Pre oblasť
  Starí Gréci, Rimania a Mayovia už pred tisícročiami využívali blahodarné účinky sauny. V súčasnosti je saunovanie súčasťou mnohých kultúr.  Nielen dlhá tradícia a skúsenosť, ale aj veda, zvlášť moderná medicína, potvrdzujú pozitívne účinky, ktoré sauna prináša. Saunovanie pôsobí nielen na psychiku človeka aj na jeho fyzické zdravie. V súčasnosti si môžete dopriať taký pôžitok a relax aj vo svojom vlastnom dome, ako v interiéri tak aj v exteriéri.
  Odborný článok 378
  infrasauna.jpg
  Máme 85 realizátorov v oblasti Sauny:

  Čo je vlastne sauna?

  Sauna je dobre izolovaná miestnosť z dreva alebo ktorej steny sú obložené drevom. V jej vnútri nesmie byť ani jedna časť predmetu alebo celý predmet z nejakého iného materiálu, zvlášť nie z kovu. Kapacita sauny závisí od jej veľkosti. Menšia rodinná sauna môže byť pre štyri až päť osôb, väčšia môže byť určená pre desať a viac ľudí. Najdôležitejšou súčasťou moderných sáun sú väčšinou kachle, ktoré slúžia na vyhrievanie priestoru sauny. Vnútri sauny sú aj lavice, ktoré sú určené na sedenie či ležanie. Proces saunovania spočíva v ohrievaní a v následnom ochladzovaní organizmu. Vhodná dĺžka pobytu v saune je subjektívna, kým je to človeku príjemné, orientačne asi pätnásť minút. Na ochladenie sa môžete ponoriť do chladnej vody, osprchovať so studenou vodou, alebo v zimnom období použiť sneh.

  Fínska sauna

  Fínska sauna je preverenou klasikou. Pozná sa podľa drevených obkladov a lavíc, na vykurovanie sa používajú kachle s lávovými kameňmi.

  Má dve podoby. Prvou formou je klasická sauna, pre ktorú sú charakteristické teploty v rozmedzí 75 až 90 °C a vlhkosť vzduchu sa pohybuje od 20 % do 35 %. Lávové kamene sa polievajú vodou a tým sa dosiahne vyššia vlhkosť vzduchu. Pre mnoho ľudí polievanie kameňov neodmysliteľne patrí k saunovaniu a vytvára tú pravú atmosféru.

  Druhou podobou fínskej sauny je suchá sauna. V tomto prípade sa lávové kamene nepolievajú. Táto sauna je o niečo náročnejšia, charakteristické sú pre ňu teploty 95 až 100 °C s vlhkosťou vzduchu 5 % až 10 %.

  Teplota v saune je udržovaná automaticky v závislosti na vlhkosti vzduchu. Fínske sauny majú špeciálne riešené vetranie, ktoré zabezpečuje cirkuláciu vzduchu. Najčastejšie sa vyrábajú z kvalitného masívneho dreva bez chemickej povrchovej úpravy.

  Domáca fínska sauna

  Saunovanie si najlepšie môžete užiť v pokojnom prostredí, ktoré vám umožní maximálne sa uvoľniť. Ideálnym riešením je domáca fínska sauna, ktorá zabezpečí súkromie a priestor na relax, v ktorom vás nik nebude rušiť. Sauna by mala v úplnosti vyhovovať osobám, ktoré  žijú v dome, či už ide o umiestnenie, typ, veľkosť sauny alebo vzhľad. Pri riešení týchto otázok vám môžu pomôcť skúsení odborníci na výrobu sáun, ktorí spolu s vami určia najvhodnejšie miesto, rozmery a druh sauny, vyrobia saunu presne podľa vašich predstáv, ktorá bude vybavená kvalitnými technológiami. Na výrobu moderných sáun do domácnosti sa používa vysoko kvalitné drevo, ktoré je veľmi trvanlivé a odolné voči vlhkosti, čo zároveň zaručuje aj jej dlhú životnosť. Lavice do sauny sú z hladkého dreva, ktoré má nízku tepelnú vodivosť. Vďaka tomu ani pri vyšších teplotách v saune lavice nie sú horúce a pôsobia príjemným teplom na pokožku.

  Pri výrobe fínskej sauny je potrebné prihliadať na určité pravidlá. V prvom rade musí byť zabezpečené vykurovanie, aby sa umožnilo potenie a tvorba pary z horúcich kameňov v peci. Tiež musí byť zabezpečené vetranie, čerstvý vzduch, odvod potu, oxidu uhličitého a hromadiacej sa pary. Pre výrobu sauny, ako aj pre vytvorenie skutočného saunového zážitku je k dispozícii množstvo technických riešení. Používajú sa rôzne druhy dreva, ich kombinácia rešpektuje tradíciu s optimálnym výkonom a odolnosťou. V stenách sauny sú inštalované elektrické komponenty, ktoré sú napojené na nerezový ohrievač a ovládací panel. Výrobcovia sáun sa snažia venovať pozornosť každému detailu, ale predsa najväčší dôraz dávajú na bezpečnosť sauny (bezpečnostný termostat zabudovaný v ohrievači, elektronika v inteligentnom ovládaní). Vykurovacie telesá sú zamerané na  optimalizovanú spotrebu energie. Všetky technológie pri výrobe fínskej sauny prihliadajú  na zabezpečenie maximálnej kvality a spoľahlivosti. Každá sauna je pred odovzdaním zákazníkovi do užívania testovaná na účinnosť a bezpečnosť.

  Infrasauna

  Interiér infrasauny je takmer identický ako pri fínskej saune. Rozdiel je iba v zdroji tepla. Infrasauna je vyhrievaná špeciálnymi infražiaričmi, umiestnenými na stenách, ktoré produkujú infračervené žiarenie, ktoré hĺbkovo prehrieva telo saunujúceho. Teplota sa v tomto druhu sauny pohybuje medzi 40 °C a 60 °C. Rozdiel je aj vo veľkosti kabíny. Keďže sa v infrasaune väčšinou sedí, infrasauny nemusia byť také veľké ako fínske sauny. Návšteva infrasauny nie vždy vyvolá potenie, cyklus sa neopakuje, ani nie je potrebné ochladzovanie.

  Infrasauny sú stále obľúbenejšie. Slúžia na rehabilitáciu pohybového ústrojenstva alebo na relaxáciu po náročnom dni. Uľavujú od bolesti, telo prehrejú a uvoľnia. Po návšteve infrasauny sa budete cítiť oddýchnuto a plní energie.

  Interiér infrasauny je drevený a na stenách sú umiestnené žiariče, ktoré produkujú  infračervené žiarenie. Žiarenie preniká pod kožu do telových tkanív až do hĺbky niekoľko centimetrov. Infrasauna sa ľahko vyhreje, a potom sa v nej teplota pohybuje medzi 45 až 60 °C. Priamo v kľude a súkromí vášho domu alebo bytu poskytne skvelý relax a nenahraditeľné blahodarné účinky na zdravie.

  Infrasauna tiež môže byť vyrobená na mieru a podľa želania zákazníka. Jednou z výhod infrasáun je, že sú menšie, a teda sú cenovo dostupnejšie. Vyrába sa z kvalitných materiálov a certifikovaných zariadení.

  V slovenských domácnostiach prevládajú klasické fínske sauny, ale do menšieho bytu sa predsa  viac hodí infrasauna, keďže na jej inštaláciu stačí menší priestor a prívod elektrickej energie. Môže sa zmestiť napríklad do voľného rohu v kúpeľni, umiestniť ju však môžete aj do spálne, chodby alebo pivnice. 

  Kombinovaná sauna

  K dispozícii sú aj kombinované sauny, pri ktorých sa môže klasický ohrev a teplo fínskej sauny striedať s blahodarnými účinkami infračerveného žiarenia. To znamená, že tento druh sauny je vybavený pecou aj infražiaričmi. Iba od vás závisí, ktorý typ sauny budete viacej používať. Ak sa rozhodnete pre kachle s parným generátorom, budete mať tri sauny v jednej – saunu fínsku, biosaunu aj infrasaunu.

  Odborná rada zo spoločnosti Aquamarine Spa s.r.o.

  1. Čo je sauna a aké sú jej účinky?

  Pobyt v saune má blahodarný vplyv na ľudský organizmus. Dochádza k posilneniu srdca a zlepšeniu krvného obehu. Vďaka poteniu sa z tela vyplavujú toxické látky, čo uľavuje pečeni a pomáha zvyšovať imunitu. Sauna môže zmierniť aj bolesti kĺbov a svalov a napomáha regenerácii.

  2. Aké všetko sauny ponúka Vaša spoločnosť Aquamarine Spa s.r.o.?

  Ponúkame fínske sauny, sanária, infra sauny a parné kabíny. V ponuke máme aj kombinované fínske sauny so sanáriom alebo s infra žiaričmi.

  Realizujeme projekty iba na mieru. Dôležitá je pre nás presná predstabva klienta, ktorú sa snažíme vždy splniť. Efektívna komunikácie je základom našej spolupráce s klientom, konzultujeme každý detail a zameriavame sa na celkový dizajn produktu.

  IMG_6090 copy.jpg
  Realizácia sauny, spoločnosť Aquamarine Spa s.r.o.

  3. Aký je rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou?

  Fínska sauna využíva na prehriatie organizmu vysoké teploty, ktoré dosahujú 90 až 100°C. Po pobyte v takejto saune by sa mal človek rýchlo ochladiť, najlepšie v ochladzovacom bazéniku s teplotou nie vyššou ako 10 ° C. Rýchla a vysoká zmena teploty podporuje ľudskú imunitu.

  Infrasauna funguje na princípe UV-C žiarenia, ktoré rozohrieva priamo tkanivá, regeneruje ich a zvyšuje tvorbu kolagénu. Teplota nepresiahne 50 ° C.

  Vonkajšia sauna (1).jpg
  Realizácia vonkajšej sauny, spoločnosť Aquamarine Spa s.r.o.

  4. Akú drevinu potrebujem na konštrukciu sauny, obklad stien a lavíc?

  Drevo je výhradným materiálom na výrobu sáun. Najčastejšie sa používa kanadský jedľovec, pretože neobsahuje živicu. Ďalším obľúbeným drevom je aj severský smrek alebo céder. Na interiér sauny možno využiť aj drevo z osiky,  jelše či abachi.

  Ako jedny z mála na vonkajšie obloženie sauny používame tiež lakované panely a obklady s kamennou dyhou, ktoré sú veľmi efektné.

  Pani Mgr. Adriana Sládečková, spoločnosť Aquamarine Spa s.r.o.

  Vonkajšie sauny

  Saunovanie si môžete vychutnávať nielen v interiéri domu, bytu alebo chaty, ale aj na záhrade, pri bazéne. Exteriérové  sauny môžu vhodne doplniť architektúru vášho domova. Vonkajšia sauna môže byť realizovaná rôznymi spôsobmi. Tiež môže byť vyrobená na mieru, individuálne riešená, aby maximálne splnila všetky vaše predstavy. Infrasauna tiež, vďaka svojmu spracovaniu, môže byť umiestnená vo vonkajšom prostredí.  Jej povrch je ošetrený špeciálnym náterom, ktorý kabínu chráni proti všetkým nepriaznivým vplyvom.

  Ak máte záujem o sauny, môžete nás kontaktovať na DaiBau.sk. Aby ste sa dozvedeli presnú cenu, môžete poslať dopyt našim overeným dodávateľom sáun, a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás niekoľko rád o saunách.

  Informácie o cenách nájdete v kalkulačke cien.

  Odborný článok 378
  Autor: Daibau casopis
  Máme 85 realizátorov v oblasti Sauny:

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 85 realizátorov v oblasti Sauny:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 85 realizátorov v oblasti Sauny
  10
  1

  PrizeX s.r.o.

  Hurbanovo
  10
  1

  Multi-Clean

  Mojš
  9.7
  0

  3MONT plus

  Vranov nad Topľou
  9.5
  0

  Wellness technik, s.r.o.

  Spišská Nová Ves
  HĽADÁTE DOBRÝCH REALIZÁTOROV V OBLASTI SAUNY?

  Slovakia
  DAIBAU.SK

  00421 233 329 745

  © 2022 DaiBau, všetky práva vyhradené