Cena kovových schodov závisí od výšky schodiska, typu schodiska (priamočiare, krivočiare kovové schody, s podestou, konzolové), druhu zábradlia a materiálu nástupnice. Cena výroby a montáže jednopodlažných točitých kovových schodov s práškovým nástrekom je 1500 až 3000 EUR/kus.
Komu zveriť výrobu kovových schodov? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným montérom kovových schodov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.
Cena kovových schodov. Cena za dodávku a montáž točitých kovových schodov, práškové farbenie schodov, štandardnej výšky podlažia.
Vaše množstvo
jednotka
Orientačná cena
Vaša cena
Cena za kovové schody s oceľovou konštrukciou s jednoduchou podperou 100 x 100 cm, s práškovou povrchovou úpravou. Cena schodov pre štandardnú výšku podlažia.
Cena za L kovové schody s oceľovým rámom s jednoduchou podperou 100 x 100 cm, s práškovou povrchovou úpravou. Cena schodov pre štandardnú výšku podlažia.
Cena za U kovové schody s jedinou konzolou 100 x 100 cm, s práškovou povrchovou úpravou. Cena schodov pre štandardnú výšku podlažia.
Cena za kovové točité schody polomeru 100 cm, spolu s práškovým nástrekom oceľovej konštrukcie. Cena schodov pre štandardnú výšku podlažia.
Každý byt, ktorý má viac ako jedno poschodie, potrebuje schodisko na prechod z jedného poschodia do druhého. Schodiskové zábradlie je tiež neoddeliteľnou súčasťou schodov, pretože poskytuje nielen oporu a pevnosť, ale podporuje aj krásny vzhľad celému schodisku. Schody sú dôležitou súčasťou domu, takže ich určite nebudeme ignorovať. Mnoho ľudí si v skutočnosti myslí, že toto je prvá vec, ktorú si všimnú, keď vstúpia do bytu alebo vstupnej haly. Pokiaľ teda rekonštruujete alebo staviate nové schodisko, je veľmi dôležité, aby ste preň vybrali ten správny materiál.
Ako už bolo spomenuté, na schodisku je viditeľné zábradlie. Tento prvok z nasledujúcich je veľmi dôležitý, pretože poskytuje potrebnú podporu celému rámu schodiska. Kovové schodiská sú dobrou voľbou pre svoj atraktívny vzhľad. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre také schodisko. Kované železo je ideálnou voľbou pre svoju mimoriadnu pevnosť a odolnosť. Najdôležitejšou vlastnosťou každého schodiska je, že musí byť dostatočne pevné, aby unieslo normálnu váhu. Kované schodiská sú vyrobené z najlepšieho možného kovu a zaručujú bezpečnosť. Kovové schodiská sú veľmi populárne pre svoj výnimočný vzhľad. Pri navrhovaní kovových schodísk môžeme kombinovať drevené schody, oceľový rám a zábradlie. Schodiská z tepaného železa alebo nehrdzavejúcej ocele sú všeobecne dostatočne pevné, aby vydržali dlhšie. Po montáži si môžete byť istí, že vydržia desaťročia. Železo sa dá tvarovať rôznymi spôsobmi. Z kovových dosiek je možné vystrihnúť schodiská všetkých tvarov. V závislosti na priestore vo vašej domácnosti sa môžete rozhodnúť pre točité železné schodisko alebo jednoramenné schodisko.
Okrem obvyklých železných a oceľových schodísk sú veľmi populárne aj hliníkové schodiská. Je to preto tak, lebo sú odolné voči možnej korózii a hrdzi ako aj voči všetkým druhom poveternostných podmienok. Hliníkové schodiskové systémy si vyžadujú malú údržbu. Môžu byť skonštruované alebo zostavené niekoľkými spôsobmi podľa vašich potrieb. Preto tiež šetria miesto, pretože je možné ich navrhnúť podľa dostupného miesta.
Najväčšou výhodou kovových schodov vo vašej domácnosti alebo na pracovisku je, že sa tak ľahko neznečistia. Všetko, čo musíte na čistenie použiť, je čistiaca handra alebo akákoľvek iná vlhká handra. Kovové povrchy sú leštené a hladké, čo zabraňuje hromadeniu baktérií na ich povrchu. Tento typ systému teda eliminuje časté čistenie a nežiaduce problémy s údržbou.
Kovové schodisko je obľúbenou voľbou medzi staviteľmi, architektmi a dizajnérmi. Kovové prvky, ako napríklad zábradlie, je možné kombinovať s inými materiálmi alebo celé schodiská môžu byť vyrobené z kovu. Existuje niekoľko kľúčových dôvodov, prečo je kov skvelou voľbou pre obytné a obchodné schodiská.
Kovové schodisko je možné na mieru navrhnúť a vyrobiť v rôznych tvaroch a veľkostiach. Nech je váš štýl minimalistický, elegantný, tradičný alebo moderný, možnosti dizajnu sú nekonečné. Medzi kovové materiály, z ktorých môžeme vyrábať schodiská, sa najčastejšie používajú: nehrdzavejúca oceľ, hliník a kované železo. Každá z týchto možností ponúka jedinečné estetické a konštrukčné výhody a dá sa tiež kombinovať s inými materiálmi, aby sa vytvoril jedinečný vzhľad. Pre ohromujúci vzhľad je na záver kov často kombinovaný s drevom a sklom. Hliníkové točité schodiská sú priemyselne vyzerajúce a vysoko flexibilné, zatiaľ čo schodisko z tepaného železa vyrobené na mieru vyžaruje abstraktnú modernú eleganciu.
Okrem všestrannosti je známe, že kovové schody si vyžadujú len veľmi malú údržbu. Na rozdiel od dreva kovové schody nevyžadujú na zachovanie výnimočného vzhľadu utesnenie, lakovanie alebo maľovanie.
Kovové schodiská vyžadujú len veľmi malú údržbu a sú skutočne vyrobené tak, aby vydržali. Kovové schody sú mimoriadne funkčné a odolné voči extrémnym zmenám teploty a kolísaniu vlhkosti. Sú ideálnou voľbou - či už v interiéroch alebo exteriéroch.
Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete prísť k návrhu schodiska. Ak sa rozhodnete kúpiť schodisko prostredníctvom špecializovanej spoločnosti navrhujúcej schodiská, poradia vám a pripravia všetko, čo pre svoje schodisko potrebujete. Ak chcete jedinečné schodisko, môžete požiadať architekta, aby vytvoril architektonický návrh . Vyrobí ho pre vás aj stolár. Ak máte príslušné znalosti, môžete tiež sami nakresliť návrh schodiska a odniesť ho k stolárovi alebo zámočníkovi / zváračovi, aby vám schodisko vyrobili.
Rámy väčšiny schodísk sú kovové. Dôvodom je pevnosť a pružnosť kovu, ako aj ich všestrannosť, ktorá dáva výrobcom a dizajnérom schodísk priestor pre kreatívne nápady. Ďalej sa pozrieme na šesť najbežnejších foriem kovových schodísk.
Tento typ schodov, ktorý je funkčný, nákladovo prijateľný a predstavuje dizajnovo jednoduché riešenie je najbežnejší, pretože umožňuje ľahký a pohodlný pohyb z jedného poschodia na druhé. Určité obmedzenia však môžu znamenať, že v priestore nie je možné nainštalovať jednoramenné schodisko. Jednoramenné schodisko však nemusí byť vždy žiaduce a preto z estetických dôvodov môžete zvoliť iný dizajn schodiska.
Tento dizajn schodiska zahŕňa deväťdesiat alebo stoosemdesiat stupňové otočenie dosiahnuté použitím klinovitých schodov. Pomocou takýchto schodov môžeme dosiahnuť zaujímavé architektonické efekty, sú tiež aj bezpečnejšie ako točité schody.
Zahŕňajú deväťdesiatstupňový ohyb uprostred s podestou. Schody majú obdĺžnikový tvar, vďaka čomu sú bezpečnejšie a ľahšie prístupné.
Majú dve ramená a medziľahlú podestu, na ktorej sa otočíte o 180 stupňov. Podesta rozdeľuje schodisko na dve časti a poskytuje bezpečný, pohodlný a funkčný dizajn.
Zakrivené schodisko je populárne pre svoj estetický a originálny vzhľad, ale nie tak pre svoju funkčnosť. Každý schod má jedinečný tvar a vytvára tak schodiskový oblúk. Tento dizajn je elegantný a kreatívny, ale tiež nákladnejší ako jednoduchšie vzory schodov.
Tiež konštrukcia točitého schodiska je zakrivená. Otočí sa o celých 360 stupňov zdola nahor a v pôdoryse vytvorí kruh. Tento typ schodiska je veľmi užitočný v malých priestoroch, kde točité schodisko môže nahradiť rebrík alebo strmé schodisko, a zároveň točité schodiská môžu byť tiež veľmi elegantné a krásne.
Pri navrhovaní schodísk je potrebné zohľadniť množstvo faktorov. Predovšetkým je potrebné naplánovať veľkosť, konfiguráciu a zvoliť vhodné materiály na výrobu schodiska. Je tiež potrebné zabezpečiť, aby schodisko zodpovedalo súčasným požiadavkám stavebných predpisov. Tu je niekoľko pokynov na navrhnutie a realizáciu vášho schodiska.
Pokiaľ ide o dizajn schodov, musíte byť skutočne oboznámení s určitými pravidlami. Ak nie sú schody správne navrhnuté, môžu predstavovať nebezpečenstvo. Ak si schodisko objednáte u odborníka, bude vám vedieť poradiť - rovnako ako váš architekt. Schody musia mať maximálnu výšku nášľapu 220 mm a minimálny plochu nášľapu 220 mm. Maximálny sklon schodov by mal byť 42 stupňov. Schody by mali mať zábradlie aspoň na jednej strane, ak sú užšie ako jeden meter, a na oboch stranách, ak sú širšie ako jeden meter. Výška zábradlia by mala byť minimálne 900 mm. Schodiskové zábradlie nesmie mať otvory medzi schodiskom a zábradlím širšie ako 10 cm. Nad každým schodom musí byť najmenej 2000 mm voľného priestoru nad hlavou.
Východiskovým bodom pri navrhovaní schodiska by mala byť veľkosť. Ak chcete zistiť, akú veľkosť schodiska budete potrebovať, začnite meraním výšky schodiska. Toto je meranie od posledného schodu dole po úroveň posledného schodu hore. Potom môžete vypočítať požadovaný počet krokov. Priemerná výška schodiska je 2600 mm, ktoré je možné ľahko rozdeliť na 13 schodov s výškou 200 mm. Teraz zmerajte celkový priestor, ktorý je k dispozícii pre dĺžku schodiska, a vypočítajte hĺbku každého schodu. Dbajte tiež na to, aby sklon schodiska nepresahoval 42°.
Pokiaľ ide o šírku vášho schodiska, neexistujú žiadne obmedzenia, ale obvykle má schodisko okolo 860 mm, hlavné schodisko môže byť o niečo širšie. Pre sekundárne schodiská sa odporúča minimálna šírka schodiska 600 mm.
Najlepšie miesto pre schodisko sa líši od domu k domu a malo by vychádzať z návrhu vášho pôdorysu. Všeobecne sa usudzuje, že najlepšie miesto na začatie schodiska je niekde v blízkosti vchodových dverí. Je dobré, ak nemusíte prechádzať inou miestnosťou, aby ste sa dostali z vchodových dverí na schody. To je rozhodujúce, ak má dom tri poschodia, pretože schody budú musieť pôsobiť aj ako požiarne schody. Zvážte tiež to, ako vaše nové schodisko ovplyvní prirodzené svetlo vstupujúce do vášho domu - neumiestňujte nové schodisko tak, aby ste zabránili prieniku svetla.
Aby ste zaistili, že dizajn vášho schodiska spĺňa všetky vaše potreby, či už vizuálne alebo praktické, zvážte použitie niektorých neštandardných dizajnových prvkov. Zvážte, či vaše nové schodisko môže obsahovať nejaký úložný priestor, alebo či niektoré prvky môžu mať zasklenie, napríklad na zvýšenie množstva prirodzeného svetla vstupujúceho do vášho priestoru. Schody s úložným priestorom sú vynikajúcim spôsobom, ako čo najlepšie využiť dostupné miesto. Začleňte prirodzené svetlo do dizajnu svojho schodiska. V niektorých prípadoch je ťažké priťahovať prirodzené svetlo na schody, najmä ak sú umiestnené v strede domu od všetkých okien. Aj v tmavších častiach domu je však možné vytvoriť dostatočné osvetlenie pre vaše schodisko. Medzi metódy, ktoré je potrebné vziať do úvahy, patrí: osvetlenie nad dverami, vnútornými aj vonkajšími, ktoré prepúšťajú svetlo na začiatok schodiska. Svetlo umiestnené priamo nad schodiskom. Led pásik - užitočný spôsob osvetlenia schodov tam, kde nie je dostatok miesta. Pomocou LED diód môžete výborne zdôrazniť dizajn schodiska. Dostatočné osvetlenie schodiska je potrebné nielen z praktického hľadiska, ale pomocou osvetlenia môžete zvýrazniť aj dizajn schodiska, ktoré tak skutočne ožíva. Je bezpodmienečne nutné ovládať osvetlenie v hornej a dolnej časti schodiska, ktoré by sa malo ovládať obojsmerným vypínačom.
daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom
Pozvarat branicku a 2x konstrukciu na schody
Potrebujem pozvárať branicku vxs:1500x1000 mm, osadene stlpiky uz len pozvarat. Konstrukcia na schodisko vnutorne cca 3 schody a druhe bude vonkajsie tiez cca 3 schody.
5400 € do 9000 €
Kovany plot 120m
Záujem o kovany plot 120m + brana + zabradlia dom + schodisko . Viac info osobne . Fotky v prilohe.
6300 € do 10500 €
Schody vonkajsie kovové s montážou
Potrebujeme vonkajsie kovové schody dost vysoké, okolo 15 schodnic 1m sirka..vacsia podstava ako balkonik so zabradlim. Fotky v prílohe. Preferujem emailovú komunikáciu.
2700 € do 4500 €
Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.
Sme vám k dispozícii každý pracovný deň od 8:00 do 16:00. Ako vám môžeme pomôcť?