Pre oblasť

  Rekuperácia do domu cena - vzduchotechnika

  Koľko stojí rekuperácia do domu? Vďaka čerstvému vzduchu a vetraniu s rekuperáciou, šetríte svoje zdravie a náklady na kúrenie vo vašom dome. Moderné systémy vetrania sú veľmi efektívne, pretože využívajú 90 % energie z vypúšťaného vzduchu. To znamená, že teplota vzduchu, ktorý je privádzaný do priestoru je skoro rovnaká ako teplota použitého vzduchu. V lete sa systém môže zjednodušiť, pretože nie je potrebné dodatočne ohrievať privádzaný vzduch. Cena vetracieho systému závisí od dĺžky vetracieho potrubia, ventilátorov, rekuperátora (centrálny alebo lokálny) a od toho, či budete vzduch využívať aj na kúrenie a/alebo chladenie domu. Orientačná cena systému núteného vetrania s rekuperátorom sa pohybuje medzi 4000 a 6000 EUR, v závislosti od systému a veľkosti objektu.

  Komu zveriť montáž rekuperácie? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným odborníkom na rekuperáciu a systémy vetrania vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Rekuperácia do domu - cena


  Rekuperácia do domu. Dodávka kompaktnej ventilačnej jednotky s vracaním vlhkosti.

  2500.00 €/kus

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/kus

  STREDNÁ CENA
  5000.00 €/kus

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Rekuperácia, vzduchotechnika

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Vetrací systém

  Cena za štandardný ventilačný nútený systém s rekuperácioupre jednotlivé miestnosti a odsávacími ventilátormi vo vlhkých priestoroch. Cena vetrania s montážou.


  kpl

  €/kpl

  Montáž rekuperácie

  Cena za montáž a dodávku rekuperácie pre prudenie vzduchu pre klasický rodinný dom.


  kpl

  €/kpl

  Montáž ventilátora, radiálne, do 450 mm

  Cena za montáž potrubného radiálneho ventilátora s jednofázovým elektrickým motorom do priemeru 450 mm.


  kpl

  €/kpl

  Upevnenie ventilátora, axiálne - klasicky, do 450 mm

  Cena za montáž potrubného axiálneho ventilátora s jednofázovým elektrickým motorom do priemeru 450 mm.


  kpl

  €/kpl

  Centrálna rekuperácia

  Cena za centrálnu rekuperáciu. Cena kvalitného ventilačného systému s rekuperačnou jednotkou. Náklady na dodávku a montáž systému so štandardne veľkým výmenníkom - rekuperátorom.


  kpl

  €/kpl

  Lokálna rekuperácia

  Cena za lokálnu rekuperáciu. Cena lokálnej rekuperácie pre jeden priestor. Cena za lokálny rekuperátor s kapacitou 70 m3 / h, spolu s príslušenstvom pre montáž na stenu hrúbky 60 cm a montážou.


  kpl

  €/kpl

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Vzduchotechnika, rekuperácia - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť o vetraní??

  Pohodlie bývania do veľkej miery závisí od kvality vzduchu v miestnosti. Vaša pohoda závisí od teploty vzduchu a vaše zdravie závisí od čistoty vzduchu. Domy sa dajú vetrať otváraním okien a premysleným dizajnom, ale prirodzené vetranie často nestačí. V takýchto prípadoch je potrebné investovať do mechanickej ventilácie. V malých budovách sa používajú decentralizované vetracie systémy alebo miestne vetranie s malou vetracou jednotkou alebo ventilátorom v každej miestnosti. Môžu sa inštalovať aj lokálne rekuperačné ventilátory. V nových budovách a väčších verejných budovách sa však najčastejšie používa centrálny ventilačný systém, ktorý pozostáva z centrálnej ventilačnej jednotky, ventilačného potrubia a vetracích otvorov. Centrálne zariadenie môže tiež zabezpečovať centrálnu rekuperáciu tepla, reguláciu vlhkosti a ohrev alebo chladenie vzduchu.

  Čistota, teplota a vlhkosť vzduchu majú veľký vplyv na naše zdravie a pohodlie
  Čistota, teplota a vlhkosť vzduchu majú veľký vplyv na naše zdravie a pohodlie

  1.1 Vetranie miestnosti

  Jednotlivé miestnosti sa najlepšie vetrajú pomocou lokálnych vetracích systémov. Na to slúžia nástenné ventilátory, ktoré sa inštalujú približne 30 cm pod strop, aby vzduch mohol plynulo cirkulovať. Výkon ventilátora je možné nastaviť tak, aby sa za jednu hodinu vymenil celý objem vzduchu v miestnosti, alebo je možné nainštalovať niekoľko ventilátorov.

  1.2 Vetranie obydlia

  Ak sa má vetrať celé obydlie, môže sa to uskutočniť buď centrálnym vetracím systémom, alebo niekoľkými miestnymi jednotkami rozmiestnenými po miestnostiach. Vetrací systém by mal byť navrhnutý tak, aby vzduch prúdil z obývaných priestorov (kuchyňa, kúpeľňa, WC) do obytných priestorov (spálne, obývacia izba).

  1.3 Vetranie domu

  Vetranie celého domu je možné aj inteligentným usporiadaním lokálnych vetracích jednotiek, ale vhodnejší je centrálny vetrací systém. Aj v tomto prípade treba dbať na to, aby vzduch prúdil do obytných priestorov a zo „špinavých“ miestností von. Využívanie rekuperácie tepla sa už odporúča aj pre rodinné domy, aby sa znížili tepelné straty pri výmene vzduchu.

  1.4 Výhody vetrania

  Zlý vzduch obsahuje celý rad nečistôt: prachové častice, roztoče, peľ a, samozrejme, nižší obsah kyslíka. Keďže väčšinu času trávime v interiéri, dýchanie kvalitného vzduchu je pre naše zdravie mimoriadne dôležité. Preto by sa mali všetky miestnosti každú hodinu aspoň na 10 minút dôkladne vyvetrať, aby sa vymenilo aspoň 70 % vzduchu. Alternatívne môže byť čerstvý vzduch nepretržite dodávaný ventilačným systémom.

  1.5 Nevýhody vetrania

  Hoci má vetranie pozitívny vplyv na naše zdravie, odstraňovaním teplého vzduchu z miestnosti plytváme veľkým množstvom energie, čo vedie k zvýšeným nákladom na vykurovanie. Ak je miestnosť prirodzene vetraná, možno to čiastočne zmierniť rýchlym vetraním, ktoré len vymení vzduch, ale neochladí povrchy. Pri mechanickom vetraní sa môže použiť aj rekuperačný ventilátor, ktorý odovzdáva časť tepla zo znečisteného vzduchu čerstvému vzduchu.

  2. Ako si mám vybrať dodávateľa pre svoj vetrací systém?

  Výber dodávateľa vzduchotechniky sa uskutočňuje rovnako ako výber akéhokoľvek iného dodávateľa, pričom najdôležitejšími faktormi sú odborná spôsobilosť a skúsenosti. Najprv sa opýtajte, aký druh vetracieho systému by bol vhodný pre váš byt alebo dom. Odpovede dodávateľov budú dobrým ukazovateľom ich znalostí. Potom si na stránke Ddaibau môžete pozrieť aj obrázky ich referencií a recenzie od predchádzajúcich zákazníkov. Potom môžete len poslať svoju požiadavku vybraným dodávateľom a čakať na ponuky.

  3. Lokálne alebo centrálne vetranie?

  3.1 Lokálne vetranie

  Ventilačný systém môže byť prevádzkovaný lokálne, z niekoľkých nezávislých jednotiek, alebo môže byť centralizovaný. Lokálne vetranie je vhodné najmä pri rekonštrukciách a v budovách, kde nie je možný stavebný zásah. Pri lokálnom vetraní je v každej miestnosti nainštalované nezávislé vetracie zariadenie alebo ventilátor, ktorý zabezpečuje výmenu vzduchu. Každá miestnosť potrebuje prelom steny alebo kontakt s vonkajším prostredím.

  3.2 Lokálne zhodnocovanie tepla

  Miestne vetranie môže mať za následok veľké tepelné straty, ktoré sa čiastočne zmierňujú použitím miestnych rekuperačných jednotiek. Lokálna rekuperácia tepla je však menej účinná ako centrálna rekuperácia tepla a je aj drahšia, pretože je potrebný väčší počet zariadení.

  3.3 Centrálne vetranie

  Ústredným prvkom centrálneho vetracieho systému je centrálne vetracie zariadenie. K jednotke je pripojený systém vetracích potrubí, ktorý vedie do rôznych miestností. Ventilačné potrubia môžu byť inštalované v podhľade alebo v potere. Kanály a vetracie otvory musia byť dimenzované podľa plánovaného prietoku vzduchu, inak môže dochádzať k hluku a prievanu. Centrálny ventilačný systém si vyžaduje dôkladné plánovanie, a preto je vhodný najmä pre nové budovy alebo verejné priestory, ktoré sa dajú renovovať, napr. priemyselné haly alebo verejné budovy so zníženými stropmi. Centrálny ventilačný systém sa ľahko udržiava, vyžaduje si len pravidelnú výmenu filtrov.

  3.4 Centrálna rekuperácia tepla

  Účinnosť centrálneho vetracieho systému sa zvyšuje použitím centrálneho rekuperátora. V rekuperačnej jednotke sa odvádzaným teplým vzduchom ohrieva privádzaný studený vzduch a môže sa odovzdať až 70 % tepla. Vetranie s rekuperáciou tepla výrazne znižuje náklady na vykurovanie. Pomocou špeciálneho vylepšenia je možné vzduch aj odvlhčovať alebo zvlhčovať.

  4. Prirodzené alebo mechanické vetranie?

  4.1 Prirodzené vetranie

  Častou otázkou o vetraní je: je lepšie prirodzené alebo mechanické vetranie? Keďže budovy nie sú vzduchotesné, vetranie je nepretržité. Prirodzené vetranie nevyžaduje investície do vetracieho systému, ale je vhodné len pre menšie priestory alebo objemy, vyžaduje nepretržitú manuálnu prevádzku a nie je účinné, ak je rozdiel medzi nočnou a dennou teplotou malý a budova je zle izolovaná.

  4.2 Mechanické vetranie pomocou ventilátorov

  Mechanické vetranie využíva ventilátory na urýchlenie prúdenia vzduchu cez vetracie otvory. Pri najjednoduchších vetracích systémoch sa ventilátory v kúpeľni používajú na odsávanie odpadového vzduchu zo sanitárnych priestorov a vytváranie podtlaku, ktorý nasáva čerstvý vzduch zvonku. Bežné sú aj ventilátory, napr. kuchynské odsávače pár a nástenné ventilátory. Mechanické vetracie systémy zabezpečujú nepretržitú kvalitu vzduchu, regulujú vlhkosť, filtrujú vzduch, pracujú ticho a automaticky a môžu miestnosť aj vykurovať alebo chladiť.

  5. Ventilovaná klimatizácia

  5.1 Vetrací ohrev

  Najväčšou výhodou vetracích systémov je, že môžu aj vykurovať... alebo chladiť. Klimatizačný systém sa musí dimenzovať podľa objemu vzduchu, ktorý sa má ohrievať, a požadovaného tepelného príkonu. Čerstvý a teplý vzduch potom putuje cez ventilačné potrubie do všetkých miestností. Vzduchové kanály musia byť dostatočne veľké na prúdenie vzduchu, inak môže byť hluk a prievan nepríjemný. Použitím rekuperačného ventilátora je možné znížiť tepelné straty, pretože znečistený odpadový vzduch odovzdáva časť svojho tepla čerstvému privádzanému vzduchu.

  5.2 Chladenie vetraním

  Okrem prívodu čistého vzduchu môže ventilačný systém miestnosti aj chladiť. Vzduch sa môže chladiť pomocou zemného, vodného alebo vzduchového výmenníka tepla. Dobrý zemný výmenník tepla úspešne ochladí vzduch z 30 °C na príjemných 22 °C. Je potrebné dbať na odstránenie kondenzácie a izoláciu celej budovy. Vzduch sa môže chladiť aj pomocou rekuperačného ventilátora alebo klimatizácie. Energeticky účinné je aj chladenie vzduchu pomocou tepelného čerpadla, ktoré zároveň reguluje vlhkosť.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Montáž vetráka do wc a technickej miestnosti, vrátanie v vŕtania otvor

  Potrebujem vetrák do wc a do technickej miestnosti. Je potrebné vyvrtat otvory a vetrák z WC vyviesť cez technickú miestnosť pomocou potrubia. 360 € do 600 €

  ........

  Opraviť odsávanie v reštaurácii

  Potrebujeme majstra opraviť odsávanie v reštaurácii. Viac info osobne. 720 € do 1200 €

  ........

  Rekuperácia - vetranie a klimatizácia

  Potreboval by som rozvody ústrednej rekuperácie do novostavby rodinného domu 130 m2. Dokument v prílohe. 4500 € do 7500 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Poradenstvo o rekuperácii, 150 m2 obytného priestoru
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Belá nad Cirochou

  2700 € do 4500 €

  Cena, Rekuperáciu, klimatizáciu do rodinného domu, 140 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Malacky

  5400 € do 9000 €

  Cena, Rekuperacia do obyvaneho suterenu rodinneho domu, cca 60 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Prešov

  2700 € do 4500 €

  Cena, Rekuperácia, 120 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Kriváň

  3600 € do 6000 €

  Cena, Zrealizovať rekuperaciu do vostavby RD, 130m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Kamanová

  2700 € do 4500 €

  Cena, Oprava vzduchotechniky pod sadrokartónom, byt, po popise
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Bratislava

  1620 € do 2700 €

  Cena, Rekuperáciu do 5 ročnej stavby v Diakovciach, 150m2 je úžitková plocha cca a rozmer domu je 16x10 m
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Šaľa

  3600 € do 6000 €

  Cena, Rekuperácia, vetranie a klimatizácia., 165 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Zborov nad Bystricou

  6300 € do 10500 €

  Cena, Zhotoviť rekuperáciu v nadstavbe rodinného domu, 120 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Lipany

  3600 € do 6000 €

  Cena, Rekuperacia, 110 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Gajary

  2700 € do 4500 €

  Cena, Rekuperácia do staršieho domu pred zateplením, 145 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Pliešovce

  3600 € do 6000 €

  Cena, Navrh decentralnej jednotky pre spalnu spolu s instalaciou zariadenia., 35 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Rajec

  1350 € do 2250 €

  Cena, Lokálnu rekuperáciou do novostavby, 50 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Vranov nad Topľou

  1800 € do 3000 €

  Cena, Odvetranie prevadzky, 100 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Rimavská Sobota

  3600 € do 6000 €

  Cena, Odsávanie v dome, Po popise
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Zvolen

  4500 € do 7500 €

  Cena, Rekuperácia, 150 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Krásnohorské Podhradie

  3600 € do 6000 €

  Cena, Rada a nacenenie rekuperácie do novostaby, 1 ks
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Vasiľov

  3600 € do 6000 €

  Cena, Servis rekuperácie ATREA, 80 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Dunajská Lužná

  540 € do 900 €

  Cena, Návrh rekuperácie v budove školy a budove obecného úradu s kultúrnym domom, 450 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Trebišov

  9000 € do 15000 €

  Cena, Servis rekuperačnej jednotky Komfovent Domekt, 160 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Stupava

  720 € do 1200 €

  Cena, Vyvedenie digestora, 3.5m
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Galanta

  900 € do 1500 €

  Cena, Rekuperacna jednotka poradiť, 1 ks
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Lučenec

  1800 € do 3000 €

  Cena, Klimatizácie a vzduchotechniku na viacerých projektoch, Po popise
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Bratislava

  9000 € do 15000 €

  Cena, Nastavenie vlhkosti vzduchu na rekuperacii, Po popise
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Žiar nad Hronom

  225 € do 375 €

  Cena, Rekuperácia, vypracovanie plánu a inštalácia digestorov v kuchyni reštaurácie, 120 M2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Bratislava

  9000 € do 15000 €

  Cena, Rozvody na rekuperaciu, novostavba, 150 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Rudno nad Hronom

  4500 € do 7500 €

  Cena, Centrálna rekuperacia novostavba, 120 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Rudno nad Hronom

  7200 € do 12000 €

  Cena, Realizácia odsávania zo skladu chemikálií, dielní a kotolne, 100 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Martin

  3600 € do 6000 €

  Cena, Rekuperáciu do rodinného domu, 110m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Snina

  3600 € do 6000 €

  Cena, Vyvedenie digestora, Po popise
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Slovany

  900 € do 1500 €

  Cena, 6 ks rekuperacnych decentralizovaných jednotiek, cca 6ks po 50 m3
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Liptovské Sliače

  10800 € do 18000 €

  Cena, Odvetranie kúpeľne a wc, Kúpeľňa 5,50m2 Wc1 2,25m2 Wc2 9,35m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Jabloň

  1800 € do 3000 €

  Cena, Rekuperacia do 1 izby, 12m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Handlová

  1440 € do 2400 €

  Cena, Odvetranie skladových priestorov, cca 50 m²
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Košťany nad Turcom

  3600 € do 6000 €

  Cena, Montáž rekuperacie do rodinného domu, 100 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Stupava

  3150 € do 5250 €

  Cena, Rekuperacia do rodinneho domu, cca 130 m2
  Rekuperácia, vzduchotechnika, Hronské Kosihy

  3600 € do 6000 €  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Rekuperácia, vzduchotechnika?
  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Rekuperácia, vzduchotechnika cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  531+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Rekuperácia, vzduchotechnika
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené