Pre oblasť

  Sklenené zábradlie cena

  Koľko stojí sklenené zábradlie? Cena za bežný meter skleneného zábradlia je závislá od spôsobu montáže, výberu skla a toho, či máme na hornej strane zábradlia držadlo alebo nie. Sklenené zábradlie je o niečo drahšie, ale bude vám slúžiť veľmi dlho, pretože sklo sa neopotrebováva. Dodacia lehota je 3 až 5 týždňov. Cena za dodávku a montáž skleneného zábradlia, 100 cm vysokého, z 16 mm hrubého vrstveného bezpečnostného skla, je 90 až 140 EUR/m.

  Komu zveriť realizáciu skleneného zábradlia? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom sklenených zábradlí vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za sklenený plot


  Cena skleneného plotu. Cena za dodávku a montáž skleneného plotu, výška 100 cm , 16 mm lepené bezpečnostné sklo.

  90.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  120.00 €/tm

  STREDNÁ CENA
  140.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Sklenené zábradlie (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Hliníkové sklenené zábradlie, kovová rukoväť

  Cena za balkónové zábradlie z hliníka a nehrdzavejúcej ocele s tvrdeným sklom 8 mm a stĺpikmi fi 40 mm. Cena za montáž.


  m

  €/m

  Hliníkové sklenené zábradlie, drevená rukoväť

  Cena za balkónové zábradlie z hliníka a nehrdzavejúcej ocele s tvrdeným sklom 8 mm a stĺpikmi fi 40 mm. Cena za montáž.


  m

  €/m

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Kované zábradlie


  Koľko stojí kované zábradlie? Železné zábradlia sú považované za drahé prestížne riešenie. Sú však v...

  Skontrolovať tiež: Kované zábradlie cena

  Drevené ploty


  Keď ide o drevené ploty, cena dreveného plota závisí od typu dreva, postavených základov, zložitosti...

  Skontrolovať tiež: Drevené ploty cena

  Kovové ploty


  Keď ide o kovové ploty, cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov a od kvality a ty...

  Skontrolovať tiež: Kovové ploty cena

  Nerezové zábradlie


  Koľko stojí nerezové zábradlie? Keď je reč o cenách oceľových zábradlí, je potrebné hneď na začiatku...

  Skontrolovať tiež: Nerezové zábradlie cena

  Plastové ploty


  Koľko stojí PVC plot? Keď ide o plastové ploty, ceny za bežný meter plastových plotov sú rôzne. Závi...

  Skontrolovať tiež: Plastové ploty cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Sklenené zábradlie - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Výhody skleneného oplotenia

  Sklenené zábradlie dodá vášmu domu punc elegancie
  Sklenené zábradlie dodá vášmu domu punc elegancie

  1.1 Priestornosť

  Vďaka sklenenému zábradliu vyzerajú veľké aj malé chodby a nádvoria väčšie.

  1.2 Neblokuje výhľadu

  Väčšina ľudí inštaluje sklenené zábradlie, aby využili malebný výhľad namiesto toho, aby ho zablokovali dreveným či kovovým zábradlím.

  1.3 Potenciálne zapadá do každého dizajnového štýlu,domu aj záhrady

  Vzhľad sklenených zábradlí môžete navrhnúť výberom rôznych upevňovacích systémov. Vyberte si taký, ktorý odpovedá štýlu záhrady alebo domu.

  1.4 Sklenené zábradlie je odolné

  Sklenené zábradlie je vhodné aj do miest s extrémnejším počasím. Sklo má veľmi dlhú životnosť, takže sklenené zábradlie môže mať pri správnej údržbe tiež veľmi dlhú životnosť.

  1.5 Jedna z najlepších možností oplotenia vonkajšieho bazéna

  Sklo je odolné voči chlóru a iným chemikáliám v bazéne, vďaka čomu je sklenené zábradlie obľúbenou voľbou pre bazén. Sklenené zábradliet navyše poskytuje väčšiu priehľadnosť bazéna, čo je veľmi vítané, hlavne ak v ňom plávajú deti.

  1.6 Môžete si zábradlie čistiť sami

  Sklenené zábradlie čistite niekoľkokrát do roka mäkkou špongiou, jemným čistiacim prostriedkom a vodou.

  2. Možné nevýhody skleneného zábradlia

  2.1 Vtáky a hmyz si sklo nevšimnú

  Za určitých svetelných podmienok vtáky a hmyz jednoducho nevidia sklenený plot a môžu doň naraziť, pričom vtáky po náraze do sklenenej tabule aj zomierajú. Môžete tomu zabrániť tak, že nalepíte na sklo siluety vtákov.

  2.2 Obe strany musia byť očistené

  Čistenie oboch strán zábradlia nie je ťažké, ak máte ľahký prístup. Ak je však jedno miesto ťažko prístupné, mali by ste si najať profesionálnu upratovaciu službu.

  2.3 Praskliny

  Nikdy nedovoľte, aby vám niekto čistil sklenené zábradlie škrabkami na sklo. Vonkajšie sklenené zábradlie je viac vystavené poveternostným vplyvom ako napríklad vaše okná, takže nečistoty sa ho držia silnejšie. Pri čistení škrabkou hrozí nebezpečenstvo poškriabania. Sklo by sa tiež nemalo čistiť brúsnymi handričkami a abrazívnymi čistiacimi prostriedkami. Dôrazne odporúčame, aby ste sklo jednoducho vyčistili vodou, jemným saponátom alebo alkoholovým octom.

  2.4 Ľudia sa radi opierajú o sklenené zábradlie

  Štrukturálne je jemné opieranie sa o sklenený plot pravdepodobne v poriadku. Ľudia z nejakého dôvodu radi obdivujú výhľad a podvedome akoby posúvajú sklenené  panely. O zábradlie sa radi opierajú najmä deti, ak je sklenené zábradlie namontované bez rámu, neustále nakláňanie a pohyb sklenených panelov môže spôsobiť praskliny.

  2.5 Nákup a náklady na opravu

  Sklenené zábradlie, najmä tie bez rámu a niektoré verzie s modernými kovovými spojovacími prvkami nepatria k najlacnejším. V prípade rozbitia skla je oprava takéhoto zábradlia pomerne náročná.

  2.6 Hliník lakovaný práškovou farbou

  Odporúčame vám zvoliť si spojovacie prvky z nehrdzavejúcej ocele. Hliník s práškovou farbou sa odfarbí pri kontakte s UV lúčmi. Hliník s práškovým nástrekom je tiež jemný a môže sa poškriabať. Zároveň sa prvky nedajú jednoducho znova vymaľovať, ale je potrebné ich demontovať a odniesť do odbornej dielne.

  2.7 Inšpirácia

  Sklenené zábradlie môže vylepšiť váš dom v mnohých ohľadoch! Nájdite inšpiráciu v rôznych časopisoch alebo ešte lepšie, nájdite rôzne štýly a nápady na internete, ako môže sklenené zábradlie dodať vášmu domovu osobitý ráz.

  3. Dodávatelia sklenených zábradlí

  Ak uvažujete o sklenenom zábradlí, odporúčame vám vyhľadať skúseného sklenára, ktorý sa postará o profesionálne prevedenie a inštaláciu. Inštalácia skleneného zábradlia je precízna práca, ktorá si vyžaduje skúsenosti a odborné znalosti. Proces inštalácie skleneného zábradlia nie je porovnateľný s inštaláciou drevených alebo nerezových zábradlí. Odporúčame vám získať niekoľko rôznych ponúk a vopred si skontrolovať referencie každého sklenára. Ak je to možné, pozrite si tiež jeho realizácie a informujte sa o spokojnosti  predchádzajúcich klientov.

  4. Druhy sklenených zábradlí

  4.1 Bezrámový sklenený plot

  V poslednej dobe je to jeden z najžiadanejších návrhov skleneného oplotenia, ktorý svojou eleganciou a nenápadnosťou dokonale zapadá do moderných architektonických trendov. Ako už názov napovedá, sklenené ploty sú inštalované bez rámov, čo umožňuje oveľa subtílnejší a neinvazívnejší vzhľad. Upevňuje sa na stenu alebo podlahu pomocou špeciálnych čapov z nehrdzavejúcej ocele alebo špeciálnych inštalačných profilov. Hlavnou výhodou bezrámových sklenených plotov je tiež ich hlavná nevýhoda: sú také nenápadné, že je možné ich aj prehliadnuť a naraziť na ne.

  4.2 Sklenené zábradlie s nerezovými stĺpmi

  Najnezávislejší a najpružnejší dizajn skleneného zábradlia je s nerezovými stĺpmi. Je použiteľný prakticky na všetky stavebné situácie. Sklenené panely sa ľahko pripevňujú k nerezovým stĺpikom a madlu. Pre tento typ riešenia sú vhodné všetky bezpečnostné vrstvené a temperované sklá s hrúbkou 8 až 10 mm. Sklo môžete tiež ozdobiť vzormi, ktoré sú gravírované, leptané alebo pieskované.

  4.3 Sklenené zábradlie pripevnené k profilu

  Je to najbežnejšie používaná verzia skleneného zábradlia. Môže byť pripevnený iba na stenu, na nosnú dosku alebo oceľové nosníky. Môže byť bez madla alebo s madlom pre väčšiu stabilitu. Na zábradlie sú vhodné tvrdené sklo alebo bezpečnostné vrstvené sklo a všetky ozdobné úpravy skla.

  4.4 Bodové sklenené zábradlie

  Tento typ zábradlia je pripevnený na špeciálnych bodových konzolách. Pre ešte elegantnejší vzhľad môžeme na spodnú časť zábradlia naniesť farebný okraj. Plot môže byť bez madla a nemusí tak byť k nemu pridané držadlo napr. z nehrdzavejúcej ocele alebo dreva. Je tiež možné nainštalovať LED pásik do madla, ktorý jemne osvetlí schodisko. Bodové zábradlia môžu byť tiež vyrobené z rôznych tvrdených skiel a môžu byť zdobené gravírovanými alebo pieskovanými vzormi.

  4.5 Sklenené zábradlie pre francúzsky balkón

  Sklenené zábradlie na francúzskom balkóne zachováva pôvodnú myšlienku tohto balkónového tvaru, pretože dovoľujeme dovnútra toľko svetla, koľko zábradlie umožňuje. Tento typ skleneného plotu je vyrobený z tvrdeného alebo tvrdeného a vrstveného skla. Taktiež je možné na ňom vyrobiť pieskované a gravírované vzory.

  5. Inštalácia skleneného zábradlia

  5.1 Sklenené zábradlie okolo bazéna

  Ploty pri bazénoch sú dekoratívne aj bezpečnostné. Zvyčajne sú vyrobené z nehrdzavejúcich elektrolyticky alebo ručne leštených rúr alebo profilov. Drevené ploty sa vďaka vlhkému prostrediu okolo bazénu rýchlo ničia, pretože vlhkosť na dreve spôsobuje hnilobu. Na druhej strane nehrdzavejúca oceľ odolá náročným podmienkam prostredia. Pri ošetrovaní bazéna chlórom musíte byť obzvlášť opatrní, pretože môže spôsobiť odfarbenie nehrdzavejúcej ocele. Pravidelné čistenie však môže zabrániť poškodeniu alebo korózii.Je dôležité, aby boli ploty pri bazéne uzemnené v dôsledku statickej elektriny. Tým sa zabráni oxidácii skrutiek a iných častí povrchov.

  5.2 Sklenené ploty blízko slanej vody 

  V blízkosti bazénov so slanou vodou je potrebné venovať osobitnú pozornosť spojovacím prvkom z nehrdzavejúcej ocele, ktoré musia byť kvalitnejšie. Kovové prvky plotov, ktoré prichádzajú do priameho styku so slanou vodou, musia byť elektrolyticky leštené alebo odstránené všetky oxidy, čím sa dosiahne hladkosť a zabráni sa hromadeniu vodného kameňa na plotoch.

  5.3 Sklenené zábradlie v byte

  Sklenený zábradlie skvele funguje aj v interiéri domu, čo dodáva punc elegancie.

  5.4 Sklenené zábradlie pre vonkajšie schody, sklenené zábradlie pre balkón

  Sklenené zábradlia sa často používajú na oplotenie vonkajších schodísk a balkónov.

  5.5 Sklenené záhradné zábradlie

  Sklenené zábradlie predstavuje účinnú ochranu záhrady, ktorá nehrdzavie a je mimoriadne odolná. Zábradlia sú k dispozícii v rôznych vzhľadoch a tvaroch, ale podľa svojho vkusu ich môžete kombinovať aj s drevom, kovom alebo kameňom.

  6. Postup čistenia a údržby 

  Sklenené zábradlie sa ľahko udržuje, ak budete postupovať podľa niekoľkých jednoduchých tipov. Existuje veľa inzerovaných čistiacich prostriedkov, ktoré tvrdia, že sklenený plot môžete lesknúť, ale odporúčame vám ich nepoužívať. Niektoré čistiace prostriedky obsahujú kyselinu fosforečnú alebo iné kyseliny a chemikálie. Používanie týchto čistiacich prostriedkov nie je rozumné, pretože sú abrazívne a môžu poškriabať povrch skleneného plotu. Roztokom tekutého mydla a vody na umývanie riadu môžete zo skleneného zábradlia odstrániť všetky nečistoty, prach a iné nečistoty. Plot umyte mäkkou špongiou a nie hrubým čistiacim prostriedkom. Po dokončení umývania ho dôkladne opláchnite vodou, aby ste odstránili zvyšky nečistôt a mydla. Na záver môžete plot utrieť alebo ho jednoducho nechať vyschnúť na vzduchu. Vonkajšie sklenené zábradlie nečistite, keď je horúci, pretože by to mohlo poškodiť.

  Najlepšie je vyčistiť sklenené zábradlie ráno alebo večer, keď slnko nie je príliš jasné. Nálepky a lepiace pásky môžu poškodiť povrch skla a pôsobiť tak nepríťažlivo. Vyvarujte sa prilepeniu na sklo, pokiaľ na výrobku nie je výslovne uvedené, že je ľahké ho odstrániť bez zanechania stopy. Kosenie trávnika môže vrhať kamienky a držať sa osklenené zábradlie. Aj keď je sklenené zábradlie z tvrdeného skla dostatočne pevné, aby odolal malým odletujúcim úlomkom, môže sa poškriabať, čo môže skrátiť jeho životnosť. Pred kosením trávnika sa uistite, či v ňom nie je nejaký odpad, ktorý by mohol byť vymrštený do vzduchu a zasiahnúť tak sklo. Je potrebné pravidelne kontrolovať stĺpiky, spojovacie prvky, madlo a skrutky, ktoré držia váše zábradlie. Pre zaistenie stability zábradlia je potrebné dotiahnuť všetky uvoľnené skrutky a vymeniť poškodené časti zábradlia.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Sklenené zábradlie?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Sklenené zábradlie

  Dobrý deň
  potrebujem na mieru a na komplet zhotovieť sklenené zábradlie 90 € do 150 €

  ........

  Sklenené zábradlie

  Dobrý deň
  potrebujem na mieru a na komplet zhotovieť sklenené zábradlie 90 € do 150 €

  ........

  Ocelove schody so sklenenym zabradlim

  Mali by sme zaujem o vyrobu ocelovych schodov. Asi najblizsie vam to priblizi moodboard kde som sa co najviac snazil definovat styl. 

  Aktualne sme v stadiu kde este nemame vyliate podlahy cize vieme tie schody kotvit priamo este do betonu. Stavba je potom z ytongu tak neviem ci budeme musiet tu podestu dodatocne kotvit, pripadne ak by tam musela byt nejaka stojka tu by sme este teraz vedeli zasekat do steny. 
  Co sa tyka zabradlia to by malo byt sklenene, idealne aby nebolo vidno kotvenie. Tam budu potom 3 strany schodov (1 strana schodov pri nastupnej polke bude len stena), 1 bok podesty (zadna a lava strana podesty bude tiez len stena) a potom este na 2 podlazi nam vzniknu 2 casti skla na rovine o sirke 1000mm a 860mm.

  Prilozil som potom aj rozmery. 
  Realizacia by bola potom na Sliaci (Zvolen). Ak by ste mali nejake otazky kludne volajte alebo piste.  4050 € do 6750 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Lepené dvojsklo na balkón, 1200x750 1100cm.
  Sklenené zábradlie, Banská Bystrica

  3150 € do 5250 €

  Cena, Sklenené zábradlie na 2 balkóny, 400x100 cm
  Sklenené zábradlie, Veľké Rovné

  1800 € do 3000 €

  Cena, Sklenené zábradlie - cenová ponuka, 3,7 m
  Sklenené zábradlie, Michalovce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Zabradlie zo skla na lodziu cca 6m, cca 6m
  Sklenené zábradlie, Liptovský Peter

  1350 € do 2250 €

  Cena, Čierne hliníkové zábradlie so sklenenou výplňou, 900x100 cm
  Sklenené zábradlie, Župčany

  2250 € do 3750 €

  Cena, Sklenené zábradlie na balkon, 2 ks, 7 m a 3,5 m
  Sklenené zábradlie, Poprad

  3150 € do 5250 €

  Cena, Sklo plot dvorový, Dĺžka 30 bežných metrov, výška 90 až 100 cm
  Sklenené zábradlie, Nová Bystrica

  4500 € do 7500 €

  Cena, Nerezové zabradlie so sklom na terasu, cca 10 m
  Sklenené zábradlie, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Balkonove sklenene zabradlie, cca 6 m
  Sklenené zábradlie, Bojnice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Vyhotovenie interieroveho zabradlia zo skla, 200 cm
  Sklenené zábradlie, Šamorín

  2250 € do 3750 €

  Cena, Sklenené zabradlie na samonosne schody., 340 cm
  Sklenené zábradlie, Oravské Veselé

  2250 € do 3750 €

  Cena, Sklenené zábradlie na terasu s bočným uchytením, madlom na vrchu., Dĺžka 14m z 3 kusov, výška čistá 1m
  Sklenené zábradlie, Zlaté Moravce

  3150 € do 5250 €

  Cena, Sklenene zabradlie vonkajsie, 4 m
  Sklenené zábradlie, Trnava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Interierove schodove zabradlie, do 6 cm ych drevenych stupnic, cca 5 m, 1,10 m
  Sklenené zábradlie, Rimavská Sobota

  1800 € do 3000 €

  Cena, Sklenene zabradlia na franc.okna, 3 ks 2m, 1 ks 1,8 m
  Sklenené zábradlie, Košice

  3600 € do 6000 €

  Cena, Zábradlie na balkony a schody,
  Sklenené zábradlie, Sabinov

  9000 € do 15000 €

  Cena, Sklenené zábradlie s hliníkovou rukovätou, po popise
  Sklenené zábradlie, Horný Vadičov

  3150 € do 5250 €

  Cena, Nerezovo-sklenené zábradlie na terasu a balkón, Cca 15-20 m
  Sklenené zábradlie, Kežmarok

  3600 € do 6000 €

  Cena, Sklenene zabradlie, cca 72cm x 100cm a pochodzne sklo 47cm x 47cm
  Sklenené zábradlie, Trnávka

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené zábradlie na lodžiu domu, 1000x100 cm
  Sklenené zábradlie, Fiľakovo

  3600 € do 6000 €

  Cena, Nerezové zábradlie na balkón so sklenenou výplňou, dlžka 6m výška 90 cm
  Sklenené zábradlie, Spišská Nová Ves

  1800 € do 3000 €

  Cena, Sklenenne zabradlie pri bazen, Cca 7m
  Sklenené zábradlie, Chorvátsky Grob

  1350 € do 2250 €

  Cena, Antikorové sklenené zábradlie so sklenou výplňou, Dĺžka : 19300 cm
  Sklenené zábradlie, Hlboké nad Váhom

  3150 € do 5250 €

  Cena, Sklenené zábradlie na terasu nad garazou, 25m,výška 110cm,branicka
  Sklenené zábradlie, Žilina

  4050 € do 6750 €

  Cena, Sklenené zábradlie a sklenené dvere, 365 cm
  Sklenené zábradlie, Kolačkov

  1800 € do 3000 €

  Cena, Sklenené zábradlie na schody, výška 100 cm, približne 10 m
  Sklenené zábradlie, Bratislava

  2250 € do 3750 €

  Cena, Sklenené zábradlie na schody, výška 100 cm,dĺžka 8,50 m
  Sklenené zábradlie, Levice

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené zábradlie na terasu, Veľkosť terasy 1440x480 cm
  Sklenené zábradlie, Jalovec

  4050 € do 6750 €

  Cena, Sklenené zábradlie na schodište v dĺžke 3,7 m, dĺžke 3,7 m
  Sklenené zábradlie, Levice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Sklenené zábradlie na balkon pre dom, 500cm 110cm sklenna vypln
  Sklenené zábradlie, Žilina

  3150 € do 5250 €

  Cena, Skleňené schody a zábradlie, Cca 15 nášlapou a zábradlie
  Sklenené zábradlie, Nová Lesná

  5400 € do 9000 €

  Cena, Sklenene zabradlie v profilev tvare L, 538 cm
  Sklenené zábradlie, Pečovská Nová Ves

  2700 € do 4500 €

  Cena, Sklenené zábradlie 350cm, 350 cm
  Sklenené zábradlie, Pezinok

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené zábradlie na schody, 2 m
  Sklenené zábradlie, Nitrianske Rudno

  900 € do 1500 €

  Cena, Sklenené zábradlie, 3,1 m
  Sklenené zábradlie, Bratislava

  900 € do 1500 €

  Cena, Nerezové trubkové zábradlie, spolu 55 metrov, vrch zábradlia 100cm na dlažbou, uchytenie do atiky, atika je vysoká 40cm, cena všetne kotvenia, uchytenia. Chceli by sme aby medzera
  Sklenené zábradlie, Ladomerská Vieska

  8100 € do 13500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Sklenené zábradlie cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  177+ spoločnosťami pre Sklenené zábradlie
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené