

  Cena, 2 ks eurookien otvarateľných s vetračkou, počet okien 2 ks35*88 cm a 38*67 cm
  Drevené okná, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Výmenu drevených okien na RD, po popise
  Drevené okná, Korňa

  7200 € do 12000 €

  Cena, Výroba 3ks drevené okná, 2ks 2380/1480 mm, 1ks 2430/870 mm
  Drevené okná, Bytča

  2250 € do 3750 €

  Cena, Vymeniť drevené okná na chalupe, Dve …cca 100x70cm
  Drevené okná, Obyce

  1080 € do 1800 €

  Cena, Drevene okna, 1ks 90x110, 1ks 150x110 cm
  Drevené okná, Háj

  1080 € do 1800 €

  Cena, Historické trojkrídlové drevené okná a vchodové dvere, 2 okná, 2 dvere
  Drevené okná, Banská Bystrica

  5400 € do 9000 €

  Cena, Vyrobiť dvojkrídlové dvere z masívu, drevené krídla okien., 3. 120x80
  Drevené okná, Humenné

  1350 € do 2250 €

  Cena, Jednoduché drevené okná a dvere, 2 ks okien a jedny dvere. 630x630,930x1230,1230x2030mm
  Drevené okná, Bratislava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevené dvere na terasu, uzamykateľné z oboch strán, 1ks, výška 200cm, šírka 100cm
  Drevené okná, Radoma

  540 € do 900 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevené okná cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  469+ spoločnosťami pre Drevené okná
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené