Pre oblasť
  AGROKOMPLEX - NÁBYTOK A BÝVANIE

  Vonkajšie zábradlie: moderné drevené zábradlie na balkón

  Článok si prečítalo viac ako 3363+ používateľov
  Na balkónoch sú zábradlia povinné z hľadiska bezpečnosti – chránia pred pádmi. Balkónové zábradlie je dôležité aj z hľadiska estetiky, dopĺňa stavbu a vzhľad fasády. Vonkajšie zábradlia už dávno nie sú len výlučne ochranným prvkom, sú aj estetickým a architektonickým prvkom, ktorý je možné navrhnúť rôznymi spôsobmi podľa želania zákazníka. Najčastejšie sú na balkónoch nainštalované moderné drevené zábradlia.
  Odborný článok 3363
  vonkajsie zabradlie
  Máme 355 realizátorov v oblasti Drevené ploty:

  1. Vonkajšie drevené zábradlie

  Balkónové zábradlie je nevyhnutným prvkom každej terasy alebo balkóna. Vonkajšie ploty a zábradlia boli odjakživa drevené, najjednoduchším príkladom sú samozrejme ploty okolo domu. Nie je nič neobvyklé, keď sú vonkajšie zábradlia vyrobené z dreva, ale je pravda, že vonkajšie balkónové zábradlia sú v súčasnej dobe pomerne vzácne. Dôvodom je pravdepodobne to, že boli jednoducho nahradené modernejšími materiálmi, ako je nehrdzavejúca oceľ alebo sklo, ktoré si vyberá stále viac zákazníkov, predovšetkým kvôli jednoduchšej údržbe. Vonkajšie drevené zábradlia sú však vhodné aj na balkóny a drevo je prírodný materiál, ktorý je neporovnateľný s akýmkoľvek iným materiálom, ktorý elegantne zvýrazní vašu fasádu prírodnými zemitými tónmi. Vonkajšie drevené zábradlia sú vynikajúce najmä v prípadoch, keď je drevo už použité na fasáde domu, pretože dom je štýlovo a architektonicky dotvorený do jedného celku.

  2. Drevené zábradlie na balkón – materiály

  Balkónové zábradlia môžu byť vyrobené z rôznych drevených materiálov, môžu byť montované alebo murované.

  Ak sa rozhodnete pre montované zábradlie, je žiaduce, aby bolo vyrobené z vhodného, ​​odolného a trvanlivého materiálu. Predovšetkým je dôležité zvoliť si kvalitný drevený materiál,  kvalitne a odborne ho spracovať a chrániť tak, aby dlhodobo odolával poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Na balkónové zábradlia sú v zásade vhodné rôzne druhy dreva, od smreka po buk a oveľa dôležitejšie ako ich prirodzený vzhľad je, že sú dobre chránené lakom a inými impregnačnými nátermi. Tie mierne zmenia prirodzený vzhľad dreveného balkónového zábradlia.

  Jednou z najobľúbenejších možností je tradičné drevené balkónové zábradlie. Môže sa pochváliť atraktívnym vzhľadom a dlhou životnosťou. Jedinou slabou stránkou tohto druhu zábradlia je, že vyžaduje pravidelnú údržbu. Odporúča sa natrieť drevené balkónové zábradlie najmenej raz za 1 až 3 roky.

  Vzhľad moderného dreveného balkónového zábradlia je zvolený podľa vzhľadu celej budovy
  Vzhľad moderného dreveného balkónového zábradlia je zvolený podľa vzhľadu celej budovy

  3. Moderné drevené balkónové zábradlie

  Vzhľad moderného dreveného zábradlia na balkón, tvar aj materiál, sa vyberá podľa vzhľadu celej budovy. Zábradlia môžu byť rôzne: murované alebo pevné, najmä keď chceme chrániť balkón pred výhľadom, alebo otvorenejšie a jednoduchšie, keď chceme, aby bolo zábradlie na balkóne menej nápadné a priepustnejšie pre svetlo. Otvorené moderné drevené zábradlia môžu mať rôzne tvary, vzory alebo farby, ale musia dotvárať daný vzhľad budovy podľa vášho želania alebo predstavy architekta.

  4. Realizácia vonkajšieho zábradlia na balkón

  4.1. Podkonštrukcia moderného dreveného zábradlia na balkón

  Podkonštrukcia moderného dreveného balkónového zábradlia musí byť dostatočne pevná, to znamená, že musí byť poriadne pripevnené buď k podlahe balkóna alebo k bočným stenám. Pre ktorý z týchto dvoch spôsobov upevnenia sa vy alebo architekt rozhodnete, závisí predovšetkým od samotnej fasády, ale aj od vašich prianí a estetiky budovy.

  4.2. Rozmery vonkajšieho zábradlia

  Zvlášť vonkajšie zábradlie má definované rozmery, pretože len tak nás môže skutočne ochrániť. Musí byť vysoké najmenej 100 cm a ak nie je plné, vzdialenosť medzi jednotlivými stĺpikmi alebo lamelami musí byť najmenej 10 cm. Jedine tak ochránite deti a domáce zvieratá pred pádom a zranením.

  5. Moderné drevené balkónové zábradlie – cena

  Koľko stojí drevené zábradlie na balkón? Cena dreveného zábradlia na balkón závisí od typu dreva, spôsobu upevnenia, typu zábradlia (plné, dierované,  vyrezávané) a samozrejme od dodávateľa či zhotoviteľa. Medzi dreveným zábradlím na mieru a typovým dreveným zábradlím je veľký rozdiel v cene, preto zvážte, či chcete lepší dizajn alebo nízku cenu. Cena za dodávku a montáž 100 cm vysokého dreveného zábradlia je 40 až 80 EUR/m.

  Odborný článok 3363
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Drevené ploty?

  Máme 355 realizátorov v oblasti Drevené ploty:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 355 realizátorov v oblasti Drevené ploty
  10
  7

  Erik Klein


  10
  5

  Sergei Fediushin - DUBOMASTER.SK


  9.4
  0

  Gepeto


  8.9
  0

  DP STUDIO


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené