Pre oblasť

  Čistenie fasád, striech, dlažby cena

  Koľko stojí čistenie fasád, striech a dlažby? Závisí hlavne od plochy, usadenej nečistoty a poškodenia, použitých čistiacich strojov či čistiacich prostriedkov a samozrejme od realizátora. Cena za čistenie fasády s nanesením čistiaceho prostriedku pomocou teleskopického nástavca na znečistený povrch fasády, je 3 - 5 EUR/m2.

  Komu zveriť čistenie fasády, strechy a dlažby? Pošlite dopyt vhodným a ohodnoteným čističom fasád, striech a dlažieb vo vašom okolí – zadarmo a nezáväzne! Stačí vyplniť formulár nižšie.

  Požiadajte o ponuku:
  Odošli dopyt

  Cena za čistenie fasády


  Cena za čistenie fasády. Cena za čistenie fasády s nanesením čističa za použitia teleskopickej palice na špinavý povrch fasády.

  3.00 €/m2

  VEĽMI NÍZKA CENA
  4.00 €/m2

  STREDNÁ CENA
  5.00 €/m2

  NAJVYŠŠIA CENA
  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Ostatné ceny za Čistenie fasád, striech, dlažby

  Vaše množstvo

  jednotka

  Orientačná cena

  Vaša cena

  Čistenie strechy

  Cena za čistenie strechy. Cena za čistenie strechy s nanesením čističa na špinavý povrch strechy.


  m2

  €/m2

  Čistenie zámkovej dlažby

  Cena za čistenie tehlovej zámkovej dlažby. Cena za strojové čistenie tehlovej zámkovej dlažb s impregnáciou.


  m2

  €/m2

  Orientačná cena
  Poslať dopyt >

  Ako ste využili tieto informácie?

  ČISTENIE FASÁD, STRIECH A DLAŽBY – VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ

  1. Údržba exteriéru domu je dôležitá

  1.1. Čistenie zabraňuje poškodeniu

  Len starostlivo udržiavaný dom vám bude môcť slúžiť dlhé roky. Aby dom dosiahol svoju maximálnu životnosť, vyžaduje si pravidelné čistenie, údržbu a opravy, a to ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Je veľmi dôležité, aby sme okrem pravidelnej kontroly a opráv prípadných poškodení upratovali aj dom. Pravidelné čistenie eliminuje tie faktory a poškodenia, ktoré by sa potenciálne mohli stať väčším problémom ako len estetickým. Napr. ak sa strecha nečistí, zarastá machom, ktorý svojimi koreňmi nasáva vodu. Ak voda nemôže zo strechy normálne odtekať, spôsobuje postupné praskanie strešnej krytiny.

  Pravidelné čistenie dlažby predchádza veľkým škodám, ktoré si vyžadujú nákladné opravy
  Pravidelné čistenie dlažby predchádza veľkým škodám, ktoré si vyžadujú nákladné opravy

  1.2. Znečistenie je nepekné

  Nie je nič horšie ako sedieť na zanedbanej betónovej dlažbe terasy obrastenej machom a burinou. Kvalitu bývania v dome a v exteriéri do značnej miery určuje jeho vzhľad. Ak je fasáda starostlivo upravená a udržiavaná, v záhrade sa budeme viac zdržiavať ako keď je fasáda domu špinavá a zanedbaná. To sú dôležité faktory kvalitného bývania, ktoré si bohužiaľ často uvedomujeme, až keď je neskoro a problém je už tu.

  2. Čistenie dlažby

  2.1. Prečo a kedy čistíme dlažbu?

  To, že dlažba na vašom dvore potrebuje dôkladné vyčistenie, signalizuje najskôr jemná tráva vyrastajúca medzi škárami. Ak ju nevytrháme, z malej trávy rýchlo vyrastie veľká burina. Dlažbu treba neustále pravidelne čistiť, pretože pravidelným vytrhávaním malých trávových výhonkov možno predísť vzniku veľkého problému, ktorým je burina. Dlažbu treba čistiť najmä v jesenných dňoch, kedy tráva a burina nie sú až takým veľkým problémom. Na dlažbe sa hromadí opadané lístie, ak je lístie vystavené dažďu, hnije, čo môže spôsobiť tvorbu rias. Náchylné na tvorbu machu medzi škárami sú aj dlažby vystavené zrážkam alebo sú takmer stále v tieni. A v neposlednom rade treba vyčistiť dlažbu, aby sme viacej boli vonku a urobili si v záhrade poriadok a príjemnú pohodu. O dlažbu sa teda treba starať počas celého roka, predsa je v zime takýchto prác vonku o niečo menej.

  2.2. Ručné čistenie dlažby

  Väčšina buriny sa stále trhá ručne, čo prakticky znamená, že každý kúsok buriny je potrebné vytrhnúť zo zeme. Dôležité je odstrániť burinu spolu s koreňom, inak za pár dní opäť vyrastie. Takáto práca je určite fyzicky náročnejšia a únavnejšia, vyžaduje si viac času a úsilia, ale je potrebná, pretože je jediná dôkladná. Vysokotlakovým čistením dlažby sa odstráni iba povrchová vrstva a korienky v škárach zostanú neporušené.

  Na údržbu povrchu dlažby stačí metla alebo kefa, ktorou prejdete po povrchu a odstránite z neho nečistoty. Pri ručnom čistení odporúčame použiť sódu bikarbónu, ktorá vám umožní úspešne odstrániť nečistoty z povrchu dlažby (10 dag sódy bikarbóny na 10 litrov vody). Roztok sa naleje na dlažbu, nechá sa pár hodín pôsobiť a potom všetko treba dobre vyčistiť kefou s hrubými štetinami.

  2.3. Vysokotlakové čistenie dlažby

  Touto metódou môžeme veľmi úspešne odstrániť mach a burinu medzi škárami dlažby. Vysokotlakový čistič vytvára veľmi silný prúd vody, ktorý doslova zmyje nečistoty a burinu. Táto metóda má však určité nevýhody. Problémy môžu vzniknúť, ak je v škárach medzi dlažbou piesok, vysokotlakový čistič ho vymyje, bude potrebné nasypať nový. Táto úloha sa mení z jednoduchej na časovo náročnú, keďže bude potrebné pieskom vyplniť všetky škáry. Na škáry je najvhodnejší kremenný piesok, ale možno použiť aj obyčajný piesok. V každom prípade musíme s pridaním piesku počkať, kým škáry úplne nevyschnú.

  2.4. Chemické čistenie dlažby

  Treťou možnosťou čistenia dlažby je chemické čistenie, ktoré je mimoriadne efektívne, no bohužiaľ dosť neekologické. Ak máte malé deti a domáce zvieratá, ktoré sa denne zdržiavajú vonku a hrajú na dlažbe, použitie tejto metódy sa neodporúča. Biocídny prípravok tiež nie je vhodný, ak máte v rodine alergika, ktorý je obzvlášť citlivý na silnejšie šampóny a detergenty.

  2.5. Pieskovanie dlažby

  Ak nič z vyššie uvedeného nezaberá, môžete vyskúšať pieskovanie dlažby. Pieskovanie je proces odstraňovania vrchnej, povrchovej vrstvy dlažby silným prúdom vytlačeného vzduchu s pridaním drobných čiastočiek piesku. Pri čistení takýmto spôsobom sa objaví nová zbrúsená vrstva, takže dlažba vyzerá ako nová. Na pieskovanie je potrebné špeciálne vybavenie, preto odporúčame prenajať si profesionálov. Ak sa rozhodnete pre tento spôsob, treba vyčistiť celý povrch, pretože inak bude jedna časť výrazne čistejšia a na prvý pohľad odlišná od iných  častí.

  2.6. Impregnácia dlažby

  Ak sa chceme vyhnúť neustálemu čisteniu dlažby,  resp. na túto prácu spotrebovať minimum času, odporúčame vám rozhodnúť sa pre impregnovanú dlažbu. Ide o priemyselne vyrobenú dlažbu, impregnovanú ochrannou vrstvou, ktorá spomaľuje a čiastočne zabraňuje tvorbe nečistôt. Nielenže bude dlažba vyžadovať menej údržby, ale aj samotné čistenie bude rýchlejšie a jednoduchšie.

  2.7. Čistenie dlažby – cena

  Keďže je takáto práca pomerne nenáročná, väčšina z nás ju môže vykonať svojpomocne. Ak si predsa chcete prenajať profesionálnu službu, za strojové čistenie tehlovej zámkovej dlažby s impregnáciou je potrebné vyčleniť  8 – 9 EUR/m2.

  3. Čistenie fasády

  3.1. Prečo a kedy čistíme fasádu?

  Fasáda je počas roka vystavená mnohým poveternostným vplyvom. Pre lepšiu trvácnosť by sa na fasádu domu mala aplikovať nová fasádna farba na každých 10 rokov, no čistiť a udržiavať sa musí podľa potreby aj v tomto období. Koľko práce bude s čistením fasády, závisí od odkvapu; čím väčší je odkvap, tým lepšie je fasáda chránená a následne tým menej je náchylná na nečistoty a poškodenie. Fasády s minimálnymi odkvapmi alebo dokonca bez odkvapov (najmä tie s plochými strechami) sú dosť náchylné na tvorbu rias a machov, ktoré treba pravidelne odstraňovať. Ak sa tak nestane, omietka môže postupne začať opadávať a náklady na jej opravu budú oveľa vyššie ako pri bežnej údržbe a čistení. Ak ide o dom v meste alebo pri meste, a najmä ak sa dom nachádza priamo pri ceste, veľa nečistôt spôsobia výfukové plyny a fasáda zosivie. O to väčšia je kontaminácia atmosférickými plynmi v blízkosti železníc, diaľnic a prístavov.

  3.2. Čistenie fasády podľa typu fasády

  Keďže existujú rôzne materiály na konečnú úpravu fasád, výber spôsobu čistenia fasády závisí predovšetkým od typu materiálu. Ak sa použijú panely vyrobené z umelých hmôt, fasádu úspešne vyčistíme mokrou handrou a čistiacim prostriedkom, ale iba pod podmienkou, ak ju budeme čistiť pravidelne a dôkladne. Ak ide o omietnutú fasádu, postup je o niečo náročnejší; nebude stačiť mokrá handra a tiež treba dávať pozor, aby omietka počas čistenia neopadala. Iná situácia je pri tehlovej fasáde, tu sa treba venovať aj čisteniu škár medzi tehlami.

  3.3. Tvorba rias, húb a machov

  Jednou z najčastejších nečistôt, ktoré ohrozujú našu fasádu, sú určite riasy, huby a machy. Riasy a huby sú tvrdohlavé mikroorganizmy, ktoré na svoj rast potrebujú vodu a svetlo, ktorých je na fasáde dostatok, keďže dochádza ku kondenzácii. Severné fasády, ktoré sú prakticky celý deň v tieni, sú obzvlášť náchylné na tvorbu rias, húb a machov, preto pomalšie vysychajú. Ich zeleno-hnedý vzhľad pripomína pleseň, aj keď to nie je to isté. Fasáda s riasami a hubami je veľmi nevzhľadná, ak sa riasy a huby neodstránia, dochádza k postupnému chátraniu a následnému odlupovaniu omietky z fasády. Oprava takéhoto poškodenia môže byť veľmi náročná a nákladná.

  3.4. Nízkotlakové alebo vysokotlakové čistenie fasády

  Čistenie fasády nízkotlakovým čističom je vhodné najmä pre omietnuté fasády, nakoľko ide o šetrnejší spôsob čistenia ako pri použití vysokotlakového čističa. Tento typ čističa pracuje pod nižším tlakom, takže prúd vody je slabší a pridávajú sa čistiace prostriedky. Najčastejšie sú to biologicky odbúrateľné prostriedky, ktoré doslova ničia riasy a plesne. V niektorých prípadoch to bohužiaľ nestačí a musíme použiť vysokotlakové čistenie fasády, kedy sa fasáda čistí oveľa silnejším prúdom vody. V prípade murovaných fasád alebo fasád z umelej hmoty odporúčame ihneď vyskúšať vysokotlakové čistenie, keďže tento typ fasády sa na rozdiel od omietnutých fasád nemôže poškodiť a čistenie je efektívnejšie a rýchlejšie.

  3.5. Impregnácia fasády

  Rovnako ako pri dlažbe aj na fasádu sa odporúča impregnačná ochrana. Impregnácia fasády je vlastne použitie  vodoodpudivých náterov, ktoré zabránia priľnutiu rias a húb k podkladu. Zabraňuje tiež kondenzácii, ktorá je kľúčovým faktorom pri tvorbe spomínaných mikroorganizmov. Impregnácia výrazne predlžuje životnosť a krásu fasády.

  3.6. Čistenie fasády – cena

  Cena závisí hlavne od plochy, usadenej nečistoty a poškodenia, použitých čistiacich strojov či čistiacich prostriedkov a samozrejme od realizátora. Cena za čistenie fasády s nanesením čistiaceho prostriedku pomocou teleskopického nástavca na znečistený povrch fasády je 3 až 5 EUR/m2.

  4. Čistenie strechy

  4.1. Kedy a prečo by sa mala čistiť strecha?

  Strecha je časť domu, ktorá je určite najviac vystavená poveternostným vplyvom. Preto neprekvapuje, že strecha je jedným z prvých prvkov domu, kde sa podobne ako na fasáde objavujú nežiaduce riasy, huby a machy. Ak ich nevyčistíme, mikroorganizmy spôsobia postupné poškodenie a následné zrútenie strešnej krytiny. Oprava je oveľa drahšia ako bežná údržba, takže ju netreba odkladať. Je však potrebné si uvedomiť, že nadmerné a nesprávne čistenie strechy môže spôsobiť viac škody ako úžitku, pretože môže poškodiť strešnú krytinu.

  4.2. Dokážeme si strechu vyčistiť sami?

  Táto otázka vyvstáva veľmi často a odpoveď na ňu nie je jednoznačná, pretože čistenie závisí od mnohých faktorov. V prvom rade treba zdôrazniť, že čistenie strechy svojpomocne môže byť mimoriadne nebezpečné, pretože hrozí riziko pádu z výšky. Nezáleží na tom, či ide o prízemný alebo trojpodlažný dom – výškový rozdiel je viditeľný a dôležitý. Ďalej je dôležité, v akej sme fyzickej kondícii, akú máme rovnováhu, či sa bojíme výšok a či máme sklony k závratom. Dôležité je aj to, či máme ochranné prostriedky na zaistenie bezpečnosti v prípade pošmyknutia, či sa v prípade pošmyknutia dokážeme zastaviť, kam spadneme, ak sa náhodou zošmykneme z okraja strechy... Rovnako kľúčový je sklon strechy – ploché strechy alebo mierne šikmé strechy nie sú také nebezpečné ako strmé strechy. Po zvážení kladov a záporov je tých druhých oveľa viac, preto je stále lepšie prenechať prácu profesionálom, ktorí sú na výkon prác tohto druhu kvalifikovaní a majú profesionálne vybavenie.

  4.3. Mikrobiálne čistenie strechy

  Ide o revolučnú metódu, ktorá sa u nás zatiaľ neveľmi udomácnila, no získava na obľube. Pri tomto procese čistenia sa strecha najskôr vyčistí vysokotlakovým čističom a následne sa na ňu nasypú mikroorganizmy, ktoré sa živia machom. Účelom metódy je potlačiť rast machu na streche mikroorganizmami. Treba si uvedomiť, že na to, aby táto metóda priniesla požadované výsledky, mach nesmie byť úplne vyčistený, pretože mikroorganizmy sa nebudú mať čím živiť a nebudú môcť správne fungovať. Odporúča sa ponechať asi polovicu povrchu machu, ktorý následne za pár týždňov mikroorganizmy úplne vyčistia.

  4.4. Ručné čistenie strechy

  Tak ako sa dá odstrániť ručne mach a burina medzi dlažbou, dá sa ručne odstrániť aj zo škár strešnej krytiny. Netreba dodávať, že takáto práca je mimoriadne časovo náročná a únavná. Ak svieti slnko, musíme sa pred ním chrániť.

  4.5. Vysokotlakové čistenie strechy

  Najspoľahlivejšou a najrýchlejšou metódou je určite vysokotlakové čistenie strechy. Ak sa rozhodneme pre  tento spôsob, musíme si dať pozor, aby sme zo strechy nezmyli dôležitý prvok, ktorý na nej nebol správne pripevnený. Následky by mohli byť katastrofálne, pretože strecha začne zatekať a voda prenikne dovnútra budovy.

  4.6. Čistenie strechy – cena

  Náklady na čistenie strechy závisia od viacerých faktorov. V prvom rade je samozrejme dôležité, aký je povrch strechy, ale aj jej sklon, miera znečistenia a prístupnosť strechy. Cena za čistenie strechy s nanesením čističa na špinavý povrch strechy je 5 – 7 EUR/m2.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Čistenie fasád, striech, dlažby?

  daibau.sk, pomôžeme Vám s odhadom investície a výberom dodávateľa pre Váš Dom  Chcem ponuku od poskytovateľov
  Posledné zverejnené dopyty

  Umytie okna, parapety, montaz malej striesky

  Dobry den,
  Potrebujeme:
  1. Umyt okno na 2. poschodi z vonkajsej strany (okno je vsadene na pevno - neda sa otvorit) pomocou plosiny
  2. Vycistit vonkajsiu parapetu od nanosov od holubov
  3. Vyrobenie striesky nad oknom, cca. 40 cm siroku po celej dlzke okna + montaz. Fotky v prílohe. 1800 € do 3000 €

  ........

  Vycistit dlazbu cca do 100m2

  Potrebujem majstra pre cistenie zamkovej dlazby, cca 100 m2. 900 € do 1500 €

  ........

  Zámkovu dlazbu vyčistiť

  Potrebujeme vyčistiť dlažbu od machu a čiernej plesne, 300 m2. 2700 € do 4500 €

  ........

  Chcem ponuku od poskytovateľov

  Cena, Vyčistenie strechy, 50 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Bratislava

  450 € do 750 €

  Cena, Osetrenie plechovej strechy od hrdze a nasledne vymalovanie, cca 150 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Moldava nad Bodvou

  1350 € do 2250 €

  Cena, Vyčistenie fasády zateplenej bytovky Svit, cca 80 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Poprad

  540 € do 900 €

  Cena, Ošetriť rovnú strechu na rodinnom dome novým náterom, 110 m2 - 150 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Michalovce

  1800 € do 3000 €

  Cena, Čistenie strechy, Okolo 110m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Šintava

  900 € do 1500 €

  Cena, Vycistit plot, zahradne muriky, casti domu oblozene tehlami Klinker, 50 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Košice

  450 € do 750 €

  Cena, Čistenie fasád, 400 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Košice

  2700 € do 4500 €

  Cena, Umytie oknie vo vyske, 3x10m presklenie
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Košice

  270 € do 450 €

  Cena, Natieranie plechovej strechy, Cca 120 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Ráztočno

  900 € do 1500 €

  Cena, Odstrániť porasty, vybrusit,nalakovat altánok, 55 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Trenčín

  1350 € do 2250 €

  Cena, Čistenie strechy, cca 150 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Harichovce

  1350 € do 2250 €

  Cena, Čistenie bielej fasady RD, Cca 150 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Lučenec

  900 € do 1500 €

  Cena, Očistenie strechy od machu, cca 250 až 300
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Spišská Nová Ves

  4950 € do 8250 €

  Cena, Oprava a natretie strechy, stavba murika, 130 m2, 12 x 1 m.
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Zázrivá

  4500 € do 7500 €

  Cena, Náter strechy, 140 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Zborov nad Bystricou

  1260 € do 2100 €

  Cena, Čistenie odkvapov horolezecky, 255 bežných metrov
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Bratislava

  3600 € do 6000 €

  Cena, Oprava a očistenie zámkovej dlažby, opraviť 20 m2 a vyčistiť 120 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Čápor

  1440 € do 2400 €

  Cena, Natretie odkvapov a dreveného podbitia na rod.dome, 4
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Košúty

  540 € do 900 €

  Cena, Čistenie striešky balkóna na byte, 3 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Klokočina

  45 € do 75 €

  Cena, Rekonštrukcia plechovej strechy, 10m, cca 190m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Iliašovce

  4500 € do 7500 €

  Cena, Čistenie strechy od machu, Cca 250 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Bardejov

  2250 € do 3750 €

  Cena, Čistenie fasády trapez plech + von. okná, cca 500 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Budča

  3600 € do 6000 €

  Cena, Vycistenie zamkovej dlazby parkovaci dom zvolen, 165 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Zvolen

  1530 € do 2550 €

  Cena, Čistenie dlažby, 100 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Trenčín

  1350 € do 2250 €

  Cena, Čistenie fasády, cca 250m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Tvrdošín

  2250 € do 3750 €

  Cena, Čistenie zámkovej dlažby, 60 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Chrastné

  810 € do 1350 €

  Cena, Čistenie striech, dažďových odkvapov, 7000 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Vlkanová

  50400 € do 84000 €

  Cena, Vyčistiť fasádu na RD, 120m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Opoj

  900 € do 1500 €

  Cena, Vapkou očistiť biely tehlový plot, Po popise
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Rimavská Seč

  900 € do 1500 €

  Cena, Čistenie dlažby-vonkajšie kachličky,čistenie prístreška- sklo, 30m2 terasa 25m2 prístrešok
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Košice

  1350 € do 2250 €

  Cena, Poumývať schody v bytovke (dvojpodlažná), Cca 40 schodov
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Vranov nad Topľou

  900 € do 1500 €

  Cena, Čistenie fasády rod domu, 100 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Komárno

  900 € do 1500 €

  Cena, Nater plechovej strechy, 170 m2, polovica plochá, polovica 40 stupňov sklon
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Župčany

  1800 € do 3000 €

  Cena, Čistenie fasády cca 550 m2, 550 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Senica

  3600 € do 6000 €

  Cena, Vyčistiť fasadu, 160 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Bátorove Kosihy

  1170 € do 1950 €

  Cena, Vymaľovať strechu, 120 m2
  Čistenie fasád, striech, dlažby, Kežmarok

  4500 € do 7500 €  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Čistenie fasád, striech, dlažby cenník

  Vyžiadajte si od firiem nezaväzujúcu ponuku

  601+ spoločnosťami pre Čistenie fasád, striech, dlažby
  Bezplatná služba
  Bez provízií
  Získaj ponuku
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené