Markízy na terasu, markízy na balkón cena

Cena pergol či markíz závisí od ich veľkosti, typu konštrukcie, plátna, spôsobu ovládania (ručné, motorové, automatické) a samozrejme od dodávateľa. Za bežné tienenie zaplatíte od 100 do 200 EUR. Cena klasickej markízy, s montážou, je asi 130 EUR/m2. Pergola je tým najpevnejším, ale aj najdrahším variantom. Za oceľovú pergolu s plátnom, s rozmermi 3 m × 3 m zaplatíte okolo 500 EUR.

Komu zveriť výrobu alebo obstaranie pergoly alebo markízy? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom exteriérového horizontálneho tienenia vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
Odošli dopyt

Cena za klasickú markízu


Cena za klasickú markízu. Cena klasickej markíza s dvomi ramenami sa vytiahne 200 cm a šírka až 400 cm. Cena za markízu s montážou a základnými montážnymi materiálmi bez úpravy sklonu.

100.00 €/m2

VEĽMI NÍZKA CENA
€/m2

STREDNÁ CENA
150.00 €/m2

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Markízy na terasu, markízy na balkón cena

OSTATNÉ CENY ZA Markízy

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

SPOLU:
poslať dopyt >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Markízy - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo musíme vedieť pred nákupom markízy alebo clony na tienenie?

Markýza z vášho balkóna alebo terasy vytvorí oveľa viac odpočinkové a pohodlnejšie miesto, ktoré využijete po dlhší čas v priebehu roka.

1.1 Kvalita použitých materiálov

Vzhľadom na dlhodobé vystavenie markízy, pergoly alebo inej slnečnej clony silným poveternostným podmienkam a vonkajším vplyvom je pre trvanlivosť a použiteľnosť veľmi dôležité, aby všetky nainštalované materiály boli vysokej kvality. Mali by sa zohľadniť tieto faktory:

- kam umiestnime markízu (na balkón, terasu ...)

- rozmery markízy, pergoly, slnečnej clony (akú dĺžku chceme, šírku markízy ...). Závisí to od toho, akú silu ramien a konštrukcie potrebujeme.

- akú nosnosť má existujúci základ, na ktorý chceme namontovať markízu.

1.2 Výber

Môžete si vybrať z ľubovoľného typu markízy podľa svojich potrieb a preferencií:

Spôsob ovládania

Všetky markízy sa dajú ovládať manuálne, ale stále viac kupujúcich uprednostňuje pohodlnejšiu motorovú markízu. Motor je možné ovládať spínačom alebo diaľkovým ovládaním. Najnovšie systémy tiež poskytujú vylepšené ovládanie cez smart telefón alebo tablet. Diaľkové ovládanie je často kombinované s rôznymi bezpečnostnými senzormi (vietor, slnko, dážď ...). Keď slnko svieti, automaticky sa markíza rozroluje.

Vlastnosti látky

Môžete si vybrať farbu a kvalitu látky, ako aj mnoho ďalších vlastností. Kvôli svojej trvanlivosti a dobrým tepelným vlastnostiam sa odporúča akryl, ten je farbený v hmote, ktorá má zabrániť vyblednutiu. Tiež má nanoimpregnáciu, ktorá zabraňuje prenikaniu nečistôt do látky. Odporúča sa aby látka bola potiahnutá teflónom. Materiál by mal mať optimálny pomer tienenia k ochrane pred UV žiarením.

Materiál konštrukcie a mechanizmu

Odporúča sa, aby všetky časti konštrukcie markízy boli vyrobené z vysoko kvalitného extrudovaného hliníka, ktorý je natretý práškovým elektrostatickým povlakom. Pri správnej kvalite mechanizmu prežije tkaninu. Preto je dôležité, aby sa látka po niekoľkých rokoch používania mohla vymeniť.

1.3 Markíza a údržba

Ak chcete predĺžiť životnosť svojej markízy a vyhnúť sa nákladom na opravu, musí sa markíza riadne a pravidelne udržiavať. Postupujte podľa týchto tipov:

- Pri silnom vetre, daždi alebo snehu by sa markízy mali stočiť nahor alebo nadol., zrolovať.

- Praskliny alebo diery, ktoré si všimnete, by sa mali opraviť čo najskôr, než sa zväčšia.

- Kovové prvky markízy sa musia z času na čas skontrolovať a v prípade potreby natrieť, premazať.

- Miesta markízy by mali byť pravidelne čistené jemným čistiacim prostriedkom a mäkkou handrou.

- Odporúča sa pravidelné (dôkladné) čistenie hornej strany tieniacej látky čistou vodou.

- Spodná strana by sa mala pravidelne čistiť domácou metlou.

1.4 Markíza a jej životnosť

Napriek dlhej životnosti markízy je užitočné vziať do úvahy určité podmienky, ktoré môžu markízu z dlhodobého hľadiska poškodiť:

- Rastliny, ako sú vinič a kríky, udržujte mimo markízy. Mnoho rastlín obsahuje kyseliny, ktoré môžu poškodiť markízu.

- Ak sú vonkajšie teploty pod nulou, je lepšie markízy nerozťahovať / zaťahovať.

- Markízu nikdy nečistite hrubými kefami a agresívnymi čistiacimi prostriedkami.

- Gril, plynový ohrievač a iné zdroje tepla udržiavajte mimo blízkosti markízy.

- Markízu nikdy nezaťahujte, ak je mokrá. Na plátne potom vznikajú škvrny kvôli vlhkosti.

- Trus vtákov, hnijúce lístie, hlina atď. ak je to možné, okamžite odstráňte z látky, pretože sa môžu rýchlo vytvoriť škvrny.

2. Výber dodávateľov

Vzhľadom na veľký počet dodávatelov markíz na trhu je určite rozumné si o nich niečo vopred zistiť a získať čo najviac rôznych ponúk pre zrovnanie.

2.1 Záruka

Záruka je najlepším dôkazom kvality produktu. Poskytovatelia kvalitných markíz vám ponúkajú dvoj alebo viacročnú záruku na vybrané produkty (12 mesiacov na elektrické motory). Počas tejto doby by markízy mali byť bezchybné, čo sa týka vzhľadu aj funkcie.

2.2 Vlastný montážny tím a servis

Kvalitu markízy je možné zaistiť, len ak je tiež správne a odborne nainštalovaná. Je veľmi dôležité, aby dodávateľ poskytol vlastný odborne školený montážny tím. Zároveň je dôležité, aby sa zabezpečil následný zákaznícky servis, ktorý zaručuje dodávku náhradných dielov.

2.3 Certifikáty

Je dôležité, aby vám dodávateľ pri montáži poskytol všetky osvedčenia a špecifikácie

3. Druhy markíz alebo slnečných tieniacich systémov

3.1 Klasická slnečná clona

Táto slnečná clona je najbežnejšia a najjednoduchšia na montáž. Klasická slnečná clona je s hliníkovými pohyblivými ramenami a vnútornou navíjacou tyčou, na ktorú sa navíja látka. Výhodou týchto slnečných clôn je ľahké rozťahovanie a zaťahovať. Keď sú zložené, zaberajú málo miesta. Môžu byť ovládané manuálne alebo motorom. Najlepšie je montovať klasickú markízu bez kazety pod existujúcu strechu alebo betónovú dosku. Je tiež možná montáž na strop alebo na stenu a môžete ovládať markízu (až do 60 stupňov alebo viac), aby ste nastavili tienenie podľa sklonu dopadajúcich slnečných lúčov.

3.2 Kazetová markíza, polo kazetová markíza

Kazetová markíza sa líši od klasickej markízy. že navíjacia tyč s látkou, ako aj s ramenami (ktoré sú zohnuté) sa celá konštrukcia skryje v hliníkovej kazete odolnej proti korózii. Týmto spôsobom sú všetky časti markízy chránené pred vonkajšími vplyvmi, čo výrazne ovplyvňuje predĺženie jej životnosti. V prípade markízy s polo kazetou sa do kazety vloží iba navíjacia tyč s látkou a spodná konštrukcia zostane otvorená.

3.3 Balkónové slnečné clony a okenné slnečné clony

Ako už názov napovedá, jedná sa o slnečné clony, ktoré sú montované nad okennými otvormi, balkónmi a všade tam, kde sa nevyžaduje predĺženie markízy. Rovnako ako u klasickej markízy sa látka navíja na navíjaciu tyč, pričom spodné ramená držia slnečnú clonu od okna.

3.4 Okrúhla slnečná clona

Jedná sa o slnečné clony v tvare kupoly, ktoré pôsobia ako nadstrešky nad oknami alebo dverami. Môžu tiež zatieniť menšie balkóny. Maximálny rozpon kupoly je 2 metre a jej dĺžka môže byť viac ako 7 metrov.

3.5 Strešná a fasádna markíza

Pri strešných a fasádnych markízach zatienime veľké sklenené plochy striech alebo fasád, najmä v zimných záhradách. Takéto markízy môžu byť modulárne, kombinovatlé. Môžu byť namontované na vnútornej alebo vonkajšej strane sklenenej plochy.

3.6 Pergola alebo markíza pre terasu

K moderným budovám s väčšími terasami patria aj špeciálne navrhnuté markízy vo forme pergol, ktoré chránia pred slnkom a inými poveternostnými podmienkami. Pergoly môžu byť voľne stojace alebo ukotvené k existujúcej budove. Líšia sa tiež svojim navíjacím systémom.

4. Postup pri objednávaní a montáži markízy alebo pergoly

4.1 Objednávka markízy

Objednávka následuje po vybraní a schválení markízy v obchode spolu s predajcom, ktorý vám pomôže nájsť najvhodnejšie riešenie podľa vašich prianí a potrieb. Predstaví vám všetky varianty, povie vám o výhodách a rozdieloch medzi každým možným vyhotovením markízy. Taktiež vykoná všetky potrebné merania. Podľa dohody pripraví informačnú ponuku. Po potvrdení, zvyčajne nie neskôr ako 30 dní, nasleduje montáž markízy.

4.2 Montáž markízy

Markízy môžu byť namontované na rôzne povrchy. Najčastejšie na drevo, betón, trámy, duté tehly, rôzne kovové podpery a konštrukcie. Je tiež možná montáž na steny s izoláciou, staré problémové steny atď. Kvalitný dodávatelia markíz majú obvykle vlastné montážne tímy, ktoré sú odborne zaškolené v inštalácii a majú príslušné znalosti na to, aby mohli reagovať na mnohé nepredvídané situácie. Elektrickú inštaláciu vykonáva autorizovaný odborník. Montáž markízy sa zrealizuje v priebehu jedného dňa, zvyčajne nie viac ako niekoľko hodín.

daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš DomCHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Posledné zverejnené dopyty

Markízu na terasu

Dobrý deň.

potrebujem kúpu a montáž kĺbovej markízy so strieškou na manuálne ovládanie s ručne ovládanou kľukou s rozmerom 2,5 m x 3 m.

V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 1170 € do 1950 €

........

Markiza

Potrebujeme kvalitnu markizu v rozmere 3 x 2,3 m, nechame si poradit. Fotky v prílohe. 1350 € do 2250 €

........

Výsuvna markíza menších rozmerov

Mám záujem o kazetovú markízu menších rozmerov šírka 200 cm s výsunom 150 cm vo výške cca 220 cm, látkovú, v hnedom prevedení. Mala by byť pripevnená dreveným hranolom pri vonkajšom posedení pri RD. 900 € do 1500 €

........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

Cena, Výmena tieniacej látky, 4X5 m
Markízy, Rozhanovce

1350 € do 2250 €

Cena, Namontovať markíz na loggiu, Dlzka: 2,80 m, sirka: 1,5m
Markízy, Zvolen

675 € do 1125 €

Cena, Len montáž kazetovej elektrickej markízy, 500x300cm
Markízy, Hlohovec

900 € do 1500 €

Cena, Markiza antracit, 4x3 m
Markízy, Košice

1800 € do 3000 €

Cena, Markíza, 6x5 m
Markízy, Liptovský Mikuláš

4050 € do 6750 €

Cena, Markíza, 400x300cm
Markízy, Žilina

1800 € do 3000 €

Cena, Markíza na balkon, 180 cm × 80 cm
Markízy, Piešťany

270 € do 450 €

Cena, Vysuvna markiza, min 3m a sirka 4m
Markízy, Žilina

1800 € do 3000 €

Cena, Kazetova markiza na balkon, 1600x3500 mm
Markízy, Banská Bystrica

1080 € do 1800 €

Cena, Dodať a namontovat markizu na roddinny dom, 4x3m
Markízy, Čierny Balog

1800 € do 3000 €

Cena, Markiza na terasu, 300cmx200cm
Markízy, Trnava

1080 € do 1800 €

Cena, Markizu elektricky vysuv, 3m siroka,vysuv 2.5 m
Markízy, Brezová pod Bradlom

1800 € do 3000 €

Cena, Zakúpenie vhodného typu balkónovej markízy + montáž, 150x250 cm
Markízy, Bernolákovo

900 € do 1500 €

Cena, Namontovať markízu na balkón, bytovka je zateplená, 1 ks
Markízy, Snina

450 € do 750 €

Cena, Nainštalovať markízu na balkón, 160x120 cm
Markízy, Bratislava

450 € do 750 €

Cena, Odborne namontovať markízu 6x3m, dom je ešte nedostavaný, 6x3 m
Markízy, Bratislava

540 € do 900 €

Cena, Montaz slnecnej plachty, 1 ks
Markízy, Rovinka

450 € do 750 €

Cena, Markízu, ručne ovládanie, 6x3 m
Markízy, Kysak

2430 € do 4050 €

Cena, Montáž el.ovládanej kazetovej markízy , 4x3 m
Markízy, Žakovce

450 € do 750 €

Cena, Kazetova Markiza 6x2,5m , 6x2,5m
Markízy, Veľký Krtíš

2250 € do 3750 €

Cena, Markízu na terasu, 1 ks
Markízy, Trnovec nad Váhom

900 € do 1500 €

Cena, Dodavka a montaz vysuvnej markizy s prislusenstvom, 350 cm x 250 cm
Markízy, Bratislava

1350 € do 2250 €

Cena, Montáž markízy na rodinný dom , 5x3 metre
Markízy, Trnava

450 € do 750 €

Cena, Montáž markízy, 3,5x2,5 m
Markízy, Sádočné

540 € do 900 €

Cena, Markiza, 3 x 2,5m
Markízy, Košice

1530 € do 2550 €

Cena, Markizu na balkon s upevnením do stropu, 300x200 cm
Markízy, Martin

900 € do 1500 €

Cena, Motorizovanu markizu s LED osvetlenim. Mam inteligentnu el.inst., 6mx3m
Markízy, Bratislava

3150 € do 5250 €

Cena, Kazetová markíza, 4500x2500mm
Markízy, Zvolenská Slatina

2250 € do 3750 €

Cena, Markiza exterier , 600x360-700x360 cm
Markízy, Košice

4050 € do 6750 €

Cena, Výsuvná markíza na stenu, 5,5-6x4-4,5 m
Markízy, Bratislava

4500 € do 7500 €

Cena, Markiza na balkon bytu, 570 cm dlzka, sirka 200 cm
Markízy, Košice

1800 € do 3000 €

Cena, Vonkajšie žalúzie +markízu, 5+1 ks
Markízy, Nitra

1800 € do 3000 €

Cena, Markíza, zatienit balkon, 5×3.5m
Markízy, Piešťany

2700 € do 4500 €

Cena, Montáž zakúpenej markízy na drevodom, 3x5m
Markízy, Bernolákovo

900 € do 1500 €

Cena, Balkónovú markízu, 255 x 285 cm
Markízy, Dubnica nad Váhom

1800 € do 3000 €

Cena, Montáž markízy, 3x3m
Markízy, Súľov-Hradná

1800 € do 3000 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Markízy cenník

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

241+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Markízy
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Markízy?

Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
© 2023 Daibau, všetky práva vyhradené