Pre oblasť

  Ako si lacno skrášliť bývanie – malé triky interiérových dizajnérov

  Máte radi jarné osvieženie? Zdá sa, že nie je lepší spôsob na nový začiatok, ako štýlovo osviežiť vaše bývanie. Predtým, ako sa pustíte do vytvárania náladových koláží a hľadania inšpiratívnych ambientných fotografií v časopisoch a online, je dôležité zamerať sa na svoj rozpočet. Ak patríte medzi tých, ktorí si myslia, že platí príslovie „koľko peňazí, toľko muziky“, zamyslite sa znova! Tu je niekoľko tipov a trikov, ktoré využívajú špičkoví interiéroví dizajnéri na kvalitné a cenovo dostupné osvieženie priestorov, ktoré vás určite zaujmú a inšpirujú.
  Odborný článok 418
  ako lacno skraslit interier
  Máme 435 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Sušené kvety a staré fotografie

  Kytica čerstvých kvetov dokáže priestor okamžite oživiť, no, žiaľ, rýchlo vybledne a zvädne. Aby ste sa vyhli nákladom na nákup čerstvých rezaných kvetov každý týždeň, môžete ušetriť nejaké eurá, ak sa rozhodnete pre aranžmány zo sušených kvetov. Efektnou a atraktívnou stratégiou na zdobenie stien a políc vo vašej domácnosti sú aj staré, čiernobiele fotografie v atraktívnych rámoch. Skombinujte fotografie s modernými kúskami pre vyvážený eklektický efekt.

  Sušené kvety
  Sušené kvety
  Drevené rámy a doplnky, Zara Home
  Drevené rámy a doplnky, Zara Home

  Nábytok vyrobený z prírodných materiálov a rôznych textúr

  Kombinácia kusov nábytku v neutrálnych odtieňoch a rôznych textúrach je trikom na dosiahnutie efektu jednotného, ​​uprataného priestoru, do ktorého hra textúr prináša zaujímavosť a pestrosť. Nábytok a doplnky navyše nemusia byť úplne nové. Nájdené predmety a kusy nábytku z recyklačného centra, osobné suveníry alebo napríklad vintage textílie umiestnené vedľa postele alebo na operadle stoličky dodávajú priestoru jedinečný charakter a osobitosť.

  Príručný stolík, Roost
  Príručný stolík, Roost
  Vintage štýl textílií, Etsy
  Vintage štýl textílií, Etsy

  Online nakupovanie je skvelá príležitosť

  Odporúčame lovcom výhodných ponúk za prijateľné ceny vyhľadávanie na internete. Bolha, Etsy, Instagram, internetové obchody s nábytkom a mnohé ďalšie internetové obchody ponúkajú široký sortiment starožitného nábytku z rôznych období, ako aj nový nábytok za prijateľné ceny. Používajte hashtagy!

  Stolová lampa, All modern
  Stolová lampa, All modern
  Stolička Mosquito, Rex Kralj-Bilha
  Stolička Mosquito, Rex Kralj-Bilha

  Pridajte vrstvy

  Ak chcete dosiahnuť efekt interiéru a interiérového dizajnu na vyššej úrovni, vyžaduje si to trochu viac námahy v podobe pridávania textúr a materiálov. Nemôžete zostať len pri základných farbách a kúskoch – pre pocit luxusu je potrebná viacvrstvovosť. Zakomponujte  do prostredia akcenty v podobe dekoračných vankúšov, textilných poťahov a rôznych dekoračných predmetov, zrkadiel, lámp, podnosov, váz... Len tak docielite to, že všetky vaše priestory budú pôsobiť luxusne, a zároveň ušetríte kopu peňazí.

  Pocit luxusu si vyžaduje viacvrstvovosť – Zara Home
  Pocit luxusu si vyžaduje viacvrstvovosť – Zara Home

  Vonku/vnútri

  Komfort a uvoľnený pocit v priestore sú výsledkom premysleného dizajnu interiéru. Ak chcete upokojujúcu, luxusnú atmosféru, prepojte interiér s exteriérom. Vpustiť do priestoru čerstvý vzduch a viac prírody vás nebude stáť absolútne nič. Samozrejme, veľké okná a iné otvory s výhľadom na najbližšie okolie veľmi pomáhajú, ale jednoduchým tipom by bolo vniesť do interiéru farby a rastliny z okolia. Ďalším tipom je okoreniť interiér materiálmi, nábytkom a doplnkami vyrobenými do exteriéru a naopak.

  Hojdačka – Serena & Lilly
  Hojdačka – Serena & Lilly

  Drevo je odolné a krásne

  Výber odolných materiálov je ďalším kľúčom k úspechu. Všetky povrchy, a tak aj tie vo vašej domácnosti, sa časom opotrebúvajú. Nábytok z masívneho dreva je odolný a vydrží veľmi dlho. Samozrejme, vzhľadom na kvalitu môže byť drahší, ale často nájdete skryté poklady v obchodoch s použitým nábytkom a na internetových aukciách.

  Drevené šamlíky – Etsy
  Drevené šamlíky – Etsy

  Vyberte si multifunkčné kúsky

  Nekupujte lacné produkty len preto, že sú lacné. Skúste si vybrať aj také, ktoré môžete použiť na rôzne účely. Produkty, s ktorými sa môžete hrať a vytvárať alebo zostavovať nové predmety, sú tou správnou voľbou. Zložte napríklad niekoľko malých svietnikov do väčšej, efektnej dekorácie na stôl. Alebo si kúpte voňavú sviečku v ozdobnej nádobke, ktorú môžete po dohorení sviečky použiť na odkladanie rôznych drobností, alebo ako nádobku na ceruzky či zubné kefky.

  Voňavá sviečka – H&M Home
  Voňavá sviečka – H&M Home

  Buď tým, čím si

  Dajte svojmu priestoru vlastnú pečať! Nekopírujte nápady známych interiérových dizajnérov, priestor síce bude vyzerať ako z časopisu, ale vaša osobná pečať je neoceniteľná. A priestor tak získa jedinečný charakter a štýl. Výrazná vôňa je napríklad jednoduchý spôsob, ako vyjadriť svoju jedinečnosť a dodať priestoru trochu luxusu.

  Domáce vône Byredo – IKEA
  Domáce vône Byredo – IKEA

  Čerešnička na torte

  Priestor nebude nikdy úplne dokonalý bez jemných dekorácií a umeleckých diel, ktoré mu dodávajú jedinečnosť a intrigy. Našťastie, umelecké diela sú dnes dostupné aj bežným ľuďom prostredníctvom internetových ponúk a aukcií.

  Joan Miro_La metamorphose, litografia – Catawiki
  Joan Miro_La metamorphose, litografia – Catawiki
  Odborný článok 418
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Interiérový dizajn?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 435 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené