Pre oblasť

  Vodár - vodoinštalačné práce, cena

  Cena montáže vodoinštalácií je pre každý dom iná. Keď ide o vodoinštalačné práce, náklady sú závislé od vzdialenosti jednotlivých prípojok, obtiažnosti terénu, rozdelenia vnútorných priestorov a počtu vertikálnych rozvodov. Kanalizácia, spolu s vonkajšími úpravami pre priemerný dom, stojí zhruba 20 EUR/m2, a teda 8 000 EUR. Cena rekonštrukcie vodovodu a odtokov, spolu s materiálom, pre menšiu kúpeľňu sa pohybuje okolo 800 EUR. Za menšie práce, ako je montáž sanitárneho vybavenia inštalatérovi zaplatíte od 10 do 30 EUR za kus. Náklady na hrubé a jemné inštalatérske práce v bežnom rodinnom dome, môžu byť od 10 do 25 EUR/m2 obytnej plochy.

  Komu zveriť vodoinštalačné práce? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným inštalatérom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za inštalatérske práce


  Cena za inštalatérske práce. Cena za hrubé a jemné inštalácie pre priemerný rodinný dom na m2 obytnej plochy.

  10.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  17.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  25.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Vodár (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Hrubé inštalatérske práce na dome

  Cena za hrubé inštalatérske práce pre priemerný dom, ktorý zahŕňa dve kúpeľne a kuchyňu.


  kpl

  €/kpl

  Hrubé inštalatérske práce v kúpeľni

  Cena za hrubé inštalatérske práce v priemernej kúpeľni vo velikosti 5 m2, so sprchou, WC, vaňou a kúpeľovým nábytkom.


  kpl

  €/kpl

  Jemné inštalatérske práce na dome, montáže

  Cena za jemné inštalatérske a montážne práce pre priemerný dom, vaňu, sprchu, umývadlá, toalety a vodovodné batérie.


  kpl

  €/kpl

  Jemné inštalatérske práce v kúpeľni, montáže

  Cena za jemné inštalatérske a montážne práce v priemernej kúpeľni 5 m2, so sprchou, WC, vaňou a kúpeľovým nábytkom.


  kpl

  €/kpl

  Montáž sprchovacích vaničiek

  Cena montáže sprchovej vaničky s dodatočným obstaraním materiálu a prácou.


  kpl

  €/kpl

  Montáž vane, zabudovanie

  Cena momntáže vane so zabudovaním s dodatočným obstaraním materiálu a prácou.


  kpl

  €/kpl

  Montáž vodovodnej batérie

  Cena montáže vodovodnej batérie s dodatočným obstaraním materiálu a prácou.


  kpl

  €/kpl

  Montáž kúpeľňového nábytku

  Náklady na montáž kúpeľňového nábytku s dodatočnými obstaraním materiálu a prácou.


  kpl

  €/kpl

  Klasické vodovodné potrubie, 20 mm

  Cena za klasické vodovodné potrubie s tvarovkami a zvukovo izolovaným upevnením potrubia, zvarovanie. Cena s montážou a spájaním.


  m

  €/m

  Klasické vodovodné potrubie, 40 mm

  Cena za klasické vodovodné potrubie s tvarovkami a zvukovo izolovaným upevnením potrubia, zvarovanie. Cena s montážou a spájaním.


  m

  €/m

  Čistenie odtoku

  Cena za čistenie odtoku. Cena čistenia upchatého odtoku.Cena za čistenie odpadového potrubia, bez cestovných nákladov a práce navyše.


  kpl

  €/kpl

  Kontrola kanalizácie

  Cena kontroly kanalizácie s TV kamerou. Cena za kontrolu s TV kamerou in vydaním správy s výsledkom kontroly.


  hodina

  €/hodina

  Montáž kotla 120L

  Cena za montáž kotla. Cena za montáž a pripojenie kotla 120L, vrátane inštalácie spojovacích potrubí a poistného ventilu.


  kpl

  €/kpl

  Montáž kotla 50-80L

  Cena za montáž kotla. Cena za montáž a pripojenie kotla 50-80L, vrátane inštalácie spojovacích potrubí a poistného ventilu.


  kpl

  €/kpl

  Montáž WC splachovacej nádržky

  Cena za montáž WC splachovacej nádržky. Cena za montáž WC splachovacej nádržky, splachovacia nádržka pre vysokú inštaláciu - pod stropom.


  kpl

  €/kpl

  Podomietkový inštalačný modul

  Cena za podomietkový inštalačný modul. Cena podomietkového inštalačného modulu s montažo. Cena zapodomietkový inštalačný modul, spolu s rámom, tlačidlom, pripojením a obmurovaním bez montáže keramiky.


  kpl

  €/kpl

  Pripojenie umývačky riadu

  Cena za pripojenie do umývačky riadu. Cena za pripojenie umývačky riadu k vopred pripravenej vodoinštalácii. Cena za pripojenie bez materiálu a ďalšie nepredvídané práce.


  kpl

  €/kpl

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Menšie vodoinštalačné práce, opravy


  Koľko stoja vodoinštalačné práce? Vodoinštalatérom za menšie vodoinštalačné práce a opravy platíme n...

  Skontrolovať tiež: Menšie vodoinštalačné práce, opravy cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Vodovodné inštalácie - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujeme vedieť o inštalatérskych prácach?

  Pred začatím práce je tiež potrebné určiť presnú polohu všetkých sanitárnych zariadení.

  Pred začatím práce je tiež potrebné určiť presnú polohu všetkých sanitárnych zariadení
  Pred začatím práce je tiež potrebné určiť presnú polohu všetkých sanitárnych zariadení

  1.1 Skôr ako začnete: majte dobrý plán

  Predtým, ako začneme s výstavbou alebo rekonštrukciou, je dôležité vypracovať podrobný plán inštalatérskych prác. Základom usporiadania miestností v byte alebo dome by malo byť to, že všetky miestnosti, ktoré majú odtok alebo kanalizáciu (kuchyne, práčovne, kúpeľne, toalety...), sú umiestnené vedľa seba alebo nad sebou na tej istej osi. Týmto spôsobom znížime počet stupačiek, skrátite dĺžky vedení a spotrebujeme menej materiálu. Výhody, okrem lacnejšej implementácie, sú početné. Vďaka kratším vzdialenostiam a menšiemu počtu kĺbov systém pracuje spoľahlivejšie. Akékoľvek následné zásahy alebo opravy sú ľahšie. Umiestnením všetkých miestností s odtokom vedľa jednej línie znížime šírenie zvuku v budove.

  1.2 Prevencia tvorby a šírenia zvuku

  Aby sa zabránilo vytváraniu a šíreniu zvuku pri montáži inštalatérskych zariadení, je dôležité, aby:

  1. zariadenie je primerane dimenzované a navrhnuté s minimálnym počtom zmien smeru
  2. rúry pripevnite na zabudované steny
  3. má prvok, ktorým je rúrka pripevnená, prostrednú časť vyrobenú z elastického materiálu, ktorá zabraňuje prenosu vibrácií na stenu
  4. rúry sú izolované ľahkým elastickým izolačným materiálom

  1.3 Odtoky

  Odtokové inštalácie boli niekedy olovené a ich životnosť bola skutočne krátka (40 - 50 rokov). Agresívne čistiace prostriedky skrátili životnosť, takže počas renovácie musia byť tieto rúrky vymenené. Moderné odtokové potrubia sú väčšinou vyrobené z plastu, ktorý je oveľa odolnejší. V prípade rúr z PVC je potrebné venovať pozornosť spád, ktorý môže byť od 2 % do 5 %, čo znamená, že potrubie musí byť v uhle 2 až 5 cm na meter. Nie je dobré, ak sú spády príliš malé alebo príliš veľké. V dôsledku nadmerného poklesu vody z potrubia odteká voda a v nej zostávajú usadeniny. Po uplynutí času sa na potrubiach vytvoria povlaky, ktoré môžu potrubie upchať. Pri zvislom odtokovom potrubí nedochádza k stagnácii, pretože všetko v potrubí klesá z dôvodu gravitácie na dno. Najlepšie je použiť koleno 45 stupňov na pripojenie k zvislej línii, pretože je prietok lepší ako prietok kolena 90 stupňov. Uľahčuje sa aj akékoľvek následné čistenie alebo odmasťovanie.

  1.4. Potrubné pripojenie

  V domoch a činžiakoch so starším dátumom nájdeme vertikálnu odtokovú inštaláciu z liatiny. Životnosť liatiny je veľmi dlhá 150 rokov a viac, takže takéto inštalácie sú väčšinou časom nezmenené. Pri spájaní liatinových rúr a potrubí z PVC sa používa špeciálny živicový pás, ktorý celý spoj utesňuje. V nových konštrukciách odporúčame inštaláciu najmenej jedného čistiaceho kusu a zápachovú klapku na odtokovú inštaláciu. Zápachová klapka s priemerom min. 7,5 cm, je potrebná na vypustenie vákua vytvoreného v potrubiach. Bez zápachovej klapky by podtlak čerpal vodu zo sifónu a zápach odpadových vôd sa rozšíril v miestnosti. V starších domoch a činžiakoch nás výška spojenia so zvislým potrubím obmedzuje, keď sa záchodové misy premiestňujú na iné miesto. Pokles, ako už bolo uvedené, musí byť najmenej 2 %. Toto je možné vyriešiť, ak na podlahu pripevníte kryt namiesto podlahy a tým získate dostatočnú výšku na pád.

  2. Profesionálne a kvalitné prevedenie

  V nových stavbách je vodovodná inštalácia plánovaná alebo vykonávaná podľa podrobného plánu ako súčasť dokumentácie mechanických inštalácií. Na renováciu vodovodných inštalácií v existujúcej budove nepotrebujete špeciálne povolenia ani súhlasy, bez ohľadu na to, či ide o dom alebo byt vo viacbytovom dome. Je však veľmi dôležité, aby ste dostali odborne vyškoleného inštalatéra so skúsenosťami, ktorý bude vykonávať kvalitné inštalatérske a kanalizačné inštalácie. Po návšteve dodávateľ pripraví podrobný odhad, v ktorom sa musí uviesť aj časová dynamika vykonávania.

  3. Druhy vodovodných potrubí

  Po druhej svetovej vojne do roku 1990 sa na vodovodné inštalácie používali pozinkované rúry so životnosťou asi 50 rokov. Dnes t.i. alumplastové rúry s tromi vrstvami hliníka a tromi vrstvami plastu. Majú oveľa dlhšiu životnosť ako galvanizované a voda v nich je zároveň čistejšia, pretože nehrozí korózia. Výhodou alumplastových rúrok je tiež jednoduchá inštalácia a oveľa kratšia doba inštalácie. V posledných rokoch sa používajú rúrky z nehrdzavejúcej ocele, najmä v náročnejších zariadeniach. Jedná sa o vysoko kvalitné potrubia, ktoré sa dajú použiť na rôzne účely (pitná voda, kúrenie, plynové inštalácie...).

  4. Ako sa vykonáva inštalácia?

  4.1 Prípravy

  Hrubé inštalačné zariadenia sa začnú ukladať ihneď po dokončení stavby nosných stien, vykonajú sa klasické postreky cementovou maltou a uskutočnia sa fázy. Pokiaľ ide o mechanickú výrobu omietok, hrubé inštalácie sa vykonávajú v prvej (tenšej) vrstve omietky ihneď po stavbe stien. Pred začatím práce sa stanoví hladina, ktorá udáva výšku 100 cm od konečnej vrstvy pôdy. Zohľadňujú sa pritom opierky (kúpeľňa, garáž ...) a výška podláh. Odporúčame, aby výška podlahy bola najmenej 15 cm, pretože dnes je do tlaku zabudovaných stále viac inštalácií (podlahové kúrenie, vykurovanie radiátorov, elektrické inštalácie ...). Pred začatím prác je potrebné určiť aj presnú polohu všetkých sanitárnych zariadení (toalety, umývadlá, sprchy, vane, umývadlá, práčky, umývačky riadu, atď.) Na základe tohto rozvrhu sú dole nainštalované odtokové a odtokové pripojenia. To je dôležité najmä pri inštalácii skrytých umývadiel, toaletných misiek umiestnených na stene, bidetov, ako aj pri špeciálnych typoch umývadiel.

  4.2 Rozvod potrubia a pripojenie na verejný vodovod

  Dom alebo byt je možné napojiť na mestské alebo medzimestské vodovody. Vodomer musí byť inštalovaný na prístupnom mieste medzi rozvodom v dome a rozvodom z domu na verejný vodovod. Podľa predpisov môže byť inštalovaný do nástenného výklenku alebo do podlahovej šachty v budove alebo zvonku pred domom alebo. bývanie. Pre prístup k vodomeru je potrebné nainštalovať vhodné plechové dvere. Vodovodné potrubia sa kladú pod omietku a na podlahu. Drsné inštalačné zariadenia zahŕňajú rozvod drenážneho zariadenia a rozvody potrubí pre studenú a teplú sanitárnu vodu. Rozvod sa môže uskutočniť dvoma spôsobmi. Prvým spôsobom je to, že z rozvodnej skrinky je vedená samostatná rúra do každého sanitárneho prvku. V druhom režime sú sanitárne prvky sériovo spojené spoločnou rúrkou a spätné vedenie je vedené späť do rozvodnej skrine. V prípade viacerých podlaží sa distribúcia vykonáva tak, že každé podlažie má svoju vlastnú rozvodnú skrinku, ktorá je spojená s prívodom vody na vodomere.

  Rúry sa kladú na steny a podlahy do rebrovaných rúrok. Ak dôjde k poškodeniu, môžu sa vymeniť aj po dokončení omietok a podláh. Je dôležité, aby sme mali prístup do škáry vo vodovodnej skrinke a v rozvodnej skrinke je spojenie vždy prístupné. Súčasne s kladením potrubí na prívod studenej a teplej vody inštalujeme aj odtoky. Je dôležité spustiť odtokové potrubie do vetracieho otvoru, ktorý je vedený von cez strechu. V tejto fáze inštalujeme aj záchodové umývadlá a nástenné držiaky. Je tiež vhodné inštalovať na vodovodný systém filtre na odstraňovanie piesku a zariadenie na odľahčenie tlaku, aby sa zabránilo kolísaniu tlaku v potrubiach a šumeniu tečúcej vody. Po dokončení hrubej inštalácie sa vykoná tlaková skúška prívodných potrubí a skúška tesnosti vypúšťacích potrubí.

  4.3 Finálne zapraveniepo inštalatérskych prácach

  Po dokončení omietok a vykonaní konečnej steny a podlahovej vrstvy je potrebné nainštalovať všetky inštalačné prvky. Zahŕňa to inštaláciu povrchových častí príslušenstva (kohútiky, sprchy), inštaláciu sanitárnych prvkov (toalety, bidety, umývadlá, umývadlá...) a pripojenie umývačky riadu a práčky.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Rozvody vody a odpadov

  Mám záujem o cenovú ponuku na rozvody teplej a studenej vody + odpadov v dome.
  Foto v prílohe. 1800 € do 3000 €

  ........

  Urobiť novú prípojku na vodu

  Od vodovodnej pripojky potiahnuť k domu vodu. Napojiť vodomeru šachtu. Po záhrade viesť vodu k ventilu,..
  Foto v prílohe. 1800 € do 3000 €

  ........

  Prerobiť vnútornú kanalizáciu v kúpeľni pri výmene sprchového kúta.

  Prispôsobiť vnútornú kanalizáciu s novým napojením na nový sprchový kút. Neviem to presne popísať, pri obhliadke bude viac informácií. 450 € do 750 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Napojenie studne, 10 m
  Vodár, Košice

  450 € do 750 €

  Cena, Pripojenie obecného vodovodu v rodinnom dome v lovči, 5 m
  Vodár, Žiar nad Hronom

  900 € do 1500 €

  Cena, Oprava vodovodneho potrubia na terase, 1m2
  Vodár, Šurany

  630 € do 1050 €

  Cena, Prerobit izbu na pračovnu, ccc 2,5mx3m
  Vodár, Plavecký Mikuláš

  2700 € do 4500 €

  Cena, Výmena odtokovej rúry, Po popise
  Vodár, Hybe

  900 € do 1500 €

  Cena, Podlahové kúrenie, vodu, kanalizáciu, 114 m2 podlahová plocha
  Vodár, Nitra

  7200 € do 12000 €

  Cena, Výmena vod. čerpadla + nové rozvody vody ku 2 bateriám, cca. 20 m
  Vodár, Sereď

  1350 € do 2250 €

  Cena, Revízia vodoinštalácie na chate - výmena batérií, bojleru,..., Po popise
  Vodár, Donovaly

  1350 € do 2250 €

  Cena, Potiahnuť vodu a odpady, Po popise
  Vodár, Gajary

  2250 € do 3750 €

  Cena, Opraviť odpad zo sprchovacieho kuta, 1 ks
  Vodár, Stropkov

  450 € do 750 €

  Cena, Demontáž sprchového kúta, úprava prítoku a odvodnovacieho potrubia, Po popise
  Vodár, Záhorie

  1350 € do 2250 €

  Cena, Výmena starého záchoda za nový, po popise
  Vodár, Senica

  270 € do 450 €

  Cena, Príprava vody a kanalizácie do kúpeľne, Cca 20m
  Vodár, Bruty

  1080 € do 1800 €

  Cena, Výmena vodného uzáveru v bytovom dome, po popise
  Vodár, Rohovce

  450 € do 750 €

  Cena, Oprava kanalizacie, vymena reviznej sachty, vymena potrubi, Po popise
  Vodár, Bernolákovo

  1350 € do 2250 €

  Cena, Montáž 4.cestneho rozdelovaca pitnej vody, montáž 4.vodomerov., 20 m
  Vodár, Liptovský Hrádok

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vymeniť stary bojler na za novy ( 260l , bojler na tepelne cerpadlo), 1 ks
  Vodár, Rovinka

  360 € do 600 €

  Cena, Vymeniť vaňu, 1 ks
  Vodár, Nové Zámky

  900 € do 1500 €

  Cena, Posunut vodu a kanalizaciu, 3m, hlbka cca 30cm
  Vodár, Bratislava

  450 € do 750 €

  Cena, Netečie nám voda v kúpeľni, Po popise
  Vodár, Gabčíkovo

  450 € do 750 €

  Cena, Doriešiť únik vody, po popise
  Vodár, Banská Bystrica

  450 € do 750 €

  Cena, Výmena bojlera, po popise
  Vodár, Borský Mikuláš

  540 € do 900 €

  Cena, Zistiť únik vody prípadne oprava, 1 ks
  Vodár, Kočovce

  630 € do 1050 €

  Cena, Výmena vodovodného potrubia v zemi, cca 12-14 m
  Vodár, Rimavská Sobota

  900 € do 1500 €

  Cena, Rozvod vodovodu v záhradnej chatke, 6-7 m
  Vodár, Banská Bystrica

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vytvorenie nového prítoku vody z domu na dvor, Cca 10m
  Vodár, Vlková

  900 € do 1500 €

  Cena, Prerobenie vodoinštalácie v kúpeľni, po popise
  Vodár, Smižany

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vymeniť ventil na elektrickom kotli, ktorý ohrieva vodu, 1 ks
  Vodár, Ivanka pri Dunaji

  270 € do 450 €

  Cena, Stary obvod odpojiť a od hodin vyviest nove trubky do domu, 10m
  Vodár, Morovno

  1350 € do 2250 €

  Cena, Čerpadlo nasáva vzduch, 1 ks
  Vodár, Pobedim

  180 € do 300 €

  Cena, Vymeniť Šupátko DN80, pri hydrante - objekt Hyza Padáň, 1 ks
  Vodár, Padáň

  270 € do 450 €

  Cena, Přívod vody do el.kotle, sprchového koutu, WC a kuchyňské bateri, 20
  Vodár, Turkov

  900 € do 1500 €

  Cena, Oprava stojatej TNS s membránou EPDM - vodárničky, AQUAMAT P-B-30-.., jeden kus vodárničky a jedno ponorné čerpadlo
  Vodár, Žirany

  270 € do 450 €

  Cena, Vodoinštalácia montáž nového potrubia, Po popise
  Vodár, Nitra

  2700 € do 4500 €

  Cena, Montáž toalety v suteréne domu, po popise
  Vodár, Hurbanovo

  900 € do 1500 €

  Cena, Výmena vedenia teplej a studenej vody v stupackach paneloveho 8.p.domu, 8x30 m,4 stupacky
  Vodár, Nesluša

  1350 € do 2250 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Vodár cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  1413+ spoločnosťami pre Vodár
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené