Pracovnu dosku do kuchyne a zástenu v rovnakom dekore
+ fantáziu pri vymýšlaní výhovoriek po dobu 7 mesiacov...nikdy viac
- Dohoda bola dodať pracovné dosky a zásteny ku kuchynskej linke, ktorú mám z Ikea. Na dopyt reagoval ešte v deň zverejnenia (15.7.2025), nasledujúci deň prišiel na zameranie, dodanie sľuboval do 4 týždňov. Pri sebaprezentovaní a ukážke realizácii sme sa dohodli ešte na dodaní skrine do predsiene, ktorú tiež hneď zameral a vybrali sme materiál. Večer ten deň, poslal ponuku s tým, že záloha na materiál sa platí vopred...poslala som mu 950 eur obratom (16.7.2025). A potom nastalo ticho...
Urgovala som, sluboval...znovu urgovala...vymýšlal, že sú prázdniny, nemá kde dať deti, sú choré, potom spadol a dochrámal si ruku (to som mu aspoň uverila, lebo som to videla). Pracovné dosky dodával na viackrát s rukou v gipse s nejakým popmocníkom. Zásuvky vyrezané veľké, drez nie je na os skrinky, zásteny po okno - rozdiel výšky v stranách 5 cm, jedna hrana pracovnej dosky neolepená. Dodané to bolo v septembri 2025 (namiesto č týždňov). Potom zase ticho...zle objednaný materiál, nemá kam dať deti, rodinná oslava, zle sa mu s tou rukou po zlomenine pracuje, nestíha doháňať zákazky. Skriňa čiastočne dodaná 19.12.2025, keď som povedala, že nebudem mať cez Vianoce bundy na zemi, že to musí stihnúť inak ho udám. Skriňa je namiesto hĺbky 600 mm, len 450 mm, lebo údajne medzičasom stratil pôvodný nákres so zameraním. Do skrine sa nevojdú väčšie vešiaky, lebo nezavriem dvierka, bundy musia mat založené rukávy (ešte šťastie, že mám veľkosť len S-M). Skriňu mal dokončiť hneď po sviatkoch, no zase nič, iniciatíva a kontakt z jeho strany žiaden, pokým ho človek neurguje, lebo ešte nerobia, lebo si to zle vyrátal, a musel znovu objednať, musel na pohreb, pokazila sa mu dodávka a museli ho odtiahnuť...bla bla bla. Je 16.2.2026, presne 7 mesiacov od nášho prvého kontaktu, informovala som ho, že podávam podnet na Obchodnú inšpekciu, odstupujem od dohody a žiadam ho vrátiť komplet doteraz zaplatenú sumu za skriňu, čo predstavuje dokopy 740 eur, inak si ich budem vymáhať súdom.
Takže tak...držím každému palce, kto tomuto podvodníkovi naletel. Žiaľ v čase, keď som sa s ním stretla, tu takéto negatívne hodnotenia, ako sú dnes, neboli.
KVALITA:
PORADENSTVO:
CENA: