Hľadáte dobrého stavebného dozorcu? Zhromaždili a overili sme stavebných dozorcov referencie na tých, ktorí vykonávajú práce v meste Bratislava a jeho okolí. Pošlite dopyt a tí, ktorí sú zainteresovaní stavebný dozorcovia Vás budú kontaktovať ohľadne obhliadky a cenovej ponuky. Skúsený stavebný dozorca Bratislava sa určite nájde aj pre Vás.
Môžeme vám pomôcť?
Jednoducho k ohodnoteným zhotoviteľom.
Môžeme vám pomôcť?
Jednoducho k ohodnoteným zhotoviteľom.
Posledné zverejnené dopyty v kategórii Stavebný dozor, Bratislava
Potrebujem trvalý stavebný dozor na stavbu z kontajnerov + pripojenie elektriny + technológia chladenia.
Vedenie stavebného denníka
Nebudú sa vykonávať stavebné práce, len sa na už vybudovaný betónový základ postavia technologické zariadenia v kontajneroch. Vybuduje sa plot, pripojí elektrina.
Doba realizácie 4-6 mesiacov
Lubomír K.
Potrebujeme stavebný dozor pre vystavbu rodinneho domu v kittsee.
Peter B.
Kontrola stavebnej firmy pri rekonstrukci bytu (35m2) - vymena podlah, vodoinstalacne prace - zasekavanie potrubia, malovanie + stierka.
Zuzana M.
Dobrý deň prajem
hladam spoločnosť ktora vykonava služby stavabbneho dozoru
V pripade že mate zaujem zrealizovať tento dopyt, alebo dať ponuku, poprosim aby ste ma skontaktovali bud telefonický alebo mailom. Termin realizacie
upresnime telefonicky alebo priamo po dohode
Ďakujem
Miroslav H.
Úlohou stavebného dozoru je zabezpečiť súlad stavby s plánmi, špecifikáciami, predpismi a normami a dosiahnuť požadovanú kvalitu prevedenia. Stavebný dozor je kľúčom k úspešnej realizácii stavby, pretože kontroluje a zabezpečuje súlad s plánmi, dohliada na realizáciu stavebných prác, kontroluje kvalitu materiálov a samotné vyhotovenie, rešpektovanie termínov a rozpočtu.
Stavebný dozor vykonáva stavebný dozorca, ktorým je odborník s príslušným vzdelaním a praxou v stavebníctve – spravidla stavebný inžinier. Stavebný dozorca sleduje a kontroluje vykonávanie stavebných prác a zabezpečuje ich súlad s plánmi, špecifikáciami a predpismi.
Stavebný dozor zahŕňa kontrolu súladu stavebných prác s plánmi, špecifikáciami v súlade s platnými normami, sledovanie kvality použitých materiálov, stavebných prác a kvality finálneho vyhotovenia. Stavebný dozorca sleduje priebeh stavby, kontroluje, či práce prebiehajú podľa plánovaného harmonogramu a kontroluje nakladanie s finančnými prostriedkami v rámci určeného rozpočtu. K úlohám stavebného dozorcu patrí aj komunikácia a koordinácia všetkých zainteresovaných aktérov – objednávateľa, zhotoviteľov a projektantov, čo zabezpečuje plynulý priebeh prác.
Stavebný dozor sa vykonáva prostredníctvom pravidelných návštev na stavenisku (najmenej raz týždenne), kedy stavebný dozorca kontroluje priebeh stavebných prác, dodržiavanie plánov a harmonogramov. V prípade potreby sa vykonávajú kontroly stavebnej dokumentácie, konštrukčných detailov, montáže hotových výrobkov, ako aj pravidelné koordinačné stretnutia s investorom a rôznymi zhotoviteľmi.
Výber stavebného dozorcu závisí od viacerých faktorov. Väčšinou sa vyberá odborník s príslušným vzdelaním a praxou v stavebníctve. Dôležité sú aj referencie z minulých projektov, vodcovské schopnosti, komunikačné schopnosti, znalosť miestnych predpisov a noriem. V každom prípade je vhodné vyžiadať si cenovú ponuku od viacerých stavebných dozorcov, aby ste mohli objektívne porovnať ich ceny a rozhodnúť sa pre toho, ktorý ponúka najviac za prijateľnú cenu a má najviac skúseností.
Áno, vo väčšine krajín je stavebný dozor povinný pre veľké stavebné projekty. Povinnosť stavebného dozoru určujú zákony a právne predpisy platné pre sektor stavebníctva. Účelom povinného stavebného dozoru je zabezpečiť bezpečnosť, ochranu, kvalitu a súlad stavebných prác a chrániť záujmy objednávateľov a verejnosti. Stavebný dozor pomáha predchádzať chybám, odhaľovať nezrovnalosti a zabezpečiť súlad s plánmi, predpismi a normami.
Nepochybne. Stavebný dozorca kontroluje nielen kvalitu vyhotovenia, ale dbá aj na dodržiavanie bezpečnostných opatrení pri výstavbe. Tým sa znižuje riziko chýb, nedostatkov, nebezpečenstiev a zranení pracovníkov na stavenisku.
V prípade sporu medzi zhotoviteľom a stavebným dozorcom je dôležité pokúsiť sa najskôr dosiahnuť riešenie prostredníctvom diskusie a koordinácie. Na tento účel možno organizovať stretnutia, na ktorých sa diskutuje o kontroverzných otázkach a hľadajú sa spoločné riešenia. V prípade, že sa spor nepodarí vyriešiť týmto spôsobom, možno využiť alternatívne spôsoby riešenia sporov, akými sú arbitráž (mediácia – urovnanie sporu za pomoci neutrálnej tretej strany) alebo riešenie sporu súdnou cestou. V týchto prípadoch je dôležité, aby existoval jasne stanovený postup riešenia sporov, určený zmluvami medzi zhotoviteľom, dozorcom a objednávateľom a aby boli dodržané príslušné právne predpisy. Cieľom je dosiahnuť spravodlivé a vyvážené riešenie, ktoré zohľadňuje záujmy všetkých zúčastnených.