Pre oblasť

  Plechová strecha cena

  Cena kovovej krytiny závisí od kvality ocele, typu ochranného povlaku (meď, zinok, hliník-zinok), druhu posypu a samozrejme od výrobcu. Cena plechovej krytiny bez izolácie, trapéz T4, je 8 až 15 EUR/m2. Stavebné náklady môžete znížiť starostlivým plánovaním. Klampiar vám pokryje strechu plechovou krytinou. Upozorňujeme vás, že dobrí klampiari sú veľmi vyťažení, preto im čím skôr zavolajte a požiadajte ich o cenovú ponuku.

  Komu zveriť montáž plechovej strechy? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným dodávateľom plechových striech vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za plechovú krytinu


  Cena plechovej krytiny. Cena zaplechovú krytinu, trapéz T4. Cena krytiny bez izolácie.

  8.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  15.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Plechová strecha

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Vlnitá priehľadná doska

  Cena za vlnitú priehľadnú dosku. Cena vlnitej priehľadnej dosky, 1250x920 mm, hrúbka 1,2 mm.


  kus

  €/kus

  Zastrešenie z polykarbonátu

  Cena strešnej krytiny z polykarbonátu. Cena polykarbonátovej dosky, hrúbka 16 mm, priehľadná, šírka 210 cm, dĺžka 300 - 600 cm.


  m2

  €/m2

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Plechová strecha - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Plechové strechy - čo potrebujeme vedieť?

  Plechové strešné krytiny sú čoraz dostupnejšie a tým pádom aj čoraz obľúbenejšou voľbou takmer pre všetky tvary striech, okrem dokonale plochých striech. Dnes existujú okrem plechu a zakriveného plechu aj plechy resp. kovové dlaždice, ktoré sa vzhľadom ťažko dajú odlíšiť od tradičných tehlových, betónových a iných strešných krytín. Ak vás zaujímajú výhody kovových strešných krytín, tu je niekoľko faktov:

  Plechové strešné krytiny sú čoraz prístupnejšie a majiteľom prinášajú veľa výhod
  Plechové strešné krytiny sú čoraz prístupnejšie a majiteľom prinášajú veľa výhod

  1.1 Plechové strechy sú čoraz populárnejšie

  Až donedávna ste plechové strešné krytiny našli iba v luxusných domoch navrhnutých architektmi. To sa dnes veľmi zmenilo. Z dôvodu vyššej dostupnosti a zdokonalených výrobných procesov sa tento typ strešnej krytiny čoraz viac vyskytuje na štandardných domoch. Podľa štatistík priemyslu sa trhový podiel kovových strešných krytín za posledných pár rokov každý rok zvyšuje o zhruba 3 percentá a v súčasnosti predstavuje zhruba 15 percent. Zároveň klesá trhový podiel betónovej a tehlovej strešnej krytiny a v súčasnosti predstavuje asi 59 percent všetkých inštalovaných strešných krytín.

  1.2 Na existujúcu strešnú krytinu je možné namontovať kovovú strešnú krytinu

  Kovové strechy je možné inštalovať na existujúcu strechu bez toho, aby ste predtým odstránili existujúcu strešnú krytinu, ak to umožňujú miestne stavebné predpisy. Aj keď odstránenie najvhodnejšej strešnej krytiny je najvhodnejším spôsobom, súvisí to aj s vyššími nákladmi. Možným problémom, ktorý sa môže vyskytnúť, je zachytená vodná para medzi novou kovovou krytinou a starou krytinou, ktorá môže spôsobiť plesne a hnilobu strechy. Tento potenciálny problém je možné vyriešiť zavedením prechodného vetracieho pásu alebo potrubia.

  1.3 Kovová krytina nie je hlučnejšia ako bežné strešné krytiny

  Aj keď je bežnou mylnou predstavou, že kovové strechy sú hlučné, keď na ne padá dážď alebo krupobitie, v skutočnosti nie je kovová strešná krytina, ak je správne nainštalovaná, hlučnejšia ako akýkoľvek iný typ strešnej krytiny. Kovová krytina sa zvyčajne inštaluje na pevný základ, navyše strecha a izolácia poskytujú zvukovú bariéru medzi strechou a interiérom budovy. Z obytných priestorov teda nie je pozorovaný žiadny nárast hladín hluku.

  1.4 Kovová strecha neláka blesky

  Možno si myslíte, že kovová strecha priláka blesky, ale fakty alebo štatistiky to nepotvrdzujú. Kovová krytina v žiadnom prípade nezvyšuje riziko úderu blesku. Navyše, ak blesk zasiahne strechu pokrytú kovovou strešnou krytinou, je menej horľavý ako bežné strešné materiály. Pretože kovová strešná krytina je elektrickým vodičom aj nehorľavým materiálom, predstavuje jednu z najbezpečnejších možností, ktorá je v súčasnosti k dispozícii. Dôvod, prečo kovové strechy neprilákajú blesky, je jednoduchý: blesk hľadá najbližšiu a najpriamejšiu cestu k zemi, takže stromy, telefónne stĺpy a iné podobné konštrukcie majú tendenciu priťahovať blesky. Kovová strecha je svojím dizajnom izolovaným konštrukčným prvkom, ktorý nemá priame spojenie so zemou. Preto neexistuje žiadny vedecký dôvod, prečo blesky narážajú na kovovú strechu častejšie ako na tehlovú, betónovú alebo bitúmenovú krytinu.

  1.5 Kovová krytina je z dlhodobého hľadiska nákladovo efektívnejšia ako bitúmenová krytina

  Aj keď dodávatelia plechových strešných krytín poskytujú záruku porovnateľnú s najlepšími bitúmenovými strešnými materiálmi (približne 30 rokov), v praxi je známe, že kovové strechy majú životnosť 50 a viac rokov. Preto je veľmi zriedkavé, aby majiteľ domu musel v priebehu doby, keď v ňom býva, vymeniť strešnú krytinu viackrát. Naopak, majiteľ bude pravdepodobne musieť bitúmenovú krytinu vymeniť dvakrát alebo dokonca trikrát do 50 rokov. Cena kovovej strechy je takmer dvakrát vyššia ako cena bitúmenovej strechy, ale z dlhodobého hľadiska vám to ušetrí peniaze.

  1.6 Kovová krytina je ohňovzdorná, odolná proti hnilobe a poškodeniu hmyzom

  Jedným z hlavných dôvodov, prečo je kovová strecha veľmi populárna, je jej úplná protipožiarna odolnosť. S rastúcim nebezpečenstvom požiaru sa kovová strešná krytina stáva zvoleným strešným materiálom. A nielen to: Hmyz a škodcovia nemôžu poškodiť kovovú strechu. Kovová krytina je tiež odolná proti hnilobe a plesniam.

  1.7 Plechová strecha odráža slnečné teplo

  Štúdie ukazujú, že kovové strechy odrážajú slnečné teplo, ktoré môže v lete znížiť náklady na chladenie o 10 až 25 percent. V klimatických podmienkach, kde sú náklady na chladenie vyššie ako náklady na vykurovanie, môže kovový strešný povlak s lesklým alebo zrnitým povlakom zvýšiť odrazivosť strechy a zlepšiť energetické úspory.

  1.8 Minimálny sklon strechy z plechu

  Často panuje mylná predstava, že kovová strešná krytina je vhodná len pre strmo sklonené strechy, ale skladacia plechová krytina môže skvele fungovať aj na nízkych strechách. Tento typ strešnej krytiny má zvýšené nepremokavé švy. Na odtekanie vody je potrebný iba mierny 8-stupňový sklon strechy.

  1.9 Silné krúpy môžu poškodiť strešnú krytinu

  Aj keď sú kovové strechy oveľa odolnejšie a ľahšie sa udržiavajú ako iné typy strešných krytín, nie sú nezničiteľné. Silné krupobitie je obzvlášť nebezpečné pre kovové strešné krytiny. Hliník a meď sú obzvlášť citlivé a nehrdzavejúca oceľ je tvrdšia a odolnejšia voči krupobitiu. Krupobitie s veľkosťou hrachu alebo s centimetrom krupobitia je problém zriedka. Krupobitie, ktoré je väčšie, môže spôsobiť poškodenie kovovej strechy.

  1.10 Inštalácia a opravy plechových strešných krytín si vyžaduje odborníka

  Inštalácia plechovej strechy s vlastným zameraním sa neodporúča, pretože si vyžaduje špeciálne technické znalosti a nástroje. Aj v prípade úrazov je lepšie zavolať odborníka. Poškodenie plechových striech je našťastie veľmi zriedkavé.

  1.11 Kovové strechy je možné recyklovať

  Aj keď sú kovové strechy veľmi odolné, je možné ich odovzdať miestam na recykláciu kovov, keď príde čas na ich výmenu. Ostatné strešné krytiny môžu byť odvedené iba do odpadu, kde tiež platíte náklady na likvidáciu. ,

  2. Ako nájsť správneho pokrývača na výrobu plechovej strechy?

  Kvalita plechovej strechy do značnej miery závisí od profesionality a skúseností pokrývača. Môžete začať online vyhľadávaním poskytovateľov kovových strešných krytín a potom sa priamo obráťte na výrobcu kvalifikovaného pokrývača vo vašej oblasti. Alebo navštívte webový portál Mojmojster a spojte sa s miestnymi dodávateľmi. Dostanete niekoľko ponúk od osvedčených umelcov, ale budete tiež môcť skontrolovať ich referencie a hodnotenia od ostatných používateľov. Tip: Vyberte si pokrývača, ktorý na vykonanú prácu ponúkne záruku najmenej 5 rokov. Ak počas tejto doby nebude kovová strecha presakovať, je nepravdepodobné, že by neskôr presakovala.

  3. Rôzne typy plechových striech

  Každý kov má svoje výhody, či už odolnosť, farbu alebo cenu. Vyberte si ten, ktorý vyhovuje vášmu podnebiu, vášmu rozpočtu a štýlu vášho domu.

  3.1. Oceľová krytina

  Oceľový plech je zároveň najsilnejšou, najpopulárnejšou a zvyčajne najlacnejšou možnosťou. Aby sa zabránilo hrdzi, je namočený v zinku (pozinkovaná oceľ) alebo zliatine hliníka a zinku. Pozinkovaná oceľ môže zostať surová, striebristo zafarbená, ale najčastejšie je zafarbená, čo poskytuje ďalšiu ochranu a predlžuje životnosť plechu. Môže to trvať 30 až 50 rokov.

  3.2 Hliníková krytina

  Ľahší, mäkší a drahší ako oceľ je hliník v mnohých rovnakých štýloch reliéfu; pod vrstvou farby - hliník je natretý takmer vždy - je ťažké rozlíšiť tieto dva kovy od seba. Hliník je dobrou voľbou v oblastiach so slaným vzduchom alebo kyslými dažďami, pretože nehrdzavie. Môže to trvať 30 až 50 rokov. 3.3 Medená strecha Najstarším kovom, ktorý sa používal ako strešný materiál a ktorý sa používa dodnes, je meď. Medená strešná krytina má najdlhšiu životnosť a je tiež najdrahšia zo všetkých plechových strešných krytín. meď je mimoriadne pekne spracovaná a narezaná. Medený plech sa vyznačuje tým, že časom získava patinu svetlo modrozelenej farby, ktorá je obzvlášť očarujúca. Na rozdiel od iných kovov sa určuje podľa hrúbky alebo profilu, meď sa určuje podľa hmotnosti na meter štvorcový. Životnosť medenej strechy môže byť až 200 rokov.

  3.4 Strešná krytina z nehrdzavejúcej ocele

  Pôvodná železná strešná krytina používaná v Európe v 18. storočí bola potiahnutá cínom a olovom. Dnešná bezolovnatá verzia - nehrdzavejúca oceľ vložená medzi vrstvy cínu - je samozrejme odolná voči drsným vonkajším podmienkam a nevyžaduje ochrannú vrstvu farby. Má jednotnú matnú šedú farbu a jeho životnosť je viac ako 100 rokov.

  3.5 Strecha pozinkovaná

  Rovnako ako meď, aj zinok je prirodzene odolný voči hrdzi a iným poveternostným podmienkam, takže ho nie je potrebné chrániť farbou. Často je legovaný titánom kvôli pevnosti a dodatočnej odolnosti proti korózii. Je ľahké ho navrhnúť a spracovať. Zinok časom získa patinu krásnej modrasto šedej farby - myslite na slávne parížske strechy. Môže trvať od 80 do 100 rokov.

  4. Údržba plechovej strechy

  Plechová krytina je prakticky bezúdržbová a ľahko sa čistí. Môže sa však rýchlo poškriabať. V prípade, že je plech natretý, môže sa farba časom tiež odštiepiť, takže je potrebné ju občas obnoviť. Plechové strechy sú zvyčajne nepriepustné pre vodu, môže dôjsť k presakovaniu okolo spojov a švov. Ak však dôjde k úniku vody, zvyčajne to nie je dôsledkom netesnosti strechy, ale kondenzácie, ktorá sa tvorí pod povrchom v dôsledku nesprávneho vetrania strechy. Je preto dôležité zvoliť si spoľahlivého a kvalifikovaného pokrývača, ktorý má s tým bohaté skúsenosti. Plech je špeciálny povrchový materiál, ktorý potrebuje odborníka vyškoleného v porozumení jeho jedinečného zloženia a správania, ako je tendencia k rozširovaniu a zmenšovaniu v priebehu času.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Nová plechová strecha na farsky urad

  Falcovany plech antracitovej farby, vymeniť chybné časti trámov,Viac info osobne. 900 € do 1500 €

  ........

  Vymenit strechu asfaltovy sindel za falcovany plech

  Potrebujem vymenit strechu asfaltovy sindel za falcovany plech, je 9 rokov kanandsky sindel, tecie mi do podkrovia, 170 m2. 6300 € do 10500 €

  ........

  Novú plechovú strechu na prístavbe

  Potrebujem vymeniť krytinu na streche, prístavba, šikmý sklon cca :15-20 stupňov. Plocha je cca :80m2, chcel by som plech. 2970 € do 4950 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Opravit zlaby integrovane, pripadne vymenit stresnu krytinu -sindle, 100 m stvorcovych
  Plechová strecha, Bratislava

  5400 € do 9000 €

  Cena, Vymeniť bitumenovú vlnitú krytinu za plechovú, dľžka hrebeňacca 10 bm, sklon cca 45 stupňov, plocha cca 120 m2
  Plechová strecha, Banský Studenec

  4500 € do 7500 €

  Cena, Vymena starej stresnej krytiny za plechovú, Rozloha cca 200 m2
  Plechová strecha, Soblahov

  7200 € do 12000 €

  Cena, Plechová strecha, cca 6x10 metrov
  Plechová strecha, Senec

  3150 € do 5250 €

  Cena, Kompletne nová plechová strecha, vrátanie nových dosiek (nie nosných trámcov), cca 250 m2
  Plechová strecha, Kolta

  9900 € do 16500 €

  Cena, Výmena strešnej krytiny za plechovú, 240 m2
  Plechová strecha, Handlová

  9900 € do 16500 €

  Cena, Položit plechovou střechu na RD, 187m čtverečních
  Plechová strecha, Moravské Lieskové

  6750 € do 11250 €

  Cena, Výmena strechy, 190m2 45°
  Plechová strecha, Rastislavice

  10800 € do 18000 €

  Cena, Zastrešiť drevenicu vo Veľkej Lesnej plechovou krytinou, cca 200 m2
  Plechová strecha, Veľká Lesná

  7200 € do 12000 €

  Cena, Výmena krytiny za plechovú, 100 m2
  Plechová strecha, Liptovská Porúbka

  5400 € do 9000 €

  Cena, Vymeniť eternikovú krytinu za plech, 240 m2
  Plechová strecha, Polomka

  8100 € do 13500 €

  Cena, Rekonštruovať 20 ročnú plechovú stechu, cca 22m dĺžka hrebeňa, cca 460 m2
  Plechová strecha, Spišská Nová Ves

  18000 € do 30000 €

  Cena, Kompletná strecha, 160 m²
  Plechová strecha, Brezno

  15300 € do 25500 €

  Cena, Vymena stresnej krytiny, 250 m2
  Plechová strecha, Bratislava

  9000 € do 15000 €

  Cena, Novú plechovú strechu položiť na starý eternit...220m2, po popise
  Plechová strecha, Šajdíkove Humence

  6300 € do 10500 €

  Cena, Oprava plechovej strechy, 130 m2
  Plechová strecha, Svidník

  3600 € do 6000 €

  Cena, Pokritie strechy na altánku, 27m2, sklon 45', sedlová strecha
  Plechová strecha, Michal na Ostrove

  900 € do 1500 €

  Cena, Vymena falcovaneho plechu lat a oprava krovu na starsom dome, 135 m2 sklon mierny
  Plechová strecha, Podolínec

  9000 € do 15000 €

  Cena, Renovácia strechy, 140 m2
  Plechová strecha, Gelnica

  9900 € do 16500 €

  Cena, Zhodiť eternit, montáž plechovej strechy, cca 10 x 10 m
  Plechová strecha, Veľký Lom

  6300 € do 10500 €

  Cena, Strechu hliníkový plech-klince vymeniť za skrutky podložiť parozábranu, 77 msklon 35 stupňov
  Plechová strecha, Považská Bystrica

  3600 € do 6000 €

  Cena, Cenovú ponuku na rekonštru strechy, cca 400m2, sklon cca10° treba zmerať
  Plechová strecha, Bánovce nad Bebravou

  13500 € do 22500 €

  Cena, Vymaniť plechovú krytinu na dome, 50 m2
  Plechová strecha, Čadca

  3600 € do 6000 €

  Cena, Opraviť hliníkovú strechu, okraj strechy približne 8m
  Plechová strecha, Jablonka

  1350 € do 2250 €

  Cena, Realizácia strechy, 190 m2
  Plechová strecha, Snina

  14400 € do 24000 €

  Cena, Falcovany plech, 60 m2
  Plechová strecha, Svätý Jur

  900 € do 1500 €

  Cena, Výmena strešnej krytiny, Okolo 200 metre sklon 35
  Plechová strecha, Medzev

  5850 € do 9750 €

  Cena, Zateká strecha na prefabrikovanej garazi, 4 m2
  Plechová strecha, Sabinov

  900 € do 1500 €

  Cena, Lokálna oprava zatekájucej plechovej strechy, Po popise
  Plechová strecha, Poprad

  2700 € do 4500 €

  Cena, Montáž krovu a pokládka Kritiny, 160 m2
  Plechová strecha, Žilina

  14400 € do 24000 €

  Cena, Oprava, výmena striech na starom humne, drevenici a garáži, 6x4 m-30, 10x4 m-35, 5x3 m-15
  Plechová strecha, Dolný Kubín

  5400 € do 9000 €

  Cena, Nova plechová strecha, cca 230 m2
  Plechová strecha, Porúbka

  8100 € do 13500 €

  Cena, Rôzne plechársko-strešné práce +zváranie plastových a izolačných pásov, Po popise
  Plechová strecha, Bratislava

  270 € do 450 €

  Cena, Polozit 30m2 falcovanu strechu Lindab Seamline., 30m2, 20°
  Plechová strecha, Košice

  1530 € do 2550 €

  Cena, Strešná krytina na altánok, dĺžka atlánku -4,6 m, výška 2m
  Plechová strecha, Tovarné

  900 € do 1500 €

  Cena, Nova valbova strecha, krov, 218 m2
  Plechová strecha, Skároš

  9000 € do 15000 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Plechová strecha?

  Plechová strecha cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  908+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Plechová strecha
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené