Koľko stojí exteriérové tienenie? Náklady na tienenie môžeme tiež znížiť tým, že rozumne naplánujeme samotnú konštrukciu domu: s prístreškami, rímsami, konzolami atď. Prostredníctvom tienidiel sa dá v priestore vytvoriť príjemnejšie osvetlenie pre rôzne činnosti, ako sú napr. kancelárske práce. Počas letných mesiacov sa zase dá ušetriť na nákladoch chladenia. Ceny exteriérového tienenia sa líšia v závislosti od typu, materiálu a rozmerov samotného tienenia. Za rolety, siete proti hmyzu, markízy alebo žalúzie zaplatíte 33 až 220 EUR/m2. Pevné tienenie, ako sú pergoly a bioklimatické pergoly, je však drahšie. Svetlolam vás bude stáť v rozmedzí 200 až 300 EUR/m2. Poraďte sa so svojim architektom, ktoré tienenie sa najlepšie hodí do vášho domu.
Komu zveriť výrobu alebo obstaranie exteriérového tienenia? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom exteriérového tienenia vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.
Vaše množstvo
jednotka
Orientačná cena
Vaša cena
Cena za zosilnené bezpečnostné žalúzie
Cena za drevené okenice. Cena drevených okeníc. Cena za drevené smrkové okenice s pevnými lamelami, kompletná montáž. Cena za veľkosť okna o rozmeroch 80 x 120 cm.
Cena za drevené okenice. Cena drevených okeníc. Cena za drevené smrkové okenice s pohyblivými lamelami, kompletná montáž. Cena za veľkosť okna o rozmeroch 80 x 120 cm.
Cena za hliníkovéokenice. Cena za hliníkové okenice. Cena za hliníkové okenice s pevnými lamelami štandardnej farby RAL vrátane montáže. Cena za veľkosť okna o rozmeroch 80 x 120 cm.
Cena za hliníkovéokenice. Cena za hliníkové okenice. Cena za hliníkové okenice s pohyblivými lamelami štandardnej farby RAL vrátane montáže. Cena za veľkosť okna o rozmeroch 80 x 120 cm.
Cena za montáž podomietkových žalúzií.
Cena za plastové okenice. Cena plastové okeníc. Cena za plastové s pevnými lamelami, kompletná montáž. Cena za veľkosť okna o rozmeroch 80 x 120 cm.
Cena za plastové okenice. Cena PVC okeníc. Cena za plastové s pohyblivými lamelami, kompletná montáž. Cena za veľkosť okna o rozmeroch 80 x 120 cm.
Cena za podomietkové rolety. Cena podomietkových roliet. Cena za podomietkové rolety spolu s tepelnoizolačným ALU boxom a klasickými ALU lamelami do šírky 40 mm, ručné ovládanie popruhov. Cena za žalúzie spolu s inštaláciou.
Cena za podomietkové žalúzie. Cena podomietkových žalúzií. Cena za podomietkové žalúzie, spolu s izolovanými ALU boxami a klasickými ALU lamelami do šírky 40 mm, ručné ovládanie popruhov.
Cena motora pre žalúzie alebo rolety, bez ovládania a spínača.
Moderné trendy bývania určujú veľké zasklené plochy. Ukázalo sa, že denné svetlo má priaznivý vplyv na našu pohodu. Veľké okná však predstavujú dvojitý problém. Na jednej strane strácame v zime veľké množstvo energie cez sklenené povrchy, čo je čiastočne kompenzované solárnymi príplatkami. Ten sa však stáva problémom v lete, keď je príliš veľa tepla a miestnosť sa začína prehrievať. Tomu možno čiastočne zabrániť dobre premysleným návrhom architektúry. Pri správne dimenzovaných oknách s dobre premyslenou orientáciou, konzolovými časťami budovy, ktoré na ne vrhajú letný tieň, a pri vonkajšej terénnej úprave sa dá vyhnúť problémom s prehriatím. Prehrievanie, oslnenie a blokovanie nežiaducich pohľadov je však možné vyriešiť vnútornými alebo vonkajšími žalúziami, ale vonkajšie žalúzie sú oveľa účinnejšie, pretože zachytávajú slnečné žiarenie pred miestnosťou. Existuje mnoho typov vonkajších žalúzií: žalúzie, rolety, markízy, markízy, pergoly, siete proti komárom a slnečníky. Niektoré žalúzie sú pevné, iné pohyblivé. Môžete ich nastaviť ručne alebo zvážiť elektrický pohon pre žalúzie. V spojení s inteligentnými systémami sa žalúzie môžu tiež automaticky prispôsobiť slnečnej ceste.
Ak neviete, ktoré tienenie si vybrať, navštívte predajne tienidiel. Na trhu je veľa dodávateľov tienení, ktorí ponúkajú všetky typy tienení rôznej kvality a rôznych cien. Najprv zvážte, na aký účel potrebujete tienenie. Iba chcete zatieniť interiér, chcete pevné alebo pohyblivé žalúzie? Je tiež dôležité, s akým cenovým rozpätím flirtujete. Na portáli daibau.sk môžete porovnávať mnohých poskytovateľov vonkajších žalúzií. Skontrolujte fotografie vykonanej práce a názory predchádzajúcich zákazníkov. Vybraným dodávateľom môžete ľahko poslať dopyt a dostanete niekoľko ponúk, ktoré si môžete navzájom porovnať. Toto je najjednoduchší spôsob, ako nájsť vonkajšie žalúzie, ktoré vám vyhovujú.
Žalúzie sú najbežnejšie vonkajšie tienenie. Bránia prehrievaniu a nežiadúcim výhľadom na izbu. Vonkajšie žalúzie sú tiež vynikajúcou ochranou proti vetru, dažďu a dokonca aj vlámaniu. Ponúkajú tiež tepelnú ochranu, ktorá znižuje tepelné straty až o 25 % a zvukovú ochranu až o 10 dB. Môžete si vybrať žalúzie z PVC, hliníkové alebo drevené žalúzie. Montáž roliet je jednoduchá a rýchla. V závislosti od spôsobu inštalácie rozlišujeme:
Okenné rolety musia byť inštalované spolu s oknami, aby boli vhodné pre nové stavby alebo renovácie. Skrinka rolety je pripevnená priamo k rámu okna. Žalúzie tohto typu majú vysokú izoláciu a dobre chránia okno. Údržba a údržba sú jednoduché.
Najčastejšie používanými žalúziami sú žalúzie pred oknom, pretože ich možno nainštalovať aj neskôr, takže sú vhodné pre nové aj staré budovy. Takéto žalúzie budú viditeľné na fasáde, ale rozmanitý zdroj farieb a tvarov vám umožní vždy nájsť tie, ktoré zodpovedajú vzhľadu domu. Umožňujú plnú funkčnosť roliet: PVC alebo hliníkové lamely, ručné alebo automatické ovládanie a vstavané rolety proti hmyzu.
Skryté žalúzie sú najobľúbenejšie v moderných nových stavbách, pretože sú skryté pod omietkou, čo umožňuje čistý vzhľad fasády. Skrytá skriňa sa inštaluje do výklenku v okennom parapete alebo nad oknom, keď je nainštalovaná na vonkajšom okraji nosnej konštrukcie.
Šikmé žalúzie je možné použiť na zakrývanie nepravidelne tvarovaných okien s uhlom až 45°. Sú vhodné pre trojuholníkové okná, okrúhle okná, šesťuholníkové okná aj pre asymetrické okná. Pre väčšiu pevnosť sa používajú iba hliníkové rolety.
Žalúzie sú vhodné aj pre svetlíky. Svetlíky sú obzvlášť vystavené slnku, preto je nevyhnutné efektívne zatienenie. Žalúzie pre stre okná sú odolné proti dažďu a snehu.
Žalúzie je možné ovládať manuálne. Na tento účel sa používajú rôzne regulačné tyče pre rolety. Tienenie miestností sa dá uľahčiť pomocou elektrických žalúzií. To môže byť tiež spojené s inteligentným systémom, ktorý upraví tieňovanie podľa denného času alebo počasia.
Veľkou výhodou roliet je, že tiež poskytujú ochranu proti vlámaniu. Proti vlámaniu poskytujú bezpečnostné pružiny, uzamykací systém alebo špeciálne proti vlámaniu, ktoré znemožňujú zdvihnúť žalúzie zvonku.
Vonkajšie žalúzie sú najbežnejšie používané vonkajšie žalúzie. Žalúzie sú vyrobené z odolných hliníkových lamiel, ktoré umožňujú rôzne úrovne zatemnenia, sú pevné, odolné proti teplu a nečistotám, ľahko sa používajú a majú dlhú životnosť. Lamely šírky 50, 65, 80 mm alebo viac odrážajú slnečné žiarenie a udržiavajú teplo mimo budov. Žalúzie je možné používať na vonkajšej a vnútornej strane okien a tiež na zatváranie miestností, balkónov a terás. Môžu byť inštalované na povrch alebo ukryté v skrytých skriniach. Najodolnejšie slepé vodiace lišty sú vyrobené z drôtu a lacnejšie verzie majú tiež vodiace prvky z PVC alebo hliníka. Žalúzie sú ovládané káblom, pákovým ovládačom, pásom alebo elektrickým motorom. Rolety sú k dispozícii vo všetkých farbách RAL, čo vám umožňuje prispôsobiť vzhľad podľa vašich predstáv.
Predokenné rolety sú obľúbeným tieňom pre akúkoľvek konštrukciu. Poskytujú vynikajúcu ochranu proti teplu a zdôrazňujú povrchy okien. Hlavnou výhodou predokenných žalúzií je to, že sa dajú namontovať kedykoľvek, pretože je možná skrytá aj povrchová inštalácia.
Okenné rolety sa používajú hlavne na nové stavby, pretože sa inštalujú spolu s oknami a tvoria s nimi jediný prvok. Okenné rolety sú skryty, takže sú zvlášť vhodné pre moderné minimalistické fasády. Izolovaný okenný box je vhodný aj pre nízkoenergetické budovy. Integrované žalúzie je možné otvárať manuálne alebo pomocou elektromotora.
Najnovšie technológie umožňujú použitie žalúzií aj pre šikmé okná, ktoré sú populárne v modernej architektúre. K dispozícii sú žalúzie pre trojuholníkové okná, polygonálne okná a tiež asymetrické okná. Šikmé rolety je možné inštalovať pod omietku alebo na omietku. Môžu sa používať manuálne alebo s elektrickým motorom pre žalúzie.
Markízy sú samonosné rolety, ktorými sa chránime pred slnkom a dažďom. Z tohto dôvodu sa markízy najčastejšie používajú na terasy a balkóny. Markíza pozostáva z kazety, profilov, konzol a odolného akrylového plátna. Konštrukcia je vyrobená z ľahkého a odolného hliníka, ktorý je k dispozícii vo všetkých farbách podľa stupnice RAL. Otváracie markízy je možné vykonať ručne, ale najčastejšie sa ľudia rozhodnú pre elektrické markízy.
Klasické markízy sú najbežnejším typom markízy. Na rozdiel od semi-kazetových a kazetových markíz, plátno zasychá rýchlejšie, konštrukcia a údržba sú menej náročné a otváranie je veľmi ľahké. Cena je tiež priaznivá, ale klasická markíza je viac vystavená vlhkosti a je menej esteticky príjemná.
V markízach z polo kazety je plátno chránené v kazete a ramená zostávajú vonku. Pri čistení sa uistite, že je tovar suchý, inak by sa mohol formovať.
Kazetové markízy sú populárne v moderných konštrukciách vďaka svojmu čistému a elegantnému vzhľadu. V kazetových markízach sú látka a ramená zložené do krytu. Týmto spôsobom sú všetky prvky chránené pred počasím. Je však potrebné dbať na to, aby plátno zostalo suché, pretože na vlhkom plátne sa môže vytvárať pleseň.
Pri zvislých markízach môžu byť miestnosti chránené zo strany, čím sa zastaví tak slnko, ako aj vietor alebo nežiaduce výhľady.
Polkruhová markíza má trochu klasický vzhľad. Sme na nich zvyknutí najmä pred obchodmi a výkladmi. Polkruhové markízy môžu byť pevné alebo skladacie.
Sieťky proti komárom sú skvelým riešením, keď chceme mať v miestnosti čerstvý vzduch, ale zároveň zabrániť vstupu nepríjemného hmyzu. Sieťky proti komárom sa skladajú z PVC alebo hliníkového rámu vo všetkých farbách RAL a jemnej ochrannej sieťoviny zo sklenených vlákien. Existuje niekoľko druhov komárov. Niektoré sa dajú dodatočne vybaviť oknami, existujú však aj integrované siete proti komárom. Sieťky proti komárom sú užitočné pre bytové aj verejné budovy. Používajú sa najmä v miestnostiach s vyššou hygienou, ako sú kuchyne, kúpeľne, nemocnice alebo bary. Sieťky proti komárom majú pri správnom používaní dlhú životnosť a čistenie je mimoriadne ľahké.
Rolovacie siete proti komárom sú určené na častejšie otvory, ako sú dvere alebo okná s kvetmi. Ich výhodou je rýchle a ľahké otváranie a zatváranie. To je možné vykonať ručne pomocou lana, reťaze alebo elektrického pohonu. Sieťky proti komárom môžu byť dodatočne namontované alebo integrované do rámu okna.
Siete proti hmyzu pre okná nepomáhajú, ak sa hmyz vkráda do miestnosti dverami, ktoré často používame. Rolovacie siete proti komárom pre dvere poskytujú stopercentnú bariéru pre hmyz. Vďaka roletovému systému je moskytiéra rýchlo otvárateľná a uzatváracia, vďaka čomu je vhodná aj pre často používané dvere. Sieťky proti komárom sú priateľské aj pre deti a osoby so zdravotným postihnutím, pretože spodný vodič má výšku iba 3 mm.
Posuvné siete proti komárom sa používajú na veľké otvory. Môžu byť inštalované na panoramatické okná, v zime záhrady alebo prístupy na balkóny a terasy. Posuvné siete proti komárom môžu byť jednokrídlové, dvojkrídlové alebo trojkrídlové. Vďaka pevnému a stabilnému rámu nie sú potrebné vnútorné tyče, čo zaisťuje hladký výhľad moskytiérou. Posuvné siete proti komárom sa otvárajú ručne a môžete si tiež nainštalovať špeciálne rukoväte na otváranie nohou.
Skladané siete proti komárom sa používajú na väčšie panoramatické steny a balkónové dvere. Môžu byť jednoduché alebo dvojdielne. Pretože spodný vodič má výšku iba 4 mm, sú plyšové siete proti komárom vhodné aj pre pasáže bez prahu. Skladaná sieť proti komárom sa dá otvoriť vertikálne alebo horizontálne.
Siete komárov krídel sú určené predovšetkým pre otvory, ktorými často prechádzame. Napríklad: siete proti komárom na balkón alebo siete proti komárom na terase. Vďaka tenkým hliníkovým profilom je možné namontovať rolety alebo žalúzie. Rámy proti komárom sú k dispozícii vo všetkých farbách RAL. Vo väčšine prípadov sú krídlové siete proti komárom inštalované na vonkajšej strane dverí a otvárajú sa smerom von, ale je tiež možné inštalovať alebo vychyľovať siete proti komárom vo vnútri.
Pevné siete proti komárom sú najjednoduchšie a najdostupnejšie. Môžu byť nainštalované v ľubovoľnom okne. Sú určené predovšetkým pre otvory, cez ktoré nepotrebujeme prístup. Sieťky proti komárom môžu byť inštalované natrvalo a väčšina návrhov umožňuje ich odpojenie.
Integrované siete proti komárom sú skryté v ráme okna. V zloženej polohe sú úplne neviditeľné, ale môžu pracovať súčasne s rôznymi odtieňmi. Nevýhodou vstavaných sietí proti komárom je to, že sa musia poskytovať spolu s oknami, takže sú vhodné na renovácie alebo nové stavby.
Pergoly pre terasy boli vždy obľúbeným domovým doplnkom, ktorý umožňuje používanie terás v horúcich letných mesiacoch. Pergoly sú voľne stojace konštrukcie, ktoré chránia pred slnkom, dažďom alebo silným vetrom. Poznáme drevené pergoly, oceľové pergoly a moderné hliníkové pergoly. Strecha pre pergoly môže byť pevná, plachtová, zelená, vyrobená z pevných lamiel alebo pohyblivých lamiel. Pohyblivé lamely umožňujú nastavenie optimálneho tieňa v extrémnej polohe, ako aj premenu na nepriepustnú strechu. V spojení s inteligentným systémom a elektrickým pergolovým motorom môže zatienenie nasledovať slnko. Najväčšou výhodou pergol je ich sila, pretože sú tiež odolné proti vetru hurikánu.
Brisoly sú pevné odtiene okien, balkónov alebo terás. Sú obľúbeným doplnkom moderných budov, pretože majú estetický vzhľad a poskytujú dostatočné zatienenie. V závislosti od orientácie lamiel existujú vertikálne a horizontálne slnečné clony. Hliníkové slnečné clony sú najbežnejšie a drevené slnečné clony sa používajú aj na záhradách a súkromných budovách, ale vyžadujú trochu viac údržby. Slnečné clony sa dajú pripevniť a spolu s elektrickým motorom sa používajú aj pohyblivé prísavky.
Inštalácia vonkajších žalúzií sa uskutočňuje dvoma spôsobmi. Integrované žalúzie sú inštalované spolu s oknami, takže tieto systémy sú vhodné iba na renovácie a nové stavby. K dispozícii sú integrované žalúzie, integrované žalúzie a siete proti komárom. Zostávajúce vonkajšie žalúzie môžu byť namontované neskôr na okenný alebo dverový rám alebo priamo do steny nad otvorom. Pred inštaláciou získa inštalátor žalúzií presné rozmery, na základe ktorých sú žalúzie vyrobené. V prípade záhybov a žalúzií je potrebné odobrať vnútornú šírku skla a pri sieťkach proti komárom na valcoch vonkajší rozmer medzi stenami. Inštalácia žalúzií môže byť vykonaná za pár hodín.
Vonkajšie žalúzie sú pod veľkým úderom slnka, vetra, dažďa. Poruchy môžu byť tiež spôsobené nesprávnym zaobchádzaním so žalúziami alebo nesprávnou údržbou. Časté používanie môže poškodiť mechanizmy a opotrebovať materiály. Väčšina očných tieňov má dlhú životnosť, môže však dôjsť k poškodeniu a poškodeniu. V takom prípade najskôr zistite, či je vhodnejšie opraviť žalúzie alebo kúpiť nové. Výmena koľajníc alebo latiek je omnoho lacnejšia ako nákup úplne nového systému. Väčšina technikov roliet ponúka aj opravy žalúzií, opravy žalúzií, opravy markíz a opravy komárov a iných žalúzií.
daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom
Opravit okenice
Okenica sa nedaju zavriet do ramov okien. 450 € do 750 €
Hliníkové vonkajšie žalúzie na 2x okno veľkosti cca 196x150 cm
Potrebujem vonkajšie hliníkové žalúzie s elektronickým ovládaním. 1350 € do 2250 €
Vonkajšie hliníkové žalúzie na rodinný dom
Potrebujeme exteriérové hliníkové žalúzie na poschodový rodinný dom.
170 x 145 cm + 80 x 230 cm = balkónové 2-krídlové okno + balkónové dvere170 x 145 cm + 80 x 230 cm = balkónové 2- krídlové okno + balkónové dvere.
2250 € do 3750 €
Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.