Pre oblasť

  Architekt, architektúra cena

  Koľko stoja služby architekta? Ak sa chystáte stavať novostavbu bežná cena architektonických služieb za celý projekt, za stavebné povolenie a realizáciu (koncepčný návrh, projektová dokumentácia na vybavenie stavebného povolenia, RP – realizačný projekt) sa pohybuje od 4 000 až do 15 000 EUR. Pri rozhodovaní, ktorý architekt je ten pravý, cena by nemala byť rozhodujúca. Ak dostanete lacnejšiu ponuku, odporúčame vám, aby ste boli opatrní, pretože architekt môže mať menej času na váš projekt a vaše želania. Cena sa Vám môže zdať zdať vysoká, ale musíte si uvedomiť, že dobrý plán vám ušetrí peniaze, ktoré budete môcť investovať do stavby domu podľa vašich želaní. Ceny za individuálne projekty na obytné domy sa pohybujúce okolo 1-2 % hodnoty investície. Typové projekty sú lacnejšie, ale prípadné zmeny, projekt rýchlo zdražia, zároveň vám nenechajú slobodu. Budete musieť robiť veľké kompromisy ohľadne domu, do ktorého veľa investujete a v ktorom môžete stráviť zvyšok svojho života. Cena projektu na rekonštrukciu bytu alebo rekonštrukciu podkrovia je závislá od veľkosti projektu a podrobností plánu. Cena projektovej dokumentácie sa pohybuje od 15 EUR/m2 až do 50 EUR/m2.

  Komu zveriť vypracovanie architektonického projektu? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným architektom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Náklady na projekt stavebného povolenia, projekt stavebného povolenia


  Projektová dokumentácia pre získanie stanovísk a získanie stavebného povolenia. Všetka dokumentácia na získanie stavebného povolenia, plány architektúry na získanie stavebného povolenia. Jedinečný architektonický projekt zahŕňa základný technický popis budovy, plán vonkajšieho usporiadania 1: 200 alebo väčší, pôdorys všetkých základov a podláh, pôdorys strechy a podstrešia, 2 rezy a všetky fasády budovy v mierke 1: 100. Zahŕňa všetky architektonické plány a nákresy potrebné pre získanie stavebného povolenia.

  1900.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/kus

  STREDNÁ CENA
  20000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Architekt, architektúra

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Vyhlásenie projektanta o mechanickej odolnosti a stabilite budovy

  Preskúmanie návrhov stavebné povolenie a vyhlásenie projektanta o mechanickej odolnosti a stabilite budovy. Vyhlásenie postačuje iba na získanie stavebného povolenia a nezahŕňa statický výpočet konštrukcie a plány stavebných konštrukcií, ktoré sa majú vykonať vo fáze projektu pre realizáciu stavby , projekt pre realizáciu stavby.


  kus

  €/kus

  Štúdia stavebnej fyziky pre realizáciu stavby

  Analýza plánov pre realizáciu stavby a výpočet stavebnej fyziky, overenie súladu s technickými usmerneniami a právnymi predpismi, príprava štúdie stavebnej fyziky, preukaz o energetickej náročnosti budovy


  kus

  €/kus

  Štúdia požiarnej bezpečnosti pre realizáciu stavby, bytový dom

  Analýza plánovpre realizáciu stavby, overenie súladu s technickým usmernením, -Požiarna bezpečnosť v budovách, návrh koncepcie požiarnej bezpečnosti, vyhlásenie o požiarnej bezpečnosti


  kus

  €/kus

  Štúdia ochrany proti hluku pre realizáciu stavby, menej náročnú budovu

  Analýza plánov pre realizáciu stavby, overovanie súladu s technickými usmerneniami, príprava štúdie ochrany proti hluku


  kus

  €/kus

  Unikátny koncepčný architektonický návrh obytného domu, koncepčný návrh pre získanie projektových podmienok

  Jedinečný koncepčný návrh architektúry zahŕňa analýzu územného plánu a jeho obmedzenia, technický popis projektu, získanie projektových podmienok a východiskových bodov pre projektovanie, koncepčné plány pôdorysov, prierezov a fasád v mierke 1: 100


  kus

  €/kus

  Architektonické plány a technické výkresy pre získanie stavebného povolenia

  Jedinečný projekt architektúry pre stavebné povolenie zahŕňa základný technický popis budovy, návrh vonkajšieho usporiadania 1: 200 alebo väčší, pôdorys základov a všetkých poschodí, pôdorys podstrešia a strechy, 2 rezy a všetky fasády budovy v mierke 1: 100. Zahŕňa všetky architektonické plány a nákresy, ktoré sú potrebné na získanie stavebného povolenia.


  kus

  €/kus

  Dokumentácia pre stavebné povolenie

  Dokumentácia, projekt na získanie stavebného povolenia s vedúcim projektom, všetka potrebná dokumentácia a zodpovedné riadenie projektu až do získania stavebného povolenia.


  kus

  €/kus

  Ideový náčrt bytu

  Cena ideového nákresu bytu. Cena za ideový nákres bytu, spolu s pôdorysmi a rezmi 1: 100 a usporiadaním nábytku .


  m2

  €/m2

  Koncepčný návrh pre získanie SP

  Koncepčný návrh na získanie projektových a ďalších podmienok pre získanie stavebného povolenia. Unikátny plán architektúry s analýzou lokálnych údajov s dvomi koncepčnými vizualizáciami návrhu exteriéru a interiéru. Návrh sa zostavuje podľa želaní uvedených v zadaní projektu od investora.


  kus

  €/kus

  Kontrola a podpora projektanta

  5 návštev na stavenisku pri hlavných koordináciach a koordinácie s dodávateľmi. Vysvetlenie plánov dodávateľom a preskúmanie ponúk.


  kus

  €/kus

  Projekt pre stavebné povolenie

  Projekt pre stavebné povolenie, ktorý obsahuje architektonické plány s podrobnosťami, plán vonkajšieho usporiadania a prípojky, súpis stavebných remeselných prác, stavebných konštrukcií, projekt elektroinštalácií a projekt TZB.


  kus

  €/kus

  Zmena účelu použitia

  Cena za zmenu účelu využitia. Zmena účelu využitia z obchodných priestorov na reštauráciu alebo bar. Cena za vedenie procesu zmeny účelu, získanie súhlasu a získanie stavebného povolenia na zmenu účelu.


  kus

  €/kus

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Projekt pre stavebné povolenie


  Koľko stojí stavebné povolenie? Náklady, resp. cena stavebného povolenia závisia od veľkosti objektu...

  Skontrolovať tiež: Projekt pre stavebné povolenie cena

  Realizačný projekt


  Koľko stojí realizačný projekt? Cena realizačného projektu závisí od veľkosti objektu, zložitosti k...

  Skontrolovať tiež: Realizačný projekt cena

  Legalizácia stavby


  Koľko stojí legalizácia čiernej stavby? Cena legalizácie domu závisí predovšetkým od veľkosti budovy...

  Skontrolovať tiež: Legalizácia stavby cena

  Urbanizmus a územné plánovanie


  Koľko stojí urbanistický návrh a územné plánovanie? Urbanistický návrh je komplexný plán, ktorý si v...

  Skontrolovať tiež: Urbanizmus a územné plánovanie cena

  Poradenstvo a legislatíva


  Koľko stojí stavebné poradenstvo? Výstavba je zložitý proces, preto sa odporúča využiť služby skúsen...

  Skontrolovať tiež: Poradenstvo a legislatíva cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Architekt, architektúra - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Prečo osloviť architekta?

  Architekt počúva želania klienta. V tom mu pomáha jeho odbornosť a predchádzajúce skúsenosti.
  Architekt počúva želania klienta. V tom mu pomáha jeho odbornosť a predchádzajúce skúsenosti.

  Keď sa rozhodnete osloviť architekta, znamená to o niečo väčšiu počiatočnú investíciu, no ušetrí vám to veľa neskorších starostí a predovšetkým náklady. Cesta k vášmu cieľu (rekonštrukcia alebo výstavba bytu, domu, kancelárskych priestorov ...) je bez architekta oveľa ťažšia a konečný výsledok sa zvyčajne líši od toho, čo ste chceli na začiatku. Úlohou architekta je správne Vás sprevádzať projektom, zohľadniť vaše preferencie, prísť s novými nápadmi, poukázať na potenciálne prekážky a priestorové obmedzenia. Architekt je odborník, ktorý sa každý deň stretáva s projektmi životného prostredia a má veľa skúseností a znalostí, aby mohol správne priblížiť konkrétnu situáciu.

  Vďaka odbornosti zabezpečuje, aby sa nápady prenášali najskôr na papier a potom z nakreslených plánov prišlo až po konečnú realizáciu. Od samého začiatku predpokladá čo najviac detailov a neskôr ich koordinuje podľa požiadaviek projektu.

  Architekt usiluje o funkčné, moderné a estetické riešenia. Na základe vašich prianí a požiadaviek na priestor správne umiestnite objektov do miestnosti, racionálne usporiadajte vnútorných priestorov, vyberie spolu s vami najvhodnejšie materiály, navrhne vybavenie, navrhne farby a ďalšie malé veci, ktoré sú potrebné na to, aby priestor alebo objekt fungoval ako premyslene navrhnutý a dokončený celok.

  2. Architekt a koordinátor všetkých zúčastnených

  Nepotrebujete architekta iba ako experta, ktorý vám pomôže zariadiť projektovú dokumentáciu, ale ako osobu, ktora Vás povedie správnym smerom a skoordinuje práce v správnom poradí.

  Úlohou architekta je plánovať interiér a exteriér, pristupovať k projektom s profesionálnym prístupom, ktorý vychádza z danej situácie a potrieb klienta. V prípade projektov vychádza zo základnej myšlienky, je si však vedomý, že samotný dobrý nápad nestačí - je dôležitá profesionálna realizácia projektu na všetkých úrovniach. Architekt počúva želania klienta a pomáha mu jeho odbornosť a predchádzajúce skúsenosti.

  Je to mylná predstava, že architekt musí iba predložiť nápad a náčrt plánov. Väčšina ľudí je presvedčená, že architekti trávia väčšinu času premýšľaním a navrhovaním, ale pravdou je, že trávia až trikrát viac času na stretnutiach s klientom, vyjednávaním s administratívou, inžiniermi, dodávateľmi ... pri dnešnom rýchlom tempe s organizáciou práce a riešenie postupov šetrí veľa zbytočných starostí a drahocenného času.

  Ako navrhovateľ projektu architekt starostlivo riadi a organizuje dielo od prvého návrhu po konečné dokončenie, predvída náklady a termíny, pretože architekt navrhuje koncepčné návrhy, ktoré neskôr tvoria základ pre vypracovanie a vykonanie stavebných prác. Pri plánovaní spolupracuje s ďalšími odborníkmi a spoluautormi a pri realizácii s vybranými subdodávateľmi.

  3. Ktorého architekta zvoliť?

  3.1. Kde nájsť architekta?

  Odporúčame, aby ste si našli na výber vhodného architekta čas. Dozviete sa o skúsenostiach priateľov a známych, ktorí už zrekonštruovali byty alebo postavili a spolupracovali s architektom. Architektov môžete vyhľadávať aj online. Jednou z možností je odoslanie vašej žiadosti na našej webovej stránke DaiBau a skúsení architekti Vás budú následne kontaktovať. Na našom portáli nájdete ich profily, kde nájdete aj recenzie a názory klientov, ktorí s nimi už spolupracovali. Pri predkladaní ponúk vždy skontrolujte, či je architekt (ak sa vyžaduje) licencovaný Architektonickou komorou. Predovšetkým sa pozrite na jeho doterajšiu prácu a získajte obraz o jeho práci a či sa zhoduje s vašim vkusom. Tiež sa uistite, že zvolený architekt nie je od Vás príliš ďaleko. To vám uľahčí a zrýchli prácu a komunikáciu.

  3.2. Ako si vybrať správneho architekta?

  Po výbere troch alebo viacerých potenciálnych architektov si dohodnite stretnutie s architektmi. Pre úspešný projekt a spokojnosť s konečným výsledkom je veľmi dôležité, ako dobre prebieha komunikácia medzi zúčastnenými stranami. Ak vám architekt venuje čas, predstavuje kvalitnú prácu a poskytuje vám kvalitné a dôkladné rady, skrátka na Vás urobí dobrý dojem, možnosť dobrej spolupráce a pozitívneho výsledku je skvelá. Predtým, ako pôjdete k architektovi, je tiež dobré získať informácie na stavebnom úrade aké sú stavebné obmedzenia a dovolenia vo Vašej lokalite. Architekt potom bude môcť prísť s podrobnejšou ponukou a porozprávať sa o obmedzeniach. Pripravte tiež zoznam svojich preferencií, životného štýlu, priestorov, ktoré potrebujete atď. Pri výbere architekta je samozrejme dôležitá aj jeho cena, nemala by však byť hlavným dôvodom Vášho rozhodnutia. Po konečnom rozhodnutí konkrétneho architekta je dôležité, aby ste uzavreli zmluvu, v ktorej sa jasne uvedie, čo pre vás vytvorí (druh dokumentácie), za akú cenu a kedy.

  3.3. Overenie architekta

  Pokiaľ potrebujete architekta na vypracovanie projektovej dokumentácie, musí mať príslušný diplom z Fakulty architektúry a autorizačné razítko, aby mohol vykonávať činnosti zodpovedného architekta.

  Nemusíte však hľadať autorizovaného architekta na navrhnutie interiérov alebo menších stavebných projektov, ktoré si nevyžadujú stavebné povolenie.

  4. Postup

  4.1 Porozumenie vašim želaniam

  Prvé stretnutia s architektom v jeho kancelárii alebo v mieste vášho domu, bytu, administrácie atď. budú venované zhromažďovaniu informácií o vašich želaniach, potrebách a vašej vízii. Bude sa tiež zaujímať o vaše každodenné zvyky, životný štýl a hodnoty. V prípade kancelárskych priestorov alebo zariadení sa bude zaujímať o obchodnú kultúru spoločnosti. Spočiatku to bude hĺbková zbierka informácií zameraná na pochopenie vašich cieľov a túžob.

  4.2 Pochopenie priestoru

  Pred projektovaním musí architekt tiež získať čo najviac informácií o vašej polohe, pozemku, existujúcom zariadení ... To zahŕňa získavanie prieskumných a iných podkladov, informácie o polohe, fotodokumentáciu polohy, priestoru atď. Architekt potom nakreslí priestor, ktorý slúži ako základ pre ďalšie plánovanie. Architekt tiež skontroluje, aké zákonné, miestne a stavebné predpisy je potrebné zohľadniť pri navrhovaní.

  4.3 Koncepčné náčrty, varianty

  Po získaní informácií nasleduje vypracovanie náčrtu nápadov alebo niekoľkých náčrtov vášho objektu. Architekt pri tom starostlivo zaistí, aby bol dizajn použiteľný, bezpečný a v súlade so všetkými predpismi, pričom zohľadní vaše želania a potreby. Nákres náčrtu je druh vízie vášho objektu.

  4.4 Koncepčný projekt

  Po výbere a potvrdení jednej z viac variant architekt pristúpi k podrobnejšiemu rozkresleniu návrhu a pripraví koncepčný projekt. Týmto projektom je možné získať súhlasy kompetentných dodávateľov na pripojenie inžinierskej siete.

  4.5 Projekt stavebného povolenia

  Ako už názov napovedá, jedná sa o projektovú dokumentáciu na získanie stavebného povolenia. Obsah projektovej dokumentácie musí byť špecifikovaný v podmienkach projektovej dokumentácie. Projekt na získanie stavebného povolenia musí okrem plánov obsahovať všetky základné informácie o mieste a plánovanom účele užívania objektu, ktoré sú zaznamenané v projektovej dokumentácii.

  Realizačný projekt obsahuje všetky informácie potrebné pre výstavbu a začatie používania zariadenia. Ide o podrobnejšie spracovanie všetkého, čo projekt stavebného povolenia už obsahuje. Plány realizačnej dokumentácie sú navrhnuté do takej miery a tak presne, aby boli užitočné na stavenisku. Iba na základe týchto plánov je možné vyhotoviť spoľahlivý súpis prác na získanie porovnateľných ponúk od dodávateľov.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Projekt pre 4 izbový dom

  Potrebujem projekt pre 4 izbový dom 110 m2, v obci Martovce. 3600 € do 6000 €

  ........

  Energetický certifikát, projekt domu. Výzva obnov dom č. 4

  Potrebujem energetický certifikát a projekt domu. Viac info osobne. 2970 € do 4950 €

  ........

  Architekt pre projekt domu

  Potrebujem architektu pre projekt domu. Všetko okolo stavby domu. Nemáme s tým skúsenosti, neviem, čo všetko budeme potrebovať. 3150 € do 5250 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Projekt bytu, cca 70 m2
  Architekt, architektúra, Liptovský Mikuláš

  2250 € do 3750 €

  Cena, Kompletny projekt k rekonstrukcii domu, 166 m2
  Architekt, architektúra, Kráľová pri Senci

  2700 € do 4500 €

  Cena, Naprojektovanie domu pred rekonštrukciou., 119,38 m2
  Architekt, architektúra, Siladice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Projekt pre stavebné povolenie pre mobilný dom a vŕtanú studňu, pozemok má tvar L a 753m2
  Architekt, architektúra, Rudník

  2250 € do 3750 €

  Cena, Porjekt a hrubá stavba drevenice z hranolov, 70 m2
  Architekt, architektúra, Veľká Ida

  38700 € do 64500 €

  Cena, Projekt pre stavbu domu, Po popise
  Architekt, architektúra, Košice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Projekt pre 4i bungalov, 139 m2
  Architekt, architektúra, Cestice

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projektová dokumentácia na CLT dom, 140 m2
  Architekt, architektúra, Zvolen

  4500 € do 7500 €

  Cena, Projekt severnej steny pre rekonštrukciu domu, 25-30 m2
  Architekt, architektúra, Zlaté Moravce

  2250 € do 3750 €

  Cena, Architekt projekt domu, Po popisu
  Architekt, architektúra, Poproč

  4500 € do 7500 €

  Cena, Projekt stavby, 6x10m 60m2
  Architekt, architektúra, Prestavlky

  2700 € do 4500 €

  Cena, Domy na kľúč, 250m2
  Architekt, architektúra, Predmier

  229500 € do 382500 €

  Cena, Potrebujeme vypracovať projektovu dokumentáciu na zateplenie RD, Dvojpodlažný RD. Plocha podlazia 98,5m2.
  Architekt, architektúra, Banská Bystrica

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt na rekonštrukciu dvoch balkonov, 10m2
  Architekt, architektúra, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Projekt domu , 128 m2
  Architekt, architektúra, Margecany

  3600 € do 6000 €

  Cena, Architekt - projekt pre prerábku starého domu, Po popise
  Architekt, architektúra, Prečín

  2250 € do 3750 €

  Cena, Architekt projekt prístavby izby k rodinnému domu, 40 m2
  Architekt, architektúra, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Projekt pre rekonštrukciu staršieho domu, strecha, cca 100m2
  Architekt, architektúra, Šaľa

  2700 € do 4500 €

  Cena, Projekt pre poschodovy pasívni dom, 80-120m2
  Architekt, architektúra, Limbach

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt záhradnej chaty/domu, 48 m2
  Architekt, architektúra, Horná Ves

  2250 € do 3750 €

  Cena, Zobytnění povaly v novostavbě, 20 m2
  Architekt, architektúra, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Projektovanie a poradenstvo pre výstavbu domu, 120m2
  Architekt, architektúra, Lysica

  3600 € do 6000 €

  Cena, Architekt, projekt pre montovany drevodom, 170 m2
  Architekt, architektúra, Brodské

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt pre kompletnú rekonštrukciu domu , 73 m2
  Architekt, architektúra, Bratislava

  3600 € do 6000 €

  Cena, Navrhnut a vypracovat projekt pre RD, rozloha pozemku cca 650m2
  Architekt, architektúra, Bojnice

  5850 € do 9750 €

  Cena, Architekt pre projekt pre nadstavbu a rekonštrukciu RD, 143 m2
  Architekt, architektúra, Hlohovec

  2250 € do 3750 €

  Cena, Architekt na rekonŝtrukciu domu v obci Hraniĉnè , 130m2
  Architekt, architektúra, Stará Ľubovňa

  3600 € do 6000 €

  Cena, Návrh, projektovú dokumentáciu na prístavbu k RD, prístavba - 20m2, garáž - 25 m2, zimná záhrada - 15 m2
  Architekt, architektúra, Bernolákovo

  2250 € do 3750 €

  Cena, Architekt pre projekt na prerábku chaty, po popise
  Architekt, architektúra, Košice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt pre rekonštrukciu starého domu, 160 m2
  Architekt, architektúra, Banská Bystrica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vybavenie povolení,prístupovej cesty,projekt,prípojky na dom, 150 m2
  Architekt, architektúra, Dlhá nad Oravou

  5400 € do 9000 €

  Cena, Vstup do rodinneho domu, predsien so sklenenymi prechod. dverami., 15-20
  Architekt, architektúra, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Projekt na opravu starého vidieckeho domu, 1 ks
  Architekt, architektúra, Orlov

  2250 € do 3750 €

  Cena, Architektu pre navrh rekonstrukcia chaty, 80m2
  Architekt, architektúra, Žiar nad Hronom

  1350 € do 2250 €

  Cena, Planik na rekonstrukciu stareho domu s malymi zmenami a priblizny rozp, 140m2
  Architekt, architektúra, Dolný Hričov

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt bungalovu s rovnou strechou, L ko s dvoma presklennymi rohmi , 130 m2
  Architekt, architektúra, Žiar nad Hronom

  2700 € do 4500 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Architekt, architektúra?

  Architekt, architektúra cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  477+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Architekt, architektúra
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené