Pre oblasť

  Textilné koberce cena

  Cena textilných kobercov sa líši podľa druhu kobercovej krytiny (objektové, bytové alebo vlnené), povrchu, kvality tkaniny a samozrejme výrobcu. Keď ide o textilné koberce, nezabudnite k cene koberca prirátať ešte náklady na pokládku. Cena textilného koberca, len s dodávkou je 10 až 16 EUR/m2. Vlnené koberce stoja podstatne viac, okolo 32 EUR/m2. Za samotnú pokládku textilného koberca, ktorá zahŕňa brúsenie existujúceho podkladu, aplikáciu vyrovnávacej hmoty a protišmykového náteru, zaplatíte asi 12 EUR/m2.

  Komu zveriť pokládkutextilných kobercov? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným pokladačom textilných kobercov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za textilnú podlahovú krytinu


  Cena zatextilnú podlahovú krytinu, len s dodaním, bez pokládky.

  10.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  16.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Textilné koberce

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Aplikácia protišmykovej pásky

  Dodávka a aplikácia protišmykovej pásky.


  m

  €/m

  Do 3 mm nerovnosti

  Aplikácia nivelačnej hmoty do 3 mm. Presná cena sa stanoví po skutočnej spotrebe materiálu na kg.


  m2

  €/m2

  Koberce Itison


  m2

  €/m2

  KoberceTapison


  m2

  €/m2

  Lepené

  Inštalácia textilného obloženia lepením na disperzné lepidlo, vrátane lepidla.


  m2

  €/m2

  Mokrý, poter

  Príprava podkladu na poter s potrebným obrúsením a vyčistením, nanesenie epoxidovej parozábrany.


  m2

  €/m2

  Nizke lišty z masívu

  Dodávka a montáž nízkych líšt z masívu do 30 mm, vyrobených z jasanu, dubu alebo buku na ploché steny, steny bez nerovností.


  m

  €/m

  Od 3 do 10 mm nerovnosti.

  Aplikácia nivelačnej hmoty do 10 mm a brúsenie.


  m2

  €/m2

  Odstránenie starých textilých krytín

  Odstránenie textilných podlahových krytín a odvezenie na skládku.


  m2

  €/m2

  Plastové lišty

  Dodávka a montáž plastových líšt, steny bez nerovností.


  m

  €/m

  Plávajúce

  Inštalácia textilných podlahových krytín na protišmykový povlak.


  m2

  €/m2

  Pokládka textilnej podlahovej krytiny

  Cena za pokládku textilnej podlahovej krytiny, kde je zahrnuté brúsenie existujúceho podkladu, nanášanie stierkovej hmoty a protišmykový povlak.


  m2

  €/m2

  Suchá a rovná

  Bez nanesenia parozábrany a nivelačnej hmoty.


  m2

  €/m2

  Vlnená podlahová krytina

  Cena za vlnenú podlahovú krytinu, bez pokládky.


  m2

  €/m2

  Vlnený koberec


  m2

  €/m2

  Vysoké lišty z masívu

  Dodávka a montáž vysokých líšt z masívu do 52 mm, vyrobených z jasanu, dubu alebo buku na ploché steny, steny bez nerovností.


  m

  €/m

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  TEXTILNÉ PODLAHOVÉ KRYTINY – VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  1. Textilné podlahové krytiny – základné informácie

  Textilné podlahové krytiny prinášajú do vášho príbytku okrem početných výhod, akými sú tepelná a zvuková izolácia, aj teplo, mäkkosť a pocit intimity.

  1.1. Kde použiť textilné podlahové krytiny?

  Textilné podlahové krytiny sú vďaka svojej mäkkej štruktúre výbornou voľbou do miestností, kde chcete zdôrazniť domácu atmosféru, jemnosť, intimitu a pohodlie. Ľudia, ktorí žijú v obytných budovách sa väčšinou rozhodujú pre textilné podlahové krytiny do spální a detských izieb, pretože sú to priestory, ktoré sa menej špinia, často v nich chodíme bosí... Sú to priestory, ktoré využívajú len rodinní príslušníci, menej často hostia. Textilné podlahové krytiny nachádzajú uplatnenie aj v hotelových izbách, administratívnych budovách, najmä v kanceláriách, a možno ich nájsť aj v určitých predajniach.

  Okrem mnohých výhod, akými sú napr. pohlcovanie zvuku, textilné podlahové krytiny prinášajú do miestnosti jemnosť, teplo a pocit intimity
  Okrem mnohých výhod, akými sú napr. pohlcovanie zvuku, textilné podlahové krytiny prinášajú do miestnosti jemnosť, teplo a pocit intimity

  1.2. Rozdiely medzi textilnými podlahovými krytinami

  Napriek zdanlivo podobnému, ak nie rovnakému vzhľadu sa textilné podlahové krytiny líšia tvarom (kotúče alebo dosky), druhom suroviny alebo textilu, z ktorého sú vyrobené (vlna, polyamid, bavlna...) a prevedením podkladu (juta, plsť, bitúmen ...). Na základe uvedeného rozlišujeme koberce (textilné podlahové krytiny) bez podkladu, koberce (textilné podlahové krytiny) s podkladom a vlnené koberce.

  1.3. Výhody textilných podlahových krytín

  Textilné podlahové krytiny sú jedným z najuniverzálnejších podlahových materiálov. Okrem širokého výberu rôznych materiálov umožňujú výber textúr, vzorov, farieb a spôsobov výroby (tkanie, ihlová technika...). Dajú sa úplne prispôsobiť špecifickým potrebám a prianiam zákazníka. Keďže sú vlákna hĺbkovo zafarbené ako priadza, farba je veľmi odolná a dobre znáša UV žiarenie, koberec si po rokoch používania zachováva pružnosť, plnosť a tvar. Textilné podlahové krytiny dokonca umožňujú tlač fotografií, grafiky alebo vzorov na koberci podľa vlastného výberu. Cena je samozrejme o niečo vyššia, no ak chcete mať vo svojom príbytku jedinečné kúsky, takéto podlahové krytiny sú tou najlepšou voľbou. Veľkou výhodou, ktorú ponúkajú textilné podlahové krytiny, je dobrá zvuková izolácia. Textil skutočne tlmí zvuky, preto sú textilné podlahové krytiny hojne využívané v kancelárskych priestoroch, kde sa súčasne zdržiava veľké množstvo ľudí a umožňujú to hygienické podmienky.  Koberce ako také sú vhodné najmä preto, že okrem tepelnej a zvukovej ochrany, ak sú umiestnené od steny k stene, opticky zväčšia priestor a zakryjú všetky prípadné defekty. Z rovnakého dôvodu sa textilné podlahové krytiny používajú v spálňach a dodatočným dôvodom použitia v bytoch je veľmi príjemný pocit tepla, mäkkosti a pohodlia. Ďalšou výhodou moderných textilných podlahových krytín je, že vybíjajú statickú elektrinu. Textilné podlahové krytiny sú vhodné aj na podlahy s podlahovým kúrením.

  1.4. Nevýhody textilných podlahových krytín

  Najzrejmejšou nevýhodou textilných podlahových krytín je samozrejme ich náročná údržba. Textilné podlahové krytiny absorbujú rozliate tekutiny, zostávajú viac alebo menej viditeľné fľaky, medzi vláknami sa schovávajú čiastočky prachu a všelijaké omrvinky, takže je na ich čistenie potrebný výkonný vysávač alebo parný čistič. Textilné podlahové krytiny sú tiež náchylné na krčivosť a pod vplyvom UV žiarenia môžu vyblednúť, zmeniť svoj odtieň, aj keď sú už dnes proti tomu pomerne dobre chránené. Z uvedeného vyplýva, že textilné podlahové krytiny majú kratšiu životnosť ako iné podlahové materiály a navyše pri nesprávnej údržbe sa veľmi rýchlo špinia a trvalo sa môžu poškodiť natoľko, že ich môžeme iba vyhodiť. Náročnosť údržby závisí od typu tkania (textúry) a farby koberca.

  1.5. Textilné podlahové krytiny pre ľudí trpiacich alergiami

  Keďže sa v textilných podlahových krytinách zachytáva množstvo čiastočiek prachu, zvieracích a ľudských chlpov a rôznych omrvín, sú v nich prítomné roztoče (ktoré sa nachádzajú prakticky na každej textílii v byte), alergikom sa v minulosti neodporúčalo používať takéto podlahové krytiny. Ľudia so silnými reakciami na alergény, ktoré sa môžu nachádzať v textilných podlahových krytinách, môžu takéto krytiny znášať horšie, a preto by sa im mali vyhýbať. Keďže sú náročné na údržbu, na ich čistenie a údržbu treba investovať príliš veľa času a energie, aby boli vždy v čistom a nezávadnom stave. Vďaka vynájdeniu antialergických a antibakteriálnych prvkov a ich použitiu vo výrobe sa však uvedené problémy do značnej miery podarilo odstrániť, a tak už aj ľudia trpiaci alergiami môžu používať textilné podlahové krytiny.

  1.6. Textilné podlahové krytiny ako neutrálny povrch

  Textilné podlahové krytiny sa najčastejšie vyskytujú vo forme jednotných plôch, ktoré sa rozprestierajú po celej podlahe miestnosti. Na takéto koberce sa najčastejšie používajú neutrálne, zemité farby a monochromatické farby, napr. v béžových, bielych, pastelových a šedých odtieňoch. Výber podlahových krytín v tomto prípade nadväzuje a prispôsobuje sa celkovému dizajnu a štýlu interiéru.

  1.7. Textilné podlahové krytiny môžu byť pekným akcentom

  Textilné podlahové krytiny použité v izbe môžu vyniknúť, môžu byť pekným akcentom alebo izbu len jemne doladia. To znamená, že zámerne vyberáme také koberce, ktoré na seba upútajú všetku pozornosť, či už farbou, spôsobom tkania, textúrou alebo tvarom. Takéto textilné podlahové krytiny môžu byť skvelou voľbou do detských izieb, pretože oživia a rozohrajú priestor, ale aj do kancelárií či iných obchodných priestorov, pretože ich farby alebo vzory môžu signalizovať identitu – logo firmy.

  2. Druhy textilných podlahových krytín

  2.1. Textilné podlahové krytiny bez podkladu

  Jeden druh textilných podlahových krytín (celoplošných, metrážnych kobercov) sú textilné podlahové krytiny bez podkladu. Od iných textilných podlahových krytín sa líšia tým, že nemajú podklad a sú uzlíkové (slučkové), netkané. Vďaka týmto uzlom je ich povrch homogénnejší a rovnomernejší z hľadiska hrúbky, ale aj farieb a vzorov. Tieto krytiny najčastejšie pozostávajú z jednej vrstvy, zriedkavo z dvoch. Sú ideálnou voľbou do miestností, kde sa zdržiava väčší počet ľudí, pretože husto tkaný povrch menej absorbuje škvrny, nečistoty, prach. Z rovnakého dôvodu je obľúbenou voľbou do hotelových izieb, spální a detských izieb, kde je potrebné udržiavať vysokú úroveň čistoty. Dobre neutralizujú statickú elektrinu a trenie koliesok kancelárskych stoličiek a sú odolné aj voči agresívnejším čistiacim prostriedkom a bielidlám. Môžu byť položené aj v miestnostiach s podlahovým kúrením. Ich životnosť  je približne desať rokov, a ceny sú dosť rozdielne a závisia najmä od kvality.

  2.2. Textilné podlahové krytiny s podkladom

  Tieto podlahové krytiny sa veľmi často používajú na pokrytie podláh v obytných budovách. Na prvý pohľad pôsobia hrejivo a príjemne, sú jemné na dotyk a po nich môžeme chodiť bosí. Preto sú ideálne pre rodiny s malými deťmi. Absorbujú zvuky a tlmia pád ťažších predmetov. Sú antistatické a nehorľavé. Neodporúčajú sa však do miestností, kde sa zdržiavajú ľudia s dýchacími problémami, alergici, pretože pohlcujú prach. Podklad je z juty, zatiaľ čo horná vrstva je zložená z textilnej vrstvy. Predávajú sa v kotúčoch, ktoré sa ľahšie prepravujú a kladú. Výhodou týchto podlahových krytín je, že ich možno ľahko položiť, nevýhodou však je, že sú o niečo náročnejšie na údržbu, preto sa ich použitie neodporúča v miestnostiach s vysokou frekvenciou návštev.

  2.3. Vlnené koberce

  Vlnené koberce sú známe svojou prirodzenou eleganciou a osobitým prepletaním textilných nití v prírodných, zemitých odtieňoch. Môžu byť vyrobené zo 100 % vlny, často sa kombinujú s bavlnou, pretože to výrazne znižuje cenu podlahovej krytiny. Novými technologickými postupmi sa dnes menia vlnené vlákna na podlahové krytiny na plsť. Vlnené podlahové krytiny dobre regulujú vlhkosť, najlepšie pohlcujú zvuk zo všetkých uvedených podlahových krytín a sú výborným tepelným izolantom. Ide o prírodný materiál, ktorý je úplne recyklovateľný, aj keď je kombinovaný s inými materiálmi (napr. s bavlnou). Pretože vlnené vlákna sú hrubšie a veľmi pružné, vlnené koberce sú najodolnejšie zo všetkých uvedených podlahových krytín a pri správnej údržbe si zachovajú krásny vzhľad oveľa dlhšie ako iné textilné podlahové krytiny. Nevýhodou tohto typu podláh je veľmi náročná údržba, ktorá si vyžaduje neustále vysávanie a občasné kefovanie, aby sa vlákna neuzlili. Vysoká cena je v dôsledku 100 % prírodného materiálu.

  3. Výroba a kladenie textilných podlahových krytín

  3.1. Tkané textilné podlahové krytiny

  Tento spôsob výroby textilných podlahových krytín zahŕňa tkanie. V súčasnosti sa najviac používajú 3 základné typy konštrukcie kobercov: slučky (povrch podlahovej krytiny je tvorený slučkami, ktoré môžu byť rôzne vysoké), strihaný vlas (konce slučiek sa strihajú) alebo kombinácia slučiek a strihaného vlasu. Každý typ má špecifický vzhľad a často sa prvé dva typy kombinujú. Tkanie pomocou uvedených metód môže byť jednoúrovňové alebo viacúrovňové, ak chceme, aby podlahová krytina ožila vo všetkých troch rozmeroch (trojrozmerný vzhľad). Tento proces tkania umožňuje čiernobiely aj viacfarebný vzhľad, rôzne vzory a vzorovanú povrchovú tlač. Textilné podlahové krytiny vyrábané touto metódou sú bežne dostupné v širokých kotúčoch (do šírky 5 m) alebo ako kobercové štvorce 50 × 50 cm. Ak sa rozhodneme pre kotúč, vďaka veľkým rozmerom, ktoré umožňuje šírka kotúča, je možné niektoré miestnosti pokryť z jedného kusa.

  3.2. Ihlové textilné podlahové krytiny

  Textilné podlahové krytiny vyrábané technikou ihly (ihlovou technikou) sú kompaktnejšie a robustnejšie, no zároveň tenšie a odolnejšie ako tkané podlahové krytiny. Vyrábajú sa zo syntetických vlákien, ktoré sú pod vysokým tlakom lisované k podkladu; príkladom takéhoto spôsobu výroby sú napr. koberce. Nevýhodou takto vyrobených podlahových krytín je malá šírka kotúčov (do 2 m), čo znamená, že na pokrytie miestnosti je potrebné viac kotúčov, spoje budú viditeľné, čo môže pôsobiť esteticky rušivo. Možno použiť aj kobercové štvorce 50 × 50 cm.

  3.3. Tvar textilných podlahových krytín

  Textilné podlahové krytiny sa vyrábajú vo forme kotúčov alebo kobercových štvorcov. Podlahové krytiny v kotúči sa ukladajú v pásoch, ktoré sa navzájom spájajú rôznymi typmi podkladov, resp. zošívajú sa. Kotúče môžu byť položené v jednom kuse za predpokladu, že jedna strana miestnosti je kratšia ako 5 m, čo je maximálna šírka kotúča. V zásade sú všetky druhy podlahových krytín dostupné aj vo forme kobercových štvorcov, čo je síce lacnejšia verzia, ale vyžaduje si veľa spájania a pôsobí menej esteticky.

  3.4 Kladenie textilných podlahových krytín

  Všetky typy podlahových krytín umožňujú kladenie od steny k stene a môžu byť pripevnené k podkladu lepením alebo bez neho. Bez ohľadu na použitú techniku ​​sa musíme najskôr uistiť, že podklad je suchý a čistý, že nie je poškodený alebo popraskaný. Je potrebné všetko opraviť pred položením podlahovej krytiny, pretože po jej položení sa k podkladu nedostaneme. Pre tieto typy podlahových krytín je v zásade vhodný akýkoľvek podklad, možno ich dokonca položiť priamo na betón alebo poter. Po položení je povrch ihneď použiteľný.

  4. Textilné podlahové krytiny – cena

  Cena textilných podlahových krytín sa líši podľa druhu textilnej podlahovej krytiny (objektové, bytové alebo vlnené), povrchu, kvality tkaniny a samozrejme výrobcu. Nezabudnite k cene textilného koberca prirátať ešte náklady na položenie. Cena textilného koberca, len s dodaním je 10 až 16 EUR/m2. Vlnené koberce stoja podstatne viac, okolo 32 EUR/m2. Za samotné položenie textilného koberca, ktoré zahŕňa brúsenie existujúceho podkladu, aplikáciu vyrovnávacej hmoty a protišmykového náteru, zaplatíte asi 12 EUR/m2.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Nalepiť textilný koberec do miestnosti

  Dobrý deň,

  potrebovala by som nalepiť na betón koberec miestnosť má približne 20 m2.
  Zaujímala by ma cena. 360 € do 600 €

  ........

  Pokládka hotelového koberca

  Potrebujem položiť 1600m2 koberca v novostavbe hotela.
  Pokládka koberca bude prebiehať v dvoch etapách.
  1, je pokládka koberca na fixator v hotelových izbách (40izieb=1100m2).
  2, je pokládka kobercov na hotelových chodbách (200m2) a v kongresovej miestnosti (300m2).
  Práce na 1. etape potrebujem začať okolo 15.10.2023
  Druhu etapu potrebujem realizovať od 15.11.2023. Foto v prílohe. 36000 € do 60000 €

  ........

  Vymena koberca v kuchyni

  Potrebujem vymeniť koberec s podlepenim v kuchyni a demontazov a montazov zariadenia, 14 m2. 450 € do 750 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Poškodené hrany - obšitie koberca, Po popise
  Textilné koberce, Prešov

  180 € do 300 €

  Cena, Nalepit 215m2 tenkeho koberca do expozicie, 215m2
  Textilné koberce, Banská Štiavnica

  5850 € do 9750 €

  Cena, Pokladka kobercov napínaním, cca 32m2
  Textilné koberce, Stropkov

  540 € do 900 €

  Cena, Lepenie koberca na schodiste, 4 x 10 schodov, cca 1 m sirka schoda
  Textilné koberce, Strážske

  630 € do 1050 €

  Cena, Textilny koberec do kancelárie, výmera cca 275x600 cm
  Textilné koberce, Trnava

  630 € do 1050 €

  Cena, Vymena kobercov v apartmane, cca 45m2
  Textilné koberce, Donovaly

  1080 € do 1800 €

  Cena, Pokladka koberca do obyvacky, 5x3
  Textilné koberce, Prešov

  225 € do 375 €

  Cena, Pokládka kobercov do holodomu, 100m2
  Textilné koberce, Zohor

  1800 € do 3000 €

  Cena, Dodávku a pokládku kobercov, 84 m2
  Textilné koberce, Košice

  1800 € do 3000 €

  Cena, Koberec do obývačky. , Po popise
  Textilné koberce, Kapušany

  180 € do 300 €

  Cena, Obšitie koberca, 4x3m
  Textilné koberce, Senec

  90 € do 150 €

  Cena, Pokladku koberca a obšitie a nalepenie sokla, 16 m2
  Textilné koberce, Senec

  135 € do 225 €

  Cena, Lepenie koberca na schody, 15 schodov + 2 podesty
  Textilné koberce, Veľký Krtíš

  315 € do 525 €  Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny
  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Textilné koberce?

  Textilné koberce cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  311+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Textilné koberce
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené