Čalúnnictvo cena

Hlavnou otázkou, na ktorú si treba odpovedať pred čalúnením, je to, či remeselné prevedenie, starožitná alebo emocionálna hodnota prevyšuje nad cenou na renováciu nábytku. Vo všeobecnosti sa oplatí čalúniť starý nábytok vo výbornej kvalite alebo starožitnej hodnoty. Cena čalúnenia závisí od zvolenej čalúnnickej textílie, druhu textílie a výplne, zavesenia a konštrukcie. Do ceny musíte zahrnúť aj materiál a čas čalúnnika. Cena za čalúnenie sedacej súpravy je od 1 000 EUR. Cena čalúnenie kresla sa pohybuje okolo 100 EUR/m2, cena zahŕňa výmenu výplne sedadla a krycieho materiálu. Aj keď je cena za renováciu vysoká, starý nábytok stojí za reštaurovanie, pretože často prevyšuje kvalitu nového nábytku. Čalúnenie vám v každom prípade poskytne kvalitný kus nábytku, ktorý sa može stať jedinečným kusom v miestnosti a poslúži Vám ešte mnoho dalších rokov.

Komu zveriť čalúnenie nábytku? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným čalúnnikom vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

Požiadajte o ponuku:
Odošli dopyt

Cena za čalúnenie sedacej súpravy


Cena za čalúnenie sedacej súpravy. Cena za poradenstvo, dopravu, dodávku, výmenu náplne a výmenu látky.

100.00 €/tm

VEĽMI NÍZKA CENA
€/tm

STREDNÁ CENA
140.00 €/tm

NAJVYŠŠIA CENA
CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Cena za čalúnnika

OSTATNÉ CENY ZA Čalúnnictvo

Vaše množstvo

jednotka

orientačná cena

Vaša cena

Cena za sedaciu súpravu

Cena novej súpravy na sedenie. Cena za poradenstvo, dopravu, dodávku, rámovú štruktúru podľa požadovaných rozmerov, náplne a látky.€/tm

tm
dopyt

Čalúnenie stoličiek

Cena za čalúnenie kuchynskej stoličky s novou penou, hrúbky 3 cm, bez ďalšieho šitia látky.€/kus

kus
dopyt

Čalúnenie stoličiek

Cena za čalúnenie kuchynskej stoličky s novou penou, hrúbky 3 cm, spolu s dodatočným šitím látky.€/kus

kus
dopyt
SPOLU:
poslať dopyt >

Ako ste využili tieto informácie?

Nápady na usporiadanie domu

Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

Čalúnenie nábytku - všetko, čo potrebujete vedieť

1. Čo potrebujete vedieť skôr, ako sa rozhodnete pre čalúnenie?

Čalúnenie je proces poťahovania nábytku látkou. Je možné čalúniť nový nábytok na mieru no častejšie ide o renováciu starého nábytku. Čalúnenie nábytku vykonávajú čalúnici. Mnohé z nich nájdete na portáli DaiBau, kde ponúkajú veľa služieb:

- vlastné pohovky
- čalúnené lavice a stoličky na mieru
- oprava čalúneného nábytku
- výroba a renovácia vankúšov
- čalúnenie dverí
- čalúnenie postelí
- postele pre obytné automobily, prívesy a námorné plavidlá
- čalúnenie automobilu - čalúnenie a renovácia autosedačiek

Čalúnenie stoličiek obnovuje vzhľad, použiteľnosť a hodnotu vášho nábytku
Čalúnenie stoličiek obnovuje vzhľad, použiteľnosť a hodnotu vášho nábytku

Pred výberom najlepšieho dodávateľa pre vás je však dobré vedieť niečo o čalúnení. Najdôležitejšie rozhodnutie je zvoliť si správny materiál. Okrem farby a vzoru, ktorý musí dobre zapadať do miestnosti, existuje ešte dôležitejšia látka, ako napríklad: koža, bavlna, ľan, polyester, umelá koža, kombinované tkaniny atď. Tieto materiáli sa veľmi líšia v kontakte, opotrebovaní, pretrhnutí, prenose vlhkosti, vodeodolnosti, odolnosti voči špine, saponátom a iným vplyvom. Koža je mimoriadne odolná, ale pri kontakte s pokožkou je studená a neskôr spôsobuje potenie. Umelá koža je omnoho lacnejšia, ale postupom času sa môže začať olúpať. Iné látky tieto problémy nemajú, ale rýchlejšie sa opotrebujú. Na čalúnenie sa používajú špeciálne silné tkaniny. Akonáhle ste sa rozhodli pre správny materiál, nechajte prácu na čalúnnikovi. V priemere za desať dní budú kreslo, gauč alebo vankúše vyzerať ako nové.

2. Ako si vybrať dobrého čalúnnika?

Kvalitnú látku, plnivo, drevo sú základom dobrého čalúnenia. Tento bod je doplnený ešte skúsenosťami čalúnnika, takže kvalita výrobcu je nesmierne dôležitá. Pri hľadaní dobrého čalúnnika sa vždy pýtajte na spokojnosť predchádzajúcich zákazníkov a prezerajte si fotografie s referenciami. Urobte si zoznam požadovaných dodávateľov a pošlite im otázky a odpovede potom môžete porovnať. To všetko môžete ľahko urobiť cez portál Daibau.sk.

3. Čalúnený nábytok

3.1 Čalúnenie stoličiek

Starého a pekného kusu nábytku je zvyčajne ťažké vzdať sa, pretože často má pre nás sentimentálnu alebo historickú hodnotu. To platí najmä pre kusy, ktoré často používame, takže sa opotrebujú rýchlejšie ako ostatné. Napríklad stoličky. Našťastie môžu byť stoličky znovu čalúnené. Čalúnik skontroluje stav dreva, výplne, pružín a textílií a v prípade potreby ich obnoví. Týmto spôsobom bude kreslo vašej starej matky opäť žiariť v novom svetle. Správnou renováciou nábytku sa zachová hodnota, ktorá sa v priebehu rokov zvýši.

3.2 Čalúnenie sedacích súprav

Ležanie na gauči má často svoju cenu: za materiuál a aj za vaše zdravie. Pohovka sa opotrebuje v priebehu rokov, látka sa utiera, olupuje a roztrháva, pena sa zhutňuje a pružiny sa usadzujú. Nevyhadzujte však kvalitnú pohovku. Zmena pohovky môže byť lepšou voľbou ako nákup nového kresla. Obráťte sa na najbližšieho čalúnika a vyberte si vhodnú látku, farbu a vzor. Po krátkej renovácii bude vaše staré kreslo vyzerať ako nové. Môžete si tiež objednať čalúnenie vankúšov, stoličiek, lavičiek a iného čalúneného nábytku. Takto zreštaurovaná súprava je ako nová. Pohovky na mieru sú v súlade s vašimi želaniami a pokiaľ ide o kvalitu, môžu ľahko konkurovať vysokokvalitnému nábytku, pretože obsahujú kvalitnú konštrukciu, náplň, pružiny a látku.

3.3 Čalúnenie dverí

Čalúnené dvere je nielen príjemné pre oči, ale môžu tiež zlepšiť svoju tepelnú a zvukovú izoláciu čalúnením. Ak vaše dvere susedia s hlučnou ulicou, čalúnenie dverí je skvelým riešením. Čalúnené dvere sú zvyčajne obklopené 5 cm hrubou penou a umelou kožou, ktorá je odolná voči vonkajším vplyvom a opotrebeniu.

3.4 Čalúnenie automobilov

Auto bolo vždy symbolom dobrého postavenia. Elegantný interiér prispieva k príjemnej jazde a doplňuje pohľad z exteriéru. Ak chcete čalúnenie automobilu, môžete sa obrátiť na čalúnika automobilov. Po čase sa opotrebujú povrchy v automobile, takže si môžete objednať opravu alebo výmenu povrchov. |V špecializovanom servise sa postarajú tiež o nové poťahovanie sedadiel, úpravu volantov, spracovanie prístrojových dosiek, radiacich pák, stropov atď. K dispozícii je veľa materiálov, ako napríklad: koža, automobilové látky, mikrovlákna, umelá koža. Všetko v rôznych odtieňoch a vzoroch. Čalúnici sa postarajú aj o nové sedadlo motocykla, čalúnenie člnov, prestavbu obytných automobilov a ďalšie vozidlá.

4. Ako funguje čalúnenie nábytku

Čalúnenie starého nábytku sa začína hodnotením hodnoty nábytku a procesu reštaurovania. Na základe toho sa určí, či sa renovácia nábytku oplatí. Venujte osobitnú pozornosť originálnemu starožitnému nábytku, pretože má často veľkú hodnotu. Pri renovácii starožitného nábytku by sa mali používať staré materiály ako drevo, juta, seno, bavlna alebo vlna, pretože iba takýto nábytok si zachová svoju autenticitu. Potom sa vyberie vhodná kvalita a vzorka látky. Nasleduje odstránenie poškodených látok a v prípade potreby aj výmena plniva, zavesenia a zhnitého dreva. Nakoniec je nábytok potiahnutý novou látkou, takže vyzerá ako nový. Pravidelné vysávanie, kefovanie, oprava a ochranné nátery môžu výrazne predĺžiť životnosť vášho nábytku.

4.1 Poťahová látka

Pri čalúnení si môžete vybrať z mnohých druhov látok, ktoré sa líšia kvalitou, pocitom na dotyk, odolnosťou proti škvrnám a čistiacim prostriedkom, silou a samozrejme cenou. Najdrahší materiál je koža, ale je mimoriadne odolný a pevný. To sa menej odporúčané pre vonkajšie záhradné kreslá, pretože koža nedýcha, takže pokožka sa začne potiť, keď je v kontakte s kožou. Umelá koža koža je lacnejšia a vyzerá rovnako, ale postupom času sa môže začať olupovať. Ďalšími typmi textílií sú bavlna, hodváb, ľan, polyester a rôzne zmiešané textílie. Textílie vhodné na čalúnenie by mali byť spravidla hrubšie ako textílie na odevy. Čalúniaca pena je tiež veľmi dôležitá, musí byť vhodne hrubá, mäkká a musí si udržať svoj tvar, napriek častému tlaku.

Po výbere materiálu je potrebné rozhodnúť o farbe alebo farebnej kombinácii. Dnešné technológie neobmedzuje výber farieb, takže je to predovšetkým záležitosť vášho vkusu. Vďaka svetlým a béžovým odtieňom bude nábytok harmonicky ladiť s priestorom. Živé farby však zvýraznia objekt. To isté platí pre vzor, ktorý môže byť pruhovaný, bodkovaný, kockový, kvetinový, piktogram atď. Predovšetkým venujte pozornosť dodržiavaniu celého priestoru.

5. Čalúnenie - cena čalúnenia

Čalúnenie je v porovnaní s nákupom nového nábytku veľmi cenovo dostupné. Ak sa rozhodnete vymeniť stoličky alebo pohovky, porovnajte náklady na renováciu s cenou nových kusov. Cena čalúnenia je najviac ovplyvnená stavom nábytku, pretože určuje, ktoré časti je potrebné vymeniť. Je tkanina roztrhnutá, výplň je zosedená, pružiny hrdzavé alebo je poškodená nosná konštrukcia nábytku? Ďalšou cenou je materiál, zväčša textília. Najdrahšia je pravá koža. Umelá koža, riflovina, plachtovina a iné druhy látok sú lacnejšie. Pri výbere textílie sa nepozerajte iba na cenu, pretože najdôležitejšou vecou je kvalita tovaru, ktorá musí odolať dlhoročnému používaniu. Nakoniec sa musí k cene čalúnenia pripočítať aj pracovný čas čalúnenia. Za čalúnenie počítajte s cenou približne 1 000 EUR a na stoličku asi tak 100 EUR.

daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš DomCHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
Posledné zverejnené dopyty

Oprava kuchynskych stoliciek 6 ks

Potrebujem precaludnit 6 ks kozenkovych stoliciek na kvalitny latkovy material odolny voci vode a odretiu a vyblednutie. Ktora dlho vydrzi kedze tu mame male deti.
Ziadam o zaslanie cenovej ponuky a dlzka opravy. Ake materialy mate v ponuke. Fotky v prílohe.

Ďakujem Marczelova 360 € do 600 €

........

Čalunnenie kostolnych lavíc

Potrebujem čalunenie lavíc v kostole Štós - kupele
190x32 cm 18 lavíc
170x32 cm 6 lavic
Pripevnenie na pevno, molitan asi 5 cm. Fotky v prilohe. 1350 € do 2250 €

........

Usitie potahu na gauc

Potrebujem čaluníka. CHcela by som dat usit potah na sedacku podla stareho potahu.
Stary potah viem priniest osobne.
Potah sa sklada z dvoch typov textilii a je na zips.
Obsahuje dva matrace, dve chrbtove opierky, jednu bocnu opierku, dva vankuse.
Ide o Ikea sedacku Valentuna. Foto v prílohe. 270 € do 450 €

........

CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

Cena, Čalúnenie klasického kresla, 1ks
Čalúnnictvo, Komjatice

135 € do 225 €

Cena, Precalunit stolicku kancelársku, 1 kus
Čalúnnictvo, Trnava

450 € do 750 €

Cena, Látkou očalúniť trojsedačku, Po popise
Čalúnnictvo, Podkonice

720 € do 1200 €

Cena, Čalúnenie gauča, 1 ks
Čalúnnictvo, Prešov

450 € do 750 €

Cena, Prečaluniť kreslo, 1 ks
Čalúnnictvo, Prešov

180 € do 300 €

Cena, Prečalúniť sedačku, Dĺžka 240cm, šírka 96cm
Čalúnnictvo, Stupava

360 € do 600 €

Cena, Prečalúniť sedaciu supravu, 270x205x190 cm
Čalúnnictvo, Kvetoslavov

450 € do 750 €

Cena, Precalunit rohovu sedaciu supravu roztahovaci, Rozmer 2,4x1,7m
Čalúnnictvo, Košice

360 € do 600 €

Cena, Opravit auto sedačku soferovu stranu na BMW, 1 ks
Čalúnnictvo, Veľké Vozokany

180 € do 300 €

Cena, Čalunictvo, 4 ks nabytku
Čalúnnictvo, Lokca

540 € do 900 €

Cena, Prečalúniť 4 stoličky-sedadlá, 4 sedadlá
Čalúnnictvo, Prešov

225 € do 375 €

Cena, Gaučova súprava,boky a spodok z eko kože na látkovú, 7 m
Čalúnnictvo, Košice

540 € do 900 €

Cena, Nové poťahy na gaucove matrace., Po popise
Čalúnnictvo, Hronské Kosihy

1350 € do 2250 €

Cena, Sedáky do lavic kostola, 40 ks
Čalúnnictvo, Malacky

900 € do 1500 €

Cena, Prečalúnit čelo postele, 170x50
Čalúnnictvo, Nitra

450 € do 750 €

Cena, Prečalúnenie starožitných stoličiek a húpacieho kresla, 5 + 1ks
Čalúnnictvo, Bratislava

450 € do 750 €

Cena, Vymenit na rohovej kožennej sedačke sedaciu čast, 178x90 cm
Čalúnnictvo, Bratislava

270 € do 450 €

Cena, Ocalunenie gauča látkou, Po popise
Čalúnnictvo, Bratislava

720 € do 1200 €

Cena, Calunik a oprava nabytku, po popise
Čalúnnictvo, Bratislava

450 € do 750 €

Cena, Ocalunit opierku, 1x15x60 cm
Čalúnnictvo, Modrý Kameň

90 € do 150 €

Cena, Oprava sedacky, 2 opierky a koza na vrchu sedacky
Čalúnnictvo, Fiľakovo

360 € do 600 €

Cena, Sedacku precalunit, len jej kostru, 1 ks
Čalúnnictvo, Malacky

360 € do 600 €

Cena, Popraskaná a odlupujúca sa eko koža na stoličkách, 4 stoličky, čalúnený sedák a chrtová opierka
Čalúnnictvo, Dolný Kubín

1350 € do 2250 €

Cena, Prečalúniť hlavik na sedadle v aute, 1 ks
Čalúnnictvo, Banská Štiavnica

90 € do 150 €

Cena, Čalúnnictvo, roztrhnuty poťah, zlomena vnutorna cast, 2x1m
Čalúnnictvo, Ivanka pri Dunaji

315 € do 525 €

Cena, Prečaluniť 4 stoličky, 4 stoličky
Čalúnnictvo, Banská Bystrica

225 € do 375 €

Cena, Oprava strešného čalúnenia vo Fabii, Približne 2 metre štvorcove
Čalúnnictvo, Rožňava

225 € do 375 €

Cena, Precalunit celo postele, 2m x 1m
Čalúnnictvo, Kokošovce

135 € do 225 €

Cena, Oprava vyplne starožitnych stoličiek, 6 ks
Čalúnnictvo, Jedľové Kostoľany

270 € do 450 €

Cena, Prečalunenie sedacky a stoliciek, 5 stoliciek + sedacka
Čalúnnictvo, Bratislava

450 € do 750 €

Cena, Prečalunniť sedačku, 1 ks
Čalúnnictvo, Bratislava

360 € do 600 €

Cena, Nový koženy poťah na stoličku k počítaču, sedák 40 x 42 cmopierka 19 x 42 cm
Čalúnnictvo, Bratislava

900 € do 1500 €

Cena, Potah na rucky gauca a repasovat dvoj sedenie, 1 ks
Čalúnnictvo, Miloslavov

405 € do 675 €

Cena, Prečalúniť volant alfa 159, 1 ks
Čalúnnictvo, Prešov

135 € do 225 €

Cena, Oprava pružín v obyvackovej sedačke, Na jednom sedacom mieste
Čalúnnictvo, Košice

180 € do 300 €

Cena, Kreslo, 1 ks
Čalúnnictvo, Košice

180 € do 300 €Pozrite sa na iné dokončené projekty a ceny

Čalúnnictvo cenník

Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

247+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Čalúnnictvo
BEZPLATNÁ SLUŽBA
BEZ PROVÍZIÍ
ZÍSKAJ PONUKU

Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Čalúnnictvo?

 • Čalúnnictvo Bratislava
 • Čalúnnictvo Banská Bystrica
 • Čalúnnictvo Košice
 • Čalúnnictvo Nitra
 • Čalúnnictvo Prešov
 • Čalúnnictvo Žilina
 • Čalúnnictvo Bardejov
 • Čalúnnictvo Humenné
 • Čalúnnictvo Komárno
 • Čalúnnictvo Levice
 • Čalúnnictvo Liptovský Mikuláš
 • Čalúnnictvo Lučenec
 • Čalúnnictvo Martin
 • Čalúnnictvo Michalovce
 • Čalúnnictvo Nové Zámky
 • Čalúnnictvo Piešťany
 • Čalúnnictvo Poprad
 • Čalúnnictvo Považská Bystrica
 • Čalúnnictvo Prievidza
 • Čalúnnictvo Ružomberok
 • Čalúnnictvo Spišská Nová Ves
 • Čalúnnictvo Topoľčany
 • Čalúnnictvo Trenčín
 • Čalúnnictvo Trnava
 • Čalúnnictvo Zvolen
 • Čalúnnictvo Bánovce nad Bebravou
 • Čalúnnictvo Brezno
 • Čalúnnictvo Bytča
 • Čalúnnictvo Čadca
 • Čalúnnictvo Detva
 • Čalúnnictvo Dolný Kubín
 • Čalúnnictvo Dunajská Streda
 • Čalúnnictvo Galanta
 • Čalúnnictvo Gelnica
 • Čalúnnictvo Hlohovec
 • Čalúnnictvo Ilava
 • Čalúnnictvo Kežmarok
 • Čalúnnictvo Krupina
 • Čalúnnictvo Kysucké Nové Mesto
 • Čalúnnictvo Levoča
 • Čalúnnictvo Malacky
 • Čalúnnictvo Medzilaborce
 • Čalúnnictvo Myjava
 • Čalúnnictvo Námestovo
 • Čalúnnictvo Nové Mesto nad Váhom
 • Čalúnnictvo Partizánske
 • Čalúnnictvo Pezinok
 • Čalúnnictvo Poltár
 • Čalúnnictvo Púchov
 • Čalúnnictvo Revúca
 • Čalúnnictvo Rimavská Sobota
 • Čalúnnictvo Rožňava
 • Čalúnnictvo Sabinov
 • Čalúnnictvo Šaľa
 • Čalúnnictvo Senec
 • Čalúnnictvo Senica
 • Čalúnnictvo Skalica
 • Čalúnnictvo Snina
 • Čalúnnictvo Sobrance
 • Čalúnnictvo Stará Ľubovňa
 • Čalúnnictvo Stropkov
 • Čalúnnictvo Svidník
 • Čalúnnictvo Trebišov
 • Čalúnnictvo Turčianske Teplice
 • Čalúnnictvo Tvrdošín
 • Čalúnnictvo Veľký Krtíš
 • Čalúnnictvo Vranov nad Topľou
 • Čalúnnictvo Žarnovica
 • Čalúnnictvo Žiar nad Hronom
 • Čalúnnictvo Zlaté Moravce
 • Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené