Pre oblasť

  Čalúnnictvo cena

  Hlavnou otázkou, na ktorú si treba odpovedať pred čalúnením, je to, či remeselné prevedenie, starožitná alebo emocionálna hodnota prevyšuje nad cenou na renováciu nábytku. Vo všeobecnosti sa oplatí čalúniť starý nábytok vo výbornej kvalite alebo starožitnej hodnoty. Cena čalúnenia závisí od zvolenej čalúnnickej textílie, druhu textílie a výplne, zavesenia a konštrukcie. Do ceny musíte zahrnúť aj materiál a čas čalúnnika. Cena za čalúnenie sedacej súpravy je od 1 000 EUR. Cena čalúnenie kresla sa pohybuje okolo 100 EUR/m2, cena zahŕňa výmenu výplne sedadla a krycieho materiálu. Aj keď je cena za renováciu vysoká, starý nábytok stojí za reštaurovanie, pretože často prevyšuje kvalitu nového nábytku. Čalúnenie vám v každom prípade poskytne kvalitný kus nábytku, ktorý sa može stať jedinečným kusom v miestnosti a poslúži Vám ešte mnoho dalších rokov.

  Komu zveriť čalúnenie nábytku? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným čalúnnikom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za čalúnenie sedacej súpravy


  Cena za čalúnenie sedacej súpravy. Cena za poradenstvo, dopravu, dodávku, výmenu náplne a výmenu látky.

  100.00 €/tm

  VEĽMI NÍZKA CENA
  120.00 €/tm

  STREDNÁ CENA
  140.00 €/tm

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Čalúnnictvo

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Čalúnenie stoličiek

  Cena za čalúnenie kuchynskej stoličky s novou penou, hrúbky 3 cm, bez ďalšieho šitia látky.


  kus

  €/kus

  Čalúnenie stoličiek

  Cena za čalúnenie kuchynskej stoličky s novou penou, hrúbky 3 cm, spolu s dodatočným šitím látky.


  kus

  €/kus

  Cena za sedaciu súpravu

  Cena novej súpravy na sedenie. Cena za poradenstvo, dopravu, dodávku, rámovú štruktúru podľa požadovaných rozmerov, náplne a látky.


  tm

  €/tm

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Čalúnenie nábytku - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť skôr, ako sa rozhodnete pre čalúnenie?

  Čalúnenie je proces poťahovania nábytku látkou. Je možné čalúniť nový nábytok na mieru no častejšie ide o renováciu starého nábytku. Čalúnenie nábytku vykonávajú čalúnici. Mnohé z nich nájdete na portáli DaiBau, kde ponúkajú veľa služieb:

  - vlastné pohovky
  - čalúnené lavice a stoličky na mieru
  - oprava čalúneného nábytku
  - výroba a renovácia vankúšov
  - čalúnenie dverí
  - čalúnenie postelí
  - postele pre obytné automobily, prívesy a námorné plavidlá
  - čalúnenie automobilu - čalúnenie a renovácia autosedačiek

  Čalúnenie stoličiek obnovuje vzhľad, použiteľnosť a hodnotu vášho nábytku
  Čalúnenie stoličiek obnovuje vzhľad, použiteľnosť a hodnotu vášho nábytku

  Pred výberom najlepšieho dodávateľa pre vás je však dobré vedieť niečo o čalúnení. Najdôležitejšie rozhodnutie je zvoliť si správny materiál. Okrem farby a vzoru, ktorý musí dobre zapadať do miestnosti, existuje ešte dôležitejšia látka, ako napríklad: koža, bavlna, ľan, polyester, umelá koža, kombinované tkaniny atď. Tieto materiáli sa veľmi líšia v kontakte, opotrebovaní, pretrhnutí, prenose vlhkosti, vodeodolnosti, odolnosti voči špine, saponátom a iným vplyvom. Koža je mimoriadne odolná, ale pri kontakte s pokožkou je studená a neskôr spôsobuje potenie. Umelá koža je omnoho lacnejšia, ale postupom času sa môže začať olúpať. Iné látky tieto problémy nemajú, ale rýchlejšie sa opotrebujú. Na čalúnenie sa používajú špeciálne silné tkaniny. Akonáhle ste sa rozhodli pre správny materiál, nechajte prácu na čalúnnikovi. V priemere za desať dní budú kreslo, gauč alebo vankúše vyzerať ako nové.

  2. Ako si vybrať dobrého čalúnnika?

  Kvalitnú látku, plnivo, drevo sú základom dobrého čalúnenia. Tento bod je doplnený ešte skúsenosťami čalúnnika, takže kvalita výrobcu je nesmierne dôležitá. Pri hľadaní dobrého čalúnnika sa vždy pýtajte na spokojnosť predchádzajúcich zákazníkov a prezerajte si fotografie s referenciami. Urobte si zoznam požadovaných dodávateľov a pošlite im otázky a odpovede potom môžete porovnať. To všetko môžete ľahko urobiť cez portál Daibau.sk.

  3. Čalúnený nábytok

  3.1 Čalúnenie stoličiek

  Starého a pekného kusu nábytku je zvyčajne ťažké vzdať sa, pretože často má pre nás sentimentálnu alebo historickú hodnotu. To platí najmä pre kusy, ktoré často používame, takže sa opotrebujú rýchlejšie ako ostatné. Napríklad stoličky. Našťastie môžu byť stoličky znovu čalúnené. Čalúnik skontroluje stav dreva, výplne, pružín a textílií a v prípade potreby ich obnoví. Týmto spôsobom bude kreslo vašej starej matky opäť žiariť v novom svetle. Správnou renováciou nábytku sa zachová hodnota, ktorá sa v priebehu rokov zvýši.

  3.2 Čalúnenie sedacích súprav

  Ležanie na gauči má často svoju cenu: za materiuál a aj za vaše zdravie. Pohovka sa opotrebuje v priebehu rokov, látka sa utiera, olupuje a roztrháva, pena sa zhutňuje a pružiny sa usadzujú. Nevyhadzujte však kvalitnú pohovku. Zmena pohovky môže byť lepšou voľbou ako nákup nového kresla. Obráťte sa na najbližšieho čalúnika a vyberte si vhodnú látku, farbu a vzor. Po krátkej renovácii bude vaše staré kreslo vyzerať ako nové. Môžete si tiež objednať čalúnenie vankúšov, stoličiek, lavičiek a iného čalúneného nábytku. Takto zreštaurovaná súprava je ako nová. Pohovky na mieru sú v súlade s vašimi želaniami a pokiaľ ide o kvalitu, môžu ľahko konkurovať vysokokvalitnému nábytku, pretože obsahujú kvalitnú konštrukciu, náplň, pružiny a látku.

  3.3 Čalúnenie dverí

  Čalúnené dvere je nielen príjemné pre oči, ale môžu tiež zlepšiť svoju tepelnú a zvukovú izoláciu čalúnením. Ak vaše dvere susedia s hlučnou ulicou, čalúnenie dverí je skvelým riešením. Čalúnené dvere sú zvyčajne obklopené 5 cm hrubou penou a umelou kožou, ktorá je odolná voči vonkajším vplyvom a opotrebeniu.

  3.4 Čalúnenie automobilov

  Auto bolo vždy symbolom dobrého postavenia. Elegantný interiér prispieva k príjemnej jazde a doplňuje pohľad z exteriéru. Ak chcete čalúnenie automobilu, môžete sa obrátiť na čalúnika automobilov. Po čase sa opotrebujú povrchy v automobile, takže si môžete objednať opravu alebo výmenu povrchov. |V špecializovanom servise sa postarajú tiež o nové poťahovanie sedadiel, úpravu volantov, spracovanie prístrojových dosiek, radiacich pák, stropov atď. K dispozícii je veľa materiálov, ako napríklad: koža, automobilové látky, mikrovlákna, umelá koža. Všetko v rôznych odtieňoch a vzoroch. Čalúnici sa postarajú aj o nové sedadlo motocykla, čalúnenie člnov, prestavbu obytných automobilov a ďalšie vozidlá.

  4. Ako funguje čalúnenie nábytku

  Čalúnenie starého nábytku sa začína hodnotením hodnoty nábytku a procesu reštaurovania. Na základe toho sa určí, či sa renovácia nábytku oplatí. Venujte osobitnú pozornosť originálnemu starožitnému nábytku, pretože má často veľkú hodnotu. Pri renovácii starožitného nábytku by sa mali používať staré materiály ako drevo, juta, seno, bavlna alebo vlna, pretože iba takýto nábytok si zachová svoju autenticitu. Potom sa vyberie vhodná kvalita a vzorka látky. Nasleduje odstránenie poškodených látok a v prípade potreby aj výmena plniva, zavesenia a zhnitého dreva. Nakoniec je nábytok potiahnutý novou látkou, takže vyzerá ako nový. Pravidelné vysávanie, kefovanie, oprava a ochranné nátery môžu výrazne predĺžiť životnosť vášho nábytku.

  4.1 Poťahová látka

  Pri čalúnení si môžete vybrať z mnohých druhov látok, ktoré sa líšia kvalitou, pocitom na dotyk, odolnosťou proti škvrnám a čistiacim prostriedkom, silou a samozrejme cenou. Najdrahší materiál je koža, ale je mimoriadne odolný a pevný. To sa menej odporúčané pre vonkajšie záhradné kreslá, pretože koža nedýcha, takže pokožka sa začne potiť, keď je v kontakte s kožou. Umelá koža koža je lacnejšia a vyzerá rovnako, ale postupom času sa môže začať olupovať. Ďalšími typmi textílií sú bavlna, hodváb, ľan, polyester a rôzne zmiešané textílie. Textílie vhodné na čalúnenie by mali byť spravidla hrubšie ako textílie na odevy. Čalúniaca pena je tiež veľmi dôležitá, musí byť vhodne hrubá, mäkká a musí si udržať svoj tvar, napriek častému tlaku.

  Po výbere materiálu je potrebné rozhodnúť o farbe alebo farebnej kombinácii. Dnešné technológie neobmedzuje výber farieb, takže je to predovšetkým záležitosť vášho vkusu. Vďaka svetlým a béžovým odtieňom bude nábytok harmonicky ladiť s priestorom. Živé farby však zvýraznia objekt. To isté platí pre vzor, ktorý môže byť pruhovaný, bodkovaný, kockový, kvetinový, piktogram atď. Predovšetkým venujte pozornosť dodržiavaniu celého priestoru.

  5. Čalúnenie - cena čalúnenia

  Čalúnenie je v porovnaní s nákupom nového nábytku veľmi cenovo dostupné. Ak sa rozhodnete vymeniť stoličky alebo pohovky, porovnajte náklady na renováciu s cenou nových kusov. Cena čalúnenia je najviac ovplyvnená stavom nábytku, pretože určuje, ktoré časti je potrebné vymeniť. Je tkanina roztrhnutá, výplň je zosedená, pružiny hrdzavé alebo je poškodená nosná konštrukcia nábytku? Ďalšou cenou je materiál, zväčša textília. Najdrahšia je pravá koža. Umelá koža, riflovina, plachtovina a iné druhy látok sú lacnejšie. Pri výbere textílie sa nepozerajte iba na cenu, pretože najdôležitejšou vecou je kvalita tovaru, ktorá musí odolať dlhoročnému používaniu. Nakoniec sa musí k cene čalúnenia pripočítať aj pracovný čas čalúnenia. Za čalúnenie počítajte s cenou približne 1 000 EUR a na stoličku asi tak 100 EUR.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Čalúnnictvo?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Oprava čalunenia stropnice auta

  Potrebujem opraviť čalúnenie stropnice v aute. Hľadám niekoho v okolí Rožňavy. 180 € do 300 €

  ........

  Čalúnenie gauča a kresiel

  Dobrý deň.

  potrebujem čalúnenie staršieho gauča a kresiel. Fotky v prilohe.

  V prípade, že máte záujem zrealizovať tento dopyt,
  zákazku, alebo dať ponuku, poprosím, aby ste ma skontaktovali buď telefonicky
  alebo cestou DAIBAU stavebnej platformy na ktorú som pridal tento dopyt.
  Termín obhliadky a realizácie upresníme po obhliadky a dohode.

  Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. 450 € do 750 €

  ........

  Prečaluniť manželskú posteľ z eko kože

  Dobrý deň,

  potrebovala by som prečaluniť manželskú posteľ z eko kože. Mám manželská posteľ z eko kože, potrebujem ju prečaluniť na látkovú. Eko koža je popraskaná po celom obvode postele. Čelo postele netreba, len po obvode postele. Poprosím cenu. Foto v prílohe.

  Ďakujem 225 € do 375 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Renovacia volantu, 1 ks
  Čalúnnictvo, Kysucké Nové Mesto

  135 € do 225 €

  Cena, Prečalúniť stoličky, pohovka boky a vankúše, 6ks stoličky, 2ks bok pohovky, 4ks vankúše
  Čalúnnictvo, Prešov

  720 € do 1200 €

  Cena, Obsit volant, 1 volant
  Čalúnnictvo, Trnava

  90 € do 150 €

  Cena, Prečalúniť extreriérovú sedačku a kreslo, Po popise
  Čalúnnictvo, Banská Bystrica

  450 € do 750 €

  Cena, Prečalúniť rohovú sedačku z IKEI, poťah mám zakúpený, cca 230*160 cm
  Čalúnnictvo, Topoľčianky

  360 € do 600 €

  Cena, Prečalúniť sedačku, trojsedačka a 2 kreslá
  Čalúnnictvo, Žilina

  720 € do 1200 €

  Cena, Oprava sedacej časti gauča a späť prečalúniť, Cca 1 m2
  Čalúnnictvo, Galanta

  135 € do 225 €

  Cena, Oprava pružiny na sedačke, 1 kus sedačka
  Čalúnnictvo, Bardejov

  180 € do 300 €

  Cena, Čalunnenie kostolnych lavíc, Asi 15 m2
  Čalúnnictvo, Štós

  1350 € do 2250 €

  Cena, Opraviť retro kreslo, po popise
  Čalúnnictvo, Horná Streda

  180 € do 300 €

  Cena, Prečalúdnenie sedacej súpravy 3+2 + taburet, 3+2 + taburet
  Čalúnnictvo, Vysoká pri Morave

  900 € do 1500 €

  Cena, Precalunit kuchynske stolicky, 4 stolicky - sedacka + operadlo
  Čalúnnictvo, Spišská Nová Ves

  270 € do 450 €

  Cena, Oprava koženej autosedačky, 1kus, výmena koženky cca 300cm
  Čalúnnictvo, Vráble

  225 € do 375 €

  Cena, Odstránenie a ocalunenie gaucu, 2,3m X1,3 m
  Čalúnnictvo, Zvolen

  450 € do 750 €

  Cena, Očalúniť stoličky, 15 ks
  Čalúnnictvo, Lúčky

  990 € do 1650 €

  Cena, Zhotoviť matrace na vonkajšiu hojdačku plus striešku, 2 matr. 190x65 cm
  Čalúnnictvo, Trebatice

  225 € do 375 €

  Cena, Zakriť malú dierku na sedačke, 5x5 cm
  Čalúnnictvo, Banská Bystrica

  90 € do 150 €

  Cena, Prečaludnit dvojku a trojku sedačku, 2 ks
  Čalúnnictvo, Levice

  630 € do 1050 €

  Cena, Očalúniť vchodové dvere do bytu, 1 ks
  Čalúnnictvo, Nitra

  180 € do 300 €

  Cena, Prečalúniť 4 kuchynské stoličky koženkou, 4ks/cca 3m2
  Čalúnnictvo, Žilina

  225 € do 375 €

  Cena, Upraviť dvojkreslo, 1 ks
  Čalúnnictvo, Dunajská Streda

  315 € do 525 €

  Cena, Prečalúniť 3xkreslo, 1x sedačka trojka, 4 kusy
  Čalúnnictvo, Zvolen

  1080 € do 1800 €

  Cena, Prečalunit gauč, 1 ks
  Čalúnnictvo, Žilina

  450 € do 750 €

  Cena, Precalunit boxy v bare, 6 ks
  Čalúnnictvo, Žilina

  1800 € do 3000 €

  Cena, Prečaluniť manželskú posteľ a taburetku, 2 ks
  Čalúnnictvo, Hamuliakovo

  360 € do 600 €

  Cena, Čalúnenie 4ks jedálenských stoličiek, 4 ks
  Čalúnnictvo, Bratislava

  315 € do 525 €

  Cena, Precalunit 8ks stoliciek jedalenskych kozenych, cca 12 m2
  Čalúnnictvo, Senec

  540 € do 900 €

  Cena, Očalúniť sedačku, 1 ks
  Čalúnnictvo, Levice

  450 € do 750 €

  Cena, Očalúniť rohovú sedačku a sokel, 2x3m
  Čalúnnictvo, Malacky

  630 € do 1050 €

  Cena, Prečalúniť kuchynske stolicky s vysokym operadlom, 6 ks
  Čalúnnictvo, Senec

  405 € do 675 €

  Cena, Oprava podruciek kozeneho kresla, Cca 2x 50x50 cm
  Čalúnnictvo, Bánovce nad Bebravou

  270 € do 450 €

  Cena, Prečalunit boxové sedenie pre 12 ľudí., 4 ks
  Čalúnnictvo, Trnava

  720 € do 1200 €

  Cena, Precalunit ram a celo postele, 2m2
  Čalúnnictvo, Komárno

  270 € do 450 €

  Cena, Prečalúniť kreslo eko koža, 1 ks
  Čalúnnictvo, Bratislava

  180 € do 300 €

  Cena, Očalúniť vchodové dvere, Dvere- jedna strana
  Čalúnnictvo, Martin

  180 € do 300 €

  Cena, Prečalúniť 10 centimetrov na sedačke v aute, 10-15cm
  Čalúnnictvo, Zubák

  90 € do 150 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Čalúnnictvo cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  249+ spoločnosťami pre Čalúnnictvo
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené