Rekuperácia do domu cena - vzduchotechnika

Koľko stojí rekuperácia do domu? Vďaka čerstvému vzduchu a vetraniu s rekuperáciou, šetríte svoje zdravie a náklady na kúrenie vo vašom dome. Moderné systémy vetrania sú veľmi efektívne, pretože využívajú 90 % energie z vypúšťaného vzduchu. To znamená, že teplota vzduchu, ktorý je privádzaný do priestoru je skoro rovnaká ako teplota použitého vzduchu. V lete sa systém môže zjednodušiť, pretože nie je potrebné dodatočne ohrievať privádzaný vzduch. Cena vetracieho systému závisí od dĺžky vetracieho potrubia, ventilátorov, rekuperátora (centrálny alebo lokálny) a od toho, či budete vzduch využívať aj na kúrenie a/alebo chladenie domu. Orientačná cena systému núteného vetrania s rekuperátorom sa pohybuje medzi 4000 a 6000 EUR, v závislosti od systému a veľkosti objektu.

Komu zveriť montáž rekuperácie? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným odborníkom na rekuperáciu a systémy vetrania vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
Odošli dopyt

Rekuperácia do domu - cena


Rekuperácia do domu. Dodávka kompaktnej ventilačnej jednotky s vracaním vlhkosti.

2500.00 €/kus

VEĽMI NÍZKA CENA
€/kus

STREDNÁ CENA
5000.00 €/kus

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Rekuperácia do domu cena - vzduchotechnika

OSTATNÉ CENY ZA Rekuperácia, vzduchotechnika

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Vetrací systém

Cena za štandardný ventilačný nútený systém s rekuperácioupre jednotlivé miestnosti a odsávacími ventilátormi vo vlhkých priestoroch. Cena vetrania s montážou.€/kpl

kpl
dopyt

Montáž rekuperácie

Cena za montáž a dodávku rekuperácie pre prudenie vzduchu pre klasický rodinný dom.€/kpl

kpl
dopyt

Montáž ventilátora, radiálne, do 450 mm

Cena za montáž potrubného radiálneho ventilátora s jednofázovým elektrickým motorom do priemeru 450 mm.€/kpl

kpl
dopyt

Upevnenie ventilátora, axiálne - klasicky, do 450 mm

Cena za montáž potrubného axiálneho ventilátora s jednofázovým elektrickým motorom do priemeru 450 mm.€/kpl

kpl
dopyt

Lokálna rekuperácia

Cena za lokálnu rekuperáciu. Cena lokálnej rekuperácie pre jeden priestor. Cena za lokálny rekuperátor s kapacitou 70 m3 / h, spolu s príslušenstvom pre montáž na stenu hrúbky 60 cm a montážou.€/kpl

kpl
dopyt

Centrálna rekuperácia

Cena za centrálnu rekuperáciu. Cena kvalitného ventilačného systému s rekuperačnou jednotkou. Náklady na dodávku a montáž systému so štandardne veľkým výmenníkom - rekuperátorom.€/kpl

kpl
dopyt
SPOLU:
poslať dopyt >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Vzduchotechnika, rekuperácia - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo potrebujete vedieť o vetraní??

Pohodlie bývania do veľkej miery závisí od kvality vzduchu v miestnosti. Vaša pohoda závisí od teploty vzduchu a vaše zdravie závisí od čistoty vzduchu. Domy sa dajú vetrať otváraním okien a premysleným dizajnom, ale prirodzené vetranie často nestačí. V takýchto prípadoch je potrebné investovať do mechanickej ventilácie. V malých budovách sa používajú decentralizované vetracie systémy alebo miestne vetranie s malou vetracou jednotkou alebo ventilátorom v každej miestnosti. Môžu sa inštalovať aj lokálne rekuperačné ventilátory. V nových budovách a väčších verejných budovách sa však najčastejšie používa centrálny ventilačný systém, ktorý pozostáva z centrálnej ventilačnej jednotky, ventilačného potrubia a vetracích otvorov. Centrálne zariadenie môže tiež zabezpečovať centrálnu rekuperáciu tepla, reguláciu vlhkosti a ohrev alebo chladenie vzduchu.

Čistota, teplota a vlhkosť vzduchu majú veľký vplyv na naše zdravie a pohodlie
Čistota, teplota a vlhkosť vzduchu majú veľký vplyv na naše zdravie a pohodlie

1.1 Vetranie miestnosti

Jednotlivé miestnosti sa najlepšie vetrajú pomocou lokálnych vetracích systémov. Na to slúžia nástenné ventilátory, ktoré sa inštalujú približne 30 cm pod strop, aby vzduch mohol plynulo cirkulovať. Výkon ventilátora je možné nastaviť tak, aby sa za jednu hodinu vymenil celý objem vzduchu v miestnosti, alebo je možné nainštalovať niekoľko ventilátorov.

1.2 Vetranie obydlia

Ak sa má vetrať celé obydlie, môže sa to uskutočniť buď centrálnym vetracím systémom, alebo niekoľkými miestnymi jednotkami rozmiestnenými po miestnostiach. Vetrací systém by mal byť navrhnutý tak, aby vzduch prúdil z obývaných priestorov (kuchyňa, kúpeľňa, WC) do obytných priestorov (spálne, obývacia izba).

1.3 Vetranie domu

Vetranie celého domu je možné aj inteligentným usporiadaním lokálnych vetracích jednotiek, ale vhodnejší je centrálny vetrací systém. Aj v tomto prípade treba dbať na to, aby vzduch prúdil do obytných priestorov a zo „špinavých“ miestností von. Využívanie rekuperácie tepla sa už odporúča aj pre rodinné domy, aby sa znížili tepelné straty pri výmene vzduchu.

1.4 Výhody vetrania

Zlý vzduch obsahuje celý rad nečistôt: prachové častice, roztoče, peľ a, samozrejme, nižší obsah kyslíka. Keďže väčšinu času trávime v interiéri, dýchanie kvalitného vzduchu je pre naše zdravie mimoriadne dôležité. Preto by sa mali všetky miestnosti každú hodinu aspoň na 10 minút dôkladne vyvetrať, aby sa vymenilo aspoň 70 % vzduchu. Alternatívne môže byť čerstvý vzduch nepretržite dodávaný ventilačným systémom.

1.5 Nevýhody vetrania

Hoci má vetranie pozitívny vplyv na naše zdravie, odstraňovaním teplého vzduchu z miestnosti plytváme veľkým množstvom energie, čo vedie k zvýšeným nákladom na vykurovanie. Ak je miestnosť prirodzene vetraná, možno to čiastočne zmierniť rýchlym vetraním, ktoré len vymení vzduch, ale neochladí povrchy. Pri mechanickom vetraní sa môže použiť aj rekuperačný ventilátor, ktorý odovzdáva časť tepla zo znečisteného vzduchu čerstvému vzduchu.

2. Ako si mám vybrať dodávateľa pre svoj vetrací systém?

Výber dodávateľa vzduchotechniky sa uskutočňuje rovnako ako výber akéhokoľvek iného dodávateľa, pričom najdôležitejšími faktormi sú odborná spôsobilosť a skúsenosti. Najprv sa opýtajte, aký druh vetracieho systému by bol vhodný pre váš byt alebo dom. Odpovede dodávateľov budú dobrým ukazovateľom ich znalostí. Potom si na stránke Ddaibau môžete pozrieť aj obrázky ich referencií a recenzie od predchádzajúcich zákazníkov. Potom môžete len poslať svoju požiadavku vybraným dodávateľom a čakať na ponuky.

3. Lokálne alebo centrálne vetranie?

3.1 Lokálne vetranie

Ventilačný systém môže byť prevádzkovaný lokálne, z niekoľkých nezávislých jednotiek, alebo môže byť centralizovaný. Lokálne vetranie je vhodné najmä pri rekonštrukciách a v budovách, kde nie je možný stavebný zásah. Pri lokálnom vetraní je v každej miestnosti nainštalované nezávislé vetracie zariadenie alebo ventilátor, ktorý zabezpečuje výmenu vzduchu. Každá miestnosť potrebuje prelom steny alebo kontakt s vonkajším prostredím.

3.2 Lokálne zhodnocovanie tepla

Miestne vetranie môže mať za následok veľké tepelné straty, ktoré sa čiastočne zmierňujú použitím miestnych rekuperačných jednotiek. Lokálna rekuperácia tepla je však menej účinná ako centrálna rekuperácia tepla a je aj drahšia, pretože je potrebný väčší počet zariadení.

3.3 Centrálne vetranie

Ústredným prvkom centrálneho vetracieho systému je centrálne vetracie zariadenie. K jednotke je pripojený systém vetracích potrubí, ktorý vedie do rôznych miestností. Ventilačné potrubia môžu byť inštalované v podhľade alebo v potere. Kanály a vetracie otvory musia byť dimenzované podľa plánovaného prietoku vzduchu, inak môže dochádzať k hluku a prievanu. Centrálny ventilačný systém si vyžaduje dôkladné plánovanie, a preto je vhodný najmä pre nové budovy alebo verejné priestory, ktoré sa dajú renovovať, napr. priemyselné haly alebo verejné budovy so zníženými stropmi. Centrálny ventilačný systém sa ľahko udržiava, vyžaduje si len pravidelnú výmenu filtrov.

3.4 Centrálna rekuperácia tepla

Účinnosť centrálneho vetracieho systému sa zvyšuje použitím centrálneho rekuperátora. V rekuperačnej jednotke sa odvádzaným teplým vzduchom ohrieva privádzaný studený vzduch a môže sa odovzdať až 70 % tepla. Vetranie s rekuperáciou tepla výrazne znižuje náklady na vykurovanie. Pomocou špeciálneho vylepšenia je možné vzduch aj odvlhčovať alebo zvlhčovať.

4. Prirodzené alebo mechanické vetranie?

4.1 Prirodzené vetranie

Častou otázkou o vetraní je: je lepšie prirodzené alebo mechanické vetranie? Keďže budovy nie sú vzduchotesné, vetranie je nepretržité. Prirodzené vetranie nevyžaduje investície do vetracieho systému, ale je vhodné len pre menšie priestory alebo objemy, vyžaduje nepretržitú manuálnu prevádzku a nie je účinné, ak je rozdiel medzi nočnou a dennou teplotou malý a budova je zle izolovaná.

4.2 Mechanické vetranie pomocou ventilátorov

Mechanické vetranie využíva ventilátory na urýchlenie prúdenia vzduchu cez vetracie otvory. Pri najjednoduchších vetracích systémoch sa ventilátory v kúpeľni používajú na odsávanie odpadového vzduchu zo sanitárnych priestorov a vytváranie podtlaku, ktorý nasáva čerstvý vzduch zvonku. Bežné sú aj ventilátory, napr. kuchynské odsávače pár a nástenné ventilátory. Mechanické vetracie systémy zabezpečujú nepretržitú kvalitu vzduchu, regulujú vlhkosť, filtrujú vzduch, pracujú ticho a automaticky a môžu miestnosť aj vykurovať alebo chladiť.

5. Ventilovaná klimatizácia

5.1 Vetrací ohrev

Najväčšou výhodou vetracích systémov je, že môžu aj vykurovať... alebo chladiť. Klimatizačný systém sa musí dimenzovať podľa objemu vzduchu, ktorý sa má ohrievať, a požadovaného tepelného príkonu. Čerstvý a teplý vzduch potom putuje cez ventilačné potrubie do všetkých miestností. Vzduchové kanály musia byť dostatočne veľké na prúdenie vzduchu, inak môže byť hluk a prievan nepríjemný. Použitím rekuperačného ventilátora je možné znížiť tepelné straty, pretože znečistený odpadový vzduch odovzdáva časť svojho tepla čerstvému privádzanému vzduchu.

5.2 Chladenie vetraním

Okrem prívodu čistého vzduchu môže ventilačný systém miestnosti aj chladiť. Vzduch sa môže chladiť pomocou zemného, vodného alebo vzduchového výmenníka tepla. Dobrý zemný výmenník tepla úspešne ochladí vzduch z 30 °C na príjemných 22 °C. Je potrebné dbať na odstránenie kondenzácie a izoláciu celej budovy. Vzduch sa môže chladiť aj pomocou rekuperačného ventilátora alebo klimatizácie. Energeticky účinné je aj chladenie vzduchu pomocou tepelného čerpadla, ktoré zároveň reguluje vlhkosť.

daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš DomCHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Posledné zverejnené dopyty

Rekuperacia

Potrebujeme rekuperaciu...mame nadmernu vlhkost v dome. 3600 € do 6000 €

........

Rekuperaciu do spalne

Potrebujem vetrat spalnu cca 12m2. Takze mi treba rekuperacnu jednotku aby som cez zimu netratil teplo. 1800 € do 3000 €

........

Pripravu na ventilatory na odsavanie pár

Potrebujem pripravu na ventilatory na odsavanie par z 2 kupelni a 2 wc na 2 poschodiach RD.
Bude potrebne zasekat rury do tehloveho muru.
Blyzsie info telefonicky, alebo osobne na obhliadke. Fotky v prílohe. 1170 € do 1950 €

........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

Cena, 4 ks lokálne rekuperácie min. 60 m3, 3 izby cca 20 m2,1 izba 40 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Hlohovec

6300 € do 10500 €

Cena, Montáž rekuperacie, 140 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Beluša

3600 € do 6000 €

Cena, Vymena digestora s vnutornym okruhom + vývod do vetracej šachty, 1m
Rekuperácia, vzduchotechnika, Senec

225 € do 375 €

Cena, Rekuperácia, 247m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Pusté Pole

3600 € do 6000 €

Cena, Kontrola rekuperacie, 1 ks
Rekuperácia, vzduchotechnika, Zvončín

540 € do 900 €

Cena, Rekuperácia 130m2, jedna miestnosť, 130 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Topoľčany

2700 € do 4500 €

Cena, Rekuperácia do domu, Cca 130 M 2 Cca360m3 na 1/2 domu
Rekuperácia, vzduchotechnika, Prešov

7200 € do 12000 €

Cena, Vetranie (leto-zima) v hale o rozlohe 150m2, rozloha 150m2, výška haly 4m
Rekuperácia, vzduchotechnika, Galanta

6300 € do 10500 €

Cena, Montáž lokálnych rekuperátorov, 100-130 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Medzany

8100 € do 13500 €

Cena, Lokalna rekuperacia, 50m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Košice

4500 € do 7500 €

Cena, Rekuperačné vetranie pre RD, 265 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Stupava

5400 € do 9000 €

Cena, Dodávka a montáž 2 rekup. jednotiek s entalpickým výmenníkom tepla, pôdorysná plocha miestnosti 77m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Súľov-Hradná

9000 € do 15000 €

Cena, Rekuperácia, obhliadka, cenová ponuka, montáž, 120 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Žilina

1800 € do 3000 €

Cena, Rekuperáciu na novostavbu , Podlahová plocha - 177m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Nitrianska Blatnica

3600 € do 6000 €

Cena, Servis rekuperacie, 1 ks
Rekuperácia, vzduchotechnika, Zvončín

450 € do 750 €

Cena, Typy lokálnej umiestenie a montáž, 60, 80 a 100 m3 rodinný dom
Rekuperácia, vzduchotechnika, Biskupice

1350 € do 2250 €

Cena, Rekuperacia do novostavby, 180 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Stupné

2700 € do 4500 €

Cena, Rekuperácia, 300 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Bratislava

3600 € do 6000 €

Cena, Rekuperaciu v 3izb byte, eliminovať rosenie okien, 50m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Prievidza

2700 € do 4500 €

Cena, Kompletné dodanie a inštaláciu rekuperácie, 200 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Hronsek

3600 € do 6000 €

Cena, Lokalne rekuperačné jednotky, 90 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Zvolen

3150 € do 5250 €

Cena, Klimatizovanú rekuperáciu v ôsmych obytných miestnostiach, 250m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Michalovce

3600 € do 6000 €

Cena, Osadenie digestora, 1 ks
Rekuperácia, vzduchotechnika, Košice

450 € do 750 €

Cena, Odvetranie a odvlečenie miestnosti, 20 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Považská Bystrica

3600 € do 6000 €

Cena, Rekuperácia do domu s využitím plánu obnovy, 80 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Lučivná

3600 € do 6000 €

Cena, Rekuperácia , 120 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Skačany

3600 € do 6000 €

Cena, Rekuperácia, 21m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Prievidza

1350 € do 2250 €

Cena, Rekuperacia pre rodinny dom, 150m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Veľká Lomnica

3600 € do 6000 €

Cena, Rekuperácia domu, 150 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Žilina

9000 € do 15000 €

Cena, Vetranie a rekuperácia v byte, 100 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Banka

4500 € do 7500 €

Cena, Rekuperácia, cca 310 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Stará Ľubovňa

6300 € do 10500 €

Cena, Ústrednú rekuperačnú jednotku, 150 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Hybe

3600 € do 6000 €

Cena, Rekuper.systém s centrálnou jednotkou do 2-podlažného staršieho RD., 200 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Martin

6300 € do 10500 €

Cena, Rekuperácia, 280m2 x3 poschodie
Rekuperácia, vzduchotechnika, Tekovská Breznica

10800 € do 18000 €

Cena, Klimatizaciu a lokalnu rekuperaciu, 110m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Trenčín

2970 € do 4950 €

Cena, Tepelné čerpadlo + rekuperacia, 104 m2
Rekuperácia, vzduchotechnika, Lula

8100 € do 13500 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Rekuperácia, vzduchotechnika cenník

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

463+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Rekuperácia, vzduchotechnika
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Rekuperácia, vzduchotechnika?

 • Rekuperácia, vzduchotechnika Bratislava
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Banská Bystrica
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Košice
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Nitra
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Prešov
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Žilina
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Bardejov
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Humenné
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Komárno
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Levice
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Liptovský Mikuláš
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Lučenec
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Martin
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Michalovce
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Nové Zámky
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Piešťany
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Poprad
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Považská Bystrica
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Prievidza
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Ružomberok
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Spišská Nová Ves
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Topoľčany
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Trenčín
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Trnava
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Zvolen
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Bánovce nad Bebravou
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Brezno
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Bytča
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Čadca
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Detva
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Dolný Kubín
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Dunajská Streda
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Galanta
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Gelnica
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Hlohovec
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Ilava
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Kežmarok
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Krupina
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Kysucké Nové Mesto
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Levoča
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Malacky
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Medzilaborce
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Myjava
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Námestovo
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Nové Mesto nad Váhom
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Partizánske
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Pezinok
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Poltár
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Púchov
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Revúca
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Rimavská Sobota
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Rožňava
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Sabinov
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Šaľa
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Senec
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Senica
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Skalica
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Snina
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Sobrance
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Stará Ľubovňa
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Stropkov
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Svidník
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Trebišov
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Turčianske Teplice
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Tvrdošín
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Veľký Krtíš
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Vranov nad Topľou
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Žarnovica
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Žiar nad Hronom
 • Rekuperácia, vzduchotechnika Zlaté Moravce
 • Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené