Pre oblasť

  Záhradníctvo cena

  Koľko stoja záhradnícke práce? Keď ide o záhradníctvo a záhradnícke práce, cena úpravy okolia vo veľkej miere závisí od zhotoviteľa a druhu práce: kosenie trávy, orezávanie živých plotov a stromov, výsadba stromov, očkovanie ovocných stromov, záhradné pestovanie, sejba, hnojenie, pletie a iné. Cena kosenia trávy za 1000 m2 je okolo 0.1-1 EUR/m2.

  Komu zveriť záhradnícke práce? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným záhradníkom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za kosenie trávy


  Cena za kosenie trávy. Cena za trávnik do 1000m2.

  0.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  1.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Záhradníctvo

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Odvoz zelene

  Cena za odvoz zeleného odpadu. Náklady na odvoz zelene s naložením a odvozom konárov, listov a guľatiny.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie kríkov vysokých 100-200 cm

  Cena za prerezávanie kríkov. Cena za prerezávanie kríkov vysokých 100-200 cm.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie kríkov vysokých 200-300 cm

  Cena za prerezávanie kríkov. Cena za prerezávanie kríkov vysokých 200-300 cm.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie kríkov vysokých 300 cm

  Cena za prerezávanie kríkov. Cena za prerezávanie kríkov vysokých 300 cm a viac.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie stromu výšky 200-400 cm

  Cena za prerezávanie stromu. Náklady na prerezávanie stromu vysokého 200 - 400 cm.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie živých plotov

  Cena strihania živých plotov.


  m

  €/m

  Výsadba stromov a kríkov

  Cena za výsadbu stromov a kríkov. Cena za výsadbu stromov vrátane kopania jamy, pridávania humusu, výsadby a spevnenia sadeníc a pridávania minerálnych hnojív.


  kpl

  €/kpl

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  ZÁHRADNÍCTVO - VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  1. Čo potrebujete vedieť o záhradníctve?

  Okolie domu je tvárou jeho obyvateľov, preto je dobré dbať na to, aby okolie domu vyzeralo upravene a atraktívne. Krajinná architektúra si vyžaduje veľa znalostí, pretože každá rastlina má svoje vlastné požiadavky a časom rastie a mení sa. Najlepšie je zveriť terénne úpravy domu skúseným záhradným architektom a záhradníkom, pretože majú znalosti aj potrebné stroje. Terénne úpravy zahŕňajú plánovanie okolia, úpravu terénu, výsadbu stromov a kríkov, výsev trávy, navrhovanie jazierok, skaliek, chodníkov a mnoho ďalších prác. Po vytvorení terénnych úprav je potrebná aj pravidelná údržba, pretože rastliny neustále rastú. V záhradnom centre si môžete objednať aj údržbárske záhradnícke služby, ako je kosenie trávy, strihanie ovocných stromov, výsadba letničiek, pletie, hnojenie, štepenie stromov, zimná starostlivosť o rastliny a ďalšie služby. Záhradnícke práce prenechajte skúsenému záhradníkovi a po príchode domov si môžete ľahnúť do hojdacej siete.

  Skúsený záhradník sa postará o to, aby okolie vášho domu bolo pre vás vždy zdrojom hrdosti
  Skúsený záhradník sa postará o to, aby okolie vášho domu bolo pre vás vždy zdrojom hrdosti

  2. Ako si vybrať kvalitného záhradníka?

  Starostlivosť o rastliny nie je jednoduchá úloha, pretože musíte poznať vlastnosti každého stromu, kríka alebo kvetu. Preto je pri výbere záhradníka dôležité uistiť sa, že má správne odborné vzdelanie aj praktické skúsenosti. Na stránke Daibau nájdete dlhý zoznam overených záhradníckych firiem, ktoré môžete navzájom porovnávať. Pozrite si fotografie ich referencií, recenzie a hodnotenia od iných zákazníkov, potom jednoducho pošlite dopyt a dostanete ďalšie ponuky.

  3. Úprava krajiny okolo domu

  Záhradnícke spoločnosti ponúkajú širokú škálu služieb pre úpravu a údržbu vášho domu.

  3.1 Prehliadka a plánovanie vzhľadu terénnych úprav

  Krajinný architekt alebo záhradník môže vypracovať plán vonkajšieho usporiadania, plán výsadby a tiež plán údržby. Podrobný odhad vychádza z plánu. Keď je plán v súlade s vašimi želaniami, nasleduje úprava okolia domu, a ak nemáte čas, môžete sa so záhradníkom dohodnúť aj na dlhodobej údržbe.

  3.2 Výsadba stromov a kríkov

  Výsadba stromov a kríkov zahŕňa vykopanie jamy, pridanie humusu a hnojiva, dodanie sadeníc, výsadbu, spevnenie pôdy, zalievanie a krátkodobú starostlivosť o sadenice.

  3.3 Založenie kuchynskej záhrady

  Keď snívame o vlastnom dome, často si pri ňom predstavujeme úhľadnú zeleninovú záhradu. Pre profesionálne a optimálne navrhnutú záhradu sa môžete obrátiť na záhradnícku firmu. Najprv sa určia správne rozmery záhonov a chodníkov, aby mali rastliny dostatok priestoru a ľahký prístup. Obvyklá šírka lôžok je približne 120 cm a šírka chodníkov 30 cm. Cesty môžu byť z humusu, kôry, trávy alebo dláždené. Kompost je tiež plánovaný ako povinná súčasť modernej záhrady, pretože slúži ako zdroj kvalitného hnojiva.

  3.4 Zelená stena, vertikálna záhrada

  Ak máte málo miesta alebo jednoducho chcete mať atraktívnu modernú záhradu, vertikálna záhrada je tiež jednou z možností. Vertikálne záhrady sa skladajú zo skladacích modulov. Záhradník sa postará o výsadbu a zavlažovací systém zabezpečí správnu vlhkosť. Vertikálne záhrady sú o niečo drahšie a ich údržba je náročnejšia, ale vďaka pohľadu na krásnu zelenú stenu sa investícia oplatí.

  3.5 Vytváranie trávnikov

  Svieži zelený trávnik vyzerá jednoducho, ale vyžaduje si veľa práce. Najprv sa zasiala kvalitná pôda a potom sa zasiala tráva alebo sa položila trávna rohož. Kľúčom k zachovaniu vzhľadu je pravidelné kosenie, zavlažovanie, odstraňovanie burín a hnojenie.

  3.6 Vytváranie a vysádzanie rybníkov

  Prvok vody preukázateľne upokojuje, a preto je obľúbeným prvkom podľa tradičných zásad Feng-Šuej (Feng Shui) aj moderného bývania. Záhradníctvo sa postará o návrh jazierka, výsadbu vodných rastlín a pravidelnú údržbu jazierka.

  3.7 Úprava krajiny a starostlivosť o hroby

  Naši blízki si zaslúžia dôstojné miesto posledného odpočinku. Záhradnícke služby ponúkajú aj starostlivosť o hroby s premyslenou kombináciou rastlín, skál, kameňov, štrku, piesku a rôznych dekoratívnych prvkov. Môžete tiež zabezpečiť pravidelnú údržbu hrobov.

  4. Udržiavanie zelených plôch

  Rastliny neustále rastú, takže vzhľad vašej záhrady a trávnika sa neustále mení. Na udržanie upraveného vzhľadu záhrady je potrebná pravidelná údržba. Ak na to sami nemáte čas, môžete údržbu zelene prenechať skúseným záhradníkom. Postarajú sa o údržbu trávnika, výsadbu a výmenu kvetov, strihanie, čistenie a pletie, zalievanie, hnojenie, zimnú starostlivosť a prevenciu chorôb rastlín.

  4.1 Kosenie a údržba trávy

  Prvá anglická tráva si vyžaduje veľkú pozornosť. Okrem kosenia trávy sa záhradníctvo stará aj o prevzdušňovanie trávnika, hnojenie, pletie, valcovanie trávy a postrekovanie. Takýto trávnik bude vždy pýchou a predmetom závisti vašich susedov.

  4.2 Orezávanie ovocných stromov

  Rez ovocných stromov si vyžaduje odborné znalosti a precíznosť, aby sa zabezpečilo zdravie stromov a optimálna úroda ovocia. Záhradníci prispôsobia rez ovocných stromov konkrétnemu stromu, ročnému obdobiu a počasiu, aby zabezpečili zdravý a plodný sad.

  4.3 Strihanie živých plotov, kríkov a iných rastlín

  Rastliny slúžia aj ako značky v priestore. Živé ploty označujú hranice pozemku alebo vymedzujú rôzne priestory. Kríky zdobia záhrady a lemujú chodníky, zatiaľ čo stromy zvýrazňujú alebo zakrývajú výhľad na dom. Preto je dôležité zabezpečiť, aby aj rastliny vyzerali upravene. Záhradníctvo ponúka korekčný rez, ktorý zabezpečí kompaktný rast rastlín. Poskytujú tiež strihanie živých plotov, orezávanie kríkov, orezávanie a výrub stromov, tvarovanie rastlín a mnoho ďalších skrášľovacích úprav.

  4.4 Odstránenie zelene

  Pri záhradkárčení vzniká veľké množstvo biologického odpadu: pokosená tráva, opadané lístie, konáre, polená atď. Záhradnícke práce zahŕňajú aj odvoz zelene na vhodnú skládku.

  4.5 Výsadba kvetov a starostlivosť o záhony

  Pohľad na rozkvitnutý záhon je krásny a upokojujúci, ale udržiavať ho v poriadku si vyžaduje veľa práce. Záhon je potrebné udržiavať vlhký a pravidelne ho opeliť. Výsadba letničiek, cibuľovín a hľúz by sa tiež mala vykonávať sezónne.

  4.6 Zimná starostlivosť o rastliny a zimná orba

  Aj keď rastliny v zime spia, o prácu nie je núdza. Odporúča sa chrániť citlivé časti rastlín vitrexom a pravidelne odstraňovať sneh z rastlín. Okrem starostlivosti o rastliny počas zimovania sa tím záhradníkov postará aj o jesenné odstraňovanie lístia a zimnú orbu prístupných plôch.

  4.7. Zalievanie

  Každý druh rastliny vyžaduje iné množstvo tepla a vody. Záhradkári polievajú záhrady, na polievanie používajú zavlažovací systém, ktorý poskytuje všetkému optimálne podmienky pre rast a rozvoj. Zalievanie v neskorom jarnom a suchom období je obzvlášť dôležité.

  4.8. Hnojenie

  Pôda sa postupom času stáva menej výživnou a potrebuje doplnenie výživných látok. Obvykle sa to robí dvakrát ročne pomocou organických, minerálnych alebo špeciálnych hnojív.

  4.9. Ochrana

  Rastliny sú neustále napádané chorobami a škodcami. Veľmi dôležitou súčasťou záhradníckych prác je ochrana a ošetrovanie rastlín. Potrebné je vykonať odstránenie chorých rastlín alebo ich častí, najmä keď sa objavia vošky rastlín a peronospóra. Na ochranu a ošetrenie sa používajú rôzne organické alebo chemické prostriedky – herbicídy a insekticídy.

  4.10. Prevzdušnenie trávnika  

  Niekoľko mesiacov po úprave záhrady sa pôda začne postupne zhutňovať a sadať. Je to prirodzený proces, a preto je potrebné zhruba po 18 mesiacoch začať s prevzdušňovaním  (vertikutáciou), aby sa vzduch dostal až ku koreňom. To sa robí špeciálnymi druhmi hnojív a herbicídov.

  5. Ako prebieha úprava dvoru?

  Keď najmete odborníkov, najskôr prídu skontrolovať terén, potom urobia návrh úpravy terénu a dajú vám ponuku. Pomocou skíc a 3D vizualizácie budete môcť vidieť, ako by ich nápady vyzerali v reálnom priestore, takže keď si všetko zariadite a zladíte podľa vlastných prianí, práca v teréne sa môže začať. Najprv sa vykoná hrubé tvarovanie, to znamená kopanie, plnenie zeminou a humusom, mletie, mulčovanie, valcovanie a hrabanie. Nasleduje nasypanie dekoratívneho štrku, mulču, drevotriesky a uloženie kameňov. Potom sa vyseje tráva alebo sa rozprestrie vopred pripravený (hotový) trávnik, označia sa záhony, vysadia sa okrasné stromy, kríky, živé ploty, kvety a podobne. Nakoniec sa  nainštaluje zavlažovací systém a osvetlenie.

   

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  "GENERÁLKA"zanedbanej záhrady s ovocnymi stromami

  Potrebujem majstra pre kosenie, úpravu terénu v zahrade, ktorá je vo svahu. V záhrade sa dva roky nerobili žiadne úpravy. Potrebovala by som návrh na úpravu, určite výsadbu stromov.

  Ďakujem! 3240 € do 5400 €

  ........

  Náletové dreviny odstrániť

  Potrebujeme majstra pre výrub náletových drevín v Železničnej stanice Lužianky TIP okolo plota. Obhliadka miesta nutná. 1800 € do 3000 €

  ........

  Travnik na kľúč 150m2

  Potrebujem trávnik na kľúč. Mame vyrovnaný pozemok 150m2 v tvári L. Teraz na pozemku je burina výškou do 2m.
  Potrebujem ponuku na odstránenie buriny a založenie trávniku.
  Travnik ma byť chránený sietkou proti krtkom. Fotky v prílohe. 1575 € do 2625 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Trávnatý koberec, 50 m2
  Záhradníctvo, Krupina

  2250 € do 3750 €

  Cena, Vyrovnat teren ,pokladka noveho travnika, 90 m2
  Záhradníctvo, Streda nad Bodrogom

  810 € do 1350 €

  Cena, Uteká mi z jazierka voda a rekonštrukcia a okrasné rastliny, cca 2 x 3 m
  Záhradníctvo, Borský Svätý Jur

  1710 € do 2850 €

  Cena, Kupit travnikový pás, 20 m2
  Záhradníctvo, Moravský Svätý Ján

  180 € do 300 €

  Cena, Byrokratickú podporu k permakultúrnemu dizajnu pri žiline v rámci POD, Po popise
  Záhradníctvo, Kotrčiná Lúčka

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vysadiť živý plot a uprava, 20 m2
  Záhradníctvo, Trebišov

  270 € do 450 €

  Cena, Zarovnanie, závlaha, trávnik, obrubníky, zarovnanie pozemku 190m2, závlaha + trávnik 100m2, osadenie obrubníkov 40m, osadenie zatrávňovacích tvárnic 20m2
  Záhradníctvo, Šamorín

  2520 € do 4200 €

  Cena, Menšia úprava záhrady, 10 m2, 1 strom solitér
  Záhradníctvo, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Pravidelnú údržbu terénu, záhrady, trávnika, okrasných drevín, cca 150 m2
  Záhradníctvo, Šaľa

  720 € do 1200 €

  Cena, Orba a rekultivacia zahradky v oktobri, cca 30m x 20m
  Záhradníctvo, Trebišov

  1350 € do 2250 €

  Cena, Dosadenie okrasných drevín do záhrady, 50 m2
  Záhradníctvo, Rajec

  900 € do 1500 €

  Cena, Vysadba zelene, 80-100m2,cca 60ks rastlin
  Záhradníctvo, Nitra

  1350 € do 2250 €

  Cena, Strihanie kríkov, stromov, kosenie.., 2.500m2
  Záhradníctvo, Kalinovo

  3150 € do 5250 €

  Cena, Revitalizácia trávnika po oprave dlažby, 500 m2
  Záhradníctvo, Likavka

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pokosenie zahrady, uprava liesky, orgovanov,cernice, cca 200 m2
  Záhradníctvo, Janova Lehota

  1350 € do 2250 €

  Cena, Orba a planirovanie, úprava pozemku, 600 m2
  Záhradníctvo, Obyce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Orba pozemku a príprava na zatravnenie, cca. 5 árov
  Záhradníctvo, Haniska

  1800 € do 3000 €

  Cena, Oprava zavlazovania travnika, Cca 700m2
  Záhradníctvo, Imeľ

  900 € do 1500 €

  Cena, Ostrihať živý plot, 30 m
  Záhradníctvo, Košice

  270 € do 450 €

  Cena, Vymeniť zem a zasiať trávu, 10m2 a 50m2 bez stromov
  Záhradníctvo, Michal na Ostrove

  720 € do 1200 €

  Cena, Vyvoz konár a tráv, 2 ar
  Záhradníctvo, Marianka

  225 € do 375 €

  Cena, Preriediť existujúce stromy a kríky a údržba trávnika, 3000m2, veľa stromov a kríkov
  Záhradníctvo, Bratislava

  2700 € do 4500 €

  Cena, Navrh a reakizacia okrasnej a uzitkovej zahrady, 1000 m2
  Záhradníctvo, Limbach

  7200 € do 12000 €

  Cena, Upravit teren vysadit travnik, 280 m2
  Záhradníctvo, Hronský Beňadik

  2250 € do 3750 €

  Cena, Príprava pôdy a zasadenie kobercoveho trávnika, 5 m2
  Záhradníctvo, Svidník

  270 € do 450 €

  Cena, Pokosenie pozemku, 900 m2
  Záhradníctvo, Ružomberok

  1350 € do 2250 €

  Cena, Úprava pozemku a výsadba trávnika, 150 m2
  Záhradníctvo, Chorvátsky Grob

  1800 € do 3000 €

  Cena, Návrh a úprava terénu, 600 m2
  Záhradníctvo, Petrovany

  2430 € do 4050 €

  Cena, Vysadit vyssi zivy plot v predzahradke pred domov, blizko cesty, cca 20 m2
  Záhradníctvo, Bojničky

  540 € do 900 €

  Cena, Poradiť s mini pozemkom, kde je trávnik, malá plocha
  Záhradníctvo, Turček

  540 € do 900 €

  Cena, Kompletná údržba záhrady, asi 800 m2, Zavlažovanie je automatické
  Záhradníctvo, Stupava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Pokosit zahradu, 4 are
  Záhradníctvo, Bojničky

  180 € do 300 €

  Cena, Pravidelna udrzba stromov, cca. 25 stromov, krikov
  Záhradníctvo, Trenčianske Teplice

  450 € do 750 €

  Cena, Upraviť tuje, 3 tuje
  Záhradníctvo, Trnava

  720 € do 1200 €

  Cena, Zivý koberec trávy a jeho uloženie, Cca 200 m2
  Záhradníctvo, Hronské Kosihy

  8100 € do 13500 €

  Cena, Zelená strecha, 670 m2 - plocha strechy
  Záhradníctvo, Snina

  14400 € do 24000 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

  Záhradníctvo cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  657+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Záhradníctvo
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Záhradníctvo?

  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené