Pre oblasť

  Bylinková záhrada v kuchyni

  Článok si prečítalo viac ako 1515+ používateľov
  Bylinková záhrada je čoraz populárnejšia. Bylinky svojimi vôňami odpudzujú hmyz zo záhrady. Ich omamná svieža vôňa povzbudí každodennú prípravu jedla. Bylinkovú záhradku si môžete pripraviť vonku na balkóne alebo priamo v kuchyni na dosah ruky.
  Odborný článok 1515
  bylinkova zahrada v kuchyni
  Máme 703 realizátorov v oblasti Záhradníctvo:

  1. Plánovanie bylinkovej záhradky

  Pri plánovaní bylinkovej záhrady treba pouvažovať nad tým, aké bylinky a koreniny v kuchyni denne používame. Dôležitým faktorom je aj umiestnenie bylinkovej záhrady. Ak bylinky používate každý deň, musíte si bylinkovú záhradku naplánovať v bezprostrednej blízkosti kuchyne. Samozrejme, v niektorých  prípadoch je umiestnenie záhradky v bezprostrednej blízkosti kuchyne nemožné. V tomto prípade má zmysel uvažovať o výsadbe byliniek do kvetináčov. Bylinková záhrada by mala byť umiestnená tak, aby sa do nej dostalo čo najviac slnka. Pre efektívny rast bylín je potrebné zabezpečiť dostatočné množstvo vody.

  2. Výsadba byliniek

  V prvom rade je potrebné rozhodnúť sa, ktoré bylinky budeme pestovať a ako to urobíme. Ak chceme určitú transparentnosť a ľahšiu dostupnosť, určite sa odporúča sadiť ich do radu. Bylinky je vhodné usporiadať podľa ich konečnej výšky. Vďaka tomu všetky bylinky dostanú potrebné množstvo slnečného svetla a tepla. Bylinky, ktoré potrebujú neustály rez, môžu byť použité na úpravu záhonov. Vysadením byliniek medzi ostatnú zeleninu a trvalky nie je nič zlé, pretože si tak zabezpečíte účinnejšiu kontrolu škodcov.

  Odborný článok 1515
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Záhradníctvo?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 703 realizátorov v oblasti Záhradníctvo:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené