Pre oblasť

  10 úchvatných bazénov!

  Článok si prečítalo viac ako 990+ používateľov
  Čo môže byť v lete príťažlivejšie ako voda jemne sa vlniaca v popoludňajšom vánku? Hoci si v každom bazéne možno dopriať osviežujúci kúpeľ, dôležité je okrem iného, aby bol bazén dobre navrhnutý a pekne splýval s okolím. Tajomstvo príťažlivosti bazéna nemôže byť jednoduchšie: predstavuje príjemné osvieženie počas letných horúčav. Nezostáva nič iné, len vyzuť sandále a skočiť do bazéna.
  Odborný článok 990
  10 uchvatnych bazenov
  Máme 244 realizátorov v oblasti Bazény, wellness:

  1. Okrúhly bazén ohraničený terazzom

  Bazén, ktorý navrhli architekti Kennedy a Nolan vedľa vily v Melbourne, celkom zámerne vyvoláva obvyklé asociácie – je okrúhly, kompaktný, hlboký a tmavý. Určený je na plávanie v lete, a v zime na kochanie sa v tmavej vode jazierka, ktoré sa odráža na fasádu.

  Caroline House/Melbourne; Kennedy Nolan (kennedynolan.com.au), foto: Derek Swalwell
  Caroline House/Melbourne; Kennedy Nolan (kennedynolan.com.au), foto: Derek Swalwell

  2. Odraz hôr na vodnej hladine

  Archetypálny obraz kozuba, okolo ktorého sa zhromažďujú architekti kancelárie Enota, realizovaný ako hlboké kruhové sedenie, s kozubom v strede, ktoré je umiestnené  do objemu prírodného bazéna pred hotelom Plesnik v malebnej Logarskej doline. Na vodnej hladine sa odrážajú hrebene hôr a návštevníci si môžu vychutnať nádherný výhľad a spoločnosť prírodných živlov vody a ohňa.

  Wellness Plesnik/Logarska dolina - Enota, foto: Miran Kambič
  Wellness Plesnik/Logarska dolina - Enota, foto: Miran Kambič

  3. Betónový bazén uprostred džungle

  Početné vonkajšie terasy a záhrady obklopujú dom v meste Malinalco v Mexiku, ktorý navrhli architekti MCXA. Vrcholom krásy tohto celku je priestor za domom, kde sa nachádza  betónový bazén, monolitický kamenný krb a drevená konštrukcia s pergolou, inšpirovaná blízkou mayskou pyramídou, jednou z troch monolitických pyramíd na svete.

  Magický dom/Malinalco; Mauricio Ceballo X Architects, foto: Diego Padilla Magallanes
  Magický dom/Malinalco; Mauricio Ceballo X Architects, foto: Diego Padilla Magallanes

  4. Zábava pre každého, pri bazéne

  Centrálna záhrada vily Sorrento Beach je navrhnutá ako upokojujúci priestor na oddych a relaxáciu, ktorý zachytáva podstatu leta na pláži, resp. pri bazéne. Vonkajší obývací priestor je vhodný pre všetky vekové kategórie. Trampolína a bazén sú zábavou pre deti, zatiaľ čo dospelí si môžu užiť plávanie v bazéne a leňošenie.

  bDom Sorrento/Port Philip Bay; Padolfini architekti, foto: Rory Gardiner
  Dom Sorrento/Port Philip Bay; Padolfini architekti, foto: Rory Gardiner

  5. Bazén v tráve

  Dom, ktorý je postavený a prevažne obložený drevom, sa vyznačuje charakteristikou škandinávskej otvorenosti a spojenia s prírodou. Dom, ktorý navrhli architekti kancelárie Modular, má vonkajší bazén umiestnený na najnižšej, trávnatej ploche. Časť objektu pri bazéne, kde sú priestory na rekreáciu, má zelenú strechu. Príroda je tak prepojená s  vnútornými obytnými priestormi.

  Škandinávsky dom/Visoko; Modular architekti, foto: Miran Kambič
  Škandinávsky dom/Visoko; Modular architekti, foto: Miran Kambič

  6. Nekonečný bazén

  Taliansky architekt Lorenzo Guzzini navrhol túto vilu s výhľadom na jazero Como v Taliansku s morénovou fasádou a zdanlivo nekonečným bazénom. „Bazén vo vile nie je len klišé, má architektonickú a symbolickú funkciu, ktorá vizuálne splýva s modrozelenou vodou jazera“, povedal Guzzini.

  Villa Molli/Sala Comacina; Lorenzo Guzzini, foto: Giorgio Marafioti
  Villa Molli/Sala Comacina; Lorenzo Guzzini, foto: Giorgio Marafioti

  7. Plávanie s výhľadom

  Vander Urbani Resort je dizajnový hotel v starej časti Ľubľany, postavený v interiéri štyroch susediacich historických budov. Na najvyššom poschodí sa nachádza zimná záhrada s vonkajšou terasou a bazénom. Drevená terasa ponúka veľa priestoru na opaľovanie a relaxáciu a z bazéna si môžete vychutnať výhľad na rieku Ľubľanicu a mesto za ňou.

  Vander Urbani Resort/Ljubljana_Sadar + Vuga
  Vander Urbani Resort/Ljubljana_Sadar + Vuga

  8. Bazén v záhrade

  Dom v Lisabone, ktorý navrhli architekti ComA, má v záhrade za domom malý bazén. Vedľa je drevená terasa z dreva Technowood a súkromie zabezpečuje výsadba v tvare živého plota na okraji pozemku.

  Dom Ventura Terra/Lisabon; ComA, foto: Joao Morgado
  Dom Ventura Terra/Lisabon; ComA, foto: Joao Morgado

  Odborná rada zo spoločnosti WellSpa s.r.o.

  1. Kedy je najvhodnejšie obdobie na začatie stavby záhradného bazéna?

  Vo väčšine prípadov je plánovanie stavby bazéna dlhodobé rozhodnutie. Ideálne je bazén projektovať na jeseň a od skorej jari začať s výkopom, stavebnými prácami a následnými terénnymi úpravami v okolí bazéna. V takomto prípade sa stíha celá kúpacia sezóna.

  2. Potrebujem na stavbu bazéna aj stavebné povolenie?

  Bazén pri rodinnom dome do zastavanej plochy 25m2  je braný ako drobná stavba a stačí oznámenie na stavebnom úrade. Pri bazénoch nad 25m2 je už potrebné stavebné povolenie.

  3. Ako sa mám starať o vodu v bazéne?

  Každý bazén má aspoň základné filtračné zariadenie. Vodu filtruje pieskový filter, ktorý je umiestnený v strojovni bazéna. Chémia do bazéna je pridávaná ručne, alebo automatickým dávkovaním, kde prístroj na to určený meria parametre vody a udržiava rovnováhu sanitácie a PH.

  Pán Tibor Mittelmann, spoločnosť WellSpa s.r.o.

  9. Odrazy vody v átriu

  Architekti Ong & Ong zrenovovali staré obchodné zariadenie v štýle art deco v Singapure. Átrium domu je otvorené, slúži ako svetlík, zatiaľ čo reflexný hliníkový obklad na stenách átria pomáha odrážať slnečné svetlo. To zároveň zabezpečuje krížové vetranie pre efektívne prirodzené chladenie interiéru. Steny budovy smerujúce do átria boli nahradené sklenenými posuvnými stenami, ktoré oddeľujú vonkajší bazén od interiéru alebo ich spájajú do jedného veľkého priestoru.

  55 Blair Road/Singapore_Ong & Ong
  55 Blair Road/Singapore_Ong & Ong

  10. Upokojujúci zvuk vodopádov

  Izraelskí architekti Blatman-Cohen zrenovovali a rozšírili existujúci dom postavený v 90. rokoch. K domu pribudla pivnica orientovaná do vonkajšieho átria, ktorá prepúšťa prirodzené denné svetlo do miestností a slúži aj ako miesto na oddych v exteriéri. V átriu pribudol aj bazén s dvoma vodopádmi, ktorý tlmí hluk prichádzajúci z ulice.

  Rezidencia v Tel Avive; Blatman-Cohen Architecture Design,foto: Amit Giron
  Rezidencia v Tel Avive; Blatman-Cohen Architecture Design,foto: Amit Giron
  Odborný článok 990
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Bazény, wellness?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 244 realizátorov v oblasti Bazény, wellness:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené