Pre oblasť

  Samonivelačný poter, anhydritové potery cena

  Koľko stojí samonivelačný poter? Samonivelačný poter je o niečo drahší ako klasický poter, ale v kombinácii s podlahovým vykurovaním vám zabezpečí lepšiu tepelnú účinnosť. Cena samonivelačného poteru závisí od povrchu podlahy, požadovanej hrúbky poteru, druhu materiálu a samozrejme od zhotoviteľa. Cena za zhotovenie samonivelačného poteru s hrúbkou 4,5 cm je 14 až 17 EUR/m2.

  Komu zveriť vyhotovenie samonivelačného poteru? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným zhotoviteľom samonivelačných poterov vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Rýchly dopyt - nájdite majstra ľahko a zadarmo!
  Odošli dopyt

  Cena samonivelačného poteru


  Náklady na samonivelačný poter. Cena za inštaláciu samonivelačného poteru hrúbky 4,5 cm. Náklady na dodávku a inštaláciu.

  14.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  15.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  17.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Samonivelačný poter, anhydritové potery (2024)

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Samonivelačný poter, 4,5 cm

  Cena za samonivelačný poter hrúbky 4,5 cm do vnútorných priestorov, vhodný bez armovania. Cena s dodávkou a inštaláciou materiálu, na ploche 100m2.


  m2

  €/m2

  Aplikácia samonivelačnej stierky

  Aplikácia cementovej samonivelačnej stierky, hrúbky do 5 cm.


  m2

  €/m2

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  SAMONIVELAČNÝ POTER – VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  1. Samonivelačný poter – čo potrebujete vedieť?

  1.1.  Poter vo všeobecnosti

  Ak sa bavíme o výstavbe či rekonštrukcii, skôr či neskôr sa stretneme so slovom poter. Vyhotovenie poteru patrí medzi dokončovacie práce na stavbe, preto je dobré si pred začatím stavby a rekonštrukcie zistiť, čo presne poter je a na čo je určený. Poter je v skutočnosti veľmi široký pojem, zahŕňa rôzne spôsoby spracovania, vyhotovenia a podobne. Dá sa povedať, že samonivelačný poter je vylepšená verzia cementových poterov, ktoré sa kedysi hojne používali v stavebníctve, vlastne ako dokončovacia vrstva podlahovej dosky.

  1.2. Použitie poteru

  Poter sa používa hlavne na vyrovnávanie finálnych povrchov podláh. Existujú aj potery so spádom, ktoré sa používajú na miestach, kde nie je možné zrealizovať dokonale rovný povrch – napríklad z dôvodu odvádzania vody a pod. Okrem na vyrovnávanie podlahových povrchov možno rôzne druhy poterov použiť aj ako spojovacie konštrukčné prvky alebo ako podklad pre vyššie mechanické zaťaženie. Primárnou funkciou poteru je slúžiť ako podklad, na ktorý sa kladú finálne podlahové krytiny. Poter je pomerne tenký podklad, jeho výška, resp. hrúbka je zvyčajne asi 5 cm.

  Pri cementových poteroch je požadovaná priemerná hrúbka podlahy 5 cm, samonivelačné potery umožňujú až o 25 % menšiu hrúbku, okolo 3,5 cm
  Pri cementových poteroch je požadovaná priemerná hrúbka podlahy 5 cm, samonivelačné potery umožňujú až o 25 % menšiu hrúbku, okolo 3,5 cm

  1.3. Druhy poterov

  K dispozícii je niekoľko druhov poterov, rôznych výrobcov a dodávateľov, ktoré sa líšia tak mechanickými vlastnosťami, ako aj spôsobom prevedenia. Najzákladnejšie delenie poterov je na suché a mokré potery, nasledujú samonivelačné potery (mokré potery), vyhotovenie nasucho (suché potery), rýchloschnúce potery, ako aj izolačné potery a strojové alebo priemyselné potery.

  2. Samonivelačný poter

  2.1. Čo je to samonivelačný poter?

  Samonivelačné potery sú mokré a tekuté potery. Ide o zmes, ktorá sa vylieva na povrch podlahy, v zásade nie je potrebné dodatočné vyrovnávanie. Samonivelačný poter sa odporúča najmä v kombinácii s keramickou dlažbou, parketami a laminátom.

  2.2. Kedy sa používa samonivelačný poter?

  Samonivelačný poter je vhodným podkladom pre rôzne druhy podlahových krytín, ako sú keramické dlaždice, parkety a laminát. Výhodou samonivelačného poteru oproti iným typom poteru je, že je vhodný najmä na podlahy s podlahovým kúrením. Tu svojimi vlastnosťami predčí ostatné typy poterov. Samonivelačný poter je preto v týchto prípadoch obzvlášť odporúčaný, keď je podlahové kúrenie nainštalované, pripravenou zmesou sa jednoducho zalejú rúrky podlahového kúrenia, vytvorí sa rovná homogénna plocha.

  3. Výhody samonivelačného poteru

  Samonivelačný poter má mnoho výhod, vďaka ktorým patrí medzi najobľúbenejšie potery na trhu. Nižšie sú uvedené len niektoré z výhod. Skôr než sa rozhodnete pre kúpu poteru, odporúčame poradiť sa s odborníkom o výhodách a nevýhodách jednotlivých typov, pretože len tak si budete môcť vybrať ideálne riešenie pre váš príbytok.

  3.1. Pevný podklad pre vaše chodidlá

  Podlaha by mala byť pevná, nešmykľavá, chôdza po nej ľahká a bezpečná. Ak poter bude finálnou vrstvou, na ktorú sa nebudú klásť ďalšie podlahové krytiny, musí byť rovný, dobre priľnavý. Poter sa používa ako konečná podlahová krytina v dielňach, garážach a komorách, a niekedy aj v obývacích izbách, ak je interiér zariadený v industriálnom štýle. Hladkosť povrchu je možné dosiahnuť samonivelačným anhydritovým poterom, zdravotne a ekologicky nezávadným. Samonivelačný poter poskytuje veľmi hladký a rovný povrch, ktorý si nevyžaduje dodatočné hladenie, prípadne len jemné finálne prebrúsenie.

  3.2. Menej hluku

  Samonivelačné potery môžu znížiť hrúbku podlahy. Ak je pri cementových poteroch požadovaná priemerná hrúbka podlahy 5 cm, samonivelačné potery umožňujú až o 25 % menšiu hrúbku, teda okolo 3,5 cm. Táto úspora sa hodí najmä pri rekonštrukcii starších budov, kde sa hrúbka alebo výška podlahy nemôže alebo nesmie meniť. Ak je potrebná hrubšia vrstva zvukovej izolácie, získa sa tak 1,5 cm navyše. Ak na podlahu má byť položená hrubšia podlahová krytina, táto úspora príde opäť vhod.

  3.3. Samonivelačný poter rýchlejšie schne

  Jednou z najzrejmejších výhod je, že samonivelačný poter schne oveľa rýchlejšie ako cementový poter. Dôvodov je viacero, prvým je samozrejme menšia hrúbka – tenšia vrstva schne automaticky rýchlejšie. Ďalší dôvod spočíva v špecifických zložkách, z ktorých je zmes vyrobená, ktorá sa mierne líši od zmesi cementového poteru. Rýchle sušenie je vhodné najmä vtedy, ak sa s realizáciou ponáhľame. Samonivelačný poter je pochôdzny po 24 hodinách! Ďalšou výhodou rýchleho schnutia je, že poter možno vyhotoviť kedykoľvek počas roka, keďže pomerne rýchlo schne aj v zime.

  3.4. Vynikajúce mechanické vlastnosti

  Ako všetky potery, aj samonivelačné potery majú vynikajúce mechanické vlastnosti, vďaka ktorým sú schopné odolávať vysokému zaťaženiu v tlaku a ohybe a sú odolné voči opotrebovaniu. Samonivelačný poter má vďaka svojmu špecifickému zloženiu a zrnitej štruktúre lepšiu pevnosť v ohybe v porovnaní s bežnými potermi. Aj to je jeden z dôvodov menšej hrúbky, resp. výšky – hrúbka poteru môže byť pri rovnakom zaťažení menšia. Navyše samonivelačný poter výborne vedie teplo, aj to je dôvod, prečo sa často používa v kombinácii s podlahovým kúrením. Dodatočnou mechanickou výhodou poteru je, že sa nezmršťuje, čím sa predchádza nerovnostiam, nevznikajú žiadne anomálie na okrajoch a v priestoroch s menšími rozmermi sa dá vyhotoviť bez dilatačných škár.

  4. Samonivelačný poter a podlahové kúrenie

  4.1. Samonivelačný poter a podlahové kúrenie – víťazná kombinácia

  Samonivelačný poter je najlepší materiál na podlahové kúrenie. Umožňuje maximálnu energetickú účinnosť systému podlahového vykurovania, najmä ak ide o nízkoteplotné vykurovanie. Vďaka samonivelizácii a kontrolovanej kvalite sa pekne a rovnomerne rozloží po povrchu podlahy, takže prenos tepla je rovnomerný. Poter je v priamom kontakte s rúrkami bez medzier a má hrúbku len 3,5 cm, umožňuje ušetriť veľa peňazí za vykurovanie a takýto systém má veľmi dobrú tepelnú účinnosť. Počiatočné náklady sú síce vyššie, no investícia sa pomerne rýchlo vráti. Hrúbka potrubia podlahového kúrenia je minimálne 30 mm, čo umožňuje minimálnu hrúbku poteru 3,5 cm.

  4.2. Postup vyhotovenia

  Postup pri realizácii podlahového vykurovania samonivelačným poterom je nasledovný: najprv sa kladú rúry podlahového vykurovania (hadovitý tvar) na špeciálnu nopovú fóliu, ktorá (v závislosti od toho, či ide o podlahové kúrenie na vodu alebo elektrinu) nedovolí posúvanie potrubí, drží ich v pevnej polohe a v rovnakej vzdialenosti. Pri montáži sú potrubia väčšinou pod tlakom, takže prípadné poškodenie je možné ihneď spozorovať a potrubie vymeniť za nepoškodené. Po zaliatí potrubia poterom je sanácia nemožná bez väčších zásahov, bez vŕtania alebo rozbitia podlahy. Nasleduje liatie samonivelačného poteru. Je dôležité, aby boli rúrky predtým naozaj dobre pripevnené k podkladu, aby sa pri liatí poteru neposúvali. Po ukončení liatia poteru treba počkať, kým poter úplne vyschne, potom je možné podlahu natrieť konečným náterom alebo položiť vybrané podlahové krytiny.

  5. Aplikácia samonivelačného poteru

  5.1. Jednoduchá a rýchla aplikácia

  Aj keď je aplikácia pomerne jednoduchá, odporúčame ju zveriť do rúk profesionálov. Samonivelačný poter umožňuje veľmi rýchle, ekonomické a spoľahlivé vyhotovenie ako pri novostavbe, tak aj pri rekonštrukcii či renovácii. Nepotrebuje dodatočnú výstuž ako iné typy poterov, pretože sa samonivelačné potery menej zmršťujú a naťahujú.

  5.2. Samonivelačná poterová zmes

  Samonivelačný poter, ktorý sa kupuje v predajniach stavebného materiálu alebo v špecializovaných predajniach, je už pripravená prášková zmes. Balí sa do igelitových vrecúšok alebo vriec a mieša sa s vodou elektrickým mixérom podľa návodu výrobcu. Samonivelačná poterová zmes je zmesou sadry a vody. Sadra je práškový materiál, ktorý sa rozpúšťa vo vode a pozostáva zo síranu vápenatého. Okrem sadry, ktorú možno nazvať aj cementom, je potrebné aj kamenivo, ktorým môže byť štrk alebo jemný piesok. To všetko sa mieša s vodou v pomere odporúčanom výrobcom, kým nevznikne hladká hmota bez hrudiek a následne sa pomocou hadice rozlieva po miestnosti.

  5.3. Príprava podláh a stien

  Pred začatím prác musí byť podlaha správne pripravená a musia byť zabezpečené spojenie so stenami. Konštrukcia podlahy musí byť úplne suchá a pevná. Po dokončení konštrukcie sa najskôr kladie zvuková izolácia. Potom sa spojenie stien s podlahou utesní pomocou špeciálnych elastických materiálov. Ďalším krokom je položenie plastovej fólie na zvukovú izoláciu, ktorá zaručuje nepriepustnosť podlahy. Jednotlivé kusy fólie sa musia prekrývať minimálne 10 cm. Po utesnení celej plochy a všetkých spojení so stenami nasleduje pokládka rúrok podlahového kúrenia, ak ide o montáž tohto typu vykurovania. Keď je tá časť práce hotová, naleje sa samonivelačný poter.

  5.4. Vyrovnanie podkladu

  Pri nalievaní poteru po miestnosti je potrebné dbať na to, aby sa zmes rozložila čo najrovnomernejšie, aj keď výhodou samonivelačného poteru je, že sa poter sám po miestnosti rovnomerne rozlieva. Aby poter bol liaty čo najrovnomernejšie, liatie začína na miestach s väčšou potrebnou hrúbkou podlahy. Nakoniec treba celú plochu vyrovnať vyrovnávacou latou.

  5.5. Sušenie poteru

  Veľkou výhodou samonivelačného poteru je, že veľmi rýchlo schne, takže ho možno aplikovať aj v zime, čo iné typy poterov neumožňujú. Samonivelačný poter je pochôdzny už po 24 hodinách a už po týždni možno zapojiť podlahové kúrenie (ak je vykonaná montáž tohto typu vykurovania), čo ešte urýchľuje schnutie. V iných prípadoch samonivelačný poter určite vyschne za pár týždňov sám, závisí to samozrejme aj od hrúbky, v akej bol vyrobený.

  6. Samonivelačný poter – cena

  Samonivelačný poter je o niečo drahší ako klasický poter, ale v kombinácii s podlahovým vykurovaním vám zabezpečí lepšiu tepelnú účinnosť. Cena samonivelačného poteru závisí od povrchu podlahy, požadovanej hrúbky poteru, druhu materiálu a samozrejme od zhotoviteľa. Cena za zhotovenie samonivelačného poteru s hrúbkou 4,5 cm je 14 až 17 EUR/m2.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Samonivelačný poter, anhydritové potery?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Anhydritový poter

  Prosím Vás o vypracovanie CP na realizáciu:
  - samotný anhydritový poter vo výmere 40m2
  - alt. anhydritový poter vrátane elektrického podlahového vykurovania vo výmere 40m2. Pôdorys v prílohe.

  Lokalita : Čierne Kľačany
  Predpokladaný termín - po 15.6.2024 1800 € do 3000 €

  ........

  Anhydrit poter, betónový poter, betónová mazanina, dva domy

  Potrebujeme majstra pre anhydrid - obytná časť, betónový poter - terasa, mazanina - garáž. Dokumentácia v prílohe. 5400 € do 9000 €

  ........

  Anhydritový poter - 150m2

  Potrebujem anhydritový poter - 150m2, hrúbka cca 5.5cm. 2700 € do 4500 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Samonivelačný poter 145m2 ,7cm hrúbka Chvojnica zhruba cena?, 145m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Prievidza

  2700 € do 4500 €

  Cena, Anhydritový poter o výške cca 4cm, 38 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Petrova Ves

  720 € do 1200 €

  Cena, Anhydritový poter, 160 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Bojničky

  3600 € do 6000 €

  Cena, Anhydrid na jednom poschodí, 3 izby, chodba, šatník a kúpeľňa., 51 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Žilina

  900 € do 1500 €

  Cena, Samonivelačný poter a linoleum pvc do zdravotníckeho zariadenia, 100 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Zvolen

  3150 € do 5250 €

  Cena, Samonivelačný poter na 3 izby, cca 40 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Dolný Kubín

  720 € do 1200 €

  Cena, Anhydritový poter, 75 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Bratislava

  1350 € do 2250 €

  Cena, Novostavba tehla, omietky,anhydridovy poter, cca 100 m2, 60 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Zázrivá

  6300 € do 10500 €

  Cena, Anhydridove potery, 80 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Malacky

  1440 € do 2400 €

  Cena, Odstránenie korkovej podlahy, zbrúsenie nerovnosti a nivelizácia podlah, 30 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Bratislava

  900 € do 1500 €

  Cena, Anhydrid z domiešavača, 160 m2 a hrúbka 5cm
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Pruské

  3150 € do 5250 €

  Cena, Anhydritovy poter, 91 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Budča

  1710 € do 2850 €

  Cena, Zhotoviť samonivelačný poter v dvoch suterennych miestnostiach, 33 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Kozárovce

  630 € do 1050 €

  Cena, Anhydritový poter, 150 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Bukovec

  2700 € do 4500 €

  Cena, Brúsenie betónu - priprava na podlahove kurenie v bytovke, 56 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Liptovský Mikuláš

  2340 € do 3900 €

  Cena, Samonivelačný poter na podlahu, hr. 50 mm, cca 400 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Turzovka

  7200 € do 12000 €

  Cena, Anhydritovy poter, 42 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Ducové

  810 € do 1350 €

  Cena, Poter anhydritový, 143 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Lednické Rovne

  2700 € do 4500 €

  Cena, Anhydritovy poter, 70 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Čierny Balog

  1260 € do 2100 €

  Cena, Samonivelačný poter v novostavbe, 99 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Turzovka

  1800 € do 3000 €

  Cena, Vyrovnanie podlahy nivelackou a montaz plavajucej podlahy, 25 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Kežmarok

  900 € do 1500 €

  Cena, Samonivelačný poter, 120 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Dubnica nad Váhom

  2250 € do 3750 €

  Cena, Nivelizácia podkladu a epoxidový náter, cca 170 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Prešov

  9000 € do 15000 €

  Cena, Anhydritová podlaha, 90 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Košická Polianka

  1620 € do 2700 €

  Cena, Nivelizácia podlahy v garáži aj s brúsením, 21 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Martin

  720 € do 1200 €

  Cena, Vyliať anhydridový poter do miestnosti na podlahové kúrenie, 3 x 4 metre na systémové dosky 25 mm nad trubky
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Bratislava

  270 € do 450 €

  Cena, Hľadám dodávateľa na samonivelačný poter do novostavby, 200 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Bánovce nad Bebravou

  3600 € do 6000 €

  Cena, Nivelovat podlahu +oprava jednej steny, 25 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Košecké Podhradie

  540 € do 900 €

  Cena, Samonivelacny poter, sčasti na keramicku dlazbu, 38 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Makov

  720 € do 1200 €

  Cena, Samonivelačný poter, 40 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Martin

  720 € do 1200 €

  Cena, Nivelačný poter na podlahové kúrenie, 70 m²
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Drienov

  1260 € do 2100 €

  Cena, Zaliať podlahové kúrenie anhydridovym poterom, 40 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Spišská Nová Ves

  720 € do 1200 €

  Cena, Strojové omietky, anhydritový poter, 400m2 + 120m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Kubrá

  9900 € do 16500 €

  Cena, Anhydritový poter, 210m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Badín

  4500 € do 7500 €

  Cena, Realizácia samonivelačného poteru, 70 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Žiar nad Hronom

  1800 € do 3000 €

  Cena, Anhydridovy poter, 170 m2
  Samonivelačný poter, anhydritové potery, Zborov

  3150 € do 5250 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Samonivelačný poter, anhydritové potery cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  942+ spoločnosťami pre Samonivelačný poter, anhydritové potery
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené