Pre oblasť

  Čistenie a umývanie vo výškach

  Článok si prečítalo viac ako 881+ používateľov
  Vonkajší vzhľad každej budovy je prvá vec, ktorú si na nej všimneme. Fasáda, ktorá je nedostatočne udržiavaná a špinavé okná môžu zanechať nie najlepší prvý dojem. Len starostlivo udržiavaná budova vám bude môcť slúžiť dlhé roky. Aby dosiahla svoju maximálnu životnosť, vyžaduje si pravidelné čistenie, údržbu a opravy, a to nie iba v interiéri, ale aj v exteriéri. Preto je potrebné pravidelne čistiť fasády, strechy a umývať okná. Ak ide o viacpodlažné budovy, vykonať spomenuté práce vôbec nie je jednoduché. Ale aj tu pomoc existuje. Sú firmy, ktoré sa zaoberajú realizáciou širokého spektra čistiacich prác vo výškach a okrem toho, že majú potrebné vybavenie a prístroje na čistenie a umývanie vo výškach, majú aj potrebné skúsenosti. Poskytnú služby súvisiace s čistiacimi a umývacími prácami vo výškach nielen majiteľom rodinných domov, výškových obytných a úradných budov, ale aj priemyselných hál, nákupných centier a podobne. 
  Odborný článok 881
  cistenie a umyvanie vo vyskach
  Máme 614 realizátorov v oblasti Čistenie fasád, striech, dlažby:

  Služby, ktoré poskytujú

  Firmy, ktoré sa zaoberajú uvedenými prácami vo výškach, môžete angažovať, ak potrebujete realizovať umývanie okien a presklených fasád, vysokotlakové čistenie fasád budov, výškové čistiace práce v priemyselných halách a skladoch, odstraňovanie machov a rias zo striech a fasád budov, čistenie odkvapov a zvodov, čistenie vonkajších žalúzií, čistenie solárnych panelov a podobne.

  Umývanie okien a presklených fasád vo výškach

  Firmy zaoberajúce sa napočítanými, ale aj inými nespomenutými prácami súvisiacimi s čistením a umývaním vo výškach, svojim klientom ponúkajú občasné alebo pravidelné vykonávanie týchto prác. Napríklad, úspešne umyjú okná, očistia okenné rámy a parapety, vyčistia aj dlho neumývané okná s hrubou vrstvou usadenej špiny alebo okná v novostavbách, ktoré sú zašpinené od farieb, omietok, silikónu... Vďaka overeným pracovným postupom, profesionálnemu náradiu a čistiacim prostriedkom, ktoré používajú, vaše okná budú perfektne umyté. Skúsenosti, ktoré majú pracovníci vykonávajúci umývanie a čistenie vo výškach určite sú zárukou kvalitne odvedenej práce.

  Keď ide o čistenie fasád budov, tieto práce je sa najčastejšie vykonávajú pomocou vysoko-tlakového čistenia vodným lúčom (tzv. wapkovanie), ktoré umožňuje zbaviť fasádu usadeného prachu a ďalších nečistôt spôsobených smogom, sadzami či živicami opadanými z korún stromov. Pomocou špeciálnych čističov je možné odstrániť mach, riasy, plesne i pavučiny. Na dosiahnutie perfektného výsledku sú nevyhnutné profesionálne stroje a použitie správneho tlaku tak, aby nedošlo k poškodeniu fasády. Na vykonávanie prác vo výškach používajú sa vysokozdvižné plošiny alebo lešenia na ľahko dostupných miestach a lanová technika na ťažko prístupných miestach a výškových budovách. Výškoví pracovníci musia mať v tejto oblasti bohaté skúsenosti.

  Odborná rada zo spoločnosti RSJ services s.r.o.

  1. Aj keď čistenie okien znie ako celkom jednoduchá vec, zrejme to tak nie je, zvlášť keď ide o čistenie okien vo výškach. Aké nástroje/pomôcky používate na čistenie okien?

  Na čistenie okien používame profesionálne kefy a stierky od prvotriednych svetových výrobcov a ekologicky nezávadnú chémiu, poprípade používame demineralizovanú vodu (vodu zbavenú všetkých minerálov). Okná, respektíve fasáda po umytí, ostáva čistá, ako nová. Aby sme sa dostali ku oknám na výškových budovách, používame horolezecké vybavenie.

  2. Aká je najvyššia budova, ktorej ste museli okná umyť?

  Najvyššia budova, kde som doteraz umýval okná, mala približne 80 metrov.

  3. Čo najčastejšie vidíte cez okno? Ako ľudia reagujú na váš náhly vzhľad?

  Čo najčastejšie vidím za oknom keď umývam? Vidím ako je ľuďom fajne dnu, kým oni sú v suchu a v teple, my vonku mrzneme a sme celí premoknutí. No stáva sa niekedy, že nám cez okno podajú aj teplú kávu a to nás vždy poteší.

  Pán Radko Šinko, spoločnosť RSJ services s.r.o.

  Čistenie a vysávanie priemyselných hál

  Firmy vykonávajúce čistenie a umývanie vo výškach môžete angažovať aj ak ste majiteľom  priemyselnej výrobnej haly alebo skladu. Pomôžu vám s čistením a vysávaním stien, stropných konštrukcií, vzduchotechniky, elektrických rozvodov, strojov, osvetlenia a ďalších zariadení, odstránia usadený prach, pavučiny, špinu a ďalšie nečistoty.

  Ako sme už spomenuli, pri čistiacich prácach vo výškach okrem vhodných čistiacich prostriedkov využívajú rôzne druhy vysokozdvižných plošín (nožnicové, kĺbové, teleskopické) a sú plne kvalifikovaní na ovládanie týchto strojov, s plošinami vedia narábať veľmi precízne a vytvoriť si prístup i na ťažko dostupné miesta bez toho, aby čokoľvek poškodili. Tam, kde sa plošina nedostane, používajú rebríky alebo mobilné lešenie. Čistenie miest, ktoré nie sú prístupné z plošín alebo rebríkov, prebieha pomocou horolezeckej a lanovej techniky. Šikovní výškoví pracovníci zdolajú všetky možné prekážky a dostanú sa úplne všade. Pracujú bezpečne a tak, aby nedošlo k poškodeniu vášho majetku. Čističe, ktoré pritom používajú sú profesionálne, stavané na celodennú nepretržitú prevádzku a zvládnu akýkoľvek typ nečistôt. Ak je potrebné dôkladnejšie čistenie a dezinfekcia, aplikujú profesionálne čistiace prostriedky. Dôležitá je voľba správneho čistiaceho prostriedku a spôsobu aplikácie tak, aby sa čistený povrch nepoškodil a zároveň sa odstránili všetky nečistoty. 

  Výškoví pracovníci perfektne vyčistia a umyjú čokoľvek vo výškach a na neprístupných miestach. Výsledkom ich práce sú dokonalo vyčistené povrchy.

  Odborný článok 881
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Čistenie fasád, striech, dlažby?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 614 realizátorov v oblasti Čistenie fasád, striech, dlažby:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené