Pre oblasť
   ABC STAVEBNÍCTVA-ZÁHRADA

  Osvetlenie priestorov

  Článok si prečítalo viac ako 1045+ používateľov
  Osvetlenie každého príbytku je z praktického či funkčného hľadiska mimoriadne dôležité, pretože prirodzené aj umelé svetlo potrebujeme pre svoj život, na bývanie, prácu... Na druhej strane osvetlenie je neoddeliteľnou súčasťou interiérového dizajnu. Interiéru dodáva charakter, atmosféru a vplýva aj na náladu v domácnosti.
  Odborný článok 1045
  osvetlenie obyvacka
  Máme 1127 realizátorov v oblasti Osvetlenie:

  Osvetlenie

  Na samotné osvetlenie musíme myslieť vo fáze plánovania budovy alebo interiéru, pretože potom budeme mať definované všetky parametre súvisiace s elektrickou inštaláciou, ktoré zahŕňajú počet svietidiel, aj ich rozloženie. Túto fázu v žiadnom prípade nesmieme zanedbávať, osvetlenie je mimoriadne dôležité, preto si ho musíme dobre premyslieť.

  Osvetlenie musí predovšetkým slúžiť svojmu hlavnému účelu, preto by sa malo líšiť od miestnosti k miestnosti, kde sa vykonávajú rôzne funkcie. Napríklad varenie si vyžaduje iné svetlo ako čítanie alebo odpočinok.

  Kuchyňa

  V kuchyni robíme veľa filigránskych prác (napr. čistenie a krájanie zeleniny), takže tam svetlo musí byť dostatočne silné. Jednotka intenzity osvetlenia podľa medzinárodnej sústavy SI je lux (značka lx), resp. 1 lúmen na m2. Do kuchyne je vhodné silné osvetlenie, okolo 500 luxov. Odporúčame bodové svetlá s nepriamym svetlom, ktoré sú namontované na strope. Ešte lepšie je, ak je nad kuchynskými prvkami (nad pracovnou doskou) dodatočné osvetlenie.

  Obývačka

  Obývačka je miesto, kde rodina trávi voľný čas a relaxuje, takže nie je potrebné také silné svetlo, stačí okolo 300 luxov. Na osvetlenie obývačky sa najčastejšie používa LED osvetlenie, priame aj nepriame. Odporúča sa, aby v obývacej izbe bolo aspoň jedno stropné svietidlo. Dobré okolité svetlo sa dosahuje pomocou LED pásu umiestneného napr. po obvode miestnosti. Osvetlenie je možné kombinovať aj s podlahovými lampami, ktoré sú príjemným doplnkom každého obytného priestoru.

  Spálňa

  V spálni nepotrebujeme silné osvetlenie, pretože v nej trávime menej času, je to priestor na spanie a odpočinok. Potrebujeme stropné svetlo, ktoré nepriamo osvetlí celý priestor. Tiež sa  odporúča používať LED pásové osvetlenie, ktoré vyčaruje výnimočnú atmosféru. Okrem okolitého osvetlenia sa odporúča používať aj nočné svetlá na čítanie.

  Kúpeľňa

  V kúpeľni sa odporúča použiť kombináciu okolitého osvetlenia a silného priameho osvetlenia vedľa zrkadla. LED pásy sa v kúpeľni používajú čoraz častejšie, čím vytvárajú zaujímavú atmosféru. Osvetlenie v kúpeľni by tiež malo byť niekde okolo 300 luxov.

  Ak máte záujem o montáž svietidiel, môžete nás kontaktovať na DaiBau.sk. Aby ste sa dozvedeli presnú cenu inštalácie svetidiel, môžete poslať dopyt našim skúseným elektrikárom, a tak dostanete viacero ponúk. Pripravili sme pre vás aj niekoľko rád o svietidlách a osvetlení priestorov.

  Informácie o cenách nájdete v kalkulačke cien.

  Ambientné osvetlenie do kúpeľne, zdroj: cdn.architecturendesign.net
  Ambientné osvetlenie do kúpeľne, zdroj: cdn.architecturendesign.net
  Osvetlenie spálne, zdroj: www.rusacc.com
  Osvetlenie spálne, zdroj: www.rusacc.com
  Odborný článok 1045
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Osvetlenie?

  Máme 1127 realizátorov v oblasti Osvetlenie:

  BEZPLATNÁ SLUŽBA
  HĽADÁME V LOKALITE
  BEZ PROVÍZIÍ
  Máme 1127 realizátorov v oblasti Osvetlenie
  9.2
  0

  BauenBau s. r. o.


  10
  1

  ELMONI s. r. o.


  10
  1

  Ján Tomáň - ENERGO


  9.6
  0

  Elitec s.r.o.


  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2023 Daibau, všetky práva vyhradené