Pre oblasť

  So stavbou sa poponáhľajte, výstuž je už teraz výrazne drahšia!

  Hoci za posledné dva roky prakticky všetky ceny stavebných prác a stavebného materiálu, posledný mesiac ešte rýchlejšie a výraznejšie zdražela oceľová výstuž do železobetónových konštrukcií.
  Odborný článok 479
  armatura
  Máme 590 realizátorov v oblasti Stavebný materiál:

  Za prvých desať mesiacov roku 2021 zdraželi všetky druhy týchto produktov o štvrtinu a aktuálne geopolitické udalosti v dôsledku vojny na Ukrajine spôsobili ďalší rast o 40 až 50 %.

  Súčasná vyhrotená politická situácia výrazne ovplyvnila rast cien výstuže nielen v dôsledku stagnácie výroby a dopytu, ale aj v dôsledku obrovského rastu cien energií, ktoré sú hlavnými ťahúňmi všetkých svetových odvetví. Kríza dokonca viedla k dočasnému úplnému zastaveniu výroby, čo samozrejme vplývalo na obstarávanie výstužnej siete v našom regióne. Teraz sú tieto produkty opäť dostupné, no za oveľa vyššiu cenu.

  Druhým dôvodom rastu cien je vraj Čína, ktorá sa v roku 2020 vysporiadala s pandémiou rýchlejšie ako zvyšok sveta a v tom istom roku sa vrátila k svojim obrovským infraštruktúrnym projektom. Sú to na naše pomery nepredstaviteľne veľké projekty a vyžadujú si megalomanské množstvá stavebného materiálu vrátane oceľovej výstuže.

  Oproti minulému roku výstuž zdražela o asi 40 %
  Oproti minulému roku výstuž zdražela asi o 40 %

  Keďže je oceľová výstuž nevyhnutným prvkom každej stavby – aj keď nejde primárne o betónovú konštrukciu, betónové sú aspoň steny v suteréne – jej zdražovanie sa dotýka každého, kto je momentálne v procese výstavby alebo má v úmysle čoskoro začať. Hoci ceny stavebných prác a stavebného materiálu už takmer dva roky prudko rastú, vzhľadom na nedávne geopolitické udalosti sa situácia s najväčšou pravdepodobnosťou tak rýchlo neskončí. Radíme vám, aby ste sa so stavbou poponáhľali a vyhli sa tak prípadnému dodatočnému zvyšovaniu cien.

  Odborný článok 479
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Stavebný materiál?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 590 realizátorov v oblasti Stavebný materiál:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené