Pre oblasť

  Architekt, architektúra cena

  Koľko stoja služby architekta? Ak sa chystáte stavať novostavbu bežná cena architektonických služieb za celý projekt, za stavebné povolenie a realizáciu (koncepčný návrh, projektová dokumentácia na vybavenie stavebného povolenia, RP – realizačný projekt) sa pohybuje od 4 000 až do 15 000 EUR. Pri rozhodovaní, ktorý architekt je ten pravý, cena by nemala byť rozhodujúca. Ak dostanete lacnejšiu ponuku, odporúčame vám, aby ste boli opatrní, pretože architekt môže mať menej času na váš projekt a vaše želania. Cena sa Vám môže zdať zdať vysoká, ale musíte si uvedomiť, že dobrý plán vám ušetrí peniaze, ktoré budete môcť investovať do stavby domu podľa vašich želaní. Ceny za individuálne projekty na obytné domy sa pohybujú okolo 1 - 2 % z hodnoty investície. Typové projekty sú lacnejšie, ale prípadné zmeny, projekt rýchlo zdražia, zároveň vám nenechajú slobodu. Budete musieť robiť veľké kompromisy ohľadne domu, do ktorého veľa investujete a v ktorom môžete stráviť zvyšok svojho života. Cena projektu na rekonštrukciu bytu alebo rekonštrukciu podkrovia je závislá od veľkosti projektu a podrobností plánu. Cena projektovej dokumentácie sa pohybuje od 15 EUR/m2 až do 50 EUR/m2.

  Komu zveriť vypracovanie architektonického projektu? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným architektom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Náklady na projekt stavebného povolenia, projekt stavebného povolenia


  Projektová dokumentácia pre získanie stanovísk a získanie stavebného povolenia. Všetka dokumentácia na získanie stavebného povolenia, plány architektúry na získanie stavebného povolenia. Jedinečný architektonický projekt zahŕňa základný technický popis budovy, plán vonkajšieho usporiadania 1: 200 alebo väčší, pôdorys všetkých základov a podláh, pôdorys strechy a podstrešia, 2 rezy a všetky fasády budovy v mierke 1: 100. Zahŕňa všetky architektonické plány a nákresy potrebné pre získanie stavebného povolenia.

  1900.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  3500.00 €/kus

  STREDNÁ CENA
  20000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Architekt, architektúra (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Vyhlásenie projektanta o mechanickej odolnosti a stabilite budovy

  Preskúmanie návrhov stavebné povolenie a vyhlásenie projektanta o mechanickej odolnosti a stabilite budovy. Vyhlásenie postačuje iba na získanie stavebného povolenia a nezahŕňa statický výpočet konštrukcie a plány stavebných konštrukcií, ktoré sa majú vykonať vo fáze projektu pre realizáciu stavby , projekt pre realizáciu stavby.


  kus

  €/kus

  Štúdia stavebnej fyziky pre realizáciu stavby

  Analýza plánov pre realizáciu stavby a výpočet stavebnej fyziky, overenie súladu s technickými usmerneniami a právnymi predpismi, príprava štúdie stavebnej fyziky, preukaz o energetickej náročnosti budovy


  kus

  €/kus

  Štúdia požiarnej bezpečnosti pre realizáciu stavby, bytový dom

  Analýza plánovpre realizáciu stavby, overenie súladu s technickým usmernením, -Požiarna bezpečnosť v budovách, návrh koncepcie požiarnej bezpečnosti, vyhlásenie o požiarnej bezpečnosti


  kus

  €/kus

  Štúdia ochrany proti hluku pre realizáciu stavby, menej náročnú budovu

  Analýza plánov pre realizáciu stavby, overovanie súladu s technickými usmerneniami, príprava štúdie ochrany proti hluku


  kus

  €/kus

  Unikátny koncepčný architektonický návrh obytného domu, koncepčný návrh pre získanie projektových podmienok

  Jedinečný koncepčný návrh architektúry zahŕňa analýzu územného plánu a jeho obmedzenia, technický popis projektu, získanie projektových podmienok a východiskových bodov pre projektovanie, koncepčné plány pôdorysov, prierezov a fasád v mierke 1: 100


  kus

  €/kus

  Architektonické plány a technické výkresy pre získanie stavebného povolenia

  Jedinečný projekt architektúry pre stavebné povolenie zahŕňa základný technický popis budovy, návrh vonkajšieho usporiadania 1: 200 alebo väčší, pôdorys základov a všetkých poschodí, pôdorys podstrešia a strechy, 2 rezy a všetky fasády budovy v mierke 1: 100. Zahŕňa všetky architektonické plány a nákresy, ktoré sú potrebné na získanie stavebného povolenia.


  kus

  €/kus

  Dokumentácia pre stavebné povolenie

  Dokumentácia, projekt na získanie stavebného povolenia s vedúcim projektom, všetka potrebná dokumentácia a zodpovedné riadenie projektu až do získania stavebného povolenia.


  kus

  €/kus

  Ideový náčrt bytu

  Cena ideového nákresu bytu. Cena za ideový nákres bytu, spolu s pôdorysmi a rezmi 1: 100 a usporiadaním nábytku .


  m2

  €/m2

  Koncepčný návrh pre získanie SP

  Koncepčný návrh na získanie projektových a ďalších podmienok pre získanie stavebného povolenia. Unikátny plán architektúry s analýzou lokálnych údajov s dvomi koncepčnými vizualizáciami návrhu exteriéru a interiéru. Návrh sa zostavuje podľa želaní uvedených v zadaní projektu od investora.


  kus

  €/kus

  Kontrola a podpora projektanta

  5 návštev na stavenisku pri hlavných koordináciach a koordinácie s dodávateľmi. Vysvetlenie plánov dodávateľom a preskúmanie ponúk.


  kus

  €/kus

  Projekt pre stavebné povolenie

  Projekt pre stavebné povolenie, ktorý obsahuje architektonické plány s podrobnosťami, plán vonkajšieho usporiadania a prípojky, súpis stavebných remeselných prác, stavebných konštrukcií, projekt elektroinštalácií a projekt TZB.


  kus

  €/kus

  Zmena účelu použitia

  Cena za zmenu účelu využitia. Zmena účelu využitia z obchodných priestorov na reštauráciu alebo bar. Cena za vedenie procesu zmeny účelu, získanie súhlasu a získanie stavebného povolenia na zmenu účelu.


  kus

  €/kus

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Projekt pre stavebné povolenie


  Koľko stojí stavebné povolenie? Náklady, resp. cena stavebného povolenia závisia od veľkosti objektu...

  Skontrolovať tiež: Projekt pre stavebné povolenie cena

  Realizačný projekt


  Koľko stojí realizačný projekt? Cena realizačného projektu závisí od veľkosti objektu, zložitosti k...

  Skontrolovať tiež: Realizačný projekt cena

  Legalizácia stavby


  Koľko stojí legalizácia čiernej stavby? Cena legalizácie domu závisí predovšetkým od veľkosti budovy...

  Skontrolovať tiež: Legalizácia stavby cena

  Urbanizmus a územné plánovanie


  Koľko stojí urbanistický návrh a územné plánovanie? Urbanistický návrh je komplexný plán, ktorý si v...

  Skontrolovať tiež: Urbanizmus a územné plánovanie cena

  Poradenstvo a legislatíva


  Koľko stojí stavebné poradenstvo? Výstavba je zložitý proces, preto sa odporúča využiť služby skúsen...

  Skontrolovať tiež: Poradenstvo a legislatíva cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Architekt, architektúra - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Prečo osloviť architekta?

  Architekt počúva želania klienta. V tom mu pomáha jeho odbornosť a predchádzajúce skúsenosti.
  Architekt počúva želania klienta. V tom mu pomáha jeho odbornosť a predchádzajúce skúsenosti.

  Keď sa rozhodnete osloviť architekta, znamená to o niečo väčšiu počiatočnú investíciu, no ušetrí vám to veľa neskorších starostí a predovšetkým náklady. Cesta k vášmu cieľu (rekonštrukcia alebo výstavba bytu, domu, kancelárskych priestorov ...) je bez architekta oveľa ťažšia a konečný výsledok sa zvyčajne líši od toho, čo ste chceli na začiatku. Úlohou architekta je správne Vás sprevádzať projektom, zohľadniť vaše preferencie, prísť s novými nápadmi, poukázať na potenciálne prekážky a priestorové obmedzenia. Architekt je odborník, ktorý sa každý deň stretáva s projektmi životného prostredia a má veľa skúseností a znalostí, aby mohol správne priblížiť konkrétnu situáciu.

  Vďaka odbornosti zabezpečuje, aby sa nápady prenášali najskôr na papier a potom z nakreslených plánov prišlo až po konečnú realizáciu. Od samého začiatku predpokladá čo najviac detailov a neskôr ich koordinuje podľa požiadaviek projektu.

  Architekt usiluje o funkčné, moderné a estetické riešenia. Na základe vašich prianí a požiadaviek na priestor správne umiestnite objektov do miestnosti, racionálne usporiadajte vnútorných priestorov, vyberie spolu s vami najvhodnejšie materiály, navrhne vybavenie, navrhne farby a ďalšie malé veci, ktoré sú potrebné na to, aby priestor alebo objekt fungoval ako premyslene navrhnutý a dokončený celok.

  2. Architekt a koordinátor všetkých zúčastnených

  Nepotrebujete architekta iba ako experta, ktorý vám pomôže zariadiť projektovú dokumentáciu, ale ako osobu, ktora Vás povedie správnym smerom a skoordinuje práce v správnom poradí.

  Úlohou architekta je plánovať interiér a exteriér, pristupovať k projektom s profesionálnym prístupom, ktorý vychádza z danej situácie a potrieb klienta. V prípade projektov vychádza zo základnej myšlienky, je si však vedomý, že samotný dobrý nápad nestačí - je dôležitá profesionálna realizácia projektu na všetkých úrovniach. Architekt počúva želania klienta a pomáha mu jeho odbornosť a predchádzajúce skúsenosti.

  Je to mylná predstava, že architekt musí iba predložiť nápad a náčrt plánov. Väčšina ľudí je presvedčená, že architekti trávia väčšinu času premýšľaním a navrhovaním, ale pravdou je, že trávia až trikrát viac času na stretnutiach s klientom, vyjednávaním s administratívou, inžiniermi, dodávateľmi ... pri dnešnom rýchlom tempe s organizáciou práce a riešenie postupov šetrí veľa zbytočných starostí a drahocenného času.

  Ako navrhovateľ projektu architekt starostlivo riadi a organizuje dielo od prvého návrhu po konečné dokončenie, predvída náklady a termíny, pretože architekt navrhuje koncepčné návrhy, ktoré neskôr tvoria základ pre vypracovanie a vykonanie stavebných prác. Pri plánovaní spolupracuje s ďalšími odborníkmi a spoluautormi a pri realizácii s vybranými subdodávateľmi.

  3. Ktorého architekta zvoliť?

  3.1. Kde nájsť architekta?

  Odporúčame, aby ste si našli na výber vhodného architekta čas. Dozviete sa o skúsenostiach priateľov a známych, ktorí už zrekonštruovali byty alebo postavili a spolupracovali s architektom. Architektov môžete vyhľadávať aj online. Jednou z možností je odoslanie vašej žiadosti na našej webovej stránke DaiBau a skúsení architekti Vás budú následne kontaktovať. Na našom portáli nájdete ich profily, kde nájdete aj recenzie a názory klientov, ktorí s nimi už spolupracovali. Pri predkladaní ponúk vždy skontrolujte, či je architekt (ak sa vyžaduje) licencovaný Architektonickou komorou. Predovšetkým sa pozrite na jeho doterajšiu prácu a získajte obraz o jeho práci a či sa zhoduje s vašim vkusom. Tiež sa uistite, že zvolený architekt nie je od Vás príliš ďaleko. To vám uľahčí a zrýchli prácu a komunikáciu.

  3.2. Ako si vybrať správneho architekta?

  Po výbere troch alebo viacerých potenciálnych architektov si dohodnite stretnutie s architektmi. Pre úspešný projekt a spokojnosť s konečným výsledkom je veľmi dôležité, ako dobre prebieha komunikácia medzi zúčastnenými stranami. Ak vám architekt venuje čas, predstavuje kvalitnú prácu a poskytuje vám kvalitné a dôkladné rady, skrátka na Vás urobí dobrý dojem, možnosť dobrej spolupráce a pozitívneho výsledku je skvelá. Predtým, ako pôjdete k architektovi, je tiež dobré získať informácie na stavebnom úrade aké sú stavebné obmedzenia a dovolenia vo Vašej lokalite. Architekt potom bude môcť prísť s podrobnejšou ponukou a porozprávať sa o obmedzeniach. Pripravte tiež zoznam svojich preferencií, životného štýlu, priestorov, ktoré potrebujete atď. Pri výbere architekta je samozrejme dôležitá aj jeho cena, nemala by však byť hlavným dôvodom Vášho rozhodnutia. Po konečnom rozhodnutí konkrétneho architekta je dôležité, aby ste uzavreli zmluvu, v ktorej sa jasne uvedie, čo pre vás vytvorí (druh dokumentácie), za akú cenu a kedy.

  3.3. Overenie architekta

  Pokiaľ potrebujete architekta na vypracovanie projektovej dokumentácie, musí mať príslušný diplom z Fakulty architektúry a autorizačné razítko, aby mohol vykonávať činnosti zodpovedného architekta.

  Nemusíte však hľadať autorizovaného architekta na navrhnutie interiérov alebo menších stavebných projektov, ktoré si nevyžadujú stavebné povolenie.

  4. Postup

  4.1 Porozumenie vašim želaniam

  Prvé stretnutia s architektom v jeho kancelárii alebo v mieste vášho domu, bytu, administrácie atď. budú venované zhromažďovaniu informácií o vašich želaniach, potrebách a vašej vízii. Bude sa tiež zaujímať o vaše každodenné zvyky, životný štýl a hodnoty. V prípade kancelárskych priestorov alebo zariadení sa bude zaujímať o obchodnú kultúru spoločnosti. Spočiatku to bude hĺbková zbierka informácií zameraná na pochopenie vašich cieľov a túžob.

  4.2 Pochopenie priestoru

  Pred projektovaním musí architekt tiež získať čo najviac informácií o vašej polohe, pozemku, existujúcom zariadení ... To zahŕňa získavanie prieskumných a iných podkladov, informácie o polohe, fotodokumentáciu polohy, priestoru atď. Architekt potom nakreslí priestor, ktorý slúži ako základ pre ďalšie plánovanie. Architekt tiež skontroluje, aké zákonné, miestne a stavebné predpisy je potrebné zohľadniť pri navrhovaní.

  4.3 Koncepčné náčrty, varianty

  Po získaní informácií nasleduje vypracovanie náčrtu nápadov alebo niekoľkých náčrtov vášho objektu. Architekt pri tom starostlivo zaistí, aby bol dizajn použiteľný, bezpečný a v súlade so všetkými predpismi, pričom zohľadní vaše želania a potreby. Nákres náčrtu je druh vízie vášho objektu.

  4.4 Koncepčný projekt

  Po výbere a potvrdení jednej z viac variant architekt pristúpi k podrobnejšiemu rozkresleniu návrhu a pripraví koncepčný projekt. Týmto projektom je možné získať súhlasy kompetentných dodávateľov na pripojenie inžinierskej siete.

  4.5 Projekt stavebného povolenia

  Ako už názov napovedá, jedná sa o projektovú dokumentáciu na získanie stavebného povolenia. Obsah projektovej dokumentácie musí byť špecifikovaný v podmienkach projektovej dokumentácie. Projekt na získanie stavebného povolenia musí okrem plánov obsahovať všetky základné informácie o mieste a plánovanom účele užívania objektu, ktoré sú zaznamenané v projektovej dokumentácii.

  Realizačný projekt obsahuje všetky informácie potrebné pre výstavbu a začatie používania zariadenia. Ide o podrobnejšie spracovanie všetkého, čo projekt stavebného povolenia už obsahuje. Plány realizačnej dokumentácie sú navrhnuté do takej miery a tak presne, aby boli užitočné na stavenisku. Iba na základe týchto plánov je možné vyhotoviť spoľahlivý súpis prác na získanie porovnateľných ponúk od dodávateľov.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Architekt, architektúra?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Projektova dokumentacia pre skolaudovanie karavanoveho mobilneho domu

  Potrebujeme skolaudovanie karavanoveho mobilneho domu, k Ziadosti o preskumanie sposobilosti stavby na uzivanie potrebujem Projektovu dokumentaciu skutkoveho stavu existujucej stavby. Dokument v prílohe. 2700 € do 4500 €

  ........

  Stavebný projekt + statický posudok (nadstavba)

  Dobrý deň,

  Obstarali sme staršiu budovu, ktorú plánujeme zrekonštruovať.

  V tejto súvislosti sa chcem spýtať, poskytujete služby typu, stavebný projekt, statický posudok a pod. ?

  Ide o stojacu nehnuteľnosť, ktorej sa tvar nemení, no potrebujeme na 1. podlaží zakresliť miestnosti (kancelárie + byty) a zároveň nadstavať 1 podlažie, kde by sme chceli umiestniť byty.

  Nehnuteľnosť má cca 700 m2. (samozrejme podrobnosti by sme si prešli osobne)

  Ak služby tohto typu poskytujete, viete nám pripraviť cenovú ponuku?

  Vopred ďakujem za odpoveď a prajem Vám pekný deň. 7200 € do 12000 €

  ........

  Cena za zbúranie starého domu a výstavba bungalovu 100 m2 na komplet

  Potrebujeme firmu pre zbúranie starého domu z valkou , dom ma asi 70m2 a výstavbu bungalovu 4kk 100m2 holodomu z dokumentáciou.
  Kontakt cestou daibau správy, zahraničné číslo. 108000 € do 180000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Projekt na stavbu malej celoročnej rekreačnej nehnuteľnosti, 60 m2
  Architekt, architektúra, Podhradie

  2250 € do 3750 €

  Cena, Návrh na prerábku bytu, 68 m2
  Architekt, architektúra, Kremnica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Školská prax - architektúra a dizajn, Po popise
  Architekt, architektúra, Košice

  90 € do 150 €

  Cena, Projekt na zateplenie domu, 150 m2
  Architekt, architektúra, Turčianske Kľačany

  540 € do 900 €

  Cena, Projekt rekonštrukcie budovy pre dotáciu, 400 m2
  Architekt, architektúra, Prešov

  1800 € do 3000 €

  Cena, Montovany dom 4+kk s projektom, 110 m2
  Architekt, architektúra, Stožok

  99000 € do 165000 €

  Cena, Návrh podkrovia - 3 izbovy byt, 90 m2
  Architekt, architektúra, Galanta

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt a stavba montovaného domu, cca 140 m2
  Architekt, architektúra, Bratislava

  135000 € do 225000 €

  Cena, Drevodom s tepelnou izoláciou vhodný na celoročne bývanie, 50 - 60 m2
  Architekt, architektúra, Komárno

  58500 € do 97500 €

  Cena, Projekt pre jednoduchý montovaný dom pre 2 osoby bezbariérový, 70 m2
  Architekt, architektúra, Bojná

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt domu a stodoly, dom 150m2, stodola 110m2
  Architekt, architektúra, Nálepkovo

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt k prístavbe rodinného domu, 27 m2
  Architekt, architektúra, Suchohrad

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt na prístavbu 1 izby a 1 terasy a vymeniť strechu, Izba 25 m2 podlahová plocha, Terasa 20 m2
  Architekt, architektúra, Želiezovce

  2700 € do 4500 €

  Cena, Projekt na stavbu domu, Po popise
  Architekt, architektúra, Ľubiša

  2700 € do 4500 €

  Cena, Nákres pôdorisov domu, 123 m2
  Architekt, architektúra, Zohor

  2700 € do 4500 €

  Cena, Návrh izieb na poschodie a schody, 120 m2
  Architekt, architektúra, Reca

  2250 € do 3750 €

  Cena, Architekta na posúdenie možnosti zmien a nový návrh, 250 m2
  Architekt, architektúra, Plavecký Mikuláš

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt na rekreačný dom (chata), povolenia, 951 m2
  Architekt, architektúra, Mútne

  3600 € do 6000 €

  Cena, Architektonicku studiu pre rekonstrukciu stareho rodinneho domu, 90 m2
  Architekt, architektúra, Beluj

  2250 € do 3750 €

  Cena, Situacny nakres k ohlaske drobnej stavby, 1 ks
  Architekt, architektúra, Pezinok

  900 € do 1500 €

  Cena, Projektovú dokumentáciu garáze (uzavretého prístrešku) pre stavebné povolenie, 37 m2
  Architekt, architektúra, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Návrh a prestavba terasy, cca 30m2
  Architekt, architektúra, Čakajovce

  900 € do 1500 €

  Cena, Urobit navrh architekta na prerabku bytu, po popise
  Architekt, architektúra, Lučenec

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt na dvojposchodový dom (+podpivničený), 65 m2
  Architekt, architektúra, Košice

  3150 € do 5250 €

  Cena, Architekt pre projekt domu, 100 m2
  Architekt, architektúra, Gbely

  3600 € do 6000 €

  Cena, Projekt na rekonštrukciu rodinného domu a prístavby, 120 m2
  Architekt, architektúra, Moldava nad Bodvou

  2250 € do 3750 €

  Cena, Projekt prístreškov a terasy, 35, 30 a 50 m2
  Architekt, architektúra, Bytča

  1800 € do 3000 €

  Cena, Projektova dokumentácia a vystavba masážneho salónu z pur panelov, 32 m2
  Architekt, architektúra, Svätý Peter

  36000 € do 60000 €

  Cena, Projekt k rekonštrukcii staršieho domu, 130 m2
  Architekt, architektúra, Železná Breznica

  3150 € do 5250 €

  Cena, Pozmeniť existujúce plány, predispozíciu domu, cca 100 m2
  Architekt, architektúra, Prešov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Projekt rekonstrukcie RD, Zastavana plocha 270m2
  Architekt, architektúra, Ostratice

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt na rodinný dom murovaný s Ytong, 10x8 m
  Architekt, architektúra, Poltár

  4500 € do 7500 €

  Cena, Projekt amfiteátra v obci, 108 m2
  Architekt, architektúra, Dobrá Niva

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt pre kompletnú rekonstrukciu rodinneho domu, 300 m2
  Architekt, architektúra, Svätý Jur

  3150 € do 5250 €

  Cena, Projekt a výstavba montovaneho 2 podlazneho domu v svahu, 50 m2 podorys
  Architekt, architektúra, Dolná Lehota

  54000 € do 90000 €

  Cena, Komplet projekt rodinného domu, 150 m2
  Architekt, architektúra, Oravská Jasenica

  4500 € do 7500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Architekt, architektúra cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  503+ spoločnosťami pre Architekt, architektúra
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené