Pre oblasť

  Drevené prístrešky, altanky cena

  Ceny drevených prístreškov závisia od konštrukcie, veľkosti, materiálu a strešnej krytiny prístreška. Konzolové prístrešky sú vo všeobecnosti drahšie než voľne stojace. Prístrešok pre dve autá, s veľkosťou 6 m × 5 m, s konštrukciou z masívneho dreva a zastrešením môže stáť 3000 EUR a viac. Za dodávku a montáž dreveného prístreška so sedlovou strechou pokrytého tegolou, plechom alebo polykarbonátom zaplatíte 100 až 200 EUR/m2.

  Komu zveriť vyhotovenie dreveného prístreška? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným dodávateľom drevených prístreškov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za drevený záhradný altánok


  Cena dreveného záhradného altánku. Dodávka a montáž dreveného dvoj odkvapového záhradného altánku so strešnou eternitovou, plechovou alebo polykarbonátovou krytinou.

  100.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  200.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Drevené prístrešky, altanky

  Kovové prístrešky, hliníkové prístrešky


  Koľko stoja kovové prístrešky? Cena kovového prístreška závisí od mnohých faktorov. Podľa účelu prís...

  Skontrolovať tiež: Kovové prístrešky, prístrešok na auto cena

  Nerezový prístrešok


  Koľko stojí nerezový prístrešok? Nerezová oceľ je oveľa drahšia ako pozinkovaná oceľ. Cena za zhotov...

  Skontrolovať tiež: Nerezový prístrešok cena

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Drevený prístrešok - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujeme vedieť o drevených prístreškoch?

  Drevený prístrešok často slúži ako kryté parkovacie miesto pre osobné auto
  Drevený prístrešok často slúži ako kryté parkovacie miesto pre osobné auto

  1.1. Výhody drevených prístreškov

  V porovnaní s kovovými prístreškami je výroba prístreškov z dreva rýchlejšia a ľahšia. Pretože sa drevo veľmi ľahko spracováva, existuje niekoľko možností navrhnutia drevených strieškov. Vďaka atraktívnemu vzhľadu sú drevené altánky ozdobou každého dvora a domu. Ak sú potrebné opravy, jednoduchšie sú v prípade drevených prístreškov ako v prípade kovových prístreškov. No na druhej strave v prípade nesprávnej a zlej údržby dreva môže byť životnosť drevených konštrukcií kratšia ako životnosť kovových konštrukcií, no je však oveľa ľahšie udržiavať drevené konštrukcie. Ak sa drevené časti prístrešku premaľujú každý rok a obnoví sa ochrana pred vonkajšími vplyvmi životnosť drevených strieškov je veľmi dlhá (dokonca 50 rokov a viac). Iba tak si v nasledujúcich rokoch ušetríme veľa starostí a práce. Pre udržateľnosť dreveného prístrešku je nevyhnutná správna voľba dreva, z ktorého je prístrešok vyrobený. Je potrebné zvoliť kvalitné drevo, ktoré bolo vyťažené v zime (keď má málo miazgy). Ďalej je dôležité, aby bolo drevo riadne usušené, narezané a nakoniec správne ošetrené. Pri prvkoch vystavených poveternostným podmienkam sa musí dbať na to, aby nezadržiavali vodu. Je tiež dôležité, aby drevené časti neprišli do styku so zemou. Všetky prvky priečneho alebo predného rezu potrebujú ďalšiu chemickú alebo mechanickú ochranu. Správna impregnácia dreva zabráni škodcom, plesniam a hubám v šírení, lazúra alebo farebný náter drevo skrášli a súčasne ho chráni pred poveternostnými vplyvmi.

  1.2. Nevýhody drevených prístreškov

  Pokiaľ sú drevené prístrešky neustále vystavené poveternostným podmienkam a zároveň nedostatočne udržiavané, má to vplyv na ich trvanlivosť a skracuje sa ich životnosť. Taktiež vonkajšie teploty, ktoré kolíšu a vyššie koncentrácie vlhkosti, majú nepriaznivý vplyv na trvanlivosť drevenej konštrukcie. Prítrešky vyrobené z dreva vyžadujú častejšiu údržbu a obnovu ochrany, aby sa predĺžila ich životnosť.

  2. Druhy drevených prístreškov

  2.1. Drevené prístrešky štandardnej konštrukcie alebo na mieru

  Konštrukcia sériovo vyrábaných prístreškov je v továrni vopred vyrobená. Takto zhotovené prístriešky majú vopred definované rozmery (štandardné rozmery) a výber materiálov, z ktorých sa vyrábajú je tiež obmedzený. Montáž štandardného prístrešku môžete vykonať sami alebo s pomocou kvalifikovaného dodávateľa. Ak si objednáte jedinečný drevený prístrešok, zvolený stolár vám ho vyrobí podľa vašeho priania. Montáž (zvyčajne so všetkou prípravou, prípravou patiek, dlažbou ...) v tomto prípade vykonáva aj vybraný dodávateľ.

  2.2. Nosná konštrukcia prístrešku

  Prístrešok môže byť voľne stojaci alebo zabudovaný do steny existujúcej budovy. Môže byť podopretý vo všetkých štyroch rohoch, alebo konštrukcia môže byť taká, že je podopretá iba jedna strana. Všetky štyri strany prístrešku môžu byť otvorené, a až dve strany môžu byť uzavreté.

  2.3. Typ strechy prístrešku

  Vzhľad strechy prístrešku závisí od rôznych okolností (geografická poloha, vzhľad domu, mestské alebo vidiecke prostredie atď.). Prístrešok by mal rešpektovať okolitú architektúru a nemal by sa vyčleňovať z okolitého prostredia. Strechy so šikmou strechou v alpskom štýle majú väčší význam v alpskom prostredí, v mestskom prostredí s modernejšou architektúrou sú vhodnejšie prístrešky modernejších tvarov. Môžete si vybrať medzi jedno dkvapovou, dvoj odkvapovou alebo viac odkvapovou strchou ako aj prístreškami s plochou strechou (ktoré majú minimálny sklon 2%).

  2.4. Zastrešenie prístrešku

  Polykarbonát a sklo sú jednou z najpopulárnejších zastrešení drevených prístreškov. Ich výhodou je, že prepúšťajú svetlo a zároveň poskytujú ochranu pred počasím. Platí to najmä vtedy, keď sa prístrešok pričlení k domu, kde sú okná. Pri priesvitnej strešnej krytine budú tieto okná osvetľované denným svetlom. Ak nie je osvetlenie problematické, je na výber veľa ďalších striech, ako sú pálené strešné krytiny, plechy, atď.

  3. Ktorého poskytovateľa alebo dodávateľa si vybrať?

  Výber najvhodnejšieho dodávateľa je jednou z najťažších častí celého projektu. Kde nájsť majstra, ktorý je kvalitný a dôveryhodný? Je tiež dôležité, aby sa dodávateľ nachádzal blízko vašej polohy. V neposlednom rade je dôležitá cena. Ak nepoznáte kvalitu dodávateľa a vaši priatelia nemajú odporúčania na žiadneho, môžete sa obrátiť na stránku daibau.sk, na ktorej sa združujú kvalifikovaní dodávatelia z celého Slovenska, ktorí sa vyznačujú dlhoročnými skúsenosťami, kvalitnou prácou, profesionalitou a správnosťou úsudka. Portál vám poskytuje rýchly výber a jasný prehľad všetkých vybraných majstrov. Môžete sa tiež pozrieť na ich konečné projekty a vybrať si ten, ktorý vyhovuje vašim požiadavkám. Pomôžu vám tiež názory ostatných používateľov, ktorí spolupracovali s majstrami a dodávateľmi.

  3.1. Výroba a montáž nechajte odborníkom

  Či už ide o jednoduchý prístrešok predných dverí alebo pergola, prístrešok nad auto atď. odporúčame konzultácie so skúsenými odborníkmi. Iba oni vám poskytnú správne riešenie podľa vašich prianí a potrieb. Nie je neobvyklé, že sa domáci „majster“ pustí do stavby prístrešku, ktorý neznesie potrebné zaťaženie, čo môže spôsobiť problémy hlavne v zimnom období. Určite sa oplatí investovať do kvalitného spracovania konštrukcie, ktoré nám zaručí dlhodobú spokojnosť.

  3.2. Servis a montáž

  Pri záplave poskytovateľov vám odporúčame vybrať toho, ktoký poskytuje komplexné služby. Pred vyrobením a zmontovaním tiež vykoná merania a kvalitne vám poradí. V nasledujúcom období tiež zabezpečí kvalitný servis a opravy. Mali by sa uprednostniť dodávatelia s vlastným montážnym a servisným tímom. Existuje mnoho dodávateľov, ktorí si najímajú subdodávateľov, a tak na nich prenášajú zodpovednosť. V prípade problémov s objektom to môže tiež viesť k problému týkajúceho sa zodpovednosti za vykonanú prácu a dielo.

  3.3. Preverte si už dokončené projekty dodávateľa

  Pozrite sa na už dokončené projekty dadávateľa a pokúste sa navštíviť objekty podobné tomu vašemu. Získate tak množstvo užitočných informácií od užívateľov. Budete sa môcť opýtať, ako prebiehala montáž, aké spoľahlivá boli služby, aké boli náklady a ďalšie popredajné služby.

  4. Proces montáže dreveného prístrešku

  Konštrukcia prístrešku je omnoho jednoduchšia ako napr. výstavba garáže. Konštrukcia prístreškov nevyžaduje stavebné povolenie takže môžete voľne rozhodnúť, kde bude prístrešok stáť. Práca zvyčajne trvá jeden až niekoľko dní. Na montáž štandardného prístrešku nie sú potrebné žiadne väčšie stavebné práce.

  4.1. Výška

  Aby sme chránili auto alebo vybavenie na terase pred škodlivými účinkami UV lúčov, dažďom, krupobitím atď., musíme si starostlivo zvoliť príslušnú výšku strechy. Čím vyšší je prístrešok, tým nižšia je ochrana pred zrážkami, slnečným svetlom a inými poveternostnými vplyvmi. Nižší prístrešok však znamená relatívne väčšiu ochranu. Zvyčajná výška pre osobné automobily, ktorá je tiež najnižšou použiteľnou výškou (v prípade pergol, terás a balkónov), je 2, 1 - 2,2 metra.

  4.2. Šírka a dĺžka

  Príslušná veľkosť prístrešku sa určí tak, že k šírke a dĺžke osobného automobilu sa na všetkých stranách pripočíta minimálne ešte 50 cm. Ak je prístrešok určený pre dva osobné automobily, medzi vozidlami sa počíta s minimálnou vzdialenosťou 80 cm. Týmto spôsobom je minimálny rozmer prístrešku pre jedno osobné auto 3x5 m a pre dve autá 5,15 x 5 metrov.

  4.3. Nosnosť

  Jednou z najdôležitejších vlastností drevených prístreškov všetkých druhov je ich nosnosť, pričom najdôležitejšiu úlohu hrá snehové zaťaženie. V prípade chyby vo výpočtoch môžu byť následky veľmi nebezpečné, preto je dôležité vziať do úvahy, v ktorej snežnej zóne leží náš objekt. Ak sa nachádzame v oblasti silného sneženia každý rok, je potrebné správne dimenzovať konštrukciu prístrešku, aby sa uniesla váha snehu, inak by sme mohli riskovať ohnutie nosnej konštrukcie alebo deformáciu strechy.

  4.4. Príprava podkladu

  Pre prísteršok musíme pripraviť základy a podlahu. Pokiaľ ide o novú výstavbu, je rozumné plánovať pristrešok ako súčasť celkového návrhu okolia domu. Pri stavbe konzolového prístrešku by sa mal pripraviť vystužený betónový základ v páse, pretože strana prístrešku nesie najväčšie zaťaženie. Odporúča sa namontovať konzoly prístrešku pred aplikáciou fasády, aby sa zabránilo následnému zásahu do fasády, čo by mohlo mať za následok tepelné mosty a následne tepelné straty. Pre voľne stojaci prístrešok s tromi alebo štyrmi stĺpmi postačuje zhotovenie bodových betónových základov. Rozmery základov musia byť rovnaké ako prístrešok. Je však vhodné, aby výpočty a montáž vykonal odborník. Malé nadstrešky predných dverí alebo balkóna sú konzolovo namontované na fasáde bez stĺpov.

  4.5. Montáž

  Moderné drevené prístrešky sa vyrábajú väčšinou v továrni, ale na mieste sa jednoducho zmontujú. Samozrejme musí byť najskôr pripravený základ pre prístrešok a aj spevnený povrch. Priemerný čas, v ktorom profesionálne a dobre vyškolený tím zostaví prístrešok pre jedno alebo dve osobné vozidlá, je asi 10 hodín. Výhodou takejto montáže je, že práce nie sú hlučné, pretože nevyžadujú ťažké stavebné stroje. Po dokončovacích prácach už nie sú žiadne odpadky, piliny, škvrny, pretože všetky diely boli v továrni vyrezané a natreté.

  4.6. Vyžadované povolenia

  Drevený prístrešok je zvyčajne jednoduchá stavba, ktorá nevyžaduje stavebné povolenie. Jednoduché jednopodlažné stavby sú vysoké menej ako štyri metre a ich rozpätie je menej ako 4 metre. Povrch jednoduchej stavby môže byť maximálne 20 metrov štvorcových. Usporiadanie musí byť tiež v súlade s dokumentmi územného plánovania, stavebnými a inými predpismi.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Drevený altánok a väčší prístrešok na drevo

  Potrebujem drevený altánok a väčší prístrešok na drevo. Nemám detailnú predstavu ale chcem velký altánok obdľžnikového tvaru, kde by bol okrem stola aj priestor na 2ks hojdacích lavíc. Tiež potrebujem väčší prístrešok/kôlňu na skladovanie 15-20m3 dreva do krbu. ocením návrhy. 6300 € do 10500 €

  ........

  Kovový alebo drevený pristresok nad schody a malu terasku

  Potrebujem majstra pre kovový alebo drevený pristresok nad schody a malu terasku, cena a kvalita. 1800 € do 3000 €

  ........

  Dreveny pristresok nad vstupne dvere a schodisko

  Dobrý deň.

  potrebujem majstra postaviť prístrešok z drevenej konštrukcie nad vstupné dvere a schody do domu. Prístrešok by mal mať približné rozmery 2,5(š) x 5(d) x 4-5m(v). 5400 € do 9000 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Drevený prístrešok na auto 4 x 5 m, 4 x 5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Bytča

  3150 € do 5250 €

  Cena, Krov na altánok, drevo už máme, 5 x 4 m
  Drevené prístrešky, altanky, Lozorno

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevenný prístrešok k domu, 2,9 m, 6,6 m, 2,0 m
  Drevené prístrešky, altanky, Bánovce nad Bebravou

  5400 € do 9000 €

  Cena, Drevený altanok, 4x4 m
  Drevené prístrešky, altanky, Vištuk

  2340 € do 3900 €

  Cena, Dokoncenie pristrešku + Užĺabie,zvody,okapy..., cca 15 m
  Drevené prístrešky, altanky, Jasov

  4500 € do 7500 €

  Cena, Drevený altánok priemer cca 5 m2, cca 5 m2
  Drevené prístrešky, altanky, Biely Kostol

  900 € do 1500 €

  Cena, Cenovu ponuku na samostatne stojaci dreveny pristrešok, 2,5x4,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Jakubov

  1980 € do 3300 €

  Cena, Oprava dreveneho altanku, strecha okolo 6x4 m
  Drevené prístrešky, altanky, Pezinok

  1350 € do 2250 €

  Cena, Výroba prednej časti kurnika, po popise
  Drevené prístrešky, altanky, Skýcov

  1530 € do 2550 €

  Cena, Pergola na terasu rodinneho domu, 32m2 8x4m
  Drevené prístrešky, altanky, Župčany

  6300 € do 10500 €

  Cena, Drevený prístrešok pred vchod s terasou, 4x4 m
  Drevené prístrešky, altanky, Rožňava

  2700 € do 4500 €

  Cena, Drevený prístrešok na auto, 6 X 8 X 2,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Vyšná Hutka

  7200 € do 12000 €

  Cena, Prístrešok pre koterce, 3 x 17 x 2,2 m
  Drevené prístrešky, altanky, Prievidza

  7650 € do 12750 €

  Cena, Oprava zatekajucej strechy drevenéj pergoly, Po popise
  Drevené prístrešky, altanky, Špačince

  1350 € do 2250 €

  Cena, Drevený prístrešok, 4 x 5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Popudinské Močidľany

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevený altánok 6 x 3,5 m, 3,5 x 6,0 x 2,1 m
  Drevené prístrešky, altanky, Papradno

  3600 € do 6000 €

  Cena, Drevenný altánok, 5x4x2,20 m
  Drevené prístrešky, altanky, Sverepec

  3150 € do 5250 €

  Cena, Drevený altanok k domu, 4x6m
  Drevené prístrešky, altanky, Košice

  3600 € do 6000 €

  Cena, Prístrešok pre auto, záhradný domček, pergola, 5x3x2 m
  Drevené prístrešky, altanky, Malinovo

  9000 € do 15000 €

  Cena, Drevený prístrešok pre 2 autá, š 5-6m,d 7m,v 2,2m
  Drevené prístrešky, altanky, Olšovany

  6300 € do 10500 €

  Cena, Renovácia altánku, Po popise
  Drevené prístrešky, altanky, Senica

  1350 € do 2250 €

  Cena, Drevený prístrešok za garáž, 6x4x2,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Papradno

  3600 € do 6000 €

  Cena, Drevený altánok, 5x3 m priblizne
  Drevené prístrešky, altanky, Ivanovce

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevený prístrešok, 6x12x4
  Drevené prístrešky, altanky, Slanec

  8100 € do 13500 €

  Cena, Pergolu 4x3 z dreva prekrytie lexan, 4x3x2 m
  Drevené prístrešky, altanky, Dolná Trnávka

  2250 € do 3750 €

  Cena, Drevenu terasu, Dlzka 7m, sirka 3m
  Drevené prístrešky, altanky, Rosina

  3600 € do 6000 €

  Cena, Altanok drevený na mieru s montazou, 5x4x2,30 m
  Drevené prístrešky, altanky, Liptovský Mikuláš

  3150 € do 5250 €

  Cena, Predĺženie sedlovej strechy ponad terasu, 4x9x2,5 m
  Drevené prístrešky, altanky, Veľká Lúka

  5400 € do 9000 €

  Cena, Drevený prístrešok, 2/3,8/2
  Drevené prístrešky, altanky, Miloslavov

  3600 € do 6000 €

  Cena, Postavit drevenú pergolu 3x4 m, 12m2
  Drevené prístrešky, altanky, Brodské

  1800 € do 3000 €

  Cena, Cenovú ponuku na zastrešenie terasy, 5,5 x 5,5 x cca 2,5
  Drevené prístrešky, altanky, Smolinské

  2250 € do 3750 €

  Cena, Pergola drevo strecha polikarbonat, 3 m 5m 2.5× 3m
  Drevené prístrešky, altanky, Malacky

  1080 € do 1800 €

  Cena, Prístrešok pri dveri, Šírka 1,60 dĺžka 7,80
  Drevené prístrešky, altanky, Medzev

  1620 € do 2700 €

  Cena, Drevený altánok, 350 širka x 700 dlžka x 300 vyška
  Drevené prístrešky, altanky, Levice

  4050 € do 6750 €

  Cena, Dreveny prístrešok na mieru., Vyska cca 3 m, a o ostatné rozmery neviem.
  Drevené prístrešky, altanky, Beladice

  1080 € do 1800 €

  Cena, Prístrešok za domom na sedenie, 3x5x2,5
  Drevené prístrešky, altanky, Solčany

  2700 € do 4500 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Drevené prístrešky, altanky?

  Drevené prístrešky, altanky cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  1103+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Drevené prístrešky, altanky
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené