Pre oblasť

  Drevené prístrešky, altanky cena

  Ceny drevených prístreškov závisia od konštrukcie, veľkosti, materiálu a strešnej krytiny prístreška. Konzolové prístrešky sú vo všeobecnosti drahšie než voľne stojace. Prístrešok pre dve autá, s veľkosťou 6 m × 5 m, s konštrukciou z masívneho dreva a zastrešením môže stáť 3000 EUR a viac. Za dodávku a montáž dreveného prístreška so sedlovou strechou pokrytého tegolou, plechom alebo polykarbonátom zaplatíte 100 až 200 EUR/m2.

  Komu zveriť vyhotovenie dreveného prístreška? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným dodávateľom drevených prístreškov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za drevený záhradný altánok


  Cena dreveného záhradného altánku. Dodávka a montáž dreveného dvoj odkvapového záhradného altánku so strešnou eternitovou, plechovou alebo polykarbonátovou krytinou.

  100.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  140.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  200.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Drevené prístrešky, altanky

  Kovové prístrešky, hliníkové prístrešky


  Koľko stoja kovové prístrešky? Cena kovového prístreška závisí od mnohých faktorov. Podľa účelu prís...

  Skontrolovať tiež: Kovové prístrešky, prístrešok na auto cena

  Nerezový prístrešok


  Koľko stojí nerezový prístrešok? Nerezová oceľ je oveľa drahšia ako pozinkovaná oceľ. Cena za zhotov...

  Skontrolovať tiež: Nerezový prístrešok cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Drevený prístrešok - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujeme vedieť o drevených prístreškoch?

  Drevený prístrešok často slúži ako kryté parkovacie miesto pre osobné auto
  Drevený prístrešok často slúži ako kryté parkovacie miesto pre osobné auto

  1.1. Výhody drevených prístreškov

  V porovnaní s kovovými prístreškami je výroba prístreškov z dreva rýchlejšia a ľahšia. Pretože sa drevo veľmi ľahko spracováva, existuje niekoľko možností navrhnutia drevených strieškov. Vďaka atraktívnemu vzhľadu sú drevené altánky ozdobou každého dvora a domu. Ak sú potrebné opravy, jednoduchšie sú v prípade drevených prístreškov ako v prípade kovových prístreškov. No na druhej strave v prípade nesprávnej a zlej údržby dreva môže byť životnosť drevených konštrukcií kratšia ako životnosť kovových konštrukcií, no je však oveľa ľahšie udržiavať drevené konštrukcie. Ak sa drevené časti prístrešku premaľujú každý rok a obnoví sa ochrana pred vonkajšími vplyvmi životnosť drevených strieškov je veľmi dlhá (dokonca 50 rokov a viac). Iba tak si v nasledujúcich rokoch ušetríme veľa starostí a práce. Pre udržateľnosť dreveného prístrešku je nevyhnutná správna voľba dreva, z ktorého je prístrešok vyrobený. Je potrebné zvoliť kvalitné drevo, ktoré bolo vyťažené v zime (keď má málo miazgy). Ďalej je dôležité, aby bolo drevo riadne usušené, narezané a nakoniec správne ošetrené. Pri prvkoch vystavených poveternostným podmienkam sa musí dbať na to, aby nezadržiavali vodu. Je tiež dôležité, aby drevené časti neprišli do styku so zemou. Všetky prvky priečneho alebo predného rezu potrebujú ďalšiu chemickú alebo mechanickú ochranu. Správna impregnácia dreva zabráni škodcom, plesniam a hubám v šírení, lazúra alebo farebný náter drevo skrášli a súčasne ho chráni pred poveternostnými vplyvmi.

  1.2. Nevýhody drevených prístreškov

  Pokiaľ sú drevené prístrešky neustále vystavené poveternostným podmienkam a zároveň nedostatočne udržiavané, má to vplyv na ich trvanlivosť a skracuje sa ich životnosť. Taktiež vonkajšie teploty, ktoré kolíšu a vyššie koncentrácie vlhkosti, majú nepriaznivý vplyv na trvanlivosť drevenej konštrukcie. Prítrešky vyrobené z dreva vyžadujú častejšiu údržbu a obnovu ochrany, aby sa predĺžila ich životnosť.

  2. Druhy drevených prístreškov

  2.1. Drevené prístrešky štandardnej konštrukcie alebo na mieru

  Konštrukcia sériovo vyrábaných prístreškov je v továrni vopred vyrobená. Takto zhotovené prístriešky majú vopred definované rozmery (štandardné rozmery) a výber materiálov, z ktorých sa vyrábajú je tiež obmedzený. Montáž štandardného prístrešku môžete vykonať sami alebo s pomocou kvalifikovaného dodávateľa. Ak si objednáte jedinečný drevený prístrešok, zvolený stolár vám ho vyrobí podľa vašeho priania. Montáž (zvyčajne so všetkou prípravou, prípravou patiek, dlažbou ...) v tomto prípade vykonáva aj vybraný dodávateľ.

  2.2. Nosná konštrukcia prístrešku

  Prístrešok môže byť voľne stojaci alebo zabudovaný do steny existujúcej budovy. Môže byť podopretý vo všetkých štyroch rohoch, alebo konštrukcia môže byť taká, že je podopretá iba jedna strana. Všetky štyri strany prístrešku môžu byť otvorené, a až dve strany môžu byť uzavreté.

  2.3. Typ strechy prístrešku

  Vzhľad strechy prístrešku závisí od rôznych okolností (geografická poloha, vzhľad domu, mestské alebo vidiecke prostredie atď.). Prístrešok by mal rešpektovať okolitú architektúru a nemal by sa vyčleňovať z okolitého prostredia. Strechy so šikmou strechou v alpskom štýle majú väčší význam v alpskom prostredí, v mestskom prostredí s modernejšou architektúrou sú vhodnejšie prístrešky modernejších tvarov. Môžete si vybrať medzi jedno dkvapovou, dvoj odkvapovou alebo viac odkvapovou strchou ako aj prístreškami s plochou strechou (ktoré majú minimálny sklon 2%).

  2.4. Zastrešenie prístrešku

  Polykarbonát a sklo sú jednou z najpopulárnejších zastrešení drevených prístreškov. Ich výhodou je, že prepúšťajú svetlo a zároveň poskytujú ochranu pred počasím. Platí to najmä vtedy, keď sa prístrešok pričlení k domu, kde sú okná. Pri priesvitnej strešnej krytine budú tieto okná osvetľované denným svetlom. Ak nie je osvetlenie problematické, je na výber veľa ďalších striech, ako sú pálené strešné krytiny, plechy, atď.

  3. Ktorého poskytovateľa alebo dodávateľa si vybrať?

  Výber najvhodnejšieho dodávateľa je jednou z najťažších častí celého projektu. Kde nájsť majstra, ktorý je kvalitný a dôveryhodný? Je tiež dôležité, aby sa dodávateľ nachádzal blízko vašej polohy. V neposlednom rade je dôležitá cena. Ak nepoznáte kvalitu dodávateľa a vaši priatelia nemajú odporúčania na žiadneho, môžete sa obrátiť na stránku daibau.sk, na ktorej sa združujú kvalifikovaní dodávatelia z celého Slovenska, ktorí sa vyznačujú dlhoročnými skúsenosťami, kvalitnou prácou, profesionalitou a správnosťou úsudka. Portál vám poskytuje rýchly výber a jasný prehľad všetkých vybraných majstrov. Môžete sa tiež pozrieť na ich konečné projekty a vybrať si ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Pomôžu vám tiež názory ostatných používateľov, ktorí spolupracovali s majstrami a dodávateľmi.

  3.1. Výroba a montáž nechajte odborníkom

  Či už ide o jednoduchý prístrešok predných dverí alebo pergola, prístrešok nad auto atď. odporúčame konzultácie so skúsenými odborníkmi. Iba oni vám poskytnú správne riešenie podľa vašich prianí a potrieb. Nie je neobvyklé, že sa domáci „majster“ pustí do stavby prístrešku, ktorý neznesie potrebné zaťaženie, čo môže spôsobiť problémy hlavne v zimnom období. Určite sa oplatí investovať do kvalitného spracovania konštrukcie, ktoré nám zaručí dlhodobú spokojnosť.

  3.2. Servis a montáž

  Pri záplave poskytovateľov vám odporúčame vybrať toho, ktoký poskytuje komplexné služby. Pred vyrobením a zmontovaním tiež vykoná merania a kvalitne vám poradí. V nasledujúcom období tiež zabezpečí kvalitný servis a opravy. Mali by sa uprednostniť dodávatelia s vlastným montážnym a servisným tímom. Existuje mnoho dodávateľov, ktorí si najímajú subdodávateľov, a tak na nich prenášajú zodpovednosť. V prípade problémov s objektom to môže tiež viesť k problému týkajúceho sa zodpovednosti za vykonanú prácu a dielo.

  3.3. Preverte si už dokončené projekty dodávateľa

  Pozrite sa na už dokončené projekty dadávateľa a pokúste sa navštíviť objekty podobné tomu vašemu. Získate tak množstvo užitočných informácií od užívateľov. Budete sa môcť opýtať, ako prebiehala montáž, aké spoľahlivá boli služby, aké boli náklady a ďalšie popredajné služby.

  4. Proces montáže dreveného prístrešku

  Konštrukcia prístrešku je omnoho jednoduchšia ako napr. výstavba garáže. Konštrukcia prístreškov nevyžaduje stavebné povolenie takže môžete voľne rozhodnúť, kde bude prístrešok stáť. Práca zvyčajne trvá jeden až niekoľko dní. Na montáž štandardného prístrešku nie sú potrebné žiadne väčšie stavebné práce.

  4.1. Výška

  Aby sme chránili auto alebo vybavenie na terase pred škodlivými účinkami UV lúčov, dažďom, krupobitím atď., musíme si starostlivo zvoliť príslušnú výšku strechy. Čím vyšší je prístrešok, tým nižšia je ochrana pred zrážkami, slnečným svetlom a inými poveternostnými vplyvmi. Nižší prístrešok však znamená relatívne väčšiu ochranu. Zvyčajná výška pre osobné automobily, ktorá je tiež najnižšou použiteľnou výškou (v prípade pergol, terás a balkónov), je 2, 1 - 2,2 metra.

  4.2. Šírka a dĺžka

  Príslušná veľkosť prístrešku sa určí tak, že k šírke a dĺžke osobného automobilu sa na všetkých stranách pripočíta minimálne ešte 50 cm. Ak je prístrešok určený pre dva osobné automobily, medzi vozidlami sa počíta s minimálnou vzdialenosťou 80 cm. Týmto spôsobom je minimálny rozmer prístrešku pre jedno osobné auto 3x5 m a pre dve autá 5,15 x 5 metrov.

  4.3. Nosnosť

  Jednou z najdôležitejších vlastností drevených prístreškov všetkých druhov je ich nosnosť, pričom najdôležitejšiu úlohu hrá snehové zaťaženie. V prípade chyby vo výpočtoch môžu byť následky veľmi nebezpečné, preto je dôležité vziať do úvahy, v ktorej snežnej zóne leží náš objekt. Ak sa nachádzame v oblasti silného sneženia každý rok, je potrebné správne dimenzovať konštrukciu prístrešku, aby sa uniesla váha snehu, inak by sme mohli riskovať ohnutie nosnej konštrukcie alebo deformáciu strechy.

  4.4. Príprava podkladu

  Pre prísteršok musíme pripraviť základy a podlahu. Pokiaľ ide o novú výstavbu, je rozumné plánovať pristrešok ako súčasť celkového návrhu okolia domu. Pri stavbe konzolového prístrešku by sa mal pripraviť vystužený betónový základ v páse, pretože strana prístrešku nesie najväčšie zaťaženie. Odporúča sa namontovať konzoly prístrešku pred aplikáciou fasády, aby sa zabránilo následnému zásahu do fasády, čo by mohlo mať za následok tepelné mosty a následne tepelné straty. Pre voľne stojaci prístrešok s tromi alebo štyrmi stĺpmi postačuje zhotovenie bodových betónových základov. Rozmery základov musia byť rovnaké ako prístrešok. Je však vhodné, aby výpočty a montáž vykonal odborník. Malé nadstrešky predných dverí alebo balkóna sú konzolovo namontované na fasáde bez stĺpov.

  4.5. Montáž

  Moderné drevené prístrešky sa vyrábajú väčšinou v továrni, ale na mieste sa jednoducho zmontujú. Samozrejme musí byť najskôr pripravený základ pre prístrešok a aj spevnený povrch. Priemerný čas, v ktorom profesionálne a dobre vyškolený tím zostaví prístrešok pre jedno alebo dve osobné vozidlá, je asi 10 hodín. Výhodou takejto montáže je, že práce nie sú hlučné, pretože nevyžadujú ťažké stavebné stroje. Po dokončovacích prácach už nie sú žiadne odpadky, piliny, škvrny, pretože všetky diely boli v továrni vyrezané a natreté.

  4.6. Vyžadované povolenia

  Drevený prístrešok je zvyčajne jednoduchá stavba, ktorá nevyžaduje stavebné povolenie. Jednoduché jednopodlažné stavby sú vysoké menej ako štyri metre a ich rozpätie je menej ako 4 metre. Povrch jednoduchej stavby môže byť maximálne 20 metrov štvorcových. Usporiadanie musí byť tiež v súlade s dokumentmi územného plánovania, stavebnými a inými predpismi.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Drevené prístrešky, altanky?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Zastrešenie terasy 3,3m x 3,85m

  Potrebujeme majstra pre zastrešenie terasy. Prosím o orientačnú cenovú ponuku na prístrešok na terasu 3,3m x 3,85 m. Prosím čo najlacnejšiu variantu.

  Ďakujem. 1980 € do 3300 €

  ........

  Prístrešok na auto, 3x7 m, drevený

  Potrebujeme drevený prístrešok pre auto, rozmer 3x7 m. 3150 € do 5250 €

  ........

  Pergolu drevenú

  Potreujeme drevenú pergolu nad schody do domu v rozmeroch 1800x1500x1600 mm. 900 € do 1500 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Pristrešok na 2 autá z dreva, dĺžka min. 5 metrov, výška 2.5, resp. upresnenie pri obhliadke
  Drevené prístrešky, altanky, Nižná Rybnica

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pristresok, 2.5x3
  Drevené prístrešky, altanky, Parchovany

  5400 € do 9000 €

  Cena, Prestresenie terasy, 4,5×3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Láb

  2250 € do 3750 €

  Cena, Dreveny pristresok na terasu pre dom pri senci, dom do L, 4.3mx4mx2.5m asi
  Drevené prístrešky, altanky, Senec

  2700 € do 4500 €

  Cena, Altánok na mieru 7x3,3m, 7x3,5x2,2m
  Drevené prístrešky, altanky, Nové Zámky

  4050 € do 6750 €

  Cena, Zamkova dlažba + dreveny altanok + zastresenie, atyp kosodlznik 4,4 x 3,7m
  Drevené prístrešky, altanky, Senec

  3600 € do 6000 €

  Cena, Drevený prístrešok, 5,0x6,0x2,5m
  Drevené prístrešky, altanky, Čierne Kľačany

  4500 € do 7500 €

  Cena, Zrekonštruovať už existujúce drevené ploty a postaviť prístrešok, Výška 150 cm, dĺžka 25 m a 13 m
  Drevené prístrešky, altanky, Ivanka pri Dunaji

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevena pergola 5500x3500 pokrytie polykarbonát, 5500x3500 mm
  Drevené prístrešky, altanky, Nové Zámky

  3150 € do 5250 €

  Cena, Zväčšiť a dobudovať terasu - zámková dlažba alebo drevená, 2 prístrešky, 6,3 m x 1 m terasa, 1,15 m x 2 m prístrešky
  Drevené prístrešky, altanky, Vinosady

  2700 € do 4500 €

  Cena, Drevený prístrešok nad vchodové dvere, cca 7 x 3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Čadca

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevený prístrešok, 2,5 x 5,3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Žilina

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevený prístrešok, 3x6x2.5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Topoľčany

  2700 € do 4500 €

  Cena, Prístrešok z drevených trámov so sedlovou strechou, 7x3x2.5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Skalica

  3060 € do 5100 €

  Cena, Máme PD na atypický prístrešok - potrebujeme kalkuláciu ak ho viete urobiť, š 6,9 m, d 2,34 m, v 3,67 m
  Drevené prístrešky, altanky, Smrečany

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevený prístrešok na terasu, 22 m2
  Drevené prístrešky, altanky, Galanta

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevenný prístrešok pre dve autá, 6 x 6 x 3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Topoľčany

  5400 € do 9000 €

  Cena, Dreveny altanok cca 4x3 m so skridlou, cca 4 x 3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Senec

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevená pergola 7x3.5m, 7x3.5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Detva

  3600 € do 6000 €

  Cena, Drevenú pergolu a dlážku, 5 x 4 x 3
  Drevené prístrešky, altanky, Bohdanovce nad Trnavou

  7200 € do 12000 €

  Cena, Pristresok pre sliepky, 5x6x3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Topoľčany

  4500 € do 7500 €

  Cena, Pergola drevenna 3×3 m s mliecnym sklom, 4×3 m
  Drevené prístrešky, altanky, Skalica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Drevený prístrešok, 5m x 7m max 2,9m
  Drevené prístrešky, altanky, Topoľčany

  5040 € do 8400 €

  Cena, Zahradny pristresok, samostojaci, 2,90 x 2,90 x 2,5m
  Drevené prístrešky, altanky, Prešov

  1530 € do 2550 €

  Cena, Drevenná pergola k ružiam, 2,5x0,8x2 m
  Drevené prístrešky, altanky, Podhorany

  450 € do 750 €

  Cena, Drevená pergola, 600x500 cm
  Drevené prístrešky, altanky, Šamorín

  6750 € do 11250 €

  Cena, Zimná záhrada prípadne drevený prístrešok, 4.5 x 4.5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Miloslavov

  13500 € do 22500 €

  Cena, Drevený prístrešok pre auto, 5x6m
  Drevené prístrešky, altanky, Plavecké Podhradie

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevená pergola nad terasu, 7x3.5 m (24.5 m2)
  Drevené prístrešky, altanky, Bratislava

  3600 € do 6000 €

  Cena, Stavba prístrešku k domu a drevenej podlahy k prístrešku, 12,5 x 3,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Košúty

  9000 € do 15000 €

  Cena, Drevenú pergolu a altanok, 4x2m pergola,4x6m altanok
  Drevené prístrešky, altanky, Podkylava

  5400 € do 9000 €

  Cena, Šikmý drevený prístrešok na terasu, 4x3x2,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Ivanka pri Nitre

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevený altanok 6x4 metre, 6x4 m
  Drevené prístrešky, altanky, Malá Tŕňa

  3600 € do 6000 €

  Cena, Prekrytie terasy drevenou konstrukciou a jej prekrytie lexanom, 4x3 metre
  Drevené prístrešky, altanky, Turčianske Teplice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevený prístrešok k stene domu, 5x5x2,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Partizánske

  3600 € do 6000 €

  Cena, Drevený altánok, 6000 mm x 4000 mm
  Drevené prístrešky, altanky, Bačkovík

  3600 € do 6000 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevené prístrešky, altanky cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  1224+ spoločnosťami pre Drevené prístrešky, altanky
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené