Pre oblasť

  Upratovanie cena

  Cena upratovacej služby je vo veľkej miere závislá od náročnosti alebo precíznosti čistenia, intervalov čistenia, čistiacich prostriedkov atď. Keď ide o upratovanie, ceny upratovania sú závislé aj od kraja, v ktorom žijete, vzdialenosti vášho domova od centra mesta a aký druh upratovania potrebujete - či ide o ručné alebo strojové čistenie. Upratovacia hodina začína okolo 10 EUR/h. Podotýkame, že upratovačka potrebuje zvyčajne najmenej 2 hodiny. Z toho môžeme konštatovať, že návšteva upratovačky nás bude stáť minimálne 20 EUR. Cena generálneho upratovania domácnosti je o niečo vyššia. Predovšetkým závisí od plochy, počtu okien, ktoré treba umyť a začína sa od 130 EUR/byt. Generálne upratovanie domu je drahšie a začína od 300 EUR. Orientačná cena každodenného upratovania kancelárskych priestorov (1200 m2/pracovníka) je 1,3 EUR/m2.

  Komu zveriť upratovanie? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným poskytovateľom upratovacích služieb vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Náklady na generálne upratovanie budovy bez vybavenia


  Cena za upratovacie služby. Cena za generálne upratovanie budovy bez vybavenia.

  2.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  €/m2

  STREDNÁ CENA
  4.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  OSTATNÉ CENY ZA Upratovacie služby

  Vaše množstvo

  jednotka

  orientačná cena

  Vaša cena

  Denné čistenie kancelárskych priestorov

  Cena za denné čistenie kancelárskych priestorov, kde je rešpektovaný štandard 1200 m2 / pracovník.


  m2

  €/m2

  Denné čistenie objektov s plochov do 2000 m2

  Cena za denné čistenie objektov s plochov do 2000 m2.


  m2

  €/m2

  Denné čistenie objektov s plochov do 2000 m2

  Cena za denné čistenie objektov s plochov nad 2000 m2.


  m2

  €/m2

  Geneálne čistenie budov s vybavením

  Náklady za upratovacie služby. Cena za generálne upratovanie budovy pomocou vybavenia.


  m2

  €/m2

  SPOLU:
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  Upratovacie služby - všetko, čo potrebujete vedieť

  1. Čo potrebujete vedieť pred objednaním upratovacej služby?

  Čistenie vášho domu pre niekoho je starostlivý proces, ktorý vám zaberie veľa energie a času, ktoré vám vždy chýbajú v náročnom rozvrhu. Ak to vaša finančná situácia umožňuje, prenájom upratovacej služby vám ušetrí drahocenný čas, ktorý by ste radšej venovali príjemnejším úlohám, ale váš priestor je stále skvele čistý.

  Objednanie upratovacej služby vám ušetrí drahocenný čas, ktorý by ste radšej venovali príjemnejším úlohám
  Objednanie upratovacej služby vám ušetrí drahocenný čas, ktorý by ste radšej venovali príjemnejším úlohám

  1.1 Zhodnoťte, čo potrebujete

  Môžete si vybrať, či chcete vyčistiť celý byt alebo len niektoré z najčastejších priestorov, ako je kuchyňa, kúpeľňa a WC. Tiež sa rozhodnite, či chcete služby, ktoré idú nad rámec obvyklého čistenia, napríklad umývanie okien alebo čistenie lustrov. Niektoré špecializované služby môžu byť tiež odmietnuté čistiacou službou, pretože nie sú kvalifikovaní na poskytovanie týchto služieb a mohli by viesť k poškodeniu v dôsledku neodborného vykonávania (napr. čistenie okien vo vysokých nadmorských výškach alebo mastenie parkiet...). Možno budete musieť kontaktovať príslušných odborníkov pre tieto služby. Väčšina upratovacích služieb ponúka celý rad čistiacich balíkov. Napríklad pri bežnom čistení môžete očakávať vysávanie miestností, utretie prachu a umývanie a čistenie povrchov. Čistič však nevyčistí napríklad okná, interiérové ​​skrinky ani jednotlivé predmety alebo nábytok atď. Na tento účel si musíte objednať všeobecné alebo iné špecializované čistenie.

  1.2 Trvanie čistenia

  Odhadnite, ako dlho bude trvať čistenie vášho domu. Väčšina upratovacích služieb sa vás opýta, aký veľký je váš dom / byt, koľko izieb a kúpeľní obsahuje a aký je váš obvyklý postup pri upratovaní. Čistenie bytu s dvoma spálňami trvá napríklad asi 4-5 hodín. Ak sa priestory dlho nevyčistili, tento čas sa môže predĺžiť.

  1.3 Frekvencia čistenia

  Rozhodnite sa, ako často chcete vyčistiť váš dom. V závislosti od potrieb vašej rodiny možno budete potrebovať službu iba raz alebo dvakrát mesačne. Ak máte väčší rozpočet a rušný rozvrh, môžete sa rozhodnúť pre častejšie návštevy. Môžete tiež zariadiť týždenný rozvrh, podľa ktorého sa čistič zameriava na čistenie každej inej miestnosti podľa vášho výberu.

  1.4 Vlastné čistiace prostriedky

  Ak máte špeciálne priania alebo potreby, môžete si tiež kúpiť čistiace prostriedky sami. Môžete napríklad chcieť, aby bol váš byt čistený prírodnými čistiacimi prostriedkami. Ak dostanete vlastné upratovacie služby, bude možné dohodnúť nižšiu cenu služby s upratovacou službou.

  1.5 Nastavte rozpočet

  Predtým, ako začnete telefonovať s potenciálnymi upratovacími službami, uistite sa, že presne viete, koľko ste schopní a ochotní zaplatiť za čistenie. To vám tiež umožní robiť informované rozhodnutia o tom, ktoré služby si môžete dovoliť.

  2. Výber správneho upratovacieho servisu

  2.1 Ak si želáte byť bez obáv, vyberte si profesionálnu upratovaciu službu

  Ak si najmete upratovaciu spoločnosť namiesto jednotlivca, preberá zodpovednosť za prácu, ktorú vykonal vysávač alebo. čističe. Táto možnosť je vo všeobecnosti lepšia pre každého, kto nemusí mať čas ani právne znalosti na to, aby sa chránil pred konfliktmi s jednotlivými zmluvnými stranami. Ak sa rozhodnete prenajať upratovaciu službu, cena za upratovanie bude o niečo vyššia a nemusíte mať obavy.

  2.2 Vyberte jednotlivca alebo spoločnosť, ktorá je poistená

  Profesionálna upratovacia služba má spravidla všetky potrebné poistenie a osvedčenia potrebné na vykonávanie činnosti. Samostatný samostatne zárobkovo činný dodávateľ však obvykle nemá osobitné poistenie. Spoľahlivá služba upratovania má vnútorné pravidlá na riešenie poškodenia vášho domova. To zahŕňa akékoľvek poškodenie, ktoré sa môže vyskytnúť počas čistenia nábytku a iného vybavenia bytu, akékoľvek chýbajúce alebo poškodené predmety atď. Bez ohľadu na to sa odporúča, aby ste dodávateľa vopred varovali pred citlivejšími predmetmi alebo. vybavenie v byte, ktoré si môže vyžadovať osobitnú starostlivosť. Ak sa napriek všetkému stane niečo nepríjemné, poisťovacia služba vám za škodu nahradí škodu, zatiaľ čo nepoistený individuálny dodávateľ vám za škodu pravdepodobne nenahradí.

  2.3 Prečítajte si recenzie online, ak sú k dispozícii

  Väčšina upratovacích služieb vám na svojich webových stránkach ponúkne množstvo pozitívnych referencií, najmä ak je spoločnosť veľká a podniká niekoľko rokov. Preskúmaním referencií a názorov používateľov získate prehľad o fungovaní služby. Zaistíte napríklad to, že čistič príde v dohodnutom čase alebo aspoň informuje v prípade omeškania atď. Pre ešte objektívnejšie zobrazenie si môžete prezrieť početné recenzie upratovacích služieb a prečítať si názory používateľov na webovom portáli Mojmojster.

  3. Druhy čistenia

  Upratovacie služby ponúkajú rôzne čistiace balíčky, ale môžete tiež zariadiť individuálnu ponuku šitú na mieru vašim potrebám a želaniam. Tu sú niektoré z najbežnejších typov čistenia.

  3.1 Pravidelné čistenie

  Vykonáva sa v pravidelných časových intervaloch. Môže to byť raz týždenne, dvakrát mesačne alebo raz mesačne alebo podľa potreby. Pri pravidelnom čistení je možné individuálne dohodnúť alebo dohodnúť sa na tom, akú prácu chcete vykonať. Typické pravidelné čistenie zahŕňa vysávanie a umývanie podlahy a odstraňovanie prachu z viditeľných povrchov, vonkajšie čistenie skriniek, čistenie spínačov a háčikov a vyprázdňovanie zvyškov.

  Kuchyňa umýva sporák, umývadlo, vodovodné batérie, kuchynskú stenu... V kúpeľni samozrejme umýva WC, umývadlá, vodovodné kohútiky, sprchy, sifóny, zrkadlá... V spálňach je možné vymeniť aj posteľnú bielizeň ... Pravidelné upratovanie čistenie nezahŕňa čistenie okien, skriniek a kuchynských spotrebičov atď.

  3.2 Všeobecné čistenie

  Kompletné upratovanie bytu je pre väčšinu veľkou výzvou, ktorú jeden človek nemôže urobiť za jeden deň. Čistenie sa preto vykonáva po častiach a byt nie je nikdy úplne úplne čistý. Všeobecné čistenie upratovacej služby sa dokončí za jeden deň. Niekoľko čistiacich prostriedkov vysaje vašu izbu a vyčistí podlahu, utrie prach, vyčistí kuchynské prvky (aj interiér rúry, chladničky...). Dôkladne vyčistí kúpeľňu od stropu po podlahu. Čistia tiež vnútro skrine vo všetkých izbách. Všeobecné čistenie zahŕňa aj čistenie okien, okenných rámov a políc. Všeobecné upratovanie v obývanom byte sa môže vykonať raz alebo dvakrát ročne, inak sa takéto upratovanie zvyčajne objednáva pri presťahovaní alebo po dokončení rekonštrukčných prác v byte alebo pri presťahovaní do novej budovy. Niektoré služby ponúkajú aj všeobecné čistenie suterénov, podkroví, kotolní a garáží.

  3.3 Hĺbkové čistenie

  Môžete si objednať hĺbkové čistenie pohoviek, kresiel, čalúnených kuchynských stoličiek, kobercov a matracov.

  Pre hĺbkové čistenie je potrebné mať špeciálne vybavenie (vysávač, kefy, čističe...), čo je drahé a nie je dostupné priemernému užívateľovi. Hĺbkové čistenie by sa malo vykonávať najmenej raz ročne a častejšie u alergikov a astmy. Hĺbkovým čistením sa zbavíme roztočov a jemného prachu, zbavíme sa stopy cigaretového dymu. Po vyčistení má tkanina príjemnú vôňu a farby sú osviežené. K dispozícii je aj organické hĺbkové čistenie.

  3.4 Špeciálne čistenie

  Parné čistenie

  Je zvlášť vhodný na čistenie radiátorov, škár medzi keramickými obkladmi a ťažko prístupných miest. Môžeme však tiež vyčistiť všetky kuchynské a kúpeľňové povrchy, všetky podlahové povrchy, okná, dvere (spolu s rámami). Prakticky všetky povrchy v byte možno dezinfikovať parným čistením a bezchybne vyčistiť. Výhodou parného čistenia je, že odstraňuje nečistoty na neprístupných miestach a dezinfikuje povrchy. Odstraňuje vodný kameň a rôzne škvrny. Na dôkladné čistenie parou nepotrebujeme žiadne čistiace prostriedky, takže čistenie je šetrné k prírode a ľuďom.

  Čistenie okien

  Čistenie okien zahŕňa čistenie sklených tabúľ, okenných rámov a parapetov. Ak to urobíme sami, je to náročná a časovo náročná udalosť. Priestor však nie je skutočne čistý, kým nie sú čisté okná a všetky sklenené povrchy.

  3.5 Podlahové povrchy

  Čistenie obkladačiek

  V miestnostiach, kde je veľa vlhkosti, sa na keramických obkladoch a špárach hromadí vodný kameň a plesne. V dôsledku toho sa tu hromadí ďalšia špina, čo je samozrejme veľmi znepokojujúce. problémy možno vyriešiť dôkladným vyčistením pomocou vhodných profesionálnych čistiacich prostriedkov a vybavenia. Môže sa tiež použiť parné čistenie, ktoré úplne dezinfikuje môj povrch. Kompletná dezinfekcia zabraňuje ďalšiemu vytváraniu plesní a iných nečistôt, aspoň na chvíľu.

  Čistenie parkiet

  Po renováciách a väčších zásahoch sa odporúča dôkladné vyčistenie parkiet, keď sa na parketách hromadí tvrdé nečistoty, ktoré je potrebné starostlivo odstrániť. Je potrebné mať dostatok odborných znalostí, pretože parkety netolerujú agresívne čistenie. Aj pri dlhých rokoch používania parkety menia farbu, najmä na naolejovaných parketách. V prípade lakovaných parkiet sa tomuto druhu zafarbenia zabráni dôkladným očistením a nanesením a pravidelnou obnovou ochranného náteru. V prípade naolejovaných parkiet je potrebné povrchy starostlivo naolejovať v častejších časových intervaloch.

  Čistenie linolea a gumy

  Pri dôkladnom čistení podlahových povrchov z linolea, PVC alebo gumy je vždy potrebné najprv odstrániť starý ochranný náter. Keď je povrch suchý, je pripravený naniesť nový náter, ktorý môže byť matný alebo lesklý. Po každom opotrebení sa povlak môže znova vymeniť.

  4. Postup

  4.1 Podpísať dohodu o spolupráci

  Zmluva špecifikuje vzťah a podmienky medzi vami a upratovacou službou. Je dobré podpísať dokument, v ktorom sú uvedené všetky povinnosti spoločnosti, vaše očakávania týkajúce sa čistenia (čo, ako, ako často sa bude čistiť), ďalšie služby, ktoré chcete, a tiež kroky v prípade škôd spôsobených dodávateľom. Podpísanie takejto dohody pomôže vyhnúť sa akýmkoľvek možným nejasnostiam alebo nezhodám počas spolupráce.

  4.2 Dodržiavajte dohodu s upratovacou službou

  Postupujte podľa dohody so spoločnosťou o tom, či je potrebné počas čistenia zostať doma. Niektoré spoločnosti vás môžu požiadať, aby ste zostali v dome, kým tam budú upratovacie služby. Týmto spôsobom sa podniky môžu chrániť v prípade, že vo vašom byte niečo chýba. Niektoré spoločnosti nemusia mať na to prednosť, takže si budete môcť urobiť čas na prácu mimo domova. Ak ste počas upratovania doma, nekontrolujte dodávateľa v každom kroku. Pamätajte, že sú to profesionáli a profesionáli a robia to, za čo si ich najmete.

  4.3 Domáce zvieratá

  Niektoré spoločnosti môžu požadovať, aby ste svojho domáceho maznáčika odložili v čase čistenia alebo ho obmedzili na konkrétnu oblasť. Ak spoločnosť takúto požiadavku nemá, môže byť dobrý nápad uistiť sa, že sa čistiaci prostriedok a váš domáci miláčik najprv zoznámia a uistia sa, že sa navzájom dobre rozumejú, skôr ako ich nechajú v byte.

  4.4 Prístup

  Uistite sa, že čistič má prístup k vám domov. Ak nie ste doma, budete musieť poskytnúť čističke kľúč alebo kód pre vaše dvere, aby mohla sama vstúpiť do bytu alebo domu. Do svojej písomnej dohody so spoločnosťou môžete vložiť doložku o bezpečnom odovzdaní kľúčov do vášho vysávača, aby ste sa uistili, že ich bez súhlasu neskopírujú ani nezdieľajú s ostatnými čistiacimi prostriedkami.

  4.5 Oboznámenie čističa s miestnosťou

  Predtým, ako vysávač začne pracovať, choďte s ňou cez všetky izby a zoznámte sa s nimi. Varujte ju pred nefunkčnými zariadeniami alebo poškodením, ktorým bude možno musieť vyhnúť. To je tiež ten pravý čas, aby ste jej ukázali všetky oblasti, ktoré si budú vyžadovať osobitnú pozornosť alebo mimoriadne čistenie.

  4.6 Oboznámiť upratovačku s jej želaniami a očakávaniami

  Vysvetlite svoje očakávania, aby ste sa vyhli zámene. Uistite sa, že si čistič uvedomuje vaše očakávania. Tým sa zabezpečí, že vy, spoločnosť a zamestnanci ste všetci na tej istej stránke. Najmä ak máte špecializovaný obchod so spoločnosťou, predídete tak frustrácii, ak všetky požadované povrchy nie sú vyčistené, alebo ak budú náklady na čistenie povrchov, ktoré chcete sami vyčistiť, zbytočné. S vysávačom tiež určte čas príchodu.

  4.7 Pripravte priestor

  Pred príchodom čističa je dobré sami sa postarať o všeobecné neporiadok v domácnosti. Čas a energia, ktorú bude čistenie potrebovať na čistenie, napríklad vyzdvihnutie hračiek a odevov z podlahy a stohovanie, by sa lepšie využili na hĺbkové čistenie povrchov. To platí najmä, ak máte čistič alebo. služba dohodnutá za hodinovú sadzbu.

  4.8 Spätná väzba

  Po prvých návštevách vysávača poskytnite priateľskú spätnú väzbu. Samozrejme môžete mať aj nejaké otázky alebo návrhy týkajúce sa jej práce. Informujte čistiaceho pracovníka o vašej túžbe robiť určité veci trochu inak. S čistiacim prostriedkom zaobchádzajte profesionálne, láskavo a s rešpektom. Ak nie ste spokojní so službou, zavolajte priamo spoločnosti a vysvetlite, prečo jej práca nespĺňa vaše očakávania. Určite sa vám podarí dosiahnuť jasnejšiu dohodu so spoločnosťou, čo bude určite jednoduchšie, ako začať znova hľadať vhodnú upratovaciu službu.

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV
  Posledné zverejnené dopyty

  Umyť okná na novostavbe

  Potrebujem umyť okná na terase z troch strán. 360 € do 600 €

  ........

  Umývanie výkladov

  Potrebujeme jednorazové umytie výkladov na maloobchodnej prevádzke po rekonštrukcii. 270 € do 450 €

  ........

  Umývanie okien v RD

  Potrebujeme upratovacie služby pre umytie okien v rodinnom dome, cca 30 m2. 270 € do 450 €

  ........

  CHCEM PONUKU OD POSKYTOVATEĽOV

  Cena, Vyčistit 1,5 izbovy byt Michalovce, 42 m2
  Upratovacie služby, Michalovce

  315 € do 525 €

  Cena, Štandardné upratovanie vchodu, 4 poschodia, 6 vchodov, bez výtahu, Po popise
  Upratovacie služby, Prešov

  450 € do 750 €

  Cena, Upratovanie bytového domu vo Svite, Po popise
  Upratovacie služby, Svinica

  900 € do 1500 €

  Cena, Upratovanie štvorposchodoveho domu s troma vchodmi v Pezinku., 150 m2
  Upratovacie služby, Pezinok

  900 € do 1500 €

  Cena, Vytepovat auto, 5 m2
  Upratovacie služby, Nová Ľubovňa

  135 € do 225 €

  Cena, Vypratanie a odvoz betonových kameňov, Po popise
  Upratovacie služby, Hromoš

  900 € do 1500 €

  Cena, Komplet upratať dom. Umyť okna, Po popise
  Upratovacie služby, Levoča

  450 € do 750 €

  Cena, Umytie 4 okien so žalúziami, Jedná sa o 4 plastové okná
  Upratovacie služby, Sabinov

  270 € do 450 €

  Cena, Upratovanie rodinného domu a záhrady, 130 m2
  Upratovacie služby, Prešov

  540 € do 900 €

  Cena, Pravidelné upratovanie spoločných priestorov v bytovom dome, 50 m2
  Upratovacie služby, Pezinok

  630 € do 1050 €

  Cena, Upratovanie spolocnych priestorov bytovy dom, po popise
  Upratovacie služby, Šurany

  585 € do 975 €

  Cena, Upratovanie 5 apartmanového penzionu, 5x 30m2 + spolecne prostory cca 50m2
  Upratovacie služby, Pavčina Lehota

  1350 € do 2250 €

  Cena, Poumývať schody v bytovke (dvojpodlažná), Cca 40 schodov
  Upratovacie služby, Vranov nad Topľou

  900 € do 1500 €

  Cena, Upratovacie služby v bytovom dome v Trebišove, 2 vchody cca 100 m2
  Upratovacie služby, Trebišov

  900 € do 1500 €

  Cena, Upratovanie garáže v bytovom dome, 350m2
  Upratovacie služby, Námestovo

  900 € do 1500 €

  Cena, Upratanie domu novostavba, 100 m2 cca
  Upratovacie služby, Senec

  540 € do 900 €

  Cena, Upratovacie služby 2 poschodový rodinný dom. Dole firma, hore byt, 180 m2
  Upratovacie služby, Trenčín

  900 € do 1500 €

  Cena, Upratanie bytu, 63 m2
  Upratovacie služby, Galanta

  450 € do 750 €

  Cena, Upratovanie bytu, 50 m2
  Upratovacie služby, Liptovský Mikuláš

  450 € do 750 €

  Cena, Praca - upratovačka, Po popise
  Upratovacie služby, Brezno

  90 € do 150 €

  Cena, Upratovanie spolocnych priestorov po rekonstrukcii v bytovom dome, 100 m2
  Upratovacie služby, Bratislava

  630 € do 1050 €

  Cena, Upratať zrubový dom, vrátanie zbavenia prachu zo stien, Po popise
  Upratovacie služby, Turčianska Štiavnička

  720 € do 1200 €

  Cena, Kompletne upratanie 1.5 bytu, 37 m2
  Upratovacie služby, Michalovce

  360 € do 600 €

  Cena, Upratanie bytu v Bratislave, 62 m2
  Upratovacie služby, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Umyť okná na benzínovej pumpe, 18 ks
  Upratovacie služby, Trnava

  1800 € do 3000 €

  Cena, UPRATOVACIE služby v hotelierstve, 40-100 m2
  Upratovacie služby, Liptovský Mikuláš

  1350 € do 2250 €

  Cena, Upratovanie spoločných priestorov a kancelárii, Po popise
  Upratovacie služby, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vyčistiť matrac 90*200 ort.purpena, kocúr oznackoval, 2
  Upratovacie služby, Gelnica

  90 € do 150 €

  Cena, Upratať byt po vysťahovaní sa, 68 m2
  Upratovacie služby, Bratislava

  540 € do 900 €

  Cena, Upratať dom, byt teraz pred sviatkami štvrtok, piatok, 100 m2
  Upratovacie služby, Zábiedovo

  540 € do 900 €

  Cena, Upratanie bytu, 64 m²
  Upratovacie služby, Banská Bystrica

  450 € do 750 €

  Cena, Tepovať koberce, obývačka cca 18m2, chodba cca 7m2
  Upratovacie služby, Zvolen

  270 € do 450 €

  Cena, Pravidelné upratovanie, 200m2
  Upratovacie služby, Píla

  630 € do 1050 €

  Cena, Upratanie interieru domu, 100m2
  Upratovacie služby, Martin nad Žitavou

  450 € do 750 €

  Cena, Upratanie bytu, 60 m2
  Upratovacie služby, Liptovský Mikuláš

  720 € do 1200 €

  Cena, Upratanie 2 izboveho bytu, 75 m2
  Upratovacie služby, Senec

  450 € do 750 €  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Upratovacie služby?
  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Upratovacie služby cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  728+ SPOLOČNOSŤAMI PRE Upratovacie služby
  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  BEZ PROVÍZIÍ
  ZÍSKAJ PONUKU
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené