Pre oblasť

  Kúpeľňa pre ľudí v zrelom veku

  Článok si prečítalo viac ako 747+ používateľov
  V zrelom veku sa menia naše potreby aj nároky. Kúpeľňa je priestor, ktorý využívame neustále, takže je potrebné prispôsobiť ju novovzniknutej situácii. Aj prispôsobenie iných častí interiéru treba vykonať v súlade s fyzickými predispozíciami najstarších členov domácnosti prihliadajúc na funkčnosť, bezpečnosť a pohodlie, ale i na atraktívny vzhľad a kvalitu materiálov.
  Odborný článok 747
  kupelna pre ludi v zrelom veku.JPG
  Máme 965 realizátorov v oblasti Kúpeľňový nábytok:

  O čo sa smiete chytiť, ak sa pošmyknete v kúpeľni? Ako upraviť priestor, ak sa vám ťažko sadá a vstáva? Nie je nič zlé na tom, ak si kladiete takéto otázky. Mladším sa občas stane nechcená nehoda v kúpeľni, no v období po päťdesiatke je správne dbať na bezpečnosť.

  Prerobenie kúpeľne samozrejme neznamená, že priestor úplne zmeníme. Kúpeľňa bude stále útulná a pohodlná. Niekoľko premyslených úprav stačí na to, aby sme sa v kúpeľni cítili  pohodlnejšie a zároveň bezpečnejšie.

  Tu je 5 tipov, ktoré prinesú do kúpeľne pohodlie pre ľudí v zrelom veku:

  1. Zaistite bezpečnosť pomocou rukovätí

  Kúpeľňu vybavte kvalitnými držiakmi (dbajte na to, aby bol povrch nahrubo vyleštený a zabezpečil dobrú priľnavosť) vedľa vane alebo sprchovacieho kúta, umývadla a toalety. Potom nebude problém napríklad vojsť do vane alebo sprchy a vyjsť von. Keďže krok ľudí v zrelom veku už nie je taký bezpečný, odporúčame nainštalovať aj vhodné, protišmykové podlahové krytiny.

  Kúpeľňa vybavená držiakmi
  Kúpeľňa vybavená držiakmi

  2. Nastavte výšku jednotlivých prvkov

  Len pár centimetrov hore-dolu robí značný rozdiel. Mierne zvýšená záchodová misa (výška 45 cm), umývadlo vo vhodnej výške a dobre pripevnené na stenu alebo sprchovací kút bez vaničky umožňuje jednoduchšie používanie. Nebojte sa – k dispozícii sú modely, ktoré vyzerajú rovnako príťažlivo ako klasické prvky, na ktoré ste boli zvyknutí predtým.

  3. Bezpečné kúpanie

  Bezproblémové vstupovanie a vystupovanie z vane, čupnutie, otvorenie kohútika môže byť pre ľudí v zrelom veku veľkou výzvou. Namiesto vane odporúčame do kúpeľne umiestniť  oveľa bezpečnejší sprchový kút bez vaničky (v jednej rovine s podlahou).

  4. Nainštalujte sedadlo do sprchy

  Sprchovanie v sede bude jednoduchšie a pohodlnejšie. Môžeme pridať aj nové prvky: sprcha s hlavicou, ktorá má niekoľko nastavení, nám umožní užívať si sprchu stále ako doteraz. Odporúčame umiestniť držiaky na vhodné miesto a výšku, aby tým, ktorí sa sprchujú, pri sedení neprekážali a v prípade potreby (vstávania) boli na dosah ruky.

  Sprchovanie v sede bude jednoduchšie a pohodlnejšie
  Sprchovanie v sede bude jednoduchšie a pohodlnejšie

  5. Vyberte si vhodný kúpeľňový nábytok a doplnky

  V takýchto prípadoch sa veľmi osvedčí kúpeľňová skrinka s umývadlom, pod ktorou je dostatok úložného priestoru. Keď je na otvorených poličkách menej naaranžovaných predmetov, je menšie nebezpečenstvo, že nám budú prekážať alebo padať na zem, odkiaľ ich je oveľa ťažšie vyberať. Aj čistenie kúpeľne bude oveľa jednoduchšie a časovo menej náročné. Pri výbere kúpeľňového nábytku uprednostňujeme skrinky so vstavaným osvetlením, ktoré ešte viac uľahčí prehľad ich obsahu.

  Vhodné kúpeľňové vybavenie
  Vhodné kúpeľňové vybavenie
  Odborný článok 747
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Kúpeľňový nábytok?

  Máme 965 realizátorov v oblasti Kúpeľňový nábytok:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 965 realizátorov v oblasti Kúpeľňový nábytok
  9.5
  0

  Drekol


  9.6
  1

  Milan Kotvas


  9.6
  0

  Stolárstvo KLEFO

  128
  9.5
  0

  Ľubomír Dopiriak


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené