Pre oblasť

  Záhradníctvo cena

  Koľko stoja záhradnícke práce? Keď ide o záhradníctvo a záhradnícke práce, cena úpravy okolia vo veľkej miere závisí od zhotoviteľa a druhu práce: kosenie trávy, orezávanie živých plotov a stromov, výsadba stromov, očkovanie ovocných stromov, záhradné pestovanie, sejba, hnojenie, pletie a iné. Cena kosenia trávy za 1000 m2 je okolo 0.1-1 EUR/m2.

  Komu zveriť záhradnícke práce? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným záhradníkom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za kosenie trávy


  Cena za kosenie trávy. Cena za trávnik do 1000m2.

  0.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  0.15 €/m2

  STREDNÁ CENA
  1.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Záhradníctvo (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Odvoz zelene

  Cena za odvoz zeleného odpadu. Náklady na odvoz zelene s naložením a odvozom konárov, listov a guľatiny.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie kríkov vysokých 100-200 cm

  Cena za prerezávanie kríkov. Cena za prerezávanie kríkov vysokých 100-200 cm.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie kríkov vysokých 200-300 cm

  Cena za prerezávanie kríkov. Cena za prerezávanie kríkov vysokých 200-300 cm.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie kríkov vysokých 300 cm

  Cena za prerezávanie kríkov. Cena za prerezávanie kríkov vysokých 300 cm a viac.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie stromu výšky 200-400 cm

  Cena za prerezávanie stromu. Náklady na prerezávanie stromu vysokého 200 - 400 cm.


  kpl

  €/kpl

  Strihanie živých plotov

  Cena strihania živých plotov.


  m

  €/m

  Výsadba stromov a kríkov

  Cena za výsadbu stromov a kríkov. Cena za výsadbu stromov vrátane kopania jamy, pridávania humusu, výsadby a spevnenia sadeníc a pridávania minerálnych hnojív.


  kpl

  €/kpl

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  ZÁHRADNÍCTVO - VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  1. Čo potrebujete vedieť o záhradníctve?

  Okolie domu je tvárou jeho obyvateľov, preto je dobré dbať na to, aby okolie domu vyzeralo upravene a atraktívne. Krajinná architektúra si vyžaduje veľa znalostí, pretože každá rastlina má svoje vlastné požiadavky a časom rastie a mení sa. Najlepšie je zveriť terénne úpravy domu skúseným záhradným architektom a záhradníkom, pretože majú znalosti aj potrebné stroje. Terénne úpravy zahŕňajú plánovanie okolia, úpravu terénu, výsadbu stromov a kríkov, výsev trávy, navrhovanie jazierok, skaliek, chodníkov a mnoho ďalších prác. Po vytvorení terénnych úprav je potrebná aj pravidelná údržba, pretože rastliny neustále rastú. V záhradnom centre si môžete objednať aj údržbárske záhradnícke služby, ako je kosenie trávy, strihanie ovocných stromov, výsadba letničiek, pletie, hnojenie, štepenie stromov, zimná starostlivosť o rastliny a ďalšie služby. Záhradnícke práce prenechajte skúsenému záhradníkovi a po príchode domov si môžete ľahnúť do hojdacej siete.

  Skúsený záhradník sa postará o to, aby okolie vášho domu bolo pre vás vždy zdrojom hrdosti
  Skúsený záhradník sa postará o to, aby okolie vášho domu bolo pre vás vždy zdrojom hrdosti

  2. Ako si vybrať kvalitného záhradníka?

  Starostlivosť o rastliny nie je jednoduchá úloha, pretože musíte poznať vlastnosti každého stromu, kríka alebo kvetu. Preto je pri výbere záhradníka dôležité uistiť sa, že má správne odborné vzdelanie aj praktické skúsenosti. Na stránke Daibau nájdete dlhý zoznam overených záhradníckych firiem, ktoré môžete navzájom porovnávať. Pozrite si fotografie ich referencií, recenzie a hodnotenia od iných zákazníkov, potom jednoducho pošlite dopyt a dostanete ďalšie ponuky.

  3. Úprava krajiny okolo domu

  Záhradnícke spoločnosti ponúkajú širokú škálu služieb pre úpravu a údržbu vášho domu.

  3.1 Prehliadka a plánovanie vzhľadu terénnych úprav

  Krajinný architekt alebo záhradník môže vypracovať plán vonkajšieho usporiadania, plán výsadby a tiež plán údržby. Podrobný odhad vychádza z plánu. Keď je plán v súlade s vašimi želaniami, nasleduje úprava okolia domu, a ak nemáte čas, môžete sa so záhradníkom dohodnúť aj na dlhodobej údržbe.

  3.2 Výsadba stromov a kríkov

  Výsadba stromov a kríkov zahŕňa vykopanie jamy, pridanie humusu a hnojiva, dodanie sadeníc, výsadbu, spevnenie pôdy, zalievanie a krátkodobú starostlivosť o sadenice.

  3.3 Založenie kuchynskej záhrady

  Keď snívame o vlastnom dome, často si pri ňom predstavujeme úhľadnú zeleninovú záhradu. Pre profesionálne a optimálne navrhnutú záhradu sa môžete obrátiť na záhradnícku firmu. Najprv sa určia správne rozmery záhonov a chodníkov, aby mali rastliny dostatok priestoru a ľahký prístup. Obvyklá šírka lôžok je približne 120 cm a šírka chodníkov 30 cm. Cesty môžu byť z humusu, kôry, trávy alebo dláždené. Kompost je tiež plánovaný ako povinná súčasť modernej záhrady, pretože slúži ako zdroj kvalitného hnojiva.

  3.4 Zelená stena, vertikálna záhrada

  Ak máte málo miesta alebo jednoducho chcete mať atraktívnu modernú záhradu, vertikálna záhrada je tiež jednou z možností. Vertikálne záhrady sa skladajú zo skladacích modulov. Záhradník sa postará o výsadbu a zavlažovací systém zabezpečí správnu vlhkosť. Vertikálne záhrady sú o niečo drahšie a ich údržba je náročnejšia, ale vďaka pohľadu na krásnu zelenú stenu sa investícia oplatí.

  3.5 Vytváranie trávnikov

  Svieži zelený trávnik vyzerá jednoducho, ale vyžaduje si veľa práce. Najprv sa zasiala kvalitná pôda a potom sa zasiala tráva alebo sa položila trávna rohož. Kľúčom k zachovaniu vzhľadu je pravidelné kosenie, zavlažovanie, odstraňovanie burín a hnojenie.

  3.6 Vytváranie a vysádzanie rybníkov

  Prvok vody preukázateľne upokojuje, a preto je obľúbeným prvkom podľa tradičných zásad Feng-Šuej (Feng Shui) aj moderného bývania. Záhradníctvo sa postará o návrh jazierka, výsadbu vodných rastlín a pravidelnú údržbu jazierka.

  3.7 Úprava krajiny a starostlivosť o hroby

  Naši blízki si zaslúžia dôstojné miesto posledného odpočinku. Záhradnícke služby ponúkajú aj starostlivosť o hroby s premyslenou kombináciou rastlín, skál, kameňov, štrku, piesku a rôznych dekoratívnych prvkov. Môžete tiež zabezpečiť pravidelnú údržbu hrobov.

  4. Udržiavanie zelených plôch

  Rastliny neustále rastú, takže vzhľad vašej záhrady a trávnika sa neustále mení. Na udržanie upraveného vzhľadu záhrady je potrebná pravidelná údržba. Ak na to sami nemáte čas, môžete údržbu zelene prenechať skúseným záhradníkom. Postarajú sa o údržbu trávnika, výsadbu a výmenu kvetov, strihanie, čistenie a pletie, zalievanie, hnojenie, zimnú starostlivosť a prevenciu chorôb rastlín.

  4.1 Kosenie a údržba trávy

  Prvá anglická tráva si vyžaduje veľkú pozornosť. Okrem kosenia trávy sa záhradníctvo stará aj o prevzdušňovanie trávnika, hnojenie, pletie, valcovanie trávy a postrekovanie. Takýto trávnik bude vždy pýchou a predmetom závisti vašich susedov.

  4.2 Orezávanie ovocných stromov

  Rez ovocných stromov si vyžaduje odborné znalosti a precíznosť, aby sa zabezpečilo zdravie stromov a optimálna úroda ovocia. Záhradníci prispôsobia rez ovocných stromov konkrétnemu stromu, ročnému obdobiu a počasiu, aby zabezpečili zdravý a plodný sad.

  4.3 Strihanie živých plotov, kríkov a iných rastlín

  Rastliny slúžia aj ako značky v priestore. Živé ploty označujú hranice pozemku alebo vymedzujú rôzne priestory. Kríky zdobia záhrady a lemujú chodníky, zatiaľ čo stromy zvýrazňujú alebo zakrývajú výhľad na dom. Preto je dôležité zabezpečiť, aby aj rastliny vyzerali upravene. Záhradníctvo ponúka korekčný rez, ktorý zabezpečí kompaktný rast rastlín. Poskytujú tiež strihanie živých plotov, orezávanie kríkov, orezávanie a výrub stromov, tvarovanie rastlín a mnoho ďalších skrášľovacích úprav.

  4.4 Odstránenie zelene

  Pri záhradkárčení vzniká veľké množstvo biologického odpadu: pokosená tráva, opadané lístie, konáre, polená atď. Záhradnícke práce zahŕňajú aj odvoz zelene na vhodnú skládku.

  4.5 Výsadba kvetov a starostlivosť o záhony

  Pohľad na rozkvitnutý záhon je krásny a upokojujúci, ale udržiavať ho v poriadku si vyžaduje veľa práce. Záhon je potrebné udržiavať vlhký a pravidelne ho opeliť. Výsadba letničiek, cibuľovín a hľúz by sa tiež mala vykonávať sezónne.

  4.6 Zimná starostlivosť o rastliny a zimná orba

  Aj keď rastliny v zime spia, o prácu nie je núdza. Odporúča sa chrániť citlivé časti rastlín vitrexom a pravidelne odstraňovať sneh z rastlín. Okrem starostlivosti o rastliny počas zimovania sa tím záhradníkov postará aj o jesenné odstraňovanie lístia a zimnú orbu prístupných plôch.

  4.7. Zalievanie

  Každý druh rastliny vyžaduje iné množstvo tepla a vody. Záhradkári polievajú záhrady, na polievanie používajú zavlažovací systém, ktorý poskytuje všetkému optimálne podmienky pre rast a rozvoj. Zalievanie v neskorom jarnom a suchom období je obzvlášť dôležité.

  4.8. Hnojenie

  Pôda sa postupom času stáva menej výživnou a potrebuje doplnenie výživných látok. Obvykle sa to robí dvakrát ročne pomocou organických, minerálnych alebo špeciálnych hnojív.

  4.9. Ochrana

  Rastliny sú neustále napádané chorobami a škodcami. Veľmi dôležitou súčasťou záhradníckych prác je ochrana a ošetrovanie rastlín. Potrebné je vykonať odstránenie chorých rastlín alebo ich častí, najmä keď sa objavia vošky rastlín a peronospóra. Na ochranu a ošetrenie sa používajú rôzne organické alebo chemické prostriedky – herbicídy a insekticídy.

  4.10. Prevzdušnenie trávnika  

  Niekoľko mesiacov po úprave záhrady sa pôda začne postupne zhutňovať a sadať. Je to prirodzený proces, a preto je potrebné zhruba po 18 mesiacoch začať s prevzdušňovaním  (vertikutáciou), aby sa vzduch dostal až ku koreňom. To sa robí špeciálnymi druhmi hnojív a herbicídov.

  5. Ako prebieha úprava dvoru?

  Keď najmete odborníkov, najskôr prídu skontrolovať terén, potom urobia návrh úpravy terénu a dajú vám ponuku. Pomocou skíc a 3D vizualizácie budete môcť vidieť, ako by ich nápady vyzerali v reálnom priestore, takže keď si všetko zariadite a zladíte podľa vlastných prianí, práca v teréne sa môže začať. Najprv sa vykoná hrubé tvarovanie, to znamená kopanie, plnenie zeminou a humusom, mletie, mulčovanie, valcovanie a hrabanie. Nasleduje nasypanie dekoratívneho štrku, mulču, drevotriesky a uloženie kameňov. Potom sa vyseje tráva alebo sa rozprestrie vopred pripravený (hotový) trávnik, označia sa záhony, vysadia sa okrasné stromy, kríky, živé ploty, kvety a podobne. Nakoniec sa  nainštaluje zavlažovací systém a osvetlenie.

   

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Záhradníctvo?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Pokládka trávnikového koberca

  Dobrý deň,

  potrebujeme položiť trávnikový koberec na ploche 40 m². 450 € do 750 €

  ........

  Koreňová čistička - očistenie komína od koreňov rastlín

  Potrebujem očistenie koreňovej čističky, obsahuje predný a zadný "komín", čo je plastová rúra vložená v štrkovom bazéne koreňovej čističky približne v hĺbke 30-50 cm. Predný komín je potrebné očistiť dočasne od štrku a následne od koreňov rastlín.
  Je to záhradnícka práca vhodná pre kohokoľvek, pravdepodobne to nebude ani dlho trvať, len sa nesmie použiť hrubá sila na odkrytie štrku, aby sa ten plastový komín nerozbil pri odkrývaní. 450 € do 750 €

  ........

  Zastrihnutie tují

  Potrebujeme majstra. Máme tuje cca. 12 rokov, výšku majú cca. 3-3,5 metra (raz som ich zastrihával sám asi pred 3 rokmi). Počet kusov je 150. Zastrihávanie je nutné robiť pravdepodobne s motorovou pílou (viem dodať elektrickú káblovú) a z nejakej plošiny (viem dodať rebrík na vyvýšenie, ale efektívnejšia by bola plošina na kolieskach na väčšinu miest. 7200 € do 12000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Úprava záhrady a jazierka, cca 9 x 4 m
  Záhradníctvo, Trenčín

  810 € do 1350 €

  Cena, Orezanie živého plotu - brest, Cca 15 m dĺžka živého plota
  Záhradníctvo, Šaľa

  270 € do 450 €

  Cena, Návrh a rekonštrukcia pripadne nova zahradka, 16 m2
  Záhradníctvo, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Úpravu záhrady, ako máte na obrázku, 200 m2
  Záhradníctvo, Blatnica

  1350 € do 2250 €

  Cena, Realizaciu zahrady, cca 2 are
  Záhradníctvo, Trnava

  2250 € do 3750 €

  Cena, Splanírovanie pozemku 807m2, 807m2
  Záhradníctvo, Liptovská Štiavnica

  1350 € do 2250 €

  Cena, Orez okrasných stromov, úprava kvet. záhonov, po popise
  Záhradníctvo, Hamuliakovo

  360 € do 600 €

  Cena, Orezat ovocné stromy, cca 10 ks
  Záhradníctvo, Ľubica

  900 € do 1500 €

  Cena, Pokosiť a poliať trávnik, 3,5 arov
  Záhradníctvo, Sereď

  360 € do 600 €

  Cena, Záhradné úpravy pri dome, 50 m2
  Záhradníctvo, Šurany

  540 € do 900 €

  Cena, Vytvorenie predzáhradky cca 12x1m, 15 m2 a 2 stromy
  Záhradníctvo, Pezinok

  540 € do 900 €

  Cena, Návrh a realizácia záhrady, 10 árov
  Záhradníctvo, Vráble

  3150 € do 5250 €

  Cena, Odstránenie stromov,kríkov,oplotenie nové,štrk,okrasné kríky,umelá tra, cca 700 m2
  Záhradníctvo, Myjava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Vysadba drevin, 10×3 m
  Záhradníctvo, Bánovce nad Bebravou

  540 € do 900 €

  Cena, Pokládka travnikoveho koberca, cca 65-68 m2
  Záhradníctvo, Košarovce

  900 € do 1500 €

  Cena, Cenovú ponuku na automatickú závlahu, zarovnanie terénu a výsev trávnika, 580 m2
  Záhradníctvo, Golianovo

  5400 € do 9000 €

  Cena, Realizácia návrhu menšej záhradky, 27m2 (5,14mx5,4m)
  Záhradníctvo, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Závlaha, trávnik, kríky, cca 300 m2, 30 kríkov
  Záhradníctvo, Hriňová

  3600 € do 6000 €

  Cena, Aerifikacia a zapieskovanie, 220m2
  Záhradníctvo, Trnava

  360 € do 600 €

  Cena, Rozdrvit zeminu s mensim traktorom, po popise
  Záhradníctvo, Žihárec

  450 € do 750 €

  Cena, Návrh a realizácia záhrady, 300 m2
  Záhradníctvo, Dunajská Streda

  2700 € do 4500 €

  Cena, Úprava terénu pod trávnik výsev trávnika, cca 400 m2
  Záhradníctvo, Gabčíkovo

  3150 € do 5250 €

  Cena, Položiť travnatý koberec terén pripravený, asi 7m2
  Záhradníctvo, Zvolen

  270 € do 450 €

  Cena, Strihať 50 m živý plot, 300 m²
  Záhradníctvo, Nová Ves nad Váhom

  1800 € do 3000 €

  Cena, Úprava terénu, pokládka dlažby + výsadba dvora, po popise
  Záhradníctvo, Mlynica

  13500 € do 22500 €

  Cena, Navrh a realizacia zahrady, cca 1300 m2
  Záhradníctvo, Limbach

  3150 € do 5250 €

  Cena, Návrh, realizáciu, vysadenie terasy, 150 m2
  Záhradníctvo, Košice

  1530 € do 2550 €

  Cena, Hľadám spoľahlivého dodávateľa pre inštaláciu závlahového systému., cca 300m²
  Záhradníctvo, Trenčín

  900 € do 1500 €

  Cena, Travnikovy koberec, 150 m2, 5 stromov
  Záhradníctvo, Kvetoslavov

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vyrovnanie pozemku, vysadba siateho travnika, cca 240 m2
  Záhradníctvo, Beladice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Uprava terenu plus vysev travy, 350m2 travy
  Záhradníctvo, Veľká Mača

  585 € do 975 €

  Cena, Realizácia terasy, chodniky, parkovisko,skalka,zahrada, 300 m2
  Záhradníctvo, Poprad

  9000 € do 15000 €

  Cena, Vyrovnať záhradu, a posiať trávou., cca 400m2. Bez stromov. Rovinatý pozemok, prvý novostavbe.
  Záhradníctvo, Podlužany

  900 € do 1500 €

  Cena, Upravit svah,breh,výsadba ovocnych stromčekou, cca 200 - 300 m2
  Záhradníctvo, Prešov

  2250 € do 3750 €

  Cena, Urobiť skalku na chalupe, 2 skalky spolu cca 1 ár
  Záhradníctvo, Poprad

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vysadba travnika, 100 m2
  Záhradníctvo, Spišské Podhradie

  900 € do 1500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Záhradníctvo cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  703+ spoločnosťami pre Záhradníctvo
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené