Pokládka parkiet cena

Ceny pokládky parkiet môžu byť veľmi rozdielne. Cena parkiet závisí od ich typu (masívne, trojvrstvové...), plochy, ochrany (lakované alebo olejované), a samozrejme od zhotoviteľa. V závislosti od druhu parkiet sa cena za m2 parkiet pohybuje od 8 do 40 EUR a viac. Cena tiež závisí od lokality, rozsahu prác a vybraného parketára - priemerná hodinová sadzba parketára za pokládku je 17 EUR/h.

Komu zveriť pokládku parkiet? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným parketárom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
Odošli dopyt

Cena za pokládku parkiet


Cena parketovej podlahy. Cena za parketárske práce, pokládku a lakovanie parkiet ako aj zakončovacích líšt.

15.00 €/m2

VEĽMI NÍZKA CENA
€/m2

STREDNÁ CENA
18.00 €/m2

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Cena za parketára

OSTATNÉ CENY ZA Pokládka parkiet

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

SPOLU:
poslať dopyt >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Pokládka parkiet - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Pokládka parkiet – čo všetko potrebujete vedieť?

Parkety patria už desaťročia medzi najžiadanejšie typy podlahových krytín z mnohých dôvodov. Je to predovšetkým preto, že ako prírodný materiál vo veľkej miere ovplyvňujú teplo a pohodlie domova a vytváranie veľmi priaznivej mikroklímy. Na druhej strane sú považované za trvanlivý, odolný a dlhotrvajúci produkt a investícia do nákupu parkiet sa oplatí v každom zmysle.

1.1. Správny výber parkiet podľa účelu

Ak ste sa už rozhodli pre pokládku parkiet vo svojom dome, mali by ste najprv zvážiť určité otázky. Chcete použiť parkety ako podlahovú krytinu v celom dome alebo len v izbách? Odpoveď na túto otázku je rovnako dôležitá nielen z pohľadu nákupu a nákladov, ale aj z pohľadu typu parkiet a ich údržby. Chcete masívne parkety alebo viacvrstvové parkety? Parkety vyrobené z čistého dreva sú drahšie a vzhľadom na charakter samotnej suroviny vyžadujú starostlivejšiu údržbu, parkety s drevenou povrchovou vrstvou majú viac praktických výhod. Máte podlahové kúrenie? Ak áno, od toho bude závisieť výber typu parkiet. Okrem toho, nie všetky parkety sa dajú položiť do kuchyne či kúpeľne – do úvahy prichádzajú len parkety vodotesné a parotesné, z dôvodu zvýšenej vlhkosti by sa nevhodne zvolené parkety začali vydúvať.

1.2. Normy kladenia parkiet

Pokiaľ ide o druhy a typy parkiet, resp. ich varianty, takmer každý výrobca má nejaký komponent, ktorý iní nemajú, čím sa na trhu presadzujú. To je dobré, pretože výber je väčší a určite nájdete parkety, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám a potrebám. Vieme, že existujú nielen dubové, bukové, orechové, jaseňové a čerešňové parkety, ale aj parkety vyrobené z iných druhov dreva. Toto rozdelenie je však do značnej miery prekonané.

Iný spôsob života a potreby bývania, vlastne aj zariadenie interiéru, podnietili výrobcov a dodávateľov začať rozmýšľať akosi inak – práve preto je okrem vzhľadu a kvality dôležitá aj životnosť, odolnosť, ľahká údržba a rýchla oprava. Preto vznikli rozličné hotové parkety na konkrétny účel – klasické, lamelové, priemyselné a panelové. Klasické sú určené najmä do miestností, kde je dôraz kladený predovšetkým na estetiku, lamelové a panelové sú praktickejšie a menej citlivé, industriálne alebo takzvané „kantové“ parkety sú určené do najvyťaženejších a najfrekventovanejších priestorov.

2. Príprava na pokládku parkiet

Príprava podkladu je veľmi dôležitá. Povrch, na ktorý budú položené parkety, musí byť kompletne dokončený a opracovaný, rovný, suchý a čistý. Ak podklad nie je správne pripravený, po určitom čase sa môžu objaviť problémy – časté je vydúvanie parkiet v dôsledku zlej priľnavosti.

Spôsob pokládky parkiet sa volí podľa materiálu, z ktorého sú parkety vyrobené, tiež podľa typu parkiet. Parkety sa môžu lepiť na podklad alebo je možný ďalší spôsob pokládky - „plávajúca“ podlaha. Podľa typu parkiet sa volí aj typ spojiva. Lepidlo na parkety môže byť hotový výrobok, ktorý sa väčšinou používa neriedený, prípadne ide o prášok, ktorý sa mieša s vodou. Na podlahové kúrenie sa parkety kladú buď po vyschnutí cementového spojiva alebo vo forme suchej podlahy.

V niektorých prípadoch je možné nové parkety položiť na staré, na existujúce podlahové krytiny, linoleum alebo korok, ako aj na tepelnú a/alebo zvukovú izoláciu, resp. podlahové kúrenie. Aj v týchto prípadoch je potrebné vykonať príslušné prípravy.

3. Druhy parkiet

3.1. Rozdelenie parkiet podľa materiálu

Všetky parkety sú vlastne viacvrstvové podlahové krytiny. Povrchová (nášľapná) vrstva je tá, ktorú je vidieť, a jej konečnej úprave sa venuje väčšia pozornosť. Pod ňou sa nachádza nemenej dôležitá stredná (nosná) vrstva, a dolná vrstva, ktorá slúži ako tepelná a zvuková izolácia, no zároveň celú konštrukciu stabilizuje.

Všetky parkety sú vyrobené z dreva, nie však z rovnakého druhu. Najlepšie sú trojvrstvové parkety, ktorých povrch tvoria ušľachtilé druhy, napr. dub, buk, orech, jaseň alebo javor. Stredná vrstva je zvyčajne z ihličnatého dreva, ktoré má v sebe určité množstvo živice a menej reaguje na zmeny mikroklimatických podmienok. Spodná vrstva takýchto parkiet môže byť vyrobená z ihličnanov, ale aj z rôznych prísad, ktoré zlepšujú pevnosť a stabilitu.

3.2. Rozdelenie parkiet podľa spôsobu pokládky

Spôsob pokládky sa líši podľa typu parkiet. Hotové parkety, ktoré nevyžadujú žiadne následné spracovanie, je možné ihneď položiť, väčšinou sú vo forme dosiek, takže sa dajú lepiť a klásť ako „plávajúca podlaha“. Môžu to byť prvky, ktoré sa inštalujú klikovým systémom (systém pero-drážka) a pokládka je relatívne rýchlo vykonaná. Lamelové parkety, známe aj ako lamparkety, nemajú pero a drážku, kladú sa celoplošným lepením.

Pri renovácii starých parkiet, najmä masívnych drevených, sa po prvom ohobľovaní povrchu na parkety nanáša špeciálna zmes na vyplnenie medzier a poškodení. Takto sa vlastne parkety škárujú a po zaschnutí sa opäť leštia. To isté sa robí s priemyselnými parketami, pretože sú najhrubšie, možno ich viackrát obnovovať. 

Nakoniec sa všetky parkety okrem hotových viackrát lakujú, olejujú alebo voskujú, nielen aby boli pevnejšie a odolnejšie, ale aj aby získali požadovaný vzhľad – tlmený alebo vysoký lesk, teda prirodzenú alebo tónovanú farbu – podľa toho, či chcete výraznejšiu štruktúru alebo textúru.

4. Kde nájsť dobrého parketára

Aj keď sa to možno nezdá, pokládka parkiet je náročná práca, ktorá si vyžaduje skúsenosť, šikovnosť a poznávanie vlastností parkiet. Ak sa rozhodnete pre parkety ako podlahovú krytinu v dome alebo v byte, v novostavbe alebo pri rekonštrukcii, odporúčame vyhľadať odborníka. Parketár urobí celú prácu rýchlejšie, lepšie a šikovnejšie ako vy, najmä ak ste sa takýmito prácami nikdy nezaoberali. O to dôležitejšie je, že majster vám bude vedieť poradiť s kúpou správneho typu parkiet a profesionálne vykonaná pokládka zaručí aj dlhú životnosť. Parkety sa menia raz za niekoľko desaťročí, preto sú všetky tieto faktory veľmi dôležité.

Samozrejme, otázka – kde nájsť dobrého parketára – vyvstáva sama osebe, keďže odborníkov na pokládku parkiet je nespočetné množstvo. Na našej stránke nájdete veľké množstvo odborníkov, s ktorými spolupracujeme, takže ich môžete kontaktovať. Okrem kontaktu na majstra uvidíte aj hodnotenia predchádzajúcich klientov, odporúčania a referencie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Prehľadávanie internetu môže trvať veľmi dlho a odporúčania známych môžu, a nemusia byť spoľahlivé.

5. Ako prebieha pokládka parkiet

Postup pokládky parkiet je podobný pre všetky typy. Dôležitá je správna príprava podkladu, aby bola hotová podlaha kvalitná, pekná a dlhotrvajúca.

Klasické druhy parkiet môžu byť usporiadané do rôznych vzorov, môžu byť položené napr. vo vzore rybia kosť. Lamelové a panelové parkety sú vopred zostavené podľa určitého vzoru alebo si geometrické, figurálne a mozaikové vzory môžete vybrať a usporiadať sami, podľa vlastnej fantázie.

Po dokončení pokládky sa na spoje parkiet a okolo stien umiestnia lišty, ktoré slúžia na spevnenie  povrchu. Tam, kde sa parkety spájajú s inými podlahovými krytinami, napr. s dlaždicami, sa inštalujú prechodové lišty. Podľa toho, pre aký vzhľad ste sa rozhodli, je posledným krokom lakovanie, olejovanie alebo voskovanie, kde je dôležité nechať medzi aplikáciou jednotlivých vrstiev dostatok času na schnutie podľa návodu výrobcu.

V závislosti od veľkosti plochy alebo plôch môže celá práca trvať niekoľko dní až niekoľko týždňov.

6. Povrchová úprava parkiet

Hotové parkety sú kompletne dokončené v továrni a nepotrebujú žiadnu povrchovú úpravu. Nielen klasické, lamelové, panelové a priemyselné parkety, ale aj rustikálne a palubové podlahy musia byť lakované, olejované alebo voskované, aby dobre vyzerali a boli chránené. Na trhu je ponuka  produktov na povrchovú úpravu parkiet rôznorodá, existujú produkty na olejovej a vodnej báze. Lepšie sú tie na vodnej báze, pretože majú slabšiu vôňu, rýchlejšie schnú a sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Olejové produkty a nitrolaky sa do obytných priestorov používajú čoraz menej. Olejovanie a voskovanie vyžadujú častejšiu obnovu, no takéto podlahy vyzerajú prirodzenejšie, najmä ak ide o čoraz obľúbenejšie ázijské a africké dreviny.

7. Údržba parkiet

Aby si parkety čo najdlhšie udržali kvalitu a krásu, dôležitá je správna a pravidelná údržba. Pravidelné čistenie a vysávanie je samozrejmosťou, treba však mať na zreteli, že povrch podlahy je dennodenne vystavený vplyvu rôznych faktorov, počnúc od prvkov mikroklímy, svetla a UV žiarenia, až po záťaž nábytku a rozliatie tekutín. Niektoré z týchto faktorov môžete viac či menej ovplyvniť – napríklad reguláciou teploty a vlhkosti, tienením okien, občasným premiestnením nábytku, položením kobercov alebo čo najrýchlejším utieraním rozliatych tekutín.

Údržba parketovej podlahy však v skutočnosti znamená obnovu náteru v pravidelných intervaloch. Výrobcovia dávajú v tomto smere jednoznačné pokyny, ktoré by sa mali dodržiavať. Lak je ochranný prostriedok a nanáša sa v závislosti od trvanlivosti a druhu dreva minimálne raz za 10 rokov, najmä laky na vodnej báze. Zároveň je potrebné opraviť poškodené miesta a všetko prelakovať. Masívne drevené parkety sú v tomto zmysle najnáročnejšie, pretože ich vzhľad a životnosť priamo závisí od lakovania. Nanášanie oleja alebo vosku by sa malo opakovať častejšie, najmä ak sa takéto parkety nachádzajú vo vyťaženej miestnosti vystavenej rôznej záťaži. Výhodou takýchto náterov je, že ich možno aplikovať na jednotlivé miesta podľa potreby bez toho, aby sa musel vyprázdniť celý priestor.

daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš DomCHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Posledné zverejnené dopyty

Pokládka plávajúcej podlahy - laminát

Potrebujem majstra pre pokládku laminátovej podlahy + osadenie soklových líšt v nebytovom priestore 3x5m2. Cena aj s materiálom. Potrebné vystaviť faktúru. Foto v prílohe. 180 € do 300 €

........

Pokládku dubových parkiet do stromčeka, lepením na podlahu z anhydridu

Dobrý deň.

potrebujeme v mesiaci august pokládku v kaštieli v Bratislave Čunove

1, dlážkovica ( smrek ) 146/24 vo výmere 446 m2

2, vlysy ( dub ) hrúbka 15 mm, kladenie do stromčeka vo výmere 411 m2

V prípade záujmu, Vás žiadame do ponuky priložiť aj položku za montáž predmetnej podlahy.

S pozdravom.

Ing. Ľuboš Baník 36000 € do 60000 €

........

Položenie drevených parkiet (stromček)

Dobrý deň.

Hľadám realizátora na položenie parkiet - drevo dub, vzor stromček, 50 m2. Parkety mám. 900 € do 1500 €

........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

Cena, Pokládka parket, 40 m2
Pokládka parkiet, Lozorno

1350 € do 2250 €

Cena, Lepenie drevenej dlažby, 120 m2
Pokládka parkiet, Košice

2700 € do 4500 €

Cena, Polozit stare pouzite bukove parkety stromcekoveho vzoru, 36 m2
Pokládka parkiet, Humenné

900 € do 1500 €

Cena, Pokládka parkiet rybia kosť, 100 m2
Pokládka parkiet, Nemšová

2250 € do 3750 €

Cena, Pokladka drevenych parkiet a vinylovej podlahy, 89m2 drevo + schodisko + 86m2 vinyl
Pokládka parkiet, Nitra

3060 € do 5100 €

Cena, Parkety, Výmenu parkiet
Pokládka parkiet, Nitra

1080 € do 1800 €

Cena, Pokládka parkiet, nalepenie drev.podlahy, 55.2 m2
Pokládka parkiet, Bratislava

1350 € do 2250 €

Cena, Pokladka drevenych parkiet vzor stromcek + lepenie obvodovych list, 120 m2
Pokládka parkiet, Bratislava

3150 € do 5250 €

Cena, Pokládka parkiet, odvoz starých parkiet, 9,24m2
Pokládka parkiet, Bratislava

315 € do 525 €

Cena, Položiť parkety, 105 m2
Pokládka parkiet, Limbach

1800 € do 3000 €

Cena, Pokladka parkiet, 10 m2
Pokládka parkiet, Kolárovo

180 € do 300 €

Cena, Pokladka parkiet , 20m2
Pokládka parkiet, Bratislava

720 € do 1200 €

Cena, Pokladka dubovych parkiet, 95m2
Pokládka parkiet, Nižná Hutka

1440 € do 2400 €

Cena, Montaz podlahy z viacvrstvovych drevenych lamiel (Lepenim) javor, 117m2
Pokládka parkiet, Bratislava

2700 € do 4500 €

Cena, Postupne vymenit parkety na byte v 3 izbach, do 50 m2
Pokládka parkiet, Bratislava

1350 € do 2250 €

Cena, Položiť kompozitnú podlahu, oprava a vybrusenie parkiet., Podlaha 25m2, parkety 30m2.
Pokládka parkiet, Sabinov

675 € do 1125 €

Cena, Nalepenie a vybrúsenie mozaikových parkiet , cca 30 m 2 , parkety 8mm , v blokoch 60 x 30 cm (nalepené na sietovine)
Pokládka parkiet, Piešťany

1350 € do 2250 €

Cena, Pokládka drevených parkiet , 45m2
Pokládka parkiet, Nitra

675 € do 1125 €

Cena, Demontovat laminat a polozit novy, 25 m2
Pokládka parkiet, Pezinok

720 € do 1200 €

Cena, Pokládka laminátových parkiet, parkety cca 53 m2 - 4 približne rovnaké miestnosti
Pokládka parkiet, Liptovský Trnovec

900 € do 1500 €

Cena, Pokládka parkiet, predsieň, výmera do 15 m2
Pokládka parkiet, Vrakúň

225 € do 375 €

Cena, Pokládka - doloženie parkiet a brúsenie, 6m2
Pokládka parkiet, Hnúšťa

225 € do 375 €

Cena, Stromčekové drevené parkety, 55m2
Pokládka parkiet, Bratislava

765 € do 1275 €

Cena, Položiť parkety na cetris, 55 m/2
Pokládka parkiet, Čadca

1350 € do 2250 €

Cena, Vymenu niekolkych parkiet v dome. , Po popise
Pokládka parkiet, Most pri Bratislave

1350 € do 2250 €

Cena, Položiť dlažkovice , 50m2
Pokládka parkiet, Leštiny

450 € do 750 €

Cena, Ulozit v novostavbe drevene parkety z Baumaxu, 100 m2
Pokládka parkiet, Galanta

1440 € do 2400 €

Cena, Pokladka parkiet, 20m2
Pokládka parkiet, Žarnovica

315 € do 525 €

Cena, Montaž novych parkiet, 55m2
Pokládka parkiet, Nižná Boca

810 € do 1350 €

Cena, plávajúca podlaha výmena, 37m2
Pokládka parkiet, Piešťany

540 € do 900 €

Cena, Výmena palubovky v telocvični, 170 m2
Pokládka parkiet, Krajné

3150 € do 5250 €

Cena, Rekonštrukcia kúpelne, nové ometky a rekonštrukcia parkiet, 55m štvorcových
Pokládka parkiet, Poprad

900 € do 1500 €

Cena, Pokládka parkiet , 3 izby
Pokládka parkiet, Závod

1800 € do 3000 €

Cena, Montáž nových parkiet a renovácia povodnych, 14 m2 nové a 20 m2 pôvodné
Pokládka parkiet, Bratislava

900 € do 1500 €

Cena, Pokladku korkovych parkiet, dlazba a montaz dveri, 70 m2
Pokládka parkiet, Svätý Jur

1350 € do 2250 €

Cena, Položiť laminat do tvaru herringbone, Cca 80 m2
Pokládka parkiet, Šamorín

1440 € do 2400 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Pokládka parkiet cenník

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

725+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Pokládka parkiet
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Pokládka parkiet?

 • Pokládka parkiet Bratislava
 • Pokládka parkiet Banská Bystrica
 • Pokládka parkiet Košice
 • Pokládka parkiet Nitra
 • Pokládka parkiet Prešov
 • Pokládka parkiet Žilina
 • Pokládka parkiet Bardejov
 • Pokládka parkiet Humenné
 • Pokládka parkiet Komárno
 • Pokládka parkiet Levice
 • Pokládka parkiet Liptovský Mikuláš
 • Pokládka parkiet Lučenec
 • Pokládka parkiet Martin
 • Pokládka parkiet Michalovce
 • Pokládka parkiet Nové Zámky
 • Pokládka parkiet Piešťany
 • Pokládka parkiet Poprad
 • Pokládka parkiet Považská Bystrica
 • Pokládka parkiet Prievidza
 • Pokládka parkiet Ružomberok
 • Pokládka parkiet Spišská Nová Ves
 • Pokládka parkiet Topoľčany
 • Pokládka parkiet Trenčín
 • Pokládka parkiet Trnava
 • Pokládka parkiet Zvolen
 • Pokládka parkiet Bánovce nad Bebravou
 • Pokládka parkiet Brezno
 • Pokládka parkiet Bytča
 • Pokládka parkiet Čadca
 • Pokládka parkiet Detva
 • Pokládka parkiet Dolný Kubín
 • Pokládka parkiet Dunajská Streda
 • Pokládka parkiet Galanta
 • Pokládka parkiet Gelnica
 • Pokládka parkiet Hlohovec
 • Pokládka parkiet Ilava
 • Pokládka parkiet Kežmarok
 • Pokládka parkiet Krupina
 • Pokládka parkiet Kysucké Nové Mesto
 • Pokládka parkiet Levoča
 • Pokládka parkiet Malacky
 • Pokládka parkiet Medzilaborce
 • Pokládka parkiet Myjava
 • Pokládka parkiet Námestovo
 • Pokládka parkiet Nové Mesto nad Váhom
 • Pokládka parkiet Partizánske
 • Pokládka parkiet Pezinok
 • Pokládka parkiet Poltár
 • Pokládka parkiet Púchov
 • Pokládka parkiet Revúca
 • Pokládka parkiet Rimavská Sobota
 • Pokládka parkiet Rožňava
 • Pokládka parkiet Sabinov
 • Pokládka parkiet Šaľa
 • Pokládka parkiet Senec
 • Pokládka parkiet Senica
 • Pokládka parkiet Skalica
 • Pokládka parkiet Snina
 • Pokládka parkiet Sobrance
 • Pokládka parkiet Stará Ľubovňa
 • Pokládka parkiet Stropkov
 • Pokládka parkiet Svidník
 • Pokládka parkiet Trebišov
 • Pokládka parkiet Turčianske Teplice
 • Pokládka parkiet Tvrdošín
 • Pokládka parkiet Veľký Krtíš
 • Pokládka parkiet Vranov nad Topľou
 • Pokládka parkiet Žarnovica
 • Pokládka parkiet Žiar nad Hronom
 • Pokládka parkiet Zlaté Moravce
 • Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené