Pre oblasť

  Masívne drevené dvere

  Článok si prečítalo viac ako 1340+ používateľov
  Drevo a masívne drevo má schopnosť vytvoriť príjemné, útulné prostredie, domácku atmosféru. Štruktúra a textúra dreva je jedinečná a jeho vzhľad je vždy atraktívny. Používaním drevo získava prirodzenú patinu, ktorá jeho povrch ešte viac zušľachťuje. Vzhľad a textúru dreva na dvere, ktoré chcete mať vo svojom príbytku, môžete prispôsobiť konkrétnej estetike a štýlu. Dub a orech sú považované za silné, dosť tmavé a tvrdé drevo, zatiaľ čo smrek je považovaný za ľahké, mäkké drevo. Existuje niekoľko spôsobov spracovania viditeľnej časti dverného krídla. Medzi nimi je určite veľmi obľúbený brúsený a olejovaný povrch, nie celkom hladký, vhodný do rôznych suterénov, sociálnych priestorov a na exteriérové dvere. Hladké olejované alebo lakované povrchy sú vhodné na interiérové ​​dvere.
  Odborný článok 1340
  masivne drevene dvere
  Máme 783 realizátorov v oblasti Interiérové ​​dvere:

  1. Dvere z masívu

  1.1 Ako sa vyrábajú dvere z masívu?

  Masívne drevené dvere sú dvere vyrobené z pravého masívneho dreva. Výrobný proces je rovnaký, či už ide o vchodové dvere alebo interiérové dvere. Masívne drevo je najlepšie drevo používané na výrobu kvalitných stolárskych výrobkov. Masívne dvere sa celkom líšia od ostatných dverí. Bežné drevené dvere v skutočnosti nie sú vôbec „drevené“, pretože ich jadro je vyrobené z drevotriesky alebo dokonca z viacvrstvového kartónového profilu na princípe  „plástu“, pričom podkonštrukcia sa potom potiahne finálnou vrstvou dyhy (dreva). Dvere z masívu sú vyrobené z masívnych dosiek, čo znamená, že také dvere nie sú iba potiahnuté tenkou konečnou vrstvou dyhy, ale sú v skutočnosti drevené po celom svojom priereze.

  1.2. Prečo si vybrať dvere z masívu?

  Drevo prináša do priestoru svoje čaro a pripomína to, čo nám príroda môže dať. Napriek svojej hmotnosti sa masívne drevené dvere zatvárajú jemne a potichu. Jednou z veľkých výhod masívnych dverí je určite takmer neobmedzená možnosť ich prevedenia. Masívne drevo uľahčuje navrhovanie rustikálnych dverí, rôzne vzory, ktoré sú ideálne na vytvorenie vintage štýlu alebo neuveriteľných drevorytov, ktoré môžu byť vyrobené iba z pravého dreva. Na druhej strane, dvere z masívneho dreva sú ideálne aj na vytvorenie moderného vzhľadu.  Pretože drevo výborne absorbuje zvuk a zabraňuje jeho ozvene, je ideálnou voľbou do miestností, kde nie je veľa nábytku. Masívne dvere sú rozhodne odolnejšie a majú dlhšiu životnosť. Dvere z masívneho dreva sú považované za luxus, takže prinesú do vášho domova originálne a jedinečné detaily.

  Masívne dvere
  Masívne vchodové dvere

  2. Masívne vchodové dvere

  Vchodové dvere z masívu sú dobrou voľbou, pretože dodajú vášmu domu osobitú pečať. Masívne vchodové dvere spĺňajú všetky bezpečnostné faktory, ich jedinou nevýhodou je horľavosť. Navyše masívne vchodové dvere sú oveľa drahšie ako štandardné dvere.

  Odborná rada zo spoločnosti Stolárstvo Redon s.r.o.

  1. Prečo sú dvere z masívu obľúbenou voľbou, aké sú ich výhody a prečo ich odporúčate?

  Masívné dvere sú medzi našimi výrobkami dominantou kvôli svojej funkčnosti interierových dverí a predovšetkým vďaka svojej dizajnovosti. Tento typ dverí je súčasťou takmer každej historickej budovy, v dnešnej dobe sa však tieto dvere dostali do popredia aj v moderných budovách a rodinných domoch. Vďaka vintage štýlu a rozmanitosti prevedenia, Vám tieto dvere poskytujú možnosť dotvoriť dokonalú atmosféru Vášho domova. Veľkou devízou týchto dverí je práve ich životnosť a nenáročná údržba.

  2. Aké drevo používate pri výrobe drevených vchodových a interierových dverí?

  Kazetové dvere sú v našej výrobe vyrábané z kvalitného borovicového dreva. S touto drevinou máme dlhoročné skúsenosti a odporúčame ju všetkými desiatimi. Drevina borovica je stabilná, odolná voči poveternostným vplyvom a má väčšiu hustotu napríklad v porovnaní so smrekovým drevom. Pri povrchovej úprave ponúkame možnosť akéhokoľvek odtieňu RAL farby na dvere alebo využitie morenia do požadovaného odtieňa, tak aby sa zachovala štruktúra dreva.

  3. Aké typy dverí ponúka Vaša spoločnosť Stolárstvo Redon s.r.o.?

  V ponuke našich interierových dverí nájdete okrem masívnych kazetových dverí aj laminátové a dýhované dvere. Zákazník má možnosť vybrať si z množstva dýhovaných a laminatových povrchov. Všetky typy dverí vieme vyhotoviť v klasickom falcovom prevedení, bezfalcovom prevedení, taktiež ako posúvne dvere do púzdra alebo posuvné dvere po stene. Ďalšou našou špecializáciou sú vchodové dvere vyrábané na mieru v rôznych prevedeniach ako kazetové moderné alebo drevohliníkové dvere pre rodinné domy, alebo typické dobové dvere vhodné na zrub, či chatu. Možnosti je veľa, stačí si len vybrať. Keďže ide o zákazkovú výrobu, vždy robíme všetko pre to, aby sme sa čo najviac priblížili k predstave nášho zákazníka.

  Pán Pavol Chudoba, spoločnosť Stolárstvo Redon s.r.o.

  Masívne interiérové dvere
  Masívne interiérové dvere

  3. Dvere z masívu a negatívne vlastnosti

  Jednou z hlavných negatívnych vlastností masívnych dverí je rozhodne ich hmotnosť. Dvere z masívneho dreva, ktorých celé dverné krídlo je vyrobené z pravého dreva, sú v porovnaní s bežnými dosť ťažké. Ak nebolo drevo pred spracovaním a montážou dverí správne skladované a sušené, môžu nastať problémy s ohýbaním dverí. Aby sa predišlo takýmto nevítaným problémom, dvere sú väčšinou vyrobené z lepeného masívneho dreva, ktoré zaisťuje ich fyzickú celistvosť aj po mnohých rokoch používania. Negatívnou vlastnosťou dverí z masívu je tiež ich cena, ktorá je v priemere o 30 až 40 % vyššia ako pri klasických interiérových dverách. Masívne vchodové dvere sú tiež drahšie ako štandardné vchodové dvere.

  Interiérové masívne dvere
  Masívne interiérové ​​drevené dvere majú schopnosť vytvoriť domácku atmosféru

  4. Masívne dvere – cena

  Pri kúpe masívnych dverí musíme vziať do úvahy ich cenu. Určite patria k tým drahším. Ich cena je okrem iného diktovaná zložitosťou a náročnosťou dverného krídla. V porovnaní s inými interiérovými dverami sú masívne dvere podstatne drahšie, minimálne 30 % a viac. Cena za dodávku a montáž interiérových masívnych drevených ​​dverí so štandardnými rozmermi je 250 až 600 EUR/kus. Za masívne drevené vchodové dvere treba zaplatiť 1 000 EUR a viac.

  Odborný článok 1340
  Autor: Daibau casopis

  Ako ste využili tieto informácie?


  Hľadáte dobrých realizátorov v oblasti Interiérové ​​dvere?

  Nápady na usporiadanie domu

  Časopis s čerstvými nápadmi a radami našich autorov na usporiadanie Vášho obytného priestoru.

  Máme 783 realizátorov v oblasti Interiérové ​​dvere:

  Bezplatná služba
  Hľadáme v lokalite
  Bez provízií
  Podmienky používania I Politika súkromia I Informácie o cookies I Impressum
  © 2024 Daibau, všetky práva vyhradené