Pre oblasť

  Pokládka zámkovej dlažby Cena

  Koľko stojí pokládka zámkovej a inej dlažby a obkladov? Pri nákupe keramických kachličiek berte do úvahy stratu materiálu pri rezaní, preto vždy kúpte približne o 10 % viac kachličiek než je povrch pokládky. Mozaiky a veľkoformátové obklady a dlaždice sú drahšie než tradičné obkladačky. Cena obkladu a dlažby štandardných rozmerov na pripravený podklad je 15 až 18 EUR/m2. Za dodávku a kladenie keramických dlaždíc zaplatíte okolo 33 EUR/m2. Po ukončení prác, si vyžiadajte účet, pretože len tak si budete môcť uplatniť záruku!

  Komu zveriť pokládku dlažby a obkladov? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným obkladačom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za pokládku keramickej dlažby


  Cena za pokládku keramickej dlažby. Cena za obkladača a pokládku dlaždíc štandardnej veľkosti na pripravený povrch.

  15.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  16.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  18.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Pokládka dlažby

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Dlaždice - exteriér (terasa, balkón)

  Pokládka exteriérových dlaždíc štandardných rozmerov do lepidla na podlahu cca. 50 m2. Škárovanie dlaždíc.


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Dodávka dlaždíc na stavenisko

  Nakladanie dlaždíc v skladisku, preprava na stavenisko a vykladanie dlaždíc.


  km

  €/km

  Hidroizolácia podlahy

  Výroba hydroizolácie podlahy s dvojitou aplikáciou hydroizolačnej hmoty Mapelastic. Armovacia sieťka a lepidlo.


  m2

  €/m2

  Hydroizolácia stien na:

  Výroba hydroizolácie stien.


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Montáž hliníkových odkvapových rohovníkov

  Montáž hliníkových profilov na zaťažených okrajoch (parapet, hrana schodiska, vstavaný okraj vane atď.)


  m

  €/m

  Nákup dlaždíc veľkosti:

  Dlaždice sú zakúpené remeselníkom.


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Obklady, dlažby

  Pokládka interiérových obkladov a dlaždíc štandartnej velkosti do lepidla na steny pre cca. 50 m2. Škárovanie dlaždíc.


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2


  m2

  €/m2

  Odstránenie starých dlaždíc

  Búranie starej keramiky a podlahy a tiež odvoz materiálu na skládku.


  m2

  €/m2

  Rovné schodisko

  Obklad stupníc rovného schodiska keramickým obkladom.


  m

  €/m

  Silikónovanie zvislých a vodorovných spojov dlaždíc

  Zabraňuje zadržiavaniu vlhkosti a tvorbe plesní


  m

  €/m

  Sú dlaždice väčšieho formátu?

  Doplatok za pokládku dlaždíc väčších ako 50 x 50 cm. Napríklad: 40 x 40, 60 x 60, 90 x 90, 30 x 90 atď.


  m2

  €/m2

  Točité schodisko

  Obklad stupníc točitého schodiska keramickým obkladom.


  m

  €/m

  Výroba nízkeho keramického sokla - okraja steny

  Pokládka dlaždíc okolo okrajov miestnosti až do výšky 10 cm.


  m

  €/m

  Vyrovnanie základu

  Brúsenie alebo vyrovnávanie existujúceho samonivelačného poteru s nivelačnou hmotou.


  m2

  €/m2

  Základný náter (povinný)

  Aplikácia základného náteru.


  m2

  €/m2

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Pokládka keramickej dlažby a obkladov - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Pokládka keramickej dlažby a obkladov - čo potrebujete vedieť?

  Ak nemáte predchádzajúce skúsenosti, dôrazne sa odporúča nechať pokládku odborníkom
  Ak nemáte predchádzajúce skúsenosti, dôrazne sa odporúča nechať pokládku odborníkom

  1.1. Štandard

  Súčasná medzinárodná norma definujúca keramické dlažby a obklady je SIST EN ISO 14411. Klasifikuje keramické dlaždice podľa dizajnu (ťahané A a lisované B) podľa absorpcie vody (E). Podľa týchto kritérií sa dlaždice delia na interiérové, exteriérové, na podlahu alebo stenu. Dodatky k tejto norme tiež definujú rozmerové vlastnosti (dĺžka, hrúbka...), fyzikálne vlastnosti (odolnosť proti nárazu, mrazuvzdornosť...) a chemické vlastnosti dlaždíc (odolnosť proti škvrnám, chemikáliám...).

  V súlade s normou musia byť dlaždice označené nasledujúcimi symbolmi: podlahová značka pre použitie na podlahe, značka pre použitie na stene, číslo označujúce odolnosť proti opotrebeniu (PEI) a symbol snežnej vločky naznačujúci, že dlaždice sú odolné voči mrazu.

  1.2 Správny výber keramických dlaždíc podľa účelu použitia

  Je veľmi dôležité, aby ste si vybrali dlaždice, ktorých vlastnosti sú vhodné pre účel použitia. Je potrebné zvážiť niekoľko faktorov. Prvým je miesto, kam umiestnite dlaždice (vonkajšie, vnútorné, podlaha alebo stena). Dôležitý je aj druh podkladu, na ktorý lepíme dlaždice (na existujúce dlaždice, na tehlovú stenu, na betónové murivo, na poter, na omietku, na drevotrieskovú dosku...) a je potrebné zohľadniť aj únosnosť tohto podkladu. Tretím faktorom je veľkosť a geometria povrchu, ktorý pokryjete keramickými dlaždicami. Nasleduje funkcia alebo očakávané zaťaženie v miestnosti. V obytných priestoroch je záťaž úplne odlišná ako napríklad v priestoroch priemyselnej haly. Posledným faktorom, ktorý treba zvážiť, je spôsob kladenia dlaždíc (lepenie na tenkú vrstvu alebo pokládka do cementovej malty).

  V závislosti od požadovaných vlastností dlaždíc na rôzne účely sa dlaždice rozdelia do tried:

  R0: Len na použitie na stene

  R1: pre podlahy v oblastiach, kde nie sú nečistoty, neexistuje priamy prístup zvonka. Povedzme, že podlaha v kúpeľni, spálni...

  R2: pre podlahy v obývacej izbe alebo v priestoroch, do ktorých len občas vstúpime v topánkach. Nie sú však vhodné do kuchýň, chodieb alebo iných frekventovaných priestorov.

  R3: pre kuchyňu, predsieň, chodby, balkóny, lodžie, terasy... a ďalšie miestnosti kde chodíme v topánkach a pravidelne sa tak prináša malé množstvo nečistôt.

  R4: pre podlahové povrchy, na ktorých sú tiež nečistoty, ktoré môžu poškriabať dlaždice, napr. vchody, výstaviská, haly hotelov, obchody...

  R5: pre silne zaťažené podlahové povrchy, napr. nákupné centrá, hotelové haly, priemyselné haly...

  2. Rôzne druhy obkladov a dlažieb

  2.1. Keramická dlažba, obklad

  Keramické dlaždice sú vyrobené z keramického materiálu hnedej, červenej alebo bielej hliny. Hlina sa v procese výroby horenia dlaždíc vypaľuje v peci. Väčšina keramických dlaždíc je pokrytá glazúrou, aby k nej sú pridané vzory a farby. Keramické dlaždice sú pórovitejšie, rýchlejšie praskajú a absorbujú vlhkosť. Preto nie sú vhodné do vonkajších priestorov ani na vnútorné plochy, ktoré sú preťažené. Sú menej pevné a menej odolné. Glazúra môže prasknúť a odbyť sa. V takom prípade je potom vidieť hlina pod glazúrou. Keramické dlaždice sa však ľahšie rezajú a ich výhodou je nižšia cena v porovnaní s porcelánovými dlaždicami.

  2.2. Porcelánová (gresová) dlažba, obklad

  Sú jedným z najodolnejších materiálov a tiež odpudzujú vodu, vďaka čomu sú vhodné aj na povrchovú úpravu vonkajších povrchov, pretože sú odolné voči mrazu. Dnes sa však väčšinou dlaždice tohto typu používajú aj na zakrytie vnútorných povrchov. Tieto dlaždice nazývame „granitogres“ v Taliansku, odkiaľ pochádza väčšina našich dlaždíc, sa nazývajú „gres porcelanato“ a anglický výraz je „porcelain stoneware“. Porcelánové dlaždice pozostávajú z jemnozrnných pieskov alebo mletých kameňov, pigmentov a vysoko kvalitného bieleho ílu (kaolín), ktorý pôsobí ako spojivo. V priereze je štruktúra dlaždice po celej dĺžke dlaždice rovnaká. Porcelánové dlaždice nemajú na rozdiel od keramických dlaždíc glazúru a ich povrch môže byť leštený, drsný, matný, polomatný... Označenie PEI je pre tieto dlaždice najmenej 5. Gresové dlaždice sa robia tak, že sa lisujú (piesok a kaolín) pod tlakom a potom sa pečú pri teplotách nad 1200 stupňov Celzia. Porcelánové dlaždice sú všetkých veľkostí, od mozaiky po XXL dlaždice, s dĺžkou do 3 metrov. Typické podlahové dlaždice majú hrúbku 10 mm, ale v prípade veľkých formátov sú dlaždice oveľa tenšie, iba 3 mm hrubé a vystužené sklenenou mriežkou.

  2.3. Sklenené dlaždičky

  Sklenené dlaždičky sú rôznych farieb tvarov a veľkostí a sú použiteľné pre širokú škálu nástenných aplikácií. Niektoré sú vyrobené z recyklovaného skla, takže okrem toho, že sú vizuálne zaujímavé sú navyše aj ekologické. Sklenené dlaždičky sa používali na výrobu mozaík už v roku 8 000 pred Kristom.

  2.4. Cementová dlažba, obklad

  Cementová dlaždice sú vhodné ako podlahová dlažba v obytných priestoroch, ako aj v stredene namáhaných verejných priestoroch. Na rozdiel od keramických dlaždíc sa pevnosť cementových obkladov dosahuje skôr procesom dehydratácie portlandského cementu, než pomocou pečenia hliny. Cementové dlaždice môžu vytvárať ušľachtilý antický efekt z 19. storočia (v tomto období boli najobľúbenejšie), najmä ak boli maľované nápadnými farebnými maľbami a vzormi. Maľby a vzory sú obvykle hydraulicky vtlačené do povrchu dlaždíc. Cementové dlaždice sú menšie a tiež hrubšie ako keramické a porcelánové dlaždice. Môžu mať rôzne tvary, od štvorcových až po obdĺžnikové až po mnohouholníkové.

  2.5. Dlažba, obklad z prírodného kameňa

  Kamenné obklady sú veľmi trvanlivé a odolné, najmä ak sú vyrobené zo žuly, ktorá je takmer nezničiteľná. Iné druhy kameňa, ktoré sú vhodné ako dlaždice, sú mramor a vápenec, ktoré sú menej odolné. Údržba a čistenie dlaždíc z prírodného kameňa je jednoduché. Zlou vlastnosťou je, že pôsobia chladným dojmom, a preto sú o niečo menej vhodné na podlahy v obytných priestoroch. Prírodný kameň sa väčšinou používa na podlahy v kúpeľniach a kuchyniach a stenách vo všetkých izbách. Žulové dlaždice sú vhodné pre viac zaťažené vnútorné podlahy vo verejných priestoroch. Kamenné dlaždice môžu byť tiež použité na zakrytie vonkajších stien a podláh.

  3. Proces pokládky

  Aj keď si mnohí ľudia myslia, že pokládka je jednoduchá, nie je to ani zďaleka pravda! Najmä ak nemáte predchádzajúce skúsenosti, dôrazne sa odporúča nechaťpokládku dlažieb a abkladov odborníkom a vyhnúť sa tak komplikáciám a konečný výsledok bude oveľa lepší.

  3.1. Príprava podkladu

  Prvým a rozhodujúcim krokom pri pokládke dlaždíc je dobre pripravený základ. Podklad musí mať dostatočnú nosnosť, aby vydržal hmotnosť všetkých materiálov a musí byť vyrovnaný alebo (ak nie rovný) samonivelačnou stierkou. Keramické dlaždice sa môžu ukladať iba na suché a čisté povrchy, preto sa musia pred začiatkom dôkladne vyčistiť a nechať zaschnúť. Potom sa aplikuje suchý a čistý náter, aby sa znížila nasiakavosť pdlahy. Ak kladiete dlaždice v kúpeľni alebo iných vlhkých miestnostiach, je nutné chrániť podkladovú vrstvu vodotesným náterom.

  3.2. Dimenzovanie a rozloženie

  Ak je podklad pre obklady správne pripravený, je potrebné vykonať presné merania miestnosti a pripraviť rozloženie na umiestnenie keramických obkladačiek v miestnosti. Najprv zmeráme povrch podlahy, aby sme získali informácie o tom, koľko dlaždíc potrebujeme. Pri výpočte množstva sa vždy vezme do úvahy najmenej 10% rezerva, pretože sa počíta s odpadom. S prvý radom kpokládky keramickej dlaždice zvyčajne začneme v strede miestnosti. Využívame k tomu murársku šnúru, ktorú napneme v strede, pričom dbáme na to, aby bola rovnobežná s bočnými stenami. Pokladáme dlaždice vedľa napnutej šnúry. Je vhodné položiť najskôr obklady a potom dlažbu. Pri pokladaní podlahových dlaždíc postupujte podľa škár obkladov (pokiaľ je dlažda rovnaká ako rozmery obkladov), aby sa dosiahol harmonický vzhľad. Na dosiahnutie dobrého výsledku vám tiež odporúčame, aby ste dlaždice najskôr nechali vyschnúť bez škárovania. Keď budete spokojní s konečným vzhľadom, môžete škárovať.

  3.3. Rezanie obkladov a dlažby

  Dlaždice režte pomocou špeciálnej rezačky, ktorá sa zasekáva do dlaždíc na určenom mieste. Po záreze sa dlaždica odbije pomocou klieští na dlaždice. Na rezanie okrúhlych otvorov na dlaždice (pre inštalačné rúrky atď.) sa používa kruhový nástavec na vŕtačku alebo špeciálne kliešte, ktorými budeme odštipovať malé kúsky do požadovaného tvaru..

  3.4. Pokládka

  Ak sme spokojní s konečným vzhľadom dlaždíc umiestnených na povrchu miestnosti (podlaha alebo stena), naneste rovnomerne lepidlo na dlaždice. Lepidlo sa potom roztiera zubovou stierkou, aby sa na lepidle vytvoril rebrovaný povrch. Na lepidlo položte keramickú dlaždicu a jemne ju zatlačte dovnútra a potom ju jemne zatlačte gumovým kladívkom Dištančné prvky sa používajú na čo najpresnejšie usporiadanie dlaždíc. Vyberáme spony alebo krížiky, ktoré určujú šírku požadovaného spoja (od 2 mm do 1 cm). Po položení nechajte lepidlo zaschnúť najmenej 12 hodín.

  3.5. Škárovanie

  Posledným krokom pri kladení keramických obkladov a dlažieb je škárovanie. Škárovacia hmota, ktorá bola pripravená podľa pokynov výrobcu, by sa mala nanášať s použitím škárovacej gumovej stierky alebo škárovacej lyžice diagonálne tak aby vyplnila všetky škáry. Medzitým opakovane utrite povrch dlaždíc. Tiež sa uistite, že škárovačka vyplňuje škáry spojov rovnomerne k hornému okraju dlaždíc. Nakoniec odstráňte zvyšky lepidla a škárovacej hmoty z povrchu dlaždice skôr, než zaschne. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je vlhká špongia, ktorá sa opakovane namočí do čistej vody. Ak niektoré škvrny pretrvávajú, na odstránenie použite špeciálny čistiaci prostriedok na cement alebo postačí aj ocot. V uhloch, spojovacích a dilatačných spojoch škáry neškárujeme so škárovacou hmotou, ale na utesnenie sa použije špeciálny elastický silikón. Pred nanesením silikónu tieto spoje oblepte ochrannou páskou.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Pokládka dlažby?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Vymena dlazby na vysunutom balkone

  Potrebujem vymenu dlazby na vysunutom balkone. Voda pocas dazda neodteka, mozno treba aj vyspadovat balkon. Foto v prílohe.

  dakujem 450 € do 750 €

  ........

  Oprava dlažby na terase

  Potrebujeme opravu dlažby na terase. Netesnosťou špár došlo po zime k vydutiu ale aj prasknutiu niektorých dlaždíc na okraji terasy.Je potrebné niektoré dlaždice vybrať podlepiť a vyšpárovať. Ocenil by som skorý telefonický kontakt na dohodnutie obhliadky a dohody následnej realizácie. Fotky v prílohe.

  Ďakujem,
  Jozef Pacek, 135 € do 225 €

  ........

  Polozit dlazbu na terasu

  Potrebujem polozit dlazbu na terasu cca.6x4 m v chorvatskom Grobe 720 € do 1200 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Pokládka vonkajšej dlažby a schodov, cca 20 m2
  Pokládka dlažby, Malacky

  720 € do 1200 €

  Cena, Pokládka dlažby, Okolo 55-60 m²
  Pokládka dlažby, Košice

  1620 € do 2700 €

  Cena, Obklady a dlažba pokládka, Gres, 94 m2
  Pokládka dlažby, Štefanová

  2700 € do 4500 €

  Cena, Pokládka gres dlažby na schody, cca 20 m2
  Pokládka dlažby, Dolný Kubín

  540 € do 900 €

  Cena, Realizacia terasy z keramickej dlažby, 70 m2
  Pokládka dlažby, Žilina

  2250 € do 3750 €

  Cena, Obklad betonovych schodov laminátom alebo dlažbou, 16 ks
  Pokládka dlažby, Hviezdoslavov

  1080 € do 1800 €

  Cena, Položiť dlažbu v altánku, 27 m2
  Pokládka dlažby, Nemšová

  720 € do 1200 €

  Cena, Vybourani a výmena podlah, dlažba 140 m2, parkety 110 m2
  Pokládka dlažby, Stupava

  6300 € do 10500 €

  Cena, Pokládka dlažby na terasu, plus dva schody k nej, Betón, 27m2 plus 2x schod o rozmere 0,3x3,9m
  Pokládka dlažby, Seniakovce

  900 € do 1500 €

  Cena, Pokládka dlažby do chodby a kuchyne, cca 13 m2
  Pokládka dlažby, Bernolákovo

  450 € do 750 €

  Cena, Dlazba 30m2 + obklad 80m2 do kupelne, 110 m2
  Pokládka dlažby, Bratislava

  2700 € do 4500 €

  Cena, Polozit dlazbu na terasu, a obklad balkonov, 50 m2
  Pokládka dlažby, Stupava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pokládka dlažby na balkón, cca 9,5 m2
  Pokládka dlažby, Martin

  270 € do 450 €

  Cena, Výmena dlažby, vonkajšia terasa, 10-11 m2
  Pokládka dlažby, Bratislava

  360 € do 600 €

  Cena, Oprava schodiska do bytového domu v Kanianke, 4 schodiskové stupne
  Pokládka dlažby, Kanianka

  3600 € do 6000 €

  Cena, Pokládka dlažby na terasu, 25 m2
  Pokládka dlažby, Babindol

  630 € do 1050 €

  Cena, Pokládku dlažby 60 x 120 cm, Dlazba cca 60 m2
  Pokládka dlažby, Piešťany

  1350 € do 2250 €

  Cena, Položiť dlažbu na podlahu, 39 m2
  Pokládka dlažby, Komárno

  990 € do 1650 €

  Cena, Prebrusenie betonu, lepenie dlazby 20x60, exterier(terasa), 55 m2
  Pokládka dlažby, Trenčín

  1980 € do 3300 €

  Cena, Pokládka dlažby v garáži, 25 m²
  Pokládka dlažby, Hrubá Borša

  585 € do 975 €

  Cena, Vonkajšie Schody bytovky 2 vchody, cca 30 m2
  Pokládka dlažby, Kežmarok

  900 € do 1500 €

  Cena, Výmena starej dlažby na podlahovom kúrení, 50 m2
  Pokládka dlažby, Kežmarok

  1350 € do 2250 €

  Cena, Úprava terénu, pokládka zámkovej dlažby a podkládka dlažby, 90 m2 zámková, 18 m2 dlažba
  Pokládka dlažby, Oščadnica

  4050 € do 6750 €

  Cena, Pokladka keramickej dlažby aj s betónovanim podkladu, 30 m2
  Pokládka dlažby, Košice

  3150 € do 5250 €

  Cena, Pokládka dlažby gres 60x60x2 cm, 70 m2
  Pokládka dlažby, Malženice

  1530 € do 2550 €

  Cena, Pokladka dlazby na terasu, 30 m2
  Pokládka dlažby, Bratislava

  810 € do 1350 €

  Cena, Pokládka dlažby do novodomu, 190 m2
  Pokládka dlažby, Pavlovce nad Uhom

  4950 € do 8250 €

  Cena, Polozenie dlazby, 9 m2
  Pokládka dlažby, Martin

  270 € do 450 €

  Cena, Výmena dlažby v predsieni, 1,1x1,2 m
  Pokládka dlažby, Gelnica

  90 € do 150 €

  Cena, Pokladka plávajúcej podlahy a keramickej dlažby, 105 m2, 20 m2
  Pokládka dlažby, Studienka

  1800 € do 3000 €

  Cena, Dokončenie chodby, 4*3 m
  Pokládka dlažby, Kolárovice

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pokladka dlažby na terase, 16 m2
  Pokládka dlažby, Nižná Boca

  450 € do 750 €

  Cena, Obloženie terasy dlažbou, 45 m2
  Pokládka dlažby, Senec

  900 € do 1500 €

  Cena, Pokladka 1,8 mm gresovej dlažby okolo bazénu, 30 m2
  Pokládka dlažby, Trebišov

  900 € do 1500 €

  Cena, Vybetonovanie platne pod záhradny domcek + obklad terasy, 450x350 cm
  Pokládka dlažby, Kostolište

  2250 € do 3750 €

  Cena, Položiť dlažbu do kuchyne a chodby, 18 m2
  Pokládka dlažby, Zlaté Moravce

  540 € do 900 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Pokládka dlažby cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  1894+ spoločnosťami pre Pokládka dlažby
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené