Na bienále bolo vystavených vyše 350 diel autorov z celého Balkánu. Cieľom Balkánskeho bienále architektúry od jeho vzniku je zhromažďovať a spájať významných autorov z príbuzných oblastí urbanizmu, architektúry a dizajnu z rôznych regionálne príbuzných prostredí, prezentovať a propagovať príklady dobrej praxe.
Zúčastnené krajiny vystavovali diela na základe urobenej selekcie: Sonja Radović Jelovac (Čierna Hora), Igor Kuvač (Bosna a Hercegovina), Mihajlo Zinoski (Severné Macedónsko), Florian Nepravishta (Albánsko), Ileana Tureanu (Rumunsko), Saša Begović (Chorvátsko) a Ana Kreč (Slovinsko). Architekti a dizajnéri sa predstavili v 5 výstavných kategóriách: architektúra, urbanizmus, nerealizované projekty, interiérový a nábytkový dizajn.
- Ocenenia získali aj mnohí slovinskí autori.
Rekonštrukcia budovy starého cukrovaru (Cukrarna)
1. cena – grand prix v kategórii architektúra: cenu získali architekti Scapelab za rekonštrukciu budovy starého cukrovaru.
Námestie Ptuj
1. cena – grand prix v kategórii urbanizmus: cenu získalo námestie Ptuj Arhitektury Krušec.
Návrh kusov nábytku pre malé múzeum v Starej elektrárni
2. cena – v kategórii nábytkový dizajn: cenu získala dvojica VGA – Jure Grohar a Anja Vidic za návrh kusov nábytku pre malé múzeum v Starej elektrárni v Ľubľane (Slovinsko).
Bobrie centrum
Špeciálne ocenenie v kategórii architektúra získali Andrej Strehovec a Ravnikar Potokar d. o. o. (architektonická kancelária) za projekt Bobrie centrum – Centrum ochrany prírody Sotla.
V rámci programu boli prezentované aj riešenia Medzinárodnej architektonickej súťaže ArXellence2. Hlavnú výstavu sprevádzalo množstvo podujatí vrátane výstavy s názvom Brutalizmus na Balkáne – ochrana a rekonštrukcia a Moderné bývanie v Belehrade, tiež medzinárodná konferencia Globálna dedina: útočisko pre trvalo udržateľný život.