Cena zimnej záhrady, zasklenie terasy alebo balkóna je závislá od jej veľkosti, typu konštrukcie, kvality skla, tienenia a samozrejme od dodávateľa. Zimné záhrady sú 90 % zo skla, čo znamená, že výber kvality skla zohráva dôležitú úlohu, pretože významne ovplyvňuje cenu záhrady. Zimnú záhradu môžeme taktiež využiť ako zdroj energie pre tepelné čerpadlo a s ním vykurovať dom, a tým výrazne znížiť náklady na ohrev. Cena za dodávku a montáž najlacnejšej zimnej záhrady z PVC profilov s fixnými sklami, sa pohybuje okolo 600 až 900 EUR/m2. Za kvalitnejšie prevedenie z hliníkových profilov a lepšieho skla zaplatíte 800 až 1100 EUR/m2. Dodacie lehoty sa pohybujú medzi dvoma týždňami až tromi mesiacmi. Závisí to od toho, či budete objednávať od slovenského alebo zahraničného dodávateľa.
Komu zveriť realizáciu zimnej záhrady? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným realizátoromm zimných záhrad vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.
Vaše množstvo
jednotka
Orientačná cena
Vaša cena
Cena za výstavbu jednoduchej zimnej záhrady s fixnými oknami a PVC profilmi. Cena zimnej záhrady s montážou.
Cena za výstavbu jednoduchej zimnej záhrady s fixnými sklenenými a PVC profilmi a sklenenou strechou. Cena zimnej záhrady s montážou.
Cena za vysoko kvalitnú výrobu zimnej záhrady s posuvnými sklami a PVC-ALU profilmi a sklenenou strechou. Cena zimnej záhrady s montážou.
Cena za drevenú zimnú záhradu, komplet. Cena drevenej zimnej záhrady. Cena zimnej záhrady z dubového dreva a skla s tepelnej vodivosti U = 1,1 W / m2K bez presklenej strechy. Cena za dodávku a montáž drevenej zimnej záhrady za m2 podlahovej plochy.
Cena za hliníkovú zimnú záhradu, komplet. Cena hliníkovej zimnej záhrady. Cena za drevenú zimnú záhradu vyrobenú z hliníkových profilov a skla s tepelnou vodivosťou U = 1,1 W / m2K bez zasklenej strechy. Cena za dodávku a montáž drevenej zimnej záhrady za m2 podlahovej plochy.
Zimná záhrada je existujúci priestor (balkón, terasa) vo vašom dome alebo to je prístavba k domu, ktorá má jednu alebo viac stien takmer úplne zasklených. To umožňuje, aby do miestnosti prenikalo veľké množstvo prirodzeného svetla, odtiaľ pochádza aj názov zimná záhrada. Zimná záhrada ponúka spôsob, ako tráviť čas vonku (alebo takmer vonku) bez obáv z hmyzu, škodcov, vlhkosti, nečistôt alebo vystavenia nepriaznivým poveternostným podmienkam. Zimnou záhradou môže byť krytá terasa alebo veranda, zasklený balkón alebo prístavba k domu. Zimná záhrada môže byť tiež samostatne stojaca budova, ktorá nie je súčasťou vášho domu.
Zimné záhrady boli bežné v starších meštianskych domoch a vilách, pretože umožňovali ľuďom v zime tráviť čas na slnečnom svetle, ale bez nebezpečenstva mrazu a iných nepríjemností. Pretože ľudia potrebujú veľa vitamínu D pre zdravie, musíme sa snažiť, že sme každý deň vystavení určitému množstvu slnečného žiarenia. V lete, keď je už príjemné počasie aj vonkajšie teploty, sa toho dá dosiahnuť pomerne ľahko. V zime, keď je vonku mráz alebo veľmi chladno, je ťažké dosiahnuť dostatočné vystavenie sa slnku, pretože aj keď sme veľa vonku, kvôli chladu sme zvyčajne oblečení až po krk a aj slniečka je menej. Okrem toho žijeme vo svete, kde trávime viac času vo vnútri pri počítačoch ako kedykoľvek predtým. Zimné záhrady sú preto čoraz populárnejšie.
Pokiaľ si zimnú záhradu staviate ako prístavbu k vášmu domu, technicky stále nepatrí k obytným priestorom, ale sú považované za doplnkové priestory ako balkón, terasa a pod. Ak ju však chcete zahrnúť do obytných priestorov, musíte ju jednoducho pripojiť k systému ústredného kúrenia alebo ku klimatizácii vášho domu. Musí mať určitú formu regulácie teploty, ktorá môže pomôcť prekonať vonkajšie poveternostné podmienky. Je tiež dobré mať v zimnej záhrade v slnkom osvetlenej miestnosti elektrické zásuvky (zásuvky, vypínače).
Problémy s prehrievaním v lete a nadmerným ochladením v zime, ako aj s hromadením kondenzátu, ktoré väčšina ľudí považuje za nevýhodu zimných záhrad, sa vyskytujú iba v zle navrhnutých a nekvalitných prevedeniach. S pokrokom v technológiách a materiáloch je teraz možné vytvoriť zimné záhrady, ktoré sú energeticky efektívne zimné záhrady a sú dobrou investíciou z hľadiska udržateľnosti. Počas prechodného obdobia môže zimná záhrada pomôcť vykurovať priestory bez použitia vykurovacieho systému. Ak je zimná záhrada správne nastavená a správne zasklená, zatienená a vetraná, môže nám pomôcť znížiť náklady na vykurovanie o 20 percent a viac.
Napriek mnohým výhodám moderných zimných záhrad a ich prispeniu ku kvalite bývania si ich pri stavbe domu vyberie len veľmi málo ľudí. Realizácia s novou výstavbou je podstatne ľahšia a vyžaduje menšie stavebné úpravy. U nás sa väčšina rozhodne pre zimnú záhradu až neskôr. V určitých prípadoch sa ukáže, že zimnú záhradu nie je možné resp. sa ju neodporúča pripojiť k existujúcej stavbe. Je mimoriadne dôležité, aby ste sa vopred poradili s odborníkom.
Či už je zimná záhrada navrhnutá ako rozšírenie našich obytných priestorov alebo ako samostatná jednotka, musí byť navrhnutá tak, aby bola esteticky integrovaná do celku a energeticky efektívna. Odporúčame vám umiestniť zimnú záhradu vedľa obývacích izieb, kde trávite veľa času počas dňa. Menej vhodné je umiestniť zimnú záhradu vedľa spálne alebo detskej izby. Je veľmi dôležité zvoliť správne miesto - zvoľte juhovýchodné alebo juhozápadné umiestnenie (na južnej strane bude nadmerne vyhrievaná a miestnosť by mala byť následne ochladzovaná). Dávajte pozor, aby ste zimnú záhradu neumiestňovali do drsného prostredia, napríklad k ceste. Ak to je jediná možnosť kam zimnú záhradu umiestniť musíte zvoliť zvukotesné sklo, ktoré však zvýši náklady na realizáciu. Správne umiestnenie zimnej záhrady nám môže pomôcť ušetriť na nákladoch na kúrenie. Ak je zimná záhrada vystavená slnku napr. na pasívne zachytávanie slnečnej energie alebo tepla môže slúžiť najmenej 5 hodín denne (bez tieňa stromov alebo susedných budov).
Starostlivosť o dobrý základ zimnej záhrady je povinná. Zaisťujú, aby bola zimná záhrada stabilná a bezpečná. Na hospodárnosť a životnosť zimnej záhrady má veľký vplyv aj správne prevedenie spojov záhrady s fasádou domu. zabránime tak tepelným mostom (miestam výrazne zvýšeného prenosu tepla). Dobre vykonaným spojom zabránime aj nežiaducej kondenzácii. Sklo sa preto nebude rosiť a navyše bude pobyt v zimnej záhrade odolný, energeticky nenáročný a príjemný.
Ak sa postaráme o správne vetranie a zatienenie zimnej záhrady, môžeme sa vyhnúť klimatizácii. Výberom dobrého tepelnoizolačného zasklenia zabránime prehriatiu skla. Sklo preto musí mať minimálne dve, ešte lepšie tri vrstvy, nesmieme však zabúdať ani na kvalitné rolety. Na steny zimnej záhrady je najvhodnejší výber vonkajších žalúzií. Sklenenú strechu najlepšie chránia kvalitné strešné markízy. Pre markízy existujú kvalitné materiály, ktoré odrážajú viac ako 90% slnečnej energie. Najlepšie sa zimná záhrada vyhrieva kombináciou podlahového a konvektorového kúrenia, ktoré fúka teplý vzduch priamo pri stenách. Nevýhodou kúrenia pomocou radiátorov je, že zaberajú veľa miesta. Podľa veľkosti zimnej záhrady a počtu ľudí, ktorí ju budú využívať, volíme najvhodnejšiu prírodnú alebo nevyhnutnú metódu vetrania.
Jedným z najdôležitejších rozhodnutí, s ktorými sa stretnete pri stavbe vašej zimnej záhrady, je to, či je lepšie objednať si modulárnu / zmontovanú zimnú záhradu od rôznych domácich a zahraničných poskytovateľov alebo si objednať výrobu od miestneho dodávateľa. Máte niekoľko možností. Môžete si kúpiť hotovú zimnú záhradu a sami si ju nainštalovať na svoju terasu alebo priestor vedľa domu. Ďalšou možnosťou je nechať tím profesionálne vyškolených dodávateľov nainštalovať zimnú záhradu, ktorú kúpite od jedného poskytovateľa. Treťou možnosťou je kúpa vašej zimnej záhrady v obchode resp. nakupujete a inštaláciu organizujete osobitne a na to si najmete špecializovaného dodávateľa. Všetko závisí od veľkosti, materiálu, spôsobu výroby ... Ceny zimných záhrad na mieru môžu byť veľmi vysoké. Poskytovateľmi takýchto zimných záhrad sú väčšinou spoločnosti, ktoré vedia, akú majú hodnotu. Postarajú sa o všetko, čo potrebujete, a pre vás to bude príjemný zážitok bez stresu a so skvelým konečným výsledkom, s ktorým môžete byť spokojní. Nie je to však vaša jediná voľba. Menšie zimné záhrady si môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch a sami si ich nainštalovať. Ak sa vydáte cestou kutilstva alebo sa rozhodnete pre modulárnu zimnú záhradu vyrobenú v továrni a prenajmete si iba montáž zimnej záhrady, utratíte oveľa menej peňazí, než keby ste si najali spoločnosť alebo dodávateľa, aby to všetko urobil za vás. Ak ste vášnivým staviteľom a ste si istí, že si sami postavíte niečo, pod čím bude vaša rodina bezpečne žiť, potom rozhodne choďte do toho! Nie je dôvod to neskúsiť, no nezabudnite, že s tým bude mať veľa stresu. Odporúčame vám, či už sa rozhodnete ísť kutilskou cestou alebo si objednáte profesionálnu montáž zimnej záhrady, nechať si poradiť od staviteľa, architekta resp. ďalšia odborná pomoc, ktorá vás prevedie celým procesom. Nech skontrolujú únosnosť pôdy a určia, či je vhodná na základy atď. Pred začatím prác si nechajte poradiť od odborníka a pripravte sa na projekt. Po dokončení práce nechajte odborníka opätovne preskúmať vašu realizáciu a skontrolujte, či nedošlo k žiadnym štrukturálnym alebo iným poškodeniam a nezrovnalostiam, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť vašej zimnej záhrady. Bolo by naozaj bolestivé zrušiť resp. opraviť niečo, čo ste vytvorili, ale lepšie ako to, že by ste žili pod strechou, ktorá nie je bezpečná.
Ak si ju chcete urobiť sami, držíme vám palce. Je to možné, ale nie je to jednoduché a ľahké. Na internete nájdete veľa bezplatných plánov a návodov od tých, ktorí si vytvorili vlastné zimné záhrady, aj keď určite nie sú dokonalé, takže ich berte s rezervou. Budete si musieť dokúpiť všetky potrebné materiály, vlastné náradie, sklo, podstavce, vybaviť všetky potrebné povolenia. Zároveň sa musíte ubezpečiť, že máte vedomosti o vybudovaní spoľahlivého a funkčného zariadenia pre svoju rodinu. Nepodceňujte otázku bezpečnosti, preto si vezmite všetok čas pre to, aby ste vytvorili a zariadili zimnú záhradu.
Môžete si kúpiť montovanú zimnú záhradu, čo je v podstate súprava, ktorú poskytovateľ doručí k vám domov. V týchto súpravách nájdete sklenené panely, drevené podlahové krytiny, kovové časti strešných krytín ... a vlastne všetko, čo potrebujete. Toto je kutilská metóda, ale s hotovými kúskami a návodmi. Správna inštalácia vám bude trvať niekoľko dní, najmä oprava a výroba základu. Upozorňujeme, že nie všetky súpravy obsahujú základy a podlahové krytiny. Ak sa rozhodnete pre montovanú zimnú záhradu, nestalo sa nič zlé - mnohé sú navrhnuté tak, aby vydržali päťdesiat a viac rokov. Sklo je tiež všeobecne veľmi vysokej kvality. Žiadny poskytovateľ nechce vrátenie peňazí za svoje výrobky, preto sa všemožne usiluje o to, aby ste uspeli už na prvýkrát.
Zimnú záhradu tvoria sklenené steny a strop a jej nosná konštrukcia môže byť vyrobená z profilov z PVC, hliníka alebo dreva. Sklo na stenách je zvyčajne reflexné, čo umožňuje rôzne úrovne priepustnosti slnečnej energie. Sklo na streche musí byť pre väčšiu bezpečnosť odolné, viacvrstvovo lepená s tvrdeným / kaleným povrchovým spracovaním.
Pri kúpe zimnej záhrady sa stretnete s mnohými problémami, ktoré je potrebné dobre premyslieť, a budete musieť urobiť veľa rozhodnutí súčasne. Preto sme pripravili podrobné pokyny, ktoré vám s tým pomôžu. Vybudovanie zimnej záhrady môže byť dosť veľkým projektom, v rámci ktorého musia dodávatelia získať prístup k vášmu majetku na niekoľko dní, niekedy aj týždňov. Preto je dôležité, aby ste svoj proces naplánovali opatrne, aby ste mohli zahájiť projekt s čo najmenším stresom.
Uistite sa, že ste dostali aspoň tri ponuky. Ak je to možné, rozhodnite sa pre poskytovateľa odporúčaného priateľom alebo členom rodiny, alebo vyhľadajte miestneho dôveryhodného predajcu, ktorý vám pomôže s realizáciou vášho plánu. Pomôcť vám môže webový portál DaiBau, kde nájdete miestnych, dôveryhodných umelcov s referenciami a hodnoteniami od minulých používateľov.
Jasne definujte, na čo chcete zimnú záhradu použiť, ale buďte flexibilní pri rôznych druhoch zimných záhrad, dizajnoch a materiáloch - možno vás prekvapí, čo všetko je k dispozícii. Podľa našich skúseností sa veľa ľudí rozhodne pre zimnú záhradu, ktorá je lepšie prístupná z domu alebo bytu, veľa ľudí sa tiež rozhodne pre väčšiu zimnú záhradu, ako sa pôvodne plánovalo. Alebo sa rozhodnú pre iný druh skla alebo materiálu, ako si pôvodne predstavovali. Stojí za to byť otvorený ohľadne týchto možností.
Celý proces od objednávky po realizáciu bude trvať niekoľko mesiacov (2–3). Dodacie lehoty pre komponenty sú okolo 6 - 7 týždňov, v prípade zložitejších projektov môžu byť dlhšie. Samotná inštalácia resp. montáž však prebehne rýchlo, zvyčajne do dvoch dní. Náročnejšia je predbežná príprava priestoru a podkladu na osadenie zimnej záhrady (základová doska, prechod do existujúcej stavby, poter, podlahová krytina a pod.). Investor sa musí o to postarať sám a pre každú fázu zabezpečiť generálneho dodávateľa alebo špecializovaného dodávateľa. Iba oni musia spolupracovať s firmou, ktorá dodá a zriadi zimnú záhradu, a dohodnúť sa na tom, ak treba pripraviť základ.
Pokiaľ je zimná záhrada súčasťou architektonického riešenia celého domu, pri jeho stavbe nie je potrebné špeciálne stavebné povolenie iba pre zimnú záhradu. V prípade umiestnenia vedľa existujúcej budovy je potrebné skontrolovať nariadenie o klasifikácii budov podľa zložitosti stavby. Pred samotnou výstavbou sa informujte na miestnom stavebnom úrade či od vás budú vyžadovať stavebné povolenie alebo im postačí len stavebné ohlásenie.
- Pre zimné záhrady menších rozmerov cca do 20m2, v takomto prípade postačí stavebné ohlásenie, pre ktoré si pravdepodobne budete musieť pripraviť len vizualizáciu zimnej záhrady alebo nákres, z ktorého bude jasne vidieť ako bude zimná záhrada vyzerať v nadväznosti na už existujúcu budovu.
- V prípade, že výstavba zimnej záhrady (akejkoľvek veľkosti) zasahuje do nosnej konštrukcie budovy, vedľa ktorej sa nachádza, je potrebné získať stavebné povolenie na rekonštrukciu existujúcej budovy. Ak sa budúca zimná záhrada nachádza v oblasti nárazníkového pásma hospodárskej a verejnej infraštruktúry alebo iného chráneného územia, vyžaduje sa súhlas príslušných orgánov.
daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom
Zasklenie terasy posuvným sklom
Potrebujeme zasklenie prednej strany terasy posuvným systémom na obe strany. Rozmer terasy š358cm x v164cm.
Bočná strana š65,9cm x v164cm so šikmým sklonom.
bočná strana š59,5cm x v162cm so šikmým sklonom. Fotky v prílohe.
6750 € do 11250 €
Uzavrieť altánok posúvnymi dverami
Potrebujeme uzavrieť altánok posuvnými drevenými dverami + vyrobiť rám na okno a zaskliť. Okno v dĺžke 280 cm , rozdeliť do troch rámov/ výška cca 80 cm/posúvne dvere v kombinácií s pevnou časťou v dlžke cca 320 cm/ výška max. cca 150cm. 4500 € do 7500 €
Zimná záhrada
Potrebujem majstra pre zimnú záhradu 5x6m. Vymena krokiev a montáž polykarbonátu. 9000 € do 15000 €
Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.