Pre oblasť

  10 dôvodov na kúpu tepelného čerpadla

  Článok si prečítalo viac ako 1080+ používateľov
  Pri investícii do nového vykurovacieho systému je dôležité zvážiť všetky jeho výhody a nevýhody. Aby sme vám aspoň trochu uľahčili rozhodovanie a ušetrili niekoľkohodinové prehľadávanie na internete, nižšie uvádzame desať dôvodov, prečo je tepelné čerpadlo dobrou investíciou.
  Odborný článok 1080
  tepelne cerpadlo
  Máme 879 realizátorov v oblasti Tepelné čerpadlo:

  1. Zníženie mesačných výdavkov

  Najčastejšie kritérium, ktoré zaváži pri kúpe akéhokoľvek produktu, je určite kvalita a samozrejme cena, pri väčších nákupoch môže byť dôležitým dôvodom návratnosť investície a dlhodobé úspory. Ak investujete do tepelného čerpadla, úspora bude zrejmá, keďže tepelné čerpadlo čerpá teplo z okolia a k vysokej účinnosti nepotrebuje veľa. V dôsledku toho nižšia spotreba energie znamená aj nižšie mesačné náklady. Najviac určite ušetria tí, ktorí sa rozhodnú pre systém, ktorý ponúka vykurovanie a chladenie priestorov a vody.

  2. Kúrenie a chladenie v jednom

  Tomu sa hovorí zabiť dve muchy jednou ranou, alebo aj tri, ak bude systém slúžiť aj na ohrev úžitkovej vody v domácnosti. Týmto spôsobom jeden systém využijete na vykurovanie priestoru v zimných mesiacoch a na chladenie v lete. Klimatizácia a ohrievač vody budú minulosťou, pretože jeden systém bude použiteľný pre všetky účely.

  3. Ekologický vykurovací systém – prečo investovať do tepelného čerpadla

  Vzhľadom na narastajúce znečistenie je čoraz dôležitejšie uvedomiť si, že inteligentné rozhodnutia a nákupy môžu pomôcť zachovať našu planétu. Spaľovanie fosílnych palív zvyšuje tzv. skleníkový efekt, od ktorého sa očakáva zvýšenie teploty a s tým súvisiace strašidelné predpovede prírodných katastrof. Vďaka tepelnému čerpadlu vykurovanie bude na obnoviteľnom zdroji energie, ktorý nezaťažuje životné prostredie.

  4. Nižšia spotreba energie

  Tepelné čerpadlo má nižšiu spotrebu energie v porovnaní s inými vykurovacími systémami. Na trhu sú aj systémy, ktoré dokážu túto spotrebu ešte lepšie kontrolovať a dajú sa naprogramovať tak, aby bol na spustenie čerpadla potrebný nižší výkon alebo sa práca tepelného čerpadla zastaví pri dosiahnutí požadovanej teploty v budove.

  5. Minimálna a jednoduchá údržba

  Tepelné čerpadlo vyžaduje minimálnu údržbu po celú dobu prevádzky. Ak je správne nainštalované, nemali by byť žiadne problémy. Stačí v pravidelných intervaloch podľa pokynov výrobcu kontrolovať tlak vody a vyčistiť nečistoty z filtra. Je však dôležité raz ročne  zavolať firme, ktorá čerpadlo inštalovala, aby vykonala skúšku tesnosti chladiaceho systému.

  6. Dlhá životnosť zariadenia

  Pri optimálnej údržbe vydrží tepelné čerpadlo viac ako 20 rokov. Ak je systém udržiavaný a používaný podľa návodu, určite vydrží dlhšie.

  7. Tepelné čerpadlo pre ohrev teplej úžitkovej vody (TÚV)

  Tepelné čerpadlá na vykurovanie umožňujú aj ohrev teplej úžitkovej vody. Náklady na ohrev teplej úžitkovej vody pre potreby domácnosti sú týmto spôsobom oveľa nižšie v porovnaní s kúrením vykurovacím olejom, elektrinou alebo plynom a úspora môže byť aj viac ako 70 %.

  8. Tichá prevádzka

  Svet technológií sa posúva čoraz viac dopredu, a tak aj technológia výroby tepelných čerpadiel, v ponuke sú modely, ktoré takmer nepočuť. Toto kritérium je pri kúpe pre mnohých veľmi dôležité, predovšetkým kvôli vlastnému pohodliu a potom kvôli životnému prostrediu.

  9. Rýchla návratnosť investície

  Tepelné čerpadlo je investícia, ktorá sa vám určite v krátkom čase vráti, návratnosť závisí od zvoleného systému a samozrejme od údržby zariadenia a inštalácie. V každom prípade sa investícia do tepelného čerpadla vždy oplatí a návratnosť investície bude, pri bežných podmienkach používania, v horizonte niekoľkých rokov. 

  10. Možnosti získania dotácií

  V súčasnosti je aktuálne udeľovanie dotácií na kúpu tepelných čerpadiel. Samozrejme, potrebné je podať žiadosť, predtým však treba zistiť, či spĺňate podmienky a akú dokumentáciu je potrebné predložiť.

  Ak máte záujem o obstaranie alebo inštaláciu tepelného čerpadla, môžete nás kontaktovať na daibau.sk alebo nám poslať dopyt. Na našich stránkach nájdete ďalšie tipy týkajúce sa tejto témy, ale aj zhotoviteľov, s ktorými spolupracujeme. Tí v súlade s vaším dopytom pripravia vhodnú ponuku.

  Informácie o cenách sú dostupné v našej kalkulačke.

  Odborný článok 1080
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Tepelné čerpadlo?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 879 realizátorov v oblasti Tepelné čerpadlo:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené