Pre oblasť

  Pokládka parkiet cena

  Ceny pokládky parkiet môžu byť veľmi rozdielne. Cena parkiet závisí od ich typu (masívne, trojvrstvové...), plochy, ochrany (lakované alebo olejované), a samozrejme od zhotoviteľa. V závislosti od druhu parkiet sa cena za m2 parkiet pohybuje od 8 do 40 EUR a viac. Cena tiež závisí od lokality, rozsahu prác a vybraného parketára - priemerná hodinová sadzba parketára za pokládku je 17 EUR/h.

  Komu zveriť pokládku parkiet? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným parketárom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena za pokládku parkiet


  Cena parketovej podlahy. Cena za parketárske práce, pokládku a lakovanie parkiet ako aj zakončovacích líšt.

  15.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  16.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  18.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Pokládka parkiet (2024)

  Ako ste využili tieto informácie?

  Pokládka parkiet - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Pokládka parkiet – čo všetko potrebujete vedieť?

  Parkety patria už desaťročia medzi najžiadanejšie typy podlahových krytín z mnohých dôvodov. Je to predovšetkým preto, že ako prírodný materiál vo veľkej miere ovplyvňujú teplo a pohodlie domova a vytváranie veľmi priaznivej mikroklímy. Na druhej strane sú považované za trvanlivý, odolný a dlhotrvajúci produkt a investícia do nákupu parkiet sa oplatí v každom zmysle.

  1.1. Správny výber parkiet podľa účelu

  Ak ste sa už rozhodli pre pokládku parkiet vo svojom dome, mali by ste najprv zvážiť určité otázky. Chcete použiť parkety ako podlahovú krytinu v celom dome alebo len v izbách? Odpoveď na túto otázku je rovnako dôležitá nielen z pohľadu nákupu a nákladov, ale aj z pohľadu typu parkiet a ich údržby. Chcete masívne parkety alebo viacvrstvové parkety? Parkety vyrobené z čistého dreva sú drahšie a vzhľadom na charakter samotnej suroviny vyžadujú starostlivejšiu údržbu, parkety s drevenou povrchovou vrstvou majú viac praktických výhod. Máte podlahové kúrenie? Ak áno, od toho bude závisieť výber typu parkiet. Okrem toho, nie všetky parkety sa dajú položiť do kuchyne či kúpeľne – do úvahy prichádzajú len parkety vodotesné a parotesné, z dôvodu zvýšenej vlhkosti by sa nevhodne zvolené parkety začali vydúvať.

  1.2. Normy kladenia parkiet

  Pokiaľ ide o druhy a typy parkiet, resp. ich varianty, takmer každý výrobca má nejaký komponent, ktorý iní nemajú, čím sa na trhu presadzujú. To je dobré, pretože výber je väčší a určite nájdete parkety, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám a potrebám. Vieme, že existujú nielen dubové, bukové, orechové, jaseňové a čerešňové parkety, ale aj parkety vyrobené z iných druhov dreva. Toto rozdelenie je však do značnej miery prekonané.

  Iný spôsob života a potreby bývania, vlastne aj zariadenie interiéru, podnietili výrobcov a dodávateľov začať rozmýšľať akosi inak – práve preto je okrem vzhľadu a kvality dôležitá aj životnosť, odolnosť, ľahká údržba a rýchla oprava. Preto vznikli rozličné hotové parkety na konkrétny účel – klasické, lamelové, priemyselné a panelové. Klasické sú určené najmä do miestností, kde je dôraz kladený predovšetkým na estetiku, lamelové a panelové sú praktickejšie a menej citlivé, industriálne alebo takzvané „kantové“ parkety sú určené do najvyťaženejších a najfrekventovanejších priestorov.

  2. Príprava na pokládku parkiet

  Príprava podkladu je veľmi dôležitá. Povrch, na ktorý budú položené parkety, musí byť kompletne dokončený a opracovaný, rovný, suchý a čistý. Ak podklad nie je správne pripravený, po určitom čase sa môžu objaviť problémy – časté je vydúvanie parkiet v dôsledku zlej priľnavosti.

  Spôsob pokládky parkiet sa volí podľa materiálu, z ktorého sú parkety vyrobené, tiež podľa typu parkiet. Parkety sa môžu lepiť na podklad alebo je možný ďalší spôsob pokládky - „plávajúca“ podlaha. Podľa typu parkiet sa volí aj typ spojiva. Lepidlo na parkety môže byť hotový výrobok, ktorý sa väčšinou používa neriedený, prípadne ide o prášok, ktorý sa mieša s vodou. Na podlahové kúrenie sa parkety kladú buď po vyschnutí cementového spojiva alebo vo forme suchej podlahy.

  V niektorých prípadoch je možné nové parkety položiť na staré, na existujúce podlahové krytiny, linoleum alebo korok, ako aj na tepelnú a/alebo zvukovú izoláciu, resp. podlahové kúrenie. Aj v týchto prípadoch je potrebné vykonať príslušné prípravy.

  3. Druhy parkiet

  3.1. Rozdelenie parkiet podľa materiálu

  Všetky parkety sú vlastne viacvrstvové podlahové krytiny. Povrchová (nášľapná) vrstva je tá, ktorú je vidieť, a jej konečnej úprave sa venuje väčšia pozornosť. Pod ňou sa nachádza nemenej dôležitá stredná (nosná) vrstva, a dolná vrstva, ktorá slúži ako tepelná a zvuková izolácia, no zároveň celú konštrukciu stabilizuje.

  Všetky parkety sú vyrobené z dreva, nie však z rovnakého druhu. Najlepšie sú trojvrstvové parkety, ktorých povrch tvoria ušľachtilé druhy, napr. dub, buk, orech, jaseň alebo javor. Stredná vrstva je zvyčajne z ihličnatého dreva, ktoré má v sebe určité množstvo živice a menej reaguje na zmeny mikroklimatických podmienok. Spodná vrstva takýchto parkiet môže byť vyrobená z ihličnanov, ale aj z rôznych prísad, ktoré zlepšujú pevnosť a stabilitu.

  3.2. Rozdelenie parkiet podľa spôsobu pokládky

  Spôsob pokládky sa líši podľa typu parkiet. Hotové parkety, ktoré nevyžadujú žiadne následné spracovanie, je možné ihneď položiť, väčšinou sú vo forme dosiek, takže sa dajú lepiť a klásť ako „plávajúca podlaha“. Môžu to byť prvky, ktoré sa inštalujú klikovým systémom (systém pero-drážka) a pokládka je relatívne rýchlo vykonaná. Lamelové parkety, známe aj ako lamparkety, nemajú pero a drážku, kladú sa celoplošným lepením.

  Pri renovácii starých parkiet, najmä masívnych drevených, sa po prvom ohobľovaní povrchu na parkety nanáša špeciálna zmes na vyplnenie medzier a poškodení. Takto sa vlastne parkety škárujú a po zaschnutí sa opäť leštia. To isté sa robí s priemyselnými parketami, pretože sú najhrubšie, možno ich viackrát obnovovať. 

  Nakoniec sa všetky parkety okrem hotových viackrát lakujú, olejujú alebo voskujú, nielen aby boli pevnejšie a odolnejšie, ale aj aby získali požadovaný vzhľad – tlmený alebo vysoký lesk, teda prirodzenú alebo tónovanú farbu – podľa toho, či chcete výraznejšiu štruktúru alebo textúru.

  4. Kde nájsť dobrého parketára

  Aj keď sa to možno nezdá, pokládka parkiet je náročná práca, ktorá si vyžaduje skúsenosť, šikovnosť a poznávanie vlastností parkiet. Ak sa rozhodnete pre parkety ako podlahovú krytinu v dome alebo v byte, v novostavbe alebo pri rekonštrukcii, odporúčame vyhľadať odborníka. Parketár urobí celú prácu rýchlejšie, lepšie a šikovnejšie ako vy, najmä ak ste sa takýmito prácami nikdy nezaoberali. O to dôležitejšie je, že majster vám bude vedieť poradiť s kúpou správneho typu parkiet a profesionálne vykonaná pokládka zaručí aj dlhú životnosť. Parkety sa menia raz za niekoľko desaťročí, preto sú všetky tieto faktory veľmi dôležité.

  Samozrejme, otázka – kde nájsť dobrého parketára – vyvstáva sama osebe, keďže odborníkov na pokládku parkiet je nespočetné množstvo. Na našej stránke nájdete veľké množstvo odborníkov, s ktorými spolupracujeme, takže ich môžete kontaktovať. Okrem kontaktu na majstra uvidíte aj hodnotenia predchádzajúcich klientov, odporúčania a referencie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Prehľadávanie internetu môže trvať veľmi dlho a odporúčania známych môžu, a nemusia byť spoľahlivé.

  5. Ako prebieha pokládka parkiet

  Postup pokládky parkiet je podobný pre všetky typy. Dôležitá je správna príprava podkladu, aby bola hotová podlaha kvalitná, pekná a dlhotrvajúca.

  Klasické druhy parkiet môžu byť usporiadané do rôznych vzorov, môžu byť položené napr. vo vzore rybia kosť. Lamelové a panelové parkety sú vopred zostavené podľa určitého vzoru alebo si geometrické, figurálne a mozaikové vzory môžete vybrať a usporiadať sami, podľa vlastnej fantázie.

  Po dokončení pokládky sa na spoje parkiet a okolo stien umiestnia lišty, ktoré slúžia na spevnenie  povrchu. Tam, kde sa parkety spájajú s inými podlahovými krytinami, napr. s dlaždicami, sa inštalujú prechodové lišty. Podľa toho, pre aký vzhľad ste sa rozhodli, je posledným krokom lakovanie, olejovanie alebo voskovanie, kde je dôležité nechať medzi aplikáciou jednotlivých vrstiev dostatok času na schnutie podľa návodu výrobcu.

  V závislosti od veľkosti plochy alebo plôch môže celá práca trvať niekoľko dní až niekoľko týždňov.

  6. Povrchová úprava parkiet

  Hotové parkety sú kompletne dokončené v továrni a nepotrebujú žiadnu povrchovú úpravu. Nielen klasické, lamelové, panelové a priemyselné parkety, ale aj rustikálne a palubové podlahy musia byť lakované, olejované alebo voskované, aby dobre vyzerali a boli chránené. Na trhu je ponuka  produktov na povrchovú úpravu parkiet rôznorodá, existujú produkty na olejovej a vodnej báze. Lepšie sú tie na vodnej báze, pretože majú slabšiu vôňu, rýchlejšie schnú a sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Olejové produkty a nitrolaky sa do obytných priestorov používajú čoraz menej. Olejovanie a voskovanie vyžadujú častejšiu obnovu, no takéto podlahy vyzerajú prirodzenejšie, najmä ak ide o čoraz obľúbenejšie ázijské a africké dreviny.

  7. Údržba parkiet

  Aby si parkety čo najdlhšie udržali kvalitu a krásu, dôležitá je správna a pravidelná údržba. Pravidelné čistenie a vysávanie je samozrejmosťou, treba však mať na zreteli, že povrch podlahy je dennodenne vystavený vplyvu rôznych faktorov, počnúc od prvkov mikroklímy, svetla a UV žiarenia, až po záťaž nábytku a rozliatie tekutín. Niektoré z týchto faktorov môžete viac či menej ovplyvniť – napríklad reguláciou teploty a vlhkosti, tienením okien, občasným premiestnením nábytku, položením kobercov alebo čo najrýchlejším utieraním rozliatych tekutín.

  Údržba parketovej podlahy však v skutočnosti znamená obnovu náteru v pravidelných intervaloch. Výrobcovia dávajú v tomto smere jednoznačné pokyny, ktoré by sa mali dodržiavať. Lak je ochranný prostriedok a nanáša sa v závislosti od trvanlivosti a druhu dreva minimálne raz za 10 rokov, najmä laky na vodnej báze. Zároveň je potrebné opraviť poškodené miesta a všetko prelakovať. Masívne drevené parkety sú v tomto zmysle najnáročnejšie, pretože ich vzhľad a životnosť priamo závisí od lakovania. Nanášanie oleja alebo vosku by sa malo opakovať častejšie, najmä ak sa takéto parkety nachádzajú vo vyťaženej miestnosti vystavenej rôznej záťaži. Výhodou takýchto náterov je, že ich možno aplikovať na jednotlivé miesta podľa potreby bez toho, aby sa musel vyprázdniť celý priestor.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Pokládka parkiet?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Polozenie drevenej podlahy lepenim rybia-kost

  Dobrý den,

  potrebujem polozit cca 51M2 drevenej viacvrstvej podlahy, lepenim. Jedna sa o lamely 90cm*13cm*1.5cm vo vzore Rybia kost. - Pokladka je do dvoch miestnosti a spojovacej chodbicky, celkom zlozity teren, bude tam dost rezania. 1170 € do 1950 €

  ........

  Polozit drevene parkety

  Potrebovala by som polozit drevene parkety 27 m2. 540 € do 900 €

  ........

  Demontaz, nivelizacia, pokladka parkiet

  Potrebujeme majstra pre demontaz parkiet, nivelizaciu a pokladku parkiet 60 m2. 1800 € do 3000 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Pokladka parkiet - mozaikovy vzor, 44 m2
  Pokládka parkiet, Haniska

  1080 € do 1800 €

  Cena, Doplniť parkety v izbe, 2 - 3 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  135 € do 225 €

  Cena, Vybourani a výmena podlah, dlažba 140 m2, parkety 110 m2
  Pokládka parkiet, Stupava

  6300 € do 10500 €

  Cena, Nalepiť zachovalé drevené parkety, vybrúsit, vytmelit, nalakovat,sokle, 58 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Položiť drevenú dlazkovicu do apartmánu vo Veľkej Lomnici, 32 m2
  Pokládka parkiet, Veľká Lomnica

  720 € do 1200 €

  Cena, Vyčistiť parkety, znova uložiť, doplniť, 375 m2
  Pokládka parkiet, Krakovany

  7650 € do 12750 €

  Cena, Odstránenie dlažby a parketovanie, 25 m štvorcových
  Pokládka parkiet, Hladovka

  1800 € do 3000 €

  Cena, Položiť drevenu podlahu, 32 m2
  Pokládka parkiet, Hurbanovo

  630 € do 1050 €

  Cena, Pokládka laminátovych parkiet na interiérové schody, odstránenie starej pokládky zo schodov, schody v tvare U. jedno poschodie, cca 20 m2.
  Pokládka parkiet, Most pri Bratislave

  630 € do 1050 €

  Cena, Brúsenie drevenej podlahy, 40m2
  Pokládka parkiet, Žarnovica

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vymenit plavajucu podlahu za parkety, 100 m2
  Pokládka parkiet, Prešov

  6750 € do 11250 €

  Cena, Parkety dodávka + pokladka, 65 m2
  Pokládka parkiet, Dlhá nad Váhom

  4500 € do 7500 €

  Cena, Pokládka parkiet, 60 m2
  Pokládka parkiet, Sásová

  2700 € do 4500 €

  Cena, Zhodit, znivelovat a nahodit parkety, 19 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  450 € do 750 €

  Cena, Pokladka parkety, 15-16 m2
  Pokládka parkiet, Senec

  540 € do 900 €

  Cena, Pokladka dub parkiet, 47 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  1080 € do 1800 €

  Cena, Smreková drevená podlaha na rošte, dom ma 80m2 rošt + drevená podlaha dyle asi cca 60 m2
  Pokládka parkiet, Bukovec

  2700 € do 4500 €

  Cena, Vymena podlahy, 40 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  1080 € do 1800 €

  Cena, Vymeniť parkety v jednej izbe, sú zatečene, Okolo 14m2 izba cca
  Pokládka parkiet, Trnava

  1800 € do 3000 €

  Cena, Dubové masívne parkety 14-16mm hrúbka, stromčekov vzor, olej, 54 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  3600 € do 6000 €

  Cena, Položiť drevenú podlahu, Po popise
  Pokládka parkiet, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pokládka stromčekovej podlahy - parkiet, cca 100m2
  Pokládka parkiet, Svit

  5400 € do 9000 €

  Cena, Vymaľovať jednu izbu a položiť parkety, Cca 60 m2
  Pokládka parkiet, Sládkovičovo

  990 € do 1650 €

  Cena, Pokládka podlahy herringbone, 110m2
  Pokládka parkiet, Kolárovice

  2250 € do 3750 €

  Cena, Pokládka parkiet, 30 m2
  Pokládka parkiet, Bardejov

  1980 € do 3300 €

  Cena, Pokládka plávajúcej podlahy - laminát, 15 m2
  Pokládka parkiet, Banská Bystrica

  180 € do 300 €

  Cena, Pokládku dubových parkiet do stromčeka, lepením na podlahu z anhydridu, 411 m2 a 446 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  36000 € do 60000 €

  Cena, Položenie drevených parkiet (stromček), 50m2
  Pokládka parkiet, Pezinok

  900 € do 1500 €

  Cena, Pokládka parket, 40 m2
  Pokládka parkiet, Lozorno

  1350 € do 2250 €

  Cena, Lepenie drevenej dlažby, 120 m2
  Pokládka parkiet, Košice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Polozit stare pouzite bukove parkety stromcekoveho vzoru, 36 m2
  Pokládka parkiet, Humenné

  900 € do 1500 €

  Cena, Pokládka parkiet rybia kosť, 100 m2
  Pokládka parkiet, Nemšová

  2250 € do 3750 €

  Cena, Pokladka drevenych parkiet a vinylovej podlahy, 89m2 drevo + schodisko + 86m2 vinyl
  Pokládka parkiet, Nitra

  3060 € do 5100 €

  Cena, Parkety, Výmenu parkiet
  Pokládka parkiet, Nitra

  1080 € do 1800 €

  Cena, Pokládka parkiet, nalepenie drev.podlahy, 55.2 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Pokladka drevenych parkiet vzor stromcek + lepenie obvodovych list, 120 m2
  Pokládka parkiet, Bratislava

  3150 € do 5250 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Pokládka parkiet cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  886+ spoločnosťami pre Pokládka parkiet
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené