Pre oblasť

  Markízy na terasu, markízy na balkón cena

  Cena pergol či markíz závisí od ich veľkosti, typu konštrukcie, plátna, spôsobu ovládania (ručné, motorové, automatické) a samozrejme od dodávateľa. Za bežné tienenie zaplatíte od 100 do 200 EUR. Cena klasickej markízy, s montážou, je asi 130 EUR/m2. Pergola je tým najpevnejším, ale aj najdrahším variantom. Za oceľovú pergolu s plátnom, s rozmermi 3 m × 3 m zaplatíte okolo 500 EUR.

  Komu zveriť výrobu alebo obstaranie pergoly alebo markízy? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom exteriérového horizontálneho tienenia vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za klasickú markízu


  Cena za klasickú markízu. Cena klasickej markíza s dvomi ramenami sa vytiahne 200 cm a šírka až 400 cm. Cena za markízu s montážou a základnými montážnymi materiálmi bez úpravy sklonu.

  100.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  130.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  150.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Markízy (2024)

  Ako ste využili tieto informácie?

  Markízy - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo musíme vedieť pred nákupom markízy alebo clony na tienenie?

  Markýza z vášho balkóna alebo terasy vytvorí oveľa viac odpočinkové a pohodlnejšie miesto, ktoré využijete po dlhší čas v priebehu roka.

  1.1 Kvalita použitých materiálov

  Vzhľadom na dlhodobé vystavenie markízy, pergoly alebo inej slnečnej clony silným poveternostným podmienkam a vonkajším vplyvom je pre trvanlivosť a použiteľnosť veľmi dôležité, aby všetky nainštalované materiály boli vysokej kvality. Mali by sa zohľadniť tieto faktory:

  - kam umiestnime markízu (na balkón, terasu ...)

  - rozmery markízy, pergoly, slnečnej clony (akú dĺžku chceme, šírku markízy ...). Závisí to od toho, akú silu ramien a konštrukcie potrebujeme.

  - akú nosnosť má existujúci základ, na ktorý chceme namontovať markízu.

  1.2 Výber

  Môžete si vybrať z ľubovoľného typu markízy podľa svojich potrieb a preferencií:

  Spôsob ovládania

  Všetky markízy sa dajú ovládať manuálne, ale stále viac kupujúcich uprednostňuje pohodlnejšiu motorovú markízu. Motor je možné ovládať spínačom alebo diaľkovým ovládaním. Najnovšie systémy tiež poskytujú vylepšené ovládanie cez smart telefón alebo tablet. Diaľkové ovládanie je často kombinované s rôznymi bezpečnostnými senzormi (vietor, slnko, dážď ...). Keď slnko svieti, automaticky sa markíza rozroluje.

  Vlastnosti látky

  Môžete si vybrať farbu a kvalitu látky, ako aj mnoho ďalších vlastností. Kvôli svojej trvanlivosti a dobrým tepelným vlastnostiam sa odporúča akryl, ten je farbený v hmote, ktorá má zabrániť vyblednutiu. Tiež má nanoimpregnáciu, ktorá zabraňuje prenikaniu nečistôt do látky. Odporúča sa aby látka bola potiahnutá teflónom. Materiál by mal mať optimálny pomer tienenia k ochrane pred UV žiarením.

  Materiál konštrukcie a mechanizmu

  Odporúča sa, aby všetky časti konštrukcie markízy boli vyrobené z vysoko kvalitného extrudovaného hliníka, ktorý je natretý práškovým elektrostatickým povlakom. Pri správnej kvalite mechanizmu prežije tkaninu. Preto je dôležité, aby sa látka po niekoľkých rokoch používania mohla vymeniť.

  1.3 Markíza a údržba

  Ak chcete predĺžiť životnosť svojej markízy a vyhnúť sa nákladom na opravu, musí sa markíza riadne a pravidelne udržiavať. Postupujte podľa týchto tipov:

  - Pri silnom vetre, daždi alebo snehu by sa markízy mali stočiť nahor alebo nadol., zrolovať.

  - Praskliny alebo diery, ktoré si všimnete, by sa mali opraviť čo najskôr, než sa zväčšia.

  - Kovové prvky markízy sa musia z času na čas skontrolovať a v prípade potreby natrieť, premazať.

  - Miesta markízy by mali byť pravidelne čistené jemným čistiacim prostriedkom a mäkkou handrou.

  - Odporúča sa pravidelné (dôkladné) čistenie hornej strany tieniacej látky čistou vodou.

  - Spodná strana by sa mala pravidelne čistiť domácou metlou.

  1.4 Markíza a jej životnosť

  Napriek dlhej životnosti markízy je užitočné vziať do úvahy určité podmienky, ktoré môžu markízu z dlhodobého hľadiska poškodiť:

  - Rastliny, ako sú vinič a kríky, udržujte mimo markízy. Mnoho rastlín obsahuje kyseliny, ktoré môžu poškodiť markízu.

  - Ak sú vonkajšie teploty pod nulou, je lepšie markízy nerozťahovať / zaťahovať.

  - Markízu nikdy nečistite hrubými kefami a agresívnymi čistiacimi prostriedkami.

  - Gril, plynový ohrievač a iné zdroje tepla udržiavajte mimo blízkosti markízy.

  - Markízu nikdy nezaťahujte, ak je mokrá. Na plátne potom vznikajú škvrny kvôli vlhkosti.

  - Trus vtákov, hnijúce lístie, hlina atď. ak je to možné, okamžite odstráňte z látky, pretože sa môžu rýchlo vytvoriť škvrny.

  2. Výber dodávateľov

  Vzhľadom na veľký počet dodávatelov markíz na trhu je určite rozumné si o nich niečo vopred zistiť a získať čo najviac rôznych ponúk pre zrovnanie.

  2.1 Záruka

  Záruka je najlepším dôkazom kvality produktu. Poskytovatelia kvalitných markíz vám ponúkajú dvoj alebo viacročnú záruku na vybrané produkty (12 mesiacov na elektrické motory). Počas tejto doby by markízy mali byť bezchybné, čo sa týka vzhľadu aj funkcie.

  2.2 Vlastný montážny tím a servis

  Kvalitu markízy je možné zaistiť, len ak je tiež správne a odborne nainštalovaná. Je veľmi dôležité, aby dodávateľ poskytol vlastný odborne školený montážny tím. Zároveň je dôležité, aby sa zabezpečil následný zákaznícky servis, ktorý zaručuje dodávku náhradných dielov.

  2.3 Certifikáty

  Je dôležité, aby vám dodávateľ pri montáži poskytol všetky osvedčenia a špecifikácie

  3. Druhy markíz alebo slnečných tieniacich systémov

  3.1 Klasická slnečná clona

  Táto slnečná clona je najbežnejšia a najjednoduchšia na montáž. Klasická slnečná clona je s hliníkovými pohyblivými ramenami a vnútornou navíjacou tyčou, na ktorú sa navíja látka. Výhodou týchto slnečných clôn je ľahké rozťahovanie a zaťahovať. Keď sú zložené, zaberajú málo miesta. Môžu byť ovládané manuálne alebo motorom. Najlepšie je montovať klasickú markízu bez kazety pod existujúcu strechu alebo betónovú dosku. Je tiež možná montáž na strop alebo na stenu a môžete ovládať markízu (až do 60 stupňov alebo viac), aby ste nastavili tienenie podľa sklonu dopadajúcich slnečných lúčov.

  3.2 Kazetová markíza, polo kazetová markíza

  Kazetová markíza sa líši od klasickej markízy. že navíjacia tyč s látkou, ako aj s ramenami (ktoré sú zohnuté) sa celá konštrukcia skryje v hliníkovej kazete odolnej proti korózii. Týmto spôsobom sú všetky časti markízy chránené pred vonkajšími vplyvmi, čo výrazne ovplyvňuje predĺženie jej životnosti. V prípade markízy s polo kazetou sa do kazety vloží iba navíjacia tyč s látkou a spodná konštrukcia zostane otvorená.

  3.3 Balkónové slnečné clony a okenné slnečné clony

  Ako už názov napovedá, jedná sa o slnečné clony, ktoré sú montované nad okennými otvormi, balkónmi a všade tam, kde sa nevyžaduje predĺženie markízy. Rovnako ako u klasickej markízy sa látka navíja na navíjaciu tyč, pričom spodné ramená držia slnečnú clonu od okna.

  3.4 Okrúhla slnečná clona

  Jedná sa o slnečné clony v tvare kupoly, ktoré pôsobia ako nadstrešky nad oknami alebo dverami. Môžu tiež zatieniť menšie balkóny. Maximálny rozpon kupoly je 2 metre a jej dĺžka môže byť viac ako 7 metrov.

  3.5 Strešná a fasádna markíza

  Pri strešných a fasádnych markízach zatienime veľké sklenené plochy striech alebo fasád, najmä v zimných záhradách. Takéto markízy môžu byť modulárne, kombinovatlé. Môžu byť namontované na vnútornej alebo vonkajšej strane sklenenej plochy.

  3.6 Pergola alebo markíza pre terasu

  K moderným budovám s väčšími terasami patria aj špeciálne navrhnuté markízy vo forme pergol, ktoré chránia pred slnkom a inými poveternostnými podmienkami. Pergoly môžu byť voľne stojace alebo ukotvené k existujúcej budove. Líšia sa tiež svojim navíjacím systémom.

  4. Postup pri objednávaní a montáži markízy alebo pergoly

  4.1 Objednávka markízy

  Objednávka následuje po vybraní a schválení markízy v obchode spolu s predajcom, ktorý vám pomôže nájsť najvhodnejšie riešenie podľa vašich prianí a potrieb. Predstaví vám všetky varianty, povie vám o výhodách a rozdieloch medzi každým možným vyhotovením markízy. Taktiež vykoná všetky potrebné merania. Podľa dohody pripraví informačnú ponuku. Po potvrdení, zvyčajne nie neskôr ako 30 dní, nasleduje montáž markízy.

  4.2 Montáž markízy

  Markízy môžu byť namontované na rôzne povrchy. Najčastejšie na drevo, betón, trámy, duté tehly, rôzne kovové podpery a konštrukcie. Je tiež možná montáž na steny s izoláciou, staré problémové steny atď. Kvalitný dodávatelia markíz majú obvykle vlastné montážne tímy, ktoré sú odborne zaškolené v inštalácii a majú príslušné znalosti na to, aby mohli reagovať na mnohé nepredvídané situácie. Elektrickú inštaláciu vykonáva autorizovaný odborník. Montáž markízy sa zrealizuje v priebehu jedného dňa, zvyčajne nie viac ako niekoľko hodín.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Markiza na terasu, velkost 6x3,5m

  Potrebujem markizu na terasu, veľkosť 6x3,5m, kazetova, popripade ina, ale kvalitna latka. Foto v prílohe. 2970 € do 4950 €

  ........

  Markizu na rodinny dom

  Dobry den

  mal by som zaujem o cenovy ponuku na markizu na rodinny dom v obci cervenica pri sabinove markiza rozmery cca 4x4m latka nejaka tmava ( antracit ....) foto terasy vam posielam v prilohe poprosim vas cenovu ponuku na markizu s elektrickym pohonom ale aj s rucnym.

  dakujem Ščerba 2250 € do 3750 €

  ........

  Markízu, rozmer 3.0m na 7.0m

  Potrebujem Markízu, rozmer 3.0 m na 7.0 m...prosim o kontaktovanie a telefonickú komunikáciu. 2970 € do 4950 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Výmena látky na kazetovej markíze, 4x3m
  Markízy, Trnava

  450 € do 750 €

  Cena, Markízu na balkon, 3,5 x 1,80 m
  Markízy, Trenčín

  900 € do 1500 €

  Cena, Markízu na balkón, 4x4 m
  Markízy, Košice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Markíza exterier elektrická, 4x3m
  Markízy, Modra

  1620 € do 2700 €

  Cena, Vymena latky na pôvodnej konštrukcií markízy, 3-4 m
  Markízy, Kľačno

  360 € do 600 €

  Cena, Výmena iba látky na markíze, cca 4 x 2 m s volánom
  Markízy, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Výsuvná kazetová markíza, 6000 x 2500 až 3000 cm výsuv
  Markízy, Liptovský Mikuláš

  1800 € do 3000 €

  Cena, Markíza na pre sklenenú terasu zastrešenie a tienenie z 2 bočných strá, 4,5 x 4 m
  Markízy, Ivachnová

  2430 € do 4050 €

  Cena, Vymena platna na markize 4X3m, 4x3m
  Markízy, Bátorove Kosihy

  450 € do 750 €

  Cena, Markíza kazetová rolovacia, 1 ks, š. 3m, dl. 2 - 2,5 m
  Markízy, Trnava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Výsuvna kazetova Markíza 3,8x3,5m, 3,8x3,5 m
  Markízy, Senica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Markíza, Výška 1.80 m,šírka 2 m
  Markízy, Zlaté Moravce

  630 € do 1050 €

  Cena, Markíza, 3,4 x 2m
  Markízy, Piešťany

  1080 € do 1800 €

  Cena, Na terasu vysuvnu markizu, 4× 3 m
  Markízy, Slavnica

  1620 € do 2700 €

  Cena, Vysuvná markíza na prekrytie terasy, cca 5x5 m
  Markízy, Ľubotín

  3420 € do 5700 €

  Cena, Markíza na terasu, 4 x 1,7 m
  Markízy, Kostolište

  990 € do 1650 €

  Cena, Montáž markizy, 3,5x2,5 m
  Markízy, Košice

  450 € do 750 €

  Cena, Markízu nad terasu, 4,80x3,00m
  Markízy, Marcelová

  2250 € do 3750 €

  Cena, Markiza na terasu, 3x2 metre cca
  Markízy, Galanta

  900 € do 1500 €

  Cena, Markiza na terasu, 300cmx200cm
  Markízy, Trnava

  1080 € do 1800 €

  Cena, Výmena látky na markíze, cca 3 m
  Markízy, Senec

  135 € do 225 €

  Cena, Montáž markízy, 8x5 m
  Markízy, Prievidza

  5400 € do 9000 €

  Cena, Markízu na terasu, 2,5 m x 3 m
  Markízy, Košice

  1170 € do 1950 €

  Cena, Oprava markizy - nahrada rozstrapkaneho volana na markize, Sirka cca 20 cmm, dlzka cca 8-10 m.
  Markízy, Bratislava

  450 € do 750 €

  Cena, Markiza, 3 krat 2,30 m
  Markízy, Rajec

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vymenit latku na markize, cca 5m
  Markízy, Sady nad Torysou

  540 € do 900 €

  Cena, Výsuvna markíza menších rozmerov, po popise
  Markízy, Banská Bystrica

  900 € do 1500 €

  Cena, Výmena tieniacej látky, 4X5 m
  Markízy, Rozhanovce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Namontovať markíz na loggiu, Dlzka: 2,80 m, sirka: 1,5m
  Markízy, Zvolen

  675 € do 1125 €

  Cena, Len montáž kazetovej elektrickej markízy, 500x300cm
  Markízy, Hlohovec

  900 € do 1500 €

  Cena, Markiza antracit, 4x3 m
  Markízy, Košice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Markíza, 6x5 m
  Markízy, Liptovský Mikuláš

  4050 € do 6750 €

  Cena, Markíza, 400x300cm
  Markízy, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Markíza na balkon, 180 cm × 80 cm
  Markízy, Piešťany

  270 € do 450 €

  Cena, Vysuvna markiza, min 3m a sirka 4m
  Markízy, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Kazetova markiza na balkon, 1600x3500 mm
  Markízy, Banská Bystrica

  1080 € do 1800 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Markízy cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  278+ spoločnosťami pre Markízy
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené