Pre oblasť

    Zavlažovací systém cena

    Aké sú ceny zavlažovacích systémov? Automatický zavlažovací systém sa používa na rovnomerné a pravidelné polievanie zelene. Tak bude trávnik vždy dostatočne vlhký a záhrada bujná a plodná. Zavlažovacie systémy sú určené na trávniky, záhradné záhony, skleníky, ale aj črepníky. Existujú aj väčšie profesionálne systémy na zavlažovanie parkov, golfových ihrísk, futbalových a iných ihrísk, ale aj átrií. Existujú fixné systémy s rozstrekovačmi, fixné systémy s pohyblivými dýzami (rozstrekovačmi) ako aj kvapkové zavlažovacie systémy (kvapková závlaha). Pre správne fungovanie zavlažovacieho systému potrebné je rovnomerné rozdeľovanie vody pozdĺž zavlažovacieho priestoru. Aby práca zavlažovacích systémov bola optimálna, systémy automaticky regulujú prietok vody a zavlažovanie určitých prvkov podľa potrieb pestovaných rastlín. Je možné inštalovať dažďový senzor, ktorý ešte viac optimalizuje použitie vody. Cena zavlažovacieho systému sa pohybuje od 6 do 20 EUR/m2.

    Komu zveriť návrh a realizáciu zavlažovacieho systému? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným dodávateľom zavlažovacích systémov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

    Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
    Odošli dopyt

    Ostatné ceny za Zavlažovací systém (2024)

    Ako ste využili tieto informácie?

    ZAVLAŽOVACÍ SYSTÉM – VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

    1. Čo všetko potrebujete vedieť o zavlažovacích systémoch?

    V posledných rokoch sme svedkami čoraz dlhších teplejších a suchších období počas leta. Aj v zimných mesiacoch je zrážok menej, zvlášť tých vo forme snehu. Odborníci tvrdia, že v dôsledku skleníkového efektu sa naša planéta otepľuje a nie je vylúčené, že tento druh klímy bude prevládať. Bez ohľadu na to, či majú pravdu alebo nie, faktom je, že zeleň je nevyhnutná na udržanie priaznivých mikroklimatických podmienok v prostredí, v ktorom žijeme. A na to, aby mohli rásť stromy, kvety, všetky druhy rastlín a trávy, ako aj ovocie a zelenina, potrebujú vodu. Nie nadarmo sa hovorí, že voda je zdrojom života.

    Ak už máte postavené bývanie a upravenú záhradu alebo sa tieto práce chystáte realizovať, je jasné, že sa budete musieť postarať o vodu – pitnú, sanitárnu alebo vodu na polievanie, aby vám vaše zelené plochy (dvor, záhrada,  ovocný sad...) zostali dobre upravené, kvitnúce a plodné. Najlepším a najjednoduchším riešením sú zavlažovacie systémy, zvlášť tie, ktoré sa plánujú a realizujú súbežne s výstavbou domu. Samozrejme, môžu sa pridať aj neskôr, ak spočiatku neviete, či sa chcete baviť niečím náročnejším ako je trávnik a črepníkové kvety.

    2. Ako si vybrať dodávateľa zavlažovacieho systému?   

    Či už chcete na svojom pozemku nainštalovať polievanie alebo zavlažovanie súbežne s terénnymi úpravami alebo to vykonáte dodatočne, odporúčame vám obrátiť sa na odborníkov. Záhradní architekti v spolupráci s dodávateľmi zariadení na polievanie a zavlažovanie budú vedieť navrhnúť a nainštalovať systém k vašej maximálnej spokojnosti, ktorý vyhovuje typu a veľkosti vášho pozemku a vášmu rozpočtu. Bude to oveľa praktickejšie a v konečnom dôsledku aj lacnejšie, ako keby ste to robili sami. Faktorov, ktoré môžu ovplyvniť úspešnosť konečných výsledkov, je totiž veľa a je ťažké ich vymenovať, nieto ešte predpovedať, ak sa touto témou nezaoberáte profesionálne.

    Spomenieme iba niektoré parametre: veľkosť pozemku, kvalita a chemické zloženie pôdy a vody, existencia vodných zdrojov a ich vzdialenosť, sklon terénu, výpočet veľkostí, dĺžok, polôh a smerov potrubia, hadíc alebo pások, miesto pre čerpadlo, typ, výkon a prietok čerpadla, ručné alebo automatické ovládanie, údržba a čistenie systému a mnoho, mnoho ďalších. Hoci všetky tieto faktory zdoláte sami, budete musieť nájsť dodávateľa, resp. poskytovateľa služieb. Na trhu je ich nespočetné množstvo, ako aj modelov, a vôbec nebude jednoduché vybrať si správne. Odporúčame vám, aby ste sa na nás obrátili, keďže spolupracujeme len so spoľahlivými firmami a remeselníkmi, ktorí vám budú vedieť vyjsť v ústrety.

    3. Aké zavlažovacie systémy existujú a ktorý si vybrať?

    3.1. Najdôležitejšie faktory zavlažovacieho systému

    Ak máte mestský dom alebo nemáte čas ani chuť pestovať zeleninu a ovocie, na trávnik či záhradu pred a/alebo za domom stačí polievací systém. Tento systém môže byť najjednoduchší možný v tom zmysle, že máte kohútik a záhradnú hadicu dostatočne dlhú na polievanie kvetov a trávy alebo príležitostné umývanie chodníkov a áut. Ak však chcete automatické zavlažovanie s centrálnym ovládaním, senzormi a časovačmi, na to už budete potrebovať odbornú pomoc. Záhradný architekt alebo záhradkárska spoločnosť navrhne automatické čerpadlo a zavlažovací systém, ktorý sa zapína a vypína v nastavených časoch pomocou časovača.

    Pokiaľ ide o tieto jednoduchšie a menšie systémy, pri ich inštalácii je potrebné prihliadať na menej faktorov. Dôležitá je tu len veľkosť polievanej plochy a podľa nej určený počet a usporiadanie postrekovačov. Samotné postrekovače môžu byť pevné alebo výsuvné. Je presne známe, aký je výkon každého postrekovača a dosah prúdu vody, takže na základe toho sa robí výpočet. Vo väčších nákupných centrách, v ktorých majú aj záhradnú techniku, sa predávajú hotové sady zariadení a komponentov, ktoré si sami namontujete podľa návodu výrobcu.

    3.2. Najdôležitejšie faktory zavlažovacieho systému

    Ak máte väčší pozemok s bujnejšou vegetáciou alebo sa chcete vo voľnom čase venovať záhradkárčeniu, zeleninárstvu či ovocinárstvu, potom budete potrebovať serióznejší a väčší zavlažovací systém. Odborník, ktorého si najmete na konzultáciu alebo inštaláciu systému, musí najprv zvážiť nasledujúce faktory:

    • aká je kvalita pôdy na vašom pozemku,
    • aká je kvalita závlahovej vody,
    • aká je kapacita vodného zdroja,
    • aký je typ povodia,
    • aký bude spôsob zavlažovania,
    • aký zavlažovací systém by sa mal použiť,
    • čo sú tzv. zavlažovacie dávky a normy,
    • aký bude cyklus zavlažovania.

    3.3. Najdôležitejšie predpoklady pre inštalovanie zavlažovacieho systému

    Vodný zdroj musí spĺňať základnú podmienku poskytovať potrebné, resp. požadované množstvo vody primeranej kvality. Potrebné množstvo vody sa určuje na základe intenzity polievania alebo zavlažovania a veľkosti zavlažovanej plochy. Pritom treba brať do úvahy parametre kvality vody. Pokiaľ ide o kvalitu, treba prihliadať na fyzikálne a chemické ukazovatele. Všetky vody v prírode obsahujú určité množstvo rozpustených látok. Množstvo týchto látok, ich zloženie a kolísanie počas závlahovej sezóny vplýva na využiteľnosť vody. Voda používaná na zavlažovanie musí spĺňať základné kritériá fyzikálnej kvality vody, a to:

    • výdatnosť vodného zdroja,
    • teplota a
    • množstvo rozpustených látok.

    Nízka teplota vody nie je dobrá a vedie k dočasnému spomaleniu rastu a vývoja rastliny vo všetkých jej štádiách, ako aj k zníženiu úrody. Studená voda privádzaná do pôdy rôznymi spôsobmi závlahy znižuje obsah dostupných živín, mikrobiologickú aktivitu a v niektorých prípadoch vedie k vzniku fyziologického sucha. V našich podmienkach je najpriaznivejšia teplota vody okolo 20 °C.

    4. Typy zavlažovacích systémov

    Vo všeobecnosti existujú dva spôsoby zavlažovania: povrchové a podpovrchové. Najznámejšie a určite aj najrozšírenejšie spôsoby zavlažovania sú kvapkový zavlažovací systém v ovocinárstve a zeleninárstve a zavlažovanie postrekom (umelý dážď) pre poľnohospodárske plodiny. Dnes na trhu nájdete množstvo výrobcov a dodávateľov všetkých druhov a typov systémov, každý z nich má svoje výhody aj nevýhody. Najznámejšie zavlažovacie systémy sú pásové zavlažovače, lineárne a otočné (pivotové) zavlažovače, postrekovače, vodné delá (k pásovým zavlažovačom)... K dispozícii sú aj zavlažovacie krídla, „micro sprinkler“,  zavlažovanie mobilnými postrekovačmi. Najnovšími produktmi v tejto oblasti sú kvapkové zavlažovacie pásky, ktorých prednosťou je rovnomerný tok kvapiek po celej dĺžke pásky, nedochádza k upchávaniu či problémom v dôsledku usadzovania vo vode a ich cena – pomer kvality je konkurencieschopný. Aby bol chod každého zo zvolených systémov optimálny, musí sa zaviesť automatická regulácia prietoku vody a zavlažovanie podľa potrieb pestovaných rastlín. Je možné nainštalovať dažďový senzor, ktorý ešte viac optimalizuje využitie vody.

    4.1. Výhody kvapkového zavlažovacieho systému

    • Úspora energie vďaka nižšiemu pracovnému tlaku.
    • Nízka spotreba vody a menej pracovnej sily.
    • Menšie množstvo vody v systéme, menšie vyparovanie vody.
    • Možnosť pridávania živín súčasne so závlahou.
    • Nie je potrebná veľká počiatočná úprava povrchu.
    • Nevytvára sa kôra, menšie je zaburinenie, pretože nie je navlhčený celý povrch.
    • Systém je zvyčajne plne automatizovaný a je možné aj ovládanie počítačom.
    • Eliminovaný je negatívny vplyv vetra.
    • Množstvo vody potrebné na zavlažovanie sa dá celkom presne dávkovať.
    • Veľmi pohodlný spôsob zavlažovania v chránených priestoroch (skleníky a plastové skleníky).
    • Náklady na údržbu a používanie sú často nižšie v porovnaní s inými metódami zavlažovania.

    4.2. Nevýhody kvapkového zavlažovacieho systému

    • Časté upchávanie otvorov na kvapkadlách v dôsledku usadenín vo vode ako sú riasy alebo chemické usadeniny, preto je potrebné takéto kvapkadlá vymeniť za nové.
    • Veľká dĺžka potrubia sťažuje pohyb strojov a ľudí.
    • Nevhodný je pre väčšie plochy.
    • Vysoká počiatočná investícia do zariadenia a realizácie systému.

    4.3. Výhody zavlažovania postrekom (umelým dažďom)

    • Zavlažovanie umelým dažďom je možné aplikovať na nerovných aj na rovných pozemkoch, čím sa vyhnete drahým a rozsiahlym zemným prácam, v podstate nie je potrebná úprava povrchu pozemku.
    • Ani na svahoch nedochádza k erózii.
    • Zariadenie nezaberá ornú plochu a neprekáža pri používaní strojov.
    • Možnosť hospodárneho využitia dostupnej vody vďaka presnému dávkovaniu závlahovej normy.
    • Úpravou intenzity vody možno rovnako efektívne aplikovať závlahu aj na slabšie a lepšie priepustných pôdach. 
    • Možnosť zavlažovania na pozemkoch s vysokou hladinou podzemnej vody.
    • Menšia tvorba kôry a zhutňovania pôdy.
    • Rovnomernosť pôdnej vlhkosti.
    • Možnosť zavlažovania čerstvo zasiatych alebo naklíčených plodín.
    • Možnosť aplikácie fertigácie (výživa rastlín v dôsledku deficitu živín, používa sa postupné dávkovanie živín počas vegetácie, zvyšuje sa tým ich využiteľnosť, zvyšuje sa úroda, a to pomocou využitia vody ako nosného média živín, takýto spôsob výživy zvyšuje úrodu o približne 20 % a zlepšuje aj jej kvalitu).
    • Možnosť ochrany pred mrazom závlahou s veľmi nízkou intenzitou dažďa.

    4.4. Nevýhody umelého dažďa

    • Vysoké počiatočné investície do obstarania zariadenia a realizácie systému.
    • Vysoké náklady na používanie systému.
    • Vietor má veľký vplyv na nerovnomernosť vody a môže obmedziť alebo znemožniť používanie systému.
    • Straty vody vo forme vyparovania z trysiek a rastlín.
    • Nie všetky zariadenia možno použiť na zavlažovanie vysokých plodín a pohyb (premiestňovanie) dažďových krídel je náročný.
    • Zvyšuje sa možnosť výskytu chorôb na niektorých plodinách.
    • Väčšia intenzita a veľkosť kvapiek spôsobuje vznik kôry (prísušku), zhoršenie štruktúry pôdy a možné poškodenie citlivých rastlín.
    • Vyžaduje sa údržba systému aj mimo sezóny.

    5. Inštalácia zavlažovacieho systému 

    V závislosti od veľkosti pozemku, typu systému a typu kultúry, ktorá sa bude zavlažovať, odborník alebo firma, ktorú si najmete, najprv určí miesto, kde bude umiestnené čerpadlo – turbína alebo agregát – ktoré bude čerpať vodu zo zdroja  do systému. Je to najdôležitejšia časť zariadenia. To miesto musí byť pripravené a zabezpečené podľa odporúčaní výrobcu, aby motory mohli bez problémov fungovať. Doplnkovými časťami sú: sací kôš, sacia hadica, vákuová pumpa, „labutí krk“, fitingy, hydranty, filtre a iné. Pri kvapkovom zavlažovacom systéme nasleduje meranie a usporiadanie smeru rúr alebo hadíc. Prípadne ich treba plytko zakopať alebo upevniť, aby sa nehýbali. Pokiaľ ide o zavlažovanie dažďom, je to vlastne kovová konštrukcia. Celá konštrukcia je vyrobená z dutých pozinkovaných oceľových alebo hliníkovo-oceľových rúr. Na každom nosnom stĺpe sú dve krídla s postrekovačmi (dýzamy, tryskami) umiestnenými na určitej vzdialenosti. Stĺpy s krídlami sa umiestňujú na daných bodoch pozemku, alebo sú mobilné a dajú sa podľa potreby posúvať, a tak môžu zalievať celú plochu. Krídla majú rôzne rozmery v závislosti od modelu a výrobcu a môžu byť pripevnené k stĺpu alebo majú kĺbové spojenia kvôli otáčaniu krídel okolo vertikálnej osi. Opäť v závislosti od modelu a výrobcu existujú konštrukcie, ktoré sa dajú pripevniť na poľnohospodárske stroje, tým spôsobom sa môžu posúvať a zalievať plochu.

    6. Údržba zavlažovacieho systému

    Polievacie a zavlažovacie systémy majú v závislosti od druhu, typu a modelu, teda výrobcu a dodávateľa, zvyčajne záručnú dobu 10 až 25 rokov. To je dosť dlhé obdobie, takže väčšina z nich zahŕňa pravidelné kontroly a popredajný servis v záruke. V zásade to znamená príchod servisného technika minimálne 2-krát ročne, pred sezónou a po sezóne, ako aj návštevy na pozvanie.

    Treba pripomenúť, že väčšina z nich ponúka aj kompletnú dodávku a montáž zavlažovacieho systému na kľúč, ako aj opravu starých systémov, prípadne systémov tých výrobcov, ktorí už nie sú na trhu. Zavlažovací systém na kľúč, podobne ako v stavebníctve, znamená vypracovanie projektu, dodávku, montáž a uvedenie systému do prevádzky so zárukou a zaškolenie zákazníka na obsluhu zariadenia.

    Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Zavlažovací systém?

    daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom



    Chcem ponuku od poskytovateľov
    Posledné zverejnené dopyty

    Realizovat novu zahradu - zavlazovanie, zatravnit, stromy a rastliny

    Potrebujem realizovat 1.000 m novu zahradu - vyspravit teren, zalozit travnik, zasadit rastliny, zavlazovanie urobit.
    aspon 10 2-4 metrovych stromov, krik- jazmin, magnolie... 13500 € do 22500 €

    ........

    Servis a spojazdnenie zavlažovacieho systému záhrady

    Jedná sa o záhradu okolo rodinného domu. Závlaha je napajaná zo studne cez samostatnú akumulačnú nádrž a tvoria ju trubkové rozvody s postrekovačmi. V súčasnosti zavlažovanie nefunguje. Fotky v prílohe. 450 € do 750 €

    ........

    Dobrý deň vybudovat automatickú závlahu

    Potreboval by som automatickú závlahu aktuálne napojení na pitnú vodu s tým že aktuálne využívam žumpu ktorá ma 2 roky v krátkom čase sa budem napájať na kanalizáciu mám ambíciu spraviť z nej zberni nádobu na dažďovú vodu -príprava je spravená žumpa je cca 2,5m hlboká dopravná vzdialenosť je do kopca cca 50 metrov prevýšenie cca 5metrov potreboval by som to aj s technológiou (čerpadlo/a) trávnik ma cca 250m2 v kaskadovom teréne popripade aj záhradu ďalších 500m2.

    Gürtler Lukáš 3150 € do 5250 €

    ........

    Chcem ponuku od poskytovateľov





    Cena, Závlaha, cca 300m2
    Zavlažovací systém, Zemplínska Široká

    2250 € do 3750 €

    Cena, Rozfrezovat teren, zasiat travnik, zavlazovanie, 150 m2
    Zavlažovací systém, Kostolná Ves

    2700 € do 4500 €

    Cena, Realizáciu závlahy trávnika, 10x45
    Zavlažovací systém, Štefanová

    2250 € do 3750 €

    Cena, Záhrada, závlaha, sadové úpravy, 1120m2
    Zavlažovací systém, Malý Slavkov

    100800 € do 168000 €

    Cena, Návrh ( Projekt) a realizácia automatického zavlažovacieho systému, 800 m2
    Zavlažovací systém, Diviaky nad Nitricou

    6300 € do 10500 €

    Cena, Závlahový systém na kľúč, 250m2
    Zavlažovací systém, Partizánske

    3150 € do 5250 €

    Cena, Zavlažovanie ihriska, 70x110 m
    Zavlažovací systém, Oravské Veselé

    36000 € do 60000 €

    Cena, Kompletný návrh a realizáciu zahrady, Cca 1000 m2
    Zavlažovací systém, Stožok

    5400 € do 9000 €

    Cena, Návrh, plán zavlažovacieho systému pre záhradu a dvor rodinného domu, 400-500m2
    Zavlažovací systém, Dunajská Streda

    900 € do 1500 €

    Cena, Zavlahovy system na wifi, 200 m2
    Zavlažovací systém, Sliač

    1800 € do 3000 €

    Cena, Jednoduché ekonomicke riešenie závlahy-100m2, 100 m2
    Zavlažovací systém, Dunajská Lužná

    1350 € do 2250 €

    Cena, Navrhnut a zrealizovat zavlahu do zahrady, 30 m hadíc
    Zavlažovací systém, Čierna Voda

    2250 € do 3750 €

    Cena, Cenovú ponuku na automatickú závlahu, zarovnanie terénu a výsev trávnika, 580 m2
    Zavlažovací systém, Golianovo

    5400 € do 9000 €

    Cena, Závlahových system na travník, cca 70 m2
    Zavlažovací systém, Malé Leváre

    360 € do 600 €

    Cena, Závlaha, trávnik, kríky, cca 300 m2, 30 kríkov
    Zavlažovací systém, Hriňová

    3600 € do 6000 €

    Cena, Čiastocnu rekonstrukciu zahrady, vymena kamenov, vymena zavlahy, cca 300 m2
    Zavlažovací systém, Bratislava

    3150 € do 5250 €

    Cena, Údržba závlahy pri dome v košiciach, 400 m2
    Zavlažovací systém, Košice

    630 € do 1050 €

    Cena, Úprava a nastavenie existujuceho zavlahoveho systemu zn. Hunter, 8 vetiev zavlahy na ploche cca 400 m2, vacsinou travnik, okrasne rastliny + uprava na kvapkovy system pre novy vyvyseny zahod 2x2m a uzitkovu plochu c
    Zavlažovací systém, Chorvátsky Grob

    450 € do 750 €

    Cena, Zavlazovaci system, 250 m2
    Zavlažovací systém, Stropkov

    3150 € do 5250 €

    Cena, Čerpadlo na vrtanu studnu a zavlazovasi system na travnik, 100 m2
    Zavlažovací systém, Jasenov

    1800 € do 3000 €

    Cena, Montaz trysiek na zavlahovy system, material je k dispozcii, 500 m2
    Zavlažovací systém, Kanaš

    630 € do 1050 €

    Cena, Spustit do prevadzky zavlazovaci system, 150 m2
    Zavlažovací systém, Veľký Krtíš

    720 € do 1200 €

    Cena, Zavlažovací systém na zhruba 190 m2, 190 m2
    Zavlažovací systém, Poruba

    2700 € do 4500 €

    Cena, Kompletná úprava záhrady 180 m2, 180 m2
    Zavlažovací systém, Marianka

    2250 € do 3750 €

    Cena, Zavlaha plus travnik, 250 m2
    Zavlažovací systém, Galanta

    4050 € do 6750 €

    Cena, Automatickú kvapkovú zavlahu z retencnej nádrže do vyvýšených záhonov, 5 záhonov
    Zavlažovací systém, Zvolen

    720 € do 1200 €

    Cena, Návrh a realizácia závlah, návrh a výsadba okrasných rastlín (napr. trávy), 200 m2
    Zavlažovací systém, Sereď

    3150 € do 5250 €

    Cena, Zavlazovaci system, Po popise
    Zavlažovací systém, Miloslavov

    2700 € do 4500 €

    Cena, Realizácia záhrady, 150 m2
    Zavlažovací systém, Hamuliakovo

    1350 € do 2250 €

    Cena, Samozavlažovanie do črepníkov na balkóne, 30 bm
    Zavlažovací systém, Poprad

    720 € do 1200 €

    Cena, Realizácia záhrady, trávnik 100m2, výsadba cca 50m2
    Zavlažovací systém, Senec

    2250 € do 3750 €

    Cena, Zavlažovaci systém záhrady Kanianks, 900 m2
    Zavlažovací systém, Prievidza

    6300 € do 10500 €

    Cena, Instalacia zavlahy, zalozenie travnika, V prilohe, miery su v metroch
    Zavlažovací systém, Kyselica

    3150 € do 5250 €

    Cena, Závlahy vonkajších plôch, 3400 m2
    Zavlažovací systém, Zvolen

    8100 € do 13500 €

    Cena, Vyrovnanie terénu, ohraničenie a založenie travnika, 400 m2
    Zavlažovací systém, Trsťany

    2700 € do 4500 €

    Cena, Zavlaha+pokladka travnika, 470 m2
    Zavlažovací systém, Košúty

    5400 € do 9000 €



    Nápady na usporiadanie domu

    Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

    Zavlažovací systém cenník

    Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

    271+ spoločnosťami pre Zavlažovací systém
    Bezplatná služba
    Bez provízií
    Získaj ponuku
    Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
    © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené