Pre oblasť

  Kamenárstvo cennik

  Koľko stojí kladenie kameňa? Keď ide o kamenárstvo, cena závisí od zložitosti terénu, druhu kameňa a kamenára, ktorý vám urobí pokládku kameňa. Priemerná cena za pokládku prírodného kameňa štandardných rozmerov na už pripravený podklad je 15 EUR/m2. Ceny kameňov sú veľmi odlišné a kolíšu kvôli mnohým faktorom. V prvom rade, cena závisí od tvrdosti kameňa. Čím je kameň tvrdší, tým je jeho cena vyššia kvôli lámaniu. Tvrdší kameň má menšiu absorpciu vody, menej trhlín a oveľa väčšiu trvácnosť. Cena kameňa je tiež závislá od jeho rozmerov, čím väčšie rozmery, tým vyššia cena. Cena porfýru, štandardných rozmerov a hrúbky medzi 10 až 40 mm sa začína približne od 10,00 EUR a siaha až do 25 EUR. Za zhotovenie zložitejších kamenných prvkov, sú ceny vyššie. Cena náhrobku z prírodného kameňa, spolu s jeho montážou je 1000 - 5000 EUR/kus.

  Komu zveriť kamenárske práce? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným kamenárom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Náhrobné pomníky, náhrobné kamene cena


  Cena za náhrobok. Cena náhrobného kameňa z prírodného kameňa, spolu s postavením náhrobného kameňa.

  1000.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  2500.00 €/kus

  STREDNÁ CENA
  5000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Kamenárstvo (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Mramorové vnútorné parapety

  Cena mramorovej vnútornej parapety. Cena za mramorové vnútorné parapety, štandardná hrúbka 2 cm, bez montáže.


  tm

  €/tm

  Vnútorné parapety z umelého kameňa

  Cena za vnútorný parapet z umelého kameňa. Cena vnútorného parapetu z umelého kameňa, štandardná hrúbka 2 cm, bezmontáže.


  tm

  €/tm

  Vonkajší parapet z umelého kameňa

  Cena za vonkajší okenný parapet z umelého kameňa. Cena vonkajších parapetov z umelého kameňa, štandardná hrúbka 2 cm, bez montáže.


  tm

  €/tm

  Vonkajší žulový parapet

  Cena za vonkajší žulový parapet. Cena za vonkajší žulový parapet, štandardná hrúbka 2 cm, bez montáže.


  tm

  €/tm

  Žulové vnútorné parapety

  Cena za žulové vnútorné parapety. Cena žulovej vnútornej parapety, štandardná hrúbka 2 cm, bez montáže.
  tm

  €/tm

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Kamenárstvo, kameň - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Kamenárstvo a kameň

  Kameň je prírodný a všestranný materiál. Vďaka svojim vlastnostiam a estetickému vzhľadu je vhodný na obloženie vonkajších povrchov budov a je vynikajúci aj v rámci interiérového dizajnu.

  Kameň prináša dotyk elegancie do každej miestnosti
  Kameň prináša dotyk elegancie do každej miestnosti

  1.1. Najčastejšie používané druhy kameňa

  Mramor je premenená hornina, ktorú je možné vyleštiť. Vďaka svojej „mäkkosti“ je to o niečo citlivejší materiál, ktorý sa dá poškriabať. Zároveň absorbuje vlhkosť a rôzne atmosférické vplyvy, a preto sa odporúča pre použitie v interiéri.

  Žula je mimoriadne pevná a kompaktná magmatická hornina. Je to odolný materiál odolný voči poškriabaniu, a preto je vynikajúci ako podlahová krytina na výrobu pracovných dosiek a všetkých ostatných exponovaných a silne používaných povrchov. Existuje nepreberné monožstvo druhov žuly.

  Pieskovec je sedimentárna hornina hrubej štruktúry zložená z kremičitého piesku. Existuje v mnohých verziách. Niektoré pieskovce (v závislosti od ich zloženia) sú odolné voči poveternostným vplyvom a ľahko sa s nimi pracuje, takže sa často používajú pri stavbe ciest a dlažieb, využíva sa v záhradách a aj ako finálne obloženie domov. Vďaka svojej farbe sa používa na obklady stien aj v interiéroch.

  Vápenec je morská sedimentárna hornina vytvorená z fosílií fauny a flóry. Je to najrozšírenejšia a najuniverzálnejšia hornina používaná v kamenárstve, architektúre a stavebníctve.

  Bridlica je jemnozrnná usadená hornina, ktorej horná vrstva je identická s jej vnútornou štruktúrou. Skladá sa zo základnej ílivitej hmoty klasty muskovitu, živcov a kremeňa a je k dispozícii v mnohých farebných variantoch - vrátane červených a zelených odtieňov. Často sa používa ako podlahová krytina, vonkajšia aj vnútorná.

  Aglomerovaný kameň je umelo vyrobený kameň zložený z častíc prírodného kameňa a lepidla, ktorým môže byť cement, epoxidová živica alebo polyester. Najznámejším a najstarším typom aglomerovaného kameňa je terrazzo, ktoré sa používa v stavebníctve tisíce rokov. Dnes sú najobľúbenejšie umelé kremenné kamene. Poskytujú vzhľad prírodného kameňa, ktorý je odolný voči škvrnám a škrabancom, pevný a odolný a ľahko sa údržiava. To je napríklad technický mramor.

  1.2. Povrchová úprava kameňa

  Leštenie na kameni vytvára hladký povrch s leskom, ktorý vytvárajú jeho kryštály. V závislosti od typu kameňa sa leštený povrch udrží rôzne dlho. Mramor, žula a vápenec sú najvhodnejšie kamene na leštenie, ale zároveň je potrebné ich povrch častejšie udržiavať, aby si zachoval lesk.

  Brúsenie vedie k hladšiemu matnému povrchu kameňa, ktorý dodáva mäkší vzhľad. Takýto povrch je ťažko poškriabateľný, takže sa ľahšie udržuje ako leštený kameň. Najlepšie na brúsenie sú bridlice, vápenec a mramor.

  Pílenie povrchu kameňa vytvorí matný efekt. Kameň je najprv rezaný a čiastočne pieskovaný, aby sa odstránil pílový list, ale nie dosť na to, aby sa dosiahol vzhľad pieskovaného povrchu. Tento druh spracovania sa najčastejšie používa pre vápenec a mramor.

  Opaľovanie sa robí tak, že sa vystaví povrch kameňa extrémnym teplotám a následne sa rýchlo ochladí. Vrchná vrstva kameňa sa drví a zanecháva surovú drsnú textúru. Toto je najbežnejší spôsob spracovania žuly. Tým sa dosiahne protišmykový povrch z kameňa, ktorý je vhodný na pochôdze dosky vonkajších podláh, schodov a aj interiérové podlahy či podlahy kúpeľňových priestorov.

  2. Čo robí kamenár?

  Kamenár vyrába masívne stavebné prvky ako sú schody, steny, ploty, strechy, rámy okien a dverí, vence a sokly a rôzne podstavce. Obkladá fasády budov kamennými doskami a vytvára vonkajšiu dlažbu. Vyrába tiež nástenné a podlahové krytiny v interiéroch vrátane krbových obložení. V interiéri často vyrába aj kuchynské a kúpeľňové dosky, ako aj voľne stojace a zapustené nábytkové predmety. Vyrába tiež náhrobné kamene a iné sochy, ako aj menšie remeselné výrobky. Obzvlášť náročné diela kamenárstva sú reštaurátorské práce na pamiatkovo chránenom stavebnom dedičstve. Najlepšie je, ak je kamenár už zapojený do projektovej fázy projektu. Vďaka svojim odborným znalostiam a skúsenostiam je veľkou pomocou tak pre dizajnéra, ako aj pre klienta pri výbere najvhodnejšieho typu kameňa a tvaru pre konkrétny výrobok.

  3. Kamenárstvo - služby a výrobky

  3.1. Dosky z kameňa

  Dosky v modernom interiéri nie sú iba funkčnými prvkami, ale tiež vnášajú štýl a atmosféru do priestoru. Z prírodných kameňov sa žula a mramor bežne používajú pre kuchynské a kúpeľňové dosky. Žula je vhodnejšia na kuchynské dosky, pretože je odolnejšia. Je odolná proti teplu, zárezom a oderom takým spôsobom, že na kameň môžeme postaviť horúcu nádobu alebo na ňom môžeme rezať. Mramor sa hodí pre kúpeľne a ďalšie dosky v byte. Okrem prírodného kameňa sa dosky stále viac vyrábajú z umelých kameňov a keramických dosiek. Majú vzhľad a hmotnosť prírodného kameňa, pričom sú pevnejšie a odolnejšie. Pracovné dosky vyrobené z prírodného alebo umelého kameňa sa môžu rôzne obrábať ako napr. leštiť, natierať a brúsiť kým sa nedosiahne štruktúra kameňa. Kamenár tiež vie ochrániť povrch pred absorpciou tekutín a tukov.

  3.2. Kamenné parapety

  Parapety sú najbežnejším kamenným prvkom v domoch a bytoch. Často sú vyrobené z mramoru a zo žuly, ktorá je nezničiteľným materiálom odolným voči všetkým vonkajším vplyvom, ako je vlhkosť, svetlo, mráz ... Hrúbka žuly pre vonkajšie parapety je zvyčajne 3 cm ale môžu mať aj menšiu hrúbku. Spracovanie vonkajších parapetov sa môže líšiť, ale police sú najčastejšie leštené (hladké). Na vnútorné okenné parapety sa okrem žuly môže použiť aj mramor, ktorý je však poréznejší, a preto sa môže nedopatrením zafarbiť vodou, šťavou a mastnotou. Vnútorné parapety majú obvykle hrúbku 2 cm.

  3.3. Schody a schodiská z kameňa

  Kamenné schody dávajú miestnosti sofistikovaný punc. Štýlový vzhľad a neobmedzená životnosť, okrem jednoduchej údržby a čistenia, sú dobrými dôvodmi prečo do rozhodovania začleniť aj kamenné schody. Mramorové schody sa už dlho považujú za prestížne a v súčasnosti ich nahrádzajú žulové schody, ktoré sú menej náchylné na opotrebovanie, poškodenie a nečistoty. Existuje veľa druhov mramoru a žuly. Schodisko môže byť monochromatické alebo kombináciou rôznych farieb a textúr kameňa. Kamenári z kameňa vytvárajú vnútorné aj vonkajšie schody. V prípade vonkajších schodov sa odporúča, aby povrchy nášlapov mali hrubšiu a drsnejšiu povrchovú úpravu (opálené alebo pieskované), aby sa zabránilo pošmyknutiu pri chôdzi v čase, keď je nášlap mokrý alebo zasnežený.

  3.4. Kamenné podlahy

  Podlahy z prírodného kameňa majú veľa vynikajúcich vlastností. Vnútorná aj vonkajšia kamenná dlažba sa ľahko udržiavajú a je odolná voči mnohým vplyvom prostredia, ako sú teplo, chlad, absorpcia tekutín a mastnoty. Kameň je tiež skvelý tepelný akumulátor, ktorý zostáva teplý dlho po odpojení zdroja tepla.

  3.5. Obklady kamennej steny, obklady krbov

  Vďaka kamenným obkladom stien môžete zlepšiť kvalitu života v miestnosti, pretože prírodný kameň má veľa funkcií. Štruktúra prírodného kameňa pohlcuje zvuk, čím znižuje ozvenu a výrazne zlepšuje akustiku miestnosti. Vďaka pórovitosti kameňa je tiež vynikajúcim akumulátorom tepla. Kameň je tiež elektrostatický a odpudzuje prach, čo veľmi uľahčuje údržbu. Kameň ako dekoratívny obklad stien môžete použiť mnohými spôsobmi. Môže sa použiť na ozdobenie ktorejkoľvek steny v obývacej izbe, ako je napríklad stena za televíziou, na obloženie stien krbov pre ešte lepší prenos tepla, alebo na vytvorenie dekoratívnych detailov v jedálni, spálni... Kameň je tiež veľmi vhodný ako obklad stien v kúpeľni.

  3.6. Kamenné dverové a okenné rámy, portály

  Portály sú estetickou aj funkčnou súčasťou fasády. Kamenné portály sú jedným z najstarších kamenárskych výrobkov zabudovaných do starších štruktúr a dnes sa začleňujú do novostavieb. Portály sa tradične vyrábajú z masívneho kameňa obohateného o rôzne profily a leptané práce, ktoré dávajú nádych staroby. V modernej dobe sú portály vyrobené z tenkých panelov hrúbky 2 - 3 cm. Povrchová úprava môže byť leštená, opečená, brúsená alebo rezaná. K dispozícii je tiež kombinácia opečeného a brúseného povrchu.

  3.7. Záhradné vybavenie z kameňa

  Kamenári ponúkajú predpripravené záhradné vybavenie, ako sú fontány, žľaby, záhradné stoličky, lavičky a stoly a tiež môžu vyrobiť záhradný nábytok podľa vašich predstáv. Kamenný nábytok je v harmónii so zeleným prostredím a má veľmi dlhú životnosť a ľahko sa udržuje.

  3.8. Kamenné sochy, náhrobky a dosky

  Náhrobky z prírodného kameňa sú večné, pretože sú odolné voči poveternostným podmienkam. Náhrobný kameň vyrobený kamenárom je jedinečný produkt. Môže byť navrhnutý podľa vašich predstáv alebo ho môžete nechať na architektovi či návrhárovi, s ktorými kamenár pracuje.

  4. Ochrana kameňa

  Kameň je síce odolný, no treba myslieť na to, že opracovaný kameň tiež stárne kvôli rôznym vonkajším vplyvom a mal by byť od nich čo najviac chránený. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je umiestniť ho na miesto, ktoré najlepšie vyhovuje typu a kvalite kameňa. Výber správneho kameňa na konkrétny účel je preto veľmi dôležitý. Kamene sú bez použitia ochranných prostriedkov chránené nasledujúcimi praktickými opatreniami:

  - kameň umiestňujte do jeho prirodzenej polohy (pri použití ako sú steny, svahy), to znamená, ako to bolo pri ťažbe v lome

  - pred zrážkami je najlepšie chránený pod prístreškami a pergolami

  - chráňte ho pred pôdnou vlhkosťou izolačnými vrstvami

  - kontakty medzi jednotlivými kameňmi musia byť pevne uzavreté

  - pri spájaní kamenných častí používajte iba galvanizované alebo nehrdzavejúce spojovacie prvky

  - vonkajšie povrchy kameňa sú brúsené a leštené, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom

  Napriek vyššie uvedeným opatreniam musia byť exponované časti kameňa dodatočne chránené chemickými konzervačnými látkami. Prenikajú do pórov, plnia ich a chemicky sa viažu na nerozpustné látky. S týmito prostriedkami vytvárajú kamenári ochrannú vrstvu na povrchu, ktorá je zvlášť užitočná pre porézne horniny (dolomit, pieskovec, tuf). Takmer všetky chemické konzervačné látky sú bezfarebné.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Kamenárstvo?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Výroba pomníka na urnu

  Potrebujeme vyrobyť pomník na urnu. Viac info osobne. Foto v prílohe. 900 € do 1500 €

  ........

  Kuchynska pracovna doska - umely kamen

  Potrebujeme kuchynskú pracovnú dosku. Kuchynu vyraba stolar na mieru, potrebna je kuchynska pracovna doska + zastena, idealne umely kamen. Foto v prílohe. 900 € do 1500 €

  ........

  Prehliadka hrobov, resp.oprava

  Potrebujem kamenára pre opravu náhrobných dosiek. Sú to dva dvojhroby. Hroby sú už staršieho dáta a či je možná oprava, resp. vyčistenie alebo je nutné zhotoviť nové náhrobné dosky. 4500 € do 7500 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Nahrobny pomnik pre dvojmesacne dieta, je to male hrobove miesto, viac k tomu neviem co napisat
  Kamenárstvo, Hermanovce

  1800 € do 3000 €

  Cena, Prekrytie dvojhrobu s vyrovnaním terénu, 200 x 240 cm
  Kamenárstvo, Modrý Kameň

  2250 € do 3750 €

  Cena, Oprava hrobu z brúseného betónu, štandardný hrob
  Kamenárstvo, Ždiar

  900 € do 1500 €

  Cena, Vymeniť prasknutu dosku na hrobe z materialu terrazzo, Po popise
  Kamenárstvo, Hajná Nová Ves

  1800 € do 3000 €

  Cena, Pomník a obvodové plátne, 1 ks
  Kamenárstvo, Žiar nad Hronom

  2700 € do 4500 €

  Cena, Detsky pomník, Dlzka 1m, šířka 50cm
  Kamenárstvo, Vranov nad Topľou

  900 € do 1500 €

  Cena, Náhrobný kameň- jednohrob, 1 ks
  Kamenárstvo, Gbelce

  2700 € do 4500 €

  Cena, Jednohrob-doska + pomnik, 1 ks
  Kamenárstvo, Stará Turá

  2700 € do 4500 €

  Cena, Pomník na jedno hrob, betón.chodník okolo hrobu, 1 ks
  Kamenárstvo, Majerovce

  2250 € do 3750 €

  Cena, Obnova dvojhrobu, Šírka 194, požadovaná výška 25cm
  Kamenárstvo, Chynorany

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vybrusiť platne a doplniť pismo a roky, po popise
  Kamenárstvo, Leštiny

  450 € do 750 €

  Cena, Betónový základ, pomník, Klasické jednohrobove miesto
  Kamenárstvo, Humenné

  2250 € do 3750 €

  Cena, Oprava pomniku z terazza, pomník má velkost cca 70 cm x 40 cm
  Kamenárstvo, Moravské Lieskové

  900 € do 1500 €

  Cena, Opravit pomnik, Dvojhrob
  Kamenárstvo, Vysoká nad Kysucou

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pomník dvojhrob, 1-2metry 20cm
  Kamenárstvo, Moravský Svätý Ján

  2250 € do 3750 €

  Cena, Dosekat rok umrtia a obnova pozlatenia, Dosekat 4 čísla a obnoviť 50 pismen
  Kamenárstvo, Veľké Ripňany

  900 € do 1500 €

  Cena, Komplet jednohrob od zakladov, 100x200 cm
  Kamenárstvo, Zavar

  2700 € do 4500 €

  Cena, Náhrobné kamene + "kniha", po popise
  Kamenárstvo, Banská Bystrica

  3600 € do 6000 €

  Cena, Žulovu dosku do kúpeľne pod umývadlá, 138x44 cm
  Kamenárstvo, Komárno

  450 € do 750 €

  Cena, Zakrytie dvojhrobu a dopísanie mena na pomnik, Po popise
  Kamenárstvo, Plavecký Štvrtok

  4500 € do 7500 €

  Cena, Obnova jednohrobu, prikrytie kamennou doskou, 100x200 cm
  Kamenárstvo, Žilina

  2700 € do 4500 €

  Cena, Žulová pracovná doska na vonkajšiu kuchyňu, 395cm x 90cm
  Kamenárstvo, Močenok

  720 € do 1200 €

  Cena, Na dvojhrob na cintoríne v Batovciach položiť krycie platne hr.do 7cm, Po popise
  Kamenárstvo, Pukanec

  4500 € do 7500 €

  Cena, Mramorová podlaha a schody, Cca 180 m2
  Kamenárstvo, Bratislava

  6300 € do 10500 €

  Cena, Pomník na jednohrob a úplnu rekonštrukciu dvojhrobu, 3 ks
  Kamenárstvo, Medzilaborce

  6300 € do 10500 €

  Cena, Náhrobný pomník, Dvojity
  Kamenárstvo, Spišský Hrhov

  5400 € do 9000 €

  Cena, Komletný dvojhrob, 240x200x20cm - 1ks
  Kamenárstvo, Kostolné

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vytesanie napisu meno+ datumy 45 znakov, Po popise
  Kamenárstvo, Lužianky

  180 € do 300 €

  Cena, Náhrobný pomník, 210 cm šírka 240 cm výška
  Kamenárstvo, Gbely

  2250 € do 3750 €

  Cena, Betónovanie okolo hrobu., Po popise
  Kamenárstvo, Svätý Peter

  2700 € do 4500 €

  Cena, Pomník na jedno hrob nie mramor, 1 ks
  Kamenárstvo, Dvory nad Žitavou

  2250 € do 3750 €

  Cena, Opravu dvojhrobu, po popise
  Kamenárstvo, Martin

  900 € do 1500 €

  Cena, Náhrobný pomník na dvojhrob, dvojhrob 210x270 cm
  Kamenárstvo, Zlaté Moravce

  5400 € do 9000 €

  Cena, Písmena na pomník, Po popise
  Kamenárstvo, Bratislava

  270 € do 450 €

  Cena, Zbúrať starý pomník, postaviť nový, Dvojhrob
  Kamenárstvo, Nové Mesto nad Váhom

  5850 € do 9750 €

  Cena, Vyhotoviť pomník z prírodného kameňa, doska hrúbka do 8 cm, 70x50 cm
  Kamenárstvo, Košice

  1350 € do 2250 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Kamenárstvo cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  373+ spoločnosťami pre Kamenárstvo
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené