Pre oblasť

  Sklenené zábradlie cena

  Koľko stojí sklenené zábradlie? Cena za bežný meter skleneného zábradlia je závislá od spôsobu montáže, výberu skla a toho, či máme na hornej strane zábradlia držadlo alebo nie. Sklenené zábradlie je o niečo drahšie, ale bude vám slúžiť veľmi dlho, pretože sklo sa neopotrebováva. Dodacia lehota je 3 až 5 týždňov. Cena za dodávku a montáž skleneného zábradlia, 100 cm vysokého, z 16 mm hrubého vrstveného bezpečnostného skla, je 90 až 140 EUR/m.

  Komu zveriť realizáciu skleneného zábradlia? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným výrobcom a dodávateľom sklenených zábradlí vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za sklenený plot


  Cena skleneného plotu. Cena za dodávku a montáž skleneného plotu, výška 100 cm , 16 mm lepené bezpečnostné sklo.

  90.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/tm

  STREDNÁ CENA
  140.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Sklenené zábradlie

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Hliníkové sklenené zábradlie, kovová rukoväť

  Cena za balkónové zábradlie z hliníka a nehrdzavejúcej ocele s tvrdeným sklom 8 mm a stĺpikmi fi 40 mm. Cena za montáž.


  m

  €/m

  Hliníkové sklenené zábradlie, drevená rukoväť

  Cena za balkónové zábradlie z hliníka a nehrdzavejúcej ocele s tvrdeným sklom 8 mm a stĺpikmi fi 40 mm. Cena za montáž.


  m

  €/m

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Kované zábradlie


  Koľko stojí kované zábradlie? Železné zábradlia sú považované za drahé prestížne riešenie. Sú však v...

  Skontrolovať tiež: Kované zábradlie cena

  Drevené ploty


  Keď ide o drevené ploty, cena dreveného plota závisí od typu dreva, postavených základov, zložitosti...

  Skontrolovať tiež: Drevené ploty cena

  Kovové ploty


  Keď ide o kovové ploty, cena kovového plotu závisí hlavne od postavených základov a od kvality a ty...

  Skontrolovať tiež: Kovové ploty cena

  Nerezové zábradlie


  Koľko stojí nerezové zábradlie? Keď je reč o cenách oceľových zábradlí, je potrebné hneď na začiatku...

  Skontrolovať tiež: Nerezové zábradlie cena

  Plastové ploty


  Koľko stojí PVC plot? Keď ide o plastové ploty, ceny za bežný meter plastových plotov sú rôzne. Závi...

  Skontrolovať tiež: Plastové ploty cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Sklenené zábradlie - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Výhody skleneného oplotenia

  Sklenené zábradlie dodá vášmu domu punc elegancie
  Sklenené zábradlie dodá vášmu domu punc elegancie

  1.1 Priestornosť

  Vďaka sklenenému zábradliu vyzerajú veľké aj malé chodby a nádvoria väčšie.

  1.2 Neblokuje výhľadu

  Väčšina ľudí inštaluje sklenené zábradlie, aby využili malebný výhľad namiesto toho, aby ho zablokovali dreveným či kovovým zábradlím.

  1.3 Potenciálne zapadá do každého dizajnového štýlu,domu aj záhrady

  Vzhľad sklenených zábradlí môžete navrhnúť výberom rôznych upevňovacích systémov. Vyberte si taký, ktorý odpovedá štýlu záhrady alebo domu.

  1.4 Sklenené zábradlie je odolné

  Sklenené zábradlie je vhodné aj do miest s extrémnejším počasím. Sklo má veľmi dlhú životnosť, takže sklenené zábradlie môže mať pri správnej údržbe tiež veľmi dlhú životnosť.

  1.5 Jedna z najlepších možností oplotenia vonkajšieho bazéna

  Sklo je odolné voči chlóru a iným chemikáliám v bazéne, vďaka čomu je sklenené zábradlie obľúbenou voľbou pre bazén. Sklenené zábradliet navyše poskytuje väčšiu priehľadnosť bazéna, čo je veľmi vítané, hlavne ak v ňom plávajú deti.

  1.6 Môžete si zábradlie čistiť sami

  Sklenené zábradlie čistite niekoľkokrát do roka mäkkou špongiou, jemným čistiacim prostriedkom a vodou.

  2. Možné nevýhody skleneného zábradlia

  2.1 Vtáky a hmyz si sklo nevšimnú

  Za určitých svetelných podmienok vtáky a hmyz jednoducho nevidia sklenený plot a môžu doň naraziť, pričom vtáky po náraze do sklenenej tabule aj zomierajú. Môžete tomu zabrániť tak, že nalepíte na sklo siluety vtákov.

  2.2 Obe strany musia byť očistené

  Čistenie oboch strán zábradlia nie je ťažké, ak máte ľahký prístup. Ak je však jedno miesto ťažko prístupné, mali by ste si najať profesionálnu upratovaciu službu.

  2.3 Praskliny

  Nikdy nedovoľte, aby vám niekto čistil sklenené zábradlie škrabkami na sklo. Vonkajšie sklenené zábradlie je viac vystavené poveternostným vplyvom ako napríklad vaše okná, takže nečistoty sa ho držia silnejšie. Pri čistení škrabkou hrozí nebezpečenstvo poškriabania. Sklo by sa tiež nemalo čistiť brúsnymi handričkami a abrazívnymi čistiacimi prostriedkami. Dôrazne odporúčame, aby ste sklo jednoducho vyčistili vodou, jemným saponátom alebo alkoholovým octom.

  2.4 Ľudia sa radi opierajú o sklenené zábradlie

  Štrukturálne je jemné opieranie sa o sklenený plot pravdepodobne v poriadku. Ľudia z nejakého dôvodu radi obdivujú výhľad a podvedome akoby posúvajú sklenené  panely. O zábradlie sa radi opierajú najmä deti, ak je sklenené zábradlie namontované bez rámu, neustále nakláňanie a pohyb sklenených panelov môže spôsobiť praskliny.

  2.5 Nákup a náklady na opravu

  Sklenené zábradlie, najmä tie bez rámu a niektoré verzie s modernými kovovými spojovacími prvkami nepatria k najlacnejším. V prípade rozbitia skla je oprava takéhoto zábradlia pomerne náročná.

  2.6 Hliník lakovaný práškovou farbou

  Odporúčame vám zvoliť si spojovacie prvky z nehrdzavejúcej ocele. Hliník s práškovou farbou sa odfarbí pri kontakte s UV lúčmi. Hliník s práškovým nástrekom je tiež jemný a môže sa poškriabať. Zároveň sa prvky nedajú jednoducho znova vymaľovať, ale je potrebné ich demontovať a odniesť do odbornej dielne.

  2.7 Inšpirácia

  Sklenené zábradlie môže vylepšiť váš dom v mnohých ohľadoch! Nájdite inšpiráciu v rôznych časopisoch alebo ešte lepšie, nájdite rôzne štýly a nápady na internete, ako môže sklenené zábradlie dodať vášmu domovu osobitý ráz.

  3. Dodávatelia sklenených zábradlí

  Ak uvažujete o sklenenom zábradlí, odporúčame vám vyhľadať skúseného sklenára, ktorý sa postará o profesionálne prevedenie a inštaláciu. Inštalácia skleneného zábradlia je precízna práca, ktorá si vyžaduje skúsenosti a odborné znalosti. Proces inštalácie skleneného zábradlia nie je porovnateľný s inštaláciou drevených alebo nerezových zábradlí. Odporúčame vám získať niekoľko rôznych ponúk a vopred si skontrolovať referencie každého sklenára. Ak je to možné, pozrite si tiež jeho realizácie a informujte sa o spokojnosti  predchádzajúcich klientov.

  4. Druhy sklenených zábradlí

  4.1 Bezrámový sklenený plot

  V poslednej dobe je to jeden z najžiadanejších návrhov skleneného oplotenia, ktorý svojou eleganciou a nenápadnosťou dokonale zapadá do moderných architektonických trendov. Ako už názov napovedá, sklenené ploty sú inštalované bez rámov, čo umožňuje oveľa subtílnejší a neinvazívnejší vzhľad. Upevňuje sa na stenu alebo podlahu pomocou špeciálnych čapov z nehrdzavejúcej ocele alebo špeciálnych inštalačných profilov. Hlavnou výhodou bezrámových sklenených plotov je tiež ich hlavná nevýhoda: sú také nenápadné, že je možné ich aj prehliadnuť a naraziť na ne.

  4.2 Sklenené zábradlie s nerezovými stĺpmi

  Najnezávislejší a najpružnejší dizajn skleneného zábradlia je s nerezovými stĺpmi. Je použiteľný prakticky na všetky stavebné situácie. Sklenené panely sa ľahko pripevňujú k nerezovým stĺpikom a madlu. Pre tento typ riešenia sú vhodné všetky bezpečnostné vrstvené a temperované sklá s hrúbkou 8 až 10 mm. Sklo môžete tiež ozdobiť vzormi, ktoré sú gravírované, leptané alebo pieskované.

  4.3 Sklenené zábradlie pripevnené k profilu

  Je to najbežnejšie používaná verzia skleneného zábradlia. Môže byť pripevnený iba na stenu, na nosnú dosku alebo oceľové nosníky. Môže byť bez madla alebo s madlom pre väčšiu stabilitu. Na zábradlie sú vhodné tvrdené sklo alebo bezpečnostné vrstvené sklo a všetky ozdobné úpravy skla.

  4.4 Bodové sklenené zábradlie

  Tento typ zábradlia je pripevnený na špeciálnych bodových konzolách. Pre ešte elegantnejší vzhľad môžeme na spodnú časť zábradlia naniesť farebný okraj. Plot môže byť bez madla a nemusí tak byť k nemu pridané držadlo napr. z nehrdzavejúcej ocele alebo dreva. Je tiež možné nainštalovať LED pásik do madla, ktorý jemne osvetlí schodisko. Bodové zábradlia môžu byť tiež vyrobené z rôznych tvrdených skiel a môžu byť zdobené gravírovanými alebo pieskovanými vzormi.

  4.5 Sklenené zábradlie pre francúzsky balkón

  Sklenené zábradlie na francúzskom balkóne zachováva pôvodnú myšlienku tohto balkónového tvaru, pretože dovoľujeme dovnútra toľko svetla, koľko zábradlie umožňuje. Tento typ skleneného plotu je vyrobený z tvrdeného alebo tvrdeného a vrstveného skla. Taktiež je možné na ňom vyrobiť pieskované a gravírované vzory.

  5. Inštalácia skleneného zábradlia

  5.1 Sklenené zábradlie okolo bazéna

  Ploty pri bazénoch sú dekoratívne aj bezpečnostné. Zvyčajne sú vyrobené z nehrdzavejúcich elektrolyticky alebo ručne leštených rúr alebo profilov. Drevené ploty sa vďaka vlhkému prostrediu okolo bazénu rýchlo ničia, pretože vlhkosť na dreve spôsobuje hnilobu. Na druhej strane nehrdzavejúca oceľ odolá náročným podmienkam prostredia. Pri ošetrovaní bazéna chlórom musíte byť obzvlášť opatrní, pretože môže spôsobiť odfarbenie nehrdzavejúcej ocele. Pravidelné čistenie však môže zabrániť poškodeniu alebo korózii.Je dôležité, aby boli ploty pri bazéne uzemnené v dôsledku statickej elektriny. Tým sa zabráni oxidácii skrutiek a iných častí povrchov.

  5.2 Sklenené ploty blízko slanej vody 

  V blízkosti bazénov so slanou vodou je potrebné venovať osobitnú pozornosť spojovacím prvkom z nehrdzavejúcej ocele, ktoré musia byť kvalitnejšie. Kovové prvky plotov, ktoré prichádzajú do priameho styku so slanou vodou, musia byť elektrolyticky leštené alebo odstránené všetky oxidy, čím sa dosiahne hladkosť a zabráni sa hromadeniu vodného kameňa na plotoch.

  5.3 Sklenené zábradlie v byte

  Sklenený zábradlie skvele funguje aj v interiéri domu, čo dodáva punc elegancie.

  5.4 Sklenené zábradlie pre vonkajšie schody, sklenené zábradlie pre balkón

  Sklenené zábradlia sa často používajú na oplotenie vonkajších schodísk a balkónov.

  5.5 Sklenené záhradné zábradlie

  Sklenené zábradlie predstavuje účinnú ochranu záhrady, ktorá nehrdzavie a je mimoriadne odolná. Zábradlia sú k dispozícii v rôznych vzhľadoch a tvaroch, ale podľa svojho vkusu ich môžete kombinovať aj s drevom, kovom alebo kameňom.

  6. Postup čistenia a údržby 

  Sklenené zábradlie sa ľahko udržuje, ak budete postupovať podľa niekoľkých jednoduchých tipov. Existuje veľa inzerovaných čistiacich prostriedkov, ktoré tvrdia, že sklenený plot môžete lesknúť, ale odporúčame vám ich nepoužívať. Niektoré čistiace prostriedky obsahujú kyselinu fosforečnú alebo iné kyseliny a chemikálie. Používanie týchto čistiacich prostriedkov nie je rozumné, pretože sú abrazívne a môžu poškriabať povrch skleneného plotu. Roztokom tekutého mydla a vody na umývanie riadu môžete zo skleneného zábradlia odstrániť všetky nečistoty, prach a iné nečistoty. Plot umyte mäkkou špongiou a nie hrubým čistiacim prostriedkom. Po dokončení umývania ho dôkladne opláchnite vodou, aby ste odstránili zvyšky nečistôt a mydla. Na záver môžete plot utrieť alebo ho jednoducho nechať vyschnúť na vzduchu. Vonkajšie sklenené zábradlie nečistite, keď je horúci, pretože by to mohlo poškodiť.

  Najlepšie je vyčistiť sklenené zábradlie ráno alebo večer, keď slnko nie je príliš jasné. Nálepky a lepiace pásky môžu poškodiť povrch skla a pôsobiť tak nepríťažlivo. Vyvarujte sa prilepeniu na sklo, pokiaľ na výrobku nie je výslovne uvedené, že je ľahké ho odstrániť bez zanechania stopy. Kosenie trávnika môže vrhať kamienky a držať sa osklenené zábradlie. Aj keď je sklenené zábradlie z tvrdeného skla dostatočne pevné, aby odolal malým odletujúcim úlomkom, môže sa poškriabať, čo môže skrátiť jeho životnosť. Pred kosením trávnika sa uistite, či v ňom nie je nejaký odpad, ktorý by mohol byť vymrštený do vzduchu a zasiahnúť tak sklo. Je potrebné pravidelne kontrolovať stĺpiky, spojovacie prvky, madlo a skrutky, ktoré držia váše zábradlie. Pre zaistenie stability zábradlia je potrebné dotiahnuť všetky uvoľnené skrutky a vymeniť poškodené časti zábradlia.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Zábradlie sklenene

  Zábradlie:

  - 3x 60x100

  - 1x 100x100  - bočné úchytky okruhle

  - madlo drevené hranate na vrch+ jedna hrana, ideál morenie dub  Stena:

  - pevná cast 145x 256

  - dvere posuvné 100x256

  - madlo kovove  Samostatné madlo:  - 100+ 160, madlo hranaté, morenie dub. Úchytky okruhle kovové.
  Fotky v prilohe. 1800 € do 3000 €

  ........

  Sklenené zábradlie v tvare písmena L

  Dobry den, mal by som zaujem o sklenene zabradlie kotvene zo spodnej strany. Ide o zabradlie na hornom (1 poschodovy dom) poschodi v tvare pismena L. Vyska zabradlia by mala byt standardna (tu neviem aky je standard). Rozmer zabradlia tvaru L bude priblizne 110 x 480 cm. Miesto montáže je Bernolakovo. Chcel by som vas poprosit o približnú sumu, a približnú dĺžku dodania. Dakujem 1350 € do 2250 €

  ........

  Sklenene zabradlie

  Potrebujem 6 bm sklenene zabradlie na balkone, samonosne kotviace body. 2,2bm na schody a 1,1 bm zabradlie nad schodami, tiez samonosne kotviace body. Dokument v prílohe. 2250 € do 3750 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Sklenené zábradlie, 160 cm
  Sklenené zábradlie, Bratislava

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vnútorné sklenené zábradlie na schodisku, 2,4m šikmá časť a vodorovná časť 1,1m, výška 1,0m
  Sklenené zábradlie, Žilina

  3150 € do 5250 €

  Cena, Skleneného zábradlia na terase, jedno sklo 315x63 cm
  Sklenené zábradlie, Stupava

  900 € do 1500 €

  Cena, Vymena dvoch casti na zabradli balkonu namiesto lexanu, 90x110 cm
  Sklenené zábradlie, Košice

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené zábradlie, 6,5 m
  Sklenené zábradlie, Čadca

  4500 € do 7500 €

  Cena, Sklenené zábradlie, dlžka 7m , výška 1,20 m
  Sklenené zábradlie, Maňa

  3600 € do 6000 €

  Cena, Sklenene zabradlie 16mm nacenenie, 5,8 m
  Sklenené zábradlie, Ružomberok

  4500 € do 7500 €

  Cena, Sklenené zábradlie, 2x5 m, 8x2 m
  Sklenené zábradlie, Žilina

  9000 € do 15000 €

  Cena, Predokenne zabradlie na francuzke okna a zabradlie na terasu, 2x1.8 metra (francuzke okna) + cca 12 metra terasa
  Sklenené zábradlie, Dubnica nad Váhom

  4500 € do 7500 €

  Cena, Zabradlie oblé aj rovné do rodinného domu, 254 cm, 95 cm, 150 cm, 270 cm, 350 cm
  Sklenené zábradlie, Veľký Lapáš

  8100 € do 13500 €

  Cena, Skleněné zábradlí, Šířka 115cm, výška 110cm jeden kus
  Sklenené zábradlie, Demänovská Dolina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Sklenené zábradlie, cca 3m
  Sklenené zábradlie, Michalovce

  540 € do 900 €

  Cena, Interierové sklené zábradlie na schodisko do rod. domu, cca 10 metrov dĺžka
  Sklenené zábradlie, Kvačany

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené zábradlie na balkón s drevenou madlom alebo bez madlá, 8,5m dĺžka a výška 1m
  Sklenené zábradlie, Vlková

  4500 € do 7500 €

  Cena, Sklenené zábradlie, spodné kotvenie a tmavé sklo, 210x100 cm
  Sklenené zábradlie, Zborov nad Bystricou

  2700 € do 4500 €

  Cena, Čierne sklenené zábradlie, 2 x 235 cm, 1 x 100 cm
  Sklenené zábradlie, Žitavce

  3600 € do 6000 €

  Cena, Celosklenene zabradlie na balkon aj do interieru nad schody, dlzka 6750 mm, vyska 1000 mm, sirka 900 mm, interier vyska 1000 mm, sirka 1050 mm, dlzka 1000 mm
  Sklenené zábradlie, Lipany

  3600 € do 6000 €

  Cena, Sklenene zabradlie na schodisko domu, 432 CM + 16 schodov schodiska
  Sklenené zábradlie, Trnava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené zábradlie interiér , Jednotlivé dĺžky: 423+97+467+31 vyška neviem 120cm
  Sklenené zábradlie, Pribiš

  4500 € do 7500 €

  Cena, Celosklenene zábradlie na terase s bodovým uchytom , Dĺžka: 4m a výška 90 cm a dĺžka 1 m a výška 90 cm
  Sklenené zábradlie, Vranov nad Topľou

  3600 € do 6000 €

  Cena, Exteriérové sklenené zábradlie na novostavbu , 20 m
  Sklenené zábradlie, Štiavnik

  4500 € do 7500 €

  Cena, Sklenené zábradlie, cenovú ponuku, realizácia , výška- 0,90 m, dĺžka- 10,5 m
  Sklenené zábradlie, Veľké Rovné

  2250 € do 3750 €

  Cena, Pevne sklo prerobit na panty aby sa dali vychadzat von, 1m
  Sklenené zábradlie, Bratislava

  450 € do 750 €

  Cena, Sklenené zábradlia exteriérové 2x4,5m + 2x 2,5m + 1x 1,5m interiérové , 17 m
  Sklenené zábradlie, Košice

  3600 € do 6000 €

  Cena, Tmave az cierne sklenene exterierove zabradlie, na terciky, Dĺžka 2400 cm, výška 100 cm
  Sklenené zábradlie, Zubrohlava

  2250 € do 3750 €

  Cena, Sklenené zábradlie na terasu, 50cm
  Sklenené zábradlie, Hurbanovo

  900 € do 1500 €

  Cena, Sklenené zábradlie na terasu, Výška celkom 1 m, dĺžka cca 16 m
  Sklenené zábradlie, Liptovské Sliače

  3150 € do 5250 €

  Cena, Balkon zabradlie sklenene, 10m
  Sklenené zábradlie, Toporec

  2250 € do 3750 €

  Cena, Sklenene zábradlie, 19m
  Sklenené zábradlie, Prešov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vymena zabradlia na balkone, 650cmx 100cm
  Sklenené zábradlie, Ivanka pri Dunaji

  900 € do 1500 €

  Cena, Sklenené zábradlie na vnútorné schodisko, 4mx1m
  Sklenené zábradlie, Sihelné

  900 € do 1500 €

  Cena, Zábradlie interierového schodiska , 400,100 cm
  Sklenené zábradlie, Štiavnik

  3150 € do 5250 €

  Cena, Sklenené zábradlie , 8m/1,2m; 6,4/2m
  Sklenené zábradlie, Višňové

  3600 € do 6000 €

  Cena, Sklenene tabule na prichytenie do existujuceho zabradlia na terase, Dlzka 3,5m x 0,8m a dlzka 3m x 0,8m
  Sklenené zábradlie, Trenčín

  1350 € do 2250 €

  Cena, Sklenené exteriérové zábradlie k francúzskym oknám - 4 ks a interierové zábradlie k schodom, 208 x 100 cm; 206 x 100 cm; 60 x 100 cm; 154 x 100 cm (1+1,55+0,86 m - zábradlie interier)
  Sklenené zábradlie, Košice

  3150 € do 5250 €

  Cena, Sklenené zábradlie, 1000 x 150 mm
  Sklenené zábradlie, Zohor

  3150 € do 5250 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Sklenené zábradlie?

  Sklenené zábradlie cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  162+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Sklenené zábradlie
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené