Pre oblasť
  AGROKOMPLEX - NÁBYTOK A BÝVANIE

  Vidiecky štýl

  Článok si prečítalo viac ako 1986+ používateľov
  Vidiecky štýl snúbi tradíciu s modernosťou a je u nás čoraz obľúbenejší. Vyznačuje sa harmóniou pastelových farieb, ktorá vytvára domácku vidiecku atmosféru. Nábytok má jednoduché rustikálne línie. Pri navrhovaní a vytváraní priestorov vo vidieckom štýle dôležitá je trvanlivosť a praktickosť jednotlivých kusov nábytku. Izby vo vidieckom štýle sú plné šarmu, poskytujú veľmi príjemné bývanie. 
  Odborný článok 1986
  vidiecky styl
  Máme 428 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  Rustikálny štýl nikdy nevyjde z módy

  Rustikálny nábytok

  Pokiaľ ide o nábytok, v tomto štýle dominuje masívne drevo, ktoré je chránené matnými nátermi, aby bolo zreteľne vidieť štruktúru a farbu dreva. Vidiecky štýl preferuje dub, tmavší orech a svetlejšiu borovicu. Bežná je kombinácia masívneho pohľadového dreva s bielou farbou. Nechýbajú ani kované kusy nábytku.

  Tkaniny

  Prevládajú prírodné tkaniny (napr. vlnené, bavlnené, ľanové...) vo forme prikrývok, vankúšov, obrusov a iných predmetov. Tento štýl sa vyznačuje jednoduchými bielymi látkami s množstvom kvetinových či zvieracích vzorov. Výšivku ako ozdobný a hodnotný doplnok možno vidieť takmer na všetkých látkach.

  Farby

  Zemité a pastelové tóny určite patria medzi najvýraznejšie farby vidieckeho štýlu. Vytvárajú v priestore teplo a sviežosť, zdôrazňujú domácku atmosféru, pohodlie, pokoj a skrášľujú priestor.

  Steny

  Omietky stien v príbytkoch zariadených vo vidieckom štýle sú zvyčajne hlinené. Steny zdobia vzorované tapety alebo drevené obklady.

  Podlahy

  Povrchy podláh sú zvyčajne z prírodných materiálov, z kameňa alebo tehál, ktoré sú v kontraste s jemne sofistikovanými detailmi vidieckeho štýlu.

  Dekoratívne prvky

  Veľká pozornosť v tomto štýle sa venuje aj dekoratívnym prvkom. V obývačkách často nájdete čerstvé alebo sušené rezané kvety, prútené košíky rôznych jemných farieb a tvarov. Kuchyne vo vidieckom štýle majú veľa otvorených políc, ktoré sú plné hlinených hrncov, keramických tanierov a skleneného riadu. Flexibilita štýlu umožňuje zahrnúť použité veci, obnovené starožitnosti a ručné práce.

  Odborný článok 1986
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Interiérový dizajn?

  Máme 428 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 428 realizátorov v oblasti Interiérový dizajn
  8.7
  0

  AZ-MODI, s.r.o.


  9.4
  0

  young.s architekti s. r. o.


  8.7
  0

  Tornyos architects


  8.7
  0

  Ing. Marek Vereš - MV architektúra


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené